Povilas Bartušis: „Geras treneris pirmiausia turi būti geras žmogus“
Įkelta:
2021-04-25
Nuotrauka
Bartušio nuotrauka
Aprašymas

Triatlonas – sportininko hobis, kuriam skiria tikrai nemažai laiko. P. Bartušio feisbuko nuotrauka

,
Nuotrauka
Bartušio nuotrauka
Aprašymas

Trenerio darbą pastaraisiais metais dirbantis 27-erių Povilas Bartušis sako, kad žinia apie paskyrimą treniruoti šalies badmintono jaunimą jam buvo džiaugsminga. Asmeninio archyvo nuotrauka

,
Nuotrauka
Bartušio nuotrauka
Aprašymas

P. Bartušio feisbuko nuotrauka

,
Nuotrauka
Bartušio nuotrauka
Aprašymas

P. Bartušio feisbuko nuotrauka

Lietuvos badmintono U-17 ir U-19 rinktinę treniruoti išrinktas Povilas Bartušis sako, kad laukia didžiulis iššūkis. Kas geriau už daugkartinį šalies čempioną žino pergalės skonį bei kaip pasiekti rezultatų? Juo labiau, kai šio sporto meistriškumo sėmėsi iš vieno geriausių trenerių – šviesaus atminimo Jono Šilerio. Tad apie tai ir pasikalbėjome su iš Tauragės kilusiu pašnekovu.

Žinia buvo džiaugsminga

Trenerio darbą pastaraisiais metais dirbantis 27-erių Povilas pasakojo, kad žinia apie paskyrimą treniruoti šalies badmintono jaunimą jam buvo džiaugsminga, bet kartu užgriūva ir atsakomybės jausmas. Vyras pats savo laiku atstovavo šių grupių rinktinėms, tad pats gerai žino jausmą, ką reiškia atstovauti šaliai tarptautinėse varžybose.

– Esu be galo dėkingas treneriui Jonui Šileriui, kuris mane atvedė į sportą ir įskiepijo didžiulę meilę bei aistrą badmintonui. Treneris buvo man pavyzdys, koks norėčiau būti. Per karjerą esu matęs ir treniravęsis su skirtingais treneriais, bet kaip asmenybė Jonas Šileris man paliko didžiausią įspūdį. Visi, kam teko su juo bendrauti, iškart gali pasakyti vieną jį apibūdinančią savybę – geras žmogus. Kad būtum geras treneris, manau, visų pirma turi būti ir geras žmogus.

– Visų pirma noriu pasidžiaugti, kad Lietuvos badmintono bendruomenė pasitiki manimi ir palaikė mano kandidatūrą tapti jaunių ir jaunimo rinktinių treneriu. Paauglystėje pats žaidžiau šių amžiaus grupių rinktinėse, todėl puikiai žinau, koks geras jausmas yra atstovauti savo šaliai tarptautinėse varžybose, Europos ar Pasaulio čempionatuose. Noriu padėti jaunimui tobulėti, taip pat sukurti gerą atmosferą rinktinėse, kad kiekvienas rinktinės narys jaustųsi svarbia komandos dalimi. Taip pat mano didžiausias siekis yra tas, kad kiekvienas sportininkas išmoktų ir gebėtų prisiimti atsakomybę už savo tobulėjimą, kadangi pagrindinis rinktinės narių darbas vyksta klubuose. Atsakingai ruošdamiesi svarbiausiems startams, treniruočių metu atlikdami visus reikiamus pratimus bei treniruodamiesi papildomai, sportininkai turnyrų metu bus užtikrinti, kad padarė viską, kas nuo jų priklauso, todėl turės didesnį pasitikėjimą savo jėgomis. Manau, kad nieko nėra blogiau, jeigu į startą eini su dvejonėmis galvoje, jog galbūt treniruotėse ne viską padarei ar tam skyrei ne visas pastangas, – „Tauragės žinioms“ pasakojo P. Bartušis.

