Neįgaliuosius ir jų artimuosius kviečia besikurianti „Tikėjimo ir Šviesos“ bendruomenė
Įkelta:
2020-10-12
Nuotrauka
Aprašymas

Indros Uginčienės feisbuko paskyros nuotraukos

,
Nuotrauka
Aprašymas

Indros Uginčienės feisbuko paskyros nuotraukos

,
Nuotrauka
Aprašymas

Indros Uginčienės feisbuko paskyros nuotraukos

Ką tik įsikūrusi „Tikėjimo ir Šviesos“ bendruomenė, kurią koordinuoja Indra Uginčienė, spalio pradžioje pirmą kartą susirinko švęsti ir kartu kurti bendruomenę įgimtą proto negalią turintiems žmonėms, jų tėvams ir draugams. Į šią bendrystės kelionę – burtis ir kurti bendruomenę – pastūmėjo klebono Mariaus Venskaus iniciatyva.

„Tikėjimo ir Šviesos“ judėjimas įsikūrė 1971 m., per Velykas, piligrimystės į Lurdą metu, trokštant padėti proto negalią turintiems asmenims, jų tėvams, broliams ir seserims atrasti savo vietą bažnyčioje ir visuomenėje ir tapo pasauliniu bendruomeniniu judėjimu. Šiuo metu pasaulyje yra apie 1500 „Tikėjimo ir Šviesos“ bendruomenių 80-yje valstybių.

Paklausta, kaip kilo mintis įkurti „Tikėjimo ir šviesos“ bendruomenę Tauragėje, Indra Uginčienė pasakoja:

– Mūsų bendruomenė „Tauragės Viltis“ egzistuoja seniai, jai vadovauja Rasa Skerniškienė. Ilgą laiką buvau šalia, padėdama organizuoti veiklas. Judėjom, darėm, kūrėm. Bet vis dar kažko trūko, ypač kai imdavome kalbėtis apie tikėjimą, Dievą, bažnyčią. Ilgą laiką jautėmės čia svetimi. Požiūris pamažu ėmė keistis atėjus klebonui Vytautui, o jį pakeitęs Marius Venskus atėjo drąsiai ir užtikrintai žinodamas, kad neįgalieji jam nėra stabdis ar dinozauras. Jis ir pasiūlė mūsų vaikams sakramentus – komunijos, sutvirtinimo. Apie metus lankėmės pamokėlėse, net atskiros Mišios būdavo mums sekmadieniais, kartą per mėnesį, turėdavome tokią šventę. Po Mišių eidavome pabendrauti į parapijos namus. Mus lydėjo kunigas Donatas. Buvo įdomu stebėti vaikus, kaip jie laisvai bendraudavo bažnytėlėje ir vėliau susibėgime. Atsirado savi ritualai, diktuojami pačių vaikų, neįgaliųjų. Šventė – komunijos, sutvirtinimo – buvo fantastiška. Mišias aukojo nuncijus. Tai tokia priešistorė. Po Komunijos porą mėnesių pabuvome kiek ramiau ir nulėkėm pas kleboną – mums dar reik tų Mišių, tų susiėjimų po jų. Paskyrė trečiadienį, mėnesio pradžioje.

Nuotrauka

Apie „Tikėjimo ir Šviesos“ bendruomenę ji buvo girdėjusi seniai, dar 2010 metais, „Vilties“ stovykloje Šventojoje, ir pasak jos, buvo smalsu. Kaskart, jai nuvykus į sostinę konferencijose ar ataskaitiniam susirinkime, mamos kalbėdavo ir vis kurstė tą smalsumą. Kalbėdavo ir su Rasa, ji juokais kažkada pasakė – „Nori – užsiimk! Aš su „Viltim“ turiu darbo užtektinai. Padėsiu, kartu pabėdavosim!“

Pirmasis susitikimas, kaip pasakoja ji, buvo graži šventė, kuri prasidėjo iškilmingomis Šv. Mišiomis, nuoširdžiu ir širdis visiems palietusiu pamokslu, ir vėliau tęsėsi parapijos namuose. Tauragėje besikuriančiai bendruomenei aktyviai padėjo svečiai iš Kauno, kur ši bendruomenė gyvuoja jau 30 metų.

Pasak I. Uginčienės, bendruomenės ašis – neįgalus, proto negalią turintis asmuo, jo šeimos nariai ir, žinoma, draugas, kuris lydi, draugauja. Į pirmąjį sutikimą susirinko per 30 žmonių.

