Tėčiai, savo vaikų gyvenimus pripildę saugumo ir džiaugsmo
Įkelta:
2021-06-06
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Asociatyvi pixabay.com nuotrauka

margarita@taurageszinios.lt
A
A

Tėvo dienos proga pristatome skaitytojų istorijas-prisiminimus. Kai kurie atmintyje saugo savo tėvo duotą patarimą, kai kurie dalijasi gyvais prisiminimais iš praeities. Panašu, kad tėvai, meiliai vadinami tėčiais, tetukais, tėveliais, savo vaikų gyvenimuose suvaidino svarbų vaidmenį, buvo pamatas, ant kurio statomas šeimos gyvenimas. Gaila, tačiau ne visi žurnalistės kalbinti skaitytojai sutiko dalintis prisiminimais. Kai kurių lūpose tėvo vardas skambėjo be džiugesio, lydimas nuoskaudų. Visiems linkime su džiaugsmu paminėti tėvo dieną, nes be jo ir jūsų mamos pasaulis nebūtų išvydęs tokio stebuklo – jūsų.

Lina Buchlickaja-Lauciuvienė:

Mano tėtis – žmogus, išmokęs mylėti gamtą, pažinti grybus, žvejoti. Jis mokė be reikalo nesimėtyti žodžiais, galvoti, ką kalbi. Svarbiausia jo duota pamoka – kiek įmanoma visada laikytis duoto žodžio. Kaip sakoma, žodis – ne žvirblis.

Nuotrauka
Autorės nuotrauka

Tėčio rankose – dar mažytė Lina Buchlickaja-Lauciuvienė

Lina Geštautaitė:

Mano tėtis – pats geriausias! Esam tokie geri draugai, kad galima pasikalbėti apie bet ką ir leisti kartu laiką. Mėgstame kartu žvejoti.

Stebiuosi jo darbštumu, ką jis sugalvoja, tą atlieka čia ir dabar. Sako: „Kam atidėlioti, jei gali padaryti dabar.“ Tuo jo patarimu vadovaujuosi kasdien.

Nuotrauka
Autorės nuotrauka

Lina Geštautaitė (kairėje) su tėčiu ir seserimi Jovita

Renata Karvelis:

Tėvas ir motina vaikui atstoja pasaulį. Formuoja pasaulį. Duoda pirmąją žinutę apie pasaulį. Kaip jame reikia elgtis, kokios taisyklės galioja, ko reikia siekti, kas yra gražu, o kas atstumiamai bjauru. Liaudyje sakoma – obuolys nuo obels netoli rieda. Kai analizuoju savo veiksmų motyvaciją, kai prisikapstau prie esmės, už jos slypi tėvo figūra. Kaip mano pačios tėvas, mąstau globaliai ir giliai, daug analizuoju. Nemėgstu paprastų dalykų – nei vaizdų, nei dovanų, nei jausmų. Nepaprasti dalykai domina ir mano tėvą. Jame gyvas vaikiškas smalsumas, noras pažinti pasaulį. Išradėjo žvilgsnis. Kažkada suvokiau, kad niekada šeimoje su manimi nesielgė kaip su mergaite, kuriai kažko neva negalima. Ir mane gyrė ne už patrauklią išvaizdą ar sukneles, o už drąsą, sprendimus ir rezultatus.

Nuotrauka
Autorės nuotrauka

Renata Karvelis su tėčiu ir sūnumi prie Padievaičio piliakalnio (Šilalės r.)

Genovaitė Urmonaitė:

EPIZODAS. Birželio 13 d. jau  47-eri metai, kai tetukas išėjo ten, iš kur dar nė vienas negrįžo. Buvau panelė, pasiruošusi eiti į paskutinę abitūros klasę. Viskas taip staiga, per vieną naktį... Bet visa vaikystė ir paauglystė su juo ypač ryški ir šiandien. Ko išmokė?

