Festivalio uždaryme – drąsūs, šaunūs ir bendradarbiaujantys muzikantai
Įkelta:
2021-08-31
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Organizatorių albumo nuotraukos
Aprašymas

„Very Cool People“

 

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Organizatorių albumo nuotraukos
Aprašymas

„Brave noises“

Galima pajuokauti, skaitant grupių pavadinimus, kokie tie atlikėjai kolaboruojantys, šaunūs ir bebaimiai, tačiau išties „Tauragės džiazo dienų“ uždarymo koncertas turėtų būti fantastiškas. 

Rugsėjo 3-ąją, 18 val., tauragiškiai kviečiami į nemokamą koncertą Pilies aikštėje. Gros muzikantai iš  Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Suomijos. Organizatoriai žada ne tik gerą laiką su muzika, bet ir gerus orus. Na, jei jau orai neišgirstų festivalio organizatorių maldų, koncertas persikels į Kultūros rūmus.

Ir ką gi desertui, t.y. festivalio uždarymui, žada organizatoriai? O jie žada labai šaunių žmonių (būtent taip verčiamas okteto „Very Cool People“ pavadinimas) iš Latvijos pasirodymą. Tai funk džiazo grupė, kurios kūriniuose girdimos ir soul, roko, hip hopo, netgi klezmer (klajojančių žydų muzikantų atliekamos muzikos) gaidos. Muzikantai teigia, kad jų grupė, pasitelkusi šiuolaikinius muzikos instrumentus, bando sugrąžinti džiazą bei funk‘ą į šokių aikštelę ir padaryti ją prieinamesnę, suprantamesnę paprastiems šiuolaikiniams žmonėms. Keturioliktus metus egzistuojanti grupė net šešis kartus buvo nominuota Latvijos muzikos apdovanojimų ceremonijoje už geriausią debiutą, geriausius džiazo ir bliuzo albumus. Na, o festivaliai, kuriuose klausytojams nuo šio okteto atliekamos muzikos „nunešė stogą“, skaičiuojami dešimtimis šalių ir scenų.

Jei latviai ruošiasi groti aštuoniese, tai kita, tarptautinės sudėties grupė, – septetas. Beje, „Collaborative Jazz septet“ – vienintelis džiazo septetas Lietuvoje, autentiškai atliekantis bebop ir hardbop erų įkvėptą autorinę muziką. Septeto įkūrėjai Karolis Šarkus ir Donatas Petreikis su kolektyvu visa tai įrašė ir sudėjo į albumą, kuris 2020 m. lapkritį išleistas skaitmeniniu formatu. Atlikėjai ir kūrėjai, susisaistę muzikos ryšiais, teigia, kad pavadinime ne veltui panaudotas žodis kolaboracija, nes būtent tai yra vienas geriausių būdų tobulėti muzikantams, atrasti naujų krypčių muzikoje ir sintezėje su kitais menais. Ir kuo daugiau kokybiškų kolaboracijų – tuo geriau. Planuojama, kad Tauragės scenoje atlikėjai pristatys dalį naujos programos, kuri visa turėtų pasirodyti tik metų pabaigoje.

Kelių Europos šalių triukšmadariai, susijungę į grupę „Brave noises“, žada tauragiškiams novatoriškos, bet kartu autentiškos muzikos pliūpsnį. Tad mėgstantys jazz, free jazz, folk, world music ir alternatyvųjį roką tai ir išgirs.  

Pasak renginio organizatorių, nemaža staigmena turėtų būti ir pasikeitęs renginio vedėjas. Uždarymo vakarui visų mėgstamą „Džiazo dienų Tauragėje“ festivalio „balsą“ – Laimoną Rimkų pakeis visoje Lietuvoje žinomas atlikėjas, kompozitorius, režisierius ir scenos legenda Remigijus Ruokis.

Po baigiamojo koncerto, atsidėkodami už paramą ir festivalio palaikymą, organizatoriai kviečia dalyvius, žiūrovus, savanorius ir draugus į dūzges muzikos klube „Rūsys“, kur nuo 21 val. vyks improvizuota „jam session“. 

 

 

