Trečiojo amžiaus universitete antradienį skambėjo padėkos
Įkelta:
2022-12-29
Nuotrauka
tau
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Padėkos popietės akimirka

 

 

,
Nuotrauka
tau
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

TAU šokių kolektyvas „Cvingis“

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Po šv. Kalėdų, antradienį, į padėkos popietę rinkosi Tauragės trečiojo amžiaus universiteto (TAU) bendruomenė. Šventiškai nusiteikę ir pasipuošę studentai bei svečiai linksmai besišnekučiuodami laukė renginio, kurio metu išdalintos padėkos. 

Tauragės meno mokyklos aktų salėje pristatytas ir TAU moto – „Ir senatvė kupina malonumų, jei tik mokama ja naudotis“ (Seneka). Kaip teigė TAU pirmininkė Albina Senkuvienė, ši bendruomenė tikrai moka ja naudotis, tad ir prieštaraujančiųjų šiam šūkiui nebuvo. 

Pirmoji nominacija „Metų kūrėja“ skirta Editai Paulauskienei. Jos puikias eiles galima rasti Editos feisbuko paskyroje, Edita yra Trečiojo amžiaus universiteto dainos žodžių autorė. 

„Metų atradimu“ įvardintas Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro inicijuotas futbolas vaikščiojant. Visuomenės sveikatos biurui padėkota už bendrystę ir rūpinimąsi senjorų sveikata bei už naujas aktyvinimo formas.

– Kas dar nedalyvavo šiuose užsiėmimuose, tikrai ateikite, nes yra labai smagu. Taip norisi bėgti paskui kamuolį, o negalima, – juokavo A. Senkuvienė. 

„Metų aktyviausios“ nominacija įteikta Remigijai Jasulaitienei. Kaip teigė A. Senkuvienė, Remigijos visur pilna – ir mene, ir istorijos paskaitose, ir bibliotekos renginiuose. Nominantei linkėta energijos ir sveikatos.

„Metų įkurtuvių“ nominacija pasidžiaugta Trečiojo amžiaus universiteto kabinetu ir padėkota už jį Tauragės meno mokyklos vadovei Jolantai Kazlauskienei, jos komandai, savivaldybės vadovams.

Įvardinti ir „Metų moksliukai“ – tai Nijolė Genienė ir Tomas Gerčys. Jiems skirta nominacija už anglų kalbos mokymąsi ir pradedančiųjų, ir pažengusiųjų grupėse.

Pasidžiaugta ir „Metų draugystės“ nominacija – Tauragėje su krašto muziejumi „Santaka“ ir B. Baltrušaitytės viešąja biblioteka bei kitų miestų Trečiojo amžiaus universitetais – Telšių, Kelmės, Vilniaus Medardo Čoboto.

Atsiimdami nominaciją sveikinimus ir padėką įteikė Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorė Eglė Červinskaitė ir jos pavaduotojas Darius Kiniulis.

– Jūs esate patys uoliausi mūsų lankytojai, renginių dalyviai ir be jūsų iniciatyvos, susitelkimo,  dalinimosi visa informacija viso to nebūtų, – džiaugėsi muziejaus direktorė E. Červinskaitė.

Nominacija „Metų sportininkai“ atiteko Irenai Pavilionienei ir Vytautui Garalevičiui. Nominantams palinkėta sportinio azarto.

„Metų geradariais“ įvardinti Jovarų pagrindinės mokyklos, Martyno Mažvydo ir „Šaltinio“ progimnazijų vadovai, kuriems dėkota už supratingumą ir bendradarbiavimą.

Nuotaikingai pristatyta „Metų debiuto“ nominacija. Pasidžiaugta, kad užteko pirmą kartą išvykti už Lietuvos ribų, ir Tauragės TAU šokių kolektyvas „Cvingis“ sėkmingai laimėjo pirmąją vietą tarptautiniame šokių festivalyje-konkurse Lenkijoje, Suvalkuose. Padėkota šokėjams ir vadovei Almai Rumšienei.

Nuotrauka
tau
Autorės nuotrauka

„Metų bitutėmis“ įvardinti Trečiojo amžiaus universiteto tarybos nariai Aleksandras, Darius, Kazimiera, Onutė, Virginija bei Vlada.

