Trenerė Renata Vegera: „Galimybė judėti ir yra GYVENIMAS“
Įkelta:
2021-10-03
Nuotrauka
Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotraukos
Aprašymas

Trenerė Renata Vegera. Asmeninio R. Vegeros albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotraukos
Aprašymas

Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotrauka
Aprašymas

Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotraukos

Medicina teigia, kad neteisingas kvėpavimas – daugybės negalavimų priežastis. Kaip išmokti taisyklingai kvėpuoti ir kartu pagerinti sveikatą, nusiraminti ir atsipalaiduoti? Šiuo metu to į Bendruomenės namus dukart per savaitę susirenkančias moteris moko trenerė Renata Vegera. 36-erių trenerė veda „Nirvana Fitness“ treniruotes. Ji sako, kad šios treniruotės – tobula muzikos, kvėpavimo ir judesio kombinacija. 

Gimė iš vis didėjančio supratimo apie kvėpavimo svarbą

Kaip vyksta „Nirvana Fitness“ treniruotės? Salės viduryje dega žvakės, skamba atpalaiduojanti, jūros ošimą primenanti muzika. Treniruotei pasiruošusios moterys, klausydamos muzikos ir trenerės žodžių, kartoja jos rodomus pratimus. Jų kvėpavimas gilus, ramus, optimalus. Ląstelės užpildomos papildomu deguonies kiekiu. Kūnas giliai panardintas dinamiškuose judesiuose. Muzika nuskraidina į tekėjimo būseną. Trenerė ragina įsivaizduoti, kad jos yra visiškai ištirpusios tame, ką daro. Atrodo, kad laikas sustoja. Tai – „Nirvana Fitness“. 

–  Šiuo metu kitokio darbo sau neįsivaizduoju, nes jame visiškai galiu realizuoti save ir savo giluminį tikslą padėti žmogui judėti laisviau ir džiaugtis kokybiškesniu gyvenimu, nes, mano nuomone, galimybė judėti ir yra GYVENIMAS. 

Pagrindinis „Nirvana Fitness“ konceptas – atsipalaidavimas per kvėpavimą, judesį ir muziką. „Nirvana Fitness“ gimė iš vis didėjančio supratimo apie kvėpavimo svarbą ir jo poveikį mūsų gyvenimui. Šioje būsenoje nėra jokios dvejonės, streso, baimės, vidinės savikritikos. Tai – nirvanos būsena. Būsena, kai viskas teka. Tai – kitas žingsnis į proto ir kūno sistemos evoliuciją, kūno ir minčių efektyvus tekėjimas, visapusiškiausia kvėpavimo sistema.

Nuotrauka
Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotrauka

Teigiama, kad šią kūno ir minčių sistemą sukūrė pasaulinio lygio ekspertai, remdamiesi daugybės metų patirtimi. Nirvana – mokslo paremtas tekėjimo būsenos įgyvendinimas. Kvėpavimo sistema balansuoja kūną ir protą. Tekėjimas – tai būsena, kurioje žmogus, atlikdamas veiksmą, visiškai panardinamas į visiško susifokusavimo jausmo pajautimą, visišką dalyvavimą ir džiaugsmą.

Visada buvo sportiška

Paprašyta papasakoti, kaip pati atėjo į sportą, Renata sako ir vaikystėje buvusi labai judri.

– Manęs buvo visur pilna! Tikriausiai išbandžiau beveik visus būrelius, kiek radau – lankiau šokius, krepšinį, karatė, rankinį, lengvąją atletiką, piešimo būrelį, molio būrelį, net šachmatus. Kur tik manęs nebuvo, bet ilgiausiai sportavau lengvojoje atletikoje –  nuo 5 iki 12 klasės, tiksliau pasakius, lengvąją atletiką lankiau visada ir paraleliai dar vis lankydavau kitus būrelius, – pasakoja ji. – Teko dalyvauti daugybėje varžybų, sekėsi, manau, tikrai gerai, grįždavau gavusi prizines vietas. Nenoriu sumeluoti, patikslinimui reiktų ieškoti diplomų, kad galėciau tiksliau pasakyti, bet, kiek atsimenu, buvau pirma Lietuvoj ieties metimo rungtyje tarp jaunių. Nesureikšmindavau tų laimėjimų, man tiesiog patikdavo pats procesas.

