Savaitgalio maršrutas: keliautojų perlai, kuriuos būtina pamatyti ir patirti Tauragėje
Įkelta:
2023-07-12
Nuotrauka
krasto muziejus
Nuotraukos autorius:
Remigijaus Daugalo nuotrauka
Aprašymas

Tauragės pilis

,
Nuotrauka
keliauk lt
Nuotraukos autorius:
MATU media nuotrauka

Žvilgsniu iš aukštybių aprėpti plačias Tauragės apylinkes – vietiniai žmonės ir keliautojai laukia dienos, kai galės užlipti į naująjį Pagramančio apžvalgos bokštą. Tačiau liepos mėnesį atidaroma regykla – tik viena iš daugybės priežasčių, kodėl šiame krašte verta praleisti įsimintiną ir turiningą savaitgalį ar ilgiau. 

„Šiemet Tauragė yra Lietuvos kultūros sostinė, atverianti savo paveldo, tradicijų ir kūrybiškumo lobyną. Dabar yra pati geriausia proga patyrinėti šį kraštą ir jo istoriją, pasigėrėti gamta, skaniai pavalgyti ar išbandyti aktyvias pramogas. Tauragė maloniai nustebina kone kiekvieną, kuris į jos apylinkes atkeliauja pirmą kartą. Tačiau net ir šį kraštą pažįstantys turėtų išbandyti mūsų kartu su partneriu VšĮ „Žaliasis regionas“ sudarytą savaitgalio maršrutą su lankytinomis vietomis, maitinimo ir apgyvendinimo įstaigų rekomendacijomis“, – sako nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ vietinio turizmo projektų vadovė Neringa Sutkaitytė. 

Rengiantis kelionei į Tauragę ji pataria peržvelgti Lietuvos kultūros sostinės 2023 renginių gidą – galbūt šią vasarą kils noras „Prie garažų“ pasiklausyti dzūkodelikos arba įsitraukti į „Menų Festą“ Tauragės pilyje.

Nuo gamtos įdomybių iki istorijos lobynų 

Įvertinę, kas dar galėtų smagiai nustebinti ir kelionę į Tauragę paversti įsimintinu nuotykiu, „Keliauk Lietuvoje“ turizmo ekspertai sukūrė patrauklų savaitgalio išvykos maršrutą, kuriame – net tuzinas aplankyti viliojančių objektų. Štai keli iš jų:

1. Pagramančio apžvalgos bokštas yra viena laukiamiausių šio sezono naujienų – keliautojų traukos centras gamtos apsuptyje. Nuo 12 metrų aukščio bokšto regyklos bus galima apžiūrėti Jūros ir Akmenos upių santaką bei saugomos teritorijos kraštovaizdį. Bokštas stūkso greta Pagramančio regioninio parko Lankytojų centro, vasaros metu į jį užkopti bus galima šeštadieniais nuo 10 iki 17 valandos.  

Iš bokšto atsivers vaizdinga Akmenos ir Jūros upių santaka. Dėl to vietiniai net juokauja, kad Lietuva turi dvi jūras – Baltijos ir tauragiškių. Taip pat jie sako, kad įbridus į Jūros ir Akmenos santaką verta įsitikinti, kad vienos upės vanduo yra vėsesnis, o kitos – šiltesnis.

Nuotrauka
keliauk lt
MATU media nuotrauka

2. Iš gamtos – tiesiai į miesto širdį, Tauragės pilį. Įspūdinga realaus dydžio tauro skulptūra primena, iš kur yra kilęs Tauragės vardas. O šalia stovinti Tauragės pilis yra vienintelė Lietuvoje XIX a. vidurio pilis-muitinė. Kadaise joje kalėjo pasienyje areštuoti kontrabandininkai, o dabar veikia Tauragės krašto muziejus „Santaka“. Šiame muziejuje lankytojų laukia ne tik interaktyvios archeologijos, istorijos, etnografijos, gamtos ekspozicijos, bet ir mažiausiu šalies muziejumi laikomas „Paslapčių kambarys“ su miesto fotoprisiminimais ir virtualios realybės akiniais.

