Grupinio gyvenimo namų gyventojai pildo savo svajones 
Įkelta:
2021-07-26
Nuotrauka
a
Aprašymas

Adakavo SPN bendruomenės feisbuke nuotraukos

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Adakavo SPN bendruomenės feisbuke nuotraukos

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Adakavo SPN bendruomenės feisbuke nuotraukos

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Adakavo SPN bendruomenės feisbuke nuotraukos

Praėjus kiek daugiau nei pusmečiui nuo Adakavo socialinių paslaugų namų gyventojų įkurtuvių grupinio gyvenimo namuose Norkaičiuose pokyčių pastebima tikrai nemažai. Su neįgaliaisiais kone kiekvieną dieną praleidžiančios socialinės darbuotojos džiaugiasi matydamos, kad deinstitutizacijos projekto idėja – integruoti neįgaliuosius į visuomenę – pasiteisina su kaupu.

Nauji įpročiai

Kiekvieną dieną su grupinio gyvenimo namuose gyvenančiais žmonėmis praleidžianti socialinė darbuotoja Birutė Gedvilienė su džiaugsmu pasakoja apie gyventojų kasdienę rutiną, kurioje žingsnis po žingsnio pasimato jų drąsa, savarankiškumas ir noras tobulėti.

–  Papusryčiavę gyventojai tvarkosi savo kambarius, bendrą aplinką. Džiugu, kad atsiranda ir komandinio darbo užuomazgų, vyksta darbų pasidalijimas – gyventojai nutaria, kas daugiau tvarkysis virtuvėje, valgomajame, o kas kitose patalpose. Gyvenant Adakavo socialinių paslaugų namuose su gyventojais reikdavo „kovoti“, kad šie susitvarkytų kambarius ir spintas, o persikėlus į naujuosius namus matomos didžiulės pastangos, – džiaugėsi moteris.

Nuotrauka
a

Puoselėti aplinką skatinama ir lauke – grupinio gyvenimo namų kieme gyventojai turi daržą ir šiltnamį, tad kartais tenka ir nuravėti piktžoles, palieti daržoves ar nupjauti žolę. Iki šiol įstaigoje gyvenusiems neįgaliesiems prie tokių darbų prisiliesti neteko, tačiau dabar, padedami socialinių darbuotojų, jie susipažįsta ir mokosi naudingų dalykų. 

Gyventojai įtraukiami ir į maisto gaminimą. Valgiaraštį kiekvienai savaitei sudarinėjanti socialinė darbuotoja prie bendro stalo išklauso gyventojų pageidavimus, o kartais juos pasitelkia ir vykdama apsipirkti. Grupinio gyvenimo namuose yra ir didelę negalią turinčių gyventojų, kurie niekad negalės atlikti tam tikrų darbų visiškai savarankiškai, tarkim, pasigaminti maisto. Visgi tarp čia gyvenančių yra ir jau išmokusių naudotis dujine virykle, indaplove, o keičiantis darbuotojams gyventojai net patys jiems parodo, kaip veikia buitinė technika. 

Socialinė darbuotoja sako, kad net ir patiems savarankiškiausiems reikalinga priežiūra tvarkantis su finansais – būtų labai sunku teisingai paskirstyti įstaigos skiriamus pinigus ir neišleisti jų per vieną dieną. Pati moteris su neįgaliaisiais dirba kiekvieną darbo dieną nuo 8 iki 17 val., tačiau jai baigus darbą gyventojai nelieka vieni – tuomet į pagalbą ateina padėjėjai.

Nuotrauka
a

Bendruomenėje „gimsta“ pasitikėjimas 

Iki šiol Adakavo socialinių paslaugų namuose gyvenę neįgalieji buvo didelės bendruomenės nariai, ten – ir daug kitų gyventojų. Išsikėlus į atskirus namus žmonių ratas sumažėjo – dabar grupinio gyvenimo namuose Norkaičiuose jų yra 10. Toks pokytis negalią turintiems žmonėms padėjo tapti drąsesniems, atviresniems, gyventojai įgavo daugiau pasitikėjimo kitais žmonėmis – nebeslepia savo daiktų. Kaip teigia B. Gedvilienė, vos išsikėlę į naujuosius namus gyventojai akylai saugodavo savo spinteles ar kambarius – įstaigoje pasitaikydavo vagysčių, todėl prireikė laiko, kad naujųjų namų gyventojai jaustųsi saugūs. Dabar jie pasitiki vienas kitu ir žino, kad asmeninių daiktų tikrai niekas nepaims, ir net buriasi prie vieno stalo paminėti gimtadienių.

