Motociklu į kalnus
Įkelta:
2021-10-22
Nuotrauka
k
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka

Grupė tauragiškių motociklų entuziastų aktyviai leidžia laiką – keliauja ir rungtyniauja. Vyrai neseniai dalyvavo Enduro lenktynėse Pabradės poligone. Kiek anksčiau nukeliavo į Karpatus Ukrainoje. Įspūdžius pateikė filmuotoje medžiagoje. Neapsieita be nuotykių ir traumų.

Miško keliukais

Spalio 2-ąją penkioliktą kartą vykusiame didžiausiame Baltijos šalyse Enduro Rally „Pabradė 2021“ dalyvavo per 400 dalyvių iš Lietuvos ir Latvijos. Tarp jų – ir tauragiškių ekipažas, važiavęs neįskaitinėje Tourist klasėje ir įveikęs 110 km ruožą. Lenktynininkai išbandė jėgas miško keliukuose, takeliuose, kvartaluose, kirtavietėse, sunkiai pravažiuojamuose bei smėlio ruožuose. Tourist klasėje buvo reikalavimas važiuoti mažiausiai dviejų dalyvių komandoje. Važiavimai sudėtingomis sąlygomis vyko naudojantis navigacija. Dalyviams teko ne tik įveikti maršrutą, bet ir pasiekti iki dvidešimties kontrolinių punktų.

Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo vienas dalyvių, automobilių entuziastas Aidas Gaudiešius, šiemet buvo galima rinktis du maršrutus: lengvesnį ir pasunkintą. Vyrai nedvejodami pasirinko sunkesnį.

– Turizmo klasėje motociklai neskirstomi  pagal klases, svorius ir panašiai, galima važiuoti su bet kokiu motociklu. Šiais metais buvo galima rinktis lengvesnį ir pasunkintą maršrutą, mes pasirinkome pasunkintą. Turistai važiuoja tuo pačiu maršrutu, kaip ir įskaitinės klasės sportininkai, tik jiems neskaičiuojamas laikas ir nereikia važiuoti greičio ruožų, turistų tikslas – įveikti maršrutą ir nusifotografuoti prie pažymėtų taškų. Mums pavyko įveikti visą maršrutą, – pasakojo pašnekovas.

Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotrauka

Kilo į kalnus

Tai ne vienintelis vyrų pasivažinėjimas motociklais. Prieš gerą mėnesį su kiek gausesne komanda jie išsiruošė į Karpatų kalnus Ukrainoje. Aidas pasakoja, kad svarstė vykti į Skandinavijos pusę arba į Ukrainą. Apsvarsčius ir įvertinus kainas buvo pasirinktas pigesnis, bet ne ką mažiau įspūdingas pasivažinėjimas Karpatuose. Planus koregavo traumos.

– Ilgai nesvarstę nusprendėme, kad Karpatai bus geriausias kainos ir kokybės santykis. Ir tikrai nenusivylėme. Kas neturėjo motociklo, jį įsigijo ir prisijungė prie mūsų kelionės. Planas buvo nuvažiuoti motociklais iki Juodosios jūros, bet traumos ir laiko trūkumas pakoregavo mūsų kelionę, todėl prailginome pasivažinėjimus po Karpatų kalnus, – kelionę prisimena Aidas.

Ištvermė ir drąsa

Ukrainoje komanda susitiko su vietos gidu, kuris keturias dienas vedžiojo po kalnus. Vyrai nuo vienos viršukalnės iki kitos kilo motociklais. Tai buvo neįkainojama patirtis. Vaizdai gniaužė kvapą, tačiau žygis pareikalavo ne tik fizinės, bet ir psichologinės ištvermės.

Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotrauka

– Nežinojome, kad mūsų motociklai taip gali važiuoti nuo viršūnės iki viršūnės. Mus lepino ir puikūs orai bei nerealūs vaizdai, tačiau prireikė nemažai ištvermės, drąsos ir įgūdžių įveikiant maršrutus, – tikino Aidas.

Lūžo kaulai ir rankenos

Ne visiems kelionės dalyviams pavyko sėkmingai baigti kelionę ir grįžti į Lietuvą. Važiuojant kalnų viršukalnėse vienas dalyvis virto, susilaužė raktikaulį. Sužeidimas buvo gana rimtas, teko operuoti. Kitiems sekėsi kiek geriau, bet neišvengta ir incidentų.

