Moderniam ūkiui vadovauja svarsčių kilnotojas
Įkelta:
2023-01-14
Nuotrauka
ukininkas
Aprašymas

Asmeninio albumo nuotraukos

 

,
Nuotrauka
ukininkas
informacija@taurageszinios.lt
A
A

Praėjusių metų pabaigoje surengtame Mero padėkos vakare už jaunatvišką ryžtą kuriant inovatyvų ir modernų ūkininko ūkį Tauro statulėlė įteikta Gyčiui Ūseliui. Dabar jaunasis Batakių seniūnijos ūkininkas dirba apie 120 hektarų žemės ir planuoja tolesnę ūkio ir technologijų plėtrą. Gytis dalyvauja Lietuvos kaimo plėtros programose ir per investicinius projektus modernizuoja ūkį. O baigtos Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijos rodo dar vieną vaikino pomėgį – sportą. Gytis yra ir svarsčių kilnojimo pasaulio čempionas. 

Modernizuoja ūkį 

Pasak Gyčio, jo tėvai ūkininkauja jau seniai, o pats ūkininkauti pradėjo sulaukęs pilnametystės ir toliau stengiasi puoselėti tėvų sukurtą ūkį.

– Ūkyje dirbame kartu su tėvais. Tiesiog supratome, kad be Europos Sąjungos pagalbos mums gali nepavykti sukurti gero, inovatyvaus ūkio, tad tapau jaunuoju ūkininku ir viskas dabar vyksta mano vardu. Europos Sąjungos paramos labai stipriai padeda mums įdiegti visas inovacijas ir palengvinti darbą, – teigė G. Ūselis.

Ūselių ūkyje auginamos pieninės karvės, iš viso, skaičiuojant ir veršelius, galvijų šiuo metu yra apie 110. Auginamos ir grūdinės kultūros.

– Mano ūkininkavimas prasidėjo nuo to, kai nusipirkau 6 ha žemės ir pradėjau galvoti, kaip įsigyti daugiau žemės. Pastarąjį kartą savo vardu deklaravau jau 123 ha, – vardijo Gytis.

Kaip tik šią žiemą baigtas statyti naujas ūkinis pastatas. Kaip teigė Gytis, nuo idėjos iki  projekto įgyvendinimo viskas užtruko net dvejus metus:

– Pastatėme naują fermą, įrengėme naują automatinę melžimo sistemą, vadinamąjį melžimo robotą.  Mano jaunai galvai buvo velniškai sunku, daug nežinomybės, daug klausimų, į kuriuos teko ieškoti atsakymų. Žinoma, finansiniai dalykai atrodė labai sudėtingi. Visa laimė, kad sutartį su rangovu pavyko sudaryti iki kainų kilimo. Statybas labai apsunkino dabartinė pasaulinė situacija, medžiagų tiekimo sutrikimai. Vargais negalais viskas pavyko, pastatėme ir jau dirbame, – džiaugėsi ūkininkas.

Dar viena skaudi aktualija ūkininkams – krintančios pieno supirkimo kainos. Gyčio tai, žinoma, nedžiugina, tačiau šį laikotarpį, pasak jo, vienaip ar kitaip teks iškęsti.

– Kai pastatai tokį statinį, įrengi melžimo sistemą, mažinti ūkio jau negali, turi eit pirmyn. Kainų sumažėjimas ir pieno kiekio mažinimas tikrai neatneš naudos. Reikia nepamiršti ir to, kad yra tam tikri įsipareigojimai kreipiantis į Europos Sąjungą paramos, tad reikia įsipareigoti ir vykdyti verslo planą, o verslo plane, be abejonės, numatytas ūkio didėjimas. Mažinti ūkio kol kas tikrai nesiruošiame. Liūdna, kad labai krinta kainos, bet yra kaip yra. Tokia yra pasaulinė situacija, – pasakojo G. Ūselis.

Nuotrauka
ukininkas

Sportu susidomėjo dar mokykloje

Gytis randa laiko ne tik ūkio darbams, bet ir mylimai veiklai – sportui, kuriuo susidomėjo dar mokydamasis mokykloje.

– Batakių vidurinėje mokykloje (dabar Skaudvilės gimnazijos Batakių pagrindinio ugdymo skyrius)  kūno kultūros mokytojai gana aktyviai užsiėmė su vaikais, kuriuose matė potencialą įvairiose sporto šakose. Viskas prasidėjo nuo krepšinio, bet ten nejutau pranašumo, nemaniau, kad šioje sporto šakoje galiu būti geriausias ir kad pasieksiu didelių pergalių. Šiek tiek vėliau užsiėmiau boksu, tai buvo gal tik pusantrų metų, kai man buvo 14–15 metų, – vardijo sportininkas.

Tačiau galiausiai jo dėmesį patraukė svarsčių kilnojimas. 