Kitur savęs neįsivaizduoja

Todėl sprendimas tęsti mokslus Lietuvos kūno kultūros akademijoje (LKKA), šiuo metu tai Lietuvos sporto universitetas (LSU), buvo visiškai natūralus. Renata prisipažįsta tiesiog jautusi, kad labai to nori:

–  Šiuo metu kitokio darbo sau neįsivaizduoju, nes jame visiškai galiu realizuoti save ir savo giluminį tikslą padėti žmogui judėti laisviau ir džiaugtis kokybiškesniu gyvenimu, nes, mano nuomone, galimybė judėti ir yra GYVENIMAS. 

Nuotrauka
Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotraukos

Renata šį darbą dirba nuo studijų baigimo 2007-iaisiais, taigi jau 14-us metus. Ji veda ne tik „Nirvana fitness“ treniruotes. 

– Šiuo metu dar vedu Polestar Pilates užsiėmimus ir funkcines treniruotes, taip pat ir individualias treniruotes. Bet per visus darbo metus esu vedusi daugybę kitokių treniruočių, tokių kaip aerobika, step aerobika, zumba, kūno kovas, kūno dizaino treniruotes ir t. t.

Tobulumui ribų nėra

Tačiau juk tam, kad išmanytum visas šias sritis, reikia turėti be galo daug žinių. Tad Renata nesiliauja mokytis. Baigusi LKKA įgijo sportinės aerobikos ir fitness trenerės kvalifikaciją, paskui Londone baigė Nacionalinę sporto medicinos akademiją (National Academy of Sports Medicine), įgydama  asmeninės trenerės kvalifikaciją. 

– Nirvana man padėjo subalansuoti save. Nes visad buvau tik energingesnių treniruočių mėgėja, o Nirvana leido nurimti ir pamatyti judesį iš kitos pusės, – teigia ji. 

– O šiuo metu baigiu Polestar Pilates tarptautinius mokymus. Baigusi įgysiu judesio specialistės kvalifikaciją. Ir dar daugybė seminarų ir mokymų, kurie vis nesibaigia – vos vienus baigusi jau ieškau kitų... – pasakoja trenerė. – Jei turėčiau galimybę grįžti laiko mašina atgal, priimčiau galimybes, kurios buvo atėjusios pas mane profesinėje srityje ir kurių atsisakiau, nes šiuo metu suvokiu, kad kiekvienos jos pagalba būčiau dar daugiau užaugusi savo srityje.

„Nirvana fitness“ – tai ir dvasios ramybė

Renata prisipažįsta – susipažinimas su „Nirvana fitness“ pakeitė ir ją pačią.

– Nirvana man padėjo subalansuoti save. Nes visad buvau tik energingesnių treniruočių mėgėja, o Nirvana leido nurimti ir pamatyti judesį iš kitos pusės, – teigia ji. 

Paprašyta papasakoti, kaip atliekami „Nirvana fitness“ pratimai ir kaip jie veikia kūną ir sielą, ji pasakoja:

– „Nirvana Fitness“ – tai kvėpavimo mankšta su muzika, kuri natūraliai pašalina stresą, nerimą, lėtinį skausmą ir depresiją, detoksikuoja kūną ir prailgina gyvenimo trukmę. „Nirvana fitness“ – tai unikalus derinys: tai ritmiškas kvėpavimas su įtaigia chillout stiliaus muzika ir „Theta“ bangų technologijomis bei itin efektyvus pilateso tonizuojančių pratimų ir jogos tempimo pratimų derinys, kuris detoksikuoja visa kūną ir tinka kiekvienam.

Treniruočių metu ji nuolat pabrėžia kvėpavimo svarbą. Kodėl kvėpavimas toks svarbus?