– Kelionės metu neišvengėme ir traumų. Nepasisekė Pauliui, kuriam virtus nuo motociklo lūžo raktikaulis, ir jis turėjo lėktuvu grįžti į Lietuvą. Jam buvo atlikta operacija, trukusi 3 valandas. Tomas, virtęs motociklu, stipriai susimušė kelį, bet tęsė kelionę iki galo. Linko rankenos, dužo stiklai, lakstė posūkiai, pramuštas karteris, sulamdytas radiatorius… Viskas buvo remontuojama vietoje pasitelkiant turimus įrankius ir tai, ką gamta duoda. Puiki komanda su visais nesklandumais tvarkėsi greitai, sklandžiai ir be pykčių, – negailėjo pagyrų savo kelionės draugams Aidas.

Po tokių pasivažinėjimų dar kelionės metu vyrai kurpė planus, kaip vėl sugrįš į Karpatus – įveikta tik maža dalis įspūdingų kalnų. Tad komandos planas – kitais metais grįžti ir pabandyti įveikti motociklais dar daugiau kalnų.

 

Nuotrauka
menu festas
Įkelta:
2022-08-03
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ pasitinka paskutinį vasaros mėnesį. Šį mėnesį jis bendradarbiauja su Menų festu'22 ir daug dėmesio skiria Ukrainai, kuriai vis dar reikia mūsų visų pagalbos. 
Nuotrauka
kornelija
Įkelta:
2022-08-03
Rugsėjo 13–17 dienomis vyks vienuoliktasis jaunųjų kūrėjų festivalis „Literatūrinės slinktys“. Jo metu numatyta daug renginių, kuriuose dalyvaus šiemet išrinkti „slinktininkai“ – literatų ir dailininkų penketukai. Tradiciškai jaunųjų menininkų kūryba nuguls iš penkių knygučių sudarytame festivalio rinkinyje. Tarp jaunųjų kūrėjų – ir tauragiškė Kornelija Mikalauskaitė.
Nuotrauka
prie garazu
Įkelta:
2022-08-01
Liepos 29-osios vakarą visi, mylintys poeziją ir muziką, tradiciškai rinkosi vidiniame bibliotekos kiemelyje. Į vienuoliktą kartą surengtą ko gero, laukiamiausią metų renginį organizatoriai šiemet pakvietė vieną ryškiausių jaunesniosios kartos poečių Indrę Valantinaitę, aktorių, bardą Gediminą Storpirštį bei dainų autorių ir atlikėją Darių Žvirblį.
Nuotrauka
rambyno kalnas
Įkelta:
2022-08-01
Rugpjūčio 5 d., 19 val., Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos kviečia atvykti į Rambyno regioniniame parke vyksiantį grupės „Baltos varnos“ koncertą šalia Rambyno kalno.
Nuotrauka
jav lt
Įkelta:
2022-07-28
Prieš šimtą metų JAV pripažinus Lietuvos nepriklausomybę, liepos 28-oji minima kaip diplomatinių santykių užmezgimo tarp JAV ir Lietuvos diena. Tauragės rajono savivaldybė minėdama šią šventę iškėlė JAV vėliavą šalia esančių Lietuvos bei Ukrainos vėliavų.
Nuotrauka
Akimirkos iš „Velnio nuotakos“ 
Įkelta:
2022-07-27
Taip kalbėjo žmonės gražų penktadienio, liepos 22-osios, vakarą susirinkę į Bijotus – mažąją kultūros sostinę. Ten jau nuo pavasario vyksta mažosios kultūros sostinės renginiai, o birželį prasidėjo ir Bijotų dvaro festivalio renginiai. Bijotiškiai ir svečiai jau dalyvavo konferencijoje „Bijotai: vakar, šiandien, rytoj“, knygos apie Bijotus pristatyme, pranešimus skaitė garsūs mokslo žmonės, profesoriai, mokslų daktarai, istorikai. Birželio vidury susumuoti ir eilėraščių konkurso „Bijotai – mažoji kultūros sostinė“ rezultatai, apdovanoti laureatai, sėkmės sulaukė ir pirmą kartą prie muziejaus kluono organizuota teatrų sueiga. Tikrai daug visko įdomaus ir svarbaus buvo, dar daug ko bus, tik reikia sekti reklamą.
Nuotrauka
mikalauskas
Įkelta:
2022-07-15
Šiemet jau dvyliktą kartą į Tauragę sugrįžta tarptautinis Tauragės muzikos festivalis. Anot festivalio meno vadovo, žymaus operos solisto bei renginių organizatoriaus Liudo Mikalausko, šis renginių ciklas yra tarsi maloni duoklė gimtajam miestui – Tauragei! Džiugu dalintis kasmet kruopščiai atrinktomis programomis, galvojant apie festivalio lankytojus bei stengiantis juos nustebinti naujovėmis. Juolab ir nekomercinė bilietų kaina (koncertas 5 Eur, abonementas į visus renginius – 17 eur) vilioja atvykti net ir iš kitų miestų, todėl neretai žiūrovų susirenka iš Šilutės, Šilalės, Jurbarko bei Šiaulių ar netgi Kauno.
