Jogos trenerė Jurga Maya Bazytė: „Tauragėje atradau viską…“
Įkelta:
2022-11-15
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Jogos trenerė Jurga Maya Bazytė

,
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Jogos trenerė Jurga Maya Bazytė

 

 

Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 

– Kaip nusprendėte apsigyventi Tauragėje?

– Tauragėje atsidūriau per didžiulę nelaimę, bet kartu ir didžiulę laimę. Kaip sako, niekas nevyksta be reikalo. Nutiko taip, kad turėjau palikti jogos studiją Kaune, nes mačiau, kad nebesutampa mano ir mano draugės, su kuria dirbome, vertybės. Jai svarbiausia buvo pinigai, o man svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tuo metu kaip tik susipažinau su šiauliečiu. Planavome su juo išvykti į užsienį, bet po savaitės nuo išvykimo teko sugrįžti. Persikraustėm į Šiaulius, nes ten jis turėjo butą. Neturėjau ką daryti – nebevedžiau pamokų Kaune, Šiauliuose išvis prasta situacija su joga, tuomet sugalvojau parašyti savo feisbuko paskyroje, kad galiu atvažiuoti bet kur, į bet kurį miestą ir už auką pravesti jogos pamokas.

Mane pakvietė viena mano buvusių mokinių, dalyvavusi jogos mokytojų kursuose. Atvykau į Tauragę ir nuo pačios pirmos pamokos moterys kvietė mane atvažiuoti dar. Pradėjau atvažiuoti kartą per savaitę, du kartus. Santykiai su šiauliškiu visiškai sugriuvo ir nutiko taip, kad aš likau išmesta į gatvę. Teko pasirinkti – važiuoti į Kauną, kur aš jau visiškai nieko nebeturėjau, tėvai iš Kauno buvo išsikraustę, likusi močiutė ir keli draugai, neturėjau, kur gyventi. Ta pati situacija laukė ir Tauragėje, tik čia turiu žmones, kurie nori ateiti į jogą. Nusprendžiau kraustytis į Tauragę. Tai buvo labai greitas sprendimas. 6 val. ryto parašiau vienai savo mokinei, kad aš atsikraustau į Tauragę, ir paprašiau padėti susirasti būstą. Taip ryte susikroviau visą savo turtą, ką turėjau ir kas tilpo į automobilį, ir išvažiavau. Čia gyvenu jau 3 metus, o treniruotes vedu jau ketvirti metai. Tauragėje atradau viską – ir sėkmę dirbti mylimą darbą, ir vyrą, namus, nuostabius žmones aplink.

– Nuo ko prasidėjo jūsų mokymosi kelias?

– Įgijau Iliustracijos ir grafinio dizaino bakalaurą. Šiek tiek tuo užsiėmiau, dirbau įmonėje, susijusioje su lauko reklama, ir darydavau dizainus. Tikrai gerai sekėsi ir neturėjau kuo skųstis. Pastebėjau, kad žmonės gyvena gyvenimą, o aš sėdžiu prie kompiuterio nuo 9 iki 17 val., grįžusi namo jau esu visiškai pavargusi nuo kompiuterio ir savaitgalis yra vienintelis metas, kai jautiesi laisvas. Supratau, kad taip neturėtų būti. Žmogus turėtų turėti laisvo laiko tiek, kiek jis nori. Viskas susiklostė taip, kad pradėjau daugiau bendrauti su savo jogos mokytoja, kuriai priklausė studija, kurioje lankiausi, ir ji pasiūlė man vesti oro jogą. Susiradau mokymus, juos baigiau ir pradėjau darbą nuo oro jogos.

– Kokios yra jogos kryptys?

– Jogoje, kaip ir, sakykim, medicinoje, yra bendros žinios, kurias gali išmokti, o vėliau yra kryptys. Yra oro joga, „aštanga“ joga, „jin“ joga. Yra daug jogos porūšių, kuriuose galima specializuotis. Tauragėje aš vedu paprastą jogą, vadinu ją „miksu“ (krypčių mišinys), nes, mano suvokimu, žmogui reikia įvairovės. Atskirai vedu ir oro jogą, jos neišeina priderinti prie paprastos jogos, nes naudojamos specialios juostos, daroma daug padėčių juostų pagalba arba kabant ore.

– Ar tiesa, kad užsiimant joga dirba ne tik raumenys?

