Rokas Baciuška: „Žinome, kad buvome greičiausi“
Įkelta:
2023-01-24
Nuotrauka
rokas
Nuotraukos autorius:
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
,
Nuotrauka
rokasb
Nuotraukos autorius:
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
,
Nuotrauka
rokasb
Nuotraukos autorius:
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
,
Nuotrauka
rokasb
Nuotraukos autorius:
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
,
Nuotrauka
rokasb
Nuotraukos autorius:
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka

Dvi savaitės dulkių, smėlio, greičio ir didžiulės įtampos – Rokas  Baciuška šių metų Dakare  išgyveno tikrą dramą. Nors grįžo be išsvajotos pirmosios vietos, po ilgos ir varginančios kovos ne savo noru nusileidęs, tačiau pagerinęs geriausią asmeninį rezultatą Dakare ir bagių klasėje užėmęs antrąją vietą. „Tokia maža ir tuo pačiu tokia didelė ta mūsų Lietuva, o ką jau kalbėti apie Tauragę. Jokie išbandymai nebaisūs, kai esame kartu, todėl dalinuosi džiaugsmu su jumis visais“, – teigė lenktynininkas.

Nesėkmė tykojo pačioje pabaigoje

R. Baciuška  paskutiniame greičio ruože užtikrintai pirmavo prieš lenką Eriką Goczalą, tačiau kai finišas jau buvo pasiekiamas ranka, sugedo Roko bagio kardanas. Jis buvo priverstas stoti remontui, iššvaistė brangias minutes ir galiausiai liko per žingsnį nuo aukščiausio prizininkų podiumo laiptelio. Nepaisant to lietuvis pagerino praėjusių metų rezultatą, kai debiutiniame savo Dakare finišavo trečias. 

Nuotrauka
rokasb
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka

„Svajonę pasiglemžė nesklandumai“, – po finišo teigė jaunasis sportininkas.  

Emocijos jau atslūgo

„Tauragės žinių“ pakalbintas Rokas prisipažino iš pradžių dėl nesėkmės jautęs nusivylimą, tačiau dabar emocijos jau atslūgo.

Paklaustas, ką jautė supratęs, kad prieš pat finišą pergalė slysta iš rankų, Rokas sako: 

– Kai kardanas nusisuko, supratau, kad jau viskas – „arivederči“ pirmai vietai ir reikia bent finišą pasiekti. Dar gerai baigėsi, kad Marekas Goczalas gavo 2 minučių baudą ir mes išlikome antri. Visgi buvo kiti tikslai, bet viskas yra gerai, parodėme stabilumą, lipome ant podiumo. Bendroje įskaitoje tarp visų automobilių baigėme 22 pozicijoje, su bagiu užimti tokią vietą yra neblogas rezultatas. 

Nuotrauka
rokasb
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka

Vis dėlto jis mano, kad ši pergalė kartu yra ir didžiausias pralaimėjimas jo karjeroje – pergalė jau buvo ranka pasiekiama, tačiau sėkmei nusisukus išsprūdo iš rankų.  

Paprašytas bent šį tą papasakoti apie Dakaro užkulisius – kokia ten tvyro atmosfera, ar būna kokių intrigų, noro pakenkti, Rokas pasakojo, kad būna visko – lenktynės yra lenktynės, kiekvienas kovoja už save ir nori laimėti, nors to neparodo. Tačiau „Red Bull Can-Am“ komanda, kurios sudėtyje jis lenktyniauja, labai draugiška ir palaikanti.     

R. Baciuška patvirtino visada jaučiąs ir didžiulį tauragiškių palaikymą:

– Visi mane žino, visi už mane serga, jaučiu tai. Ačiū jiems!

Dakaras buvo sunkus 

„Pagaliau esame Lietuvoje. Tas tris savaites Saudo Arabijos rudos spalvos jau nusibodo, tai smagu grįžti į Lietuvą“, – pirmadienį Vilniaus oro uoste kalbėjo lenktynininkas. 