  1. Plaukti
  2. Nemeluoti
  3. Ruošti pamokas, kurių netikrindavo, kaip paruošei… Pasitikėti
  4. Suteikė galimybę būti savimi, o tai visai šeimai leido būti laisviems, nes nelaisvės visiems seneliams ir tėvams užteko – 9 metai Sibire 

 5 – 90 (tiek šiandien jam būtų metų) punktai – mano galvoje ir pokalbiuose su artimaisiais, kai prisimename lankydami kapą ar sėdėdami už giminės stalo.

EPIZODAS. Kaimynystėje gyveno kunigas Vladas. Dažnai lankydavomės vieni pas kitus, mus, vaikus (tuo metu man buvo 10  metų), namuose ruošė Pirmajai komunijai, kartu su maldomis ir tradicijomis sėsdavome šventai Kūčių vakarienei. Kartą po eilinio žiemos vakaro eidama pro kunigo namus specialiai užėjau paprašyti saldainių... Net ne tą pačią dieną sužinojęs Tetukas paėmė diržą, – atseit, didelė gėda prašyti... O aš jau tada pagalvojau, kad į mūsų namus dažnai ir kaimynai, ir kunigas užklysdavo Tetuko (dirbo Darbų vykdytojo bare darbų vykdytoju) prašyti statybinių medžiagų ar dar ko nors...Aš, matyt, jau tada galvojau, – kodėl vieniems galima, o kitiems ne? Tad ar išmokė Neprašyti? Išmokė Dalintis. Išmokė nebijoti daryti klaidų, bet bijoti būti nesuprastam.

Nuotrauka
Autorės nuotrauka

Genovaitė Urmonaitė (vidury) su tėčiu (kairėje pirmas) ir šeima

Gabija Zakarauskė:

Bet koks vyras gali būti tėvu, bet reikia kažko ypatingo, kad taptų Tetuku. Būti tėčio mergaite yra tarsi turėti nuolatinius šarvus visą likusį gyvenimą. Tu visada buvai geriausias tais laikais, kai sakei: „Taip“, o mama – „Ne“. Ačiū, kad parodei man savo pavyzdžiu, kaip išlikti žmogumi tarp žmonių. Tėveli, noriu, kad žinotum, jog esu labai laiminga būdama tavo dukra. Niekada nepamiršk, koks brangus man esi!

Nuotrauka
Autorės nuotrauka

Gabija Zakarauskė su tėčiu

Sigita Novikovienė:

Turiu nuostabų tėtį, kuriam tėvo dieną sukanka 80 metų! Jis man gimus įteikė brangią dovaną – meilę žmonėms, gyvūnams, muzikai. Pats visą gyvenimą savo pavyzdžiu man rodė, kaip jomis naudotis. Man labai pasisekė, kad aš jį vis dar galiu apkabinti. Įdomus faktas, kad mudu abu esame Dvynių ženklo atstovai, o mūsų gyvenimo palydovai – Šauliai. Myliu savo tetuką ir sveikinu su artėjančiu gražiu jubiliejumi ir Tėvo diena. 

Nuotrauka
Autorės nuotrauka

Sigita Novikovienė su tėčiu

Regina:

Dažnai prisimenu, kaip tetiukas man padėjo įgyvendinti svajonę – nusipirkti tokius batelius, kokių noriu. Tiesa, jis kartu net į parduotuvę nėjo, jis pasitikėjo manimi. Galbūt todėl šis prisiminimas man toks svarbus. 

Man buvo dvylika. Mama tą vasarą gydėsi sanatorijoje, manimi rūpinosi tėtis. Vieną gražią vasaros popietę su draugėmis apsilankėme batų parduotuvėje. Ten pastebėjau juos. Tuos batelius. Kakavos spalvos, uždaru priekiu, kulniukas masyvus, gal penkių centimetrų, užsegami juostele. Jie buvo nuostabūs!

Jis net nesuabejojęs man davė reikiamą pinigų sumą. Nupirktus batelius parodžiau tetiukui. Jis suglumo. Bateliai buvo gana moteriški, matyt, atrodžiau ne pagal savo amžių.

– Ar tu tikrai juos avėsi? – nuskambėjo jo abejonė.

Bateliai nebuvo patogūs, netiko pagal mano amžių ir aš jų niekada nedėvėjau. Tačiau niekuomet neužmiršiu: tetiukas man leido juos nusipirkti.

