Antradienio vakarą tauragiškius ir miesto svečius kvietėme į kraštietės Aurelijos Ozolinios autorinių dailės darbų parodos „Ant sparnų“ pristatymą.
Parodos autorė Aurelija Ozolinia gimė Klaipėdos rajone, Skomantų kaime, tačiau nuo ketverių metukų augo Tauragėje. Nors parodos autorės profesija – teisininkė, laisvalaikiu ji aktyviai užsiima kūryba ir menais. Aurelija Ozolinia ne tik piešia, bet ir siuvinėja, rašo eiles.
„Už tai, kad pirščiukai niežti griebtis teptuko ir pieštukų, labiausiai turiu būti dėkinga savo pirmajai mokytojai - Aldonai Bičkauskienei, kuri ilgus metus dirbo pradinių klasių mokytoja Tauragės 2-oje vidurinėje mokykloje (dabartinėje „Šaltinio“ progimnazijoje). Ji įskiepijo mums meilę menui nuo pirmųjų dienų, o vėliau suburdavo norinčius piešti į sekmadieninį dailės būrelį. Taip buvo pakloti pamatai, kurie ilgą laiką buvo „užkonservuoti“, kol vieną dieną, po daugelio metų, buvau paskatinta piešti ne tik užrašinėse. Taip atnaujinau piešimo „studijas“, o ir dabar vis dar randu kažko naujo, įdomaus. Visuomet džiugina ne tiek rezultatas, kiek pats darbo procesas, žaidimas spalvomis, atspalviais, naujų technikų ir technologijų atradimai“, – sako parodos autorė.
A. Ozolinia atskleidė, kad yra tikras gamtos vaikas, pasirodo, net jos pavardė su tuo susijusi – „ozolinš“ latvių kalboje reiškia „ąžuoliukas“. Todėl ir darbuose labiausiai mėgsta vaizduoti vabaliukus, paukščius, medžius…
Paklausta, kodėl paroda pavadinta „Ant sparnų“, autorė sako, kad šis gyvenimo laikotarpis – ypatingas: „Medžiai pasodinti, namai pastatyti, vaikai užauginti, tai kodėl nebūti ant sparnų?“ – juokėsi Aurelija Ozolinia.
Renginio metu autorė papasakojo kūrybos pieštukais subtilybes ir „kaprizus“, taip pat apie dar vieną savo hobį – siuvinėjimą. Moteris prasitarė, kad planuose net romano išleidimas, o jis išties intriguojantis. Aurelija romane aprašytų savo teisinio darbo momentus, net ir tuos, kurie buvo labai sunkūs, apie kuriuos niekas nekalba. Sako, reikia išlaukti tik tinkamo meto.
Po parodos pristatymo buvo galima įsigyti autorės kurtų atvirukų, paveikslų reprodukcijų.
Muzikinį foną kūrė Nyderlandų grupių „Jonny Lane“ ir „Lane and Perch“ narys, Aurelijos Ozolinios vyras, Piet Baars.