Mėgėjų teatras iš Kęsčių – tarsi šeima
Įkelta:
2023-03-19
Nuotrauka
kesciu teatras
Nuotraukos autorius:
Kęsčių kultūros namų nuotrauka
Aprašymas

Akimirka iš spektaklio „Kas numynė rūtą?“

,
Nuotrauka
kesciu teatras
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Remigijus Šiaudvytis rado savo mėgstamą veiklą – teatrą

,
Nuotrauka
kesciu teatras
Nuotraukos autorius:
Kęsčių kultūros namų nuotrauka
Aprašymas

Akimirka iš spektaklio „Kas numynė rūtą?“

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Jau trečiuoju spektakliu besididžiuojantis Tauragės kultūros centro Kęsčių  skyriaus mėgėjų teatras neplanuoja sustoti – jau kuriamas scenarijus dar vienam. Po Tauragės ir kaimynines savivaldybes keliaujanti aštuonių žmonių trupė surenka pilnas bendruomenių sales – norinčiųjų pamatyti spektaklį netrūksta.

Kęsčių mėgėjų teatras su trečiuoju spektakliu kol kas keliauja po Tauragės rajono bendruomenes, tačiau jau kviečiamas ir į Bijotus, Pajūralį, Vainutą.  

– Niekada nesu siūlęsis kažkur atvykti vaidinti – mus pasikviečia patys. Man tiesiog neina… – sako režisierius Remigijus Šiaudvytis. – Sakys, eina, siūlosi...

Pasak jo, beveik kiekvienas savaitgalis užimtas,artimiausiu metu planuojama aplankyti Lomius bei Dauglaukį.

Nenustygo vietoje

R. Šiaudvytis teatre vaidina jau trejus metus, nors dirbti jame pradėjo daug vėliau. Iš pradžių jis tik prisijungdavo prie kitų teatrų, o vėliau pradėjo kurti scenarijus ir režisuoti spektaklius pats. Pastebėjus Remigijaus iniciatyvą jam pasiūlyta dirbti Tauragės kultūros centre.

Nuotrauka
kesciu teatras
Autorės nuotrauka

– Niekada nesu siūlęsis kažkur atvykti vaidinti – mus pasikviečia patys. Man tiesiog neina… – sako režisierius Remigijus Šiaudvytis. – Sakys, eina, siūlosi...

– Anksčiau Kęsčių kultūros namuose dirbo Rasa Jakienė, po truputį su jos teatru pradėjome važinėti vaidinti, o aš vis nenustygau vietoje. Pagal scenarijų vaidindamas turėdavau pasakyti keletą eilučių, o aš vis savo žodžių pridėdavau, kitame vaidinime dar daugiau pridėdavau nuo savęs, – su šypsena pradžią prisiminė pašnekovas.

Pasak jo, pirmieji pasirodymai buvo gana sėkmingi:

– Svarsčiau, kad ir man reikia statyti spektaklį. Ieškojau žmonių, žinoma, daug kam tai buvo naujiena. Sakiau Rasai, kad dabar reikės tik jos pagalbos su muzikiniais intarpais, nes ji tuomet buvo Žygaičių moterų ansamblio vadovė. Na, ir susilipdė pirmasis spektaklis. Paskui nieko nelaukę ėmėmės ir antrojo.

Kaip teigė Remigijus, sunkiausia – rasti norinčių vaidinti žmonių. 

– Bet vėliau, pamatę, kad mes jau važinėjame po bendruomenes, norintys vaidinti pradėjo ir patys domėtis, – kalbėjo jis.

Spektakliui „Kas numynė rūtą?“ pavyko rasti net aštuonis aktorius, šeši iš jų – vietiniai Žygaičių seniūnijos gyventojai: režisierius Remigijus Šiaudvytis, Janina Abromaitė, Vida Montvilienė, Nijolė Barkauskienė, Margarita Nejienė, Algimantas Rimkus ir iš Tauragės atvykstantys Jurga Išorienė bei Dainius Jokimaitis.