Nuotrauka
Autorės nuotrauka

Regina su tėčiu 

 

 

 


 

 

Nuotrauka
menu festas
Įkelta:
2022-08-03
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ pasitinka paskutinį vasaros mėnesį. Šį mėnesį jis bendradarbiauja su Menų festu'22 ir daug dėmesio skiria Ukrainai, kuriai vis dar reikia mūsų visų pagalbos. 
Nuotrauka
kornelija
Įkelta:
2022-08-03
Rugsėjo 13–17 dienomis vyks vienuoliktasis jaunųjų kūrėjų festivalis „Literatūrinės slinktys“. Jo metu numatyta daug renginių, kuriuose dalyvaus šiemet išrinkti „slinktininkai“ – literatų ir dailininkų penketukai. Tradiciškai jaunųjų menininkų kūryba nuguls iš penkių knygučių sudarytame festivalio rinkinyje. Tarp jaunųjų kūrėjų – ir tauragiškė Kornelija Mikalauskaitė.
Nuotrauka
prie garazu
Įkelta:
2022-08-01
Liepos 29-osios vakarą visi, mylintys poeziją ir muziką, tradiciškai rinkosi vidiniame bibliotekos kiemelyje. Į vienuoliktą kartą surengtą ko gero, laukiamiausią metų renginį organizatoriai šiemet pakvietė vieną ryškiausių jaunesniosios kartos poečių Indrę Valantinaitę, aktorių, bardą Gediminą Storpirštį bei dainų autorių ir atlikėją Darių Žvirblį.
Nuotrauka
rambyno kalnas
Įkelta:
2022-08-01
Rugpjūčio 5 d., 19 val., Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos kviečia atvykti į Rambyno regioniniame parke vyksiantį grupės „Baltos varnos“ koncertą šalia Rambyno kalno.
Nuotrauka
jav lt
Įkelta:
2022-07-28
Prieš šimtą metų JAV pripažinus Lietuvos nepriklausomybę, liepos 28-oji minima kaip diplomatinių santykių užmezgimo tarp JAV ir Lietuvos diena. Tauragės rajono savivaldybė minėdama šią šventę iškėlė JAV vėliavą šalia esančių Lietuvos bei Ukrainos vėliavų.
Nuotrauka
Akimirkos iš „Velnio nuotakos“ 
Įkelta:
2022-07-27
Taip kalbėjo žmonės gražų penktadienio, liepos 22-osios, vakarą susirinkę į Bijotus – mažąją kultūros sostinę. Ten jau nuo pavasario vyksta mažosios kultūros sostinės renginiai, o birželį prasidėjo ir Bijotų dvaro festivalio renginiai. Bijotiškiai ir svečiai jau dalyvavo konferencijoje „Bijotai: vakar, šiandien, rytoj“, knygos apie Bijotus pristatyme, pranešimus skaitė garsūs mokslo žmonės, profesoriai, mokslų daktarai, istorikai. Birželio vidury susumuoti ir eilėraščių konkurso „Bijotai – mažoji kultūros sostinė“ rezultatai, apdovanoti laureatai, sėkmės sulaukė ir pirmą kartą prie muziejaus kluono organizuota teatrų sueiga. Tikrai daug visko įdomaus ir svarbaus buvo, dar daug ko bus, tik reikia sekti reklamą.
Nuotrauka
mikalauskas
Įkelta:
2022-07-15
Šiemet jau dvyliktą kartą į Tauragę sugrįžta tarptautinis Tauragės muzikos festivalis. Anot festivalio meno vadovo, žymaus operos solisto bei renginių organizatoriaus Liudo Mikalausko, šis renginių ciklas yra tarsi maloni duoklė gimtajam miestui – Tauragei! Džiugu dalintis kasmet kruopščiai atrinktomis programomis, galvojant apie festivalio lankytojus bei stengiantis juos nustebinti naujovėmis. Juolab ir nekomercinė bilietų kaina (koncertas 5 Eur, abonementas į visus renginius – 17 eur) vilioja atvykti net ir iš kitų miestų, todėl neretai žiūrovų susirenka iš Šilutės, Šilalės, Jurbarko bei Šiaulių ar netgi Kauno.
Nuotrauka
lomiai
Įkelta:
2022-07-13
