Motociklu į kalnus
Įkelta:
2021-10-22
Nuotrauka
k
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka

Grupė tauragiškių motociklų entuziastų aktyviai leidžia laiką – keliauja ir rungtyniauja. Vyrai neseniai dalyvavo Enduro lenktynėse Pabradės poligone. Kiek anksčiau nukeliavo į Karpatus Ukrainoje. Įspūdžius pateikė filmuotoje medžiagoje. Neapsieita be nuotykių ir traumų.

Miško keliukais

Spalio 2-ąją penkioliktą kartą vykusiame didžiausiame Baltijos šalyse Enduro Rally „Pabradė 2021“ dalyvavo per 400 dalyvių iš Lietuvos ir Latvijos. Tarp jų – ir tauragiškių ekipažas, važiavęs neįskaitinėje Tourist klasėje ir įveikęs 110 km ruožą. Lenktynininkai išbandė jėgas miško keliukuose, takeliuose, kvartaluose, kirtavietėse, sunkiai pravažiuojamuose bei smėlio ruožuose. Tourist klasėje buvo reikalavimas važiuoti mažiausiai dviejų dalyvių komandoje. Važiavimai sudėtingomis sąlygomis vyko naudojantis navigacija. Dalyviams teko ne tik įveikti maršrutą, bet ir pasiekti iki dvidešimties kontrolinių punktų.

Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo vienas dalyvių, automobilių entuziastas Aidas Gaudiešius, šiemet buvo galima rinktis du maršrutus: lengvesnį ir pasunkintą. Vyrai nedvejodami pasirinko sunkesnį.

– Turizmo klasėje motociklai neskirstomi  pagal klases, svorius ir panašiai, galima važiuoti su bet kokiu motociklu. Šiais metais buvo galima rinktis lengvesnį ir pasunkintą maršrutą, mes pasirinkome pasunkintą. Turistai važiuoja tuo pačiu maršrutu, kaip ir įskaitinės klasės sportininkai, tik jiems neskaičiuojamas laikas ir nereikia važiuoti greičio ruožų, turistų tikslas – įveikti maršrutą ir nusifotografuoti prie pažymėtų taškų. Mums pavyko įveikti visą maršrutą, – pasakojo pašnekovas.

Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotrauka

Kilo į kalnus

Tai ne vienintelis vyrų pasivažinėjimas motociklais. Prieš gerą mėnesį su kiek gausesne komanda jie išsiruošė į Karpatų kalnus Ukrainoje. Aidas pasakoja, kad svarstė vykti į Skandinavijos pusę arba į Ukrainą. Apsvarsčius ir įvertinus kainas buvo pasirinktas pigesnis, bet ne ką mažiau įspūdingas pasivažinėjimas Karpatuose. Planus koregavo traumos.

– Ilgai nesvarstę nusprendėme, kad Karpatai bus geriausias kainos ir kokybės santykis. Ir tikrai nenusivylėme. Kas neturėjo motociklo, jį įsigijo ir prisijungė prie mūsų kelionės. Planas buvo nuvažiuoti motociklais iki Juodosios jūros, bet traumos ir laiko trūkumas pakoregavo mūsų kelionę, todėl prailginome pasivažinėjimus po Karpatų kalnus, – kelionę prisimena Aidas.

Ištvermė ir drąsa

Ukrainoje komanda susitiko su vietos gidu, kuris keturias dienas vedžiojo po kalnus. Vyrai nuo vienos viršukalnės iki kitos kilo motociklais. Tai buvo neįkainojama patirtis. Vaizdai gniaužė kvapą, tačiau žygis pareikalavo ne tik fizinės, bet ir psichologinės ištvermės.

Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotrauka

– Nežinojome, kad mūsų motociklai taip gali važiuoti nuo viršūnės iki viršūnės. Mus lepino ir puikūs orai bei nerealūs vaizdai, tačiau prireikė nemažai ištvermės, drąsos ir įgūdžių įveikiant maršrutus, – tikino Aidas.

Lūžo kaulai ir rankenos

Ne visiems kelionės dalyviams pavyko sėkmingai baigti kelionę ir grįžti į Lietuvą. Važiuojant kalnų viršukalnėse vienas dalyvis virto, susilaužė raktikaulį. Sužeidimas buvo gana rimtas, teko operuoti. Kitiems sekėsi kiek geriau, bet neišvengta ir incidentų.

– Kelionės metu neišvengėme ir traumų. Nepasisekė Pauliui, kuriam virtus nuo motociklo lūžo raktikaulis, ir jis turėjo lėktuvu grįžti į Lietuvą. Jam buvo atlikta operacija, trukusi 3 valandas. Tomas, virtęs motociklu, stipriai susimušė kelį, bet tęsė kelionę iki galo. Linko rankenos, dužo stiklai, lakstė posūkiai, pramuštas karteris, sulamdytas radiatorius… Viskas buvo remontuojama vietoje pasitelkiant turimus įrankius ir tai, ką gamta duoda. Puiki komanda su visais nesklandumais tvarkėsi greitai, sklandžiai ir be pykčių, – negailėjo pagyrų savo kelionės draugams Aidas.