– Džiugu, kad žmonės taip jautriai atsiliepė į kvietimą ateiti į pačią bendruomenę ir prisijungti draugystei. Nudžiugino atėję visiškai nauji veidai. Parama – jautrus reikalas. Šiuo metu, ką sugebame, darome patys, didesnius darbus, pvz., išvykas, parėmė klebonas. Taip vykome ir į Telšius, kur vasario pradžioje vyko visos šalies „Tikėjimo ir Šviesos“ renginys. Mes vykome svečio teisėmis. Grįžom euforijoje, iš arti pamatę tai, link ko ėjome. Tokio betarpiško bendravimo, tiek šypsenų, bendrystės sunku sutikti neįgaliam žmogui kaip tuomet. Buvom pakrauti pozityvumo! Vaikai išbučiavo, išglėbesčiavo, išglostė, iščiupinėjo ir vyskupus, ir kardinolus, ir visi bendravome kaip viena šeima, kaip seniai pažįstami, nors prieit prie kardinolo ar vyskupo, kasdienybėje, sutikit, nėra taip parasta. O čia ėjom ir kalbėjom, jie šnekino vaikus vardais, domėjosi jų pomėgiais, o kuriam pavargus ir suirzus nesibodėjo juos užimti, pašnekinti, apkabinti, – pirmojo susitikimo įspūdžiais dalijosi Indra.

Pasak jos, bendruomenė rinksis kartą per mėnesį, nors išpuls ir neplanuotų susitikimų. Esą planuoti daug neišeina, nes kas suserga, kam darbai sutrukdo, bet dažnai daug veiklos padaroma ir spontaniškai.

Nuotrauka

– Esame vis dar atviri draugams, jų dar trūksta. Kiekvieną mėnesio trečiadienį organizuojamos šv. Mišios už sergančius, ligonius ir neįgaliuosius. Į šias pamaldas kviečiami ir laukiami visi žmonės, po šv. Mišių kviečiame susitikti parapijos namuose arbatai, pokalbiui, pasibuvimui. Nereikia užsisklęsti skausme vienam, liga visus paliečia, o šilta bendrystė padeda ištverti, – kviečia neįgaliųjų bendruomenę burianti moteris.

Paklausta, kaip neįgalieji jaučia Dievą, Indra sako:

– Labai opus ir jautrus klausimas. Pabandysiu pateikti kelis pavyzdžius. Mūsų „Vilties“ stovykla vasarą. Jau antri metai kiekvieną valgymą pradedame maldele „Tėve mūsų“. Susikibę. Reikėtų tai pamatyti... Ne kiekvienas mūsų vaikutis moka kalbėti. Bet suėję prie stalo visi vieningai imasi už rankučių, kam kaip išeina  daro kryžiaus ženklą ir kalba poteriukus. Tai suartinantis ritualas, tai vaikų laikas, jie net atsakingi už tai. Ir jie tuo didžiuodavosi. Net jei išeina tik „Tėve mano“, pasako su tokiu išdidumu! O kitas pavyzdys – Adomėlis. Jis turi bažnytėlėje savo vietą per Mišias. Prie klausyklos. Mūsų parapijos kunigai labai tolerantiškai į tai žiūri, net pajuokauja, kad jis padėjėjas. O palinkėdamas ramybės, jis apeina būrį žmonių, paduodamas ranką, pasakydamas savo kalba „Ramybė tau“, ir viskas paprastai, nuoširdžiai, savo tempu, savo kalba.

I. Uginčienė įsitikinusi, kad ir visuomenės požiūris į neįgaliuosius keičiasi:

– Visuomenė šviesėja, kaip juokiamės kartais – „blaivėja“ nuo negatyvo, baimės, neteisybės, kai sovietmečiu nebuvo jokios negalios arba visos buvo sumaltos į viena – jei neįgalus, tai žudikas, prievartautojas, recidyvas, kuris papjaus...