Džiaugiasi radęs talentingų aktorių

Ruošiantis premjerai pastarajai repetuota itin intensyviai.

– Repetavome daug, norėjome kuo geriau pasirodyti, – kalbėjo Remigijus. – Stengiamės taip išsidalinti vaidmenis, kad jie kuo geriau atitiktų personažą, pavyzdžiui, Algimantas vaidina kunigą – šis vaidmuo jam labai tinka. Vaidina ir du jaunuoliai, labai džiaugiuosi, kad pasisekė juos pasikviesti.

Jis džiaugiasi radęs tokių talentingų aktorių ir teigė itin besidžiaugiantis jaunosios aktorės Janinos drąsa:

– Pažiūrėti spektaklio ateina jos mokytojai, draugai. Jos personažas atlieka išpažintį kunigui. Kad žinotumėte, kaip puikiai ji atlieka savo vaidmenį! Dažnas prieš pažįstamus žiūrovus imtų drovėtis.

Pasiruošimas trunka ilgai

– Aktorių pradėjau ieškoti dar rašydamas scenarijų. Intensyviai repetavome du mėnesius, – pasakojo pašnekovas.

Repeticijos vyko kartais net po 4 kartus per savaitę, o gruodžio 10-ąją jau įvyko spektaklio „Kas numynė rūtą?“ premjera.

Nuotrauka
kesciu teatras
Kęsčių kultūros namų nuotrauka

Sukurti scenarijų, pasak režisieriaus, nelengva:

– Kol sudėlioji viską, kol išdirbi... Rašai, brauki ir vėl rašai, vėl brauki... Kyla minčių – vėl užsirašai. 

Tauragės kultūros centre Remigijus dirba 2,5 metų, o spėjo jau sukurti tris spektaklius – „Kas numynė rūtą?“, „Sūnus studentas“ ir „Piršlybos“ ir keletą mini spektaklių. 

Remigijaus mintyse – jau ir naujo spektaklio „Atostogos“ scenarijus.

Kaip šeima

Teatre visi aktoriai puikiai sutaria. 

– Pasidarome ir bendrų vakarienių, esame kaip šeima.  Po repeticijų ar spektaklių susirenkam su šeimomis, pasėdim, pabūnam, padainuojam. Tas ryšys ir yra svarbiausias, nes drąsiai vienas kitam galim pasakyti, kad gal kažkas netinka, gal kažko reikia. Jaučiamės visi laisvai. Manęs dažnai klausia, kaip man pavyksta išlaikyti savo teatre taip puikiai vaidinantį jaunimą, kiek aš jiems moku, – šypsosi Remigijus. 

Pasak jo, svarbiausia – ryšys su žmogumi ir noras vaidinti.

Ne tik teatras

Paklaustas, ar kur nors mokėsi aktorystės, Remigijus sako, jog išmokė gyvenimas. Jis pasakoja daug skaitęs, daugiausia – poeziją.

– Knygas valgyte valgiau. Pradėjau nuo 13-os metų ir labai daug skaičiau iki maždaug 45-erių, – vardijo režisierius.

Remigijus dirba ne tik Kęsčių mėgėjų teatro režisieriumi, jis atsakingas ir už kultūros namų šildymą, aplinkos tvarkymą. 

Būdamas paauglys jis prisimena suorganizavęs vaikų futbolo varžybas. 

– Nupirkau taurę už savo pinigus, pasikvietėm mergaitę, pasipuošusią baltais marškinukais ir kaklaraiščiu, kaip buvau matęs per televiziją, – ji nugalėtojams įteikė taurę. Man labai patinka tokia veikla. O kai patinka, tai ir nežiūriu, koks bus atlygis. O jis toks, kad kartais atrodo, jog iš idėjos dirbu... – kalbėjo pašnekovas.

Jis neslepia – būna momentų, kai nesiseka, kai susinervina, bet vaizdas, kai pilnutėlė salė ploja, tarsi pakrauna energijos ir suteikia jėgų toliau kurti.