3. Tauragės vėjo elektrinių parkas ne tik gamina žaliąją elektros energiją, bet ir kviečia iš arti pamatyti, kaip tai vyksta. Lauksargių bendruomenės namuose veikia ypač populiarus edukacinis užsiėmimas „Vėjo spalva – žalia“.  Užsiėmimas ypač patiks besidomintiems vėjo jėgainėmis, jų statyba, vėjo energija. O didžiausią įspūdį palieka pakilimas į vėjo elektrinės viršūnę. Registruotis į užsiėmimą reikia iš anksto, nemokamos 2 val. trukmės edukacijos grupėms vyksta šeštadieniais 11 valandą. 

4. „Taurų nuotykių parkas“, didžiausias Žemaitijos nuotykių parkas, siūlo bent poros valandų smagybes, kurios labai patiks vaikams. Nuotykių parke veikia 7 skirtingo sudėtingumo trasos, taip pat yra specialus čiuožimo kalnelis. Parkas savaitgaliais dirba iki 19 val. Įveikti trasas su skrydžiais lynu yra iššūkis ir suaugusiems. O nuotykius norintiems pratęsti ant vandens – vos už 10 minučių kelio veikia vandenlenčių parkas „Liberty Beach Wake park“. Svečių laukia maudyklės, kavinė, tinklinio aikštelės, didžiausias Lietuvoje vandens batutų parkas ir kitos pramogos. Sezono metu parkas dirba nuo 12 iki 22 valandos.

5. Pagramančio regioninio parko teritorijoje driekiasi keturi pažintiniai takai. Arčiausiai naujojo apžvalgos bokšto esantis pavadintas Molotovo gynybinės linijos pažintiniu taku. Šio tako išskirtinumas – keturi 1940-1941 m. statyti bunkeriai, mat čia buvęs Sovietų Sąjungos gynybinis mazgas. 3 km ilgio pažintinis takas veda per šalia tekančių Akmenos ir Jūros upių slėnius. Taip pat regioninis parkas garsėja devyniais piliakalniais ir net 12 kabančių tiltų.

Geras maistas ir geras miegas

Kai keliautojo galva pilna įspūdžių, svetingi tauragiškiai pasirūpins, kad pilnas būtų ir pilvas. Mėgautis skaniais patiekalais ir gėrėtis Tauragės pilies vaizdu galima restorane „Castle lounge“. WOK patiekalus mėgstantys turistai galėtų išbandyti vietinių praminto „Kabančiais sodais“ restorano „Sodai“ pasiūlymus. O jeigu po žygio pažintiniais takais pilvas prašo mėsainio, tikrai tiks vietinis restoranėlis „Holivudas“. Čia malšinant alkį gera paganyti akis į šalia esantį Jono Kalvano parką, Tauragės rožyną, Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčią.

Pasak N. Sutkaitytės, nakvynė Tauragės krašte gali būti ne mažiau įspūdinga negu dienos nuotykiai. „Jeigu pramogavote „Taurų nuotykių parke“, ten galite ir likti nakvoti. Ir ne bet kur, o nameliuose medyje, 8 metrų aukštyje. Tuo tarpu mieste galima rezervuoti kambarį virš krioklio. Mat viešbutis „Banga“ yra įkurtas vietoj 1922 m. statytos hidroelektrinės. Kai kurie kambariai yra tiesiai virš užtvankos, todėl prieš miegą galima klausytis krentančio vandens šniokštimo“, – išskirtines nakvynės vietas nurodo turizmo ekspertė ir priduria, kad apsistoti šiame krašte visada yra kur: tiek gamtoje, tiek mieste.

„Keliauk Lietuvoje“ inform.