Gražu tai, kad socializacija vyksta ne tik tarp gyvenančių grupinio gyvenimo namuose, bet ir su kaimynais – išėję pasivaikščioti ar praeidami pro šalį gyventojai nevengia su jais sveikintis. Tiesa, patys kaimynai iš pradžių su naujakuriais sveikintis vengdavo – manė, kad šiems įsikėlus kaimynystėje atsiras daug problemų. Praėjus kiek daugiau nei pusei metų sulaukiama pastebėjimų, jog buvę Adakavo socialinių paslaugų namų gyventojai ramūs ir draugiški. Darbuotojų paraginami gyventojai stengiasi išlikti drausmingi, kad nereiktų grįžti į įstaigą ir jų vietos grupinio gyvenimo namuose Norkaičiuose neužimtų kiti.

Nuotrauka
a

Finansavimas didina galimybes

Kiekvieną mėnesį Adakavo socialinių paslaugų namų pervedami pinigai, skirti grupinio gyvenimo namų gyventojų kelionėms, ekskursijoms, medikamentams, drabužiams ar kitoms reikmėms, padeda kurti atskirą gyvenimą ir leisti sau daugiau. Gyvendami atskirai neįgalieji gauna net ir kokybiškesnį, įvairesnį maistą: socialinių paslaugų namuose reikėdavo finansiškai atsiskaityti ir su gyventojams maistą gaminančiais žmonėmis, o iš namų išsikėlę jie stengiasi jį gaminti patys. Tiesa, atsisveikinę su įstaiga didelių pageidavimų gyventojai neturėjo, viskas jiems buvo skanu, tačiau laikui bėgant išryškėjo ir labiau mėgstami valgiai, vienas jų – šaltibarščiai.

Kone didžiausią džiaugsmą ne tik grupinio gyvenimo namų gyventojams, bet ir su jais dirbančioms darbuotojoms kelia laisvalaikio pramogų įvairovė. Gyventojai vyksta į Tauragėje esantį įstaigos padalinį. Juos stengiamasi supažindinti ir su Tauragės miestu – Adakavo SPN bendruomenės feisbuko grupėje galima pamatyti džiugių emocijų iš išvykos į Taurų parką, pasivaikščiojimo Jūros pakrante, apsilankymo kavinėje „Star Pizza“. 

– Paklausti, kokią vietą negalią turintys žmonės nori aplankyti labiausiai, išgirdome atsakymą – „jūrą“. Ir tai suprantama, nes jos daugelis dar nebuvo matę. Tad ir išsiruošėme.  Emocijos liejosi per kraštus, – pasakojo socialinė darbuotoja.

 „Aplankėme delfinariumą, kuris paliko didelį įspūdį mūsų žmonėms, pasigrožėjome Jūrų muziejaus gyventojais ir akvariumu, o po to pabuvojome prie jūros, kuri be galo šilta. Iš jos buvo tikrai sunku išlipti, grįžome namo pavargę, bet laimingi,“ – Adakavo SPN bendruomenės feisbuko grupėje dalinosi socialinė darbuotoja B. Gedvilienė.

 

