Žalioj žolėj žalia varlė...
Įkelta:
2021-07-11
Nuotrauka
a
Aprašymas

Sušokavo daug varlių. Asmeninio albumo nuotraukos

 

,
Nuotrauka
a
,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Alytiškė Aušra sveikina savo kūrybos eilėmis

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Vakaro staigmena – Ingrida Maknevičienė su dovana

 

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Straipsnio autorė (kairėje)

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Algimantas Juozas dovanojo vardines padėkas

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Iš kairės gimtadienio svečias Vytautas Andziulevičius, „varlinas“ Elmundas ir karalienė Reda

Ar neįsižeistumėte, jei kas jus pavadintų varlių karaliene arba karaliumi? Varles – žinoma, ne tikras, o skulptūrėles, figūrėles, paveikslus ir kitus su jomis susijusius eksponatus kolekcionuojantys – tikrai ne. Jiems varlės – gražios ir mielos. O kolekcininkų Lietuvoje nemažai, ir prieš 10 metų jie susibūrė į asociaciją. Dvi aktyvios jos narės – tauragiškės Birutė Kuzminskienė ir šių eilučių autorė.

Asociacijoje – 23 nariai

Kolekcionuojančių varles asociacija (KVA) šiemet atšventė gyvavimo 10-metį. Rimta, juridinį statusą, prezidentą, savo el. svetainę ir sąskaitą turinti organizacija. Jos centras – Lukšiuose (Šakių r.), kur gyvena prezidentė Reda Pečiulienė-Šilingė. Jos varlių kolekcija, kurioje per 5 tūkst. eksponatų, – didžiausia Lietuvoje, įregistruota Lietuvos rekordų knygoje. Šiuo metu asociacija jungia 23 narius iš įvairių Lietuvos vietų. 

Kolekcionieriai – tai truputį „pakvaišę“ žmonės. Kai kuriems tai tik hobis, o kitiems –  gyvenimo būdas. Tokių yra ir KVA asociacijoje. Pasinėrę į varlių pasaulį, jie gyvena ieškodami naujų eksponatų, naujos veiklos, naujų bendraminčių. Vieni organizuoja kolekcijų parodas, kiti savo rankomis kuria vis naujus suvenyrus, treti – šiaip domisi varlių gyvenimu ir kaupia eksponatus.

Nuotrauka
a

„Varlės“ sušokavo į Lekėčius

10-asis gimtadienis, organizuotas nuo balandžio mėnesio, per vargus ir karantino trukdžius, pagaliau įvyko. Į prabangią, gražiame gamtos kampelyje šalia Lekėčių (Šakių r.) įsikūrusią vilą „Laurynė“ sušokavo „varlės“ iš visos Lietuvos. 

Buvo pranešta, kad į teritoriją bus įleidžiamos tik tos mašinos, kurios pasipuošusios asociacijos vėliava. Visi automobiliai buvo su vėliavomis – „varlės“ pavyzdingos. Pasiilgusios bendravimo, jos nuoširdžiai džiaugėsi, plepėjo, grožėjosi savo „varliškos“ medžiagos suknelėmis, kurias siūdinosi šiai progai. Salės puošmena – „varliški“ balionai ir stalas, skirtas labiausiai dešimtmečio vertoms varlėms eksponuoti. Labai šaunus muzikantas, prijaučiantis „žaliosioms“, papildė kvaksėjimą gražiomis melodijomis. 

Vyriausias „varlinas“ Elmundas davė startą, ir puota prasidėjo. Visi dalijosi prisiminimais apie savo kelią į asociaciją, smagiausius ir įsimintiniausius nuotykius susitikimuose su bendraminčiais. Už kiekvieną pasakojimą – dovana (koks gimtadienis be dovanų?). Alytiškė Aušra skaitė savo kūrybos eiles apie linksmus „varlyčių“ gyvenimo momentus, sveikino visą „varlišką“ bendruomenę jubiliejaus proga. Jubiliatų pasveikinti atvyko garbingas svečias – Lukšių miestelio seniūnas Vytautas Andziulevičius, prijaučiantis varlėms. Taip pat su dovanomis. 