Nuteikia pozityviai

Rinktinės sportininkai ir treneriai balandžio 5–10 d jau buvo susirinkę į sporto stovyklą  Druskininkuose. Stovykloje rinktinė susipažino, keitėsi patirtimi, diskutavo apie būsimus darbus. Keliami aukšti reikalavimai tiek treneriams, tiek sportininkams. Pirmi įspūdžiai trenerį nuteikia pozityviai.

Nuotrauka
Bartušio nuotrauka

– Visų pirma noriu pasidžiaugti, kad Lietuvos badmintono bendruomenė pasitiki manimi ir palaikė mano kandidatūrą tapti jaunių ir jaunimo rinktinių treneriu. Paauglystėje pats žaidžiau šių amžiaus grupių rinktinėse, todėl puikiai žinau, koks geras jausmas yra atstovauti savo šaliai tarptautinėse varžybose, Europos ar Pasaulio čempionatuose.

– Dirbau kartu su suaugusiųjų rinktinės treneriu Donatu Narvilu, jaunučių treneriu Sergejumi Leonovičiumi ir Trenerių tarybos pirmininku Kęstučiu Navickus. Mano nuomone, esame puiki komanda, kurioje kiekvienas treneris dalijasi savo patirtimi, bei gebame rasti sprendimus, diskutuoti. Žaidėjų lygis šiuo metu nėra tarptautinis, tačiau mūsų siekis yra ten atsidurti. Patys mažiausi sportininkai šiuo metu tikrai nuteikia pozityviai ir, manau, ateityje tikrai turėsime skambių pergalių. Didžiausias dėmesys ateinančiais metais bus skiriamas sportininkų tobulėjimui bei lygio kėlimui. Stovykloje turėjome dvi paskaitas, kurias vedė lektoriai. Viena buvo apie teisingą socialinių tinklų naudojimą, o kita – apie sveiką mitybą. Manau, tokios paskaitos sportininkams suteikia reikalingų žinių, kadangi badmintonas apima ne vien žaidimą aikštelėje. Sportininkams svarbu ieškoti rėmėjų, didinti sporto šakos populiarumą, sveikai maitintis bei po sunkių treniruočių kokybiškai atsistatyti, – teigė treneris.

Žino pergalės skonį

Pašnekovas pats yra iškovojęs titulų, žino pergalės skonį. Povilas yra daugkartinis Lietuvos čempionas, iškovojęs auksą visose kategorijose: tiek vienetų, tiek dvejetų, tiek mišrių dvejetų susitikimuose. Tad stengsis šią patirtį perduoti savo auklėtiniams.

– Turiu tarptautinės badmintono patirties. Kad visa tai pasiekčiau, teko atiduoti visą savo gyvenimą. Kasdienės treniruotės, rutina, mažai laiko su draugais bei artimaisiais ir panašūs dalykai yra kaina, kurią turi sumokėti, jeigu nori pasiekimų bet kurioje srityje. Tačiau tai yra investicija į save, kuri ilgainiui atsiperka. Sportas suformavo mane kaip žmogų. Visi sportininko įpročiai mane lydi iki šiol. Anksti keliuosi, planuoju laiką, esu disciplinuotas, todėl net ir turėdamas daug darbo viską suspėju. Kai žmogus pasako, jog neturi laiko tam tikriems svarbiems dalykams, manau, kad jis tiesiog nemoka planuoti laiko, – įsitikinęs pašnekovas.

Meistro mokinys

Sportinio meistriškumo Povilas sėmėsi iš šviesaus atminimo badmintono meistro Jono Šilerio. Ši patirtis jam neįkainojama.