Po tokių pasivažinėjimų dar kelionės metu vyrai kurpė planus, kaip vėl sugrįš į Karpatus – įveikta tik maža dalis įspūdingų kalnų. Tad komandos planas – kitais metais grįžti ir pabandyti įveikti motociklais dar daugiau kalnų.

 

Nuotrauka
Edis Jurčys
Edžio Jurčio nuotrauka
Įkelta:
prieš 20 valandų
Tauragės fotografijos galerijoje (Dariaus ir Girėno g. 5, Tauragė) 2023 m. birželio 8 d., ketvirtadienį, 18.00 val. atidaroma lietuvių fotomenininko Edžio Jurčio (JAV) personalinė paroda „Būties nerimas“ (kuratorė Danguolė Ruškienė), apimanti pastarųjų kelių metų fotografinę autoriaus kūrybą. Tai – pirmasis E. Jurčio fotografijos pristatymas Tauragėje. Renginyje dalyvauja fotomenininkas E. Jurčys ir menotyrininkė D. Ruškienė. E. Jurčio paroda čia veiks iki liepos 31 d. Ji jau buvo pristatyta Klaipėdoje, Vilniuje, Šiauliuose ir kituose šalies miestuose. Kūriniai parodai skolinti iš Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos.
Nuotrauka
tarasovas
Vytauto Suslavičiaus nuotrauka 
Įkelta:
prieš 22 valandas
Ko gero, ir taip, keturiais žodžiais galima apibūdinti pasaulinio garso perkusininko Vladimiro Tarasovo gyvenimą. 
Nuotrauka
muziejus
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Iš šiuolaikinio žmogaus perspektyvos Tauragės krašto muziejus „Santaka“ žvelgia į praeitį, todėl 2023 metų Menų festivalio „Kvadratu“ šaukinys: „į tą pačią Jūrą neįbrisi 2 kartus“. Pirmąjį birželio savaitgalį jau atidaryta Jolitos Vaitkutės „(Ne)amžinos vertybės“ instaliacija, retrospektyvinė Edmundo Frėjaus paroda „Metalo alchemija“, atidengta Tauragės pilies kiemelyje jo dukrų Tauragei padovanota skulptūra, Monika Dirsytė ir Agnė Sabulytė tauragiškiams parodė performansą „Ašies kodas“, Bažnyčių gatvėje poetiškai prasidėjo bendrakūra „Aš tave myliu“.
Nuotrauka
nuotrauka
Giedriaus Žvirblio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-02
Birželio 1-osios pavakare Pilies kiemelio scenoje skambėjo sveikinimo žodžiai, liejosi bigbendo muzika, vilnijo nuostabių atlikėjų balsai, o drobėse ryškėjo individualūs menininkių potėpiai. Taip prasidėjo jau IX džiazo festivalis Tauragėje.
Nuotrauka
performansas
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-02
Miesto šventė po truputį įgauna pagreitį. Šiandien mieste vyksta performansai, bendrakūra, sporto varžybos bei dar laukia instaliacijos bei parodos atidarymai.
Nuotrauka
Organizatorių nuotrauka
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-05-31
Per keletą metų tauragiškiai jau buvo įpratę, kad paskutinėmis birželio dienomis Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje nuskambėdavo pirmieji festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ akordai, paskelbdami kasmetinio džiazo festivalio pradžią. Šiemet nutarta: festivalis ir kalendorinė vasara prasidės tą pačią dieną.
Nuotrauka
vesna
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Šiemet sukako 75 metai nuo masinio Lietuvos gyventojų trėmimo į Sibirą 1948 m. gegužės 22–23-iąją, vadinto operacija „Vesna“ (iš rusų k. pavasaris). Tremties ir rezistencijos muziejus ir Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Tauragės filialas surengė masinio Lietuvos gyventojų trėmimo į Sibirą minėjimą.
Nuotrauka
paroda
Romualdo Vaitkaus nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Šiandien Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023 nuskambėjo Lietuvos Respublikos Seime, skelbia Tauragės kultūros centras.
Nuotrauka
nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-21
Neseniai surengtame Tauragės kraštotyros draugijos susitikime aptarta jau seniai svarstoma idėja – išleisti leidinį apie Tauragės krašto dvarus. Šįsyk tam pasitaikė puiki proga – Kultūros paveldo departamentas įvertins kraštotyrininkų parašytus projektus ir kai kuriems jų skirs finansinę paramą.
Nuotrauka
saltinis irklavimas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-17