Nuotrauka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-09-25
Ketvirtadienio vakarą Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko renginys „Skaitymai ant laiptų“. Dalyvavo jaunosios kartos prozininkė, scenaristė, literatūrinių performansų atlikėja Lina Simutytė ir Jaunųjų filologų konkursų, Jaunojo jotvingio premijos laureatas, poetas bei Lietuvos rašytojų sąjungos narys Nerijus Cibulskas. Informacija dalijasi B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka.
Nuotrauka
paroda
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-09-23
Rugsėjo 28 d. sukanka 35-eri metai, kai 1988 m. Tauragėje įsikūrė Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinė grupė. Šios istorinės organizacijos gimimo vieta – biblioteka – tapusi savotišku sąjūdiečių štabu. Čia vyko susirinkimai, diskusijos, čia gyventojai siuntė laiškus su klausimais ir siūlymais, čia buvo rajono sąjūdiečių leidžiamo laikraščio „Mūsų žinios“ būstinė. Į biblioteką buvo pristatoma visa sąjūdžio spauda, rūpinamasi leidinių platinimu.
Nuotrauka
taurage is virsaus
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2023-09-17
Į rudenėjančią Tauragę vėl sugrįžta žydų istorijos ir kultūros dienos „Štetlas Tauragėje“. Per įvairiausias veiklas siekiama atskleisti žydų kultūros įvairovę, turtingumą, jos regioninį savitumą ir svarbą vietos bendruomenei. Šiais metais jos dedikuojamos Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-iui.
Nuotrauka
kolekcininkai
Lietuvos olimpinės kolekcininkų asociacijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-09-12
Tauragės bendruomenių namuose – unikali galimybė prisiliesti prie olimpinės Lietuvos istorijos. Lietuvos olimpinės kolekcininkų asociacijos (LOKA) nariai rugsėjo 14 dieną, 16 val., organizuoja švietėjišką renginį, kuriame susitiks ir bendraus tiek su mokiniais, tiek su sportui neabejingais gyventojais.
Nuotrauka
renginiai
Įkelta:
2023-08-23
Paskutinį kartą, prieš 16 metų minint Tauragės 500 metų gimtadienį, Jūros upės saloje įvykęs koncertas šiemet, Lietuvos kultūros sostinės metais, vėl sugrįžta į tą pačią vietą. Unikalioje Jūros upės vietoje įsikurs atvira, 10 metrų skersmens scena. Prožektorių ir Jūros upės ošimo apsuptoje scenoje suskambės du įsimintini muzikiniai koncertai, kuriuos dovanoja tarptautiniai – Tauragės muzikos ir Džiazo festivaliai.  
Nuotrauka
trepai
„Tauragės radijas“/ Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-15
Trepų kaimo bendruomenė organizuoja jau tradicine tapusią vasaros šventę „Šakomis į dangų, šaknimis į žemę“. Rugpjūčio 19-ąją 15-ąjį gimtadienį švenčiančios bendruomenės svečius pasitiks puiki nuotaika ir dar puikesnė muzika.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-09
Jei žiūrėjote Netflix serialą „Oranžinė – tai nauja juoda“ (Orange Is The New Black), animacinį filmą šeimai „Batuotas katinas Pūkis: paskutinis noras“ (Puss in Boots: The Last Wish), girdėjote ir Moreno muziką. Savo originaliu džiazo, bliuzo, 1960-ųjų roko ir soulo skambesiu atlikėja pakerėjo klausytojus nuo Lotynų Amerikos iki Europos. Jos paklausyti galite ir išvažiuojamajame Tauragės džiazo festivalio koncerte Panemunės pilyje ketvirtadienį, rugpjūčio 10-ąją. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-07-25
Eugenijų Kavaliauską galima drąsiai vadinti vienu geriausiu visų laikų Tauragės fotografu. Pirmiausiai jis gilinasi į fotografuojamą temą, kaupia žinias, o tik po to imasi fotoaparato. Tokia kūrybos filosofija Eugenijui leidžia laimėti pasaulinius apdovanojimus.  Jo fotografijos užburiančios, bet dar labiau pakeri charizmatiški gyvi pasakojimai apie fotografuojamus gamtos objektus. Jo galima klausytis valandų valandas.
Nuotrauka
bijotu festivalis
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-07-20
