4-ąjį gimtadienį švenčiančios Jaunimo erdvės laimėta projektų suma – įspūdinga
Įkelta:
2022-01-07
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

TAJE veiklų akimirka. Tauragės atviros jaunimo erdvės nuotrauka

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

TAJE aplankė ir prezidentas Gitanas Nausėda.  Tauragės atviros jaunimo erdvės nuotrauka

,
Nuotrauka
 nuotrauka
Aprašymas

TAJE veiklų akimirka. Tauragės atviros jaunimo erdvės nuotrauka

Šiandien, sausio 7-ąją, Tauragės atvira jaunimo erdvė (TAJE) švenčia 4 metų gimtadienį. Jos proga 18 val. organizuojama diskoteka. O prieš ją vienas iš TAJE atstovų Laurynas Kryžauskas, kalbėdamas su „Tauragės žiniomisׅ“, džiaugėsi nuveiktais darbais bei pasidalijo, kokie iššūkiai laukia ateityje. 

Plečiasi 

Praėjusiais metais vienas iš TJAE tikslų – bendradarbiaujant su jaunimo organizacijomis viešinti atviro darbo su jaunimu paslaugas Tauragės rajone bei prisidėti prie jaunimo socialinių, asmeninių, skaitmeninių ir profesinių įgūdžių ugdymo. 

– Šie ketveri metai kupini ir mokymosi, ir padarytų klaidų, ir džiaugsmo. Didžiausias mūsų pasiekimas – paslaugų plėtra. Jau po pirmųjų veiklos metų mes atidarėme padalinį Skaudvilėje ir įrengėme Skaudvilės atvirą jaunimo erdvę. Po antrųjų veiklos metų pradėjome jaunimo savanoriškos tarnybos programą, kuri Tauragėje iki šiol itin populiari. Po trečiųjų veiklos metų pradėjome mobilų darbą su jaunimu. Jis iki dabar tęsiasi. Mes vykstame po įvairias vietas Tauragėje. O šiais metais norime plėstis į tarptautinių mainų sferą. Esame partneriai 4-iuose projektuose, taip pat kuriame ir savo atskirą projektą, – sakė L. Kryžauskas. 

Nuotrauka
 nuotrauka

Šiais metais planuojama Tauragės jaunimui sudaryti galimybes išvykti į užsienį, jame pasisemti patirties savanorystėje, moksle. 

–Taip pat sieksime supažindinti jaunimą iš užsienio ir su Taurage. Įvyks kultūriniai mainai, – teigė pašnekovas.

Laimėta projektų už įspūdingą sumą

TAJE atstovas, be kita ko, papasakojo ir apie praėjusiais metais įvykdytą projektą „Atviros galimybės Tauragės jaunimui“.

Projekto metu buvo siekiama vystyti kokybišką bendradarbiavimą su įvairiomis Tauragės ir kitų miestų organizacijomis ir įstaigomis. Organizuojami renginiai skaitmeninio raštingumo temomis jaunimui ir su jaunimu dirbantiems asmenims. Renginių tikslas buvo ne tik ugdyti dalyvių kompetencijas, bet ir dalintis gerąja patirtimi su kolegomis, diskutuoti jaunimo politikos gerinimo temomis.

Nuotrauka
nuotrauka

– Kartu su Jaunimo reikalų departamentu vykdome nemažai nacionalinio lygio projektų. „Atviros galimybės Tauragės jaunimui“ yra vienas iš jų. Projekto metu buvo dirbama su jaunimu įvairiose sferose. Kasmet išskiriame vis kitas jaunimui naudingas sferas, – kalbėjo L. Kryžauskas. 

Taip pat buvo nuolat kreipiamas dėmesys į įvairią negalią turinčius jaunuolius, taigi, TAJE bendradarbiavo su Adakavo socialinių paslaugų namais.