Nepamiršti ir Trečiojo amžiaus universiteto andragogai Rima Bandzinienė, Renata Jankauskienė, Gintarė Kolesnikova, Sigita Macienė, Alma Rumšienė, Birutė Vaivadienė. Padėkota ir Tauragės rajono savivaldybei, jos atstovei Trečiojo amžiaus universiteto globėjai Danguolei Petkienei.

 

Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-21
Praėjusį savaitgalį Briuselyje vykusiame tarptautiniame šviesos meno instaliacijų festivalyje „The Bright Festival“ atgijo tauragiškių Raimondo Kavaliausko ir Nerijaus Ališausko skulptūra „Pasakų milžinas“. Europos Sąjungai (ES) šįmet pirmininkaujanti Belgija prie festivalio kvietė prisijungti vietos kūrėjus bei Lietuvos ir kitų ES šalių kultūros partnerius. Pusę milijono lankytojų sulaukusiame festivalyje instaliacija pristatyta minint Lietuvos prisijungimo prie Europos Sąjungos 20-metį.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-21
Vasario 21-ąją – Tarptautine gimtosios kalbos diena. Kaip teigiama Šventajame rašte, senais laikais žmonės kalbėję viena kalba. Jų kalbas sumaišęs Dievas, kai tie užsimanę pastatyti Babelio bokštą, kuriuo galėtų Dievą pasiekti.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-16
Visi prisimename 2021 metų Kalėdas, kuomet Jūros upės parke praeivių žvilgsnius traukė  didžiulė milžino skulptūra, kuri mažiems ir dideliems pasakojo Elnio Devyniaragio istoriją, primenančią senovės lietuvių ir baltų mitologijoje sutinkamą kalėdinio laikotarpio versiją.  
Nuotrauka
pistatymas
Įkelta:
2024-02-05
Ketvirtadienio vakarą Viešojoje bibliotekoje pristatyta kraštiečio Kęstučio Macijausko knyga „Šordinas“. Knygos autorius – Klaipėdos dramos teatro aktorius ir režisierius, daugeliui pažįstamas kaip Algimantas iš TV serialo „Naisių vasara“. Už antraplanį vaidmenį 2015 m. pelnė Auksinį scenos kryžių.
Nuotrauka
sausio 13
Romualdo Požerskio nuotrauka
Įkelta:
2024-01-13
Minime 1991 metų Sausio 13-osios įvykius. Jau trisdešimt treji metai prabėgo nuo tų nepamirštamų dienų. Labai svarbu išsaugoti atminimą ir perduoti jaunesniesiems mūsų šalies piliečiams tų įvykių liudininkų pasakojimus. Tauragiškis Mindaugas Macas sutiko pasidalinti prisiminimais apie tuos laikus.
Nuotrauka
dainų dainele
Įkelta:
2024-01-11
Švelniai žiemišką sausio 10-ąją Tauragės meno mokyklos pilies salėje šurmuliavo gausus būrys jaunųjų atlikėjų, jų mokytojų, tėvelių ir gerbėjų. Salė buvo pripildyta muzikos garsų, žodžių, jaudulio, susikaupimo, nekantrumo, laukimo, geriausių linkėjimų ir džiaugsmo. Vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė 2024“ rajoninis etapas. 1974 metais prasidėjęs Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas „Dainų dainelė“ šiemet mini 50 metų jubiliejų! Džiugu, kad tauragiškiai myli šį konkursą ir aktyviai jame dalyvauja.
Nuotrauka
sausio 13
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-09
Sausio 12 d., penktadienį, Tauragėje bus minima Laisvės gynėjų diena. 1991 m. tūkstančiai beginklių Lietuvos žmonių drąsiai priešinosi sovietų karinei agresijai. Ši diena simbolizuoja pergalę ir pasipriešinimą, ragina branginti ir niekada nepamiršti aukų už laisvę.
Nuotrauka
minejimas
Aušros Norvilienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Šių metų gruodžio viduryje žymiai mūsų krašto partizanei Onai Lešinskaitei-Švedienei būtų sukakę šimtas metų. Tremties ir rezistencijos muziejus bei Lietuvos šaulių sąjungos 702-osios Tauragės J. Kasperavičiaus kuopos šauliai gruodžio 18 dieną organizavo partizanės gimimo šimtmečio paminėjimą.
Nuotrauka
sakviecio dirbtuves
