Smaragdines vestuves atšventę Birutė ir Stanislovas Kuisiai: „Kur beeidavom – visada kartu“
Įkelta:
2023-06-12
Nuotrauka
KUISIAI
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Stanislovas ir Birutė maždaug prieš mėnesį atšventė 55-ąsias vestuvių metines

,
Nuotrauka
KUISIAI
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
,
Nuotrauka
KUISIAI
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
informacija@taurageszinios.lt
A
A

Pastaruoju metu žiniasklaidoje aidint garsenybių skyrybų skandalams retai beišgirsi apie laimingas santuokas. Galbūt dėl to, kad laimė mėgsta tylą? Tyliai, tačiau laimingai gyvena ir aukštupiškiai Birutė ir Stanislovas Kuisiai, balandžio 30-ąją atšventę jau 55-ąsias vestuvių metines.

Kuisių terasa Aukštupiuose (Žygaičių seniūnija) papuošta gražiausiomis gėlių kompozicijomis. Tai 55-ųjų vestuvių metinių proga gautos gėlės. Šventės būta smagios – iš užsienio sugrįžo dukros šeima, atvyko sūnus, susirinko giminaičiai bei kaimynai.

Sūnus Vygantas gyvena čia pat, Aukštupiuose, dukra Lijana – Norvegijoje. Kuisiai džiaugiasi jau 5-iais anūkais bei proanūkiu.

Birutė pasakojo, kad gimtadienio proga sūnus padovanojo planšetę, tad ji vis peržiūri naujienas, o svarbiausia – susisiekia su užsienyje gyvenančia dukra ir anūkais.

Sveikata sutuoktiniai  labai nesiskundžia – 83-iuosius einantis Stanislovas ir 73-ejų Birutė dar laiko 7 avis, vištų, turi vieną avilį ir gražina bei puoselėja savo sodybą. Ir ne veltui – Kuisių sodyba ne kartą Lietuvos mastu įvertinta geriausiai tvarkomų sodybų nominacijoje. 

Atsidavęs ugniagesys 

Stanislovas nuo 1965-ųjų daug metų dirbo gaisrinėje, tėčio pėdomis pasekė ir sūnus. Vėliau Stanislovą pakvietė dirbti kolūkio raguočių komplekse Aukštupiuose, prižiūrėti pieno linijas.

– Darbas buvo čia pat, atlyginimas geras, tik reikėdavo ryte anksti keltis, o vakare vėlai gulti. Žiemą jau 5–6 val. reikėdavo keltis ir eiti į darbą, – pasakojo Stanislovas, pridūręs, kad septynerius metus taip ir dirbo be poilsio dienų. 

Stanislovo darbo stažas – 45 metai.

O Birutė kilusi iš Liolių, Kelmės rajono. Ji dirbo pardavėja Kaltinėnuose, Šilalės rajone. Vėliau brolis pasakė, kad Aukštupiuose reikia pardavėjos. Tad ji ir atsikraustė Aukštupius. 

Iš pradžių susipažinę, pabendravę Birutė ir Stanislovas dar nesvarstė apie vestuves. Bet vėliau Stanislovas jau ir siūlydavo tuoktis, bet Birutė vis atidėliodavo.

– Stanislovas buvo gaisrininkas, gaisrinė tada dar buvo Aukštupiuose. O aš atvažiuodavau pas brolį, kuris gavo paskyrimą į Aukštupius. Jis buvo brigadininkas, agronomas. Pas mus Lioliuose nebuvo mados eiti į šokius. Aukštupiuose šokiai vykdavo gražiai įrengtuose kultūros namuose, grodavo orkestras, – prisiminimais dalijosi Birutė.

Vėliau sulaukusi paskyrimo dirbti parduotuvėje prie Medvėgalio kalno Šilalės rajone, moteris teigė pagalvojusi, kad geriau susituokti ir atsikraustyti gyventi į Aukštupius.

– Ten buvo labai atoki vieta, kažkaip man, merginai iš kaimo, atrodė ten pernelyg baisu dirbti, tad ir nusprendžiau persikraustyti ten, kur širdžiai mieliau, – mintimis pasidalijo Birutė. Tada Birutė ir sutiko susituokti, nes Stanislovas vis primindavo apie vestuves.

Iki vestuvių Kuisiai draugavo dvejus metus, vis pasikalbėdavo, susirašydavo laiškais.

– Nuvažiuodavau pas Birutę kartais ir savo motociklu „Jawa“. Kelias – apie 70 kilometrų, – prisiminė Stanislovas.

Prakalbusi apie motociklą šeima prisiminė ir linksmą nutikimą:

– Birutė į darbą važiuodavo „Jawa“, o vėliau norėjo išbandyti vairuoti „Emką“ su lopšiu. Pakeliui buvo vienas mažas prūdukas ir kitas didelis. Sakiau, važiuok tiesiai, paskui reiks sukti, o ji – tiesiai į tą mažąjį prūduką... – juokėsi sutuoktiniai.

Birutė pasakojo daugiau prie motociklo vairo nebesėdusi.  

– Buvo jau baugu važiuoti, – prisiminė ji.

Motociklu jie važiuodavo į turgų, į Kelmę aplankyti Birutės tėvų. Lopšyje kartu keliaudavo ir sūnus.

– Apkamšydavom pagalvėmis ir jis ramiausiai miegodavo, – prisiminė Birutė. 

Susituokė jauni

Birutė ir Stanislovas susituokė, kai jai buvo 18 metų, jam 26-eri. Ir švęsta gana įdomiai – pirmiausia atšventė Lioliuose, pas jaunosios tėvus, o kitą dieną grįžo į Būdviečius, Stanislovo tėviškę, kur irgi laukė gausus svečių būrys.

Po vedybų praėjus keliems metams šeima susilaukė vaikų ir Birutė į darbus nebegrįžo – liko prižiūrėti namų ir auginti vaikų.

– Vaikai maži, o vyras dirbo gaisrinėje – turėdavo dvi laisvas, o trečią dieną jau reikėdavo budėti visą parą. Gyvenom dar tada vienkiemyje, man reikėdavo prižiūrėti vaikus, šerti gyvulius, – kalbėjo Birutė.

Dešimt metų Birutė ir Stanislovas pragyveno vyro gimtinėje Būdviečiuose, Kirmėlyne vadintame vienkiemyje.  

Remontavosi namus, ūkinius pastatus, paskui, kai prasidėjo perkėlimas į gyvenvietes, pradėjo statytis namą Aukštupiuose. 1978-ųjų pavasarį pradėjo statyti namą, o rudenį jau ir įsikėlė. Iš pradžių – į pirmą aukštą, po truputį įsirenginėjo ir antrąjį. Dabar per atostogas ten įsikuria vaikai ir anūkai.

– Stanislovas pastatė namą beveik pats vienas, gal mūryti ir ištinkuoti tik pasisamdė, o visa kita po truputį įrengė pats, – vyrą gyrė Birutė.

– Susikūrėme jaukų lizdelį, – pridūrė Stanislovas.

Augino anūkus

Dukrai išvažiavus į užsienį anūkus Kuisiai augino nuo mažens iki 11 ir 13 metų. Vaikai labai pasiilgdavo mamos, tad vėliau dukra juos išsivežė į Norvegiją.

– Auginome kaip savo vaikus, – kalbėjo Birutė.

Taip susiklostė, kad jų mažasis anūkėlis nelankė paruošiamosios klasės, o keliavo tiesiai į pirmąją. 

– Jam buvo sunku pasivyti kitus vaikus. Sušildavom, kol išmokėm skaityti, – juokiasi Stanislovas. – Tikriausiai du mėnesius vargome, o vėliau jau kuo puikiausiai pramoko. Ketvirtąją klasę jau baigė geriausiais įvertinimais.

Seneliai džiaugiasi, kad anūkai juos aplanko. Štai vienas, dar tebegyvenantis Norvegijoje, ekspromtu internete radęs nebrangius bilietus, neseniai savaitgalį aplankė senelius.

– Vaikai, anūkai mūsų tikrai geri, nesu girdėjusi jokio blogio žodžio. Nei mes sakydavom savo tėveliams, nei jie mums. Matyt, matė mūsų pavyzdį, – teigė Birutė.

Visuomet darnoje

Kokia to ilgo ir gražaus gyvenimo kartu paslaptis? Kuisiai atsako su šypsena.

– Muštynių tai nėra buvę, – juokiasi sutuoktiniai. – Susipykt susipykstam, bet ir susitaikom.

Birutė sakė, gyvenime vyras nėra jos pastūmęs ar kokio negražaus žodžio pasakęs.

– Kur eidavom – visada kartu, nesiskirdavome. Tikriausiai ir tai prisidėjo prie mūsų gražios ir darnios santuokos, – kalbėjo Stanislovas.

 

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.