Šventę švęsti kviečia džiazas
Įkelta:
2024-04-29
Nuotrauka
dziazas
Nuotraukos autorius:
Remis Ščerbauskas foto

Džiazas... Sakysit, kiek gi galima apie jį? Ne tik galima, bet ir reikia. Kodėl? Na, kaip teigia visagaliai internetiniai šaltiniai, džiazas - tai visuotinė universali laisvės ir geranoriškumo kalba, kuri vienija skirtingų kultūrų, religijų ir tautybių žmones, puoselėja, skatina taiką, tarpusavio supratimą, dialogą ir toleranciją. Ir nepasiginčysi. Ir dar: 2011 metais UNESCO nutarė, kad nuo šiol balandžio 30-oji bus Tarptautine džiazo diena. Jei yra tokia diena, reikia ją švęsti.

Tauragėje Tarptautinė džiazo diena tradiciškai bus paminėta keliais renginiais. Vienas iš jų – jau kelintus metus vykstančios džiazo pamokos Tauragės mokyklose. Šiemet džiazuoja Jovarų pagrindinės mokyklos ir M. Mažvydo progimnazijos mokiniai. Pamokas 5-7 klasių mokiniams ves grupės „CinAmono“ vokalistė, radijo laidų vedėja, muzikos terapeutė Laura Budreckytė, kuri pasakos kas tai yra džiazas, mokys improvizuoti, vokalo pradmenų, leis išbandyti perkusijos instrumentus. Taip pat pirmadienį Tauragės kultūros rūmuose vyks vokalo meistriškumo pamokos mėgėjų meno kolektyvams.

- Tauragės džiazo festivalis tuo ir išskirtinis, kad mes ne tik džiazo koncertus organizuojam, - sakė festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ vadovas Valdas Latoža. – Turime be galo daug ir kitokių veiklų. Tai ir netradicinės pamokos, meistriškumo pamokos, fotografijų parodos, dailės performansai. Stengiamės užsiimti šviečiamąja veikla, kad festivalis turėtų išliekamąją vertę: galbūt kažkas visai kitaip pažvelgs į džiazą, kai pajaus jį per dailę, fotografijas, pamokas.

-Na, o kitas renginys skirtas Tarptautinei džiazo dienai – džiazo koncertas „ant pagalvėlių“ Kauno kolegijos Tauragės skyriuje. Tai jau irgi keletą metų vykstantis tradicinis koncertas. Kažkada renginio organizatoriai ieškojo netradicinės aplinkos ir rado. Kauno kolegijos Tauragės skyriaus holas tam puikiausiai tiko: čia buvo puiki kamerinė aplinka, kurioje klausytojai galėjo susėsti ant savo atsineštų pagalvėlių, sulankstomų kėdučių ir jaukiai klausytis muzikos. Juolab, kad sutapo organizatorių ir Kauno kolegijos Tauragės skyriaus norai ir galimybės.

„Be galo džiaugiamės, kad Tauragėje džiazas ,,įsitvirtino", kad Tauragė jau 10 metų ,,džiazuoja" ir nesiruošia sustoti! Tarptautinio festivalio organizatoriai kantriai ne vienerius metus jaukino Tauragės publiką prie džiazo muzikos. Neda Malūnavičiūtė, Giedrė Kilčiauskienė, Arina, Rakija Klezmer Orkestar ir kiti aukščiausio lygio atlikėjai virpino mūsų širdis džiazinėmis improvizacijomis Kauno kolegijos Tauragės skyriuje. Tradicija - atidaryti džiazo sezoną Tauragėje pas mus - tęsiasi! Dėkojame Tauragės rajono savivaldybei, kuri kiekvienais metais remia ,,Džiazą ant pagalvėlių", - sakė vienas iš iniciatorių, Kauno kolegijos Tauragės skyriaus vadovė Diana Vaitiekienė.

kolegijos Tauragės skyriuje. Tradicija – atidaryti džiazo sezoną Tauragėje pas mus – tęsiasi! Dėkojame Tauragės rajono savivaldybei, kuri kiekvienais metais remia ,,Džiazą ant pagalvėlių“, - sakė vienas iš iniciatorių, Kauno kolegijos Tauragės kolegijos vadovė Diana Vaitiekienė.

