Sergamumas koronavirusu auga, protrūkių daugiausia ugdymo įstaigose
Įkelta:
2022-02-04
Nuotrauka
Aprašymas
Nuspręsta – Tarailių pagrindinė mokykla taps progimnazija, kaip ir dar dvi miesto mokyklos. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Ketvirtadienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta sergamumo koronavirusu situacija rajone – sergamumas išaugęs ugdymo įstaigose, bet mokinių atostogų datos rajone keisti neketinama. Kol kas stabili situacija ir Tauragės ligoninėje, nors dėl sergančių darbuotojų su tam tikrais iššūkiais susiduriama.   

Statistika 

Statistikos departamento duomenimis, Tauragėje ketvirtadienį koronavirusu sirgo 689 asmenys. 122 nauji atvejai nustatyti vasario 2-ąją, prieš tai dieną – 104. 

Praėjusią,  4 metų savaitę, nustatyti 573 nauji atvejai arba vidutiniškai 82 per dieną. Tai yra 2,5 karto daugiau nei 2 ar 3 metų savaitę. 

Didžiausias sergamumas apskrityje fiksuojamas Jurbarko savivaldybėje, mažiausias Pagėgių. 

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento vadovės Gilmos Masiulionienės, Tauragės savivaldybėje fiksuoti 35 aktyvius protrūkius. 85 proc. visų protrūkių nustatyti ugdymo įstaigose. Protrūkiai registruojami ir asmens sveikatos priežiūros įstaigose, globos įstaigose, gamybos ir viešajame sektoriuose. 

Susirgimų mokyklose daugėja 

– Ugdymo įstaigose protrūkiai nėra skaitlingi. Jose registruojama po kelis protrūkius praktiškai visose mokyklose. Sergantys ugdytiniai sudaro maždaug apie 25 proc. visų sergančiųjų, serga 125 vaikai. Per praėjusią  savaitę protrūkių padaugėjo dvigubai, lyginant su ankstesnėmis dviem metų savaitėmis, – teigė G. Masiulionienė.  

Laikinai Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pareigas einantis Mindaugas Maraulis  informavo, kad antradienį vyko ugdymo įstaigų vadovų pasitarimas, kuriame konstatuota, kad segančiųjų mokyklose stipriai padaugėjo. 

Kalbėta ir apie renginius mokyklose, vienas jų – abiturientų šimtadienis. 

– Kai kurios mokyklos renginius atideda mėnesiui, pavyzdžiui, „Versmės“ gimnazija. Žalgirių gimnazija šimtadienio neplanuoja nukelti, nes vaikai esą yra imunizuoti, – informavo M. Maraulis. 

Infekcijos plitimą apribojantys režimai paskelbti „Aušros“, „Šaltinio“ Tarailių mokyklų klasėse. Tarailiuose – 5 klasėse, 1 darželio grupėje ir 2 priešmokyklinukų klasėse. „Aušroje“ – vienoje klasėje, „Šaltinyje“ – dviejose klasėse. 

Kai kuriose šalies mokyklose ankstinamos mokinių atostogos. Pasak T. Raulinavičiaus, pasitarime rajono ugdymo įstaigų vadovai išsakė poziciją, kad ankstinti atostogų rajone nereikėtų. 

Pasak M. Maraulio, pagal patvirtintą planą „Šaltinio“ progimnazijoje atostogos prasidės nuo vasario 16-osios.

– Jokių rekomendacijų iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos apie atostogų ankstinimą ar ilginimą neturime, – informavo M. Maraulis. 

G. Masiulionienė akcentavo, kad nuo didelių renginių reikia susilaikyti. 

– Virusas plinta sparčiai, kalbama ir apie naują tipą. Rajone, lyginant su kitomis savivaldybėmis, pastaruoju metu didelių renginių nevyksta, bet kuo mažiau mes būriuosimės, tuo labiau sudarysime sąlygas virusui neplisti, – sakė G. Masiulionienė.  

Nedarbingumo pažymėjimai 

Prakalbus apie NVSC funkciją išduoti nedarbingumo pažymėjimus, G. Masiulionienė teigė, kad jos vadovaujama įstaiga patvirtino apie 350 prašymų.

– Ne visi tinkamai užpildyti, prašoma juos papildyti, pataisyti. Atsakyti turime per 3 dienas, ir kol kas su terminais ir darbo krūviu susitvarkome, – informavo NVSC atstovė. 

Specialistai pastebi, kad pasitaiko klaidų pildant sergančiųjų anketas – netinkamai nurodomos susirgimų datos, nenurodomi kontakto asmenų. Kaip skaičiuoja specialistai, 30–40 proc. atvejų anketas užpildo patys sergantieji, ir iš jų 30 proc. būna su klaidomis. 

