Tauragės rajono savivaldybė kviečia atkreipti dėmesį į emocinę sveikatą ir daugiau laiko praleisti gamtoje. 
Įkelta:
2021-05-21
Nuotrauka
gamta
Aprašymas

Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka

,
Nuotrauka
gamta
Aprašymas

Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka

,
Nuotrauka
gamta
Aprašymas

Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka

,
Nuotrauka
gamta
Aprašymas

Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka

Besitęsiant karantinui, Tauragės rajono savivaldybė pristato iniciatyvą „Įsikrauk energijos“. Pavargę ir esamų ribojimų nualinti gyventojai, vidinę ramybę kviečiami atrasti gamtoje. Savivaldybė pristato 19 Tauragės rajone esančių vietų, kurios išsiskiria vaizdingu bei įkvepiančiu kraštovaizdžiu – tai piliakalniai, atodangos, pažintiniai takai ir kiti objektai, pavadinti Energijos įsikrovimo stotelėmis. Šia iniciatyva Savivaldybė siekia paskatinti žmones daugiau laiko praleisti gamtoje ir atkreipti dėmesį į emocinę sveikatą.

Energijos įsikrovimo stotelės: kaip jos veikia?

Nuo seno manoma, kad gamta turi magiškų galių. Tikima, kad medžiai turi gydančių savybių, tekančio vandens garsas ramina ir mažina stresą. Savivaldybės pateiktame sąraše atrinkti savitą istoriją ir gamtos galią turintys objektai – Energijos įsikrovimo stotelės. Prie kiekvieno gamtos objekto pastatytos gyventojams dar nematytos lenteles, ant kurių parašytos įkvepiančios frazės apie gamtą ir žmogaus ryšį su ja. Tikimasi, kad šios lentelės privers susimąstyti, nusišypsoti, o gamtos objektai –atsikratyti blogų minčių ir įsikrauti energijos.

„Ilgą laiką nesimatėme su artimais žmonėmis, negalėjome keliauti, sugrįžti prie įprastų veiklų. Deja, bet šie ir visi kiti ribojimai slegia, blogėja žmonių emocinė sveikata. Norisi, kad šioje situacijoje gebėtume atrasti stiprybės, todėl, tikiuosi, kad naujoji iniciatyva bent iš dalies padės išblaškyti niūrias mintis ir įkvėps daugiau pozityvo“,– sako Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas.

Iš viso Savivaldybė pristato 19 Tauragės rajone esančių išskirtinių vietų. Visos jos aprašytos specialiai sukurtame interneto puslapyje www.isikraukenergijos.lt. Tiesa, kokios lentelės ir ant jų esantys užrašai puošia energijos įsikrovimo vietas, bus galima pamatyti tik apsilankius nurodytose energijos įsikrovimo vietose.

Nuotrauka
gamta

Žaliausios savivaldybės link

Ši kampanija – ne vienintelis Tauragės rajono savivaldybės projektas, susijęs su gamta. Vienas iš savivaldybės prioritetų – būti žaliausia savivaldybe Lietuvoje. Savivaldybė garsiai kalba apie tvarų gamtos išteklių naudojimą, ekologiją ir jos reikšmę. Už žaliąsias idėjas ir darnaus judumo projektus savivaldybė ne kartą įvertinta garbingais apdovanojimais. Žaliosios energetikos tema plėtojama ir šiame projekte tik, šįsyk, kiek kitaip. Savivaldybė pabrėžia gamtos galią mūsų mintims ir geresnei savijautai.

„Tauragė – žalias kraštas, todėl visos idėjos susijusios su gamta, Tauragės rajono savivaldybei yra artimos. Svarbi ne tik aplinkos apsaugos tema, bet ir geresnė rajono gyventojų emocinė ir fizinė sveikata, į kurią ir kviečiame atsigręžti. Šia iniciatyva kviečiame gyventojus į gamtą, kur vyrauja žalia spalva, simbolizuojanti laisvę, gyvybę ir energiją“,– teigia D. Kaminskas.

Energijos įsikrovimo stoteles galima rasti įvairiose Tauragės rajono vietose – Dauglaukio apylinkėse, Žygaičiuose, nemažą dalį sudaro Pagramančio regioniniame parke esantys objektai. Žaliąsias energijos įsikrovimo stoteles sudaro medžiai – Gudlaukio, Genių ąžuolai, Tūkstantmečio parkas, ir kiti gamtos objektai. Energijos siūloma pasikrauti iš vandens telkinių – Gramančios upelio, Draudenių  ežero. Taip pat išskiriamas Lapynų mitologinis akmuo bei „Milžino“ ir „Meilės“ vardais pavadinti akmenys. Energijos įsikrovimo stotelėmis laikomas „Lakštingalų slėnis“, Plynosios pažintinis takas, Pagramančio  atodanga ar kitos mažiau žinomos, tačiau didelę emocinę vertę turinčios vietos.

