Tarptautinio džiazo festivalio komandoje – tauragiškis
Įkelta:
2022-05-27
Nuotrauka
jazz
Aprašymas

Valdas Latoža. TaurageJazz.Lt nuotrauka

 

,
Nuotrauka
jazz
Aprašymas

Judita Bartoševičienė ir Gregory Privat

MamaJazz.Lt nuotrauka

 

Savaitgalį Vilniuje jau dvidešimtą pirmą kartą vyks plačiai žinomas tarptautinis džiazo festivalis „Vilnius Mama Jazz“. Lyg ir tolokai nuo Tauragės, kad labai rūpėtų tiems, kas nesidomi džiazu. Tačiau šiemet taip nėra, nes... jis gana glaudžiai susijęs su Taurage. Kodėl? Tuoj sužinosite.

Džiazo mėgėjai žino, kad „Vilnius Mama Jazz“ pasižymi itin įdomia programa, kurioje ne tik koncertai, bet ir konferencijos, parodos, paskaitos, „Džiazo vitrina“ (Showcase) bei mentorystės programa, kurios partneriu šiemet tapo tauragiškių organizuojamos „Tauragės džiazo dienos“.

Kaip sakė „Vilnius Mama Jazz“ sumanytoja ir vadovė Judita Bartoševičienė, dažnai vadinama Mama Jazz, „Showcase“ tarptautines džiazo atlikėjų žvalgytuves festivalis organizuoja jau nuo 2016 metų, tačiau jose dalyvaudavo labai daug atlikėjų iš užsienio, tad atvykę ekspertai į savo festivalius ir pasikviesdavo koncertuoti Vilniuje matytus ir girdėtus užsienio atlikėjus. 

Nuotrauka
jazz

– Išėjo taip, kad paskleisdavome žinią apie užsienio atlikėjus, o apie mūsiškius mažai kas sužinodavo, tad nutarėme, kad laikas žvalgytuvėse dalyvauti tik mūsų atlikėjams. Klaidinga manyti, kad į „Showcase“ kviečiami tik jauni atlikėjai, jų atrenkame ir skirtingo žinomumo, ir skirtingo amžiaus. Skelbiame atranką, kurioje gali dalyvauti visi norintys džiazo atlikėjai iš Lietuvos. Šiemet tokių kandidatų buvo daugybė – mes atsirinkome geriausius. Juos ekspertų komanda ir išgirs, įvertins, padės prasiskinti kelią į tarptautinius festivalius už Lietuvos ribų. Tokiu būdu „Vilnius Mama Jazz“ festivalis prisideda prie lietuviškos kultūros sklaidos pasaulyje.

Beje, delegatų-ekspertų komanda – tai žinomi pasaulio džiazo festivalių, koncertų organizatoriai, prodiuseriai, žurnalistai, muzikos kritikai, muzikos agentūrų, klubų atstovai. Šiemet į dvidešimties delegatų-ekspertų grupę, kurioje dirbs keturiolikos šalių atstovai, pakviestas dalyvauti ir „Tauragės džiazo dienų“ organizatorius Valdas Latoža. Pasak J. Bartoševičienės, ne šiaip pakviestas, o pagaliau prikalbintas. Ir visi šie žmonės tris festivalio dienas girdės, matys, o gal ir jaus „Tauragės džiazo dienų“ reklamą bei dvasią. 

– Manęs laukia neįkainojama patirtis, tikiuosi daug ko išmokti, juk savaitgalį praleisiu puikioje ekspertų komandoje. Tai dėmesys mūsų mažo biudžeto regioniniam džiazo festivaliui – esam pastebėti, įvertinti ir pagerbti. Manau, taip įvertintos mūsų festivalio organizatorių pastangos ir veikla. Tikriausiai buvome stebimi, vertinami, analizuojama mūsų veikla, – sakė Valdas Latoža.

Kaip jau minėta, „Tauragės džiazo dienų“ festivalis šiemet pasirinktas „Mentorystės programos“ partneriu, todėl galės į savo festivalį pasikviesti vieną „Showcase“ dalyvių, o visas išlaidas apmokės „Vilnius Mama Jazz“. Ir tai, anot J. Bartoševičienės, nebus vienkartinė draugystės apraiška:

– Mūsų draugystė tęsis ilgai, mes džiaugiamės, kad kaip vyresni partneriai galėsime prisidėti prie Tauragės festivalio, padovanoti atlikėjų pasirodymą. Ir laukit šiemet mūsų komandos desanto Tauragėje!

