100 dienų Seime: pradžia nebuvo lengva
Įkelta:
2021-02-26
Nuotrauka
vaitkus
Aprašymas

Romualdas Vaitkus (centre iš kairės). Asmeninio albumo nuotrauka

 

Vasario 20 d. sukanka 100 dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus, kuriam kassavaitinės kelionės į Vilnių ir atgal jau tapo įprastos, sako net ir jų metu neleidžiąs laiko veltui: klauso įvairių laidų aplinkosaugos klausimais – apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų tvarkymą ir t.t., aiškinasi daugybę klausimų telefonu. Jis teigia net nepajuntąs, kaip prabėga laikas kelyje. Paklaustas, kaip prabėgo tas šimtas dienų, jis vieną po kito vardija nuveiktus darbus.

Pirmosios dienos, pasak R. Vaitkaus, buvo išties sudėtingos. Labai daug skaitymo, domėjimosi, susitikimų. Jam teko net stipresnius akinius nusipirkti. Daugelio Seimo naujokų tomis pirmosiomis savaitėmis, kaip juokauja jis, būna „akys plačios, ausys stačios“: užgriūva galybė informacijos ir tenka viską sugerti į save, įsiminti, analizuoti. 

– Po truputį su visais susipažįsti, įeini į ritmą. Dabar Seime jau tikrai manęs nepaklaidintų, – šypsosi R. Vaitkus.

Užsimena jis ir apie įsikūrimo vargus: iš pradžių Seimo nariai buvo apgyvendinti viename viešbutyje, po kurio laiko jau teko kraustytis į Seimo viešbutį. O tuo metu darbai vijo vienas kitą. 

– Pasaulinei pandemijai diktuojant savo sąlygas pradžia nebuvo lengva, mums visiems teko prisitaikyti prie naujo gyvenimo ritmo. Žengėme svarbų žingsnį – pirmą kartą Lietuvos istorijoje Seimas rengė posėdžius nuotoliniu būdu ir Lietuva tapo viena iš nedaugelio Europos šalių, kuri įsidiegė nuotolinio darbo sistemą ir užtikrino saugią nuotolinio balsavimo galimybę. Buvo patvirtinta Vyriausybė, išsiskirianti savo amžiumi bei lyčių lygybe, priimtas dabartinei situacijai adekvatus 2021 metų biudžetas. Per tą laikotarpį Seimo nariai kiekvienas susidėliojo darbų prioritetus ir pasiskirstė funkcijas, – pasakoja jis. 

R. Vaitkus tapo Aplinkos apsaugos komiteto nariu, atsakingu už atsinaujinančių energijos šaltinių, efektyvaus energijos naudojimo, vandens telkinių ir Baltijos jūros krantų apsaugos, žemės gelmių išteklių bei hidrometeorologijos sritis. Komitete, pasak jo, sprendžiami klausimai, aktualūs tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje, susiję su aplinkos kokybės, darnaus vystymosi, klimato kaitos nagrinėjimu, organizuojami susitikimai ir diskusijos su ekspertais. Tauragiškis priklauso ir Energetikos ir darnios plėtros komisijai, kurioje svarstomi įvairiausi energetinio nepriklausomumo ir žaliosios energetikos vystymosi klausimai, o Daugiafunkcinių miškų puoselėjimo grupėje jam tenka dažnai dalyvauti diskusijose dėl miškų ūkio politikos formavimo klausimų. 

Paprašytas išvardinti konkrečius per šimtadienį atliktus darbus, Seimo narys jau turi ką pasakyti. Anot jo, pirmiausia buvo suformuota patarėjų ir visuomeninių padėjėjų komanda.

– Suburta Tauragės regiono bičiulių grupė, kurios pirmininku esu išrinktas. Ilgai nelaukus buvo suorganizuotas parlamentinės grupės susitikimas su Tauragės, Jurbarko, Šilalės ir Pagėgių merais. Pirmojo susitikimo metu aptarėme aktualiausius klausimus ir svarbiausius iššūkius Tauragės regione. Atsižvelgiant į grupės narių išsakytas nuomones, buvo priimtas sprendimas susitikimus ateityje rengti įvertinant savivaldybių merų pageidavimus. Viena prioritetinių krypčių tolimesnėje darbo eigoje – savivaldybių projektų finansavimas, todėl numatoma organizuoti susitikimą su Finansų ministerijos atstovais, – pasakoja R. Vaitkus.