Nuotrauka
a

Koks vakaras be staigmenų? O staigmena smagi – pasveikinti asociaciją 10-mečio proga atvyko viena pirmųjų jos narių Ingrida Maknevičienė, dėl asmeninių priežasčių palikusi asociaciją, bet vis dar prijaučianti jai. Pavykusia staigmena džiaugėsi ir ji, ir visi nustebinti svečiai. Vienas KVA narių Algimantas Juozas yra puikus dailininkas. Jis nupiešė padėką su daug varlių, atspausdino ir padovanojo kiekvienam nariui, užrašęs vardą ranka

„Žaliasis protas“

Vakaro „vinis“ – intelektinis žaidimas varliška tematika „Žaliasis protas“. Žaidimas vyko trimis etapais, „varlės“ labai stropiai atsakinėjo į klausimus. Vienos krito po pirmojo, kitos – po antrojo etapo ir, kaip visuose žaidimuose, laimėjo vienas žaidėjas. Alytiškė Jurgita laimėjo ir gavo specialų nugalėtojo prizą – stiklinę varlę. Visą vakarą ekrane sukosi nuotraukos iš asociacijos narių „susišokavimų“ įvairiomis progomis, skirtingais metų laikais. Daug emocijų kėlė smagūs prisiminimai. Šoko, dainavo „varlytės“, kol pavargo kojytės.

Ryto metą papusryčiavusios „varlės“ ėmėsi rimto darbo – vyko ataskaitinis-rinkiminis susirinkimas. Aptarė praėjusių metų veiklą, numatė gaires ateičiai, suplanavo kitus susitikimus, beje, rugsėjo mėnesį „varlytės“ kvaksės Tauragėje. Nors ir spardėsi, bet prezidentė Reda vienbalsiai buvo išrinkta kitai kadencijai.  KVA veikla be Redos neįsivaizduojama, ji – varomoji jėga. 

Nuotrauka
a

Kolekcininkės stažas – 15 metų

Asociacijos prezidentė Reda Pečiulienė-Šilingė varles kolekcionuoja jau 15 metų. 

– Kai, jau turėdama 600 varlyčių, surengiau pirmąją parodą Lukšių miestelyje ir per spaudą žinia pasklido po visą rajoną, greitai atsirado bendraminčių, kurie taip pat kolekcionuoja varlytes. Supratau, kad ne aš viena esu tokia lengvai kvaištelėjusi dėl varlių, tad nutariau suorganizuoti ir susitikimą su bendraminčiais. Ir 2009 m. rugpjūčio 9 dieną įvyko pirmasis „varlių karalienių“ susitikimas, kuriame dalyvavo 9 karalienės, – pasakoja ji.

Po to gretos didėjo, nes spauda daro savo. Žinia pasklido po visą Lietuvą, pasiekė ir Vilnių. 

– O tada, pro šalį važiuodamas į seminarą, Elmundas Žalys irgi panoro su manimi susipažinti, nes jis, pasirodo, irgi kolekcionuoja varlytes. Kai atsirado tarp mūsų vyriškis, tai ir tvarką tuoj padarė. Sako, reikia kurti asociaciją, kiek čia mes galim būti nežinomi, – juokiasi ji. – Ir 2011 m. kovo 25-ąją buvo įregistruota ,,Kolekcionuojančių varles asociacija“, kurios trumpinys iš žodžių pirmųjų raidžių – KVA. Nuo pat pirmųjų dienų asociacijai ir vadovauju.

O 2011 m. balandžio 9 -ąją įvyko stojamasis susirinkimas – oficialiais ,KVA asociacijos nariais tapo 13 žmonių. Šiandien asociacijoje jau 23 nariai.

