Trečiojo amžiaus universitete antradienį skambėjo padėkos
Įkelta:
2022-12-29
Nuotrauka
tau
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Padėkos popietės akimirka

 

 

,
Nuotrauka
tau
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

TAU šokių kolektyvas „Cvingis“

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Po šv. Kalėdų, antradienį, į padėkos popietę rinkosi Tauragės trečiojo amžiaus universiteto (TAU) bendruomenė. Šventiškai nusiteikę ir pasipuošę studentai bei svečiai linksmai besišnekučiuodami laukė renginio, kurio metu išdalintos padėkos. 

Tauragės meno mokyklos aktų salėje pristatytas ir TAU moto – „Ir senatvė kupina malonumų, jei tik mokama ja naudotis“ (Seneka). Kaip teigė TAU pirmininkė Albina Senkuvienė, ši bendruomenė tikrai moka ja naudotis, tad ir prieštaraujančiųjų šiam šūkiui nebuvo. 

Pirmoji nominacija „Metų kūrėja“ skirta Editai Paulauskienei. Jos puikias eiles galima rasti Editos feisbuko paskyroje, Edita yra Trečiojo amžiaus universiteto dainos žodžių autorė. 

„Metų atradimu“ įvardintas Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro inicijuotas futbolas vaikščiojant. Visuomenės sveikatos biurui padėkota už bendrystę ir rūpinimąsi senjorų sveikata bei už naujas aktyvinimo formas.

– Kas dar nedalyvavo šiuose užsiėmimuose, tikrai ateikite, nes yra labai smagu. Taip norisi bėgti paskui kamuolį, o negalima, – juokavo A. Senkuvienė. 

„Metų aktyviausios“ nominacija įteikta Remigijai Jasulaitienei. Kaip teigė A. Senkuvienė, Remigijos visur pilna – ir mene, ir istorijos paskaitose, ir bibliotekos renginiuose. Nominantei linkėta energijos ir sveikatos.

„Metų įkurtuvių“ nominacija pasidžiaugta Trečiojo amžiaus universiteto kabinetu ir padėkota už jį Tauragės meno mokyklos vadovei Jolantai Kazlauskienei, jos komandai, savivaldybės vadovams.

Įvardinti ir „Metų moksliukai“ – tai Nijolė Genienė ir Tomas Gerčys. Jiems skirta nominacija už anglų kalbos mokymąsi ir pradedančiųjų, ir pažengusiųjų grupėse.

Pasidžiaugta ir „Metų draugystės“ nominacija – Tauragėje su krašto muziejumi „Santaka“ ir B. Baltrušaitytės viešąja biblioteka bei kitų miestų Trečiojo amžiaus universitetais – Telšių, Kelmės, Vilniaus Medardo Čoboto.

Atsiimdami nominaciją sveikinimus ir padėką įteikė Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorė Eglė Červinskaitė ir jos pavaduotojas Darius Kiniulis.

– Jūs esate patys uoliausi mūsų lankytojai, renginių dalyviai ir be jūsų iniciatyvos, susitelkimo,  dalinimosi visa informacija viso to nebūtų, – džiaugėsi muziejaus direktorė E. Červinskaitė.

Nominacija „Metų sportininkai“ atiteko Irenai Pavilionienei ir Vytautui Garalevičiui. Nominantams palinkėta sportinio azarto.

„Metų geradariais“ įvardinti Jovarų pagrindinės mokyklos, Martyno Mažvydo ir „Šaltinio“ progimnazijų vadovai, kuriems dėkota už supratingumą ir bendradarbiavimą.

Nuotaikingai pristatyta „Metų debiuto“ nominacija. Pasidžiaugta, kad užteko pirmą kartą išvykti už Lietuvos ribų, ir Tauragės TAU šokių kolektyvas „Cvingis“ sėkmingai laimėjo pirmąją vietą tarptautiniame šokių festivalyje-konkurse Lenkijoje, Suvalkuose. Padėkota šokėjams ir vadovei Almai Rumšienei.