Nuotrauka
a
Straipsnio rengėjų nuotr.
Įkelta:
2021-11-20
Pastarųjų trejų metų statistika rodo, kad nors smurto atvejų prieš vaikus mažėja, tačiau Lietuvoje per metus smurtą patiria keli tūkstančiai vaikų – dažniausiai tai fizinis smurtas, kiek rečiau pasitaiko nepriežiūros atvejų. Lapkričio 19 d. minimai Pasaulinei smurto prieš vaikus prevencijos dienai, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba atkreipia visuomenės dėmesį, kad jokios smurto formos prieš vaikus negali būti toleruojamos.  
Nuotrauka
k
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-22
Grupė tauragiškių motociklų entuziastų aktyviai leidžia laiką – keliauja ir rungtyniauja. Vyrai neseniai dalyvavo Enduro lenktynėse Pabradės poligone. Kiek anksčiau nukeliavo į Karpatus Ukrainoje. Įspūdžius pateikė filmuotoje medžiagoje. Neapsieita be nuotykių ir traumų.
Nuotrauka
Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotraukos
Įkelta:
2021-10-03
Medicina teigia, kad neteisingas kvėpavimas – daugybės negalavimų priežastis. Kaip išmokti taisyklingai kvėpuoti ir kartu pagerinti sveikatą, nusiraminti ir atsipalaiduoti? Šiuo metu to į Bendruomenės namus dukart per savaitę susirenkančias moteris moko trenerė Renata Vegera. 36-erių trenerė veda „Nirvana Fitness“ treniruotes. Ji sako, kad šios treniruotės – tobula muzikos, kvėpavimo ir judesio kombinacija. 
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
Rugsėjo 17-ąją Londone vyko iškilminga Tarptautinių interjero ir architektūros raudonojo kilimo apdovanojimų ceremonija, kurios metu buvo skelbiami laimėtojai. Tauragiškės Vaidos Žemaitytės įkurtos interjero studijos „Cle de Maison“ projektas laimėjo kategorijoje „Geriausias interjero projektas Europoje“. Varžytis su pasauliniais dizaino milžinais, kurių projektų įrengimo vertė svyruoja nuo 1 iki 20 milijonų svarų, Lietuvai yra didžiulė garbė. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
KVA – kolekcionuojančiųjų varles asociacija – smagių, smalsių, kūrybingų ir truputį pamišusių žmonių grupė, jungianti 23 narius iš visos Lietuvos, turi ilgametę tradiciją – keletą kartų per metus susitinka skirtingose Lietuvos vietose. Šį kartą visi sukvaksėjo į Tauragę. Organizavo kvaksėjimą Tauragėje dvi tauragiškės kolekcininkės – Birutė Kuzminskienė ir šių eilučių autorė.
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
Praėjusį šeštadienį į Lakštingalų slėnį sugužėjo gausus būrys Tauragės krašto medžiotojų ir žvejų – paminėtas juos vienijančios draugijos 100-metis. Medžioklės rago garsais prasidėjusioje šventėje dalintasi įspūdžiais, medžiotojai didžiuodamiesi pasakojo apie savo trofėjus, didžiuliuose puoduose garavo žuvienė.  
Nuotrauka
Lauros Popkytės-Fukumoto asmeninio albumo nuotraukos
Įkelta:
2021-08-22
Sakoma, kad japoniški sodai gali būti tik Japonijoje. Visur kitur veisiami sodai gali būti tik vadinami japoniško stiliaus sodais. Šio stiliaus gerbėjų daugėja, o juos kuriančiai mūsų kraštietei, japoniškų sodų ekspertei Laurai Popkytei-Fukumoto klientus renka rikiuoti į eilę. „Tauragės žinių“ skaitytojams ji atskleidė, kuo ypatingas šis vienas mistiškiausių sodų stilių, labai besiskiriantis nuo mums įprastų žaliųjų erdvių. Pasak jos, kuriant japoniško stiliaus sodą labai svarbu skonis ir saiko jausmas, o visi elementai turi savo reikšmę ir prasmę. Laura įsitikinusi – jo patrauklus paprastumas ir ypatinga filosofija veikia ir šeimininko gyvenimą: sodo harmonija padeda išgyti nuo stresų ir depresijos.
Nuotrauka
bitko
Įkelta:
2021-07-18