– Taip, tai vienas esminių dalykų, dėl ko, manau, kad pas mane ateina tiek daug žmonių. Dėl to, kad nesakau vien – sportuojam, stiprinam, tempiam. Pas mane atėję žmonės gauna ramybę, jeigu jie ateina išspręsti kažkokią problemą, jie gauna sprendimą tiesiog atsigręžę į save, arba jei nori sustiprėti ar tapti vėl lankstūs, irgi jie gauna tai. Tai įvairiapusiškas dalykas. Aš niekada nevedu jogos kaip sportinio pratimo – atėjom ir darom. Mes susirenkam, žinom, ko atėjom, užsiimam koncentracija, sąmoningai atliekame pratimus, kad padėtume kūnui, o ne sužalotume jį.

– Ar daug tauragiškių lankosi jogos treniruotėse?

– Nežinau, kiek tai populiaru, bet pas mane žmonės nori ateiti. Galbūt ir nuo mokytojo priklauso, nežinau. Manau, vis labiau ir labiau praktikos, kur daugiau sugrįžtame į save, populiarėja. Po kovido ir visų išgyvenimų, kuriuos patiriame, kas belieka – tik atsigręžti į save.

– Kur mokėtės, kad galėtumėte tapti jogos trenere?

– Jogos mokykla yra Tailande, bet aš mokiausi nuotoliniu būdu. Mokytojai visada kviečia atvykti ir patirti tai gyvai, tik ne mano charakteriui tas režimas, kuris yra jogos mokytojų kursuose. Pati esu vedusi jogos mokytojų kursus – tikrai yra ką veikti. Nuo 5 val. ryto atsikeli ir iki pat vakaro vedi mokymus. Kadangi nesu iš tų žmonių, kuriems patiktų anksti keltis, pripažįstu tai ir man nėra gėda, nes visi mano, kad visi jogos praktikai turi keltis 5 val. ryto, daryti jogą, kvėpavimo pratimus ir tik tada pradėti dieną. Taip nėra. Manau, kad kiekvienas žmogus turi daryti tai, kas padeda jam jaustis gerai. Žinau, kad man ryte atsikelti anksti nėra gerai, todėl keliuosi 8 val. ir vėliau, ir tik tada pradedu dieną. Jaučiuosi gerai tada, kai išsimiegu. Suprantu, Indijoje ar kitose šalyse, ten saulė teka penktą ryto, todėl jiems ir atsikelti nėra sunku, o pas mus žiemą nėra taip smagu keltis tamsoje.

– Kaip dažnai vyksta užsiėmimai?

– Dažniausiai turiu dvi treniruotes per dieną. Kai kuriomis dienomis – tik vakarais. Kartais dirbu ir savaitgaliais, kai vedu kitokias treniruotes, pavyzdžiui, oro jogą. Dabar vedu ir kvėpavimo kursus. Darbas iš tiesų vyksta visą laiką. Nėra taip, kad išėjau, baigiau darbą, ir viskas, man savaitgalis ir manęs netrukdykit, neskambinkit. Žmonės dažnai man rašo savaitgaliais, savaitgaliais vyksta ir įvairūs renginiai. Šiam darbui turi būti atsidavęs 100 procentų.

– Organizuojate stovyklą Balyje. Ar tai pirmoji jūsų organizuojama stovykla?

– Tikrai tai nėra pirmoji organizuojama stovykla, bet tai pirma mano autorinė kelionė, kurią organizuoju. Dirbdama čia, Tauragėje, organizavau stovyklą Juodkrantėje. Po jos ir nusprendžiau, kad esu pasiruošusi vėl organizuoti keliones į užsienį. Kai dirbau Kaune, mes ne vieną tokią kelionę esame suorganizavę, net tuomet, kai tai dar net nebuvo taip populiaru. Tačiau dabar viskas kitaip, dabar žmonės keliauja kartu, nes pasitiki manimi. Tai didžiulė atsakomybė. Mano tikslas yra, kad ši kelionė būtų kuo prieinamesnė ir kad žmonės pamatytų, kad keliauti galima ir kitaip, ne tik gulėti, valgyti ar vaikščioti po muziejus. Balyje aplankysime daug šventyklų, susipažinsime su vietiniais ritualais, atliksime įvairias praktikas ir jogą. Tai bus daugiau nei poilsis kūnui ir protui, tikiuosi, kad kelionė palies ir gilesnes sielos kerteles.

