Savo kelio beieškant: gyvenimas Laurą tarsi už rankos atvedė į siuvimo studiją
Įkelta:
2021-06-18
Nuotrauka
laura
Nuotraukos autorius:
Autorės ir Pùpla feisbuko paskyros nuotraukos

Pasakodama apie savo kelią iki nuosavos siuvimo studijos Laura Vorochė ir pati stebisi: dar visai neseniai nė nežinojusi, kuo nori būti, ir apie siuvimą, o juo labiau – savo verslą nė sapne nesapnavusi, dabar ji klientes pasitinka puikiai įrengtoje studijoje, vos spėja vykdyti užsakymus, o galvoje knibžda begalė idėjų ir planų.

Kalėdų dovana – siuvimo mašina

Baigdama vidurinę mokyklą Laura Vorochė nežinojo, ką veikti toliau. Taigi niekur nestojo – visus metus dirbo drabužių parduotuvėje. Darbas jai patiko, nes mada domėjosi visada. 

Vis dėlto mintis, kad reikia siekti aukštojo mokslo, niekur nedingo. Laura svajojo apie interjero dizaino studijas, tačiau nusprendusi, kad tai ne jos kišenei – neakivaizdinių studijų nėra, pragyvenimas sostinėje brangus, o ir mokslai nepigūs, neakivaizdžiai įstojo į Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegiją – mokytis želdynų dizaino. Nors prisipažįsta jau per pirmąją paskaitą  supratusi, kad ši sritis – ne jai, studijas pareigingai baigė. 

– Kai atvažiuodavau į sesijas, kursiokės girdavo mano stilių, drabužius ir ragindavo pradėti siūti. O man atrodydavo, kad tai pagyvenusių moteriškių reikalas – sėdi su akinukais, su metru ir siuvi, – juokiasi L. Vorochė. 

Vėliau išėjusi iš darbo ji susikūrė feisbuke paskyrą ir pradėjo prekiauti drabužiais savarankiškai. Pagal savo mergautinę pavardę susigalvojo ir vardą  – „Pùpla“. Pasitaikydavo, kad užsakytus drabužius prireikdavo pataisyti. Kartą garsiai pasvarstė, kad būtų gerai turėti siuvimo mašiną – nereiktų kaskart nešti siuvėjai. Jos vyrui tie žodžiai įstrigo, ir Laura gavo siuvimo mašiną Kalėdoms! Juokiasi net apsiverkusi tada – siūti gi visiškai nemoka, be to, tada svajojo apie kažkokius ypatingus kedus. 

Nuotrauka
laura

Laura Vorochė: „O šiaip – imkite visas galimybes iš to, ką jums gali pasiūlyti gyvenimas, nes nežinosite, kuriame posūkyje jūsų laukia laimė ir sėkmė, jūsų savitas kelias. Gal net neįsivaizduojate savęs vienoje ar kitoje vietoje, bet gyvenimas ne be reikalo atveda ten, kur turite būti. Ir patikėkite, koks smagus yra tas darbas, kuris yra tavo. Koks smagus nuovargis ir kokia graži ta kelionė, su visomis sėkmėmis ir nesėkmėmis, pakilimais ir nuopuoliais, ašaromis ir džiaugsmu! Nes visa tai yra jūs ir jūsų!“

Meilės siuvimui „įpūtė“ mokytoja

– Bet paskui, galvoju, turiu daiktą, reikia bent pabandyti. Susiradau kas pamokytų, keliskart per savaitę ėjau mokytis pradžiamokslio, kaip naudotis ta mašina, kaip siūti pagrindines siūles ir pan. Ir pradėjo patikti! Gal dėl to, kad drabužiais domėjausi visada, ir kai pamačiau, kad galiu kažką sukurti ir pasiūti pati, – buvo nuostabu, – emocingai pasakoja Laura. – Tų bazinių žinių buvo maža, tad kitas logiškas žingsnis buvo siuvėjos amato mokytis Profesinio rengimo centre. Ten pusmetį mokiausi su darbo biržos siuntimu. Tai buvo pats geriausias dalykas, o Regina Paulikienė  – auksinė mokytoja! 

