Apsipirkęs už Tauragės miesto seniūniją vyriškis stojo prieš teismą
Įkelta:
2022-11-27
Nuotrauka
policija
Aprašymas

Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka

Aštuonis kartus už vagystes teistas V. V. vėl grįžo prie senų įpročių. Pas ūkininkę dirbantis nevedęs vyriškis sugalvojo planą – apsimesti Tauragės miesto seniūnijos atstovu ir apvogti elektroninių prekių parduotuvę. Tačiau planas neišdegė – teisėsaugininkai vagį demaskavo. Rugsėjo 20-ąją Tauragės apylinkės teisme atversta byla, kurioje vyriškiui teko išsamiai paaiškinti, kaip jis vykdė nusikaltimą. Be to, jam teko atsakyti ir už tai, kad pavogė benzininį pjūklą. 

Bylos duomenimis, V. V. 2021 m. gruodžio 30-ąją, 13.35 val. kompiuteriu elektroninės parduotuvės „Telia Lietuva“ sistemoje melagingai prisistatė Tauragės rajono savivaldybės administracijos Tauragės miesto seniūnijos atstovu, suformavo užsakymą dėl 748,99 euro vertės kompiuterio įsigijimo, o bendrovei išsiuntus prekę jo nurodytu adresu, gautą kompiuterį atsiėmė pas kurjerį, tačiau už užsakymą pinigų nesumokėjo, prekės negrąžino ir tokiu būdu apgaule įgijo svetimą turtą. Be to, šių metų sausio 7–31 dienomis jis toje pačioje elektroninėje parduotuvėje įsigijo ir ausinukus, telefoną, televizorių ir t.t., taip padarydamas 8892,3 eurų žalą. 

Nagrinėjant bylą buvo apklausta liudytoja, kuri nurodė, kad jai ūkyje padedantis V. V. pas ją gyvena apie 7 metus. Moteris teigė turinti išmanųjį telefoną bei planšetę. Liudytoja teigė, kad planšetę palieka namuose, todėl ja galima pasinaudoti. Kažkada, teigė ji, V. V. yra prašęs ja pasinaudoti, bet ji neleido. Vis dėlto, įtarė ji, vyriškis tokio draudimo nepaisė ir planšete pasinaudojo. Pernai ji teigė grįžusi į namus ir įsijungusi savo planšetę pamatė skelbimą apie parduodamą mobilųjį telefoną. 

Liudytoja nurodė, kad šiais metais sausio mėnesio pradžioje į namo kiemą buvo atvažiavęs kurjerio autobusiukas, kuris atvežė siuntinį V. V. Ji paklausė, kas čia buvo, ar jis ką nors įsigijo, tačiau V. V. esą nieko nepasakė. 

Byloje buvo apklausti 3 liudytojai, patvirtinę, kad V. V. pardavinėjo elektronines prekes. Pas tą pačią ūkininkę dirbęs kitas vyriškis teigė, kad kaltinamasis jam už 450 eurų pasiūlė pirkti mobiliojo ryšio telefoną. Liudytojas teigė, kad V. V. sakė, kad jo buvęs šefas kaip atlygį už buvusį darbą siunčia įrangą. Vyriškis tokia kaltinamojo versija patikėjo ir už 450 eurų įsigijęs minėtą telefoną, vėliau jį pardavė kitam asmeniui už 550 eurų. Iš V. V. jis taip pat nusipirko ir planšetinį kompiuterį už 500 eurų, o jį pardavė už 700 eurų. V. V. versliam vyriškiui siūlė pirkti ir televizorių, tačiau šio liudytojas nepanoro. Tiesa, jį suviliojo 300 eurų kainavęs telefonas, kurį atidavė žmonai. Liudytojas teigė tik vėliau sužinojęs, kad V. V. yra linkęs meluoti, kad jis jokioje Vokietijoje, iš kurios neva šefas siuntė techniką, nedirbo. Prispaustas į kampą V. V.  pirkėjui išsamiai papasakojo, kaip jis apgauna elektroninės parduotuvės programą ir įsigyja prekes. Po to esą V. V. dar siūlė pirkti prekių, tačiau liudytojas vogtų daiktų nepanoro. 

Pareigūnai, sulaukę parduotuvės atstovų kreipimosi, atliko vieno iš neteisėtai įsigytų telefono IMEI kontrolę, kurios metu nustatė, kas yra tikrasis įrenginio naudotojas. Taip buvo užčiuoptas siūlo galas ir prisikasta iki V. V. 

Kaltinamasis neneigė padaręs nusikaltimą. Jis pasakojo, kad už visą pavogtą ir vėliau kitiems parduotą turtą jis gavo apie 3 tūkst. eurų. Pinigus vyriškis išleido savo poreikiams: pirko maistą, padėjo tėvams. Kaltinamasis tikino neturintis galimybės atlyginti padarytą žalą, nes neuždirba jokių pajamų, bet nuoširdžiai gailisi padaręs nusikaltimą. 

Ties tuo nešvarūs V. V. darbeliai nesibaigė. Teisme jam teko atsakyti ir už tai, kad šių metų kovo 18-ąją, apie 21 val., iš vieno vyriškio namo verandos pagrobė 300 eurų vertės benzininį pjūklą. 

Nukentėjusysis pareigūnams nurodė, kad kovo 18-ąją pas jį į svečius buvo atvykęs iš matymo pažįstamas V. V., kuris atsivežė alaus. Vyriškiai girtavo iki pat 21 val., kai kaltinamojo atvyko pasiimti automobiliu kitas asmuo. Tuomet, anot nukentėjusiojo, V. V. išėjo į lauką pro verandą, kurioje buvo padėtas pjūklas, ir išvažiavo. Namo šeimininkas teigė vėliau neberadęs pjūklo, iškart įtaręs, kad pasidarbuoti galėjo būtent V. V. – be jo, namuose daugiau niekas nesilankė. V. V. vėliau policijos pareigūnams prisipažino įvykdęs vagystę. Vyras kalbėjo, kad nusikaltimo padarymui įtakos galėjo turėti jo girtumas. 

