Moderniam ūkiui vadovauja svarsčių kilnotojas
Įkelta:
2023-01-14
Nuotrauka
ukininkas
Aprašymas

Asmeninio albumo nuotraukos

 

,
Nuotrauka
ukininkas

Praėjusių metų pabaigoje surengtame Mero padėkos vakare už jaunatvišką ryžtą kuriant inovatyvų ir modernų ūkininko ūkį Tauro statulėlė įteikta Gyčiui Ūseliui. Dabar jaunasis Batakių seniūnijos ūkininkas dirba apie 120 hektarų žemės ir planuoja tolesnę ūkio ir technologijų plėtrą. Gytis dalyvauja Lietuvos kaimo plėtros programose ir per investicinius projektus modernizuoja ūkį. O baigtos Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijos rodo dar vieną vaikino pomėgį – sportą. Gytis yra ir svarsčių kilnojimo pasaulio čempionas. 

Modernizuoja ūkį 

Pasak Gyčio, jo tėvai ūkininkauja jau seniai, o pats ūkininkauti pradėjo sulaukęs pilnametystės ir toliau stengiasi puoselėti tėvų sukurtą ūkį.

– Ūkyje dirbame kartu su tėvais. Tiesiog supratome, kad be Europos Sąjungos pagalbos mums gali nepavykti sukurti gero, inovatyvaus ūkio, tad tapau jaunuoju ūkininku ir viskas dabar vyksta mano vardu. Europos Sąjungos paramos labai stipriai padeda mums įdiegti visas inovacijas ir palengvinti darbą, – teigė G. Ūselis.

Ūselių ūkyje auginamos pieninės karvės, iš viso, skaičiuojant ir veršelius, galvijų šiuo metu yra apie 110. Auginamos ir grūdinės kultūros.

– Mano ūkininkavimas prasidėjo nuo to, kai nusipirkau 6 ha žemės ir pradėjau galvoti, kaip įsigyti daugiau žemės. Pastarąjį kartą savo vardu deklaravau jau 123 ha, – vardijo Gytis.

Kaip tik šią žiemą baigtas statyti naujas ūkinis pastatas. Kaip teigė Gytis, nuo idėjos iki  projekto įgyvendinimo viskas užtruko net dvejus metus:

– Pastatėme naują fermą, įrengėme naują automatinę melžimo sistemą, vadinamąjį melžimo robotą.  Mano jaunai galvai buvo velniškai sunku, daug nežinomybės, daug klausimų, į kuriuos teko ieškoti atsakymų. Žinoma, finansiniai dalykai atrodė labai sudėtingi. Visa laimė, kad sutartį su rangovu pavyko sudaryti iki kainų kilimo. Statybas labai apsunkino dabartinė pasaulinė situacija, medžiagų tiekimo sutrikimai. Vargais negalais viskas pavyko, pastatėme ir jau dirbame, – džiaugėsi ūkininkas.

Dar viena skaudi aktualija ūkininkams – krintančios pieno supirkimo kainos. Gyčio tai, žinoma, nedžiugina, tačiau šį laikotarpį, pasak jo, vienaip ar kitaip teks iškęsti.

– Kai pastatai tokį statinį, įrengi melžimo sistemą, mažinti ūkio jau negali, turi eit pirmyn. Kainų sumažėjimas ir pieno kiekio mažinimas tikrai neatneš naudos. Reikia nepamiršti ir to, kad yra tam tikri įsipareigojimai kreipiantis į Europos Sąjungą paramos, tad reikia įsipareigoti ir vykdyti verslo planą, o verslo plane, be abejonės, numatytas ūkio didėjimas. Mažinti ūkio kol kas tikrai nesiruošiame. Liūdna, kad labai krinta kainos, bet yra kaip yra. Tokia yra pasaulinė situacija, – pasakojo G. Ūselis.

Nuotrauka
ukininkas

Sportu susidomėjo dar mokykloje

Gytis randa laiko ne tik ūkio darbams, bet ir mylimai veiklai – sportui, kuriuo susidomėjo dar mokydamasis mokykloje.

