Tauragės meno mokykla: įteikti baigimo pažymėjimai, paskelbti nominacijų „Metų žiburių“ nugalėtojai
Įkelta:
2023-06-19
Nuotrauka
nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Raimondos Alysienės nuotrauka
Aprašymas

Tauragės meno mokyklos baigimo pažymėjimų įteikimo šventė

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Penktadienio pavakarę Pilies kiemelyje rinkosi Tauragės meno mokyklos (TMM) bendruomenė – mokslo metų pabaigą vainikavo dvi gražios, iškilmingos šventės – mokyklos baigimo pažymėjimų įteikimas ir nominacijų šventė „Metų žiburiai“. 

Prieš šventę prapliupęs lietus ir griaustinis išsisklaidė ir leido bendruomenei pasidžiaugti gražiu ir prasmingu renginiu – TMM 3-ios laidos absolventams įteikti mokyklos baigimo pažymėjimai.

– Aštuoneri ar ketveri metai absolventams buvo įdomaus siužeto laikotarpis, kuriame buvo visko: emocijų, noro viską mesti, bet jūs įveikėte labai gražų ir nelengvą savo gyvenimo etapą, – pradėdama šventę kalbėjo TMM direktorė Jolanta Kazlauskienė, pacitavusi rašytojo Karolio Klimo mintį, kad jauni žmonės privalo suvokti, jog mokslas mūsų šalyje gal ir nemokamas ir visiems prieinamas, bet diplomai nėra arba neturėtų būti dalijami už dyką.  

Pasak direktorės, tądien įteikti pažymėjimai yra mokinių, jų mokytojų ir tėvelių sunkaus darbo rezultatas. 

Penktadienį pažymėjimai įteikti 24-iems mokiniams, baigusiems 8 metų, ir 3-ims mokiniams, baigusiems 4 metų ugdymo programas, 6-iems mokiniams, baigusiems NVŠ muzikos mėgėjų ketverių metų programą. 

Pažymėjimai įteikti ir 9-iems mokiniams, baigusiems 4 metų dailės ugdymo programą.

Antroji šventės dalis – „Metų žiburiai – 2023“ apdovanojimai. Nominacijose buvo skelbiami diplomantai ir laureatai. Nominacijoje „Ryškiausias solistas (-ė) instrumentalistas (-ė)“ paskelbti 4 diplomantai: Laurynas Dobilas (mokytojai Vladas Žickus ir Jolanta Valstienė), Karina Matulytė (mokyt. Aušra Petraitienė), Liucija Petraitytė (mokyt. Robertas Kazlauskas), Mindaugas Vainauskas (mokyt. Algirdas Petraitis). 

Nominacijoje „Ryškiausias instrumentinis kolektyvas“ diplomantu tapo tradicinių kanklių ansamblis „TauRagiukai“, vadovaujami mokytojos Laimos Rudminienės. Nominacijoje „Ryškiausias vokalinis kolektyvas“ diplomantu tapo duetas Jogailė Tutlytė ir Marija Kuperskytė, atlikusios lietuvių liaudies dainą. 

Nominacijoje „Ryškiausias muzikinis projektas“ diplomantu paskelbtas globalių tauragiškių forumo metu surengtas koncertas „Pasaulio kelyje“. Koncerto organizacinė grupė – Jolanta Kazlauskienė, Alina Dambrauskienė, Gitana Venckaitienė, Jurgita Bartušienė, Indrė Petraitienė, Monika Šadbarienė.

Nominacijoje „Ryškiausias naujai susikūręs kolektyvas“ laureatu paskelbtas instrumentinis trio: Almina Trakšelytė (smuikas), Vaiva Povilaitytė (gitara), Laura Marie Brown Laurinskaitė (fleita), trio mokytojai – Liana Bagdonienė, Vladas Žičkus, Jurgita Stažienė.

Nominacijoje „Ryškiausias solistas (-ė) vokalistas (-ė)“ diplomantais paskelbti Toma Mikonytė, Alessandra Pascale, Aleksė Šlamaitė, Austėja Tenikaitytė, Fausta Termenaitė. O laureate tapo Perla Skalauskaitė, kurią pasveikino jos mokytoja Alina Dambrauskienė, paatviravusi, kad gėlių savo mokinei įteikė pirmą kartą, anksčiau gaudavusi iš Perlos pati. 