Nuotrauka
rokas
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Dvi savaitės dulkių, smėlio, greičio ir didžiulės įtampos – Rokas Baciuška šių metų Dakare išgyveno tikrą dramą. Nors grįžo be išsvajotos pirmosios vietos, po ilgos ir varginančios kovos ne savo noru nusileidęs, tačiau pagerinęs geriausią asmeninį rezultatą Dakare ir bagių klasėje užėmęs antrąją vietą. „Tokia maža ir tuo pačiu tokia didelė ta mūsų Lietuva, o ką jau kalbėti apie Tauragę. Jokie išbandymai nebaisūs, kai esame kartu, todėl dalinuosi džiaugsmu su jumis visais“, – teigė lenktynininkas.
Nuotrauka
ukininkas
Įkelta:
2023-01-14
Praėjusių metų pabaigoje surengtame Mero padėkos vakare už jaunatvišką ryžtą kuriant inovatyvų ir modernų ūkininko ūkį Tauro statulėlė įteikta Gyčiui Ūseliui. Dabar jaunasis Batakių seniūnijos ūkininkas dirba apie 120 hektarų žemės ir planuoja tolesnę ūkio ir technologijų plėtrą. Gytis dalyvauja Lietuvos kaimo plėtros programose ir per investicinius projektus modernizuoja ūkį. O baigtos Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijos rodo dar vieną vaikino pomėgį – sportą. Gytis yra ir svarsčių kilnojimo pasaulio čempionas. 
Nuotrauka
kaledos
Įkelta:
2022-12-25
Kalėdų stebuklas dažniausiai prasideda nuo susitikimo su Kalėdų Seneliu. Vienas jų –  menininkas Edvardas Gasinskas. Daugybę metų šventėms pasipuošiantis Kalėdų Senelio kostiumu vyras nori pradžiuginti kuo daugiau žmonių.
Nuotrauka
ausra
Įkelta:
2022-12-24
Seni žmonės tokie pat svarbūs, kaip jauni, sveiki ir veiklūs. Tačiau dažnai jie gyvena vieniši ir jiems reikia pagalbos. Policijoje dirbanti Maltiečių savanorė Aušra Mandrijauskaitė-Dambrauskienė kas sekmadienį aplanko po keletą vienišų senolių, atveždama jiems ne tik maisto paketus, bet ir savo širdies šilumą. Ji sako, kad senoliams ne taip svarbu atvežamas maistas, kaip galimybė pabendrauti. Su jais išgertų arbatos puodelių, sako, negalėtų net suskaičiuoti, o geriausias atlygis – ją pamačius džiaugsmu sužibančios senolių akys.
Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo. 
Nuotrauka
teiseja
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Tauragės apylinkės teisme pusę metų dirbanti teisėja Jurgita Vaitkevičienė atvira – padėtis teismuose dėl žemų teisėjų ir kitų darbuotojų atlyginimų tampa kritinė, nes sunkiau prisikviesti gabių teisininkų. Taigi darbo krūvis tik didėja. Nepaisydama to, J. Vaitkevičienė savo darbe mato didelę prasmę – ji teigia, kad teisėjo darbas labai svarbus visuomenei visų pirma dėl to, kad einant šias pareigas galima apginti pažeistas žmogaus laisves ir teises, o priimami sprendimai kartais lemia žmonių gyvenimus, tad ant teisėjų pečių krinta didžiulė atsakomybė. 
Nuotrauka
sigrida
Įkelta:
2022-11-02
Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku
Nuotrauka
vestina
Įkelta:
2022-10-29
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki penkerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Mokslinių darbų ji ėmėsi dar studijuojama, nestokoja jiems idėjų ir dabar, jau dirbdama, o žiniomis ir patirtimi dosniai dalijasi ne tik su Klaipėdos, bet ir su Tauragės moksleiviais – į mokyklą ją pakviečia močiutė Ona Gaurylienė, mokytojaujanti Jovarų pagrindinėje mokykloje. 
Nuotrauka
rokas baciuska
Komandos archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-20
Maroko ralyje tauragiškis Rokas Baciuška T4 klasėje finišavo pirmas. Ši pergalė užtikrina, kad Pasaulio ralio čempionate Rokas bus pirmasis lietuvis, užlipęs ant prizininkų pakylos. Šiuo metu jaunasis lenktynininkas yra antras galutinėje įskaitoje, lemiama kova su pirmosios ir trečiosios vietos laimėtojais vyks Ispanijoje kitą savaitę. Roko ambicijos didelės – pergalė čempionate.
Nuotrauka
vestina gustiene
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-11