– Esu be galo dėkingas treneriui Jonui Šileriui, kuris mane atvedė į sportą ir įskiepijo didžiulę meilę bei aistrą badmintonui. Treneris buvo man pavyzdys, koks norėčiau būti. Per karjerą esu matęs ir treniravęsis su skirtingais treneriais, bet kaip asmenybė Jonas Šileris man paliko didžiausią įspūdį. Visi, kam teko su juo bendrauti, iškart gali pasakyti vieną jį apibūdinančią savybę – geras žmogus. Kad būtum geras treneris, manau, visų pirma turi būti ir geras žmogus. Mano nuomone, gerą trenerį apibūdina ne vien laimėti sportininkų medaliai. Labai svarbu, kad jis būtų geras žmogus, lyderis, kuris apjungia skirtingų asmenybių grupę. Treneris turi mokėti prieiti prie kiekvieno sportininko, mokėti skirtingais būdais perduoti informaciją, patirtį, reikia, kad skatintų sportininkus siekti savo tikslų. Ne kiekvienas sportininkas gali tapti profesionalu, todėl labai svarbu, kad baigę sportuoti jie atsimintų visą nueitą kelią, kiek daug pastangų į tai įdėjo ir koks tai malonus procesas buvo. Žinau nemažai sportininkų, kurie, baigę savo sportines karjeras, prisimena daug negerų dalykų, pykčių su savo treneriais, todėl jiems nueitas sporto kelias nėra toks malonus, – patirtį prisimena pašnekovas.

Atsipučia nuo badmintono

Povilas išbandė jėgas ir triatlone. Sako, kad triatlonas – jo hobis, atgaiva nuo badmintono, kuris jau yra tapęs pagrindiniu darbu. 

Nuotrauka
Bartušio nuotrauka

– Triatlonas – mano hobis, kuriam skiriu tikrai nemažai laiko. Kai badmintonas tapo pagrindiniu darbu, badmintono aikštelėse praleidžiu daug laiko, todėl pačiam treniruotis jo nebesinori. Manau, kad triatlonas mane taip įtraukė ir sudomino, kadangi per beveik visas treniruotes sportuodamas būnu gryname ore. Praėjusį sezoną Lietuvos triatlono taurėje galutinėje įskaitoje sprinto distancijoje likau 11-oje vietoje. Iki pat paskutinio etapo Druskininkuose, kur dalyvavau ilgesnėje, olimpinėje distancijoje, buvau dešimtuke. Kaip pirmojo sezono rezultatai tikrai neblogi. Šį sezoną ruošiausi dar rimčiau, atsakingiau ir skyriau dar daugiau laiko. Karantinas prie to labai prisidėjo, kadangi dirbti su visais norinčiais žaisti badmintoną sąlygų nebuvo, treniravau tik aukšto meistriškumo sportininkus. Atsirado daug laisvo laiko, kurį skyriau mokslams VDU universitete, kur studijuoju mokomojo dalyko pedagogiką (fizinį ir sveikatos ugdymą), ir triatlono treniruotėms, – pasakoja pašnekovas.

Kviečia jaunimą

Nors šalyje karaliauja krepšinis, jam nenusileidžia futbolas. Povilas sako, kad ir badmintonas išsiskiria iš kitų sporto šakų ir gali sudominti jaunimą.

– Šiuo metu Lietuvos badmintono federacija labai didelį dėmesį skiria badmintono sporto šakos populiarinimui ir taip siekia pritraukti daugiau vaikų, kurie susidomėtų badmintonu. Tai yra labai patraukli ir iš kitų išsiskirianti sporto šaka. Tam reikia išugdyti greitį, reakciją, gerą ištvermę, turėti stiprų kūną, sprendimus priimti per labai trumpą laiką. Badmintonas yra labai sociali sporto šaka, kurioje kartu treniruojasi tiek berniukai, tiek mergaitės. Žaisdami dvejetus, vaikai ir jaunimas mokosi bendrauti, veikti kaip komanda, o žaisdami vienetus mokosi individualumo, atsakingumo už save. Manau, kad kiekvienas, išbandęs badmintoną sporto salėje, juo susidomėtų, nes tai kur kas sunkesnė sporto šaka nei daugelis įsivaizduoja. Kviečiu kiekvieną norintį ateiti ir išbandyti badmintoną. Pažadu, tikrai nenusivilsite, – sportuoti kvietė P. Bartušis.

