Turkijos kultūros piknikas bibliotekoje
Įkelta:
2024-09-06
Nuotrauka
turkija
,
Nuotrauka
turkija
,
Nuotrauka
turkija
,
Nuotrauka
turkija
informacija@taurageszinios.lt
A
A

Trečiadienio vakarą bibliotekos lankytojus kvietėme pasinaudoti išskirtine galimybe pažinti Turkijos kultūrą. Tauragėje viešinti studentė iš Turkijos sutiko papasakoti apie šiai šaliai būdingus apdarus, šokius ir tradicijas. Renginio metu vyko šios šalies tradicinių patiekalų ir gėrimų degustacija.

Sümeyra Sultan Hançerli – 22 metų turkė, gyvenanti Stambule. Mergina šiuo metu studijuoja psichologiją, o „Erasmus“ projektuose dalyvauja nuo 2022 metų. Šiais metais Sümeyra atvyko į Tauragę trumpalaikei „Erasmus ESC“ savanorystės veiklai Tauragės atviroje jaunimo erdvėje (TAJE). Savanorė, dirbdama su asociacija, bendrauja su jaunimu, dalyvauja stovyklų organizuojamose veiklose ir atlieka įvairius biuro darbus.

 „Prisimenu pirmąją dieną, kai atvykau į Lietuvą ir išėjau iš oro uosto. Vilnius man pasirodė labai tylus ir ramus. Manau, jūs taip pat nustebtumėte atvykę į Turkiją, nes vos išėjus iš oro uosto atsidurtumėte didžiulėje minioje! Tiesą sakant, viena iš priežasčių, kodėl norėjau atvykti į Tauragę, yra ta, kad Stambulas, kur aš studijavau, labai sausakimšas. Tris valandas per dieną turiu praleisti įstrigusi eisme, kad galėčiau patekti iš namų į mokymosi įstaigą ir atgal, o po kurio laiko tai pradeda slėgti. Tauragėje viską pasiekiu per 15 minučių pėsčiomis, man tai tikra atgaiva!“ – pasakojo Sümeyra.

Mergina papasakojo, kokia svarbią vietą jų kultūroje užima arbata. Pasirodo, Turkijoje per vieną dieną išgeriama 245 milijonai puodelių arbatos. Žmonės arbatą geria per pusryčius, pietus, vakarienę ir net prieš miegą vakare. Pasak jos, arbatos išgeriama daugiau nei vandens.

Nuotrauka
turkija

„Vakarais verdama arbata. Visi šeimos nariai susirenka jos išgerti ir suvalgyti saulėgrąžų, kalbėdami apie tai, ką tą dieną nuveikė. Net įmonių vadovai ją geria per svarbius susitikimus. Trumpai tariant, arbatą geriame bet kokiomis situacijomis ir bet kokiomis aplinkybėmis“.

Sümeyra  pasakojo, kad maistas apskritai yra svarbi jų kultūros dalis, turkai mėgsta parodyti savo svetingumą gamindami įvairius patiekalus. „Altin gunu“, lietuviškai – „auksinė diena,“ yra vienas geriausių pavyzdžių, kaip maistas suartina žmones. „Auksinės dienos“ tikslas – susiburti vyresnio amžiaus moterims, pasimėgauti įvairiais turkiškais patiekalais, smagiai pašokti.

„Įsivaizduokite 10 draugų grupę. Kiekvieną savaitę viena iš moterų rengia susibūrimą savo namuose, o svečiai mėgaujasi šeimininkės paruoštais patiekalais. Po valgio jie šoka ir plepa, gerdami arbatą ir turkišką kavą. „Auksinės dienos“ pabaigoje šeimininkei įteikiama dovana iš aukso. Taip kiekvieną savaitę aplankomi vis kito žmogaus namai, taigi draugystė nuolat palaikoma. Patiekalai, kuriuos ruošiau šiandien, paprastai patiekiami „auksinę dieną“. Štai kodėl, prieš degustuojant maistą, norėjau paminėti šią tradiciją“.

Nuotrauka
turkija

Bibliotekos lankytojai turėjo galimybę paragauti daugybę viešnios Sümeyra ruoštų patiekalų. Mergina net keletą dienų plušėjo virtuvėje, norėdama, kad tauragiškiai kuo labiau prisiliestų prie jos kultūros. Produktus, reikalingus jiems paruošti, ji gavo tik specializuotoje parduotuvėje Vilniuje. Pasirūpino ir tuo, kad patikusių patiekalų receptus žmonės galėtų parsinešti į namus.