Paklaustas, kuris Dakaras buvo sunkesnis – pirmasis ar šis, Rokas nė neabejoja – šis Dakaras buvo ypač sunkus. 

Nuotrauka
rokasb
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka

– Pernai daug ko nežinojau, nesitikėjau. Tačiau dabar vis tiek buvo kur kas sunkiau. Dar ir dėl to, kad važiavau už „Red Bull Can-Am“ komandą, tad buvo labai daug atsakomybės. Buvo ir lietaus, ir smėlio, ir kopų. Ir mechanikams buvo sunku. Kalbėjau ir su sportininkais, kurie lenktyniauja 15 metų, jie sakė tokio sunkaus Dakaro nepamenantys. Kai mums nusisuko kardanas, supratau, kad jau viskas, reikia atsisveikinti su pergale. Komanda sakė, kad taip jų bagiui nėra buvę. Bet viskas gerai. Viskas tęsiasi, – „Tauragės žinioms“ tvirtino sportininkas. 

Beje, R. Baciuška tarp visų lietuvių šių metų Dakaro ralyje buvo geriausias, o iš Dakaro anksčiau laiko pasitraukė net du lietuvių ekipažai. Pats R. Baciuška teigė, kad jam sekasi dėl jo paties kantrybės.

Ilsėtis nėra kada

– Viskas praėjo, gyvenimas tuo nesibaigia. Gavosi kaip gavosi, žinome, kad viduje esame čempionai, komanda yra patenkinta, dar liko 4 etapai pasaulio čempionate, mes bandysime kovoti, – teigė lenktynininkas. – Su komanda turiu kontraktą visam šiam sezonui, tai tikrai važiuosime į Pasaulio čempionatą. Kitas startas – po mėnesio, ilsėtis nėra kada. Dabar sieksime dar kartą laimėti Pasaulio ralio reido čempionatą. Aišku, tikslas ateityje yra T1+ kategorija, – sakė R.Baciuška.

Už išskirtinius sportinius pasiekimus – Garbės ženklas

Praėjusių metų pabaigoje R. Baciuška įvertintas Garbės ženklu už išskirtinius sportinius pasiekimus, kurie garsina Tauragės vardą Lietuvoje ir pasaulyje. Roko apdovanojimą atsiėmė jo tėvai.

– Rokas prašė labiausiai padėkoti Tauragei, jos žmonėms už palaikymą, pasitikėjimą ir paramą, tiek moralinę, tiek ir finansinę, – atsiimdamas apdovanojimą sakė Roko tėtis Giedrius Baciuška. – Rokas jaučia didelę pagarbą ir dėkingumą jums visiems. 

Nuotrauka
rokasb
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka

Beje, R. Baciuška – jauniausias žmogus, kuriam suteiktas Garbės ženklo apdovanojimas.

Kartingo lenktynių karjerą Rokas pradėjo nuo devynerių. Ją jau puošia neįtikėtini pasiekimai: jis – daugkartinis Lietuvos ir Baltijos šalių kartingo čempionas, Europos kartingo čempionato 7-osios vietos laimėtojas, Pasaulio kartingo čempionato 14-osios vietos laimėtojas, 2018 m. ralio kroso čempionato nugalėtojas. O praėję metai jaunajam lenktynininkui buvo patys dosniausi laimėjimais T-4 klasėje. Pernai sportininkas Dakaro ralyje laimėjo trečiąją vietą ir pelnė geriausio naujoko titulą. Abu Dabio dykumos iššūkio lenktynių istorijoje jis įsirašė kaip antrosios vietos laimėtojas. Jis buvo ir Maroko ralio nugalėtojas, Andalūzijos ralio trečiosios vietos laimėtojas ir Pasaulio ralio-reidų čempionas T-4 klasėje. 

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.