XII Tarptautinis Tauragės muzikos festivalis džiugins žanrų įvairove!
Įkelta:
2022-07-15
Nuotrauka
mikalauskas
Aprašymas

Pirmajame festivalio koncerte liepos 20-ąją, 19 val., Pilies kiemelyje koncertuos grupė FLOR DE TOLOACHE. Organizatorių nuotrauka

 

,
Nuotrauka
mikalauskas

Šiemet jau dvyliktą kartą į Tauragę sugrįžta tarptautinis Tauragės muzikos festivalis. Anot festivalio meno vadovo, žymaus operos solisto bei renginių organizatoriaus Liudo Mikalausko, šis renginių ciklas yra tarsi maloni duoklė gimtajam miestui – Tauragei! Džiugu dalintis kasmet kruopščiai atrinktomis programomis, galvojant apie festivalio lankytojus bei stengiantis juos nustebinti naujovėmis. Juolab ir nekomercinė bilietų kaina (koncertas 5 Eur, abonementas į visus renginius – 17 eur) vilioja atvykti net ir iš kitų miestų, todėl neretai žiūrovų susirenka iš Šilutės, Šilalės, Jurbarko bei Šiaulių ar netgi Kauno.

Viena tokių naujovių, kuria prasidės festivalio kelias, – jau liepos 20-ąją, 19 val., Pilies kiemelyje koncertuos Amerikos Latin Grammy nugalėtojos, mariačių dainuojamojo žanro grupė FLOR DE TOLOACHE. Šios merginos – išties ugningos, su žavinčiu ritmo pojūčiu, jos apdovanos lankytojus lotynų Amerikos melodijomis. Flor de Toloache – pirmoji Niujorko istorijoje, viena geriausių pasaulyje moterų mariačių grupė. Į Tauragę jos atvyksta su Latin Grammy laurais bei kūriniais, prie kurių prisilietė prodiuseris Rafa Sardina (šis grandas dirba su mega žvaigždėmis, tarp kurių – Lady Gaga, Camila Cabello ir kt.). Gėlė toloache Meksikoje naudojama meilės eliksyro gamybai. O jos vardu pasivadinusi grupė galvą susuka ir širdį pavergia savo kūryba. Atlikėjos tradicines meksikietiškas melodijas stilingai perkelia į skirtingus muzikinius kontekstus, ką puikiai iliustruoja Quisera – bendra daina su Johnu Legendu. „Flor de Toloache“ pasirodymus entuziastingai įvertino leidiniai „Rolling Stone“, „Billboard Magazine“, „The New York Times“. O jūs pasiruošę egzotiškiems gėlių kerams svaiginančioje meksikietiškoje fiestoje?

Antrajame festivalio koncerte, kuris vyks liepos 28-ąją, 19 val., Pilies kiemelyje, lankytojai išgirs VIRTUOZŲ DUETĄ – skambės akordeonisto iš Serbijos Momir Novakovič ir klasikinės gitaros virtuozo iš Estijos Kiril Ogorodnikov atliekama Pietų šalių muzika, ispaniškosios sarsuelos ir tango. Momir Novakovič – iš Serbijos kilęs Estijoje gyvenantis akordeonininkas. Momir žinomas kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas, koncertavęs įvairiuose festivaliuose visame pasaulyje, pelnęs per 40 apdovanojimų tarptautiniuose muzikos konkursuose. Kiril Ogorodnikov – atlikėjas ir kamerinės muzikos muzikantas iš Talino, vienas žymiausių Estijos jaunosios kartos klasikinės gitaros muzikantų. Kiril Ogorodnikov yra unikalaus kamerinės muzikos ansamblio „Duo Telluur“, kuriame groja anglų ragas ir klasikinė gitara, narys. Abu atlikėjai, be klasikinės kamerinės muzikos, domisi pietietiškais ritmais. Savo išskirtiniu Astor Piazzola muzikos atlikimu, kuris apjungia šiuolaikinės, klasikinės ir džiazo muzikos stilius, atlikėjai yra žinomi už Estijos ribų. Momiras teigia, kad, nepaisant gimimo vietos, visi muzikantai turi tą pačią aistrą ir ritmo jausmą. Akordeonininkas atvirauja, kad iš pradžių šios muzikos atlikimas Šiaurės šalyse kėlė jaudulį: „Atrodė įdomu ir tikras iššūkis tai įgyvendinti čia, Šiaurės šalyje, kuri vis dar laikoma šalta ir santūria“. Piazzola tango nuevo nuo tradicinio tango skiriasi džiazo elementais, ypatinga harmonija ir netikėtais garsais.

