Tėčiai, savo vaikų gyvenimus pripildę saugumo ir džiaugsmo
Įkelta:
2021-06-06
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Asociatyvi pixabay.com nuotrauka

margarita@taurageszinios.lt
A
A

Tėvo dienos proga pristatome skaitytojų istorijas-prisiminimus. Kai kurie atmintyje saugo savo tėvo duotą patarimą, kai kurie dalijasi gyvais prisiminimais iš praeities. Panašu, kad tėvai, meiliai vadinami tėčiais, tetukais, tėveliais, savo vaikų gyvenimuose suvaidino svarbų vaidmenį, buvo pamatas, ant kurio statomas šeimos gyvenimas. Gaila, tačiau ne visi žurnalistės kalbinti skaitytojai sutiko dalintis prisiminimais. Kai kurių lūpose tėvo vardas skambėjo be džiugesio, lydimas nuoskaudų. Visiems linkime su džiaugsmu paminėti tėvo dieną, nes be jo ir jūsų mamos pasaulis nebūtų išvydęs tokio stebuklo – jūsų.

Lina Buchlickaja-Lauciuvienė:

Mano tėtis – žmogus, išmokęs mylėti gamtą, pažinti grybus, žvejoti. Jis mokė be reikalo nesimėtyti žodžiais, galvoti, ką kalbi. Svarbiausia jo duota pamoka – kiek įmanoma visada laikytis duoto žodžio. Kaip sakoma, žodis – ne žvirblis.

Nuotrauka
Autorės nuotrauka

Tėčio rankose – dar mažytė Lina Buchlickaja-Lauciuvienė

Lina Geštautaitė:

Mano tėtis – pats geriausias! Esam tokie geri draugai, kad galima pasikalbėti apie bet ką ir leisti kartu laiką. Mėgstame kartu žvejoti.

Stebiuosi jo darbštumu, ką jis sugalvoja, tą atlieka čia ir dabar. Sako: „Kam atidėlioti, jei gali padaryti dabar.“ Tuo jo patarimu vadovaujuosi kasdien.

Nuotrauka
Autorės nuotrauka

Lina Geštautaitė (kairėje) su tėčiu ir seserimi Jovita

Renata Karvelis:

Tėvas ir motina vaikui atstoja pasaulį. Formuoja pasaulį. Duoda pirmąją žinutę apie pasaulį. Kaip jame reikia elgtis, kokios taisyklės galioja, ko reikia siekti, kas yra gražu, o kas atstumiamai bjauru. Liaudyje sakoma – obuolys nuo obels netoli rieda. Kai analizuoju savo veiksmų motyvaciją, kai prisikapstau prie esmės, už jos slypi tėvo figūra. Kaip mano pačios tėvas, mąstau globaliai ir giliai, daug analizuoju. Nemėgstu paprastų dalykų – nei vaizdų, nei dovanų, nei jausmų. Nepaprasti dalykai domina ir mano tėvą. Jame gyvas vaikiškas smalsumas, noras pažinti pasaulį. Išradėjo žvilgsnis. Kažkada suvokiau, kad niekada šeimoje su manimi nesielgė kaip su mergaite, kuriai kažko neva negalima. Ir mane gyrė ne už patrauklią išvaizdą ar sukneles, o už drąsą, sprendimus ir rezultatus.

Nuotrauka
Autorės nuotrauka

Renata Karvelis su tėčiu ir sūnumi prie Padievaičio piliakalnio (Šilalės r.)

Genovaitė Urmonaitė:

EPIZODAS. Birželio 13 d. jau  47-eri metai, kai tetukas išėjo ten, iš kur dar nė vienas negrįžo. Buvau panelė, pasiruošusi eiti į paskutinę abitūros klasę. Viskas taip staiga, per vieną naktį... Bet visa vaikystė ir paauglystė su juo ypač ryški ir šiandien. Ko išmokė?

  1. Plaukti
  2. Nemeluoti
  3. Ruošti pamokas, kurių netikrindavo, kaip paruošei… Pasitikėti
  4. Suteikė galimybę būti savimi, o tai visai šeimai leido būti laisviems, nes nelaisvės visiems seneliams ir tėvams užteko – 9 metai Sibire 

 5 – 90 (tiek šiandien jam būtų metų) punktai – mano galvoje ir pokalbiuose su artimaisiais, kai prisimename lankydami kapą ar sėdėdami už giminės stalo.