Pasak jo, jau spėta surengti nuotolinį susitikimą su Klaipėdos universiteto Jūros tyrimo instituto akademine bendruomene. Diskusijoje dalyvavo aplinkos apsaugos ekspertai, su kuriais aptartos aktualiausias problemos ir galimi jų sprendimo būdai. Susitarta dėl tolimesnio bendradarbiavimo, atsižvelgiant į išryškėjusias spragas aplinkosaugos teisinėje bazėje.

Be to, R. Vaitkus inicijavo susitikimą su Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija dėl magistralinio kelio A12 Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas, per Tauragės miestą einančios kelio atkarpos apmokestinimo klausimo. Tauragiškiams verslininkams šis klausimas išties yra nemenkas galvos skausmas.

– Džiaugiuosi, kad susisiekimo ministras Marius Skuodis neliko abejingas ir greitai reagavo į kreipimąsi, – sako jis. – Ministerijos atstovai pateikė keletą variantų, galimai padėsiančių išspręsti šią problemą. Tauragės rajono savivaldybė ėmėsi iniciatyvos surinkti ir pateikti ministerijos atstovams visą reikalingą informaciją atitinkamiems sprendimams parengti bei priimti.

Pasak R. Vaitkaus, buvo surengtas Tauragės rajono savivaldybės ir kultūros įstaigų vadovų bei atstovų susitikimas su Lietuvos Respublikos kultūros ministru Simonu Kairiu bei ministerijos atstovais.

– Susitikimo metu aptarėme Tauragės rajono kultūros sektoriaus aktualijas, buvo įsiklausyta į Tauragės rajono savivaldybės ir kultūros įstaigų vadovų išdėstytas problemas, atsakyta į pateiktus klausimus ir padėtas pamatas gražiam ir efektyviam bendradarbiavimui ateityje, – teigia jis.

Seimo narys per 100 dienų spėjo kai ką nuveikti ir kitose srityse: parengė ir pateikė siūlymus pavasario sesijai dėl užsieniečių teisinės padėties įstatymo ir kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo straipsnių pakeitimo.

Pasak jo, jau kovo pradžioje bus surengtas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovų susitikimas su Tauragės rajono savivaldybės ir švietimo įstaigų vadovais.

– Kuo toliau, tuo aiškiau suprantu, kad laukia dar daug kitų susitikimų, nuolatinio mokymosi, analizavimo ir darbo. Esu tam pasiruošęs, nes darbas tikrai įdomus. Džiaugiuosi, kad visuomet galiu gauti vertingų patarimų iš liberalų frakcijos kolegų, – sako jis. – Smagu, kad atsakingai ir kruopščiai dirba patarėjos apygardoje ir Seime. Nors visi esame pasiilgę gyvo bendravimo ir žmogiško artumo, vis dėlto pasistenkime rasti kiek šviesesnę pusę šiame neįprastame, kupiname iššūkių kelyje. Pasitelkę technologijas daugeliu atveju galime kur kas lengviau ir greičiau komunikuoti tarpusavyje ir operatyviai spręsti iškilusias problemas čia ir dabar. Tikiu, kad visų mūsų susitelkimas padės laimėti kovoje su pandemija ir iš lėto grįžti į įprasto gyvenimo vėžes.

 

Užs. Nr. 14

 