Rugpjūčio 16-ąją, 19 val., pasinersime į kosminį garsų vandenyną su vienu laukiamiausių kolektyvų – naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO, kuriam vadovauja charizmatiškasis dirigentas bei kompozitorius Gediminas Gelgotas. NIKO – tai styginių instrumentų ansamblis, kurį 2006 m. įkūrė lietuvių kompozitorius G. Gelgotas. NIKO atlieka šiuolaikinę minimalistinę muziką, o didžiąją dalį kolektyvo repertuaro sudaro ansamblio meno vadovo ir dirigento G. Gelgoto kūryba. NIKO savo pasirodymuose sujungia klasikinės ir populiariosios muzikos stilius, atlieka muziką mintinai, naudoja netradicines styginių instrumentų technikas, dainavimą. Orkestras integruoja kitas menų formas, tokias kaip minimalistinė choreografija, vizualizacijos ir dizainas, taip sukurdamas unikalią atlikimo koncepciją. NIKO intensyviai koncertuoja Europoje, Azijoje, JAV ir yra pasirodę bei pristatę G. Gelgoto muziką daugelyje prestižinių koncertų erdvių bei festivalių. Beje, visai neseniai kolektyvas grįžo iš Norvegijos, kur grojo... karalienei. Smalsu, kuo jie nustebins tauragiškius!

Tradicinis naktinis Bangos piknikas šiemet vyks rugpjūčio 25-ąją, 20.30 val., Tauragės „Bangos“ parke. Šiame nemokamame renginyje bus pristatyta legendinė operos klasika – G. Verdi opera TRAVIATA. Pagrindinius vaidmenis atliks žavingieji solistai Ona Kolobovaitė (Violeta), Egidijus Bavikinas (Alfredas), Liudas Mikalauskas (Žermonas). Jiems akompanuos talentingoji pianistė Beata Vingraitė. „Pakelkim, pakelkim mes taurę linksmybių!“ – štai kaip prieš 100 metų prasidėjo profesionaliosios Lietuvos operos kelias Operos ir dramos vaidykloje Kaune! Nuo šventės iki pykčio, nuo meilės iki mirties Jus lydės programoje dalyvaujantys menininkai, atskleisdami dar nepažintas Violetos, Alfredo ir Žermono gyvenimo dramas. Šis pastatymas jau skambėjo ne viename Lietuvos mieste bei festivalyje ir sulaukė pačių geriausių atsiliepimų, todėl šio vakaro praleisti negalima.

Priešpaskutinis festivalio koncertas vyks rugsėjo 8-ąją, 18 val. Įspūdingiausius kūrinius festivalio scenoje atliks sodraus aksominio balso tembro dainininkė Ieva Prudnikovaitė (mecosopranas), Regimantas Gapšys (baritonas) ir Lietuvos kamerinis orkestras. Vakaro programoje skambės lietuvių ir užsienio kompozitorių žinomiausi opusai. Profesoriaus Sauliaus Sondeckio įkurtas Lietuvos kamerinis orkestras (LKO) yra vienas iškiliausių ir labiausiai pasaulyje įvertintų Lietuvos kolektyvų. Šiandien orkestro – Lietuvos atlikimo meno ambasadoriaus – gastrolių maršrutai yra išraižę beveik visas Europos šalis, pasiekę Šiaurės ir Pietų Ameriką, Kubą, Egiptą, Pietų Afrikos Respubliką, Jungtinius Arabų Emyratus, Australiją, Islandiją, Kiniją, Japoniją, Kosta Riką, Libaną. Su garsiais solistais, dirigentais ir chorais orkestras bendradarbiauja ne tik per nesuskaičiuojamus koncertus, bet ir daugybę kartų įrašų studijoje. Jis įrašė daugiau kaip 100 įvairiausio repertuaro vinilinių ir kompaktinių plokštelių, ypač daug dėmesio skirdamas Bacho ir Mozarto kūriniams. Koncertas su operos soliste, aksominio balso tembro savininke I. Prudnikovaite bei R. Gapšiu nustebins atlikimo preciziškumu bei sužavės emocijų įvairove.