EPIZODAS. Kaimynystėje gyveno kunigas Vladas. Dažnai lankydavomės vieni pas kitus, mus, vaikus (tuo metu man buvo 10  metų), namuose ruošė Pirmajai komunijai, kartu su maldomis ir tradicijomis sėsdavome šventai Kūčių vakarienei. Kartą po eilinio žiemos vakaro eidama pro kunigo namus specialiai užėjau paprašyti saldainių... Net ne tą pačią dieną sužinojęs Tetukas paėmė diržą, – atseit, didelė gėda prašyti... O aš jau tada pagalvojau, kad į mūsų namus dažnai ir kaimynai, ir kunigas užklysdavo Tetuko (dirbo Darbų vykdytojo bare darbų vykdytoju) prašyti statybinių medžiagų ar dar ko nors...Aš, matyt, jau tada galvojau, – kodėl vieniems galima, o kitiems ne? Tad ar išmokė Neprašyti? Išmokė Dalintis. Išmokė nebijoti daryti klaidų, bet bijoti būti nesuprastam.

Nuotrauka
Autorės nuotrauka

Genovaitė Urmonaitė (vidury) su tėčiu (kairėje pirmas) ir šeima

Gabija Zakarauskė:

Bet koks vyras gali būti tėvu, bet reikia kažko ypatingo, kad taptų Tetuku. Būti tėčio mergaite yra tarsi turėti nuolatinius šarvus visą likusį gyvenimą. Tu visada buvai geriausias tais laikais, kai sakei: „Taip“, o mama – „Ne“. Ačiū, kad parodei man savo pavyzdžiu, kaip išlikti žmogumi tarp žmonių. Tėveli, noriu, kad žinotum, jog esu labai laiminga būdama tavo dukra. Niekada nepamiršk, koks brangus man esi!

Nuotrauka
Autorės nuotrauka

Gabija Zakarauskė su tėčiu

Sigita Novikovienė:

Turiu nuostabų tėtį, kuriam tėvo dieną sukanka 80 metų! Jis man gimus įteikė brangią dovaną – meilę žmonėms, gyvūnams, muzikai. Pats visą gyvenimą savo pavyzdžiu man rodė, kaip jomis naudotis. Man labai pasisekė, kad aš jį vis dar galiu apkabinti. Įdomus faktas, kad mudu abu esame Dvynių ženklo atstovai, o mūsų gyvenimo palydovai – Šauliai. Myliu savo tetuką ir sveikinu su artėjančiu gražiu jubiliejumi ir Tėvo diena. 

Nuotrauka
Autorės nuotrauka

Sigita Novikovienė su tėčiu

Regina:

Dažnai prisimenu, kaip tetiukas man padėjo įgyvendinti svajonę – nusipirkti tokius batelius, kokių noriu. Tiesa, jis kartu net į parduotuvę nėjo, jis pasitikėjo manimi. Galbūt todėl šis prisiminimas man toks svarbus. 

Man buvo dvylika. Mama tą vasarą gydėsi sanatorijoje, manimi rūpinosi tėtis. Vieną gražią vasaros popietę su draugėmis apsilankėme batų parduotuvėje. Ten pastebėjau juos. Tuos batelius. Kakavos spalvos, uždaru priekiu, kulniukas masyvus, gal penkių centimetrų, užsegami juostele. Jie buvo nuostabūs!

Jis net nesuabejojęs man davė reikiamą pinigų sumą. Nupirktus batelius parodžiau tetiukui. Jis suglumo. Bateliai buvo gana moteriški, matyt, atrodžiau ne pagal savo amžių.

– Ar tu tikrai juos avėsi? – nuskambėjo jo abejonė.

Bateliai nebuvo patogūs, netiko pagal mano amžių ir aš jų niekada nedėvėjau. Tačiau niekuomet neužmiršiu: tetiukas man leido juos nusipirkti.

Nuotrauka
Autorės nuotrauka

Regina su tėčiu 

 

 

 


 

 