Po renginio Sümeyra susigraudino ir sakė, kad jai be galo patiko ši patirtis. Ji norėtų į Tauragę sugrįžti dar kartą, sakė, čia jaučiasi kaip namuose, nors dar niekur nėra taip ilgai viešėjusi.

Viešnia iš Turkijos tauragiškius pamokė tradicinių savo šalies šokių, o bibliotekos lankytojai jai atsidėkojo parodydami, kaip šokami ir mūsų.

Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-10-02
Kaip žinoma, Respublikiniame Skaitymo iššūkyje ir šiemet Tauragės rajono savivaldybės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius laimėjo 1-ąją vietą visoje Lietuvoje. Šia proga susitikti su Tauragės skaitytojais atvyko Skaitymo iššūkio suaugusiųjų ambasadorė, prozininkė, istorinių romanų autorė Gina Viliūnė
Nuotrauka
kodas
Įkelta:
2024-10-01
Rugsėjo 27 d. Tauragės kultūros centre buvo atidaryta akvarelės paroda „GIMTIES KODAS”. Parodos autoriai: Irena Šliuželienė, Vilius Šliuželis, Gitana Kaltanienė – žinomi kūrėjai, atvykę iš Šiaulių. Visi trys yra baigę Šiaulių pedagoginį tuometinį Institutą, dailės fakultetą. Dirba Šiauliuose pedagogais meno mokyklose. Jie yra Lietuvos dailininkų sąjungos nariai ir Meno kūrėjo statusą turintys menininkai. Autoriai pasirinko vizualiai tyrinėti ir kurti lietuvių kalbos tematika. Kalba – kaip vidinis savasties kodas – buvo pagrindinis inspiracijų šaltinis. Išsilieję ant popieriaus vaizdai randasi iš atminties gelmių: jie lyg nugirsti žodžiai, įsiminti posmai, nubyrėjusios frazės. Jos veda žiūrovą ten, kur susitinkama patiriant meno galią ir interpretacijas.
Nuotrauka
renata
Mindaugo Černecko nuotraukos
Įkelta:
2024-09-24
Politinėje istorijoje visada dominuoja nugalėtojų pasakojimas, bet kultūrinėje atmintyje tebeskamba visų balsai. Šią naratyvų problematiką porą metų Tauragėje analizavo poetė ir muziejininkė RENATA KARVELIS-Jančiauskienė. Pernai pasitelkdama šiuolaikinio meno priemones paribio miesto tapatybę ji tyrinėjo bendrakūroje „Aš tave myliu“. Ryškiai geltonas dvylikos metrų ilgio tentas ištisus metus kabojo Bažnyčių gatvėje, keturiomis kalbomis kviesdamas ant jo parašyti apie meilę, tikintis, kad šis universalus jausmas susies skirtingus žmones iš skirtingų epochų.
Nuotrauka
bareikis
Įkelta:
2024-09-12
Trečiadienį susitikti su tauragiškiais į biblioteką atvyko muzikantas ir teatralas Vidas Bareikis. Kaip sako autorius, „VB knygos“ idėja gimė prieš dvejus metus, kai po daugybės gerbėjų prašymų išleisti savo natų ir tekstų rinkinį nuspręsta tai pagaliau įgyvendinti.
Nuotrauka
bibiolteka
Įkelta:
2024-09-10
Penktadienio vakarą į Viešąją biblioteką rinkosi savo sveikatai neabejingi tauragiškiai. Čia vyko gyd. onkologės chemoterapeutės Editos Bronės Juodžbalienės sveikatingumo paskaita.
Nuotrauka
elena
Įkelta:
2024-08-27
Prieš 37 metus – 1987 m. rugpjūčio 23 d. – disidentė Felicija Nijolė Sadūnaitė sakė kalbą mitinge prie Adomo Mickevičiaus paminklo. Mitingą, kuris buvo vienas iš svarbių žingsnių vaduojantis iš Sovietų Sąjungos, organizavo  Lietuvos laisvės lyga (LLL) – pogrindinė disidentų organizacija, siekusi atkurti Lietuvos nepriklausomybę.
Nuotrauka
bilioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-08-26
„Baltijos kelias“ – vienas iš svarbiausių istorinių įvykių Baltijos valstybių istorijoje. „Baltijos kelias“ – neprievartinio pasipriešinimo kelias kovoje už savo valstybių nepriklausomybę.
Nuotrauka
Prie garažų
Žanetos Maziliauskienės nuotraukos
Įkelta:
2024-08-15
