Metų mokytoja Rita Miliškevičienė: „Mokytojai – lyg švyturiai“
Įkelta:
2022-02-12
Nuotrauka
taje
Aprašymas

Nominacijų laimėtojai.

Jovitos Verpečinskienės nuotraukos

 

,
Nuotrauka
TAJA
,
Nuotrauka
TAJA

Praėjusį penktadienį Tauragėje įvyko iškilmingi Atviros jaunimo erdvės organizuoti jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų bei žmonių apdovanojimai. Jau tradicija tapusiuose apdovanojimuose dalyvavo keli šimtai žmonių, apdovanojimus atsiėmė 10 laureatų. Ceremonijoje žmonės džiaugėsi, kad jų entuziazmo kurti Tauragės labui nesustabdė 2020 metais kilusi pandemija ir pavyko įgyvendinti ne vieną iniciatyvą, garsinančią kraštą. 

Kaip renginio metu kalbėjo vakaro vedėjas Airidas Jankus, už nominantus balsavo per 1,5  tūkst. tauragiškių,  o Tauragės jaunimo reikalų tarybos narių balsai lėmė 30 proc. laureatų sėkmės. 

Tauragės metų jaunimo organizacija pripažintas Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) Tauragės skyrius, už kurį apdovanojimą ant scenos atsiimti žengė skyriaus pirmininkas Martynas Dikšaitis.

– Man ir mano komandai tai labai daug reiškia. Praėję metai buvo sunkūs, bet mes juos išgyvenome. Esame karta, kuri bus įrašyta į istoriją, kaip išgyvenusi pandemiją. Tai paveikė mus ir fiziškai, ir psichologiškai. Tačiau džiugu, kad po dvejų metų galime susirinkti čia ir turėti nuostabų vakarą, kurio nusipelnė visi čia sėdintys. Džiugu, kad pandemija mūsų nesugniuždė, – kalbėjo M. Dikšaitis. 

Metų savanoriu paskelbtas Paulius Statkus, kuris aktyviai įsitraukė į Tauragės jaunimo gyvenimą: savanoriavo „Interact“ klube, „Menų feste“, „Versmės“ gimnazijoje. Tauragės rajono savivaldybėje vaikinas šiuo metu atlieka 6 mėnesių jaunimo savanorių tarnybą. Apdovanojimą už jį atsiėmė draugė, kadangi pats jaunuolis dabar laiką leidžia saviizoliacijoje.

– Paulius prašė perduoti, kad savanorystė ne visada būna atlyginama kokiais nors materialiais turtais, bet kad ir kaip banaliai skambėtų, už savanorystę didžiausias atlygis – patirtos emocijos ir įgyta patirtis, – sakė ji. 

Metų mokytoja išrinkta Rita Miliškevičienė mokinių apibūdinama kaip originali, jaunatviška ir su savo mokiniais pasiruošusi nuversti kalnus. 

– Esu maloniai nustebinta. Visi mokytojai dirba labai gerai. Prieš daugiau nei 30 metų susidariau vaizdinį, koks yra mokytojo ir mokinio santykis. Kaip apibūdinti mūsų ryšį? Įsivaizduokite Baltijos jūrą. Pakrantėje – daugybė švyturių. Tai yra mokytojai. O jūroje plūduriuoja tūkstančiai laivelių, kuriems reikia pasiekti krantą. Švyturių šviesa juos veda. Vieni laiveliai plaukia palengva, kiti susiduria su iššūkiais, bet galiausiai visi pasiekia savo tikslą, – įkvepiančiai dėstė pedagogė. 

Metų menininkės apdovanojimas įteiktas jaunajai komiksų kūrėjai Kamilei Saukaitei, kuri kartu su tauragiške menininke Renata Karveliu praėjusiais metais išleido komiksą „Slemas su ragais“, garsinantį Tauragę. Mergina taip pat bendradarbiavo su Tolerantiško jaunimo asociacija bei iliustravo „Rainbow for Challange“ komiksą. Apdovanojimo ji atsiimti negalėjo, nes šiuo metu intensyviai mokosi Vilniuje. 

– Man neapsakomai didelė garbė būti čia ir paimti apdovanojimą už vieną šilčiausių žmonių, kuriuos pažįstu. Kamilė prašė perduoti pačius šilčiausius linkėjimus iš Vilniaus. Ji liūdi, kad negalėjo dalyvauti, tačiau jai smagu ir gera, kad darbai įvertinti, jais gali pasidalinti su visais jumis,– kalbėjo už ją apdovanojimą atsiėmusi Kamilės draugė. 

