Vos prieš metus mokyklą baigęs Andrius save atranda žiūrėdamas pro kameros objektyvą
Įkelta:
2021-09-04
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotraukos
Aprašymas

Kelionė į Černobylį

 

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotraukos
Aprašymas

Tauragiškiui Andriui artimiausia veikla širdžiai – filmavimas ir montavimas

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotraukos
Aprašymas

Orientacinis žaidimas su pagaliukais

 

 

Dar septintoje klasėje radijo virtuve susidomėjęs Andrius Pleikys šiandien labiausiai mėgaujasi filmuodamas renginius bei asmenines šventes, o praleistas pamokas mokyklos suole atperka nuo mažų žingsnelių pradėti, didelio susidomėjimo visoje Lietuvoje sulaukę videoprojektai.  

Radijas – antrieji namai

Pasakodamas apie pirmuosius profesinio kelio žingsnius Andrius prisimena pirmąjį apsilankymą „Tauragės radijo“ studijoje, kuris įvyko. septintoje klasėje.

– Radijas mane žavėjo nuo neatmenamų laikų. Tauragėje turime tik vieną radijo stotį, taigi sukaupęs drąsą į ją ir nuėjau. Dar septintoje klasėje pirmą kartą įžengiau į radijo studiją ir nepalikau jos iki šiol. Nebent pasibaigus darbo valandoms, – šypteli vaikinas. 

Paskutiniuosius trejus metus Andrius oficialiai dirba „Tauragės radijuje“, tačiau šią vaikino itin vertinamą darbo vietą padėjo užsitikrinti savanorystė, kurios metu jaunuolis redagavo muziką. Savanorystės pabaigą pažymėjo prieš keletą metų Andriaus perimta muzikinė radijo laida „Savaitgalio kokteilis“, kurios transliacijų metu klausytojai galėjo išgirsti visas muzikos pasaulio naujienas.

Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotraukos

– Dabar radijuje dirbu kaip technikas ir prižiūriu, kad radijo transliacija nenutrūktų. Tai daryti tenka net ir naktimis, taigi studijoje jaučiuosi lyg namie ir puikiai žinau kiekvieną transliuojamą laidą, – apie darbo virtuvę kalbėjo Andrius.

Kai pramoga virsta darbu

Savanorystė radijo studijoje buvo ne vienintelis užsiėmimas, išsiskyręs tarp Andriaus bendraamžius dominusių užklasinių veiklų. Sukūręs internetinę svetainę vienam populiariausių to meto kompiuterinių žaidimų „Minecraft“ serveriui Lietuvoje trylikos metų jaunuolis suprato, kad programavimas bei įvairių internetinių svetainių kūrimas yra dar viena beįsižiebianti aistra.

– Po dešimties nepavykusių bandymų vienuoliktas buvo sėkmingas – mano žaidimų serveris pagaliau turėjo savo svetainę. Laikui bėgant sulaukdavau užsakymų iš įmonių ar pavienių žmonių, teko praleisti ne vieną naktį prie kompiuterio. Pradėjau nuo mažų žingsnių, mažų svetainių kūrimo. Tai leido man tobulėti ir suprasti, ko noriu šioje srityje. Visgi tobulėjimas ne visada buvo toks lengvas. Teko kurti „dideles ir gremėzdiškas“ kompiuterines sistemas – rodėsi, kad net neturėjau tiek žinių, kiek reikėjo darbui atlikti, – nemiegotas naktis prisiminė Andrius.

Vis dėlto ankstyvaisiais jaunystės metais savęs pažinimo kelionę pradėjęs vaikinas suprato, kad mielesnis jam aktyvus gyvenimo būdas, todėl programavimo, kaip pagrindinio darbo, teko atsisakyti. 

Žaidimai keliasi į realybę

Andrius teigia, kad nors laikui bėgant programavimui asmeninių prioritetų sąrašo viršuje išsilaikyti ir nepavyko, prisiminti praeityje sukauptus įgūdžius teko ir vėliau kurtuose ar dabar tebeplėtojamuose projektuose. Vienas jų – asmeninis realių bei fizinių žaidimų projektas „GameRent“.