 

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-10
Praėjusį savaitgalį, Sausio 13-osios, Laisvės gynėjų dienos, išvakarėse, netekome vieno Sąjūdžio įkūrėjų Tauragėje – Broniaus Martinkaus. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-02
​​​​​​​Prieš 20 metų iš Tauragės į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV) išvykusi Sigita Šimkuvienė kilusi iš Aukštaitijos. Tačiau meilė ją atviliojo į mūsų kraštą. O smalsumas bei geresnio gyvenimo troškimas – už Atlanto vandenyno. Šiuo metu Pasaulio lietuvių bendruomenei vadovaujanti pašnekovė prieš tai pirmininkavo Amerikos lietuvių bendruomenei. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-28
Šiuo metu Švedijos sostinėje Stokholme gyvenanti Monika Lionaitė išmaišė kone pusę pasaulio. Mokydamasi vadybos mergina bendravo ne tik su diplomatais bei savo sričių profesionalais, tačiau ir ištyrinėjo įvairių pasaulio valstybių grožį. Ten ji sutikdavo ir tautiečių. „Teko net mokyti lietuvius Maskvoje, kaip gaminti lietuviškus cepelinus“, – pasakojo M. Lionaitė, „Globalios Tauragės“ ambasadorė. Pašnekovė įsitikinusi, kad kiekvienas per savo gyvenimą turėtų studijuoti bent kelis dalykus. Pasak merginos, tai suteikia kur kas platesnę pasaulėžiūrą. 
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-17
„Tauragės žinios“ neseniai rašė apie į Lietuvą iš Irkutsko grįžusią tremtinę, partizanų ryšininkę 94 metų Vandą Valiūtę. Šiuo metu  Pagramančio socialinės globos namuose gyvenančiai tremtinei dar daug ko trūksta, dar nebetvarkomi ir pilietybės atstatymo dokumentai. Vis dėlto vieną labai svarbų ir jai reikalingą daiktą V. Valiūtė jau turi – už neabejingų žmonių suaukotus pinigus jau nupirktas klausos aparatas. Jam įsigyti per mažiau nei mėnesį suaukota 14 tūkst. eurų. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-12-08
Tauragė neteko kultūrininkės, etnografės, aktyvios visuomenės veikėjos Anastazijos Pečkaitienės. Ji mirė vakar, gruodžio 7 dieną, eidama 66-uosius metus. 
Nuotrauka
a
Tremties ir rezistencijos muziejaus archyvo nuotraukos
Įkelta:
2021-11-20
Visai neseniai Pagramančio savarankiško gyvenimo namuose apgyvendinta vos prieš mėnesį iš Irkutsko grįžusi 94-erių metų kraštietė Vanda Valiūtė. Moteris devyniolikos buvo ištremta į lagerį Kazachstane, o vėliau gyveno Centrinio Chazano gyvenvietėje (Irkutskas). Senatvę Rusijos Federacijoje moteris pasitiko medinėje trobelėje be elektros. Iki tol, kol susipažino su kraštotyrininkų pora Arvydu ir Nina, kur, senolės prašym, sutiko ją pargabenti namo.
Nuotrauka
a
Jovitos Verpečinskienės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-05
Mokytojas – ypatinga profesija. Jis savo mintimis, darbu, užsidegimu gali nulemti tolimesnę mokinio gyvenimo kryptį. Tai – ne tik didelė dovana, bet ir atsakomybė bei nelengva užduotis. Linkėdami visiems mokytojams stiprybės – kad net ir sunkiausioje situacijoje rastumėte raktą į mokinio sąmoningumą, ir neišblėstančios kantrybės, džiaugsmo bei jausmo, jog jūsų mokinys kiekvieną pamoką yra žingsneliu arčiau tikslo, šįkart pakalbinome „Šaltinio“ progimnazijos informacinių technologijų ir matematikos mokytoją Naniją Bekerienę. Beje, netrukus ją pasieks Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Padėkos raštas.