– Na, ir taip pat buvo daugybė kitų veiklų. O šiais metais esame gavę patvirtinimą, kad laimėjome 4 projektus, laukiame atsakymo dėl dar 5 projektų. Taigi, šiuo metu laimėjome projektų už 57 tūkst. eurų. Jie bus skirti darbui su jaunimu Tauragės regione, – dėstė L. Kryžauskas.

 

Nuotrauka
jazz
Įkelta:
2022-06-22
Pagaliau! Prasideda! Būtent taip galima pasitikti prasidedantį šių metų „Džiazo dienos Tauragėje“ festivalį. O prasidės jis, kaip ir praėjusiais metais, paskutinėmis birželio dienomis Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
eves takais
Įkelta:
2022-06-21
Seimas 2022-uosius yra paskelbęs Ievos Simonaitytės metais. Susipažinti su rašytojos biografija ir asmenybe vaikštant jos gimtinės takais birželio 18 d. išvyko ir Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ nariai.
Nuotrauka
eiciai
Įkelta:
2022-06-20
Šeštadienį Eičiuose linksminosi bendruomenės nariai bei aplinkinių kaimų gyventojai, pakviesti į tradicinę šventę „Vasarvidžio balsai 2022“ . Organizatoriai džiaugėsi sulaukę svečių antplūdžio. Pask šventės organizatorių, pirmą kartą Eičiuose išrinkta gražiausia sodyba.  
Nuotrauka
tauru parkas jonines
Įkelta:
2022-06-20
Dar savaitė ir atsisveikinsime bei palydėsime trumpiausią metų naktį. Tradiciškai trumpiausios nakties ir ilgiausios metų dienos išvakarėse pradedama būriuotis, deginant Joninių laužus, linksminantis. Kaip ir pastaruosius dešimtį metų, tauragiškiai Jonines kviečiami švęsti Taurų parke. 
Nuotrauka
tmm
Įkelta:
2022-06-18
Trečiadienio vakarą Tauragės meno mokyklos bendruomenėje vyko ypatingas mokslo metų pabaigos renginys – Pilies kiemelyje mokiniams įteikti ne tik meno mokyklos baigimo pažymėjimai, bet ir pirmąsyk surengti apdovanojimai „Metų žiburiai“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-06-17
Penktadienį Tauragės kultūros rūmuose surengta vyrų choro „Mintauja“ 20-ies metų įkūrimo prisiminimų popietė-koncertas „Susitikime dainoj“. Konferencijų salėje susirinko choristų bičiuliai, artimieji – prisiminta choro istorija, pasiklausyta per porą mėnesių surepetuotų dainų.  
Nuotrauka
kvadratu
Įkelta:
2022-06-17
Birželio 17 d., penktadienį, oficialiai atidaromas Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ organizuojamas menų festivalis KVADRATU. Be šiuolaikinio meno instaliacijų, dirbtuvių, lauko parodų ir dėmesio Jono Meko fenomenui, Pilies kiemelyje vyks koncertas, kurio žvaigždės – elektroninio roko ketveriukė SINSTATION.  Prieš grupės pasirodymą Tauragės Pilies kiemelio svečiai išgirs šiuolaikinės indie folk muzikos atstovą Karolį Rupkų iš Klaipėdos bei festivalio kuratorių Renatos Jančiauskienės ir Juozo Petkevičiaus diskusiją festivalio KVADRATU tema „Namų kvadratas“. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-06-13
Kai mieste prasidėjo šventinis šurmulys, į Tauragės pilies kiemelį rinkosi ne tik bibliotekos „Batuoto katino“ lėlių teatro žiūrovai, bet ir svečiai – Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos direktorė, dr. Laura Juchnevič, jos pavaduotoja Kristina Kundrotienė ir vyriausioji metodininkė kvalifikacijos kėlimui Daiva Stasaitienė. Jos atvyko įteikti „Išminties marių“ apdovanojimo. Nominacija teikiama jau vienuoliktąjį kartą Klaipėdos regiono bibliotekoms už sėkmingai įgyvendintus strateginius sprendimus, paslaugų prieinamumą ir pritaikomumą taikant modernus darbo metodus, o B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka šią nominaciją gauna antrą kartą. Labai smagu, kad į apdovanojimų ceremoniją atvyko Tauragės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Virginija Eičienė.