Didysis festivalio uždarymas vyks Tauragės kultūros centre rugsėjo 22-ąją, 18 val., – festivalio lankytojai išvys EDUARDO BALSIO ŠOKIO SPEKTAKLĮ „EGLĖ ŽALČIŲ KARALIENĖ“, kurį atliks Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupė ir orkestras. Šokio spektaklio dirigentas Tomas Ambrozaitis, choreografas Martynas Rimeikis. XX a. lietuvių muzikos klasiko Eduardo Balsio neoklasikinis baletas „Eglė žalčių karalienė“ – populiariausias šio žanro nacionalinis veikalas. Jaunosios kartos kūrėjų komanda – choreografas Martynas Rimeikis, dirigentas Modestas Barkauskas, scenografas Marijus Jacovskis ir kostiumų dailininkė Elvita Brazdylytė stengėsi įsiklausyti į kompozitoriaus E. Balsio muziką ir neprimesti Eglės ir Žilvino meilės istorijai nūdienos socialinių kontekstų. Kartu mėginta išvengti pasakų inscenizacijoms būdingos vizualių detalių gausos, todėl naujajame pastatyme kalba pats šokis, o ne dekoracijos ar butaforija. M. Jacovskio scenografijos sprendimas – itin lakoniškas: žvejų kaimelį jame simbolizuoja virvės, kokiomis į krantą ištempiamos valtys, jūros pasaulį – grandinės, paprastai laikančios laivų inkarus. E. Brazdylytės kurtuose kostiumuose dominuoja lengvi, tarsi vėjyje besiplaikstantys suknelių audiniai, kurių spalvos kinta kartu su pasakojamos istorijos etapais: spektaklio pradžioje šviesūs ir trumpi Eglės apdarai vėliau tamsėja ir ilgėja. Povandeninio žalčių pasaulio atstovai dėvi glotniai priglundančius juodus drabužius.

Festivalį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba bei Tauragės rajono savivaldybė. Visą festivalio programą rasite bei įsigyti abonementą į VISUS festivalio renginius galite Paysera tickets sistemoje bei www.lmkoncertai.lt interneto svetainėje.

 

Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
prieš 20 valandų
Dar 2023-iųjų gruodį prasidėjęs Dainų šventės žygis per Lietuvą aplankė dešimt savivaldybių – Kretingą, Vievį, Pasvalį, Lazdijus, Jonavą, Marijampolę, Anykščius, Nemenčinę, Mažeikius ir Plungę.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-12
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta 9-oji Evos Tombak knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“.
Nuotrauka
salemonas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotraukos
Įkelta:
2024-04-10
Antradienio  vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje rinkosi tauragiškiai, kurie nekantravo susitikti su Lietuvoje gerai žinomu rašytoju, aplinkosaugininku, fotografu, gamtininku, radijo laidų vedėju, daugybės premijų laureatu, jau beveik 100 knygų autoriumi – Selemonu Paltanavičiumi.
Nuotrauka
proda
Įkelta:
2024-04-03
Balandžio 4 d., ketvirtadienį, 17 val. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ Fotografijos galerijoje, atidaroma vilniečio fotografo Levo Žiriakovo analoginės fotografijos paroda „Kūrėjai“. Ekspozicijoje – Lietuvos ir užsienio menininkų portretai, užfiksuoti 1994–2023 metais. Paroda veiks iki 05.24 d. Organizatorius – Tauragės krašto muziejus „Santaka“.
Nuotrauka
pijus
Įkelta:
2024-03-29
Ketvirtadienį į Tauragės Viešąją biblioteką skubėjo repo mylėtojai. Čia lankėsi Pijus Opera – jaunosios kartos repo atlikėjas, vienas žymiausių repo improvizacijos puoselėtojų Lietuvoje. Atlikėjas, kuris drąsiai maišo poeziją su naujovišku skambesiu, daug dėmesio skiria žodžiui, bet nemažiau ir geram vakarėliui. Pradėjęs nuo repo kovų, per trumpą laiką užaugo iki įsirašymo į Lietuvos rekordų knygą. 2023 metais jis pateko į Lietuvos istoriją
Nuotrauka
6okiai
Įkelta:
2024-03-29
Kovo 28 dieną, po metų pertraukos, į „Šaltinio“ progimnaziją sugužėjo būrys šokėjų, puoselėjančių tradicinius šokius. Varžytis pradedančiųjų – t.y. nedidelę patirtį - šokėjų grupėje panoro net 52 poros iš Tauragės rajono mokyklų. Jaunieji atlikėjai pašoko net keturis tradicinius šokius: „Vėdars“, „Tancius“, „Lelinderis“ ir „Drėbinikė“.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-22
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko degustacija „Elzaso skonis ir kvapas“. Oceane Pierrotte šį kartą papasakojo apie Elzaso regiono vynus, jų ypatybes, skonius ir kvapus.
Nuotrauka
nuziejus
Fotografijų autorius Mindaugas Černeckas
Įkelta:
2024-03-15
Visoje Lietuvoje siekiama išsaugoti, įprasminti Sąjūdžio ir sąjūdiečių atmintį. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ jau keletą metų šiai temai skiria ypatingą dėmesį. 2021 metais Tremties ir rezistencijos muziejuje buvo įkurtas Sąjūdžio kambarys, pernai, minint LPS 35-etį, sukūrė dokumentinį filmą „Sąjūdis tauragiškių prisiminimuose“. Siekdami tiek filmą, tiek  informaciją apie Tauragės sąjūdį pristatyti patraukliau, įdomiau, lankytojams buvo pristatytas ir interaktyvus stendas. Tačiau, tauragiškių sąjūdiečių džiaugsmą, nuolat temdė vienintelis klausimas – „O kur mūsų archyvas, kur mūsų posėdžių protokolai?“ Ir jie atsirado!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-03-14
Kaip abiturientai nuo šimtadienio su džiaugsmu ir nerimu pradeda skaičiuoti dienas iki egzaminų, taip ir kultūros atstovai, saviveiklininkai po apžiūrų pradeda laiko atskaitą iki dainų šventės. Šiemet ji – neeilinė. Lietuvos Dainų šventė minės 100 jubiliejų. Net ir kelis dešimtmečius dalyvaujantys Dainų šventėse, jaudinasi, tikėdamiesi, kad būtent jų kolektyvas paklius į jubiliejinę šventę.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-02-29
Vasario 28 dieną Viešojoje bibliotekoje lankėsi vaikų rašytoja, žurnalistė Evelina Daciūtė. Į susitikimą su knygų autore atskubėjo per septyniasdešimt mokinių iš Tauragės M. Mažvydo ir Tauragės „Šaltinio“ progimnazijų.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-28
2024 m. kovo 5 d., 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje, J. Janonio g. 9 pristatomos dvi knygos: Tauragės kraštotyros draugijos leidinys „Tauragės krašto dvarų beieškant“ ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos leidinys „Kuršių nerijos nacionalinis parkas“. Šios knygos skirtos mėgstantiems keliauti ir norintiems pažinti gimtąjį kraštą.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-21
Praėjusį savaitgalį Briuselyje vykusiame tarptautiniame šviesos meno instaliacijų festivalyje „The Bright Festival“ atgijo tauragiškių Raimondo Kavaliausko ir Nerijaus Ališausko skulptūra „Pasakų milžinas“. Europos Sąjungai (ES) šįmet pirmininkaujanti Belgija prie festivalio kvietė prisijungti vietos kūrėjus bei Lietuvos ir kitų ES šalių kultūros partnerius. Pusę milijono lankytojų sulaukusiame festivalyje instaliacija pristatyta minint Lietuvos prisijungimo prie Europos Sąjungos 20-metį.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-21
Vasario 21-ąją – Tarptautine gimtosios kalbos diena. Kaip teigiama Šventajame rašte, senais laikais žmonės kalbėję viena kalba. Jų kalbas sumaišęs Dievas, kai tie užsimanę pastatyti Babelio bokštą, kuriuo galėtų Dievą pasiekti.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-16
Visi prisimename 2021 metų Kalėdas, kuomet Jūros upės parke praeivių žvilgsnius traukė  didžiulė milžino skulptūra, kuri mažiems ir dideliems pasakojo Elnio Devyniaragio istoriją, primenančią senovės lietuvių ir baltų mitologijoje sutinkamą kalėdinio laikotarpio versiją.  
Nuotrauka
pistatymas
Įkelta:
2024-02-05
Ketvirtadienio vakarą Viešojoje bibliotekoje pristatyta kraštiečio Kęstučio Macijausko knyga „Šordinas“. Knygos autorius – Klaipėdos dramos teatro aktorius ir režisierius, daugeliui pažįstamas kaip Algimantas iš TV serialo „Naisių vasara“. Už antraplanį vaidmenį 2015 m. pelnė Auksinį scenos kryžių.
Nuotrauka
sausio 13
Romualdo Požerskio nuotrauka
Įkelta:
2024-01-13
Minime 1991 metų Sausio 13-osios įvykius. Jau trisdešimt treji metai prabėgo nuo tų nepamirštamų dienų. Labai svarbu išsaugoti atminimą ir perduoti jaunesniesiems mūsų šalies piliečiams tų įvykių liudininkų pasakojimus. Tauragiškis Mindaugas Macas sutiko pasidalinti prisiminimais apie tuos laikus.