Nuotrauka
KVMT
Dainiaus Kažukausko nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Publikai duris atveria Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) pastatas, galintis pasigirti viena geriausių akustikų šalyje, romantiškų pavadinimų „Jūros" ir „Marių" salėmis, moderniausiomis technologijomis ir patogumu kiekvienam čia apsilankysiančiam. Teatro kuriamas kokybės ženklas –  amžinasis meno alsavimas, vienijantis istorinių įvykių suformuotą Klaipėdos miesto veidą ir pajūrio kraštovaizdį. Muzikinio teatro veikla – lyg bangavimas, nepaliaujamas amžinybės, kūrybos ir skambesio pojūtis!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-04-19
Dar 2023-iųjų gruodį prasidėjęs Dainų šventės žygis per Lietuvą aplankė dešimt savivaldybių – Kretingą, Vievį, Pasvalį, Lazdijus, Jonavą, Marijampolę, Anykščius, Nemenčinę, Mažeikius ir Plungę.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-12
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta 9-oji Evos Tombak knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“.
Nuotrauka
salemonas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotraukos
Įkelta:
2024-04-10
Antradienio  vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje rinkosi tauragiškiai, kurie nekantravo susitikti su Lietuvoje gerai žinomu rašytoju, aplinkosaugininku, fotografu, gamtininku, radijo laidų vedėju, daugybės premijų laureatu, jau beveik 100 knygų autoriumi – Selemonu Paltanavičiumi.
Nuotrauka
proda
Įkelta:
2024-04-03
Balandžio 4 d., ketvirtadienį, 17 val. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ Fotografijos galerijoje, atidaroma vilniečio fotografo Levo Žiriakovo analoginės fotografijos paroda „Kūrėjai“. Ekspozicijoje – Lietuvos ir užsienio menininkų portretai, užfiksuoti 1994–2023 metais. Paroda veiks iki 05.24 d. Organizatorius – Tauragės krašto muziejus „Santaka“.
Nuotrauka
pijus
Įkelta:
2024-03-29
Ketvirtadienį į Tauragės Viešąją biblioteką skubėjo repo mylėtojai. Čia lankėsi Pijus Opera – jaunosios kartos repo atlikėjas, vienas žymiausių repo improvizacijos puoselėtojų Lietuvoje. Atlikėjas, kuris drąsiai maišo poeziją su naujovišku skambesiu, daug dėmesio skiria žodžiui, bet nemažiau ir geram vakarėliui. Pradėjęs nuo repo kovų, per trumpą laiką užaugo iki įsirašymo į Lietuvos rekordų knygą. 2023 metais jis pateko į Lietuvos istoriją
Nuotrauka
6okiai
Įkelta:
2024-03-29
Kovo 28 dieną, po metų pertraukos, į „Šaltinio“ progimnaziją sugužėjo būrys šokėjų, puoselėjančių tradicinius šokius. Varžytis pradedančiųjų – t.y. nedidelę patirtį - šokėjų grupėje panoro net 52 poros iš Tauragės rajono mokyklų. Jaunieji atlikėjai pašoko net keturis tradicinius šokius: „Vėdars“, „Tancius“, „Lelinderis“ ir „Drėbinikė“.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-22
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko degustacija „Elzaso skonis ir kvapas“. Oceane Pierrotte šį kartą papasakojo apie Elzaso regiono vynus, jų ypatybes, skonius ir kvapus.
Nuotrauka
nuziejus
Fotografijų autorius Mindaugas Černeckas
Įkelta:
2024-03-15