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka jau trylika metų organizuoja poetų ir dainų atlikėjų vakarą „Prie garažų“. Šiemet šis projektas paskelbtas festivaliu ir įgyvendintas trijų renginių ciklas, kurį vainikavo poetinė-muzikinė programa Žalgirių mikrorajone įsikūrusiame Kartų parke. Programą, pavadintą „Tiems kurie šiandien gimė“, atliko poetas eseistas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rimvydas Stankevičius, dainų autorius ir atlikėjas, poetas, gitaristas, kompozitorius, radijo laidų vedėjas, atlikėjų asociacijos AGATA Tarybos pirmininkas Domantas Razauskas bei muzikas, pučiamųjų instrumentų virtuozas, solistas, multiinstrumentalistas Saulius Petreikis.
Nuotrauka
Jazz
Įkelta:
2024-08-12
Kai išgirsti žodžių darinį „kartą Amerikoj“, iškart galvoje iškyla vaizdiniai, kuriuose sukasi kažkoks juodai baltas versternas: šmėžuoja kaubojai, skamba kantri muzika salūnuose, prerijose ganosi laukiniai arkliai arba girdisi kažkokia retro muzika.
Nuotrauka
garazu
Žanetos Maziliauskienės nuotrauka
Įkelta:
2024-08-09
Trečiadienio vakarą Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka jau antrus metus organizavo poetų ir dainų atlikėjų vakaro „Prie garažų“ aidą – gyvos akustinės muzikos vakarą miesto senamiestyje įsikūrusios D‘oro picerijos terasoje. Tauragiškius šį kartą džiugino dainų autorius ir atlikėjas Lukas Pilkauskas. Svajingasis neošlagerių autorius susirinkusiems žiūrovams sukūrė ypatingą, jaukią ir atpalaiduojančią aurą.
Nuotrauka
a
Inesos Vaigauskienės nuotraukos
Įkelta:
2024-08-06
Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečio proga prie istorinės Lietuvos sienos šalia Lauksargių pastatytas paminklas. Šios iniciatyvos autorius – Tauragės krašto muziejaus „Santaka" direktoriaus pavaduotojas, istorikas Darius Kiniulis. Skulptūrų ansamblio autorė - dizainerė Areta Didžionienė. Projektą finansavo Tauragės rajono savivaldybė
Nuotrauka
paroda
Įkelta:
2024-08-06
Alfonsas Čepauskas, gimęs netoli Skaudvilės Tauragės rajone, š. m. rugpjūčio 7 d. 16:00 val. Tauragės kultūros centre pristato savo jubiliejinę parodą „Būties pėdsakai”. Šis kūrėjas yra nepailstantis eksperimentuoti ir begaline kūrybine energija pasižymintis grafikas, parodų, meno renginių, konkursų organizatorius. Jo kūrybos sfera išsiplėtojo plačiai ir apėmė leidinių dizainą, iliustracijų ir ekslibrisų, mažosios ir lakštinės grafikos, estampų, tapybos, asambliažo ir kitokio meno kūrimą. Skaudvilėje iš dovanotų kūrinių yra įkurta „Lietuvos istorijos ekslibrisų galerija” ir „Alfonso Čepausko dailės galerija”.
Nuotrauka
paroda
Įkelta:
2024-08-05
„Gyvųjų miestas/Mirusiųjų miestas“ – tai Roberto Wilczyńskio fotografijų projektas. Naudodamasis fotoaparato dvigubos ekspozicijos nustatymu, menininkas sujungia archyvines Varšuvos gete darytas žmonių ir vietų nuotraukas (iš Varšuvos geto muziejaus rinkinių) su dabartiniais Varšuvos vaizdais ir taip sugrąžina bei parodo dramatišką miesto istorijos laikotarpį.
Nuotrauka
kmt
Martyno Aleksos nuotraukos
Įkelta:
2024-08-02
Praėjusių metų Klaipėdos festivalio kulminacija tapęs videografinis spektaklis pagal to paties pavadinimo Carlo Orffo sceninę kantatą „Carmina Burana" rugpjūčio 8 dieną 22.30 valandą publikos prašymu grįžta į senąjį elingą. Šio Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektaklio traukai atsilaikyti nelengva, nes magišką reginį ant marių kranto sukūrė žinomas didžiulių spektaklių ir renginių lauke kūrėjas – režisierius Dalius Abaris ir jo komanda.
Nuotrauka
prie garazu
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotraukos
Įkelta:
2024-07-30