– Batakių vidurinėje mokykloje (dabar Skaudvilės gimnazijos Batakių pagrindinio ugdymo skyrius)  kūno kultūros mokytojai gana aktyviai užsiėmė su vaikais, kuriuose matė potencialą įvairiose sporto šakose. Viskas prasidėjo nuo krepšinio, bet ten nejutau pranašumo, nemaniau, kad šioje sporto šakoje galiu būti geriausias ir kad pasieksiu didelių pergalių. Šiek tiek vėliau užsiėmiau boksu, tai buvo gal tik pusantrų metų, kai man buvo 14–15 metų, – vardijo sportininkas.

Tačiau galiausiai jo dėmesį patraukė svarsčių kilnojimas. 

– Pradėjau aktyviai kilnoti svarsčius, dalyvauti varžybose – iš pradžių mokykline, vėliau ir Lietuvos čempionatuose. Lietuvos čempionatai prasidėjo, kai man buvo 16 metų, tais pačiais metais sudalyvavau ir pirmajame Europos čempionate. Visa tai, liaudiškai tariant, „užkabliavo“, ir taip viskas išsirutuliojo iki šios dienos, – kalbėjo pašnekovas. – Europos ir Pasaulio svarsčių kilnojimo čempionatuose dalyvaudavau nuo 17 metų ir visad būdavau antras, praėjusiais metais pagaliau pavyko laimėti ir pirmąsias vietas.

Nuotrauka
ukininkas

Susidomėjo funkciniu sportu

Iš pradžių Gytis buvo įstojęs į transporto priemonių inžinerijos studijas Kaune, bet supratęs, kad tai ne jo sritis, vėliau įstojo į Šiaulių universitetą studijuoti to, ką mėgsta. 

– Studijų metu išmėginau funkcinį sportą, kuris šiuo metu sporto veikloje užima didžiausią laiko dalį. Nors funkcinio sporto pasiekimais čempionatuose ar turnyruose pasigirti negaliu, šiam sportui dabar skiriu daugiausia laiko, – prioritetus dėstė G. Ūselis.

Funkcinio sporto jis treniruoja ir vaikus.

– Kodėl nebe taip aktyviai sportuoju su svarsčiais? Todėl, kad svarsčiai, sakykime, nuobodi, monotoniška sporto šaka. Mes ten turime tris veiksmus ir tuo viskas baigiasi, o funkcinio sporto čempionatuose turime daugybę pratimų: lengvoji atletika, sunkioji atletika, gimnastika, plaukimas, įvairūs kiti funkciniai pratimai, – vardijo treneris.

Pasak jo, užsiimant funkciniu sportu galima pajausti kur kas didesnį tobulėjimą nei užsiimant svorių kilnojimu. 

– Aišku, nemečiau svarsčių kilnojimo, kilnoju ir toliau, tik tiek, kad jiems skiriu mažiau laiko nei kitiems pratimams, – aiškino jis.

Gytis pasidalijo ir vienu savo ateities tikslų. Kadangi svarsčių kilnojimo Pasaulio ir Europos čempionatuose jis jau yra pasiekęs daug, dabar norėtų sudalyvauti būtent funkcinio sporto Pasaulio ir Europos čempionatuose. 

Treniruoja kitus

Gytis turi subūręs savo sporto klubo „MAXFIT“ komandą, tačiau kol kas neturi konkrečios vietos, vis bando kažkur prisiglausti, tačiau ateityje tikisi rasti ar įrengti patalpas, skirtas svarsčių kilnojimui ir funkciniam sportui. 

– Didžioji sporto klubo narių dalis yra Skaudvilės gimnazijos mokiniai, kurie ir treniruojasi Skaudvilės gimnazijoje, ten aš jiems vedu ir funkcines treniruotes. Žinoma, treniruoju ir svarsčių kilnojimo sporto šaką kaip Tauragės sporto centro treneris, – teigė G. Ūselis, pridūręs, kad sportuoti renkasi ne tik mokiniai, bet ir jau baigę mokyklas vaikinai. 

