Šeštadienį Vasaros estradoje įsikurs... jaunimo rezidencija
Įkelta:
2024-05-31
Nuotrauka
Jazz
Nuotraukos autorius:
Ignas Skridlas ir TauragJazz.Lt foto

Jaunieji muzikantai vis dažniau ir aktyviau įsilieja į Tauragės džiazo festivalio renginius. Štai ir birželio 1-ąją Vasaros estradoje pamatysime ir išgirsime jungtinį Tauragės, Jurbarko ir Šilalės jaunimo džiazo projektą „Džiazo jūra 2024“.

Ne pirmus metus organizuojamas festivalis „Džiazo jūra“ ir šiemet jau vyksta keletą mėnesių, tačiau finaliniam koncertui pasirinkta didžioji miesto šventės scena Vasaros estradoje. Šiemet scenoje pasirodys: Tauragės kultūros centro jaunimo džiazo orkestras, vadovaujamas Tomo Altaravičiaus, Jurbarko kultūros centro jaunimo bigbendas „Jada“ (vad. Gytis Gvozdas) ir Šilalės meno mokyklos talentingi mokiniai, vadovaujami mokytojų Miko Karoso ir Tado Zakarausko. Su jaunaisiais muzikantais ant scenos pasirodys bigbendo „Jada“ vokalistės Austėja Jakštytė ir Gabrielė Gvozdė, tauragiškė atlikėja Viltė Kirstukaitė, vokalinio konkurso „Lietuvos balso. Kartos“ nugalėtojai – grupė „T3“. Projekto, vienijančio apie 50 atlikėjų, meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas – kompozitorius, muzikantas, aranžuotojas, „Vilnius Jjazz Ensemble 11“ vadovas Jievaras Jasinskis.

Jau ne kartą esame rašę, kad Tauragės džiazo festivalis ėmėsi ir kiek neįprastos kitiems festivaliams veiklos – edukuoti. Klausytojus mokyti suprasti ir pamilti gerą džiazą, džiazo stilius, vaikus – supažindinti su džiazu ir galimybe išreikšti savo jausmus muzika, o jaunuosius muzikantus - groti džiazą ir gyventi jame. Ir ši festivalio misija, lyg ir visai neblogai įgyvendinama – jaunųjų muzikantų, grojančių ir besimokančių suprasti džiazą, kasmet vis daugėja.

Porą mėnesių Jurbarke ir Tauragėje vykstančios repeticijos, anot kolektyvų vadovų, skatina jaunimo domėjimąsi džiazo muzika, padeda tobulinti muzikantų atlikimo techniką.

Paklaustas kaip buvo dėliojama koncerto programa, projekto meno vadovas Jievaras Jasinskis pasakojo, kad buvo atsižvelgta į kolektyvų pageidavimus:

- Visi projekte dalyvaujantys kolektyvai turi kažkokią programą, skiria prioritetus kažkokiems žanrams, stilistikai, todėl norėjosi, kad jaunieji muzikantai gerai jaustųsi, kad koncertas būtų jų pačių įnašas. Tad programa – tai savotiškas visų kolektyvų įnašas. – sakė meno vadovas. – Tiesa, pasiūliau išsirinkti visiems patinkantį vieną kūrinį, kurį jaunieji muzikantai galėtų atlikti visiškai atsipalaidavę, negalvodami apie tai, kad groja neteisingai ar klysta. Toks kūrinys - „Italo disco“ - buvo išrinktas vienbalsiai, paruošiau jam aranžuotę ir tą kūrinį klausytojai išgirs koncerto metu.

-

Pasak J. Jasinskio, galima didžiuotis mokytojais ir mokiniais, kurie skyrė nemažai laiko repeticijoms: repetavo savo miestuose, važinėjo vieni pas kitus ir viso to rezultatas – pasirodymas didžiojoje scenoje.