Pasak Lauros, vyraujantis profesinio rengimo centrų įvaizdis – klaidingas.

– Jei anksčiau man kas būtų pasakęs, kad mokysiuosi profesinio rengimo centre, būčiau tik nusijuokusi. Sunku patikėti, kad ten gali būtų tokių atsidavusių savo darbui mokytojų, kurie taip nuoširdžiai stengtųsi perteikti žinias. Ši mokytoja man „įpūtė“ dar daugiau meilės siuvimui, – pasakoja L. Vorochė. 

Kursus baigusi pernai rugsėjį, o lapkritį, metusi drabužių pardavimo versliuką, Laura atsidėjo vien siuvimui. Iš pradžių – namuose, o maždaug nuo kovo mėnesio – jau išsinuomotose siuvyklos patalpose. Siuvykla įsikūrė Respublikos gatvėje, gražiame name šalia bibliotekos. 

Nuotrauka
laura

Nenori būti vadinama dizainere

– Viena siuvimo mašina, antra – žiūriu, namuose jau nelabai telpa... – pasakoja Laura. – O tos patalpos tarsi iš dangaus nukrito. Sako, reikia svajoti, ir svajonės pildosi. Tarsi kažkas girdėtų tas tavo svajones ir jas pildytų. Kažkada su vyru vaikštinėjom po miestą, ėjom šita gatve, man atrodo, būtent ties tuo namu ir buvom, kai pasakiau: „Kaip norėčiau čia turėti studiją!“. Gal po kokio mėnesio vyras atsiuntė skelbimą apie šiame name išnuomojamas patalpas.  

Studija erdvi ir jauki, joje tvyro gera aura, čia gera būti – Laura prisipažįsta kasdien čia praleidžianti kone po 12 valandų, tačiau nepavargstanti. Ir žinoma, daug svajojanti...  Jos svajonės didelės – plėstis, turėti savo komandą, daugiau žmonių, siūti visai kitokius drabužius. Ir daugiau laiko, kad galėtų juos kurti, tačiau jo tikrai niekas neduos... 

„Nuo ryto iki vakaro... Stoviu čia ir be sustojimo kerpu, kerpu ir kerpu... Nuglostau ir atiduodu į kitas nuostabias savo komandos rankas, o tada dar pora operacijų, ir viskas keliauja į naujus namus, pas naujas šeimininkes, – rašo Laura „Pùpla“ feisbuko paskyroje. – Patikėkite, viską išleidžiame su tokia didele meile ir šiluma. O kitaip ir negali būti, kai dirbi svajonių darbą savo svajonių siuvykloje ir matai, kaip tikslai kasdien palipa laipteliu aukštyn. Ar aš jaučiuosi kūrėja? Naktį atsibudusi tikrai nebėgu paišyti eskizų, o ir nemoku to daryti. Viskas gimsta iš gyvenimo, iš to, ką pati noriu nešioti, kas mano suvokimu yra gražu ir stilinga. Aš esu siuvėja, kurios darbais susižavi kitos moterys“.

Vis dėlto ji pyksta vadinama dizainere:

– Aš nebaigusi jokių dizaino mokslų, baigiau tik profesinę mokyklą, taigi esu tiesiog siuvėja.

Ji įsitikinusi, kad siuvimas jai padėjo ir sunkiais gyvenimo momentais – tapo tarsi terapija ar meditacija. 

Laura tikina siuvanti ne dėl to, kad reikia užsidirbti pinigų: darbas, o ypač jo rezultatas jai teikia laimę. 

– Nors dirbant kartais būna visko, ir verkti norisi, ir sienomis lipti, tačiau kai pamatai laimingą klientės veidą, viskas atsiperka, – teigia siuvėja. – Turbūt su pasiūtais drabužiais ir joms perteikiu savo energiją, nes dažniausiai įsigijusios bent vieną drabužį jos grįžta.

Nuotrauka
laura

Teko taikytis prie situacijos

Labiausiai šiuo metu siuvimo studija „Pùpla“ dirba su internetine prekyba: internete yra sudėtos gaminių nuotraukos, galima užsisakyti bet kurį modelį ir jis bus pasiūtas pagal kliento išmatavimus. Pagaminimo trukmė – iki 7 darbo dienų. 