Iš viso sportuojančių vaikinų yra 18, į treniruotes ateina nuo 10-ies iki 28-erių metų vaikinai.

Nuotrauka
ukininkas

Didinti ūkio kol kas nesiruošia

Gyčio galvoje sukasi tikrai ne viena įdomi mintis, tačiau jis dar svarsto, ar visomis jomis dalintis.

– Galbūt kol kas būtų pernelyg ambicinga kalbėti apie galvoje besisukančius planus. Kol kas tiesiog įgyvendinsiu savo verslo planą, ką sukūrėme prieš įrengdami naują sistemą ūkyje, kol kas plėstis stipriai nesiruošiu, – teigė vaikinas.

O į savo sporto klubą jis stengsis pritraukti vis daugiau žmonių ir tikisi, kad artimoje ateityje pavyks turėti savo vietą, kurioje komanda galės užsiimti įvairiomis sporto šakomis, daugiau pasiekti ne tik pats, bet ir su klubo nariais.

Pomėgį tenka nustumti į šoną

Pasak Gyčio, suderinti keletą veiklų tikrai nėra lengva.

– Iš tiesų, suderinti ūkio darbus bei treniruotes velniškai sunku, kartais netgi tenka duoti darbui pirmenybę ir praleisti vieną antrą treniruotę įsibėgėjus darbymečiui. Kadangi sportu nesiekiu pelno ir neketinu iš to pragyventi. Tad reikia pasistengti dėl to, kas mane išlaiko, – atviravo G. Ūselis.

Jis teigė, kad suspėti visur yra labai sunku, kartais pritrūksta ir motyvacijos, norisi ir laisvo laiko, bet jei jau užsibrėžė tikslą, kryptingai link jo ir turi eiti.

– Be abejonės, sportas yra arčiau širdies, bet, kaip ir minėjau, mano sporto klubas – ne pelno siekianti organizacija, mano sporto šakos – funkcinis sportas ir svarsčių kilnojimas manęs neišlaikys. Suprantu, kad iš to neuždirbsiu, o ūkis gali atnešti tam tikras pajamas. Tad jam ir tenka pirmenybė, – svarstė Gytis.