Nuotrauka
savanoryste
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-16
Antrajame  kurse mediciną studijuojanti tauragiškė Augustė Klišmontaitė dar pasibaigus pirmiesiems studijų metams įsitraukė į Jaunimo savanoriškos tarnybos programą ir prisideda prie Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sveikatos priežiūros specialistų darbo. Pandemijos metu darbų sąrašui tapus gerokai ilgesniam savanorystė turi išliekamąja vertę ne tik pačiai merginai, bet ir sveikatos priežiūros specialistams. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Sausio-13 ąją dieną minime 31-ąsias tragiškų įvykių sukakties metines. Prisimenant svarbius Lietuvai įvykius, kino teatruose išvysime pasauliniuose kino festivaliuose pripažintą, tarptautiniame kino festivalyje IDFA pagrindiniu festivalio prizu apdovanotą, išskirtinį vieno didžiausių mūsų laikų kino kūrėjų, ukrainiečių režisieriaus, istorijos metraštininko Sergejaus Loznicos dokumentinį filmą „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-11
Į Tauragės kultūros rūmus po metų pertraukos grįžta jau ketvirtą kartą organizuojami jaunimo ir su jaunimu dirbančių asmenų apdovanojimai „TAJA“, kurie šiais metais bus dar iškilmingesni. Vasario 4-ąją, 17.30 val., vyksiantį renginį organizuoja Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjunga „Tauragės apskritasis stalas“. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-11
Miežis – nemaloni ir nepuošianti, tačiau daugeliui gerai pažįstama infekcija, lydima pūlingo guzelio ant akies voko. Akies voko patinimas, lengvas skausmas bei paraudimas – ženklai, iš kurių atpažinsite šį nelauktą „svečią“. Vilniaus „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Izabelė Juškienė teigia, kad miežis tiek suaugusiesiems, tiek vaikams dažniausiai atsiranda dėl akių lietimo nešvariomis rankomis ir pabrėžia, kad kartais gydymo namuose gali neužtekti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-02
​​​​​​​Jau vasario mėnesį Tauragės krašto muziejus „Santaka“ žada pakviesti istorijos gerbėjus į Alvido Jancevičiaus knygos-straipsnių rinkinio „Užmirštasis Tauroggenas“ pristatymą, kurio metu visi norintieji ją gaus ir galės gyvai pabendrauti su autoriumi. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-01
​​​​​​​Šventiniu laikotarpiu kraštiečius vienijusi pakili nuotaika skatino džiaugsmingai atsikvėpti ir įvertinti ne tik gausias kalėdinio stalo vaišes, bet ir artimuosius, su kuriais jomis buvo dalijamasi. Tarp Tauragės krašto gyventojų atsirado ir tokių, kurie dar laukdami Kalėdų spėjo džiaugsmu pasidalinti ir su labiau jo stokojančiais. Visą mėnesį vykdytų gerumo akcijų metu tauragiškiai skurdžiau gyvenančioms šeimoms, vaikams ar senjorams dovanojo svarbiausius buities daiktus, maisto produktus, vykdė edukacines pamokas bei leido laiką kartu.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-26
Tauragiškių pamėgtas gospelo choras „Gloria“ šiemet mini veiklos dešimtmetį. Šia proga vietoj jau tradicija tapusio kalėdinių giesmių koncerto choras pristatys oratoriją „Mesijas“.  Jaukių švieselių blausoje skendinčioje Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje choras pasakos apie Kristaus gimimą ir mirtį. Kūrinio metu solo partijas atliks septyni solistai, vienas jų – niekada chore nematytas veidas. Apie jį choro vadovė papasakos per koncertą. Neabejotinai gerų emocijų paskleisiančiame koncerte netrūks jautrių akimirkų – dažno pasirodymo metu choro atliekami kūriniai ir bendra pasirodymo atmosfera ne vieną priverčia nubraukti ašarą. Apie tai ir apie šį sekmadienį, 18 val., skambėsiančią oratoriją kalbiname gospelo choro vadovę Rasą Levickaitę-Šerpytienę.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-23
Kas nesižavi rankdarbiais? Rankų darbo daiktai neretai kelia ne tik susižavėjimą, bet ir pavydą. Kartais unikaliems darbams sukurti nereikia daug ir brangių medžiagų, tačiau kūrybingumo ir kruopštumo – dar ir kiek. Aldonai Stirbienei šių savybių tikrai netrūksta – idėjos gimsta jos galvoje tarsi iš niekur, tik spėk įgyvendinti. 
Nuotrauka
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-23
„Kur švęsi Kalėdas? O Naujuosius?“ Turbūt dažniausiai girdimi klausimai prieš didžiąsias metų šventes. Ypač po liūdnų pernykščių švenčių, kai dėl pandemijos buvo paskelbtas karantinas. Vis dėlto į linksmus šventinius vakarus kviečia vos viena kita kavinė. Nors kai kurių kavinių darbuotojai per šventes ilsėsis, vis daugiau jų siūlo šventinių patiekalų išsinešti. Tokia paslauga sparčiai populiarėja. 