– Pagrindinis šio projekto žaidimas, kurį pats ir sukūriau, suteikė žaidėjams progą pasitikrinti reakciją. Žaidimo principas išties paprastas – tereikėjo sugauti visus pagaliukus, kurie atsitiktine tvarka ir atsitiktiniais laiko tarpais krito nuo specialaus elektrinio stovo. Kuriant šį žaidimą teko ir pjauti, ir virinti, ir programuoti, o bendrą darbo rezultatą pristatėme Tauragės rajono savivaldybės organizuojamose šventėse, mugėse, darbo šventėse, gimtadieniuose bei kituose renginiuose, –  asmeninio projekto sėkme dalijosi kūrėjas.

2019-aisiais kurtą projektą naujų idėjų nestokojantis vaikinas perleido savo geriems draugams, tačiau neslepia dar ir dabar pasidomintis tolimesne projekto eiga bei patariantis juo besirūpinantiems bičiuliams.

Pusiausvyrą palaiko filmuodamas

Nuolat save išbandantis vaikinas prabyla apie artimiausią širdžiai veiklą – filmavimą – kuris dabartiniame gyvenime aktyvesnio laisvalaikio ieškančiam Andriui padeda palaikyti pusiausvyrą.

– Didžiąją laiko dalį praleidžiu filmuodamas įvairius renginius. Maloniausia asmenine patirtimi tapo galimybė nufilmuoti atlikėjo SEL koncertą Tauragėje, kurį įamžinti man buvo pasiūlyta likus vos kelioms dienoms iki renginio. Nors nerasčiau kito atlikėjo, kurio koncertą filmuoti ir jo metu surinktą medžiagą montuoti man būtų tokia didelė garbė, šio vaizdo filmuko negalėčiau vadinti pirmuoju rimtu savo darbu. Negalėčiau todėl, kad tokiu jau tapo dar 11-oje klasėje kartu su klasiokais filmuotas šimtadienio šventei skirtas repo klipas. Tai buvo įdomiausios trys dienos, praleistos montuojant surinktą vaizdo medžiagą – klasiokai vis lankė mane, siūlydami naujas mintis, o galutinį rezultatą, įkeltą jutubo platformoje, jau peržiūrėjo ne tik Tauragės, bet ir visos šalies mokyklų moksleiviai, – džiugių emocijų neslepia Andrius.

Žinoma, filmuojant pasitaiko ir situacijų, kurias prisimenant veido šypsena toli gražu nepuošia. Andrius pasakoja, kad ne tik jo techninė įranga nėra apsaugota nuo gedimų, bet ir jam pačiam kartais iš gėdos rausta skruostai.

– Nors ir labai norėčiau, negaliu to pamiršti. Sykį filmavau visiškai ne tuos žmones, kuriuos reikėjo. Šis vaizdinys mano galvoje išliks turbūt visą gyvenimą, – atviravo jaunuolis.

Visai neseniai turėjau galimybę aplankyti Černobylį. Labai norėjau išvažiuoti vienas, neturėti šalia jokio pažįstamo žmogaus. Taip ir padariau. Ši kelionė buvo suplanuota likus 3 dienoms iki jos. Išvykome su 20 žmonių iš visos Lietuvos, per 3 dienas pavyko įveikti daugiau nei 2400 kilometrų.

 

Kuriami filmukai – ir televizijoje

Verta paminėti, kad vaikino filmuojamą medžiagą sudaro ne tik pramoginio pobūdžio turinys. Visad didžiulį susidomėjimą kėlusią istoriją Andrius pavertė dar vienu kultūriniu projektu, kurį šiandien vadina „Praeities atgarsiais“. Šio į istorijos tyrinėjimą bei apleistų vietų lankymą sufokusuoto projekto tikslas – dalinantis kelionių metu įamžinta ar sumontuota medžiaga parodyti žmonėms, kas slypi tarp apgriuvusių sienų. Įgyvendindamas šį projektą, vaikinas tyrinėjo ir gimtosios Tauragės istorines vietas, tarp jų – buvęs slaptas karinis miestelis, Tauragės dvaras ar Molotovo linijos bunkeriai. 

– Vienas dešimties serijų sezonas yra išleistas ir LNK televizijoje, o jutubo platformoje įkeltas epizodas apie Černobylį šiuo metu turi daugiau nei 150 tūkstančių peržiūrų. Meluočiau sakydamas, kad šio susidomėjimo nelaikau dideliu pasisekimu. Juk Černobylio istorija – viena didžiausių mano aistrų! Nuo jos ir prasidėjo „Praeities atgarsių“ projekto idėja, – pasakojo Andrius.

Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotraukos

Ramybę atranda keliaudamas

Šiandien įvairius renginius bei vestuves filmuojantis Andrius sako, kad nors filmavimas yra pati brangiausia veikla jam pačiam, naujų projektų imtis noro vis dar nepritrūksta. Šiuo metu su savo įkurtos įmonės UAB „IT Galerija“ komanda vaikinas plėtoja inovatyvią idėją, padėsiančią skaitmenizuoti fizines erdves, bei dirba projektų vadovu „Interact media“ vykdomojoje kino iš automobilio veikloje. Tiesa, rasdamas laisvo laiko vaikinas mėgsta keliauti – tai daryti jam labiausiai patinka vienam.

– Vienatvė mane ramina ir leidžia išmesti visas mintis iš galvos. Visai neseniai turėjau galimybę aplankyti Černobylį. Labai norėjau išvažiuoti vienas, neturėti šalia jokio pažįstamo žmogaus. Taip ir padariau. Ši kelionė buvo suplanuota likus 3 dienoms iki jos. Išvykome su 20 žmonių iš visos Lietuvos, per 3 dienas pavyko įveikti daugiau nei 2400 kilometrų. Turėjome visą dieną, skirtą Černobylio objektų lankymui: pamatėme ne tik miestą-vaiduoklį Pripetę, bet ir buvusį ypač slaptą karinį radarą „Duga“. Įspūdžius sunku nusakyti žodžiais, juk kažkada čia įvyko didžiausia katastrofa pasaulyje. Esu tikras, kad tai ne paskutinė mano kelionė į Černobylį, – apie patirtį kalbėjo Andrius.

 

 

 