Metų jaunimo klubo nominacijoje nugalėjo karatė klubas „Taurus“, kuris sėkmingai gyvuoja jau daugiau nei 30 metų ir buria gausų būrį jaunuolių, siekiančių plėsti savo fizines ir psichologines stiprybes. Apdovanojimą klubo vardu atsiėmęs Gintaras Cemnalianskis sakė, kad svarbiausia – ne apdovanojimai ir laimėjimai, o džiaugsmas, kurį sukelia mėgiama veikla.

– Neužteks vien gražių šypsenų, jaunystės. Reikės labai daug darbo. Mes jau dirbame 30 metų. Dabar esame pastebėti. Kartais jūsų darbas gali būti be atlygio. Bet jeigu jūs darysite tai, kas jums patinka, gerai jausitės. Šiandien aš jaučiuosi gerai. Svarbiausias dalykas – pasitenkinimas kiekviena diena. Laimėjimai ateina ir praeina, – sakė G. Cemnalianskis.

Metų jaunimo rėmėjo apdovanojimą atsiėmė kavos studijos „ResPublica“ vienas įkūrėjų, istorikas 

Audrius Cibauskas. „ResPublica“ remia jaunimo organizacijų veiklas bei iniciatyvas, suteikia pagalbą švenčių metu.

 