Visoje Lietuvoje siekiama išsaugoti, įprasminti Sąjūdžio ir sąjūdiečių atmintį. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ jau keletą metų šiai temai skiria ypatingą dėmesį. 2021 metais Tremties ir rezistencijos muziejuje buvo įkurtas Sąjūdžio kambarys, pernai, minint LPS 35-etį, sukūrė dokumentinį filmą „Sąjūdis tauragiškių prisiminimuose“. Siekdami tiek filmą, tiek  informaciją apie Tauragės sąjūdį pristatyti patraukliau, įdomiau, lankytojams buvo pristatytas ir interaktyvus stendas. Tačiau, tauragiškių sąjūdiečių džiaugsmą, nuolat temdė vienintelis klausimas – „O kur mūsų archyvas, kur mūsų posėdžių protokolai?“ Ir jie atsirado!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-03-14
Kaip abiturientai nuo šimtadienio su džiaugsmu ir nerimu pradeda skaičiuoti dienas iki egzaminų, taip ir kultūros atstovai, saviveiklininkai po apžiūrų pradeda laiko atskaitą iki dainų šventės. Šiemet ji – neeilinė. Lietuvos Dainų šventė minės 100 jubiliejų. Net ir kelis dešimtmečius dalyvaujantys Dainų šventėse, jaudinasi, tikėdamiesi, kad būtent jų kolektyvas paklius į jubiliejinę šventę.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-02-29
Vasario 28 dieną Viešojoje bibliotekoje lankėsi vaikų rašytoja, žurnalistė Evelina Daciūtė. Į susitikimą su knygų autore atskubėjo per septyniasdešimt mokinių iš Tauragės M. Mažvydo ir Tauragės „Šaltinio“ progimnazijų.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-28
2024 m. kovo 5 d., 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje, J. Janonio g. 9 pristatomos dvi knygos: Tauragės kraštotyros draugijos leidinys „Tauragės krašto dvarų beieškant“ ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos leidinys „Kuršių nerijos nacionalinis parkas“. Šios knygos skirtos mėgstantiems keliauti ir norintiems pažinti gimtąjį kraštą.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-21
Praėjusį savaitgalį Briuselyje vykusiame tarptautiniame šviesos meno instaliacijų festivalyje „The Bright Festival“ atgijo tauragiškių Raimondo Kavaliausko ir Nerijaus Ališausko skulptūra „Pasakų milžinas“. Europos Sąjungai (ES) šįmet pirmininkaujanti Belgija prie festivalio kvietė prisijungti vietos kūrėjus bei Lietuvos ir kitų ES šalių kultūros partnerius. Pusę milijono lankytojų sulaukusiame festivalyje instaliacija pristatyta minint Lietuvos prisijungimo prie Europos Sąjungos 20-metį.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-21
Vasario 21-ąją – Tarptautine gimtosios kalbos diena. Kaip teigiama Šventajame rašte, senais laikais žmonės kalbėję viena kalba. Jų kalbas sumaišęs Dievas, kai tie užsimanę pastatyti Babelio bokštą, kuriuo galėtų Dievą pasiekti.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-16
Visi prisimename 2021 metų Kalėdas, kuomet Jūros upės parke praeivių žvilgsnius traukė  didžiulė milžino skulptūra, kuri mažiems ir dideliems pasakojo Elnio Devyniaragio istoriją, primenančią senovės lietuvių ir baltų mitologijoje sutinkamą kalėdinio laikotarpio versiją.  
Nuotrauka
pistatymas
Įkelta:
2024-02-05
Ketvirtadienio vakarą Viešojoje bibliotekoje pristatyta kraštiečio Kęstučio Macijausko knyga „Šordinas“. Knygos autorius – Klaipėdos dramos teatro aktorius ir režisierius, daugeliui pažįstamas kaip Algimantas iš TV serialo „Naisių vasara“. Už antraplanį vaidmenį 2015 m. pelnė Auksinį scenos kryžių.
Nuotrauka
sausio 13
Romualdo Požerskio nuotrauka
Įkelta:
2024-01-13
Minime 1991 metų Sausio 13-osios įvykius. Jau trisdešimt treji metai prabėgo nuo tų nepamirštamų dienų. Labai svarbu išsaugoti atminimą ir perduoti jaunesniesiems mūsų šalies piliečiams tų įvykių liudininkų pasakojimus. Tauragiškis Mindaugas Macas sutiko pasidalinti prisiminimais apie tuos laikus.