Nuotrauka
lomiai
Įkelta:
2022-07-13
Vaikų klegesys, juokas, dainos, šokiai, muzika, susitikimai su senais pažįstamais... Taip nuaidėjo tradicinė Lomių kaimo ir kraštiečių šventė „Tave šaukia gimtinė“.
Nuotrauka
svente
Įkelta:
2022-07-08
Tauragėje ir Tauragės rajone savaitgalį vyks įvairūs renginiai – kaimo šventė, menų festivalis, o norintys galės apsilankyti muziejų bei miesto lauko erdvėse esančiomis parodomis.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-07-01
Ateinančiomis dienomis Tauragėje laukia nemažai renginių. Prasidės džiazo dienos bei kino karavanas, bus švenčiama Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo šventė, veiks įvairios parodos.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-06-30
Baigėsi balandžio mėnesį Vaikų literatūros skyriuje startavęs socialinis projektas „Skaityk geriausiam draugui“.
Nuotrauka
jazz
Įkelta:
2022-06-22
Pagaliau! Prasideda! Būtent taip galima pasitikti prasidedantį šių metų „Džiazo dienos Tauragėje“ festivalį. O prasidės jis, kaip ir praėjusiais metais, paskutinėmis birželio dienomis Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
eves takais
Įkelta:
2022-06-21
Seimas 2022-uosius yra paskelbęs Ievos Simonaitytės metais. Susipažinti su rašytojos biografija ir asmenybe vaikštant jos gimtinės takais birželio 18 d. išvyko ir Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ nariai.
Nuotrauka
eiciai
Įkelta:
2022-06-20
Šeštadienį Eičiuose linksminosi bendruomenės nariai bei aplinkinių kaimų gyventojai, pakviesti į tradicinę šventę „Vasarvidžio balsai 2022“ . Organizatoriai džiaugėsi sulaukę svečių antplūdžio. Pask šventės organizatorių, pirmą kartą Eičiuose išrinkta gražiausia sodyba.  
Nuotrauka
tauru parkas jonines
Įkelta:
2022-06-20
Dar savaitė ir atsisveikinsime bei palydėsime trumpiausią metų naktį. Tradiciškai trumpiausios nakties ir ilgiausios metų dienos išvakarėse pradedama būriuotis, deginant Joninių laužus, linksminantis. Kaip ir pastaruosius dešimtį metų, tauragiškiai Jonines kviečiami švęsti Taurų parke. 
Nuotrauka
tmm
Įkelta:
2022-06-18
Trečiadienio vakarą Tauragės meno mokyklos bendruomenėje vyko ypatingas mokslo metų pabaigos renginys – Pilies kiemelyje mokiniams įteikti ne tik meno mokyklos baigimo pažymėjimai, bet ir pirmąsyk surengti apdovanojimai „Metų žiburiai“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-06-17
Penktadienį Tauragės kultūros rūmuose surengta vyrų choro „Mintauja“ 20-ies metų įkūrimo prisiminimų popietė-koncertas „Susitikime dainoj“. Konferencijų salėje susirinko choristų bičiuliai, artimieji – prisiminta choro istorija, pasiklausyta per porą mėnesių surepetuotų dainų.  
Nuotrauka
kvadratu
Įkelta:
2022-06-17
Birželio 17 d., penktadienį, oficialiai atidaromas Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ organizuojamas menų festivalis KVADRATU. Be šiuolaikinio meno instaliacijų, dirbtuvių, lauko parodų ir dėmesio Jono Meko fenomenui, Pilies kiemelyje vyks koncertas, kurio žvaigždės – elektroninio roko ketveriukė SINSTATION.  Prieš grupės pasirodymą Tauragės Pilies kiemelio svečiai išgirs šiuolaikinės indie folk muzikos atstovą Karolį Rupkų iš Klaipėdos bei festivalio kuratorių Renatos Jančiauskienės ir Juozo Petkevičiaus diskusiją festivalio KVADRATU tema „Namų kvadratas“.