„Džiazo ant pagalvėlių“ koncertuose jau yra pasirodę nemažai žinomų šalyje džiazo atlikėjų. O šiemet koncertuos tauragiškiams jau pažįstama grupė „CinAmono“, kurią sudaro Lauros Budreckytės ir Vyčio Nivinsko šeimyninis tandemas. Šių atlikėjų pasirodymas – tai unikalių dermių ir improvizacijos, puikios atmosferos ir emocijų pynė, leidžianti klausytojams ir pamedituoti, ir pailsėti, ir numalšinti geros muzikos alkį. Džiazo gerbėjai galės išgirsti ir naujausio „CinAmono“ albumo „Duo“, pasirodžiusio vos prieš porą mėnesių, kūrinių, ir jau žinomų bei atpažįstamų šios grupės melodijų.

Balandžio 30 d. / 18:00 / antradienis / Kauno kolegijos Tauragės skyriaus III aukšto fojė

Tarptautinės UNESCO džiazo dienos minėjimas

„Džiazas ant pagalvėlių“ CINAMONO DUO

· Laura Budreckytė – vokalas, perkusija

· Vytis Nivinskas - kontrabosas

Įėjimas laisvas

Nuotrauka
dainu
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-06-12
Keli šimtai pagal lietuvių liaudies muziką sinchroniškai šokančių asmenų – toks reginys 2022 metais į atmintį įsirėžė ne vienam Vasaros estradoje Tauragės apskrities dainų šventę stebėjusiam tauragiškiui. Panašūs vaizdai bei pakili nuotaika susirinkusiųjų laukia šį šeštadienį Jurbarke. Apie pora tūkstančių šventės dalyvių bursis Jurbarko dvaro parke.
Nuotrauka
kvadratu
Įkelta:
2024-06-11
Šią savaitę du vakarai Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ skirti festivalio „Kvadratu“ parodų pristatymams bei susitikimams su autoriais. Šiandien, birželio 11 d. 17 val. Tauragės pilyje, Fotografijos galerijoje Svetlana Batura pristatys parodą „Giedraičių šeimos fotografijų archyvo tyrimas“, o rytoj Pilies parodų salėje įvyks jau antrasis susitikimas su parodos „Kaukių balius“ autoriumi, fotomenininku Jonu Staseliu, kuris šįkart plačiau papasakos apie 90-ųjų fenomeną – grožio konkursus ir atskleis pikantiškas jų organizavimo detales.
Nuotrauka
dainu
Įkelta:
2024-06-10
2024-ieji Lietuvoje – ypatingai dainingi, skambūs ir svarbūs – Lietuvos Respublikos Seimas 2024 metus paskelbė Dainų šventės metais. Mums šie metai išskirtiniai – Jurbarke organizuojama Tauragės regiono dainų ir šokių šventė, turinti gilias tradicijas. Bėgant metams daug kas kito, tačiau visada išliko siekis išsaugoti regiono dainų šventės tradiciją, kuri stiprina Jurbarko, Pagėgių, Šilalės, Tauragės rajonų savivaldybių kultūrinį tapatumą ir įvairiapusį bendradarbiavimą.
Nuotrauka
Boogie Boys PLGGG
Įkelta:
2024-06-05
Ne tiek daug europietiškų grupių gali pasigirti pavergę muzikos gerbėjus ir profesionalus džiazo gimtinėje Amerikoje. Viena iš jų – penktadienį, birželio 7 dieną, į Tauragę atvykstanti lenkų grupė „Boogie Boys“, kurie buvo didžiausio pasaulyje bliuzo konkurso „International Blues Challenge – Memphis, USA“ finalininkais, o jų albumas „Hey You“ yra patekęs į „Geriausio savo produkcijos albumo – International Blues Challenge 2010“ finalą. Tad tauragiškiams pasitaikė unikali proga Tauragės džiazo festivalyje išgirsti dar vienus pasaulinio lygio atlikėjus
Nuotrauka
kvadratu
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-30
Konfliktai nepalieka žmogaus, nors jie turėtų būti išaugami kaip vaikystėje nešioti batai. Europos konfliktų fone, vienu metu kalbant skirtingoms kartoms, užuot akcentavus skirtumus, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ 2024 metais ieško bendruomenę vienijančių vardiklių, todėl šįmet festivalyje „Kvadratu“ tyrinėsime kartų polilogą.
Nuotrauka
jazzz
Organizatorių nuotraukos
Įkelta:
2024-05-28
Diena kita irrrrrr...... bus atidarytas dešimtasis festivalis „Džiazo dienos Tauragėje“. Šiandien nesižvalgysime atgal, neaptarinėsime to, kas buvo nuveikta per tą dešimtį metų. Paliksime laiko ir žodžių festivalio sezono pabaigai, kai jau bus galima atsigręžti atgal ir apibendrinti tai, kad buvo, tai, ko reikia ir tai, kas, galbūt, bus.