Nuotrauka
tau
Autorės nuotrauka

„Metų bitutėmis“ įvardinti Trečiojo amžiaus universiteto tarybos nariai Aleksandras, Darius, Kazimiera, Onutė, Virginija bei Vlada.

Nepamiršti ir Trečiojo amžiaus universiteto andragogai Rima Bandzinienė, Renata Jankauskienė, Gintarė Kolesnikova, Sigita Macienė, Alma Rumšienė, Birutė Vaivadienė. Padėkota ir Tauragės rajono savivaldybei, jos atstovei Trečiojo amžiaus universiteto globėjai Danguolei Petkienei.

 

Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
prieš 10 valandų
Dar 2023-iųjų gruodį prasidėjęs Dainų šventės žygis per Lietuvą aplankė dešimt savivaldybių – Kretingą, Vievį, Pasvalį, Lazdijus, Jonavą, Marijampolę, Anykščius, Nemenčinę, Mažeikius ir Plungę.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-12
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta 9-oji Evos Tombak knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“.
Nuotrauka
salemonas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotraukos
Įkelta:
2024-04-10
Antradienio  vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje rinkosi tauragiškiai, kurie nekantravo susitikti su Lietuvoje gerai žinomu rašytoju, aplinkosaugininku, fotografu, gamtininku, radijo laidų vedėju, daugybės premijų laureatu, jau beveik 100 knygų autoriumi – Selemonu Paltanavičiumi.
Nuotrauka
proda
Įkelta:
2024-04-03
Balandžio 4 d., ketvirtadienį, 17 val. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ Fotografijos galerijoje, atidaroma vilniečio fotografo Levo Žiriakovo analoginės fotografijos paroda „Kūrėjai“. Ekspozicijoje – Lietuvos ir užsienio menininkų portretai, užfiksuoti 1994–2023 metais. Paroda veiks iki 05.24 d. Organizatorius – Tauragės krašto muziejus „Santaka“.
Nuotrauka
pijus
Įkelta:
2024-03-29
Ketvirtadienį į Tauragės Viešąją biblioteką skubėjo repo mylėtojai. Čia lankėsi Pijus Opera – jaunosios kartos repo atlikėjas, vienas žymiausių repo improvizacijos puoselėtojų Lietuvoje. Atlikėjas, kuris drąsiai maišo poeziją su naujovišku skambesiu, daug dėmesio skiria žodžiui, bet nemažiau ir geram vakarėliui. Pradėjęs nuo repo kovų, per trumpą laiką užaugo iki įsirašymo į Lietuvos rekordų knygą. 2023 metais jis pateko į Lietuvos istoriją
Nuotrauka
6okiai
Įkelta:
2024-03-29
Kovo 28 dieną, po metų pertraukos, į „Šaltinio“ progimnaziją sugužėjo būrys šokėjų, puoselėjančių tradicinius šokius. Varžytis pradedančiųjų – t.y. nedidelę patirtį - šokėjų grupėje panoro net 52 poros iš Tauragės rajono mokyklų. Jaunieji atlikėjai pašoko net keturis tradicinius šokius: „Vėdars“, „Tancius“, „Lelinderis“ ir „Drėbinikė“.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-22
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko degustacija „Elzaso skonis ir kvapas“. Oceane Pierrotte šį kartą papasakojo apie Elzaso regiono vynus, jų ypatybes, skonius ir kvapus.
Nuotrauka
nuziejus
Fotografijų autorius Mindaugas Černeckas
Įkelta:
2024-03-15
Visoje Lietuvoje siekiama išsaugoti, įprasminti Sąjūdžio ir sąjūdiečių atmintį. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ jau keletą metų šiai temai skiria ypatingą dėmesį. 2021 metais Tremties ir rezistencijos muziejuje buvo įkurtas Sąjūdžio kambarys, pernai, minint LPS 35-etį, sukūrė dokumentinį filmą „Sąjūdis tauragiškių prisiminimuose“. Siekdami tiek filmą, tiek  informaciją apie Tauragės sąjūdį pristatyti patraukliau, įdomiau, lankytojams buvo pristatytas ir interaktyvus stendas. Tačiau, tauragiškių sąjūdiečių džiaugsmą, nuolat temdė vienintelis klausimas – „O kur mūsų archyvas, kur mūsų posėdžių protokolai?“ Ir jie atsirado!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-03-14