Nuotrauka
Ąžuolas

 Ryšys tarp žmogaus ir gamtos

Tikriausiai, sutiksite, kad ne visada randate laiko kokybiškam poilsiui, o būdami vienoje vietoje, mintyse neretai nuklystate kitur, tačiau šia iniciatyva taip pat stengiamasi priminti, kaip svarbu yra mėgautis akimirka. Pažymėtas vietas puošia lentelės su įvairiomis frazėmis apie žmogaus ir gamtos ryšį: „Užuosk, išgirsk, paliesk, pajausk – susiliek su gamta ir pereik tiltą į laimę“. Tokią frazę galite perskaityti nuvykę į vieną iš Energijos įsikrovimo stotelių – Lakštingalų slėnį. Kiti prierašai paprastuose dalykuose siūlo įžvelgti daugiau gėrio ir grožio, kiekviename žingsnyje atrasti įkvėpimo.

Atkreipiamas dėmesys, kad svarbu pailsėti ir nuo socialinių tinklų, pavyzdžiui, žmonės raginami ieškoti ryšio su gamta ir bent trumpam pamiršti kitą – wifi ryšį. Savivaldybės parengtoje kampanijoje taip pat netrūksta filosofinių pamąstymų. Paukščių stebėjimo vietoje siūloma užsimerkti ir įsivaizduoti, kad esate vienas iš jų. Netrukus užduodamas ir retorinis klausimas: „Kur skrisite pirmiausia?“.

Žmogaus ryšiui su gamta nupasakoti gali būti naudojamas ir vis labiau populiarėjantis terminas  miško maudynės. Tai viena iš gamtos terapijos rūšių, kuomet pasitelkiant pojūčius užmezgamas ryšys su mus supančia gamta. Pagrindinė miško maudynių filosofija – neskubėti, pajusti aplinką ir mėgautis esama akimirka. Ši terapija ypač aktuali šiomis dienomis, kai žmonės patiria daugiau streso, nerimo. Įrodyta, kad buvimas gamtoje padeda nusiraminti, suteikia daugiau jėgų, gerėja ne tik psichologinė, tačiau ir fizinė žmogaus sveikata.