Nominacijoje „Ryškiausia jaunoji dailininkė“ diplomante paskelbta Ana Tekoriūtė, o nominacijos  ,,Ryškiausias dailės projektas“ laureatu pripažintas Tarptautinis projektas ,,Legenda apie Tauragę“, projekto organizatoriai – Alma Vilkauskienė, Tamari Kvarstkhava, Jurgita Navickienė, Jolita Ogintaitė.  

Nominacijoje „Ryškiausias sezono aktorius“ diplomantu paskelbtas Emilijus Pocius. Už mokyklos ribų išėjęs Tauragės ir Šilalės meno mokyklų bei Jovarų pagrindinės mokyklos jungtinis projektas muzikinis spektaklis „Jonukas ir Grytutė“ tapo nominacijos „Ryškiausias teatrinis projektas“ diplomantu. Projekto vadovės – Liana Bagdonienė ir Vilma Vaišvilaitė. 

Nominacijoje „Ryškiausias choreografinis projektas“ diplomantu paskelbtas tautinio šokio festivalis „Beauštanti aušrelė“ ir jo iniciatorė Vilija Krūgelienė.

„Už nuopelnus Tauragės meno mokyklai“ laureatais paskelbti koncertmeisterė Jolanta Valskienė bei mokyklos techninio personalo komanda ir jai vadovaujanti direktorės pavaduotoja ūkio reikalams  J. Bartušienė.

Specialios nominacijos ,,Geranoriškas bendradarbiavimas“ laureatais paskelbti Danguolė ir Jonas Dargevičiai, banko pastato, kuriame įsikūrė meno mokykla, savininkai. 

Mokyklos direktorė pasidžiaugė ir diplomantais paskelbė nuolat talkinančius fotografus Arnoldą Vydmantą, Bronislovą Ambrozą, Jovitą Verpečinskienę ir Liną Buchlickaja-Lauciuvienę. Už metodinę priemonę tinklaraštį „Sigutės solfedis“ ir projekto ,,Muzikuoja   giminaičiai“ tradicijų tęstinumą bei plėtrą diplomante paskelbta Sigutė Pumputienė. 

Šventėje skambėjo meno mokyklos mokinių atliekamos dainos ir muzikos kūriniai. 