Kokie tai drabužiai? Laura juokiasi:

– Norėčiau siūti kokius nors išskirtinesnius drabužius, marškinukus, tačiau dabar, deja, aktualiau kas kita. Esu sakiusi, kad niekada nesiūsiu trikotažo ir treningų, tačiau karantino laikotarpiu, kai visi sėdėjo namuose, tai tapo itin aktualu, nes visiems prireikė ne ypatingai stilingų ar puošnių, o būtent patogių drabužių. Taigi teko perlipti per save ir daryti ne tai, apie ką svajojau. Bet man ir tie treningai patinka, aš ir pati juos nešioju.           

„Pùpla“ siuvami treningai  – irgi išskirtiniai, „su cinkeliu“: tobulų proporcijų, dažniausiai – oversaise, iš labai švelnių kokybiškų medžiagų. Ir labai elegantiškų spalvų: pieniškai baltos, šviesiai ir tamsiai pilkos, balintos kavos, kapučino, vadinamosios pelenų rožės...

Kitas modelis – šortų ir džemperio kostiumėliai. Maža detalė – ilgesni šortai, ir kostiumėlis tampa solidesnis ir prabangesnis.

– Neišrandu dviračio, nesugalvoju dar nematytų ir negirdėtų drabužių, nes to neįmanoma padaryti –  viskas jau sugalvota. Tiesiog einu per pasaulį ir ieškau gėrio savo akims, nagrinėju detales, priderinu jas sau, ir vualia! Nieko stebuklingo, jokių paslapčių. Tai yra drabužiai, kuriuos myliu, nešioju ir su jais jaučiuosi galinga, – teigia Laura.

Laura pasakoja paprastai pirmiausia sugalvojanti modelį, o paskui ieškanti jam tinkančio audinio. 

Nuotrauka
laura

Ypatingas dėmesys – medžiagos kokybei

Pasak jos, ypač daug dėmesio tenka skirti medžiagų kokybei, o kadangi gamintojų daug, atsirinkti išties kokybiškus nelengva. Dažniausiai ji pirmiausia išbando medžiagą pati: nusiperka nedidelį kiekį, pasisiuva drabužį sau ir kokią savaitę nešioja, paskui skalbia. Sako, kas antrą tenka mesti į šiukšlinę. Tik per ilgesnį laiką atsisijoja, kurios medžiagos išties kokybiškos. 

Net ir pasiūtus modelius Laura pirmiausia panešioja pati, įsitikina, kad jie patogūs. 

Svarbu ir tai, kad juos galima derinti tarpusavyje. 

– Spintos lūžta nuo drabužių, parduotuvės irgi pilnos pigių, nekokybiškų prekių. Man gi norisi pasiūti geriau, kokybiškiau, ilgaamžiškiau, – sako Laura ir teigia, kad besaikio vartojimo kultūra jai svetima. 

