2020-09-25

Greičiausiai sudėtinga rasti vieną universalų atsakymą į klausimą, kaip sudominti vaikus privalomosios literatūros ar apskritai knygų skaitymu. Vis dėlto visuomet įdomu ir naudinga, ieškant artimiausių požiūrio kampų, vis iš naujo apsvarstyti, kas gali turėti lemiamos įtakos jaunam žmogui, dvejojančiam, sėsti ar nesėsti prie knygos. Tad šįkart „Tauragės žinios“ pasikvietė tauragiškę jaunosios kartos literatūrologę, Vilniaus universiteto doktorantę Moniką Andrulytę pasikalbėti apie jos pačios skaitymo patirtis, knygų teikiamą naudą ir pasidalyti nuomone, koks turėtų būti moksleivių santykis su privalomąja literatūra mokykloje.

2020-08-26

Pagramantyje surengta žemdirbių ir Žolinės šventė „Dėkojame žemei“. Be visų renginyje organizuotų linksmybių, vyko geriausių rajono ūkininkų apdovanojimai. Rajono ūkininkai pagerbti už atliekamus sunkius darbus ir gražiai tvarkomą aplinką.

2020-08-23

Liepos 28 dieną, antradienį, Kauno klinikose atlikta pirmoji aortos vožtuvo implantacija neužmigdant paciento. Sėkmingai operaciją atlikusioje Kauno klinikų specialistų komandoje – ir tauragiškis gydytojas kardiologas Kasparas Briedis. „Tauragės žinios“ pakalbino K. Briedį apie sklandžiai įvykdytą operaciją, širdies ligas ir medicinos studijas.

2020-08-14

Ar daug pažįstate porų, kartu skaičiuojančių jau 50-us bendro gyvenimo metus? Na, bent aš vieną asmeniškai jau tikrai pažinosiu. Rugpjūčio 8 dieną, šeštadienį, Dapkiškių kaimo gyventojai Eugenija Marija ir Jurgis Pumpučiai atšventė auksines savo vestuves. „Ir prieš 50 metų toje pačioje Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje šliūbą ėmėm“, – prasitaria E. M. Pumputienė ir kol J. Pumputis uoliai užsiima lauko darbais, mudvi prisėdame pabendrauti ir pasvarstyti, kas lemia sėkmingą ir ilgai trunkančią santuoką.

2020-08-11

Riešinės – ne vienos merginos ir moters mėgstamas aksesuaras. Ant rankų riešų maunami mezginiai ne tik šildo vėsesniu laikotarpiu, bet ir puošia, džiugina akį įvairiausiais raštais ir spalvomis. Riešinių mezgėja iš Pagramančio Irena Aputienė itin daug dėmesio skiria kuo įdomesniam raštui išgauti. Į „Tauragės žinių“ redakciją moteris atsinešė savo pačios megztų riešinių ir papasakojo apie šią mėgstamiausią savo laisvalaikio veiklą.

2020-07-31

„Man didžiulė garbė ir didžiulis malonumas yra organizuoti renginį „Prie garažų“, į kurį paprastai susirenka tikrai labai daug žmonių“, – džiaugėsi Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Tiesa, kiek nuogąstavo, ar šiemet tauragiškiai aktyviai rinksis, bet kartu vylėsi, kad žmonės nepabūgs ir ateis drauge pasidžiaugti gera poezija bei muzika. Kraštiečių mėgstamas ir laukiamas renginys kitąmet minės 10 metų sukaktį.

2020-07-31

Liepos 27 dieną, pirmadienį, atidaryta antroji šunų vedžiojimo ir dresavimo aikštelė Tauragėje. Ji įrengta netoli Žalgirių gimnazijos ir Kartų parko. Priešingai nei 2017 m. liepą mieste įkurta pirmoji šunų aikštelė, kuri labiau skirta didesniems šunims, naujoji tinkama bei patogi ir mažiems, ir didesniems keturkojams.

2020-07-29

Liepos 22 dieną, trečiadienį, bendradarbystės centre „Spiečius“ surengta atvirų durų diena. 2018 m. VšĮ „Versli Lietuva“ Tauragėje įsteigtas „Spiečius“ stipriai išaugo – anot Tauragės „Spiečiaus“ koordinatorės Indrės Gendroliūtės-Gerulienės, daugelis tauragiškių jau žino šį centrą, kuris šiandien turi 18 narių ir kuriuo domisi ne tik vietiniai. „Galiu pasidžiaugti, kad atvyksta ir iš Jurbarko, ir iš Šilalės. Jei jau važiuoja į kitą miestą, suprantame, kad esame reikalingi, kad vertina tai, ką gali gauti „Spiečiuje“, – sako I. Gendroliūtė-Gerulienė.