Dorotos Ivanauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Artėjančios Kalėdos ir pasiruošimas joms kelia malonių rūpesčių galvojant apie tai, kaip kuo šventiškiau pasipuošti namus, kuo pradžiuginti šeimos narius, kokią staigmeną padaryti draugams, artimiesiems. O štai bendruomeninį verslą sukūrusiai Šakviečio bendruomenei šis laikotarpis labai darbingas – džiugina ne tik įsivažiuojantis verslas, bet ir galimybė išpildyti klientų norus, įgyvendinti jų svajones. 
Nuotrauka
zasu turgus
Pagėgių savivaldybės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-12-15
Jau šį šeštadienį, nuo 11 val., Pagėgių savivaldybės kultūros centras kviečia į tradicinį kasmetinį „Kalėdinį žąsų turgų Mažojoje Lietuvoje“. Organizatoriai taip siekia atkartoti Smetonos laikų turgų, o dalyviams ir žiūrovams dovanoti teatralizuotą reginį.
Nuotrauka
sapelis
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-12-14
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta tauragiškio vaikų poeto Jono Jakštaičio knyga „Takelis į namus“. Tai jau dvyliktoji autoriaus knyga, tradiciškai papuošta Žygaičių gimnazijos moksleivių (mokytoja Birutė Bacevičienė) ir poeto vaikaičių kurtais piešiniais. 
Nuotrauka
jovarai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-13
Artėjant gražiausioms metų šventėms vis ryškiau ir išmoningiau puošiamos viešosios erdvės, džiugina ne tik Pilies aikštėje praėjusį savaitgalį įžiebta pagrindinė miesto eglė – šventinė nuotaika kuriama ir bendruomenėse. O štai Jovarų mikrorajone kalėdinę dvasią kelia ne tik eglutė, bet ir nykštukai. 
Nuotrauka
taurages kulturos rumai
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-08
Šį šeštadienį Tauragės kultūros rūmuose vyraus jaunimas. Kodėl būtent šį šeštadienį? Todėl, kad šį šeštadienį prasideda labai įdomus seminaras, susijęs su renginiais, o vakare šį seminarą vainikuos jaunimui skirta diskoteka.
Nuotrauka
vigelyte
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-30
Besidomintiems papuošalais ir parfumerija, o ypač – vintažiniais, ketvirtadienio vakaras buvo išties įdomus. Į Tauragės B. Baltrušaitytės viešąją biblioteką buvo atvykusios juvelyrikos žinovė Lina Žičkienė ir parfumerijos kultūros edukatorė Edita Vigelytė. Moterys pasidalijo įdomiausiomis istorijomis, įžvalgomis ir faktais tiek apie papuošalus, tiek apie parfumeriją.
Nuotrauka
angelo sparnai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-29
Artėjant nuostabiausioms metų šventės pirmoji ponia Diana Nausėdienė jau trečius metus iš eilės skelbė šiltą Kalėdų bendrystės tradiciją ir kvietė dienos centrų, mokyklų vaikus, bendruomenes ir šeimas kurti kalėdinius eglutės papuošimus – simbolinius angelo sparnus. Buvo siūloma savo rankomis sukurti sparnus, kurie ne tik papuoš Prezidentūros kalėdinę eglę, bet ir iškeliaus po skirtingus namus įvairiuose Lietuvos kampeliuose, nešdami nenugalimą meilės jėgą. Prie akcijos aktyviai prisijungė ir tauragiškiai, pagaminę kone 100 simbolinių angelo sparnų. 
Nuotrauka
estetologija
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-28
Penktadienį B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta knyga apie žmogaus dvasines galias –  prof. habil. dr. Juozo Sigito Mureikos monografija „Estetologijos akiračiai. Prasmių kilmės tyrinėjimai“, tapusi pretekstu diskusijai apie knygos reikšmę žmogaus gyvenime, Renginio svečiai atvyko ne tuščiomis – jie padovanojo bibliotekai per 150 knygų. 
Nuotrauka
gaizauskas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-27
Ketvirtadienio vakare B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje su tauragiškiais susitiko kraštietis, kino bei teatro aktorius, rašytojas, televizijos laidų vedėjas, piligrimas Juozas Gaižauskas, pristatęs naują savo knygą, „Antarktidos indėnai“. Vakaras buvo tarsi literatūrinė, piligriminė ir muzikinė kelionė.