– Kvėpavimas yra vienintelis kūno ritmas, kurį mes galime sąmoningai kontroliuoti. Ir tai atliekame 20 000 kartų per dieną, ir dažniausiai tai darome netaisyklingai – dėl nuolatinio bėgimo, nerimo ir mus supančio streso. Dauguma žmonių kvėpuoja per dažnai, apie 12–18 kartų per minutę, ir tai daro paviršutiniškai. Mokslas teigia, kad mums reikia tik 6 kokybiškų įkvėpimų per minutę, kad patenkintume mūsų kūno poreikius. Ir „Nirvana fitness“ struktūra yra būtent taip sukurta, kad atėjus žmogui su dažnu kvėpavimo ritmu pamažu jis sumažinamas iki 6 kartų per minutę, – teigia trenerė. 

„Nirvana fitness“ treniruotes tauragiškiams dovanoja Visuomenės sveikatos biuras, jos vyksta Bendruomenių namuose, o dalyvauti jose gali visi norintys. 

 

 

 

Nuotrauka
seimadienis
Įkelta:
2022-05-12
Gegužės 15-ąją minima Tarptautinė šeimos diena. Šia proga daugybė bendruomenių kviečia šeimas sudalyvauti šventėse ir smagiai praleisti laiką.
Nuotrauka
pilis
Įkelta:
2022-04-29
Nuo šiandien prasideda įvairiausi renginiai bei parodos. Skambės gražios dainos, vyks įdomūs pašnekesiai, kiekvienas galės išsirinkti sau įdomią parodą – nuo fotografijos iki tapybos ant senų siuvinėtų drobių bei akriliniais dažais lietų darbų parodų.
Nuotrauka
Sokiai
Įkelta:
2022-04-29
Šiandien, Tarptautinės šokio dienos proga, 12.30 val. prasidėjo šokių festivalis „Eikš ir tu“. Pilies aikštėje susirinko šokėjų kolektyvai iš 4 ugdymo įstaigų. Festivalio metu sukasi būriai tautiniais rūbais pasipuošusių mokinių.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2022-04-26
Nacionalinės bibliotekų savaitės atidarymo proga antradienį B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje surengtas 9-ojo konkurso „Tauragės metų knyga“ apdovanojimų vakaras. Pristatyta ir originalių kraštietės tapytojos darbų paroda.
Nuotrauka
pilis
Įkelta:
2022-04-18
Tauragėje įsikūrusius ukrainiečius ir jų vaikus balandžio 24 d. stačiatikių Velykų sekmadienį, 12 val., kraštietė Kornelija Jurevičiūtė su komanda kviečia į Taurų parke organizuojamą šventę „Herojam Slava“.
Nuotrauka
 nuotrauka
Įkelta:
2022-04-17
Velykų papročiuose kiaušiniui skiriama ypatinga reikšmė, nes jis – gyvybės atsiradimo, gamtos prisikėlimo simbolis. Kiaušinių dažymo ir jų keitimosi papročiai, kaip rašoma knygoje „Lietuvių kalendorinės šventės“, yra daug senesni už krikščionybę.
Nuotrauka
paroda
Įkelta:
2022-03-07
Ekslibrisai – tarsi maži kryžiažodžiai, kuriuose daug informacijos, simbolių, užuominų ir mažų detalių. Įdėmiau žiūrėdami, juose lyg mozaikoje galime perskaityti žmogaus, knygos ar net miesto istoriją. Trakų istorijos muziejus surengė ekslibrisų, skirtų Trakų 700 metų jubiliejui, konkursą, pavadintą „Trakams – 700. Tapatybės beieškant: trakiečio DNR“. Geriausi konkurso darbai, dabar eksponuojami B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje, taps tikru saldainiuku šio meno žanro gerbėjams.
Nuotrauka
rubai
Įkelta:
2022-02-23
Prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo galima ne tik į darbą einant pėstute ar itin uoliai besistengiant rūšiuoti atliekas. Vaikštant Tauragės miesto gatvėmis iš parduotuvių vitrinų į praeivius žvelgia stilingais dėvėtais rūbais aprengti manekenai, o šių parduotuvių viduje – terapija mėgstantiems apsipirkinėti. Patirtimi dėvėtų rūbų parduotuvėse dalinasi ir tauragiškė Dovilė, savo unikalų stilių sukūrusi iš mažomis kainomis pirktų drabužių.