Nuotrauka
liucija
Įkelta:
2022-07-28
Nežinodamas nė neįtartum, kad žygaitiškė Liucija Genienė ką tik pasitiko 98-ąjį gimtadienį – linksma, žvali ir guvi moteris stebina šviesiu protu ir puikia atmintimi – kone šimtmečio senumo įvykius, tikslias jų datas ji gali vardyti net nesuabejodama. Dar labiau žavi šios moters geranoriškumas ir tikėjimas žmonėmis: nors vargų ir netekčių likimas jai nepagailėjo, ji tikina per ilgą savo gyvenimą blogų žmonių nesutikusi.
Nuotrauka
SHIMKUS
Įkelta:
2022-07-20
Savaitgalį Tauragėje lankėsi neseniai JAV politinę karjerą baigęs lietuvių kilmės kongresmenas Johnas Shimkus su žmona Karen ir sūnumi Davidu. Tai vienintelis istorijoje lietuvių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų kongresmenas. Savo įtemptoje dienotvarkėje svečiai rado keletą minučių pasikalbėti. Šeštadienį pokalbiui susėdome M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
areta
Įkelta:
2022-06-19
Tauragiškė menininkė Areta Didžionienė nuo 2009 m. rengia personalines ir dalyvauja grupinėse parodose. 2021 m. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete ji įgijo vizualinio dizaino magistro laipsnį, o nuo sausio ji – Tauragės kultūros centro dailininkė. Praėjusį penktadienį A. Didžionienė pristatė daug gerų atsiliepimų sulaukusią savo inicijuotą grupinę parodą „Ex Nova“.
Nuotrauka
jonas jatautas zalgiriai
Įkelta:
2022-06-09
50-metį paminėjusios Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas, mokyklai vadovaujantis šešerius metus, sako, kad mokyklos gyvenime tai trumpas laikas, bet pokyčių bendruomenėje įvyko nemažai – išgyventa daug iššūkių atnešusi pandemija, atidaryta gamtos mokslų laboratorija, viena pirmokų klasė jau mokosi pagal inžinerinio turinio modelį. Bendruomenė modernėja, auga mokinių skaičius. Tiesa, apie nacionalinius projektus direktorius kalba kritiškai, o Tūkstantmečio mokyklų programą prilygina Eurovizijos konkursui. 
Nuotrauka
tevas
Įkelta:
2022-06-05
Šiandien minime Tėvo dieną. Kas įteiks savo tėveliui gėlės žiedą ar savo negrabų vaikišką piešinį, kas tiesiog apkabins, o kas aplankys amžinojo poilsio vietoje. Benjamina Karmazinienė ir Emilija Balsiūnienė tėvelį, kuriam šiemet būtų sukakę 100 metų, aplankys Papušynės kapinėse. Prisimins ne tik jo juoką, išdaigas, drožėjo talentą, patriotizmą, tremtinio dalią, bet ir begalinę meilę, lydėjusią dukras jam gyvam esant. Ir tebelydinčią iki šiol – iš aukštybių.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-31
Nuo karo siaubo bėgusius ukrainiečius priglaudė ir Tauragė. Dabar jų čia – kone pusė tūkstančio. Tamarai Jakovec Tauragė nebuvo svetima ir prieš karą, tačiau Rusijai užpuolus Ukrainą ji suskubo čia atsivežti ir savo, ir sesers vaikus. Dabar šeima gyvena Tauragėje, vaikai lanko mokyklą, Tamara dirba mokykloje ir puoselėja idėją suburti savo tautiečius. „Galbūt yra ukrainiečių šeimų, kurios nieko apie mus negirdėjo ir norėtų prisijungti?“ – kviečia ji ir ragina tauragiškius pasakoti apie kuriamą organizaciją jos kraštiečiams.
Nuotrauka
jankauskas
Įkelta:
2022-05-27
Tauragės rajono taryba už Tauragės kraštui paskirtą ilgametį, nuoširdų ir atsakingą pedagoginį darbą bei reikšmingą kūrybinį indėlį į Tauragės rajono švietimą bei kultūrą, Tauragės rajono garbės piliečio vardą suteikė Jonui Jankauskui. Regalijų įteikimas vyks birželio 3-ąją per apskrities Dainų šventę „Karšuvos žemės vaikai“. 
Nuotrauka
jurgita
Įkelta:
2022-05-21
Penkeri metai darbo Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre jo vadovei Jurgitai Brazauskienei prabėgo kaip viena diena. O ir gyvenimas kaime jai labai patinka – čia ji randa sau mielų kampelių tiek darbe, tiek gamtos prieglobstyje.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-01
​​​​​​​„Kad tik sveikas būtų...“ – laukdama kūdikio atsidūsta dažna būsima mama. Jei taip nenutinka, dėl savo vaikų mamos gali padaryti viską. Sužinojusi, kad jos sūnus Matukas viena ausimi girdi labai silpnai, dėl to sutrikęs ir bendras jo vystymasis, Onutė Zigmantienė pasiryžo kovoti, kad jos sūnus augtų visaverčiu žmogumi. Ir nors daugiausia rūpesčių kol kas kelia būtent Matuko sveikatos bėdos, mamos meilės užtenka ir dar trims vaikams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-15
Apie netektį skelbia Tauragės Juozo Kasperavičiaus šaulių 702-oji kuopa. „Sunku patikėti šia skaudžia nelemta žinia – mus paliko ilgametis šaulys Jonas Ozgirdas (1931–2022)“, rašoma kuopos feisbuko paskyroje.
Nuotrauka
pleikys
Įkelta:
2022-03-30