Specialistai akcentavo kelis svarbius momentus – nedarbingumo pažymėjimas išduodamas nuo teigiamo PGR tyrimo gavimo dienos. Jei reikalingas nedarbingumo pažymėjimas iki PGR tyrimo rezultato gavimo, asmuo turi kreiptis į šeimos gydytoją. 

Besitiriančiųjų gausu 

Tauragės ligoninės vadovas Liutauras Indriuška informavo, kad mobiliajame punkte sausio 24–30 d. atlikti 935 tyrimai, iš jų per 100 – atvykstantiems iš kitų rajonų. 

– Kalbinam darbuotojus, kad didesniu krūviu dirbtų. Situacija yra sudėtinga, nes dėl kovido serga beveik 30 darbuotojų. Iš jų 3 gydytojai, 14 slaugytojų ir kitas personalas. Užtikrinti ligoninės darbą ir didingi apimtis mobiliajame punkte pastaruoju metu labai sudėtinga, – teigė L. Indriuška. 

Mobilusis punktas dirba 7 dienas per savaitę po 8 valandas. 

Ligoninėje gydomi 33–34 kovidu sergantys pacientai. 

Sustabdytas galimybių pasas

Trečiadienį vyriausybė nutarė nuo šeštadienio, vasario 5-osios, sustabdyti galimybių paso galiojimą. Bet ir toliau galios standartinės pagrindinės infekcijų kontrolės ir asmenų apsaugos priemonės. Renginiuose privalomi respiratoriai uždarose erdvėse, atvirose erdvėse – rekomenduojami respiratoriai ar kaukės, jei neišlaikomas saugus atstumas, srautai – po 500 žiūrovų, jie neturi susikirsti. Kino teatruose valgyti salėje galima, jei tarp ne kartu atėjusių asmenų išlaikoma viena tuščia kėdė. 

Prekybos vietose nustatytas ploto ribojimas – 15 kv. m asmeniui, privalomos kaukės ar respiratoriai, 2 m atstumas tarp paslaugų gavėjų, 2 m atstumas arba pertvara tarp prekiautojų darbo vietų.

Paslaugų sektoriuje privalomos kaukės ar respiratoriai, 2 m atstumas tarp paslaugų gavėjų, 2 m atstumas arba pertvara tarp paslaugų teikėjų darbo vietų. 

Viešojo maitinimo įstaigose lankytojai maistą ir gėrimus turi vartoti prie baro/stalų, privalomos kaukės ar respiratoriai ne prie stalo ir rekomenduojamas 2 m atstumas arba pertvaros tarp staliukų.

Socialinių paslaugų teikėjams pokyčių nenumatyta, išlieka prievolė paslaugų teikėjams dėvėti respiratorius, lankymas gali trukti ne ilgiau nei 15 min., ne daugiau kaip vienas lankytojas viename kambaryje tuo pačiu metu, ne  mažesnis kaip 2 metrų atstumas tarp asmenų. Neįleidžiami ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių turintys asmenys.

Vykdant neformalųjį vaikų švietimą privalomos kaukės ar respiratoriai, privaloma laikytis grupių izoliacijos principo, pagal galimybes turi būti išlaikomas ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas. 

Darbo vietose lieka tos pačios rekomendacijos: nuotolinis darbas, jei įmanoma, privalomos kaukės ar respiratoriai aptarnaujant klientus, bendrose patalpose ir darbo vietose, jei patalpoje daugiau nei vienas asmuo, valdyti darbuotojų srautus. 

Viešajame transporte išlieka privalomos kaukės ar respiratoriai. 

Bendri reikalavimai visur išlieka tie patys: sąlygos rankų dezinfekcijai, vėdinimas, patalpų ir paviršių valymas ir dezinfekcija, draudžiama dirbti/lankytis turint simptomų, darbuotojų sveikatos stebėjimas, sąlygos temperatūros matavimui. 

 

Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka pixabay.com
Įkelta:
2022-04-04
Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir stebint mažėjančią sveikatos sektoriaus apkrovą, nuo šiandien, keičiama kaukių dėvėjimo ir izoliavimo tvarka. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje skelbiama, kad operacijų vadovo sprendimu atsisakoma privalomo reikalavimo dėvėti kaukes uždarose erdvėse, išskyrus sveikatos, slaugos ir globos įstaigas bei viešąjį transportą.
Nuotrauka
korona
Įkelta:
2022-03-08
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje konstatuota, kad sergamumas koronavirusu mažėja, tačiau išmoktų saugojimosi pamokų pamiršti nereikėtų – liga dar nepasitraukė. Šiuo metu Tauragėje serga 516 asmenų.  
Nuotrauka
covid
Įkelta:
2022-02-22
Nuo trečiadienio, vasario 23 d., izoliuotis turės tik tie asmenys, kurie gaus teigiamą PGR tyrimo arba antigeno testo atsakymą ar asmenys, įtariami, kad serga COVID-19 liga, kol laukiama patvirtinamojo COVID tyrimo rezultato. Žmonėms, turėjusiems sąlytį su COVID-19 sergančiu asmeniu izoliuotis nebereikės, tačiau ir toliau išlieka rekomendacijos, esant galimybei, dirbti nuotoliniu būdu, stebėti savo sveikatos būklę, atlikti savikontrolės greituosius antigeno testus, vengti fizinio kontakto su kitais asmenimis ir dėvėti respiratorius ar medicinines kaukes. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-02-18
Praėjusią parą Tauragėje nustatyti net 175 nauji koronaviruso atvejai. Savaitės susirgimų dienos vidurkis siekia 116 atvejų.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-02-07
Tauragės rajono gyventojai kviečiami skiepytis Dauglaukio, Kunigiškių, Skaudvilės, Batakių, Lomių bei Eičių kaimiškosiose seniūnijose. „Pfizer“ vakcina bus galima pasiskiepyti vasario 8, 10 bei 11 dienomis be išankstinės registracijos.
Nuotrauka
covid
Įkelta:
2022-01-31
Praėjusią parą Tauragėje nustatyti 54 nauji koronaviruso susirgimai. Beveik po šimtą susirgimų nustatyta ir penktadienį bei šeštadienį.
Nuotrauka
covid
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-01-26
Praėjusią parą šalyje nustatyti 9490 naujų COVID-19 atvejų, mirė 12 žmonių, iš jų 9 nebuvo pasiskiepiję, skelbia Statistikos departamentas. Lietuvoje tai didžiausias skaičius nuo pandemijos pradžios. Gerokai šoktelėjo ir mūsų apskrities savivaldybių rodikliai.
Nuotrauka
ligoninė
Įkelta:
2022-01-25
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta pandemijos situacija savivaldybėje. Nerimo kelia sergančių medikų skaičius – nors visos paslaugos ligoninėje teikiamos, darbuotojų trūkumas jau jaučiamas.  
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-01-24
Nuo sausio 24 d., izoliacija bus privaloma tik turėjus kontaktą šeimoje, nebereikės izoliuotis asmenims, kurie turėjo didžiausios rizikos sąlytį darbe. Panaši praktika taikoma ir kitose Europos šalyse, pavyzdžiui, Danijoje ir Švedijoje. Atskiri algoritmai galioja asmens sveikatos priežiūros, socialinės globos, ugdymo įstaigoms bei kritinių tarnybų darbuotojams.
Nuotrauka
korona
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-20
Praėjusią parą šalyje nustatyti 7057 koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, 8 buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai, rodo ketvirtadienį ryte paskelbti Statistikos departamento duomenys. Tai didžiausias naujų atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios, jis maždaug tūkstančiu atvejų viršija trečiadienį fiksuotą rekordą. Tauragėje nustatyti 49 nauji koronaviruso atvejai.
Nuotrauka
covid
Tauragės žinių archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-19
„Nelik paskutinis“ – su tokiu kvietimu startavo Vyriausybės kanceliarijos kampanija, kviečianti pasiskiepyti Lietuvos gyventojus nuo COVID-19 viruso. Tai plati kampanija, kuri apims televizijos, radijo, interneto ir lauko reklamą. Pagrindinė kampanijos idėja –  per kuriozines situacijas paskatinti žmones nelaukti, nelikti paskutiniu.
Nuotrauka
izoliacija
Įkelta:
2022-01-17
Nuo šiandien iki septynių dienų trumpinamas izoliacijos terminas gyventojams, turėjusiems sąlytį su COVID-19 liga sergančiu asmeniu. Izoliacija bus taikoma tik kartu gyvenantiems bei didžiausios rizikos sąlytį darbe turėjusiems asmenims. Izoliuotis privalės visi asmenys, nepaisant jų imunizacijos statuso, t. y. ir paskiepyti žmonės, išimtis bus taikoma tik ne anksčiau kaip prieš 90 dienų COVID-19 liga persirgusiems asmenims (kuriems liga patvirtinta teigiamu PGR ar greitojo antigeno tyrimo, atliekamo laboratorijoje, rezultatu). 
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-15
Siekiant suvaldyti itin greit plintančios koronaviruso atmainos Omikron plitimą, jau nuo ateinančios pirmadienio, sausio 17 d., visi vyresni nei 6 metų amžiaus žiūrovai ir dalyviai bei renginį aptarnaujantis personalas privalo viso renginio uždarose erdvėse metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną.