5 taisyklės, kaip įsirengti jaukų apšvietimą lauke – vakarus kieme norėsis leisti dažniau
Įkelta:
2021-07-22
Nuotrauka
a
Aprašymas

Straipsnio rengėjų iliustracija

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Straipsnio rengėjų iliustracija

Savo namų kieme, kuriame ypač vasaros sezonu praleidžiame itin daug laiko, norisi mėgautis jaukumu ir ramybe, o ne ryškiomis, akinančiomis šviesomis. Todėl planuojant kiemo apšvietimą, svarbu nepamiršti kelių pagrindinių taisyklių.

„Senukų” ekspertai atskleidžia, kaip įrengti jaukų apšvietimą savo sode bei kodėl naudinga pasidomėti inovatyviais sprendimais.

#1. Nepamirškite praktiškumo

Planuojant lauko apšvietimą, visų pirma profesionalai siūlo galvoti ne apie estetiką ir dekoratyvinius sprendimus, o apie praktiškumą – nuspręsti, kuriose kiemo vietose šviesa yra būtina. Todėl lauko šviestuvus pirmiausia rekomenduojama sumontuoti prie namų durų, kiemo vartų, laiptelių, apšviesti sodo takus, kad net sutemus, būtų saugu ir paprasta sugrįžti į namus.

Jie pataria vengti labai ryškių, dažniausiai, su judesio davikliais šviestuvų. Toks apšvietimas  funkcionalus, tačiau kieme kuria didelį kontrastą ir netgi akina. Taip pat šie šviestuvai reaguoja į stipresnį vėją ar naminių gyvūnų judesius, tad gali įsijungti be svarbios priežasties bei taip klaidinti šeimininkus.

Geriau rinktis nuolat, tačiau neryškiai šviečiančius šviestuvus, juos įrengti iš kelių pusių. Toks apšvietimas neiškris iš bendro erdvės apšvietimo konteksto bei puikiai atliks savo funkciją. Patogiausia – įrengti apšvietimo sistemą, kuri savaime įsijungia sutemus, o išsijungia prašvitus.

#2. Kurkite estetišką vaizdą

Apšvietus strategines kiemo vietas, laikas ieškoti dekoratyvinio apšvietimo sprendimų ir sukurti gražią kiemo aplinką. Apšvietimas pagyvina erdvę, tad specialistai drąsiai siūlo eksperimentuoti. Verta pagalvoti apie augalų ir kiemo dekoracijų apšvietimą ir jų išryškinimą sutemus. Tai galima padaryti keliais būdais:

  • Kryptinis apšvietimas. Pasirinkite objektą kieme, kurį norite apšviesti. Pastatykite du prožektorius iš skirtingų pusių ir nukreipkite 45 laipsnių kampu į norimą apšviesti objektą.
  • Apšvietimas iš apačios. Sukurkite didybės pojūtį, apšviesdami objektą iš apačios, pavyzdžiui, medžio lapiją.
  • Sukurkite šešėlį. Apšvieskite objektą taip, kad jis mestų įdomų šešėlį ant namo sienos ar tvoros — efektas bus stulbinantis. 

Dar vienas būdas kiemui pagražinti — tai dekoratyvūs šviestuvai, akį džiuginantys tiek sutemus, tiek dienos metu. Įvairių formų šviestuvai gali įsilieti į gėlyną ar net atkartoti augalų formas: apvalūs šviestuvai, įrengti šalia dekoratyvinių česnakų žiedų bei atkartojantys jų formą, sukurs svečiams harmonijos įspūdį, kad kieme apie viską pagalvojote.

#3. Stiprinkite kieme jaukumo įspūdį

Kiemas – tarsi namų tąsa, lauko kambarys, kuriame taip pat turi vyrauti jaukumo ir išbaigtumo atmosfera. Todėl šią erdvę pavertus jaukia oaze, kieme bus smagu ne tik vasarą, bet ir rudens vakarais  — taip pratęsite terasos sezoną. Todėl verta pagalvoti apie atskirus apšvietimo variantus, kurie kurs sode romantiškus pojūčius.