Nuotrauka
pupla
Nuotrauka
a
Straipsnio rengėjų nuotr.
Įkelta:
2021-11-20
Pastarųjų trejų metų statistika rodo, kad nors smurto atvejų prieš vaikus mažėja, tačiau Lietuvoje per metus smurtą patiria keli tūkstančiai vaikų – dažniausiai tai fizinis smurtas, kiek rečiau pasitaiko nepriežiūros atvejų. Lapkričio 19 d. minimai Pasaulinei smurto prieš vaikus prevencijos dienai, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba atkreipia visuomenės dėmesį, kad jokios smurto formos prieš vaikus negali būti toleruojamos.  
Nuotrauka
k
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-22
Grupė tauragiškių motociklų entuziastų aktyviai leidžia laiką – keliauja ir rungtyniauja. Vyrai neseniai dalyvavo Enduro lenktynėse Pabradės poligone. Kiek anksčiau nukeliavo į Karpatus Ukrainoje. Įspūdžius pateikė filmuotoje medžiagoje. Neapsieita be nuotykių ir traumų.
Nuotrauka
Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotraukos
Įkelta:
2021-10-03
Medicina teigia, kad neteisingas kvėpavimas – daugybės negalavimų priežastis. Kaip išmokti taisyklingai kvėpuoti ir kartu pagerinti sveikatą, nusiraminti ir atsipalaiduoti? Šiuo metu to į Bendruomenės namus dukart per savaitę susirenkančias moteris moko trenerė Renata Vegera. 36-erių trenerė veda „Nirvana Fitness“ treniruotes. Ji sako, kad šios treniruotės – tobula muzikos, kvėpavimo ir judesio kombinacija. 
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
Rugsėjo 17-ąją Londone vyko iškilminga Tarptautinių interjero ir architektūros raudonojo kilimo apdovanojimų ceremonija, kurios metu buvo skelbiami laimėtojai. Tauragiškės Vaidos Žemaitytės įkurtos interjero studijos „Cle de Maison“ projektas laimėjo kategorijoje „Geriausias interjero projektas Europoje“. Varžytis su pasauliniais dizaino milžinais, kurių projektų įrengimo vertė svyruoja nuo 1 iki 20 milijonų svarų, Lietuvai yra didžiulė garbė. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
KVA – kolekcionuojančiųjų varles asociacija – smagių, smalsių, kūrybingų ir truputį pamišusių žmonių grupė, jungianti 23 narius iš visos Lietuvos, turi ilgametę tradiciją – keletą kartų per metus susitinka skirtingose Lietuvos vietose. Šį kartą visi sukvaksėjo į Tauragę. Organizavo kvaksėjimą Tauragėje dvi tauragiškės kolekcininkės – Birutė Kuzminskienė ir šių eilučių autorė.
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
Praėjusį šeštadienį į Lakštingalų slėnį sugužėjo gausus būrys Tauragės krašto medžiotojų ir žvejų – paminėtas juos vienijančios draugijos 100-metis. Medžioklės rago garsais prasidėjusioje šventėje dalintasi įspūdžiais, medžiotojai didžiuodamiesi pasakojo apie savo trofėjus, didžiuliuose puoduose garavo žuvienė.  
Nuotrauka
Lauros Popkytės-Fukumoto asmeninio albumo nuotraukos
Įkelta:
2021-08-22
Sakoma, kad japoniški sodai gali būti tik Japonijoje. Visur kitur veisiami sodai gali būti tik vadinami japoniško stiliaus sodais. Šio stiliaus gerbėjų daugėja, o juos kuriančiai mūsų kraštietei, japoniškų sodų ekspertei Laurai Popkytei-Fukumoto klientus renka rikiuoti į eilę. „Tauragės žinių“ skaitytojams ji atskleidė, kuo ypatingas šis vienas mistiškiausių sodų stilių, labai besiskiriantis nuo mums įprastų žaliųjų erdvių. Pasak jos, kuriant japoniško stiliaus sodą labai svarbu skonis ir saiko jausmas, o visi elementai turi savo reikšmę ir prasmę. Laura įsitikinusi – jo patrauklus paprastumas ir ypatinga filosofija veikia ir šeimininko gyvenimą: sodo harmonija padeda išgyti nuo stresų ir depresijos.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-26