J. Jasinskis vardijo džiazo festivalius, kurie bendradarbiauja su konkrečiomis muzikinėmis ugdymo įstaigomis, suteikia sceną jauniesiems džiazo atlikėjams: Klaipėdos džiazo festivalis, „Kaunas jazz“, Vilniaus džiazo festivalis. Akivaizdu, kad Tauragės džiazo festivalis – įsilieja į tokių festivalių gretas.

Jurbarko kultūros centro jaunimo bigbendo „Jada“ kolektyvas jau keletą metų dalyvauja Tauragės džiazo festivalio renginiuose ir kolektyvo vadovas Gytis Gvozdas teigė, kad repeticijos vietoje ar važinėjimai į repeticijas kituose miestuose nė trupučio neišvargino:

- Buvo neįprasta, bet labai smagu. Išmokome naujų kūrinių, suaktyvėjo mūsų socialiniai ryšiai, - sakė G. Gvozdas. – Šis bendras projektas turi begalę pliusų, bet, mano nuomone, labiausia „kabina“ – tarpusavio bendravimas. Juk bendrą kalbą rado ne tik vadovai, bet ir jaunieji muzikantai, vokalistai.

-

Šiam teiginiui apie bendrystę, pritarė ir Tauragės kultūros centro jaunimo džiazo orkestro vadovas Tomas Altaravičius:

- Buvo smagu stebėti, kaip, tarkim, tarpusavyje bendrauja, mintimis dalijasi kolektyvų būgnininkai, - prisiminė tauragiškių orkestro vadovas. – Buvome įpratę groti tuo pačiu sąstatu, žinojome savo kolektyvo silpnąsias ir stipriąsias vietas, o projekte teko susijungti. Ir, patikėkite, kai groja penkios dešimtys muzikantų vienu metu – tai skamba galingai.

-

Šilališkių atlikėjų mokytojas Mikas Karosas pasidžiaugė, kad jo mokiniai galėjo prisiliesti prie naujos jiems muzikos – džiazo:

- Mokiniams tikrai išliks nepakartojami įspūdžiai – tai ne tik naujas muzikos stilius, tai ir grojimas tokiame dideliame kolektyve.

Ir, pasak mokytojo, jei bus galimybė tokiame projekte dalyvauti ir kitais metais, jis tikrai atsiveš daugiau mokinių.

Tadas Zakarauskas – dar vienas mokytojas su savo mokiniais iš Šilalės dalyvavęs projekte pritarė, kad mokiniams tai buvusi puiki patirtis grojant džiazą, grojant dideliame kolektyve. Kadangi tai buvo savotiškas „pirmas blynas“, T. Zakarauskas jau turi pasiūlymų kitam analogiškam projektui:

- Būtų puiku, jei projektas prasidėtų gerokai anksčiau, nes neretai tie patys mokiniai groja keliuose kolektyvuose ir jiems sudėtinga suspėti visur, tad turint laiko būtų galima kitaip sudėlioti repeticijų grafikus, skirti daugiau dėmesio pasiruošimui, vokalo partijų paskirstymui, papildomoms edukacijoms, kur mokiniai daugiau sužinotų apie šį muzikos žanrą, mokytųsi improvizuoti, džiazo ritmikos. Bet, manau, kad ateityje, taip ir bus, o mes su malonumu „Džiazo jūroje“ dalyvausim.

Žodis „rezidencija“ turi keletą reikšmių, tačiau vienaip ar kitaip apibūdina kažkokią reprezentuojančią, apjungiančią vietą. Šiais metais projektas „Džiazo jūra“ ir buvo pavadintas jaunimo rezidencija. Pasak projekto organizatorių, labai norėjosi, kad kartu padirbėję, susidraugavę, susijungę į vieną nemažą kolektyvą, jauni žmonės reziduotų festivalyje ir festivalį. Ar pavyko muzikinė rezidencija, tauragiškiai ir miesto svečiai galės sužinoti birželio 1-ąją atėję į koncertą Vasaros estradoje. Koncerto pradžia 18:30 val.