Nuotrauka
bronius
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-01
1965-ųjų gimimo Tauragės merginų rankinio komandos narės paskutinį kartą viena kitą matė 1984-aisiais. Po keleto sėkmingų metų ir užimtos antrosios vietos Tarybų Sąjungos rankinio čempionate merginos išsiskirstė, stodamos į aukštąsias mokyklas. Rugpjūtį, po keturiasdešimties metų, jos pasimatė vėl. Slapčia susibūrusi didžioji komandos dalis  savo 78-erių treneriui surengė staigmeną.
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-24
Kaip atrodytų žmogaus jaunystė? Mergina – ilgaplaukė, valiūkiška, vaikinas – linksmas, besišypsantis? Praėjusią savaitę, kai dar dienos buvo saulėtos ir sausos, Pilies aikštėje šių eilučių autorei teko sutikti, galima sakyti, jaunystės ikoną. Linksmą, nerūpestingą jaunuolį, nesureikšminantį pandemijos keliamų nepatogumų, nejaučiantį įtampos. Adakaviškis keliauja po pasaulį, pomėgius suderina su darbu ir mėgaujasi gyvenimu. Visai neseniai vaikinas grįžo iš Jungtinių Amerikos Valstijų, kur dirbo aukštalipiu.
Nuotrauka
margo
Įkelta:
2021-08-21
Šios vasaros Genovaitė Bagdonienė labai laukė –  su žaliuojančia gamta, su gražiausiais darželio ir pievų žolynais senolei ji padovanojo ir šimtmečio jubiliejų. Šiuo metu Batakiuose pas dukrą gyvenanti senolė stebina šviesiu protu ir puikia atmintimi, o atrodo taip, tarsi gyvenimo laikrodis būtų sustojęs ties aštuoniasdešimtmečiu. Ji iki šiol puikiai prisimena kiekvieną svarbesnį savo gyvenimo ir giminės įvykį, gali įdomiai papasakoti, kaip žmonės gyveno prieškariu, karo metais ar pokariu. Pora valandų besiklausant senolės pasakojimų ir pajuokavimų prabėgo akimirksniu. Sunkumų ir rūpesčių nestokojusios vienos šeimos gyvenimo istorija buvo tarsi Lietuvos istorijos pamoka.
Nuotrauka
a
Nuotraukų koliažas
Įkelta:
2021-08-15
Nuo mažų dienų virtuvėje eksperimentuojantis dvidešimt vienerių tauragiškis Eimantas Venckus savo artimųjų ratą šiandien džiugina burnoje tirpstančiais kepiniais. Dieviško skonio pyragai verčia patikėti dažnai girdimu posakiu, kad vyrai – geriausi virtuvės šefai. Gali būti, kad kada nors įvertinti Eimanto kepamų pyragų skonį galės ir tauragiškiai – vaikinas, šiuo metu atliekantis  praktiką garsaus kulinaro Liutauro Čepracko restorane „Gastronomika“, neslepia, kad norėtų dirbti gimtajame mieste. 
Nuotrauka
Renata Karvelis
Juozo Petkevičiaus nuotrauka 
Įkelta:
2021-08-11
Poetės, muziejininkės-etnografės Renatos Karvelis komentaras skambėjo LRT RADIJO laidoje „Kultūros savaitė“ ir buvo spausdintas portale LRT.LT
Nuotrauka
abiturientai
Asmeninio albumo nuotraukos
Įkelta:
2021-07-30
Tauragės „Versmės“ gimnazijoje – pakilios nuotaikos. Net 5 šiais metais mokyklą baigę abiturientai iš lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos ir matematikos valstybinių brandos egzaminų surinko šimtukus. „Tauragės žinioms“ vieni moksleiviai pasakojo jautęsi pasiruošę, todėl ne itin jaudinosi dėl egzaminų, o kiti teigė vos susitvarkę su stresu.