Pakalbintas Valdas Latoža sakė didžiuojasi, kad dirbs tokioje ekspertų komandoje:

– Manęs laukia neįkainojama patirtis, tikiuosi daug ko išmokti, juk savaitgalį praleisiu puikioje ekspertų komandoje. Tai dėmesys mūsų mažo biudžeto regioniniam džiazo festivaliui – esam pastebėti, įvertinti ir pagerbti. Manau, taip įvertintos mūsų festivalio organizatorių pastangos ir veikla. Tikriausiai buvome stebimi, vertinami, analizuojama mūsų veikla.

Kadangi visas tris festivalio dienas svečiai ir dalyviai galės stebėti ir Tauragės džiazo dienų reklamą, Valdas sakė vežasi į Vilnių nemažai dalijamosios medžiagos ne tik apie festivalį, bet ir apie pačią Tauragę, Tauragės kraštą:

– Tikiuosi taip prisidėti prie Tauragės vardo ir Tauragės turizmo aplinkos garsinimo. Gal kas iš festivalio svečių ar dalyvių norės užsukti į mūsų festivalio koncertus, pakeliauti ar pailsėti mūsų krašte. O kai esi žinomas plačiau, lengviau pasikviesti žinomesnių atlikėjų į mūsų festivalį. Juk neretai mums, mažiesiems, reikia įrodinėti, kad mūsų publika taip pat gera, intelektuali ir išsilavinusi, nors ir nedidelis, tačiau stabilus klausytojų ratas.

 