Nuotrauka
poezija
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-05-27
Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka poezijos mylėtojus tarptautiniu festivaliu „Poezijos pavasaris“ džiugina nuo 2001-ųjų metų. Festivalį rengia Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Tai didžiausias Lietuvoje literatūros renginys, kurio išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris“.
Nuotrauka
dziugiena
Įkelta:
2024-05-20
Dvi dienas Pilies kiemelyje, Vaikų literatūros skyriuje ir Viešosios bibliotekos skaitykloje šurmuliavo lėlių teatrų šventė „DŽIUGENA 2024“. Šis festivalis tauragiškius džiugina jau 5 metai ir yra virtęs į didelę ir vaikų labai laukiamą šventę. Šiais metais tai lyg vaikiškas, smagus jubiliejus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 18 d. startuoja kasmet Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ rengiamas festivalis KVADRATU. Muziejininkai pristato šių metų festivalio PROGRAMĄ ir temą: kartų polilogas.
Nuotrauka
k
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-15
Kada naktį leidai pilyje? Gegužės 18 d., Muziejų naktį, Tauragėje tokia galimybė bus! Jau šį šeštadienį visa Europa minės Tarptautinę muziejų dieną, o Tauragės krašto muziejus „Santaka“, susivienijęs su festivaliu Tauragė JAZZ, pasiūlys ne tik edukacinę, bet ir muzikinę programą. Vakarą pilyje praturtins ir startuojantis festivalis KVADRATU, muziejaus rengiamas jau šeštus metus.
Nuotrauka
metų knyga
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-25
Startuojant Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojamai nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, jų išvakarėse vyko 11-ąjį kartą vykstančio konkurso „Tauragės metų knyga“ nugalėtojų apdovanojimai.
Nuotrauka
KVMT
Dainiaus Kažukausko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Publikai duris atveria Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) pastatas, galintis pasigirti viena geriausių akustikų šalyje, romantiškų pavadinimų „Jūros" ir „Marių" salėmis, moderniausiomis technologijomis ir patogumu kiekvienam čia apsilankysiančiam. Teatro kuriamas kokybės ženklas –  amžinasis meno alsavimas, vienijantis istorinių įvykių suformuotą Klaipėdos miesto veidą ir pajūrio kraštovaizdį. Muzikinio teatro veikla – lyg bangavimas, nepaliaujamas amžinybės, kūrybos ir skambesio pojūtis!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-04-19
Dar 2023-iųjų gruodį prasidėjęs Dainų šventės žygis per Lietuvą aplankė dešimt savivaldybių – Kretingą, Vievį, Pasvalį, Lazdijus, Jonavą, Marijampolę, Anykščius, Nemenčinę, Mažeikius ir Plungę.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-12
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta 9-oji Evos Tombak knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“.
Nuotrauka
salemonas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotraukos
Įkelta:
2024-04-10
Antradienio  vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje rinkosi tauragiškiai, kurie nekantravo susitikti su Lietuvoje gerai žinomu rašytoju, aplinkosaugininku, fotografu, gamtininku, radijo laidų vedėju, daugybės premijų laureatu, jau beveik 100 knygų autoriumi – Selemonu Paltanavičiumi.
Nuotrauka
proda
Įkelta:
2024-04-03
Balandžio 4 d., ketvirtadienį, 17 val. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ Fotografijos galerijoje, atidaroma vilniečio fotografo Levo Žiriakovo analoginės fotografijos paroda „Kūrėjai“. Ekspozicijoje – Lietuvos ir užsienio menininkų portretai, užfiksuoti 1994–2023 metais. Paroda veiks iki 05.24 d. Organizatorius – Tauragės krašto muziejus „Santaka“.