Profesionalai siūlo lemputėmis kiemą puošti ne tik per Kalėdas – girliandos terasoje sukurs ypatingą atmosferą ir vasaros vakarais. Lauko girliandas galite kabinti nuo vieno terasos kampo iki kito, papuošti tvorą ar jomis apsukti medžio kamieną.

Terasoje galima naudoti įvairius toršerus, kabinti šviestuvus ant lubų – toks apšvietimas taip pat nuteiks jaukiam vakarui su šeima ar draugais. Tik renkantis šviestuvus, specialistai rekomenduoja juos derinti prie kitų kiemo elementų: geriausiai rinktis vienos stilistikos gaminius ir išlaikyti vieningą dizaino liniją.

„Klientai ne tik namuose, tačiau ir kieme stengiasi išlaikyti interjero tęstinumą. Todėl ieškodami šviestuvų tiek fizinėse parduotuvėse, tiek internetu, pirkėjai juos derina prie kiemo aplinkos, sodo baldų. Modernaus stiliaus terasoje įrengiami įdomių formų lauko žibintai, šiuolaikiškai atrodančios iš metalinių vielelių pagamintos lempos, o klasika dvelkiančiose erdvėse – medžio imitacijos šviestuvai ar lempučių girliandos“, – vardija Elona Uckutė, „Kesko Senukai“ atstovė.

#4. Neskubėkite tiesti elektros laidų

Jei kiemo apšvietimo planus stabdo tai, jog sklype nėra išvedžiotų elektros laidų, išeitis taip pat yra — lauko šviestuvai su saulės baterija. Tai sąlyginai nebrangi ir jokių paruošiamųjų darbų nereikalaujanti alternatyva tradiciniams šviestuvams: juos lengva įrengti ar pakeisti jų vietą, nereikia įjungti ir išjungti.

Ekspertai dažnai girdi nuogąstavimus, kad saulės energija įkraunami šviestuvai nepranoksta tradicinių elektrinių. Nors jų šviesa išties nėra tokia ryški kaip tradicinių elektrinių šviestuvų, vis tik ir jie gali pasitarnauti kuriant jaukų kiemą: tokiais šviestuvais galima apšviesti takus, dekoruoti medžius pakabinamais saulės baterijomis įkraunamais žibintais.

#5. Keiskite šviesas pagal nuotaiką

Organizuojant vakarėlius ar norint sukurti kieme skirtingą nuotaiką, žinovai siūlo pasidomėti išmaniaisiais šviestuvais, valdomais naudojant specialią telefono programėlę.

Įrengus juos, galima džiaugtis individualiu apšvietimu skirtingose kiemo zonose, o gal net skirtingomis jo spalvomis bei ryškumu. Tokiu būdu galima pritaikyti apšvietimą prie gėlyno žiedų, metų laikų, oro, ar tiesiog prie nuotaikos. Taip be didelių pastangų kiemas atrodys moderniai ir vis naujai, sako „Senukų“ ekspertai.

Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
prieš 19 valandų
Rugsėjo 11-ąją Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko ypatinga šventė – po 105-erių metų suskambėjo bažnyčios vargonai. Šventiniame renginyje dalyvavo vargonus suderinęs vargonininkas Vladimiras Tarasovas, dirigentas profesorius Franz Wassermann iš Heidelbergo universiteto Vokietijoje, parapijos talkininkai ir kiti svečiai.
Nuotrauka
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
prieš 22 valandas
Antroje savaitės pusėje Lietuvą pasieks šiltesni orai, o su jais ir gausesnių kritulių banga bei smarkus vėjas. Nuo šių reiškinių pailsėti ir pasimėgauti gražesniais orais pavyks nebent sekmadienį.
Nuotrauka
Bendruomenių namai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-21
Rugsėjo 24 dieną (penktadienį) Tauragės atvira jaunimo erdvė (TAJE), kartu su Tauragės rajono savivaldybės kultūros skyriaus specialistėmis Rita Matemaitiene ir Inga Meištininkaite organizuoja šeimadienį su augintiniais „Duok leteną“. Renginys skirtas Pasaulinei gyvūnų dienai paminėti.
Nuotrauka
a
Feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-20
Tauragės visuomenės sveikatos biuras tęsia projekto „Sveikam gyvenimui sakome – TAIP“ iniciatyvą. Rugsėjo mėnesį Dauglaukio ir Norkaičių bendruomenėse rengiamuose psichoterapiniuose užsiėmimuose kraštiečiai mokosi pažinti ne tik save, bet ir kitus.
Nuotrauka
a
Nerijaus Žiurkaus nuotraukos
Įkelta:
2021-09-20
„Kiemturgis – 2021“ – taip buvo pavadinta bendra Lomių kultūros namų ir bendruomenės surengta derliaus šventė.  Daržovių parodoje išsirikiavo lomiškių išauginti sunkiasvoriai moliūgai, cukinijos, grakštuolės morkos, pilni krepšiai su raudonšoniais obuoliais ir kitomis rudens gėrybėmis. Vazos, primerktos įvairiaspalvių rudens gėlių, renginiui suteikė šventiškumo nuotaiką.
Nuotrauka
a
Feisbuko „Rakija Klezmer Orkestar“ paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
Minint Lietuvos žydų Holokausto 80-metį, šiandien, rugsėjo 17 d. 18 val. prie Tauragės kultūros rūmų pasirodys žydišką muziką atliekanti grupė „Rakija Klezmer Orkestar“. Nykstanti vestuvėse bei miestelių šventėse skambėjusi muzika išskiriama dėl greito, šokti suburiančio temperamento, kurį išgirsti kviečiami ir tauragiškiai. 
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
Rugsėjo 9-ąją Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko naujos kartos Europe Direct Tauragė centro pristatymas ir diskusija „Pašnekesiai“ apie ES  dabartį ir ateitį. Diskutuota, kiek Europos yra kiekviename pilietyje. Diskusijoje dalyvavę svečiai  negailėjo gražių žodžių Tauragei. 
Nuotrauka
a
VSB nuotrauka 
Įkelta:
2021-09-16
Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kad pasyvus gyvenimo būdas ir nepakankamas fizinis aktyvumas gali tapti rimtų sveikatos problemų priežastimi. Dirbantys žmonės darbe praleidžia net trečdalį savo gyvenimo, o dirbant kompiuteriu beveik visas darbo laikas praleidžiamas sėdint. Visuomenės sveikatos specialistai pataria poilsio pertraukėles išnaudoti atliekant aktyvią ir linksmą mankštą darbo vietoje. 
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-14
Praūžę lietūs labiausiai nudžiugino grybavimo mėgėjus – jie skuba į miškus pagrybauti, maloniai pasivaikščioti ir pailsėti gamtoje. Vieni džiaugiasi puikiai atpažįstamais, nors ne tokiais populiariais laimikiais, kiti gi rizikuoja į pintinę įsidėti ir menkiau pažįstamų grybų ir pasigaminti išskirtinių delikatesų. Nors internete galima rasti skelbimų apie superkamas musmires, vis dėlto vertėtų prisiminti, kad neštis namo patartina ne visus grybus  – kai kuriems jų geriau likti miške.
Nuotrauka
a
Įvaizdinė nuotrauka
Įkelta:
2021-09-14
Suaktyvėjęs vaikų bendravimas su nepažįstamais virtualiais draugais bei prarandamas poreikis gyvai bendrauti su bendraamžiais – viena iš karantino metu išryškėjusių grėsmių. 
Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Rugsėjo 3-ią dieną Pranciška ir Vladislovas Petrauskai, gyvenantys ir puoselėjantys gimtojo krašto istorinį atminimą, savo sodybą bei žaliuojantį parką Žygaičiuose, pasitinka auksines vestuves, kurių, kaip prisimena penki poros vaikai, jie laukė visą savo pilną gražių akimirkų bendrą šeimyninį gyvenimą.  
Nuotrauka
a
Įvaizdinė nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Ruduo – sodo ir daržo gėrybių metas, tačiau norint, kad jos kuo ilgiau išliktų šviežios, kokybiškos ir išlaikytų gerąsias savo savybes, būtinos tinkamos daržovių bei vaisių laikymo sąlygos. Jolanta Sabaitienė, prekybos tinklo „Iki“ vaisių ir daržovių ekspertė, sako, kad skirtingų rūšių gėrybes reikėtų laikyti ir skirtingose vietose. Vienas daržoves ar vaisius dėrėtų dėlti į šaldytuvą, kitas – virtuvėje ar tamsioje vėsioje vietoje. Ekspertė dalijasi keliomis taisyklėmis, kuriomis vadovaudamiesi mėgstamus produktus išlaikysite pačius šviežiausius.
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Penktadienį, Zestafonio ir Tauragės miestų bičiulystės sutarties pasirašymo jubiliejaus proga, surengtas nuotolinis Tauragės administracijos ir Zestafonio administracijos bei įvairių ugdymo įstaigų vadovų susitikimas.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Saulėtas, vasara alsuojantis savaitgalis žada daug pramogų, tad bus ką veikti visiems: jau šiandien – baigiamasis Tauragės muzikos festivalio koncertas, Skaudvilėje abi savaitgalio dienas vyks miesto šventė, Eičiai kviečia pasivaržyti grybautojus, o Kultūros centras rengia Edmundo Mažrimo atminimo vakarą.
Nuotrauka
a
D. Kaminsko feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Antradienį Prezidentūroje surengtas jau trečiasis Regionų forumas, kuriame dalyvavo ir Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas. Papasakojęs šalies ir rajonų vadovams apie Tauragės regiono viešojo transporto sistemą, numatomus jos pokyčius, jis sako sulaukęs ne tik nemažo susidomėjimo, bet ir įsitikinęs, kad šalies vadovams regionai rūpi ir jiems bus skiriama pakankamai dėmesio.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-09-07
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ tradiciniu tampančio ir didelio populiarumo sulaukusio projekto „Kultūros muitinė“ renginiai aprėpia skirtingas temas. Štai kad ir šio mėnesio renginiai – nuo tautinio kostiumo iki kulinarijos ir teatro. 
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Įkelta:
2021-09-06
Jono Viktoro Kalvano parke esantis riedlenčių parkas – viena iš jaunimo pamėgtų vietų. Riedlentininkai, riedutininkai ir BMX dviračių mėgėjai čia renkasi atlikti įvairius triukus, mokytis naujovių ir gerai praleisti laiką. Tiesa, nuo šiol tai daryti bus dar maloniau ir saugiau – parke atnaujinta nusidėvėjusi rampos danga, – skelbia Tauragės rajono savivaldybės administracija.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-08-29
Ar esate patyrę būseną, kai vakare išvargę nieko daugiau netrokštate tik atsigulti ir užmigti, tačiau vos išsitiesę lovoje dar kelias valandas be tikslo naršote socialinius tinklus, žiūrite serialą ar kitus vaizdo įrašus, kol nuovargis galutinai palaužia?
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-29
Tauragiškė Ema Remeikytė atvirauja apie širdžiai artimą ir kasdienėje praktikoje itin plačiai pritaikomą pomėgį – drabužių siuvimą. Pirmieji prisilietimai prie siuvimo mašinos vaikystėje lėmė, kad mergina siuva ir šiandien. Kruopštaus darbo rezultatai nepraslysta pro aplinkinių akis, o pačiai Emai tai kelia didžiulį norą tobulėti.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-27
Savaitgalis žada būti nešaltas, bet lietingas. Tačiau juk sakoma – nėra blogo oro, o tik bloga apranga. O tinkamai apsirengus nueiti tikrai bus kur – mieste ir rajone netrūks ir kultūros, ir sporto renginių.