Vaikų klegesys, juokas, dainos, šokiai, muzika, susitikimai su senais pažįstamais... Taip nuaidėjo tradicinė Lomių kaimo ir kraštiečių šventė „Tave šaukia gimtinė“.
Nuotrauka
svente
Įkelta:
2022-07-08
Tauragėje ir Tauragės rajone savaitgalį vyks įvairūs renginiai – kaimo šventė, menų festivalis, o norintys galės apsilankyti muziejų bei miesto lauko erdvėse esančiomis parodomis.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-07-01
Ateinančiomis dienomis Tauragėje laukia nemažai renginių. Prasidės džiazo dienos bei kino karavanas, bus švenčiama Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo šventė, veiks įvairios parodos.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-06-30
Baigėsi balandžio mėnesį Vaikų literatūros skyriuje startavęs socialinis projektas „Skaityk geriausiam draugui“.
Nuotrauka
jazz
Įkelta:
2022-06-22
Pagaliau! Prasideda! Būtent taip galima pasitikti prasidedantį šių metų „Džiazo dienos Tauragėje“ festivalį. O prasidės jis, kaip ir praėjusiais metais, paskutinėmis birželio dienomis Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
eves takais
Įkelta:
2022-06-21
Seimas 2022-uosius yra paskelbęs Ievos Simonaitytės metais. Susipažinti su rašytojos biografija ir asmenybe vaikštant jos gimtinės takais birželio 18 d. išvyko ir Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ nariai.
Nuotrauka
eiciai
Įkelta:
2022-06-20
Šeštadienį Eičiuose linksminosi bendruomenės nariai bei aplinkinių kaimų gyventojai, pakviesti į tradicinę šventę „Vasarvidžio balsai 2022“ . Organizatoriai džiaugėsi sulaukę svečių antplūdžio. Pask šventės organizatorių, pirmą kartą Eičiuose išrinkta gražiausia sodyba.  
Nuotrauka
tauru parkas jonines
Įkelta:
2022-06-20
Dar savaitė ir atsisveikinsime bei palydėsime trumpiausią metų naktį. Tradiciškai trumpiausios nakties ir ilgiausios metų dienos išvakarėse pradedama būriuotis, deginant Joninių laužus, linksminantis. Kaip ir pastaruosius dešimtį metų, tauragiškiai Jonines kviečiami švęsti Taurų parke. 
Nuotrauka
tmm
Įkelta:
2022-06-18
Trečiadienio vakarą Tauragės meno mokyklos bendruomenėje vyko ypatingas mokslo metų pabaigos renginys – Pilies kiemelyje mokiniams įteikti ne tik meno mokyklos baigimo pažymėjimai, bet ir pirmąsyk surengti apdovanojimai „Metų žiburiai“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-06-17
Penktadienį Tauragės kultūros rūmuose surengta vyrų choro „Mintauja“ 20-ies metų įkūrimo prisiminimų popietė-koncertas „Susitikime dainoj“. Konferencijų salėje susirinko choristų bičiuliai, artimieji – prisiminta choro istorija, pasiklausyta per porą mėnesių surepetuotų dainų.  
Nuotrauka
kvadratu
Įkelta:
2022-06-17
Birželio 17 d., penktadienį, oficialiai atidaromas Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ organizuojamas menų festivalis KVADRATU. Be šiuolaikinio meno instaliacijų, dirbtuvių, lauko parodų ir dėmesio Jono Meko fenomenui, Pilies kiemelyje vyks koncertas, kurio žvaigždės – elektroninio roko ketveriukė SINSTATION.  Prieš grupės pasirodymą Tauragės Pilies kiemelio svečiai išgirs šiuolaikinės indie folk muzikos atstovą Karolį Rupkų iš Klaipėdos bei festivalio kuratorių Renatos Jančiauskienės ir Juozo Petkevičiaus diskusiją festivalio KVADRATU tema „Namų kvadratas“.