Trečiadienio rytą gausus būrys mokinių patraukė link Jūros pakrantės – ten organizuojamos „Šaltinio“ progimnazijos irklavimo varžybos. Šurmulys, susidomėjimas, džiaugsmas – tokios emocijos vyravo savo eilės irkluoti laukiančių komandų. Antradienį atšventusi jau 10-ąją Kaštonų žydėjimo šventę „Šaltinio“ progimnazijos bendruomenė norėjo ir aktyvesnės veiklos – tam skirta pažintinė-kultūrinė diena.
Nuotrauka
pagegiai
Astos Andrulienės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-11
Iškeliaujantis kalendorinis pavasaris Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje bus palydėtas tradiciniu, iškiliu, kasmet literatūros ir meno mylėtojus gausiai suburiančiu kultūriniu įvykiu – gegužės 17 d. 17.00 val. vyksiančia 19-ąja Pagėgių literatūrinio pavasario švente „Atidengsiu Tau žodį it širdį...“, kurios metu bus įteikta jau 15-oji pagėgiškės, Pasaulio lietuvių bendruomenės Kultūros komisijos pirmininkės Jūratės Caspersen įsteigta premija, skirta Pagėgių kraštą regione, šalyje ir už jos ribų garsinančiam kraštiečiui. 
Nuotrauka
europos diena
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-09
Europos dieną, kuri švenčiama kasmet gegužės 9-ąją minimos istorinės Šumano deklaracijos, kurioje išdėstyta R. Šumano idėja apie naujos formos politinį bendradarbiavimą Europoje, dėl kurio karas tarp Europos tautų taptų neįsivaizduojamas, metinės. R. Šumano pasiūlymas laikomas dabartinės Europos Sąjungos užuomazga. Šią dieną Tauragėje netrūks renginių.
Nuotrauka
miesto svente
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-09
Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023, kaip skelbia organizatoriai, kviečia į didžiausią šių metų nuotykį. Birželio 1-ąją startuos galingiausia  šventė miesto istorijoje – „Tauro dienų“ programa vyks net 10 dienų. Ryškiausi miesto šventės akcentai – kultinės Latvijos grupės „BrainStorm“ koncertas ir ansamblių vakaras „Gyvybės medis“.
Nuotrauka
muzieju naktis
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-08
Muziejų naktis – tradicinė kasmetinė akcija, atverianti muziejaus duris nemokamai viešnagei ir kultūrinei pažinčiai. Gegužės 18-ąją užsukti kviečia ir Tauragės krašto muziejus „Santaka“. Visą dieną bus galima nemokamai lankytis ne tik Tauragės pilyje įsikūrusiame muziejuje, bet ir jo padaliniuose: Tremties ir rezistencijos muziejuje, Skaudvilės krašto muziejuje, A. Čepausko dailės galerijoje.
Nuotrauka
mamos diena
Asociatyvi Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-07
Kasmet pirmąjį gegužės sekmadienį Lietuvoje įprasta savo mamas sveikinti su Mamos diena. Dažniausiai mamoms skubame dovanoti gėles, atvirukus ir kitokias dovanas. Tačiau ar kada nors susimąstėte, iš kur atsirado ši tradicija? O kaipgi mamos dieną švenčia kitos šalys?
Nuotrauka
Gloria
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-06
Pirmąjį gegužės sekmadienį švenčiama Motinos diena. Šia proga visas mamas iš anksto paminėti gražią šventę kvietė į Žygaičius.
Nuotrauka
vilkovaikai
Įkelta:
2023-05-05
„Dingę, pamiršti ir pamesti vilko vaikai“ – į taip pavadintą pokalbį su Alvydu Šlepiku ir Rūta Matimaityte šiandien, 15 val., kviečia Tauragės krašto muziejus „Santaka“.
Nuotrauka
PASTOMATAI
LP EXPRESS nuotraukų koliažas
Įkelta:
2023-05-03
Kiekvienas Lietuvos miestas turi savitą, tik jiems būdingą veidą bei unikalią dvasią. Todėl LP EXPRESS paštomatų tinklas šįmet ir toliau tęsia milžiniško susidomėjimo sulaukusią miesto simbolių akciją. Gyventojų išrinktus simbolius gatvės menininkai vėliau pavers šiuolaikiniais meno kūriniais, kurie papuoš pasirinktus miestų LP EXPRESS paštomatus, taip pat ir Tauragės.
Nuotrauka
nuotrauka
Asociatyvi Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023 feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-02
Šiemet Tauragė gali didžiuotis skambiu Lietuvos kultūros sostinės vardu. Natūralu, kad mieste vyksta daugiau nei įprasta renginių, čia dažniau užsuka turistų, tauragiškius lanko užsienyje ar kituose šalies miestuose gyvenantys giminaičiai. Pasigrožėjęs miestu, išgirdęs jo istoriją neretas nori įsigyti ko nors, kas primintų Tauragę, galbūt suvenyrų atminimui, o galbūt savo kolekcijos papildymui. Kur jų įsigyti?