Nuotrauka
Įkelta:
2022-09-09
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 17 laipsnių šilumos, trumpas lietus prognozuojamas šeštadienį.
Nuotrauka
tarailiai
Įkelta:
2022-09-08
Tarailiškiai su vasara atsisveikino „žaliai“ – lenktyniavo baidarėmis, irklentėmis ir savadarbiais plaustais – taip jie taikė į žaliąjį Tauragės kursą. Žinoma, šventėje netrūko ir muzikos, dainų, šėlionių batute ir skanios košės bei cukraus vatos.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-09-06
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 19 laipsnių šilumos, lietaus neprognozuojama.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-09-04
Aktyviai besirūpinantys buitimi ir mėgstantys suktis prie puodų žino, jog actas yra itin universali priemonė, todėl visuomet turi jo savo virtuvėje. Labiau patyrę ekspertai priduria, jog actas vertas net daugiau nei nepamainomo pagardo titulo – tai ir puiki valymo bei dezinfekavimo priemonių alternatyva. Tačiau kaip išsirinkti iš daugybės rūšių ir ar visos jos pasižymi vienodu universalumu?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-09-03
​​​​​​​Naujajam sezonui RKL besiruošianti „Tauragė“ į aikštelę spalio mėnesį žengs stipriai pasikeitusi. Nuo praėjusio sezono finalo įvyko daug permainų – atnaujintas trenerių štabas, pasitraukė ilgamečiai žaidėjai. Vis dėlto ekipos branduolį išlaikyti pavyko, jį papildžius pajėgiais žaidėjais iš aukštesnės lygos vadovų siekis lieka maksimalus – išsilaikyti stipriausių ketverte.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-31
Rugpjūčio 27-ąją Norkaičiuose surengta tradicinė kaimo šventė „Šypsausi savo kaimui“, kurioje netrūko pramogų ir veiklos tiek vaikams, tiek ir suaugusiesiems.
Nuotrauka
saje
Įkelta:
2022-08-31
Skaudvilėje veikianti atvira jaunimo erdvė (SAJE) atnaujinama, o joje vykstančios veiklos vis tobulinamos. Kaip pasakojo Skaudvilės atviros jaunimo erdvės koordinatorė–jaunimo darbuotoja Agnė Gailienė, prie pasikeitimų jaunimo erdvėje prisideda ne tik darbuotojai, bet ir jaunimas, norintis susikurti sau gražesnę aplinką. 
Nuotrauka
jazz
Įkelta:
2022-08-29
Tarptautinis Tauragės džiazo festivalis, turbūt vienintelis regione vykstančių festivalių, gali pasigirti atlikėjų geografija. Festivalio programoje, per aštuonerius metus koncertavo Armėnijos, Estijos, Gruzijos, Lenkijos, Latvijos, Airijos, Prancūzijos, Vokietijos, Malio, JAV ir dar daugelio kitų šalių džiazo profesionalai. Kitą trečiadienį festivalio programoje koncertuos spalvinga trijulė iš Lietuvos, JAV ir Puerto Riko. 
Nuotrauka
vasara gamta orams
Įkelta:
2022-08-26
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 31 laipsnį šilumos, trumpas lietus prognozuojamas pirmadienį.
Nuotrauka
biuras
Įkelta:
2022-08-24
Gerinant gyventojų sveikatą, mitybą bei skatinant rinkoje atsirasti daugiau sveikatai palankesnių maisto produktų, Lietuvoje 2014 m. buvo įsteigta valstybinė, nekomercinė sveikatai palankesnių maisto produktų ženklinimo simboliu „Rakto skylutė“ sistema. Kaip rašoma Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės Karolinos Preikšaitienės straipsnyje, simbolio „Rakto skylutė“ tikslas – padėti vartotojams lengviau išsirinkti sveikatai palankesnius maisto produktus tarp kitų tos pačios grupės maisto produktų. Tai įprasti produktai, tačiau juose mažiau įdėta cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, transriebalų, nėra maisto saldiklių, o grūdų turinčiuose gaminiuose išsaugota daugiau maistinių skaidulų.
Nuotrauka
vasara
Įkelta:
2022-08-23
Lietuvą šiandien pasiekė ne tik labai šilta oro masė iš pietryčių, tačiau ir nešvarus oras savyje turintis daug dulkių bei dūmų.
Nuotrauka
 nuotrauka
Įkelta:
2022-08-21
Dailios pakeltos lysvės ir jaukus šiltnamiukas, kuriame daržovių nedaug, užtat daug vietos poilsiui ir geram laikui – šventėms su smagia kompanija, filmų žiūrėjimui ir vakarui su knyga. Tokią stilingą erdvę dar pernai savo kieme sukūrė dvi seserys Jovita ir Lina ir iki šiol negali ja atsidžiaugti. Kaip gimė šis gražus kampelis, kas pavyko, o ką galima buvo padaryti geriau? 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-21
Tauragės rajone, ketinant sutvarkyti poilsiavietę prie Balskų užtvankos, čia turėtų išdygti lauko pavėsinė ir stoginė. Savivaldybė paskelbė viešąjį konkursą ieškodama darbus atliksiančios įmonės. Nors terminas, iki kada įmonės galėjo siūlyti savo darbų paslaugas, jau baigėsi, nugalėtojas kol kas neskelbiamas – vyksta pirkimo vertinimas.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-20
Po treniruotės, žygio, ruošiantis velomaratonui ar kitos sportinės veiklos svarbu atgauti jėgas ir pavalgyti. Į tai, ką pasportavę dedate į burną, reikėtų atkreipti dėmesį. Pavyzdžiui, po fizinio krūvio patariama rinktis daugiau baltymų turinčius produktus: jogurtą, mėsą, žuvį, pupeles. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad vasarą išauga susidomėjimas sveiku maistu.
Nuotrauka
svente
Įkelta:
2022-08-19
Rugpjūčio mėnesį veiklų bus tiek mėgstantiems aktyvų laisvalaikį, tiek norintiems ramiai pažiūrėti filmą po atviru dangumi ar sudalyvauti kaimelių šventėse.
Nuotrauka
STOVYKLA
Įkelta:
2022-08-17
Prisiminimuose lieka įspūdžiai, poilsis nuo pamokų, pažintys su Lietuvos kampeliais, edukacijos, išplėsti  kūrybiniai  vaikų gebėjimai. Lomių kaimo bendruomenės organizuota dieninė stovykla „Vasaros atostogų keliu – 2022“ buvo skirta kaime gyvenantiems vaikams. Vienas pagrindinių stovyklos tikslų – stovyklautojų akiračio plėtimas,  pagarbos ir meilės gimtojo krašto praeičiai ir dabarčiai ugdymas.
Nuotrauka
muge
Įkelta:
2022-08-11
Nuo ankstaus ketvirtadienio ryto prekybininkai plušėjo ir ruošė prekybai visa ką turi geriausio. Prekių mugėje, kaip visada, didelis pasirinkimas. Nespėję apsilankyti mugėje šiandien – tai padaryti galės ir rytoj.
Nuotrauka
pagramantis
Įkelta:
2022-08-11
Akmenos ir Jūros upių santakos bus įrengtas apžvalgos bokštas – regykla. Nuo šios vietos atsivers nuostabaus grožio panorama, kuria lankytojai galės pasigrožėti nuo 2023 metų pradžios. Pagramančio regioninis parkas skelbia, kad bokšto statyba jau prasideda.