Nuotrauka
nomeda
Įkelta:
2021-05-04
„Lietuva yra nuostabi, mūsų potencialas – milžiniškas. Man labai smagu, kad esame maža šalis. Nes jeigu esi mažas, nereiškia, kad nesi vertingas“, – kalbėjo populiari laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė. Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos organizuotame virtualiame susitikime N. Marčėnaite bendravo su tauragiškiais ir kalbėjo apie kultūros svarbą kiekvieno žmogaus gyvenime, atskleidė ir darbo televizijoje užkulisius. 
Nuotrauka
Bartušio nuotrauka
Įkelta:
2021-04-25
Lietuvos badmintono U-17 ir U-19 rinktinę treniruoti išrinktas Povilas Bartušis sako, kad laukia didžiulis iššūkis. Kas geriau už daugkartinį šalies čempioną žino pergalės skonį bei kaip pasiekti rezultatų? Juo labiau, kai šio sporto meistriškumo sėmėsi iš vieno geriausių trenerių – šviesaus atminimo Jono Šilerio. Tad apie tai ir pasikalbėjome su iš Tauragės kilusiu pašnekovu.
Nuotrauka
juozas
Įkelta:
2021-04-13
Tauragėje gyvenantis ir kuriantis fotografas Juozas Petkevičius įsitikinęs – Lietuvos regionuose menininkai neretai yra gniuždomi, nes jų siekių ir svajonių aplinkiniai tiesiog nesuvokia ir netiki. Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ įsikūrusioje fotografijos galerijoje tauragiškis neseniai pristatė kelias savo fotografijas iš serijos „Incognito“, kurioje vaizduojami regionų kūrėjai. Nuotraukos darytos senuoju būdu – jas ryškinant laboratorijoje. Tiesa, ši meno sritis – brangus malonumas.
Nuotrauka
anele
Įkelta:
2021-04-11
Tauragės „Versmės“ gimnazijoje besimokanti Anelė Matrosovaitė kuria dainas ir groja gitara. Kūrybinga 18-metė interviu „Tauragės žinioms“ papasakojo apie vingiuotą savo kaip muzikantės kelią, kuriame buvo tiek stiprių muzikinių išgyvenimų, tiek ir nusivylimų muzikos pasauliu. Abiturientė žino, ką baigusi mokyklą norėtų studijuoti. Psichologės kelią besirenkanti menininkė teigė, kad psichologija ir muzika labai panašios sritys – jas pasitelkus galima padėti žmonėms. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Šiandien sukanka 17 metų, kai Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus keliauja kunigystės keliu. Šia proga kunigą pasveikino Tauragės „Carito“ savanoriai, linkėdami drąsiai eiti pirmyn, neprarasti pusiausvyros slegiant sunkumams.
Nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2021-03-05
Vakar Tauragės visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos specialistei Gemai Nairanauskaitei, atliekančiai sveikatos priežiūrą mokykloje, įteiktas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) apdovanojimas „2020 metų specialistas“. Jį drauge su Tauragės rajono savivaldybės mero padėka įteikė rajono meras Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
Žvynakienė
Įkelta:
2021-03-02
Ko gero, sunkiai rasime tauragiškių, o ypač jaunosios kartos atstovų, kurie nepažinotų visada besišypsančios policijos pareigūnės Raimondos Žvynakienės. O jei neteko girdėti, tai susipažinkite – 22 metus policijos sistemoje dirbanti moteris myli savo darbą, o savaitgaliais duoklę atiduoda vienišiems seneliams. Juos lankydama kaip Maltos ordino savanorė dažnai yra tas vienintelis žmogus, kuriam senjoras gali išsipasakoti.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-31
Šiandien, sausio 31-ąją, netekome Jono Šilerio, ilgamečio badmintono trenerio, per savo gyvenimą meilę šiam sportui įskiepijusio daugybei vaikų, išugdžiusio ne vieną sportininką. Jam buvo 73-eji.
Nuotrauka
Songaila
Įkelta:
2021-01-22
Netektis: sausio 20-ąją mirė pedagogas, buvęs tuometinės Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Juozapas Songaila. Jis yra vadovavęs ir Tauragės rajono švietimo skyriui. R. Songaila ėjo 91-uosius metus.
Nuotrauka
saulius
Įkelta:
2021-01-01
Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
Nuotrauka
senelis
Įkelta:
2020-12-31
Kasmet artėjant Kalėdoms Dacijonuose, kaip sako kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė, užsikuria naminių žaisliukų gamybos fabrikėlis. Bendruomenės nariai renkasi gaminti papuošimus šventinei eglutei. Šiemet prasidėjus antrajam karantinui fabrikėlis neužsikūrė, tiksliau, užsikūrė tik renginių organizatorės namuose. Padedant vyrui ir kaimynams gimė kaimą puošianti Nykštukų alėja, o kadangi renginių vykti negali, namuose įkurtas ir R. Didorienės Mamauzių teatras vaikams. Pasirodymai transliuojami feisbuke. Beje, net ir čia kūrybiškai moteriai talkina jos vyras Egidijus.
Nuotrauka
rasa
Įkelta:
2020-12-16
Skaudvilės renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė apdovanota Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija. Toks įvertinimas jai skirtas už etninės kultūros puoselėjimą. Folklorą Skaudvilės krašte renginių organizatorė-pedagogė propaguoja jau daugiau nei dvidešimtmetį. Jos vadovaujamas vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ Skaudvilę garsina lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, be instrumentinės ansamblio grupės neapsieina valstybinės bei kalendorinės šventės, savo pasirodymais džiugina ir moters vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“.
Nuotrauka
Rugilė Norbutaitė
Įkelta:
2020-12-15
Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
Nuotrauka
alijosius 2
Įkelta:
2020-12-12
Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  
Nuotrauka
Karina Matulytė
Įkelta:
2020-12-08
Sekmadienį Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko III-sis tarptautinis muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninis edukacinis projektas-konkursas „Muzikos spalvos“. Į jo antrąjį turą pateko ir Tauragės meno mokyklos ugdytinė.
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Įkelta:
2020-12-04
18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, įkurta 1919 m. lapkričio 4 dieną, neseniai minėjo 101-ąsias metines. Planuota naujų narių priesaika bažnyčios skverelyje, paskelbus karantiną įvykti negalėjo. Tačiau šaulių pilietiškumo dvasios koronaviruso grėsmė nepalaužia – anot rinktinės vado Kęstučio Baužos, šaulys – tai tas žmogus, kuris visada pasiruošęs ginti Tėvynę, nesvarbu, kokia iškiltų grėsmė – ginkluotas priešas ar pandemija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-14