Nuotrauka
Latožienė
Įkelta:
2021-07-06
Į adakaviškės Jūratės Latožienės namus atkeliauja vaikai, kuriems nebėra saugu gyventi tėvų namuose. Budinčios globėjos durys atsiveria paaugliams, mažamečiams, patyrusiems nemenkų likimo išmėginimų. Moteris neslepia, kad būna atvejų, kai prireikia psichologinės konsultacijos ne tik nepilnamečiams, bet ir jai, nes nuolat ieškoma geriausių išeičių, patarimų, kaip elgtis sudėtingose situacijose. „Tapau kantresnė. Aš nuolat su savimi dirbu. Jeigu matau, kad labai stresuoju, jaučiuosi pavargusi, ieškau išeičių. Turiu imtis fizinės veiklos, jeigu galva pavargusi. Ieškau medžiagos, kursų. Aš labai daug sužinojau, išmokau nesmerkti, nekritikuoti, ypač kai kalbame apie dalykus, kurie liečia biologines vaikų šeimas“, – trečiadienį organizuotame Tauragės B. Baltrušaitytės bibliotekos susitikime kalbėjo pašnekovė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-02
Rašytoja ir komunikacijos projektų vadovė Indrė Sekevičienė sako vis dar nedrįstanti savęs vadinti rašytoja. Kita vertus, ne vieną knygą išleidusi moteris – be galo kūrybinga. Ji ne tik rašo, bet ir fotografuoja. Apie kūrybą virtualiai ji pasakojo ir tauragiškiams.
Nuotrauka
virgina
Įkelta:
2021-07-02
21-erius metus Pagramančio miestelio bibliotekoje dirbusios Virginos Bartušienės šiandien ten jau nesutiktumėte – neseniai ji išėjo užtarnauto poilsio. Tačiau mylima ir gerbiama savo skaitytojų, pažinojusi kiekvieną bibliotekos lankytoją, žinojusi jų literatūrinį skonį, buvusi ir knygnešė – knygas nešdavusi skaitytojams į namus, ne kartą už darbą įvertinta įvairiais apdovanojimais, išskirtinius kraštotyros darbus rašiusi moteris ir dabar nesėdi rankų sudėjusi – tai ne jos charakteriui. Juokaudama, kad pensininkai – labiausiai užimti žmonės, ji nenuilsdama darbuojasi savo erdviame ir išpuoselėtame sode ir darže, ruošia dar nebaigtus kraštotyros darbus, dalyvauja šventėse su savo meniškais darbais, o nesibaigiančiu srautu plūstančius svečius stebina savo kulinarine išmone. Paragauti jos pagamintų gardumynų teko ir šių eilučių autorei.  
Nuotrauka
Laura
Įkelta:
2021-05-28
Šiemet vykusiame kasmetiniame Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos (KIGSA) fotokonkurse „Metų kirpėjas 2021“ pasižymėjo kraštietė Laura Zaleckienė. Vyriško įvaizdžio kategorijoje maksimalų balų skaičių pelniusi tauragiškė buvo tituluota Metų kirpėja.
Nuotrauka
Biblioteka
Įkelta:
2021-05-18
Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje dirbančią Martyną Pikoraitienę (30 m.) dažnai galima išvysti bibliotekos feisbuko paskyroje virtualiai transliuojamuose susitikimuose su rašytojais ir kitais meno pasaulio atstovais. Bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja teigia, kad virtualūs pokalbiai pradėti rodyti dar praėjusiais metais prasidėjus karantinui. Iniciatyva sulaukė nemenko populiarumo. M. Pikoraitienė džiaugėsi, kad į bibliotekos organizuojamus renginius socialiniuose tinkluose įsitraukė ir jaunesni žmonės.