Vieną populiariausių pasaulio kriptovaliutų „Eterį“ (Ethereum) išgaunantis Tomas įsitikinęs, kad tik elektroninėje erdvėje egzistuojantys pinigai yra pasaulio ateitis. Tauragėje gyvenantis vaikinas sako, kad dėl užtikrinamo privatumo (niekas negali atsekti pervedimų), kriptovaliutos tik populiarės, o mums įprastos valiutos, pavyzdžiui, JAV doleris ar euras, po kurio laiko gali būti naudojamos vis mažiau.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-16
„Kai tiki darbu, kurį darai, visi sunkumai yra įveikiami,“ – sako Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pamainos vadas Rustamas Žumajevas, per 27 tarnybos metus pelnęs ne vieną apdovanojimą. O prieš keletą dienų jam buvo įteiktas ir Europos Komisijos atminimo medalis, skirtas projekto „EU Modex“ 10 metų sukakčiai paminėti. R. Žumajevas įvertintas už pasiaukojimą ir atsidavimą  nuolat dalyvaujant užsienyje rengiamose „EU Modex" pratybose. Paskutinės tokios pratybos vyko dar prieš pandemiją Austrijoje.
Nuotrauka
rec
Įkelta:
2021-06-24
„Kasdien – lyg į karą“, – taip savo emocijas apibūdina Martynas, prisiminęs, kaip buvusioje darbovietėje prieš jį  buvo taikomas mobingas, psichologinis smurtas. Vadovas prie jo nuolat priekabiavo. „Tauragės žinios“ nusprendė pasidomėti, kokia situacija yra Tauragėje. Ar čia dažnai fiksuojami atvejai, kai darbuotojai, neapsikentę psichologinio smurto ir priekabiavimo, kreipiasi į Valstybinę darbo inspekciją? Pasirodo, kad skundų ne tiek ir daug.
Nuotrauka
meilute
Įkelta:
2021-06-20
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai vadovaujanti Meilutė Parnarauskienė savo darbuotojų į kabinetą nesikviečia. „Žmonės laisviau jaučiasi ten, kur jie įpratę leisti laiką, tad dažniausiai aš ateinu pas juos pasikalbėti“, – „Tauragės žinioms“ sakė bibliotekos direktorė. Su savo komanda pastaruoju metu ji turėjo labai daug pokalbių – teko išspręsti ne vieną iššūkį: paskelbus karantiną nemažai veiklos persikėlė į virtualią erdvę, joje iki šiol vyksta bibliotekos organizuojami susitikimai ir net žaidimai, tad bibliotekai teko prisitaikyti prie naujo darbo ritmo. Pasak M. Parnarauskienės, karantinas parodė kelią – ko gero, nemažai mūsų suvokė, koks svarbus gali būti technologijų pasaulis. „Manau, tas išmoktas pamokas mes prisiminsime ir ateityje“, – dėstė ji ir atskleidė, kokio įstaigos darbo skaitytojai nemato.
Nuotrauka
laura
Autorės ir Pùpla feisbuko paskyros nuotraukos
Įkelta:
2021-06-18
Pasakodama apie savo kelią iki nuosavos siuvimo studijos Laura Vorochė ir pati stebisi: dar visai neseniai nė nežinojusi, kuo nori būti, ir apie siuvimą, o juo labiau – savo verslą nė sapne nesapnavusi, dabar ji klientes pasitinka puikiai įrengtoje studijoje, vos spėja vykdyti užsakymus, o galvoje knibžda begalė idėjų ir planų.
Nuotrauka
mote
Įkelta:
2021-06-16
Saulėtomis dienomis senjora Albina apsivelka šviesų maudymosi kostiumėlį ir netoli Pagramančio savarankiško gyvenimo namų valgyklos ant vejos pasitiesusi pleduką mėgaujasi saulės spinduliais. Išsiruošusi į parduotuvę ji visuomet dėvi skrybėlę, ją dažnai išvysi su elegantiškomis pačios megztomis suknelėmis. Ir vietiniai jos nevadina Albina. Nuo tada, kai apsigyveno Pagramantyje, ji žinoma kaip Akmena. Kodėl? Tarsi jaunystės eliksyru brandaus amžiaus moteris kas rytą mėgaujasi šaltutėliu per miestelį tekančios Akmenos upės vandeniu.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-06
Tėvo dienos proga pristatome skaitytojų istorijas-prisiminimus. Kai kurie atmintyje saugo savo tėvo duotą patarimą, kai kurie dalijasi gyvais prisiminimais iš praeities. Panašu, kad tėvai, meiliai vadinami tėčiais, tetukais, tėveliais, savo vaikų gyvenimuose suvaidino svarbų vaidmenį, buvo pamatas, ant kurio statomas šeimos gyvenimas. Gaila, tačiau ne visi žurnalistės kalbinti skaitytojai sutiko dalintis prisiminimais. Kai kurių lūpose tėvo vardas skambėjo be džiugesio, lydimas nuoskaudų. Visiems linkime su džiaugsmu paminėti tėvo dieną, nes be jo ir jūsų mamos pasaulis nebūtų išvydęs tokio stebuklo – jūsų.