Nuotrauka
atostogos
Įkelta:
prieš 5 valandas
Atostogas su vaiku užsienyje planuojantys tėvai į Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistus kreipiasi patarimo, kaip keliauti, kad nekiltų nesusipratimų ar konfliktų su skyrium gyvenančiu vaiko tėčiu ar mama, sako Tarnybos Pagalbos vaikams ir šeimoms skyriaus teisininkė Renata Silvanovič.
Nuotrauka
stovykla
Įkelta:
2022-07-02
Birželio 17–19 dienomis praūžė Tauragės bendruomenių stovykla „Pabūkime kartu“ (Let‘s be together). Stovykla buvo rengiama iš projekto „Tarpvalstybinio viešųjų iniciatyvų paramos centrų tinklo sukūrimas“, įgyvendinamo pagal Europos Sąjungos kaimynystės programą ir finansuojamo Europos Sąjungos, lėšų. Ji buvo skirta motyvuoti bendruomeninių ir nevyriausybinių organizacijų narius, stiprinti jų tarpusavio ryšius, skatinti bendradarbiavimą, savanorystę, ugdyti naujus įgūdžius. Naujų patirčių pasisėmė net 100 stovyklos dalyvių. 
Nuotrauka
lietus
Įkelta:
2022-07-01
Savaitgalį šiluma dienomis pakils iki 30 laipsnių šilumos, lietus prognozuojamas tik šiandienos rytui.
Nuotrauka
kinas
Įkelta:
2022-06-28
Jau devintąjį kartą „Kino pavasario“ projektas „Kino karavanas“ visai vasarai išvyksta į ilgiausią kino kelionę po Lietuvą, kurios metu gražiausiuose šalies kampeliuose rodo autorinį kiną, kviečia į susitikimus ir pokalbius su kūrėjais, savo sričių specialistais bei kiekvienam atėjusiam dovanoja kino žiūrėjimo patirtį praplečiantį vakarą.
Nuotrauka
draudeniiai
Įkelta:
2022-06-27
Brangstant kelionėms vis dažniau žmonės renkasi atostogas praleisti savo šalyje. Tauragės rajone turime ne vieną poilsiavietę prie vandens, kur būtų galima praleisti karštas vasaros dienas. Draudeniškiai Raminta Lešinskaitė ir Vaidotas Jazdauskas, pirmąjį vandens dviratį įsigiję savo pramogai, sulaukė didelio susidomėjimo ir prie Draudenių ežero įkūrė pramogų vietą , kuri šiemet skaičiuoja jau penktąją vasarą.
Nuotrauka
naglis
Įkelta:
2022-06-26
Vienoje Tauragės šokių grupėje šokantis 17-metis tauragiškis šiais metais „Versmės“ gimnazijoje baigė 11 klasę. Nors krūvio būta didelio, vaikinas visuomet rasdavo laiko ir savo pašaukimui – šokiui. Jaunuoliui, kaip ir nemažai kūrybingų bei veiklių žmonių, dėl savo žinomumo yra tekę sulaukti ir užgaulių replikų. Kai kurie su pašaipa žvelgė į tai, kaip esą jis galėjo pasirinkti tokią „ne berniukišką“ sritį. Tačiau Naglis nepasidavė ir gali didžiuotis laimėjęs daugybę konkursų, o tie, kurie šaipėsi, dabar tik su pavydu stebi jo pasiekimus. 
Nuotrauka
gamta
Įkelta:
2022-06-14
Šią savaitę šiluma gali pakilti iki 21 laipsnio šilumos, prognozuojamas lietus.
Nuotrauka
receptas
Įkelta:
2022-06-12
Švieži ir gaivūs arbūzai – vienas iš didžiausių vasaros malonumų. Arbūzai ne tik karštą dieną aprūpina organizmą skysčiais, bet ir yra gausūs antioksidantų bei vitaminų. Be to, arbūzus lengvai panaudosite ir gamindami įvairiausias salotas, jie dera tiek su vaisiais, uogomis, tiek su įvairiausiais sūriais.  Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad arbūzai – mėgstami tarp pirkėjų, o ypač jų pardavimai išauga karštomis dienomis.
Nuotrauka
sviesoforas
Įkelta:
2022-06-11
Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos I–IV klasių mokinių komanda „Jovariukai“, sėkmingai įveikusi pradinių klasių mokinių saugaus eismo varžybų „Šviesoforas“ I, II,  III etapus, buvo pakviesta dalyvauti finaliniame nacionaliniame IV etape, kuris vyko Kauno Algio Žitkevičiaus saugaus vaiko mokykloje.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-05-28
​​​​​​​Sužaliavus daržo gėrybėms ir gausybei žalumynų, dažno šaldytuvo turinys įgauna spalvų, prisipildydamas šviežio derliaus gardumynais. Lengvų patiekalų išsiilgę žmonės į savo kasdienį valgiaraštį šiltuoju sezonu vis dažniau įtraukia glotnučiais vadinamus kokteilius. Tai vitaminų, energijos ir gaivumo užtaisas bei skanus būdas derinti vaisius, žalėsius, uogas ir net pievų augalus.
Nuotrauka
orams
Įkelta:
2022-05-27
Savaitgalį šiluma dienomis pakils iki 12 laipsnių šilumos, nuo šeštadienio sulauksime lietaus.
Nuotrauka
pavasaris
Įkelta:
2022-05-17
Šią savaitę šiluma gali pakilti iki 21 laipsnio šilumos, nedidelis lietus prognozuojamas tik savaitgalį.