Praėjus kiek daugiau nei pusmečiui nuo Adakavo socialinių paslaugų namų gyventojų įkurtuvių grupinio gyvenimo namuose Norkaičiuose pokyčių pastebima tikrai nemažai. Su neįgaliaisiais kone kiekvieną dieną praleidžiančios socialinės darbuotojos džiaugiasi matydamos, kad deinstitutizacijos projekto idėja – integruoti neįgaliuosius į visuomenę – pasiteisina su kaupu.
Nuotrauka
bitko
Įkelta:
2021-07-18
Vieną populiariausių pasaulio kriptovaliutų „Eterį“ (Ethereum) išgaunantis Tomas įsitikinęs, kad tik elektroninėje erdvėje egzistuojantys pinigai yra pasaulio ateitis. Tauragėje gyvenantis vaikinas sako, kad dėl užtikrinamo privatumo (niekas negali atsekti pervedimų), kriptovaliutos tik populiarės, o mums įprastos valiutos, pavyzdžiui, JAV doleris ar euras, po kurio laiko gali būti naudojamos vis mažiau.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-16
„Kai tiki darbu, kurį darai, visi sunkumai yra įveikiami,“ – sako Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pamainos vadas Rustamas Žumajevas, per 27 tarnybos metus pelnęs ne vieną apdovanojimą. O prieš keletą dienų jam buvo įteiktas ir Europos Komisijos atminimo medalis, skirtas projekto „EU Modex“ 10 metų sukakčiai paminėti. R. Žumajevas įvertintas už pasiaukojimą ir atsidavimą  nuolat dalyvaujant užsienyje rengiamose „EU Modex" pratybose. Paskutinės tokios pratybos vyko dar prieš pandemiją Austrijoje.
Nuotrauka
rec
Įkelta:
2021-06-24
„Kasdien – lyg į karą“, – taip savo emocijas apibūdina Martynas, prisiminęs, kaip buvusioje darbovietėje prieš jį  buvo taikomas mobingas, psichologinis smurtas. Vadovas prie jo nuolat priekabiavo. „Tauragės žinios“ nusprendė pasidomėti, kokia situacija yra Tauragėje. Ar čia dažnai fiksuojami atvejai, kai darbuotojai, neapsikentę psichologinio smurto ir priekabiavimo, kreipiasi į Valstybinę darbo inspekciją? Pasirodo, kad skundų ne tiek ir daug.
Nuotrauka
meilute
Įkelta:
2021-06-20
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai vadovaujanti Meilutė Parnarauskienė savo darbuotojų į kabinetą nesikviečia. „Žmonės laisviau jaučiasi ten, kur jie įpratę leisti laiką, tad dažniausiai aš ateinu pas juos pasikalbėti“, – „Tauragės žinioms“ sakė bibliotekos direktorė. Su savo komanda pastaruoju metu ji turėjo labai daug pokalbių – teko išspręsti ne vieną iššūkį: paskelbus karantiną nemažai veiklos persikėlė į virtualią erdvę, joje iki šiol vyksta bibliotekos organizuojami susitikimai ir net žaidimai, tad bibliotekai teko prisitaikyti prie naujo darbo ritmo. Pasak M. Parnarauskienės, karantinas parodė kelią – ko gero, nemažai mūsų suvokė, koks svarbus gali būti technologijų pasaulis. „Manau, tas išmoktas pamokas mes prisiminsime ir ateityje“, – dėstė ji ir atskleidė, kokio įstaigos darbo skaitytojai nemato.
Nuotrauka
mote
Įkelta:
2021-06-16
Saulėtomis dienomis senjora Albina apsivelka šviesų maudymosi kostiumėlį ir netoli Pagramančio savarankiško gyvenimo namų valgyklos ant vejos pasitiesusi pleduką mėgaujasi saulės spinduliais. Išsiruošusi į parduotuvę ji visuomet dėvi skrybėlę, ją dažnai išvysi su elegantiškomis pačios megztomis suknelėmis. Ir vietiniai jos nevadina Albina. Nuo tada, kai apsigyveno Pagramantyje, ji žinoma kaip Akmena. Kodėl? Tarsi jaunystės eliksyru brandaus amžiaus moteris kas rytą mėgaujasi šaltutėliu per miestelį tekančios Akmenos upės vandeniu.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-06
Tėvo dienos proga pristatome skaitytojų istorijas-prisiminimus. Kai kurie atmintyje saugo savo tėvo duotą patarimą, kai kurie dalijasi gyvais prisiminimais iš praeities. Panašu, kad tėvai, meiliai vadinami tėčiais, tetukais, tėveliais, savo vaikų gyvenimuose suvaidino svarbų vaidmenį, buvo pamatas, ant kurio statomas šeimos gyvenimas. Gaila, tačiau ne visi žurnalistės kalbinti skaitytojai sutiko dalintis prisiminimais. Kai kurių lūpose tėvo vardas skambėjo be džiugesio, lydimas nuoskaudų. Visiems linkime su džiaugsmu paminėti tėvo dieną, nes be jo ir jūsų mamos pasaulis nebūtų išvydęs tokio stebuklo – jūsų.