Nuotrauka
Kesciai
Įkelta:
2022-06-11
Šiandien 19 val. Kęsčių bendruomenės kiemelyje (Tauragės r.)  prasidėjo tradicinė Antaninių šventė „Pieno kelias: nuo šienapjūtės iki sūrio“.
Nuotrauka
bijotai
Įkelta:
2022-06-08
Iki birželio 10-osios apsilankę Bijotuose išvysite, kad čia uoliai pluša skulptoriai ir bendruomenės nariai, mat N. Paškevičiaus parke vyksta medžio, akmens ir tapybos pleneras „Bijotų atspindžiai 2022“.  Anot bendruomenės pirmininkės Lauros Pundinienės, bendruomenė nuolat ieško būdų ir priemonių, kad miestelis, atskleidžiant vietos gamtini ir kultūrinį paveldą, taptų dar patrauklesnis atvykstantiems turistams, taip gimė idėja organizuoti šį plenerą. Gavus finansavimą iš Lietuvos kultūros tarybos ir Šilalės rajono savivaldybės, plenero idėja materializavosi.
Nuotrauka
 nuotrauka
Įkelta:
2022-06-06
Šiemet 515-ąjį gimtadienį Tauragė minėjo iškilmingai – į tris dienas trukusių renginių, edukacijų, parodų, sporto varžybų programą skambiai įsiliejo apskrities Dainų šventė, teatro diena, džiazo muzika ir žinomų atlikėjų pasirodymai. Rūmų prieigas puošiančios instaliacijos kvietė praverti Kultūros rūmų duris ir pasigrožėti čia eksponuojama originalia, keturių tauragiškių sukurta paroda „Ex Nova“, aplankyti švenčiantį miestą. Tauragės miesto gimtadienis šiemet šurmuliavo birželio 3–5 dienomis.
Nuotrauka
svente
Įkelta:
2022-06-05
Miesto šventė sulaukė aktyvių dalyvių, o paskutiniąją miesto šventės dieną tauragiškai bei miesto svečiai galės susipažinti su lenktyninku Roku Baciuška bei sudalyvauti ne viename koncerte - pasirodys tauragiškiai bei grupė Žemaitukai.
Nuotrauka
Parodos atidaryme dalyvavo kultūros ministras Simonas Kairys
Įkelta:
2022-06-03
​​​​​​​Šis savaitgalis Tauragėje – kupinas renginių: prasidėjo 515-ojo miesto gimtadienio šventė, kurios rėmuose telpa ir meno festivalis „Kvadratu“. Šįkart Tauragės pilies menėse pristatytas  tarpdisciplininio meno kūrėjo Vladimiro Mackevičiaus antimilitaristinis projektas „WARning“.  Parodos atidaryme dalyvavo ir kultūros ministras Simonas Kairys. Ekspoziciją bus galima pamatyti iki liepos 31 d.
Nuotrauka
jazz
Įkelta:
2022-05-27
Savaitgalį Vilniuje jau dvidešimtą pirmą kartą vyks plačiai žinomas tarptautinis džiazo festivalis „Vilnius Mama Jazz“. Lyg ir tolokai nuo Tauragės, kad labai rūpėtų tiems, kas nesidomi džiazu. Tačiau šiemet taip nėra, nes... jis gana glaudžiai susijęs su Taurage. Kodėl? Tuoj sužinosite.
Nuotrauka
muziejus
Įkelta:
2022-05-26
Pirmąjį birželio savaitgalį Tauragė švęs – vyks miesto šventė. Birželio 3–5 dienomis mieste prie Jūros vyks renginiai, mugės, koncertai, įvairūs užsiėmimai. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ irgi prisideda: kvies tauragiškius ir svečius į miesto atsiminimų albumą, t.y. muziejų, kuriame saugomi svarbiausi praeities artefaktai. Visą šventinį savaitgalį muziejų galėsite lankyti nemokamai!