– Pradėjau aktyviai kilnoti svarsčius, dalyvauti varžybose – iš pradžių mokykline, vėliau ir Lietuvos čempionatuose. Lietuvos čempionatai prasidėjo, kai man buvo 16 metų, tais pačiais metais sudalyvavau ir pirmajame Europos čempionate. Visa tai, liaudiškai tariant, „užkabliavo“, ir taip viskas išsirutuliojo iki šios dienos, – kalbėjo pašnekovas. – Europos ir Pasaulio svarsčių kilnojimo čempionatuose dalyvaudavau nuo 17 metų ir visad būdavau antras, praėjusiais metais pagaliau pavyko laimėti ir pirmąsias vietas.

Nuotrauka
ukininkas

Susidomėjo funkciniu sportu

Iš pradžių Gytis buvo įstojęs į transporto priemonių inžinerijos studijas Kaune, bet supratęs, kad tai ne jo sritis, vėliau įstojo į Šiaulių universitetą studijuoti to, ką mėgsta. 

– Studijų metu išmėginau funkcinį sportą, kuris šiuo metu sporto veikloje užima didžiausią laiko dalį. Nors funkcinio sporto pasiekimais čempionatuose ar turnyruose pasigirti negaliu, šiam sportui dabar skiriu daugiausia laiko, – prioritetus dėstė G. Ūselis.

Funkcinio sporto jis treniruoja ir vaikus.

– Kodėl nebe taip aktyviai sportuoju su svarsčiais? Todėl, kad svarsčiai, sakykime, nuobodi, monotoniška sporto šaka. Mes ten turime tris veiksmus ir tuo viskas baigiasi, o funkcinio sporto čempionatuose turime daugybę pratimų: lengvoji atletika, sunkioji atletika, gimnastika, plaukimas, įvairūs kiti funkciniai pratimai, – vardijo treneris.

Pasak jo, užsiimant funkciniu sportu galima pajausti kur kas didesnį tobulėjimą nei užsiimant svorių kilnojimu. 

– Aišku, nemečiau svarsčių kilnojimo, kilnoju ir toliau, tik tiek, kad jiems skiriu mažiau laiko nei kitiems pratimams, – aiškino jis.

Gytis pasidalijo ir vienu savo ateities tikslų. Kadangi svarsčių kilnojimo Pasaulio ir Europos čempionatuose jis jau yra pasiekęs daug, dabar norėtų sudalyvauti būtent funkcinio sporto Pasaulio ir Europos čempionatuose. 

Treniruoja kitus

Gytis turi subūręs savo sporto klubo „MAXFIT“ komandą, tačiau kol kas neturi konkrečios vietos, vis bando kažkur prisiglausti, tačiau ateityje tikisi rasti ar įrengti patalpas, skirtas svarsčių kilnojimui ir funkciniam sportui. 

– Didžioji sporto klubo narių dalis yra Skaudvilės gimnazijos mokiniai, kurie ir treniruojasi Skaudvilės gimnazijoje, ten aš jiems vedu ir funkcines treniruotes. Žinoma, treniruoju ir svarsčių kilnojimo sporto šaką kaip Tauragės sporto centro treneris, – teigė G. Ūselis, pridūręs, kad sportuoti renkasi ne tik mokiniai, bet ir jau baigę mokyklas vaikinai. 

Iš viso sportuojančių vaikinų yra 18, į treniruotes ateina nuo 10-ies iki 28-erių metų vaikinai.

Nuotrauka
ukininkas

Didinti ūkio kol kas nesiruošia

Gyčio galvoje sukasi tikrai ne viena įdomi mintis, tačiau jis dar svarsto, ar visomis jomis dalintis.

– Galbūt kol kas būtų pernelyg ambicinga kalbėti apie galvoje besisukančius planus. Kol kas tiesiog įgyvendinsiu savo verslo planą, ką sukūrėme prieš įrengdami naują sistemą ūkyje, kol kas plėstis stipriai nesiruošiu, – teigė vaikinas.

O į savo sporto klubą jis stengsis pritraukti vis daugiau žmonių ir tikisi, kad artimoje ateityje pavyks turėti savo vietą, kurioje komanda galės užsiimti įvairiomis sporto šakomis, daugiau pasiekti ne tik pats, bet ir su klubo nariais.

Pomėgį tenka nustumti į šoną

Pasak Gyčio, suderinti keletą veiklų tikrai nėra lengva.

– Iš tiesų, suderinti ūkio darbus bei treniruotes velniškai sunku, kartais netgi tenka duoti darbui pirmenybę ir praleisti vieną antrą treniruotę įsibėgėjus darbymečiui. Kadangi sportu nesiekiu pelno ir neketinu iš to pragyventi. Tad reikia pasistengti dėl to, kas mane išlaiko, – atviravo G. Ūselis.

Jis teigė, kad suspėti visur yra labai sunku, kartais pritrūksta ir motyvacijos, norisi ir laisvo laiko, bet jei jau užsibrėžė tikslą, kryptingai link jo ir turi eiti.

– Be abejonės, sportas yra arčiau širdies, bet, kaip ir minėjau, mano sporto klubas – ne pelno siekianti organizacija, mano sporto šakos – funkcinis sportas ir svarsčių kilnojimas manęs neišlaikys. Suprantu, kad iš to neuždirbsiu, o ūkis gali atnešti tam tikras pajamas. Tad jam ir tenka pirmenybė, – svarstė Gytis.

Nuotrauka
ukininkas
Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.