Nuotrauka
jazz
Įkelta:
2022-06-22
Pagaliau! Prasideda! Būtent taip galima pasitikti prasidedantį šių metų „Džiazo dienos Tauragėje“ festivalį. O prasidės jis, kaip ir praėjusiais metais, paskutinėmis birželio dienomis Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
eves takais
Įkelta:
2022-06-21
Seimas 2022-uosius yra paskelbęs Ievos Simonaitytės metais. Susipažinti su rašytojos biografija ir asmenybe vaikštant jos gimtinės takais birželio 18 d. išvyko ir Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ nariai.
Nuotrauka
eiciai
Įkelta:
2022-06-20
Šeštadienį Eičiuose linksminosi bendruomenės nariai bei aplinkinių kaimų gyventojai, pakviesti į tradicinę šventę „Vasarvidžio balsai 2022“ . Organizatoriai džiaugėsi sulaukę svečių antplūdžio. Pask šventės organizatorių, pirmą kartą Eičiuose išrinkta gražiausia sodyba.  
Nuotrauka
tauru parkas jonines
Įkelta:
2022-06-20
Dar savaitė ir atsisveikinsime bei palydėsime trumpiausią metų naktį. Tradiciškai trumpiausios nakties ir ilgiausios metų dienos išvakarėse pradedama būriuotis, deginant Joninių laužus, linksminantis. Kaip ir pastaruosius dešimtį metų, tauragiškiai Jonines kviečiami švęsti Taurų parke. 
Nuotrauka
tmm
Įkelta:
2022-06-18
Trečiadienio vakarą Tauragės meno mokyklos bendruomenėje vyko ypatingas mokslo metų pabaigos renginys – Pilies kiemelyje mokiniams įteikti ne tik meno mokyklos baigimo pažymėjimai, bet ir pirmąsyk surengti apdovanojimai „Metų žiburiai“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-06-17
Penktadienį Tauragės kultūros rūmuose surengta vyrų choro „Mintauja“ 20-ies metų įkūrimo prisiminimų popietė-koncertas „Susitikime dainoj“. Konferencijų salėje susirinko choristų bičiuliai, artimieji – prisiminta choro istorija, pasiklausyta per porą mėnesių surepetuotų dainų.  
Nuotrauka
kvadratu
Įkelta:
2022-06-17
Birželio 17 d., penktadienį, oficialiai atidaromas Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ organizuojamas menų festivalis KVADRATU. Be šiuolaikinio meno instaliacijų, dirbtuvių, lauko parodų ir dėmesio Jono Meko fenomenui, Pilies kiemelyje vyks koncertas, kurio žvaigždės – elektroninio roko ketveriukė SINSTATION.  Prieš grupės pasirodymą Tauragės Pilies kiemelio svečiai išgirs šiuolaikinės indie folk muzikos atstovą Karolį Rupkų iš Klaipėdos bei festivalio kuratorių Renatos Jančiauskienės ir Juozo Petkevičiaus diskusiją festivalio KVADRATU tema „Namų kvadratas“. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-06-13
Kai mieste prasidėjo šventinis šurmulys, į Tauragės pilies kiemelį rinkosi ne tik bibliotekos „Batuoto katino“ lėlių teatro žiūrovai, bet ir svečiai – Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos direktorė, dr. Laura Juchnevič, jos pavaduotoja Kristina Kundrotienė ir vyriausioji metodininkė kvalifikacijos kėlimui Daiva Stasaitienė. Jos atvyko įteikti „Išminties marių“ apdovanojimo. Nominacija teikiama jau vienuoliktąjį kartą Klaipėdos regiono bibliotekoms už sėkmingai įgyvendintus strateginius sprendimus, paslaugų prieinamumą ir pritaikomumą taikant modernus darbo metodus, o B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka šią nominaciją gauna antrą kartą. Labai smagu, kad į apdovanojimų ceremoniją atvyko Tauragės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Virginija Eičienė.
Nuotrauka
Kesciai
Įkelta:
2022-06-11
Šiandien 19 val. Kęsčių bendruomenės kiemelyje (Tauragės r.)  prasidėjo tradicinė Antaninių šventė „Pieno kelias: nuo šienapjūtės iki sūrio“.
Nuotrauka
bijotai
Įkelta:
2022-06-08
Iki birželio 10-osios apsilankę Bijotuose išvysite, kad čia uoliai pluša skulptoriai ir bendruomenės nariai, mat N. Paškevičiaus parke vyksta medžio, akmens ir tapybos pleneras „Bijotų atspindžiai 2022“.  Anot bendruomenės pirmininkės Lauros Pundinienės, bendruomenė nuolat ieško būdų ir priemonių, kad miestelis, atskleidžiant vietos gamtini ir kultūrinį paveldą, taptų dar patrauklesnis atvykstantiems turistams, taip gimė idėja organizuoti šį plenerą. Gavus finansavimą iš Lietuvos kultūros tarybos ir Šilalės rajono savivaldybės, plenero idėja materializavosi.
Nuotrauka
 nuotrauka
Įkelta:
2022-06-06
Šiemet 515-ąjį gimtadienį Tauragė minėjo iškilmingai – į tris dienas trukusių renginių, edukacijų, parodų, sporto varžybų programą skambiai įsiliejo apskrities Dainų šventė, teatro diena, džiazo muzika ir žinomų atlikėjų pasirodymai. Rūmų prieigas puošiančios instaliacijos kvietė praverti Kultūros rūmų duris ir pasigrožėti čia eksponuojama originalia, keturių tauragiškių sukurta paroda „Ex Nova“, aplankyti švenčiantį miestą. Tauragės miesto gimtadienis šiemet šurmuliavo birželio 3–5 dienomis.
Nuotrauka
svente
Įkelta:
2022-06-05
Miesto šventė sulaukė aktyvių dalyvių, o paskutiniąją miesto šventės dieną tauragiškai bei miesto svečiai galės susipažinti su lenktyninku Roku Baciuška bei sudalyvauti ne viename koncerte - pasirodys tauragiškiai bei grupė Žemaitukai.
Nuotrauka
Parodos atidaryme dalyvavo kultūros ministras Simonas Kairys
Įkelta:
2022-06-03
​​​​​​​Šis savaitgalis Tauragėje – kupinas renginių: prasidėjo 515-ojo miesto gimtadienio šventė, kurios rėmuose telpa ir meno festivalis „Kvadratu“. Šįkart Tauragės pilies menėse pristatytas  tarpdisciplininio meno kūrėjo Vladimiro Mackevičiaus antimilitaristinis projektas „WARning“.  Parodos atidaryme dalyvavo ir kultūros ministras Simonas Kairys. Ekspoziciją bus galima pamatyti iki liepos 31 d.
Nuotrauka
muziejus
Įkelta:
2022-05-26
Pirmąjį birželio savaitgalį Tauragė švęs – vyks miesto šventė. Birželio 3–5 dienomis mieste prie Jūros vyks renginiai, mugės, koncertai, įvairūs užsiėmimai. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ irgi prisideda: kvies tauragiškius ir svečius į miesto atsiminimų albumą, t.y. muziejų, kuriame saugomi svarbiausi praeities artefaktai. Visą šventinį savaitgalį muziejų galėsite lankyti nemokamai!
Nuotrauka
jokubo kelias
Įkelta:
2022-05-26
Šv. Jokūbo kelias jau paženklintas ir Tauragės rajone. Kelias veda per vaizdingą Pagramančio regioninį parką, kurio vietovės užburs kiekvieną čia apsilankiusį piligrimą. Apie tai skelbia Tauragės ir Klaipėdos rajono turizmo informacijos centrai.