Kaip abiturientai nuo šimtadienio su džiaugsmu ir nerimu pradeda skaičiuoti dienas iki egzaminų, taip ir kultūros atstovai, saviveiklininkai po apžiūrų pradeda laiko atskaitą iki dainų šventės. Šiemet ji – neeilinė. Lietuvos Dainų šventė minės 100 jubiliejų. Net ir kelis dešimtmečius dalyvaujantys Dainų šventėse, jaudinasi, tikėdamiesi, kad būtent jų kolektyvas paklius į jubiliejinę šventę.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-02-29
Vasario 28 dieną Viešojoje bibliotekoje lankėsi vaikų rašytoja, žurnalistė Evelina Daciūtė. Į susitikimą su knygų autore atskubėjo per septyniasdešimt mokinių iš Tauragės M. Mažvydo ir Tauragės „Šaltinio“ progimnazijų.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-28
2024 m. kovo 5 d., 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje, J. Janonio g. 9 pristatomos dvi knygos: Tauragės kraštotyros draugijos leidinys „Tauragės krašto dvarų beieškant“ ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos leidinys „Kuršių nerijos nacionalinis parkas“. Šios knygos skirtos mėgstantiems keliauti ir norintiems pažinti gimtąjį kraštą.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-21
Praėjusį savaitgalį Briuselyje vykusiame tarptautiniame šviesos meno instaliacijų festivalyje „The Bright Festival“ atgijo tauragiškių Raimondo Kavaliausko ir Nerijaus Ališausko skulptūra „Pasakų milžinas“. Europos Sąjungai (ES) šįmet pirmininkaujanti Belgija prie festivalio kvietė prisijungti vietos kūrėjus bei Lietuvos ir kitų ES šalių kultūros partnerius. Pusę milijono lankytojų sulaukusiame festivalyje instaliacija pristatyta minint Lietuvos prisijungimo prie Europos Sąjungos 20-metį.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-21
Vasario 21-ąją – Tarptautine gimtosios kalbos diena. Kaip teigiama Šventajame rašte, senais laikais žmonės kalbėję viena kalba. Jų kalbas sumaišęs Dievas, kai tie užsimanę pastatyti Babelio bokštą, kuriuo galėtų Dievą pasiekti.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-16
Visi prisimename 2021 metų Kalėdas, kuomet Jūros upės parke praeivių žvilgsnius traukė  didžiulė milžino skulptūra, kuri mažiems ir dideliems pasakojo Elnio Devyniaragio istoriją, primenančią senovės lietuvių ir baltų mitologijoje sutinkamą kalėdinio laikotarpio versiją.  
Nuotrauka
pistatymas
Įkelta:
2024-02-05
Ketvirtadienio vakarą Viešojoje bibliotekoje pristatyta kraštiečio Kęstučio Macijausko knyga „Šordinas“. Knygos autorius – Klaipėdos dramos teatro aktorius ir režisierius, daugeliui pažįstamas kaip Algimantas iš TV serialo „Naisių vasara“. Už antraplanį vaidmenį 2015 m. pelnė Auksinį scenos kryžių.
Nuotrauka
sausio 13
Romualdo Požerskio nuotrauka
Įkelta:
2024-01-13
Minime 1991 metų Sausio 13-osios įvykius. Jau trisdešimt treji metai prabėgo nuo tų nepamirštamų dienų. Labai svarbu išsaugoti atminimą ir perduoti jaunesniesiems mūsų šalies piliečiams tų įvykių liudininkų pasakojimus. Tauragiškis Mindaugas Macas sutiko pasidalinti prisiminimais apie tuos laikus.