Už visas vagystes Tauragės apylinkės teismas skyrė subendrintą 10 mėnesių laisvės apribojimo bausmę vykdant intensyvią priežiūrą ir įpareigojant V. V.  nuo 23 val. iki 6 val. būti savo gyvenamojoje vietoje, dalyvauti elgesio pataisos programoje, neatlygintinai išdirbti 100 valandų per 5 mėnesius sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais asmenimis.

 

Nuotrauka
policija
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gruodžio 5-ąją Tauragės apylinkės teismas priėmė nuosprendį byloje dėl neteisėtai pagamintos naminukės. Anksčiau neteistas E. D., stojęs prieš teismą, kalbėjo, kad išvirto alkoholio skonis jam nepatiko, todėl suvartojęs litrą likusį skystį jis pasiliko valymui ir dezinfekavimui. 
Nuotrauka
kalejimas
Asociatyvi unsplash.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-29
Septynis kartus už sukčiavimą, vagystes, fizinio skausmo sukėlimą teistas O. F. niekaip negali atsikratyti senų įpročių. Pernai metų gruodį vyriškis vėl žengė per Tauragės apylinkės teismo durų slenkstį išklausyti dar vieną nuosprendį.
Nuotrauka
policija
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2023-01-28
Jau ne vienerius metus kalbama, kad būtina kelti atlyginimus policijos pareigūnams ir ugniagesiams. Kasdien dėl mūsų saugumo dirbantys žmonės, panašu, buvo išgirsti – biudžete numatyta daugiau lėšų atlygiui bei darbo priemonių gerinimui.
Nuotrauka
prokuratura
Lietuvos respublikos prokuratūros nuotrauka
Įkelta:
2023-01-26
Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai teismui perdavė didelės apimties baudžiamąją bylą, kurioje šeši fiziniai ir vienas juridinis asmuo kaltinami mokesčių vengimu teikiant neteisingus duomenis apie pajamas bei apgaulingu apskaitos tvarkymu. Skaičiuojama, kad bendra galimai išvengtų mokesčių suma siekia beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
gaisrine
Įkelta:
2023-01-26
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša apie šią naktį Tauragės rajone kilusius gaisrus, vieno asmens išgelbėti jau nespėjo.
Nuotrauka
kedes
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-25
Antradienį Tauragės rajono policija sulaukė pranešimo, apie sausio 16 d. Tauragės rajone, Pagramančio miestelyje, iš 42-ejų vyro, sukčiavimo būdu išviliotus pinigus.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-01-20
Išėjęs iš įkalinimo įstaigos Šilalėje gyvenantis R. V. nusikalto tą pačią dieną. Vyrui teks grįžti už grotų ir vėl pagalvoti apie savo žiaurų elgesį, kurį sukėlė pavydas ir girtumas.
Nuotrauka
a
FNTT asociatyvi nuotr.
Įkelta:
2023-01-20
Pagėgiškis ketvirtadienį kreipėsi į pareigūnus, kad sausio 12-ąją Pagėgiuose, apie 10.30 val. iš 72-ejų  vyro apgaulės būdu buvo išvilioti pinigai. Nuostolis 1059,16 eurų.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
Vakar avarijoje Šilalės rajone susidūrė du automobiliai, pranešama, jog nukentėjo ir policijos pareigūnai.
Nuotrauka
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-19
Galiojantys Lietuvos Respublikos įstatymai numato, kad prekyba alkoholiniais gėrimais yra leidžiama tik turint licenciją.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-17
Vienas neapgalvotas poelgis gali kainuoti itin brangiai – ne tik dvasiškai, bet ir finansiškai. Štai vienas nepažįstamam vyriškiui suduotas smūgis anksčiau jau teistam Tauragėje gyvenančiam vadybininkui D. V. kainavo per 4,4 tūkst. eurų. Tauragės apylinkės teismas praėjusių metų gruodį priėmė nuosprendį, kuriuo jis buvo pripažintas kaltu dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo. 
Nuotrauka
KOMISARIATAS
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2023-01-16
Tauragėje gyvenantis, anksčiau už smurtinius nusikaltimus jau teistas V. M. Tauragės apylinkės teisme vėl atsidūrė dėl savo poelgio rugsėjo pradžioje, kai girtaudamas susikivirčijo su sugyventine. 
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-01-15
Net 9 kartus teistas J. G. anksčiau jau prarado teisę vairuoti – buvo sulaikytas prie vairo neblaivus. Tačiau, kaip sakoma, automobilis važiuoja ir be teisių. Tad ir šių metų vasarą vyras vėl sėdo prie vairo girtas ir be teisės vairuoti. Pilietiško žmogaus pranešimas policijai atvedė J. G. į Tauragės apylinkės teismą.
Nuotrauka
kastuvai
Įkelta:
2023-01-14
Šiais metais už nesunkų sveikatos sutrikdymą, anksčiau – už fizinio skausmo sukėlimą teistas S. D. vėl „prisidirbo“. Recidyvistas puolė kastuvu ir sužalojo kaimyną, kadangi šis nedavė alkoholio. Norėjęs pamokyti pažįstamą vyriškis atsidūrė belangėje. Tauragės apylinkės teisme trečiąkart teisiamas nusikaltėlis aiškino, kad tai nukentėjusysis jį puolė. Tačiau viską paneigė įvykį mačiusi liudininkė.