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki septynerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Šiuo metu ji dirba UAB „Glashed Baltic“, kurti užsiima inovatyviais projektais, komercinių pastatų stiklo fasadų gamyba. Vestina Gustienė dalyvauja „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos konkurse ir pateko į finalą. Iš daugiau nei 20 nominantų pateko į šešetuką.
Nuotrauka
aliona
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-01
Beprotiškai kylančios elektros kainos – dar vienas smūgis nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams. Tauragėje prisiglaudusios ukrainietės Alionos ir jos šeimos – dviejų dukrų ir dviejų anūkių – istorija ir taip kupina baimės, nerimo, sunkumų. Moteris tvirtina savo kelyje sutikusi tik gerus žmones ir yra be galo jiems dėkinga, tačiau dabar jai ir vėl reikia pagalbos – ji ieško būsto nuomai, kadangi namas, kuriame gyveno iki šiol, šildomas elektra, o sąskaitos –  kosminės. 
Nuotrauka
ritonija
Įkelta:
2022-09-11
Mokytojo darbas – tai pašaukimas, kūryba, mokymasis. Jovarų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ritonija Galkauskienė, šį darbą dirbanti jau kone keturis dešimtmečius, o Jovarų mokykloje pasitinkanti septintąjį rugsėjį, savo darbo esmę nusako paprastai: mokyti, auginti, suprasti. Su mokytoja kalbėjomės apie jos profesinio kelio pasirinkimą, pedagogų džiaugsmus ir iššūkius. 
Nuotrauka
liucija
Įkelta:
2022-07-28
Nežinodamas nė neįtartum, kad žygaitiškė Liucija Genienė ką tik pasitiko 98-ąjį gimtadienį – linksma, žvali ir guvi moteris stebina šviesiu protu ir puikia atmintimi – kone šimtmečio senumo įvykius, tikslias jų datas ji gali vardyti net nesuabejodama. Dar labiau žavi šios moters geranoriškumas ir tikėjimas žmonėmis: nors vargų ir netekčių likimas jai nepagailėjo, ji tikina per ilgą savo gyvenimą blogų žmonių nesutikusi.
Nuotrauka
SHIMKUS
Įkelta:
2022-07-20
Savaitgalį Tauragėje lankėsi neseniai JAV politinę karjerą baigęs lietuvių kilmės kongresmenas Johnas Shimkus su žmona Karen ir sūnumi Davidu. Tai vienintelis istorijoje lietuvių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų kongresmenas. Savo įtemptoje dienotvarkėje svečiai rado keletą minučių pasikalbėti. Šeštadienį pokalbiui susėdome M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
areta
Įkelta:
2022-06-19
Tauragiškė menininkė Areta Didžionienė nuo 2009 m. rengia personalines ir dalyvauja grupinėse parodose. 2021 m. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete ji įgijo vizualinio dizaino magistro laipsnį, o nuo sausio ji – Tauragės kultūros centro dailininkė. Praėjusį penktadienį A. Didžionienė pristatė daug gerų atsiliepimų sulaukusią savo inicijuotą grupinę parodą „Ex Nova“.
Nuotrauka
jonas jatautas zalgiriai
Įkelta:
2022-06-09
50-metį paminėjusios Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas, mokyklai vadovaujantis šešerius metus, sako, kad mokyklos gyvenime tai trumpas laikas, bet pokyčių bendruomenėje įvyko nemažai – išgyventa daug iššūkių atnešusi pandemija, atidaryta gamtos mokslų laboratorija, viena pirmokų klasė jau mokosi pagal inžinerinio turinio modelį. Bendruomenė modernėja, auga mokinių skaičius. Tiesa, apie nacionalinius projektus direktorius kalba kritiškai, o Tūkstantmečio mokyklų programą prilygina Eurovizijos konkursui. 
Nuotrauka
tevas
Įkelta:
2022-06-05
Šiandien minime Tėvo dieną. Kas įteiks savo tėveliui gėlės žiedą ar savo negrabų vaikišką piešinį, kas tiesiog apkabins, o kas aplankys amžinojo poilsio vietoje. Benjamina Karmazinienė ir Emilija Balsiūnienė tėvelį, kuriam šiemet būtų sukakę 100 metų, aplankys Papušynės kapinėse. Prisimins ne tik jo juoką, išdaigas, drožėjo talentą, patriotizmą, tremtinio dalią, bet ir begalinę meilę, lydėjusią dukras jam gyvam esant. Ir tebelydinčią iki šiol – iš aukštybių.