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-02-16
Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Visa šalis, o kartu ir tauragiškiai, šią dieną mini kaip laivės, nepriklausomybės, demokratinės šalies dieną. 
Nuotrauka
taje
Įkelta:
2022-02-12
Praėjusį penktadienį Tauragėje įvyko iškilmingi Atviros jaunimo erdvės organizuoti jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų bei žmonių apdovanojimai. Jau tradicija tapusiuose apdovanojimuose dalyvavo keli šimtai žmonių, apdovanojimus atsiėmė 10 laureatų. Ceremonijoje žmonės džiaugėsi, kad jų entuziazmo kurti Tauragės labui nesustabdė 2020 metais kilusi pandemija ir pavyko įgyvendinti ne vieną iniciatyvą, garsinančią kraštą. 
Nuotrauka
algimantas
Įkelta:
2022-02-08
Algimantas Mackus – viena iškiliausių kultūros, visuomenės ir raštijos asmenybių Lietuvos istorijos panoramoje. Pagėgių kraštui tenka didžiulė garbė, jog šis žymiausias bežemių kartos atstovas bei vienas ryškiausių lietuvių išeivijos atstovų, visuomenininkas, literatūros bei sceninių kūrinių kritikas, žurnalo „Margutis“ redaktorius, „Šviesos“ sambūrio pirmininkas, knygų leidimo organizatorius, JAV lietuvių radijo programos „Margutis“ žurnalistas, yra kilęs būtent iš Pagėgių. Kūrėjas savo eilėraščius pasirašinėjo Algimanto Pagėgio slapyvardžiu. 
Nuotrauka
savanoryste
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-16
Antrajame  kurse mediciną studijuojanti tauragiškė Augustė Klišmontaitė dar pasibaigus pirmiesiems studijų metams įsitraukė į Jaunimo savanoriškos tarnybos programą ir prisideda prie Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sveikatos priežiūros specialistų darbo. Pandemijos metu darbų sąrašui tapus gerokai ilgesniam savanorystė turi išliekamąja vertę ne tik pačiai merginai, bet ir sveikatos priežiūros specialistams. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Sausio-13 ąją dieną minime 31-ąsias tragiškų įvykių sukakties metines. Prisimenant svarbius Lietuvai įvykius, kino teatruose išvysime pasauliniuose kino festivaliuose pripažintą, tarptautiniame kino festivalyje IDFA pagrindiniu festivalio prizu apdovanotą, išskirtinį vieno didžiausių mūsų laikų kino kūrėjų, ukrainiečių režisieriaus, istorijos metraštininko Sergejaus Loznicos dokumentinį filmą „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-11
Į Tauragės kultūros rūmus po metų pertraukos grįžta jau ketvirtą kartą organizuojami jaunimo ir su jaunimu dirbančių asmenų apdovanojimai „TAJA“, kurie šiais metais bus dar iškilmingesni. Vasario 4-ąją, 17.30 val., vyksiantį renginį organizuoja Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjunga „Tauragės apskritasis stalas“. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-11
Miežis – nemaloni ir nepuošianti, tačiau daugeliui gerai pažįstama infekcija, lydima pūlingo guzelio ant akies voko. Akies voko patinimas, lengvas skausmas bei paraudimas – ženklai, iš kurių atpažinsite šį nelauktą „svečią“. Vilniaus „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Izabelė Juškienė teigia, kad miežis tiek suaugusiesiems, tiek vaikams dažniausiai atsiranda dėl akių lietimo nešvariomis rankomis ir pabrėžia, kad kartais gydymo namuose gali neužtekti.