„Tauragės žinių“ žurnalistę Zenonas Radvila į jųdviejų su žmona Agota išpuoselėtą sodybą pasikvietė dar prieš paskelbiant antrąjį karantiną. Tautodailės meistras tikino norintis pasidalyti, ką jam pavyko nuveikti šiemet, kai pasaulį sukausčius pandemijai buvo atšauktos mugės, apribotos kelionės ir renginiai. Kuklumu pasižymintis menininkas neužsiminė, kad namuose jau turi įrengęs tikrą muziejų, o atvykus laukė dar viena staigmena – kaip tik lapkričio pirmąjį savaitgalį jiedu su žmona Agota minėjo auksinių vestuvių jubiliejų. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

Tauragės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Dikšaitis viešojoje erdvėje džiaugiasi ir žinia dalijasi su kitais: „Čia tas atvejis, kai Dievą mylintiems karantinas išeina į gera. Turbūt dvejus metus užtruko vertimas, redagavimas, skaitymas, redagavimas, maketavimas, redagavimas...  Stojus karantinui atsirado daugiau galimybių paspartinti šios knygos gimimą lietuvių kalba, ir atspausdinta knyga pasiekė Tauragę“. O kalbama apie iš anglų kalbos verstą septynių istorikų knygą „Bažnyčios istorija“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-05

16-metė Meda Pikčiūnaitė šiais mokslo metais tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidente. Bendraamžių pasitikėjimą įgavusi mergina pasakojo, su kokiais rūpesčiais susiduria moksleiviai ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. Ji turi palinkėjimą ir būsimam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus turėtų būti patvirtintas po įvykusių Seimo rinkimų. „Tauragės žinioms“ ji kalbėjo, kad pandemijos, kuri sujaukė mūsų gyvenimus, akivaizdoje mokymo įstaigose itin svarbu palaikyti mokinių ir mokytojų draugiškumą bei toleranciją.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-02

Iniciatyvos „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotas turas per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ baigėsi. Buvo daug juoko, po to apsikabinimų, o po to ir ašarų suvokus, kad reikia atsisveikinti.  Bet kiekviena pabaiga turi naują pradžią. Turo sumanytoja Žydrė Gedrimaitė, matydama žmonių, atėjusių į renginius, reakcijas ir išgirdusi partnerių, rėmėjų ir dalyvių atsiliepimus, sako esanti u laimingas žmogus. „Draugystė veža“ organizatoriai sako: „Iki kitų kartų. Mes dar tikrai draugausim...“ ir dalijasi mintimis žmonių, vienaip ar kitaip prisidėjusių prie to, kad turas įvyko, supurtė ir suartino...