Nuotrauka
„Wide Wings“ nuotrauka
Įkelta:
2021-12-21
Didžiulis milžinas savo pirštuose laikantis Saulę – tokią idėją įsivaizdavo Raimondas Kavaliauskas ir Gediminas Tamulynas, kūrybos studijos „Wide Wings“ įkūrėjai, prieš imdamiesi kurti intriguojančią dovaną Tauragės miestui. Šeštadienį sėkmingai užbaigę montavimo darbus, idėjos autoriai tauragiškius kviečia užsukti į Jūros upės parką. Čia miesto gyventojų laukia atgijusi net 6 metrų aukščio meno instaliacija „Pasakų Milžinas“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-18
Itin greitas gyvenimo tempas verčia mus jaustis pavargusiais ir silpnais, dažnai dėl to kaltiname stresą. Tačiau nuovargis bei energijos trūkumas gali byloti ir apie vieną ligą – mažakraujystę. Tai būklė, pasireiškianti kraujyje sumažėjus raudonųjų kraujo kūnelių arba hemoglobino kiekiui, kuris lemia nepakankamą organizmo audinių aprūpinimą deguonimi. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis mažakraujyste serga apie 30 proc. planetos gyventojų.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-17
Prabėgo metai, kai Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Tauragės rajono ir Pagėgių filialas persikėlė į kitas patalpas ir įsikūrė Vasario 16-osios g. 8A namo pirmajame aukšte. Apšilusi naujoje vietoje neregių ir silpnaregių bendruomenė nusprendė, kad būtina padėkoti už iš kitų gaunamą pagalbą ir savo šiluma bei meile pasidalinti su kitais bendruomenės nariais, šalia gyvenančiais kaimynais, jaunimu, kitais tauragiškiais. 
Nuotrauka
muziejaus nuotrauka
Įkelta:
2021-12-16
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia savanorius. Norintys jais tapti jaunuoliai, kuriems nuo 14 iki 29 m., turėtų iki gruodžio 15 dienos užpildyti anketą. 
Nuotrauka
B.Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2021-12-09
Gruodžio 8 dieną, trečiadienį, Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje savo 8-ąją knygą „Ar čia kas nors yra?“ pristatė buvusi leidėja, dabar jogos mokytoja ir rašytoja Eva Tombak.
Nuotrauka
a
Straipsnio rengėjų nuotr.
Įkelta:
2021-11-20
Pastarųjų trejų metų statistika rodo, kad nors smurto atvejų prieš vaikus mažėja, tačiau Lietuvoje per metus smurtą patiria keli tūkstančiai vaikų – dažniausiai tai fizinis smurtas, kiek rečiau pasitaiko nepriežiūros atvejų. Lapkričio 19 d. minimai Pasaulinei smurto prieš vaikus prevencijos dienai, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba atkreipia visuomenės dėmesį, kad jokios smurto formos prieš vaikus negali būti toleruojamos.  
Nuotrauka
k
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-22
Grupė tauragiškių motociklų entuziastų aktyviai leidžia laiką – keliauja ir rungtyniauja. Vyrai neseniai dalyvavo Enduro lenktynėse Pabradės poligone. Kiek anksčiau nukeliavo į Karpatus Ukrainoje. Įspūdžius pateikė filmuotoje medžiagoje. Neapsieita be nuotykių ir traumų.
Nuotrauka
Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotraukos
Įkelta:
2021-10-03
Medicina teigia, kad neteisingas kvėpavimas – daugybės negalavimų priežastis. Kaip išmokti taisyklingai kvėpuoti ir kartu pagerinti sveikatą, nusiraminti ir atsipalaiduoti? Šiuo metu to į Bendruomenės namus dukart per savaitę susirenkančias moteris moko trenerė Renata Vegera. 36-erių trenerė veda „Nirvana Fitness“ treniruotes. Ji sako, kad šios treniruotės – tobula muzikos, kvėpavimo ir judesio kombinacija. 
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
Rugsėjo 17-ąją Londone vyko iškilminga Tarptautinių interjero ir architektūros raudonojo kilimo apdovanojimų ceremonija, kurios metu buvo skelbiami laimėtojai. Tauragiškės Vaidos Žemaitytės įkurtos interjero studijos „Cle de Maison“ projektas laimėjo kategorijoje „Geriausias interjero projektas Europoje“. Varžytis su pasauliniais dizaino milžinais, kurių projektų įrengimo vertė svyruoja nuo 1 iki 20 milijonų svarų, Lietuvai yra didžiulė garbė. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
KVA – kolekcionuojančiųjų varles asociacija – smagių, smalsių, kūrybingų ir truputį pamišusių žmonių grupė, jungianti 23 narius iš visos Lietuvos, turi ilgametę tradiciją – keletą kartų per metus susitinka skirtingose Lietuvos vietose. Šį kartą visi sukvaksėjo į Tauragę. Organizavo kvaksėjimą Tauragėje dvi tauragiškės kolekcininkės – Birutė Kuzminskienė ir šių eilučių autorė.