Nuotrauka
MENU FESTAS
Įkelta:
prieš 7 valandas
Paskutinį liepos savaitgalį – 25–27 dienomis – Tauragė kviečia į jau tradicija tapusį menų ir muzikos festivalį „Menų Festas“. Lankytojai galės nemokamai mėgautis alternatyvios muzikos atlikėjų pasirodymais, tarp kurių – ir nauji, ir visiems puikiai pažįstami vardai. Festivalio metu bus galima susipažinti ir su kitomis meno formomis.
Nuotrauka
bijotai
Įkelta:
prieš 12 valandų
Jei galvojate, kad prieš porą savaičių šurmuliavęs Bijotų dvaro festivalis baigėsi, jūs labai stipriai apsirinkate. Juk tai, kas smagu, reikia tęsti. Tad festivalis tęsiamas. Tik šį kartą ne pačiuose Bijotuose, o ir vėl Girdiškėje. Taip taip, festivalis savo baigiamajam renginiui kviečia į Girdiškės Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčią. Tą pačią, kurioje rugpjūčio mėnesį sninga, tą pačią, kurios altorius dabinasi ąžuolais.
Nuotrauka
Omaha
Įkelta:
2024-07-22
Įsivaizduojate orkestrą pasivadinusį jaunaisiais liūtais? Būna ir taip. „USA-Lithuania Young Lions Jazz Orchestra“. Tokį skambų pavadinimą pasirinko dviejų žemynų, dviejų bendradarbiaujančių miestų bendras jaunimo orkestras. Šiauliai ir Omaha suvienijo savo jėgas muzikoje ir subūrė unikalų kolektyvą iš jaunų džiazo muzikantų, kurie šią vasarą pradėjo savo gastroles po Ameriką ir Europą.
Nuotrauka
Zaneta
Įkelta:
2024-07-18
Tradiciškai, paskutinį liepos penktadienį tauragiškiai kviečiami į poetų ir dainų atlikėjų vakarą „Prie garažų“. Šiemet renginys paskelbtas festivaliu ir „įgijo veidą“ – jam sukurtas logotipas. O jame – renginio sielos, Meilutės Parnarauskienės veido siluetas. Kaip sako Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Projektų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja, laikinai direktoriaus pareigas einanti Žaneta Maziliauskienė, taip norėta įamžinti mylima kolegę.
Nuotrauka
festivalis
Andriaus Pelakausko nuotrauka
Įkelta:
2024-07-17
Šių metų festivalis, kurio pagrindinė tema šiais metais yra „Kultūros kraštovaizdžiai. Viršūnės“ šeštadienį, liepos 13 d. prasidėjo su Pradžios koncertu Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
bijotai
Organizatorių nuotraukos
Įkelta:
2024-07-17
Ką planuojate veikti ateinantį šeštadienį? Susitikti su draugais, padrybsoti prie jūros ar padirbėti sode? Bijotų dvaro festivalio organizatoriai turi kitokį pasiūlymą: pabaigus suplanuotus darbus, su draugais ir bičiuliais ar šeima atvykti į Bijotus ir praleisti šeštadienio pavakarę Bijotų ąžuolų paunksmėje, kur vyks šeštasis Bijotų dvaro festivalis.  Nors sukaktis dar nedidelė – tik šešeri  metai, bet Bijotų dvaro festivaliui – tai jau nemažas istorijos ir gyvavimo tarpsnis. Ir tradiciškai festivalyje bus pramogų skirtingų pomėgių, muzikos, amžiaus grupių žmonėms.
Nuotrauka
Snekuciai
Įkelta:
2024-07-16
Klasika – nemiršta. Keičiasi laikai, santvarkos, kūrinių pavadinimai, bet tai, kas tikra – išlieka nežiūrint į visas aplinkybes. Ir tai, kas tinka bei patinka tūkstančiams žmonių ne viena dešimtmetį, galima jau drąsiai vadinti klasika. Tokią klasiką jau ateinantį penktadienį, liepos 19 dieną, bus galima pamatyti ir išgirsti Bijotuose. Bijotų dvaro festivalio scenoje karaliaus lietuviškas miuziklas „Šnekučiai“.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2024-07-05
Atidesni Tauragės radijo klausytojai, o ir mėgstantieji džiazą, dar labiau bliuzą puikiausiai prisimena radijo laidą „Su Meile apie bliuzą“.  Toks dviprasmiškas pavadinimas labai gražiai tiko šiai laidai: apie bliuzą su meile gražiai, informatyviai, išraiškingai, profesionaliai  kalbėdavo pati Meilė. Taip, tos laidos vedėja keletą metų buvo (koks negeras veiksmažodžio būtasis kartinis laikas – buvo) Meilė arba Meilutė Parnarauskienė, kurią tauragiškiai vadindavo tiesiog Meile, o rakiškėnai, mat Meilė buvo kilusi nuo Rakiškia krašta vadindavo Meila.
Nuotrauka
dainu
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-06-12
Keli šimtai pagal lietuvių liaudies muziką sinchroniškai šokančių asmenų – toks reginys 2022 metais į atmintį įsirėžė ne vienam Vasaros estradoje Tauragės apskrities dainų šventę stebėjusiam tauragiškiui. Panašūs vaizdai bei pakili nuotaika susirinkusiųjų laukia šį šeštadienį Jurbarke. Apie pora tūkstančių šventės dalyvių bursis Jurbarko dvaro parke.