Nuotrauka
ukininkas
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.
Nuotrauka
skurvydas
Juozo Petkevičiaus nuotrauka 
Įkelta:
2023-02-16
Šiemet Tauragei tapus Lietuvos kultūros sostine, kurios koncepcija – penki keliai, vieno jų – Praeities kelio – ambasadoriumi tapo Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ restauratorius Audronis Skurvydas, apie savo darbą kalbantis su tokiu entuziazmu, kad juo nesunku užsikrėsti. Jo dirbtuvėse akys laksto nuo daikto prie daikto, o rankos pačios kyla viską paliesti. Praeities kelias, pasak jo, simbolizuoja mūsų patriotiškumą, meilę Tėvynei, pagarbą istorijai, tradicijų ir etnokultūros puoselėjimą ir pasididžiavimą savo kraštu. 
Nuotrauka
rokas
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Dvi savaitės dulkių, smėlio, greičio ir didžiulės įtampos – Rokas Baciuška šių metų Dakare išgyveno tikrą dramą. Nors grįžo be išsvajotos pirmosios vietos, po ilgos ir varginančios kovos ne savo noru nusileidęs, tačiau pagerinęs geriausią asmeninį rezultatą Dakare ir bagių klasėje užėmęs antrąją vietą. „Tokia maža ir tuo pačiu tokia didelė ta mūsų Lietuva, o ką jau kalbėti apie Tauragę. Jokie išbandymai nebaisūs, kai esame kartu, todėl dalinuosi džiaugsmu su jumis visais“, – teigė lenktynininkas.
Nuotrauka
kaledos
Įkelta:
2022-12-25
Kalėdų stebuklas dažniausiai prasideda nuo susitikimo su Kalėdų Seneliu. Vienas jų –  menininkas Edvardas Gasinskas. Daugybę metų šventėms pasipuošiantis Kalėdų Senelio kostiumu vyras nori pradžiuginti kuo daugiau žmonių.
Nuotrauka
ausra
Įkelta:
2022-12-24
Seni žmonės tokie pat svarbūs, kaip jauni, sveiki ir veiklūs. Tačiau dažnai jie gyvena vieniši ir jiems reikia pagalbos. Policijoje dirbanti Maltiečių savanorė Aušra Mandrijauskaitė-Dambrauskienė kas sekmadienį aplanko po keletą vienišų senolių, atveždama jiems ne tik maisto paketus, bet ir savo širdies šilumą. Ji sako, kad senoliams ne taip svarbu atvežamas maistas, kaip galimybė pabendrauti. Su jais išgertų arbatos puodelių, sako, negalėtų net suskaičiuoti, o geriausias atlygis – ją pamačius džiaugsmu sužibančios senolių akys.
Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo. 
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 
Nuotrauka
teiseja
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Tauragės apylinkės teisme pusę metų dirbanti teisėja Jurgita Vaitkevičienė atvira – padėtis teismuose dėl žemų teisėjų ir kitų darbuotojų atlyginimų tampa kritinė, nes sunkiau prisikviesti gabių teisininkų. Taigi darbo krūvis tik didėja. Nepaisydama to, J. Vaitkevičienė savo darbe mato didelę prasmę – ji teigia, kad teisėjo darbas labai svarbus visuomenei visų pirma dėl to, kad einant šias pareigas galima apginti pažeistas žmogaus laisves ir teises, o priimami sprendimai kartais lemia žmonių gyvenimus, tad ant teisėjų pečių krinta didžiulė atsakomybė. 
Nuotrauka
sigrida
Įkelta:
2022-11-02
Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku
Nuotrauka
vestina
Įkelta:
2022-10-29
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki penkerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Mokslinių darbų ji ėmėsi dar studijuojama, nestokoja jiems idėjų ir dabar, jau dirbdama, o žiniomis ir patirtimi dosniai dalijasi ne tik su Klaipėdos, bet ir su Tauragės moksleiviais – į mokyklą ją pakviečia močiutė Ona Gaurylienė, mokytojaujanti Jovarų pagrindinėje mokykloje. 
Nuotrauka
rokas baciuska
Komandos archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-20
Maroko ralyje tauragiškis Rokas Baciuška T4 klasėje finišavo pirmas. Ši pergalė užtikrina, kad Pasaulio ralio čempionate Rokas bus pirmasis lietuvis, užlipęs ant prizininkų pakylos. Šiuo metu jaunasis lenktynininkas yra antras galutinėje įskaitoje, lemiama kova su pirmosios ir trečiosios vietos laimėtojais vyks Ispanijoje kitą savaitę. Roko ambicijos didelės – pergalė čempionate.
Nuotrauka
vestina gustiene
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-11
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki septynerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Šiuo metu ji dirba UAB „Glashed Baltic“, kurti užsiima inovatyviais projektais, komercinių pastatų stiklo fasadų gamyba. Vestina Gustienė dalyvauja „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos konkurse ir pateko į finalą. Iš daugiau nei 20 nominantų pateko į šešetuką.
Nuotrauka
aliona
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-01
Beprotiškai kylančios elektros kainos – dar vienas smūgis nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams. Tauragėje prisiglaudusios ukrainietės Alionos ir jos šeimos – dviejų dukrų ir dviejų anūkių – istorija ir taip kupina baimės, nerimo, sunkumų. Moteris tvirtina savo kelyje sutikusi tik gerus žmones ir yra be galo jiems dėkinga, tačiau dabar jai ir vėl reikia pagalbos – ji ieško būsto nuomai, kadangi namas, kuriame gyveno iki šiol, šildomas elektra, o sąskaitos –  kosminės.