Visa tai suvienyti gali tik „Bijotų dvaro festivalis“. Skamba keistai ir netikite? Atvykite į Bijotus liepos 22-ąją ir įsitikinsite, kad galima suderinti, apjungti ne tik tai, bet ir daugelį kitokių pramogų.
Nuotrauka
graficiai
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-07-18
Įgyvendinant projektą „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ Tauragės Pilies aikštėje ant V. Kudirkos g. 2A pastato sienų atsirado naujas grafitį piešinys. Šis meno kūrinys įkvėpė naujos gyvybės miesto erdvėms ir liudija, kad Tauragė puoselėja istoriją, kūrybiškumą ir beribę jaunimo vaizduotę.
Nuotrauka
dixie hot licks
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-07-14
Liepos 15-ąją, per patį vidurvasarį, į pilies aikštę ir vėl kviečia Tauragės džiazo festivalis. Vakare aikštės scenoje pasirodys diksilendas iš Čekijos „The Dixie Hot Licks“. Festivalio pradžioje Kartų parke prie Zumpės planuotas pasirodymas keičia lokaciją ir yra perkeliamas į miesto centrą. 
Nuotrauka
dziazas
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-07-11
Jau rytoj, liepos 12-ąją, 18 valandą, Tauragės geležinkelio stotyje koncertuos trys muzikantai, atstovaujantys Lietuvą, Malaiziją ir JAV – „Sherman, Jutas, Nick Trio“.
Nuotrauka
Tauragės KC Skaudvilės skyriaus literatų klubo Laiko lašai (3).jpg
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-06-28
Ar žinote, kad pirmieji teatrų festivaliai, sueigos ir įvairūs teatralų susibūrimai buvo pirmųjų Olimpinių žaidynių Graikijoje dalis? Jau tuomet, VIII a. pr. m. e., tarpusavyje varžėsi trijų mūzų – Melpomenės, Kaliopės ir Talijos – globotiniai. Tačiau per beveik tris tūkstančius metų varžytuvės virto teatrų šventėmis. Viena tokių – Bijotų dvaro festivalio Teatrų sueiga – teatralus ir žiūrovus sukvies liepos 1-ąją prie Baublių muziejaus kluono.
Nuotrauka
tauru pilis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-27
Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną Tauragė valstybės susivienijimo šventę paminės grandiozine istorine inscenizacija Taurų parke. Šventės organizatoriai kviečia švęsti Lietuvos gimtadienį ir žada įspūdingą ir netikėtą reginį.
Nuotrauka
petrines
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-06-26
Žygaičiuose nuaidėjus jau tradicinei Petrinių šventei „Liepos kvepia medumi“ gražių prisiminimų liks visiems – ir atėjusiems pasiklausyti gražios gyvos muzikos, ir panorusiems tik pasižvalgyti, ir skanavusiems gardaus maisto, ir dalyvavusiems krepšinio turnyre.
Nuotrauka
nuotrauka
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-25
Tauragės kultūros centras dalijasi puikia žinia – kuriamas jaunimo choras.
Nuotrauka
jonines
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-06-23
Smagiausia vasaros šventė – Joninės – jau šįvakar. Šventiniai renginiai Tauragėje ir rajone startuos ankstyvą penktadienio vakarą.
Nuotrauka
pyvelie zaliuo
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-06-22
Birželio 16-ąją vyko respublikinis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Pyvelie žaliuo“, kuriame dalyvavo per 200 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų – Tauragės, Klaipėdos, Šilalės, Kretingos, Kauno, Šiaulių. Prisiminti liaudies papročiai, dainos ir šokiai. 
Nuotrauka
dziazas
Įkelta:
2023-06-22
Tie, kas nepraleidžia Tauragės džiazo festivalio koncertų, ko gero, puikiai prisimena prieš porą metų koncertavusią grupę „CinAmono“. Tiesa, jų koncertas tuomet vyko Smalininkuose, nuostabioje senojoje prieplaukoje. Šiemet festivalio organizatoriai „CinAmono“ pakvietė į Lauksargius ir siūlo į koncertą atvykti tuos džiazo ir geros muzikos gerbėjus, kurie prieš porą metų negalėjo nuvykti į Smalininkus. Be abejo, kviečiami ir tie, kas neabejingas šios magiškos grupės kūrybai.