 

 

Nuotrauka
nomeda
Įkelta:
2021-05-04
„Lietuva yra nuostabi, mūsų potencialas – milžiniškas. Man labai smagu, kad esame maža šalis. Nes jeigu esi mažas, nereiškia, kad nesi vertingas“, – kalbėjo populiari laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė. Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos organizuotame virtualiame susitikime N. Marčėnaite bendravo su tauragiškiais ir kalbėjo apie kultūros svarbą kiekvieno žmogaus gyvenime, atskleidė ir darbo televizijoje užkulisius. 
Nuotrauka
Bartušio nuotrauka
Įkelta:
2021-04-25
Lietuvos badmintono U-17 ir U-19 rinktinę treniruoti išrinktas Povilas Bartušis sako, kad laukia didžiulis iššūkis. Kas geriau už daugkartinį šalies čempioną žino pergalės skonį bei kaip pasiekti rezultatų? Juo labiau, kai šio sporto meistriškumo sėmėsi iš vieno geriausių trenerių – šviesaus atminimo Jono Šilerio. Tad apie tai ir pasikalbėjome su iš Tauragės kilusiu pašnekovu.
Nuotrauka
juozas
Įkelta:
2021-04-13
Tauragėje gyvenantis ir kuriantis fotografas Juozas Petkevičius įsitikinęs – Lietuvos regionuose menininkai neretai yra gniuždomi, nes jų siekių ir svajonių aplinkiniai tiesiog nesuvokia ir netiki. Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ įsikūrusioje fotografijos galerijoje tauragiškis neseniai pristatė kelias savo fotografijas iš serijos „Incognito“, kurioje vaizduojami regionų kūrėjai. Nuotraukos darytos senuoju būdu – jas ryškinant laboratorijoje. Tiesa, ši meno sritis – brangus malonumas.
Nuotrauka
anele
Įkelta:
2021-04-11
Tauragės „Versmės“ gimnazijoje besimokanti Anelė Matrosovaitė kuria dainas ir groja gitara. Kūrybinga 18-metė interviu „Tauragės žinioms“ papasakojo apie vingiuotą savo kaip muzikantės kelią, kuriame buvo tiek stiprių muzikinių išgyvenimų, tiek ir nusivylimų muzikos pasauliu. Abiturientė žino, ką baigusi mokyklą norėtų studijuoti. Psichologės kelią besirenkanti menininkė teigė, kad psichologija ir muzika labai panašios sritys – jas pasitelkus galima padėti žmonėms. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Šiandien sukanka 17 metų, kai Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus keliauja kunigystės keliu. Šia proga kunigą pasveikino Tauragės „Carito“ savanoriai, linkėdami drąsiai eiti pirmyn, neprarasti pusiausvyros slegiant sunkumams.
Nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2021-03-05
Vakar Tauragės visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos specialistei Gemai Nairanauskaitei, atliekančiai sveikatos priežiūrą mokykloje, įteiktas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) apdovanojimas „2020 metų specialistas“. Jį drauge su Tauragės rajono savivaldybės mero padėka įteikė rajono meras Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
Žvynakienė
Įkelta:
2021-03-02
Ko gero, sunkiai rasime tauragiškių, o ypač jaunosios kartos atstovų, kurie nepažinotų visada besišypsančios policijos pareigūnės Raimondos Žvynakienės. O jei neteko girdėti, tai susipažinkite – 22 metus policijos sistemoje dirbanti moteris myli savo darbą, o savaitgaliais duoklę atiduoda vienišiems seneliams. Juos lankydama kaip Maltos ordino savanorė dažnai yra tas vienintelis žmogus, kuriam senjoras gali išsipasakoti.
Nuotrauka
vaitkus
Įkelta:
2021-02-26
Vasario 20 d. sukanka 100 dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus, kuriam kassavaitinės kelionės į Vilnių ir atgal jau tapo įprastos, sako net ir jų metu neleidžiąs laiko veltui: klauso įvairių laidų aplinkosaugos klausimais – apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų tvarkymą ir t.t., aiškinasi daugybę klausimų telefonu. Jis teigia net nepajuntąs, kaip prabėga laikas kelyje. Paklaustas, kaip prabėgo tas šimtas dienų, jis vieną po kito vardija nuveiktus darbus.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-31
Šiandien, sausio 31-ąją, netekome Jono Šilerio, ilgamečio badmintono trenerio, per savo gyvenimą meilę šiam sportui įskiepijusio daugybei vaikų, išugdžiusio ne vieną sportininką. Jam buvo 73-eji.
Nuotrauka
Songaila
Įkelta:
2021-01-22
Netektis: sausio 20-ąją mirė pedagogas, buvęs tuometinės Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Juozapas Songaila. Jis yra vadovavęs ir Tauragės rajono švietimo skyriui. R. Songaila ėjo 91-uosius metus.
Nuotrauka
saulius
Įkelta:
2021-01-01
Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
Nuotrauka
senelis
Įkelta:
2020-12-31
Kasmet artėjant Kalėdoms Dacijonuose, kaip sako kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė, užsikuria naminių žaisliukų gamybos fabrikėlis. Bendruomenės nariai renkasi gaminti papuošimus šventinei eglutei. Šiemet prasidėjus antrajam karantinui fabrikėlis neužsikūrė, tiksliau, užsikūrė tik renginių organizatorės namuose. Padedant vyrui ir kaimynams gimė kaimą puošianti Nykštukų alėja, o kadangi renginių vykti negali, namuose įkurtas ir R. Didorienės Mamauzių teatras vaikams. Pasirodymai transliuojami feisbuke. Beje, net ir čia kūrybiškai moteriai talkina jos vyras Egidijus.
Nuotrauka
rasa
Įkelta:
2020-12-16
Skaudvilės renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė apdovanota Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija. Toks įvertinimas jai skirtas už etninės kultūros puoselėjimą. Folklorą Skaudvilės krašte renginių organizatorė-pedagogė propaguoja jau daugiau nei dvidešimtmetį. Jos vadovaujamas vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ Skaudvilę garsina lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, be instrumentinės ansamblio grupės neapsieina valstybinės bei kalendorinės šventės, savo pasirodymais džiugina ir moters vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“.
Nuotrauka
Rugilė Norbutaitė
Įkelta:
2020-12-15
Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
Nuotrauka
alijosius 2
Įkelta:
2020-12-12
Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  
Nuotrauka
Karina Matulytė
Įkelta:
2020-12-08
Sekmadienį Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko III-sis tarptautinis muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninis edukacinis projektas-konkursas „Muzikos spalvos“. Į jo antrąjį turą pateko ir Tauragės meno mokyklos ugdytinė.
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Įkelta:
2020-12-04
18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, įkurta 1919 m. lapkričio 4 dieną, neseniai minėjo 101-ąsias metines. Planuota naujų narių priesaika bažnyčios skverelyje, paskelbus karantiną įvykti negalėjo. Tačiau šaulių pilietiškumo dvasios koronaviruso grėsmė nepalaužia – anot rinktinės vado Kęstučio Baužos, šaulys – tai tas žmogus, kuris visada pasiruošęs ginti Tėvynę, nesvarbu, kokia iškiltų grėsmė – ginkluotas priešas ar pandemija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-14