Kolekcijos pradžia – sūnaus dovana

Tauragiškė varlių kolekcininkė Birutė Kuzminskienė pasakoja varlių nebijojusi net vaikystėje:

– Varles mėgstu, jomis džiaugiuosi nuo mažumės. Vaikystėje kiemo prūde jų buvo labai daug, nors šalia ir gandrai perėdavo. Gaudydavau jas rieškučiomis, dėdavau į tokią didelę vonią, vadinamą balėja, o vakare nešdavau atgal į prūdą. Po kažkiek metų sūnus Armandas netyčia padovanojo gražią stilizuotą varlės skulptūrėlę. O dar vėliau per radiją išgirdau apie Zyplių dvare atidarytą varlių parodą. Nuo tada jau neturėjau ramybės, kol jos neaplankiau. Įsirašiau į KVA asociaciją, ir nuo tada pradėjo varlės plaukti į namus. Šiuo metu jų jau 500, keletas pirktos iš aukciono bendramintės Romos dėka. 

Kolekcijoje – „tik“ 162 varlytės

Aš, šių eilučių autorė, su varlėmis draugavau jau vaikystėje, bet kad tapsiu jų kolekcioniere, tada negalvojau. Pirmąją varlę – sodo dekoraciją parvežė vyras Kęstutis iš Slovakijos kalnų, bet ir tada neatėjo mintis apie kolekciją. Kai iš pasąmonės išplaukė noras turėti varlių kolekciją, namie jau buvo keletas. Visiems pasakiau: kolekcionuosiu varles. Labai „kreivai“ artimieji į tai pažiūrėjo, bet pradėjo varles dovanoti gimtadienio proga, vežti lauktuves iš kelionių. Apie asociaciją nieko nebuvau girdėjusi. Kartą susitikom su Birute Kuzminskiene, paplepėjom apie šį bei tą, ir ji pastebėjo ant mano kaklo kabantį sidabrinį pakabutį su varlės atvaizdu. „Gal kolekcionuoji varles?“ – paklausė ji. Sakau –  taip, turiu keliasdešimt. Tada ji papasakojo apie KVA ir pasiūlė dalyvauti jos veikloje. Aš, žinoma, sutikau, ir pirmojo susitikimo su „varlių“ bendruomene metu įstojau į asociaciją. Ačiū jai už suteiktą informaciją ir įtraukimą į šią avantiūrą. Mano kolekcija nedidelė, tik 162 varlytės, bet, pasitaikius progai, ją papildau nauju eksponatu.  

Varlės – mūsų visų gyvenimo dalis. Būtų liūdna, jei negirdėtume jų kurkimo, kai būname gamtoje, prie tvenkinio ar ežero. Ką darytų gandrai? Kas mažintų mašalų populiaciją? Jos reikalingos visiems. Saugokime ir globokime varlytes. Kva...    

Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
prieš 21 valanda
Rugsėjo 11-ąją Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko ypatinga šventė – po 105-erių metų suskambėjo bažnyčios vargonai. Šventiniame renginyje dalyvavo vargonus suderinęs vargonininkas Vladimiras Tarasovas, dirigentas profesorius Franz Wassermann iš Heidelbergo universiteto Vokietijoje, parapijos talkininkai ir kiti svečiai.
Nuotrauka
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
prieš 23 valandas
Antroje savaitės pusėje Lietuvą pasieks šiltesni orai, o su jais ir gausesnių kritulių banga bei smarkus vėjas. Nuo šių reiškinių pailsėti ir pasimėgauti gražesniais orais pavyks nebent sekmadienį.
Nuotrauka
Bendruomenių namai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-21
Rugsėjo 24 dieną (penktadienį) Tauragės atvira jaunimo erdvė (TAJE), kartu su Tauragės rajono savivaldybės kultūros skyriaus specialistėmis Rita Matemaitiene ir Inga Meištininkaite organizuoja šeimadienį su augintiniais „Duok leteną“. Renginys skirtas Pasaulinei gyvūnų dienai paminėti.
Nuotrauka
a
Feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-20
Tauragės visuomenės sveikatos biuras tęsia projekto „Sveikam gyvenimui sakome – TAIP“ iniciatyvą. Rugsėjo mėnesį Dauglaukio ir Norkaičių bendruomenėse rengiamuose psichoterapiniuose užsiėmimuose kraštiečiai mokosi pažinti ne tik save, bet ir kitus.
Nuotrauka
a
Nerijaus Žiurkaus nuotraukos
Įkelta:
2021-09-20
„Kiemturgis – 2021“ – taip buvo pavadinta bendra Lomių kultūros namų ir bendruomenės surengta derliaus šventė.  Daržovių parodoje išsirikiavo lomiškių išauginti sunkiasvoriai moliūgai, cukinijos, grakštuolės morkos, pilni krepšiai su raudonšoniais obuoliais ir kitomis rudens gėrybėmis. Vazos, primerktos įvairiaspalvių rudens gėlių, renginiui suteikė šventiškumo nuotaiką.
Nuotrauka
a
Feisbuko „Rakija Klezmer Orkestar“ paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
Minint Lietuvos žydų Holokausto 80-metį, šiandien, rugsėjo 17 d. 18 val. prie Tauragės kultūros rūmų pasirodys žydišką muziką atliekanti grupė „Rakija Klezmer Orkestar“. Nykstanti vestuvėse bei miestelių šventėse skambėjusi muzika išskiriama dėl greito, šokti suburiančio temperamento, kurį išgirsti kviečiami ir tauragiškiai. 
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
Rugsėjo 9-ąją Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko naujos kartos Europe Direct Tauragė centro pristatymas ir diskusija „Pašnekesiai“ apie ES  dabartį ir ateitį. Diskutuota, kiek Europos yra kiekviename pilietyje. Diskusijoje dalyvavę svečiai  negailėjo gražių žodžių Tauragei. 
Nuotrauka
a
VSB nuotrauka 
Įkelta:
2021-09-16
Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kad pasyvus gyvenimo būdas ir nepakankamas fizinis aktyvumas gali tapti rimtų sveikatos problemų priežastimi. Dirbantys žmonės darbe praleidžia net trečdalį savo gyvenimo, o dirbant kompiuteriu beveik visas darbo laikas praleidžiamas sėdint. Visuomenės sveikatos specialistai pataria poilsio pertraukėles išnaudoti atliekant aktyvią ir linksmą mankštą darbo vietoje. 
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-14
Praūžę lietūs labiausiai nudžiugino grybavimo mėgėjus – jie skuba į miškus pagrybauti, maloniai pasivaikščioti ir pailsėti gamtoje. Vieni džiaugiasi puikiai atpažįstamais, nors ne tokiais populiariais laimikiais, kiti gi rizikuoja į pintinę įsidėti ir menkiau pažįstamų grybų ir pasigaminti išskirtinių delikatesų. Nors internete galima rasti skelbimų apie superkamas musmires, vis dėlto vertėtų prisiminti, kad neštis namo patartina ne visus grybus  – kai kuriems jų geriau likti miške.
Nuotrauka
a
Įvaizdinė nuotrauka
Įkelta:
2021-09-14
Suaktyvėjęs vaikų bendravimas su nepažįstamais virtualiais draugais bei prarandamas poreikis gyvai bendrauti su bendraamžiais – viena iš karantino metu išryškėjusių grėsmių. 
Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Rugsėjo 3-ią dieną Pranciška ir Vladislovas Petrauskai, gyvenantys ir puoselėjantys gimtojo krašto istorinį atminimą, savo sodybą bei žaliuojantį parką Žygaičiuose, pasitinka auksines vestuves, kurių, kaip prisimena penki poros vaikai, jie laukė visą savo pilną gražių akimirkų bendrą šeimyninį gyvenimą.  
Nuotrauka
a
Įvaizdinė nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Ruduo – sodo ir daržo gėrybių metas, tačiau norint, kad jos kuo ilgiau išliktų šviežios, kokybiškos ir išlaikytų gerąsias savo savybes, būtinos tinkamos daržovių bei vaisių laikymo sąlygos. Jolanta Sabaitienė, prekybos tinklo „Iki“ vaisių ir daržovių ekspertė, sako, kad skirtingų rūšių gėrybes reikėtų laikyti ir skirtingose vietose. Vienas daržoves ar vaisius dėrėtų dėlti į šaldytuvą, kitas – virtuvėje ar tamsioje vėsioje vietoje. Ekspertė dalijasi keliomis taisyklėmis, kuriomis vadovaudamiesi mėgstamus produktus išlaikysite pačius šviežiausius.
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Penktadienį, Zestafonio ir Tauragės miestų bičiulystės sutarties pasirašymo jubiliejaus proga, surengtas nuotolinis Tauragės administracijos ir Zestafonio administracijos bei įvairių ugdymo įstaigų vadovų susitikimas.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Saulėtas, vasara alsuojantis savaitgalis žada daug pramogų, tad bus ką veikti visiems: jau šiandien – baigiamasis Tauragės muzikos festivalio koncertas, Skaudvilėje abi savaitgalio dienas vyks miesto šventė, Eičiai kviečia pasivaržyti grybautojus, o Kultūros centras rengia Edmundo Mažrimo atminimo vakarą.
Nuotrauka
a
D. Kaminsko feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Antradienį Prezidentūroje surengtas jau trečiasis Regionų forumas, kuriame dalyvavo ir Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas. Papasakojęs šalies ir rajonų vadovams apie Tauragės regiono viešojo transporto sistemą, numatomus jos pokyčius, jis sako sulaukęs ne tik nemažo susidomėjimo, bet ir įsitikinęs, kad šalies vadovams regionai rūpi ir jiems bus skiriama pakankamai dėmesio.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-09-07
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ tradiciniu tampančio ir didelio populiarumo sulaukusio projekto „Kultūros muitinė“ renginiai aprėpia skirtingas temas. Štai kad ir šio mėnesio renginiai – nuo tautinio kostiumo iki kulinarijos ir teatro. 
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Įkelta:
2021-09-06
Jono Viktoro Kalvano parke esantis riedlenčių parkas – viena iš jaunimo pamėgtų vietų. Riedlentininkai, riedutininkai ir BMX dviračių mėgėjai čia renkasi atlikti įvairius triukus, mokytis naujovių ir gerai praleisti laiką. Tiesa, nuo šiol tai daryti bus dar maloniau ir saugiau – parke atnaujinta nusidėvėjusi rampos danga, – skelbia Tauragės rajono savivaldybės administracija.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-08-29
Ar esate patyrę būseną, kai vakare išvargę nieko daugiau netrokštate tik atsigulti ir užmigti, tačiau vos išsitiesę lovoje dar kelias valandas be tikslo naršote socialinius tinklus, žiūrite serialą ar kitus vaizdo įrašus, kol nuovargis galutinai palaužia?
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-29
Tauragiškė Ema Remeikytė atvirauja apie širdžiai artimą ir kasdienėje praktikoje itin plačiai pritaikomą pomėgį – drabužių siuvimą. Pirmieji prisilietimai prie siuvimo mašinos vaikystėje lėmė, kad mergina siuva ir šiandien. Kruopštaus darbo rezultatai nepraslysta pro aplinkinių akis, o pačiai Emai tai kelia didžiulį norą tobulėti.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-27
Savaitgalis žada būti nešaltas, bet lietingas. Tačiau juk sakoma – nėra blogo oro, o tik bloga apranga. O tinkamai apsirengus nueiti tikrai bus kur – mieste ir rajone netrūks ir kultūros, ir sporto renginių.