Nuotrauka
Įkelta:
2022-07-01
Ateinančiomis dienomis Tauragėje laukia nemažai renginių. Prasidės džiazo dienos bei kino karavanas, bus švenčiama Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo šventė, veiks įvairios parodos.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-06-30
Baigėsi balandžio mėnesį Vaikų literatūros skyriuje startavęs socialinis projektas „Skaityk geriausiam draugui“.
Nuotrauka
jazz
Įkelta:
2022-06-22
Pagaliau! Prasideda! Būtent taip galima pasitikti prasidedantį šių metų „Džiazo dienos Tauragėje“ festivalį. O prasidės jis, kaip ir praėjusiais metais, paskutinėmis birželio dienomis Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
eves takais
Įkelta:
2022-06-21
Seimas 2022-uosius yra paskelbęs Ievos Simonaitytės metais. Susipažinti su rašytojos biografija ir asmenybe vaikštant jos gimtinės takais birželio 18 d. išvyko ir Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ nariai.
Nuotrauka
eiciai
Įkelta:
2022-06-20
Šeštadienį Eičiuose linksminosi bendruomenės nariai bei aplinkinių kaimų gyventojai, pakviesti į tradicinę šventę „Vasarvidžio balsai 2022“ . Organizatoriai džiaugėsi sulaukę svečių antplūdžio. Pask šventės organizatorių, pirmą kartą Eičiuose išrinkta gražiausia sodyba.  
Nuotrauka
tauru parkas jonines
Įkelta:
2022-06-20
Dar savaitė ir atsisveikinsime bei palydėsime trumpiausią metų naktį. Tradiciškai trumpiausios nakties ir ilgiausios metų dienos išvakarėse pradedama būriuotis, deginant Joninių laužus, linksminantis. Kaip ir pastaruosius dešimtį metų, tauragiškiai Jonines kviečiami švęsti Taurų parke. 
Nuotrauka
tmm
Įkelta:
2022-06-18
Trečiadienio vakarą Tauragės meno mokyklos bendruomenėje vyko ypatingas mokslo metų pabaigos renginys – Pilies kiemelyje mokiniams įteikti ne tik meno mokyklos baigimo pažymėjimai, bet ir pirmąsyk surengti apdovanojimai „Metų žiburiai“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-06-17
Penktadienį Tauragės kultūros rūmuose surengta vyrų choro „Mintauja“ 20-ies metų įkūrimo prisiminimų popietė-koncertas „Susitikime dainoj“. Konferencijų salėje susirinko choristų bičiuliai, artimieji – prisiminta choro istorija, pasiklausyta per porą mėnesių surepetuotų dainų.  
Nuotrauka
kvadratu
Įkelta:
2022-06-17
Birželio 17 d., penktadienį, oficialiai atidaromas Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ organizuojamas menų festivalis KVADRATU. Be šiuolaikinio meno instaliacijų, dirbtuvių, lauko parodų ir dėmesio Jono Meko fenomenui, Pilies kiemelyje vyks koncertas, kurio žvaigždės – elektroninio roko ketveriukė SINSTATION.  Prieš grupės pasirodymą Tauragės Pilies kiemelio svečiai išgirs šiuolaikinės indie folk muzikos atstovą Karolį Rupkų iš Klaipėdos bei festivalio kuratorių Renatos Jančiauskienės ir Juozo Petkevičiaus diskusiją festivalio KVADRATU tema „Namų kvadratas“. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-06-13
Kai mieste prasidėjo šventinis šurmulys, į Tauragės pilies kiemelį rinkosi ne tik bibliotekos „Batuoto katino“ lėlių teatro žiūrovai, bet ir svečiai – Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos direktorė, dr. Laura Juchnevič, jos pavaduotoja Kristina Kundrotienė ir vyriausioji metodininkė kvalifikacijos kėlimui Daiva Stasaitienė. Jos atvyko įteikti „Išminties marių“ apdovanojimo. Nominacija teikiama jau vienuoliktąjį kartą Klaipėdos regiono bibliotekoms už sėkmingai įgyvendintus strateginius sprendimus, paslaugų prieinamumą ir pritaikomumą taikant modernus darbo metodus, o B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka šią nominaciją gauna antrą kartą. Labai smagu, kad į apdovanojimų ceremoniją atvyko Tauragės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Virginija Eičienė.
Nuotrauka
Kesciai
Įkelta:
2022-06-11
Šiandien 19 val. Kęsčių bendruomenės kiemelyje (Tauragės r.)  prasidėjo tradicinė Antaninių šventė „Pieno kelias: nuo šienapjūtės iki sūrio“.
Nuotrauka
bijotai
Įkelta:
2022-06-08
Iki birželio 10-osios apsilankę Bijotuose išvysite, kad čia uoliai pluša skulptoriai ir bendruomenės nariai, mat N. Paškevičiaus parke vyksta medžio, akmens ir tapybos pleneras „Bijotų atspindžiai 2022“.  Anot bendruomenės pirmininkės Lauros Pundinienės, bendruomenė nuolat ieško būdų ir priemonių, kad miestelis, atskleidžiant vietos gamtini ir kultūrinį paveldą, taptų dar patrauklesnis atvykstantiems turistams, taip gimė idėja organizuoti šį plenerą. Gavus finansavimą iš Lietuvos kultūros tarybos ir Šilalės rajono savivaldybės, plenero idėja materializavosi.
Nuotrauka
 nuotrauka
Įkelta:
2022-06-06
Šiemet 515-ąjį gimtadienį Tauragė minėjo iškilmingai – į tris dienas trukusių renginių, edukacijų, parodų, sporto varžybų programą skambiai įsiliejo apskrities Dainų šventė, teatro diena, džiazo muzika ir žinomų atlikėjų pasirodymai. Rūmų prieigas puošiančios instaliacijos kvietė praverti Kultūros rūmų duris ir pasigrožėti čia eksponuojama originalia, keturių tauragiškių sukurta paroda „Ex Nova“, aplankyti švenčiantį miestą. Tauragės miesto gimtadienis šiemet šurmuliavo birželio 3–5 dienomis.
Nuotrauka
svente
Įkelta:
2022-06-05
Miesto šventė sulaukė aktyvių dalyvių, o paskutiniąją miesto šventės dieną tauragiškai bei miesto svečiai galės susipažinti su lenktyninku Roku Baciuška bei sudalyvauti ne viename koncerte - pasirodys tauragiškiai bei grupė Žemaitukai.
Nuotrauka
Parodos atidaryme dalyvavo kultūros ministras Simonas Kairys
Įkelta:
2022-06-03
​​​​​​​Šis savaitgalis Tauragėje – kupinas renginių: prasidėjo 515-ojo miesto gimtadienio šventė, kurios rėmuose telpa ir meno festivalis „Kvadratu“. Šįkart Tauragės pilies menėse pristatytas  tarpdisciplininio meno kūrėjo Vladimiro Mackevičiaus antimilitaristinis projektas „WARning“.  Parodos atidaryme dalyvavo ir kultūros ministras Simonas Kairys. Ekspoziciją bus galima pamatyti iki liepos 31 d.