Nuotrauka
Jūra
Įkelta:
2021-05-19
Nors dėl pandemijos meno kolektyvų veikla laikinai buvo paralyžuota, dalyvauti virtualiuose konkursuose tai nesutrukdė. Vilijos Krūgelienės vadovaujami dainų ir šokių ansamblio „Jūra" šokėjai Italijoje vykusiame Tarptautiniame Online festivalyje - konkurse International Online Festival-Contest „Future Stars" pelnė pirmąją vietą. Tame pačiame konkurse, šou šokių kategorijoje puikiai pasirodė ir Evelinos Krūgelienės „Amadeus dance“ šokėjos – merginos taip pat užėmė pirmąja vietą.
Nuotrauka
savanoriai
Įkelta:
2021-05-13
Spartėjant skiepijimo tempams įvairiuose Lietuvos miestuose bei artėjant masinei vakcinacijai, skiepijimo centruose bei poliklinikose jau ima trūkti savanorių. Lietuvos Raudonasis Kryžius, kuris vakcinavimo procese koordinuoja NVO savanorių pajėgas (kai kuriuose miestuose padeda ir „Lietuvos Carito“ bei Maltiečių savanoriai) pastebi, kad masinei vakcinacijai reikės beveik dvigubai daugiau savanorių nei turima šiuo metu. Todėl Lietuvos Raudonasis Kryžius kartu su miestų savivaldybėmis ragina neabejingus gyventojus ateiti į pagalbą savo miestams.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-12
Praėjusį savaitgalį keturiasdešimt karių iš Lietuvos kariuomenės motorizuotos pėstininkų brigados „ Žemaitija“ Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono drauge su kultūros paveldo specialistėmis Svetlana Jašinskiene ir Aida Ašmonaite sutvarkė Skaudvilės seniūnijoje esantį Juškaičių piliakalnį.
Nuotrauka
renata
Įkelta:
2021-05-11
Gegužės 12-ąją, 17 val., Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į slemo dirbtuves Tauragės pilies menėse. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-09
17-metis tauragiškis Simas Gaučas, besimokantis Tauragės „Versmės“ gimnazijoje, jau atrado savo aistrą – fotografiją. Vienuoliktoje klasėje šiuo metu mokslus kremtantis jaunuolis ne tik įamžina žmonių portretus ar gamtos vaizdus, bet ir filmuoja vaizdo klipus. Vieną vaizdo įrašą žiūrovai jau gali išvysti ir „Versmės“ gimnazijos feisbuko puslapyje – jame nufilmuotas gimnazistų sukurtas spektaklis „100 nuotolinių kelionių Narnijoje“.
Nuotrauka
PRC
Įkelta:
2021-05-04
Į  Tauragės profesinio rengimo centro (PRC)  pedagogų ir mokinių kolektyvą įsisuko visą pasaulį apėmęs „Jerusalema“ iššūkis – ugdymo įstaiga feisbuke dalijasi nuotaikingu vaizdo įrašu. Centro pedagogai ir mokiniai vienu vaizdo klipu parodo ne tik sklandžiai išmoktus šokio judesius, bet ir primena apie turtingą šios ugdymo įstaigos bazę bei čia įgyjamas specialybes.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-04
Sunku patikėti, bet Plungės pakraštyje įsikūrusią nedidelę Algirdo Uščino vilnos karšyklą-verpyklą žino ne vien avis, alpakas, kalnų ožkas ar kerpamus šunis auginantys žemaičiai. Sukaršti ir suverpti vilnos jam atveža Kauno, Marijampolės, Vilkaviškio, Trakų, Vilniaus, kitų Lietuvos rajonų ūkininkai. Ir ne tik. Jo paslaugų prašo kaimynai lenkai, latviai, norvegai bei švedai. Iš kur toks populiarumas? Ogi A. Uščinas – bene vienintelis Lietuvoje ne pramoniniu būdu sugebąs apdirbti alpakų vilną. Tokių meistrų, matyt, ir svečiose šalyse trūksta arba jų visai nėra, jei ir jie beldžiasi į plungiškio duris.
Nuotrauka
medalis
Įkelta:
2021-04-29
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo Motinos dienos proga ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo 44 motinas ir globėjas. Tarp apdovanotųjų – ir Batakių seniūnijoje gyvenanti Danutė Liekienė.