Tauragiškis Andrius Pleikys kūrybinių idėjų ir veiklos stoka skųstis tikrai negali: jis filmuoja renginius ir šventes, dirba radijuje, kuria videoprojektus, vaizdo žaidimus, o dabar drauge su komanda vysto inovatyvią idėją – kuria išmanias, NFC technologija paremtas vizitines korteles „Distify“. Tai išmani vizitinė kortelė, sujungianti bendravimo tradicijas ir skaitmeninę tapatybę, kuria palietus telefoną akimirksniu dalijamasi kontaktiniais duomenimis, nuorodomis į socialinius tinklus ir kita skaitmenine informacija. Verslininkas džiaugiasi, kad šia ką tik į rinką paleista kortele jau naudojasi dešimtys klientų, ir produktą nuolat tobulina.
Nuotrauka
Ona paulauskiene
Įkelta:
2022-03-16
Kovo 15-ąją Seime įvyko batakiškės, Tauragės garbės pilietės, tautodailininkės ir talentingos menininkės Onos Paulauskienės drožybos darbų parodos atidarymas. Ji, dalyvaujant gausiam žiūrovų būriui, atidaryta 2-ųjų rūmų galerijoje prie kavinės ir bus eksponuojama iki kovo 28-osios
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-15
Kovo 14 dieną sukako 100 metų, kai Kuršėnuose gimė pedagogas, ilgametis Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Bronius Šimkevičius (1922–2009). Jo šviesus atminimas išliko mokinių prisiminimuose, pilies kieme tebežaliuoja Jo iniciatyva pasodinti ąžuolai. Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kraštotyros fonde saugomos pedagogo nuotraukos ir laiškai buvusiai mokinei, mokytojai ir kraštotyrininkei Almai Mizgirienei (1931–2014). Juose – Tauragės krašto švietimo istorija: prisiminimai apie Tauragės aukštesniąją Komercijos mokyklą, gimnaziją, mokslo draugus ir mokytojus.
Nuotrauka
Ievos Jucienės nuotrauka
Įkelta:
2022-02-22
Vakar, vasario 21-ąją, mus paliko net keturias poezijos knygas išleidusi Ona Butkevičienė, sausio 4-ąją paminėjusi savo 99-ąjį gimtadienį. Ją pažinojusiųjų atmintyje ji liks energinga, tvarkinga, reikli ir griežta, turinti savo tvirtą nuomonę ir apie gyvenimą, ir apie žmones, ir apie poeziją.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-02-19
Tremtinė, partizanų ryšininkė Vanda Valiutė vasario 19-ąją minės 95-ąjį savo gimtadienį. Tai pirmas jubiliejinis gimtadienis jos istorinėje tėvynėje. Tą dieną ją sveikins tie, kas žino jos gyvenimo istoriją, kas ištiesė ranką, kad padėtų grįžti į Lietuvą, kas rūpinosi, kad būtų tinkamos tolimesnio gyvenimo sąlygos.
Nuotrauka
sileris
Įkelta:
2022-02-16
Tauragėje neseniai surengtas šviesaus atminimo trenerio Jono Šilerio atminimo taurės turnyras. Jau metai, kaip šio badmintono Tauragėje pradininko, įspūdingą patirtį sukaipusio šios sporto šakos puoselėtojo nebėra. Praūžus turnyrui pasikalbėjome su Renaldu Šileriu – Jono Šilerio anūku. „Daug apdovanojimų jis gavo ne tik aikštelėje, daugumą atsiimti lydėdavau ir aš, labai džiaugdavausi, kad žmonės vertina jo nuopelnus“, – „Tauragės žinioms“ pasakojo Renaldas.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-10
Praėjusį savaitgalį, Sausio 13-osios, Laisvės gynėjų dienos, išvakarėse, netekome vieno Sąjūdžio įkūrėjų Tauragėje – Broniaus Martinkaus. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-02
​​​​​​​Prieš 20 metų iš Tauragės į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV) išvykusi Sigita Šimkuvienė kilusi iš Aukštaitijos. Tačiau meilė ją atviliojo į mūsų kraštą. O smalsumas bei geresnio gyvenimo troškimas – už Atlanto vandenyno. Šiuo metu Pasaulio lietuvių bendruomenei vadovaujanti pašnekovė prieš tai pirmininkavo Amerikos lietuvių bendruomenei. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-28
Šiuo metu Švedijos sostinėje Stokholme gyvenanti Monika Lionaitė išmaišė kone pusę pasaulio. Mokydamasi vadybos mergina bendravo ne tik su diplomatais bei savo sričių profesionalais, tačiau ir ištyrinėjo įvairių pasaulio valstybių grožį. Ten ji sutikdavo ir tautiečių. „Teko net mokyti lietuvius Maskvoje, kaip gaminti lietuviškus cepelinus“, – pasakojo M. Lionaitė, „Globalios Tauragės“ ambasadorė. Pašnekovė įsitikinusi, kad kiekvienas per savo gyvenimą turėtų studijuoti bent kelis dalykus. Pasak merginos, tai suteikia kur kas platesnę pasaulėžiūrą. 
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-17
„Tauragės žinios“ neseniai rašė apie į Lietuvą iš Irkutsko grįžusią tremtinę, partizanų ryšininkę 94 metų Vandą Valiūtę. Šiuo metu  Pagramančio socialinės globos namuose gyvenančiai tremtinei dar daug ko trūksta, dar nebetvarkomi ir pilietybės atstatymo dokumentai. Vis dėlto vieną labai svarbų ir jai reikalingą daiktą V. Valiūtė jau turi – už neabejingų žmonių suaukotus pinigus jau nupirktas klausos aparatas. Jam įsigyti per mažiau nei mėnesį suaukota 14 tūkst. eurų.