Nuotrauka
Jūra
Įkelta:
2021-05-19
Nors dėl pandemijos meno kolektyvų veikla laikinai buvo paralyžuota, dalyvauti virtualiuose konkursuose tai nesutrukdė. Vilijos Krūgelienės vadovaujami dainų ir šokių ansamblio „Jūra" šokėjai Italijoje vykusiame Tarptautiniame Online festivalyje - konkurse International Online Festival-Contest „Future Stars" pelnė pirmąją vietą. Tame pačiame konkurse, šou šokių kategorijoje puikiai pasirodė ir Evelinos Krūgelienės „Amadeus dance“ šokėjos – merginos taip pat užėmė pirmąja vietą.
Nuotrauka
savanoriai
Įkelta:
2021-05-13
Spartėjant skiepijimo tempams įvairiuose Lietuvos miestuose bei artėjant masinei vakcinacijai, skiepijimo centruose bei poliklinikose jau ima trūkti savanorių. Lietuvos Raudonasis Kryžius, kuris vakcinavimo procese koordinuoja NVO savanorių pajėgas (kai kuriuose miestuose padeda ir „Lietuvos Carito“ bei Maltiečių savanoriai) pastebi, kad masinei vakcinacijai reikės beveik dvigubai daugiau savanorių nei turima šiuo metu. Todėl Lietuvos Raudonasis Kryžius kartu su miestų savivaldybėmis ragina neabejingus gyventojus ateiti į pagalbą savo miestams.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-12
Praėjusį savaitgalį keturiasdešimt karių iš Lietuvos kariuomenės motorizuotos pėstininkų brigados „ Žemaitija“ Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono drauge su kultūros paveldo specialistėmis Svetlana Jašinskiene ir Aida Ašmonaite sutvarkė Skaudvilės seniūnijoje esantį Juškaičių piliakalnį.
Nuotrauka
renata
Įkelta:
2021-05-11
Gegužės 12-ąją, 17 val., Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į slemo dirbtuves Tauragės pilies menėse. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-09
17-metis tauragiškis Simas Gaučas, besimokantis Tauragės „Versmės“ gimnazijoje, jau atrado savo aistrą – fotografiją. Vienuoliktoje klasėje šiuo metu mokslus kremtantis jaunuolis ne tik įamžina žmonių portretus ar gamtos vaizdus, bet ir filmuoja vaizdo klipus. Vieną vaizdo įrašą žiūrovai jau gali išvysti ir „Versmės“ gimnazijos feisbuko puslapyje – jame nufilmuotas gimnazistų sukurtas spektaklis „100 nuotolinių kelionių Narnijoje“.
Nuotrauka
PRC
Įkelta:
2021-05-04
Į  Tauragės profesinio rengimo centro (PRC)  pedagogų ir mokinių kolektyvą įsisuko visą pasaulį apėmęs „Jerusalema“ iššūkis – ugdymo įstaiga feisbuke dalijasi nuotaikingu vaizdo įrašu. Centro pedagogai ir mokiniai vienu vaizdo klipu parodo ne tik sklandžiai išmoktus šokio judesius, bet ir primena apie turtingą šios ugdymo įstaigos bazę bei čia įgyjamas specialybes.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-04
Sunku patikėti, bet Plungės pakraštyje įsikūrusią nedidelę Algirdo Uščino vilnos karšyklą-verpyklą žino ne vien avis, alpakas, kalnų ožkas ar kerpamus šunis auginantys žemaičiai. Sukaršti ir suverpti vilnos jam atveža Kauno, Marijampolės, Vilkaviškio, Trakų, Vilniaus, kitų Lietuvos rajonų ūkininkai. Ir ne tik. Jo paslaugų prašo kaimynai lenkai, latviai, norvegai bei švedai. Iš kur toks populiarumas? Ogi A. Uščinas – bene vienintelis Lietuvoje ne pramoniniu būdu sugebąs apdirbti alpakų vilną. Tokių meistrų, matyt, ir svečiose šalyse trūksta arba jų visai nėra, jei ir jie beldžiasi į plungiškio duris.
Nuotrauka
medalis
Įkelta:
2021-04-29
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo Motinos dienos proga ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo 44 motinas ir globėjas. Tarp apdovanotųjų – ir Batakių seniūnijoje gyvenanti Danutė Liekienė.