 

 

 

 

Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotrauka
Įkelta:
2024-06-11
Vos prieš mėnesį Tauragėje startavusios socialinės dirbtuvės „Metų ratas“ įgavo pagreitį – startavo neįgaliųjų rankomis sukurtų gaminių elektroninė parduotuvė. Pirkprasmingai.lt ragina žmones išleisti pinigus prasmingai.
Nuotrauka
turgus
Tauragės radijo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-04
Tauragės rajono savivaldybės administracija skelbia statinių (kioskų) Tauragėje, Spaustuvės g. 1, elektroninius nuomos aukcionus. Kiekvienas kioskas išnuomojamas 5 metų terminui (su galimybe pratęsti nuomos sutartį iki 10 metų). Numatytas veiklos pobūdis kiekviename kioske – prekyba (maisto produktais).
Nuotrauka
lauksargiai
Lauksargių globos namų archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-03
Birželio mėnesį Lauksargių globos namai mini trisdešimties metų sukaktį. Moderniai įrengtos patalpos, jaukus kiemelis yra namai senyvo amžiaus arba negalios kamuojamiems suaugusiesiems. Gyvenama čia, kaip šeimoje: gyventojai kartu švenčia šventes, vyksta į ekskursijas, čia mezgasi draugystės ir net simpatijos. Per trisdešimt metų įstaigoje buvo iškeltos keturios vestuvės.
Nuotrauka
vaikai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-05-27
Kino teatruose šiuo metu rodomame Linos Lyte Plioplytės filme „Mėnesinės“ apie menstruacijas kalbama išsamiai ir nuotaikingai. Tad šis edukacinis filmas gali tapti puikia priežastimi pradėti arba pagilinti pokalbius su vaikais – moksleiviams rengiamos specialios filmo peržiūros su režisiere. Gydytoja ir lytiškumo ugdymo ekspertė Rusnė Kirtiklytė atkreipia dėmesį – jei suaugusieji informacijos nesuteiks patys, vaikai ją vis tiek susiras, tik nebūtinai iš patikimų šaltinių.
Nuotrauka
glorija
Choro „Gloria“ archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-23
Vis dažniau įvairių miesto švenčių proga tauragiškius džiuginantis miesto gospel choras „Gloria“ surengs pasirodymą ir artėjančios miesto šventės „Tauro ragas 2024“ metu. Koncertas vyks jau sutemus: krikščioniškos muzikos programą lydės šviesų šou, ketinama įrengti 16 m LED ekraną, kuriam rengiamos specialios vizualizacijos.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-05-21
2024 m. gegužės 20 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijoje buvo apdovanoti Atliekų kultūros egzamino nugalėtojai. Juos sveikino Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas kartu su Viešosios tvarkos poskyrio vedėju Pauliumi Goštautu.
Nuotrauka
medžiai
Įkelta:
2024-05-21
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė,  pastarosiomis dienomis Tauragės miesto gyventojai gali džiaugtis didele ir reikšminga iniciatyva – didelių medžių sodinimu. Persodinant medžius siekiama ne tik praturtinti miesto grožį, bet ir sukurti komfortišką gyvenimo aplinką gyventojams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 17 d. oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. Laišką ateities kartoms, pasakojantį apie tauragiškiams reikšmingo projekto pradžią, pasirašė bei simbolinę kapsulę įkasė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir statybų įmonės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-05-17
Praėjusių metų pabaigoje Seimui atnaujinus įsimintinų dienų kalendorių, Vaiko diena šiemet pirmą kartą švenčiama šeimos mėnesį – gegužę, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ministrė Monika Navickienė kviečia visus – vaikus, tėvelius, senelius, mokytojus, kiekvieną mūsų – paminėti naująją vaikystės šventę.