Penktadienio vakarą Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kiemas jau 13-ąjį kartą virto smagia poezijos ir dainų erdve. Tauragiškiai pakviesti į dainų ir poezijos vakarą, kuriame žiūrovus ir klausytojus džiugino atlikėjai Šarūnas Joneikis-Šarukas ir Mantas Joneikis (grupė „Garbanotas“), Gytis Ambrazevičius, Andrius Zalieska-Zala („Arbata“), Darius Žvirblis, poetas, vertėjas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Antanas A. Jonynas.
Nuotrauka
MENU FESTAS
Įkelta:
2024-07-24
Paskutinį liepos savaitgalį – 25–27 dienomis – Tauragė kviečia į jau tradicija tapusį menų ir muzikos festivalį „Menų Festas“. Lankytojai galės nemokamai mėgautis alternatyvios muzikos atlikėjų pasirodymais, tarp kurių – ir nauji, ir visiems puikiai pažįstami vardai. Festivalio metu bus galima susipažinti ir su kitomis meno formomis.
Nuotrauka
bijotai
Įkelta:
2024-07-24
Jei galvojate, kad prieš porą savaičių šurmuliavęs Bijotų dvaro festivalis baigėsi, jūs labai stipriai apsirinkate. Juk tai, kas smagu, reikia tęsti. Tad festivalis tęsiamas. Tik šį kartą ne pačiuose Bijotuose, o ir vėl Girdiškėje. Taip taip, festivalis savo baigiamajam renginiui kviečia į Girdiškės Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčią. Tą pačią, kurioje rugpjūčio mėnesį sninga, tą pačią, kurios altorius dabinasi ąžuolais.
Nuotrauka
Omaha
Įkelta:
2024-07-22
Įsivaizduojate orkestrą pasivadinusį jaunaisiais liūtais? Būna ir taip. „USA-Lithuania Young Lions Jazz Orchestra“. Tokį skambų pavadinimą pasirinko dviejų žemynų, dviejų bendradarbiaujančių miestų bendras jaunimo orkestras. Šiauliai ir Omaha suvienijo savo jėgas muzikoje ir subūrė unikalų kolektyvą iš jaunų džiazo muzikantų, kurie šią vasarą pradėjo savo gastroles po Ameriką ir Europą.
Nuotrauka
Zaneta
Įkelta:
2024-07-18
Tradiciškai, paskutinį liepos penktadienį tauragiškiai kviečiami į poetų ir dainų atlikėjų vakarą „Prie garažų“. Šiemet renginys paskelbtas festivaliu ir „įgijo veidą“ – jam sukurtas logotipas. O jame – renginio sielos, Meilutės Parnarauskienės veido siluetas. Kaip sako Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Projektų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja, laikinai direktoriaus pareigas einanti Žaneta Maziliauskienė, taip norėta įamžinti mylima kolegę.
Nuotrauka
festivalis
Andriaus Pelakausko nuotrauka
Įkelta:
2024-07-17
Šių metų festivalis, kurio pagrindinė tema šiais metais yra „Kultūros kraštovaizdžiai. Viršūnės“ šeštadienį, liepos 13 d. prasidėjo su Pradžios koncertu Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
bijotai
Organizatorių nuotraukos
Įkelta:
2024-07-17
Ką planuojate veikti ateinantį šeštadienį? Susitikti su draugais, padrybsoti prie jūros ar padirbėti sode? Bijotų dvaro festivalio organizatoriai turi kitokį pasiūlymą: pabaigus suplanuotus darbus, su draugais ir bičiuliais ar šeima atvykti į Bijotus ir praleisti šeštadienio pavakarę Bijotų ąžuolų paunksmėje, kur vyks šeštasis Bijotų dvaro festivalis.  Nors sukaktis dar nedidelė – tik šešeri  metai, bet Bijotų dvaro festivaliui – tai jau nemažas istorijos ir gyvavimo tarpsnis. Ir tradiciškai festivalyje bus pramogų skirtingų pomėgių, muzikos, amžiaus grupių žmonėms.
Nuotrauka
Snekuciai
Įkelta:
2024-07-16
Klasika – nemiršta. Keičiasi laikai, santvarkos, kūrinių pavadinimai, bet tai, kas tikra – išlieka nežiūrint į visas aplinkybes. Ir tai, kas tinka bei patinka tūkstančiams žmonių ne viena dešimtmetį, galima jau drąsiai vadinti klasika. Tokią klasiką jau ateinantį penktadienį, liepos 19 dieną, bus galima pamatyti ir išgirsti Bijotuose. Bijotų dvaro festivalio scenoje karaliaus lietuviškas miuziklas „Šnekučiai“.