„Tauragės žinių“ žurnalistę Zenonas Radvila į jųdviejų su žmona Agota išpuoselėtą sodybą pasikvietė dar prieš paskelbiant antrąjį karantiną. Tautodailės meistras tikino norintis pasidalyti, ką jam pavyko nuveikti šiemet, kai pasaulį sukausčius pandemijai buvo atšauktos mugės, apribotos kelionės ir renginiai. Kuklumu pasižymintis menininkas neužsiminė, kad namuose jau turi įrengęs tikrą muziejų, o atvykus laukė dar viena staigmena – kaip tik lapkričio pirmąjį savaitgalį jiedu su žmona Agota minėjo auksinių vestuvių jubiliejų. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

Tauragės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Dikšaitis viešojoje erdvėje džiaugiasi ir žinia dalijasi su kitais: „Čia tas atvejis, kai Dievą mylintiems karantinas išeina į gera. Turbūt dvejus metus užtruko vertimas, redagavimas, skaitymas, redagavimas, maketavimas, redagavimas...  Stojus karantinui atsirado daugiau galimybių paspartinti šios knygos gimimą lietuvių kalba, ir atspausdinta knyga pasiekė Tauragę“. O kalbama apie iš anglų kalbos verstą septynių istorikų knygą „Bažnyčios istorija“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-05

16-metė Meda Pikčiūnaitė šiais mokslo metais tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidente. Bendraamžių pasitikėjimą įgavusi mergina pasakojo, su kokiais rūpesčiais susiduria moksleiviai ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. Ji turi palinkėjimą ir būsimam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus turėtų būti patvirtintas po įvykusių Seimo rinkimų. „Tauragės žinioms“ ji kalbėjo, kad pandemijos, kuri sujaukė mūsų gyvenimus, akivaizdoje mokymo įstaigose itin svarbu palaikyti mokinių ir mokytojų draugiškumą bei toleranciją.