Nuotrauka
ba;las
Įkelta:
2024-05-16
Po sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjusio „Lietuvos balsas. Kartos“ finalo paaiškėjo, kad naujausiais projekto laimėtojais tapo vaikinų grupė „T3“ iš mokytojos Nomedos Kazlaukomandos. Apie tai, kam muzikantai išleis laimėjimą, dėkingumą bei abejonių nepalikusią pergalę Nomeda ir „T3“ kalbėjo iškart po finalo surengtoje spaudos konferencijoje.
Nuotrauka
balas
S. Lukoševičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-05-13
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo žiūrimiausio šalyje LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ didysis finalas. Jo nugalėtojais tapo ir LNK įsteigtus 15 tūkstančių eurų laimėjo mokytojos Nomedos Kazlaus komandos dalyviai vaikinų grupė „T3“. Už juos balsavo 39,1 proc. žiūrovų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-09
Siekiant maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus, bus įtvirtinta pareiga asmeniui, ketinančiam užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti, ar darbuotojas turi QR kodą, o nustatytos institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatantiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams pritarė Vyriausybė. Juos dar turės priimti Seimas.
Nuotrauka
balsas
Asmeninio archyvo ir Lietuvos balsas. Kartos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-09
Sulaukusi pasisekimo „Lietuvos balsas, Kartos“ kryžminių kovų atrankoje tauragiškių vaikinų komanda „T3“ pateko į finalą ir dėl laimėtojo titulo susikaus šį sekmadienį „Žalgirio arenoje“. „Tauragės žinios“, bendradarbiaudami su „Tauragės radiju“ pakalbino jų mokytoją, pasaulinio lygio lietuvių operos žvaigždę Nomedą Kazlaus. Apie savo mokinius vokalo profesorė atsiliepia labai gerai, pasak jos, vaikinuose – didžiulis potencialas.
Nuotrauka
SENJORAS
Įkelta:
2024-05-08
Šalpos pensijos negalią turintiems dirbantiesiems būtų skiriamos nepriklausomai nuo to, kada ir kokio lygio negalia nustatyta, taip pat šalpos senatvės pensijas galėtų gauti ir jau pensinio amžiaus sulaukę, bet vis dar dirbantys žmonės – tokiems siūlymams šiandien po pateikimo pritarė Seimas. Artimiausiu metu jie bus svarstomi Parlamento komitetuose.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotraukos
Įkelta:
2024-05-08
Tauragėje veiklą pradėjo dar vienos naujos socialinės dirbtuvės, kurioje žmonės su negalia gamins įvairius rankdarbius, pakuos dovanas, taisys drabužius, taip pat teiks aplinkos tvarkymo ir kitas bendruomenei reikalingas paslaugas.  Čia, žmonės, turintys negalią, pajus, kad ir jie šioje visuomenėje – ne mažiau svarbūs ir reikalingi. O ambicijos nemažos: savo rankų darbo gaminius parduos elektroninėje parduotuvėje.
Nuotrauka
T3
Lietuvos Balso feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-05-07
Ryškiausio muzikinio projekto šalyje grandiozinis finalas naujame sezone užims didžiausią šalies areną, kur tūkstančiai tikrą muziką mylinčių balsų dainuos kartu su tais, kurie naujame projekto sezone savo talentu prasiskynė kelią į finalą!
Nuotrauka
m
Tauragės kultūros centro ir asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-03
Paskendę darbiniuose ir buitiniuose rūpesčiuose reta šeima prisimena, jog be aprūpinimo materialine gerove tėvų pareiga vaikuose ugdyti ir meilę tėvynei. Šią pareigą sėkmingai atlieka Valinčių šeima. Tiek tėvai, tiek vaikai priklauso šokių ar dainų kolektyvams, kartu keliauja, kuria tradicijas, mini valstybines šventes. O svarbiausia, myli ir gerbia vienas kitą.