Nuotrauka
kvadratu
Įkelta:
2024-06-11
Šią savaitę du vakarai Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ skirti festivalio „Kvadratu“ parodų pristatymams bei susitikimams su autoriais. Šiandien, birželio 11 d. 17 val. Tauragės pilyje, Fotografijos galerijoje Svetlana Batura pristatys parodą „Giedraičių šeimos fotografijų archyvo tyrimas“, o rytoj Pilies parodų salėje įvyks jau antrasis susitikimas su parodos „Kaukių balius“ autoriumi, fotomenininku Jonu Staseliu, kuris šįkart plačiau papasakos apie 90-ųjų fenomeną – grožio konkursus ir atskleis pikantiškas jų organizavimo detales.
Nuotrauka
dainu
Įkelta:
2024-06-10
2024-ieji Lietuvoje – ypatingai dainingi, skambūs ir svarbūs – Lietuvos Respublikos Seimas 2024 metus paskelbė Dainų šventės metais. Mums šie metai išskirtiniai – Jurbarke organizuojama Tauragės regiono dainų ir šokių šventė, turinti gilias tradicijas. Bėgant metams daug kas kito, tačiau visada išliko siekis išsaugoti regiono dainų šventės tradiciją, kuri stiprina Jurbarko, Pagėgių, Šilalės, Tauragės rajonų savivaldybių kultūrinį tapatumą ir įvairiapusį bendradarbiavimą.
Nuotrauka
Boogie Boys PLGGG
Įkelta:
2024-06-05
Ne tiek daug europietiškų grupių gali pasigirti pavergę muzikos gerbėjus ir profesionalus džiazo gimtinėje Amerikoje. Viena iš jų – penktadienį, birželio 7 dieną, į Tauragę atvykstanti lenkų grupė „Boogie Boys“, kurie buvo didžiausio pasaulyje bliuzo konkurso „International Blues Challenge – Memphis, USA“ finalininkais, o jų albumas „Hey You“ yra patekęs į „Geriausio savo produkcijos albumo – International Blues Challenge 2010“ finalą. Tad tauragiškiams pasitaikė unikali proga Tauragės džiazo festivalyje išgirsti dar vienus pasaulinio lygio atlikėjus
Nuotrauka
kvadratu
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-30
Konfliktai nepalieka žmogaus, nors jie turėtų būti išaugami kaip vaikystėje nešioti batai. Europos konfliktų fone, vienu metu kalbant skirtingoms kartoms, užuot akcentavus skirtumus, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ 2024 metais ieško bendruomenę vienijančių vardiklių, todėl šįmet festivalyje „Kvadratu“ tyrinėsime kartų polilogą.
Nuotrauka
jazzz
Organizatorių nuotraukos
Įkelta:
2024-05-28
Diena kita irrrrrr...... bus atidarytas dešimtasis festivalis „Džiazo dienos Tauragėje“. Šiandien nesižvalgysime atgal, neaptarinėsime to, kas buvo nuveikta per tą dešimtį metų. Paliksime laiko ir žodžių festivalio sezono pabaigai, kai jau bus galima atsigręžti atgal ir apibendrinti tai, kad buvo, tai, ko reikia ir tai, kas, galbūt, bus.
Nuotrauka
poezija
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-05-27
Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka poezijos mylėtojus tarptautiniu festivaliu „Poezijos pavasaris“ džiugina nuo 2001-ųjų metų. Festivalį rengia Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Tai didžiausias Lietuvoje literatūros renginys, kurio išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris“.
Nuotrauka
dziugiena
Įkelta:
2024-05-20
Dvi dienas Pilies kiemelyje, Vaikų literatūros skyriuje ir Viešosios bibliotekos skaitykloje šurmuliavo lėlių teatrų šventė „DŽIUGENA 2024“. Šis festivalis tauragiškius džiugina jau 5 metai ir yra virtęs į didelę ir vaikų labai laukiamą šventę. Šiais metais tai lyg vaikiškas, smagus jubiliejus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 18 d. startuoja kasmet Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ rengiamas festivalis KVADRATU. Muziejininkai pristato šių metų festivalio PROGRAMĄ ir temą: kartų polilogas.
Nuotrauka
k
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-15
Kada naktį leidai pilyje? Gegužės 18 d., Muziejų naktį, Tauragėje tokia galimybė bus! Jau šį šeštadienį visa Europa minės Tarptautinę muziejų dieną, o Tauragės krašto muziejus „Santaka“, susivienijęs su festivaliu Tauragė JAZZ, pasiūlys ne tik edukacinę, bet ir muzikinę programą. Vakarą pilyje praturtins ir startuojantis festivalis KVADRATU, muziejaus rengiamas jau šeštus metus.