Respublikinis seminaras Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centre
Įkelta:
2024-04-05
Nuotrauka
skaudvile
informacija@taurageszinios.lt
A
A

Balandžio 4 d. vyko respublikinis seminaras “Atnaujinto ugdymo turinio praktiniai aspektai, patirtys ir sėkmės“. Susitikimo pradžioje visus pasveikino centro direktorius Rolandas Beišys, pakvietė pedagogus atsakingai pažvelgti į aktualias temas ir pasisemti kuo daugiau žinių bei praktinės patirties dirbant su mokiniais.

Į seminarą susirinko pedagogai iš įvairių Lietuvos ugdymo įstaigų.  Gerb. Tomas Lagūnavičius, psichologas, socialinių mokslų daktaras, pasidalijo savo darbo patirtimi. Pranešimo „600 ugdymo turinio pratimų mokykloje“ metu, lektorius bendravo su seminaro dalyviais, įtraukė juos į diskusijas, vaizdžiai demonstravo įvairias situacijas, atsakė į jiems rūpimus ir aktualius klausimus. Pedagogai turėjo galimybę praktiškai išbandyti įvairius pratimus, kuriuos bus galima pritaikyti pamokoje, pasikonsultuoti ir aptarti įvairias situacijas su lektoriumi.

Atkreipiant dėmesį į praktinę, profesionalią pagalbą ugdant pagal atnaujintas programas centruose, pranešime „Regioniniai centrai – pagalba įgyvendinant įtraukųjį ugdymą šalyje. Gelgaudiškio „Šaltinio“ ugdymo centro funkcijos ir teikiamos paslaugos“, praktiniais patarimais, sėkmėmis ir iškylančiomis problemomis su pedagogais dalijosi Inga Pranskaitienė, Gelgaudiškio „Šaltinio“ ugdymo centro socialinė pedagogė metodininkė, jai talkino Dalia Kasperavičienė, Gelgaudiškio „Šaltinio“ ugdymo centro Švietimo pagalbos ir konsultavimo skyriaus vedėja, specialioji pedagogė metodininkė, psichologė, kuri atskleidė vertinimo kriterijus atnaujinto ugdymo turinio kontekste ir tai pateikė savo pranešime ,,Ugdymo turinio atnaujinimas ir pritaikymas. Vertinimo kriterijai“.

Seminaro dalyviai turėjo galimybę susipažinti su atnaujinto ugdymo praktine patirtimi analizuojant stendinius pranešimus, kuriuos pateikė respublikos pedagogai: ,,Skaitmeniniai įrankiai įtraukiančiai mokinio veiklai“ -  Gintarė Vičienė, Plungės specialiojo ugdymo centro švietimo pagalbos ir konsultavimo skyriaus vedėja, psichologė, Kristina Masiliauskienė, Plungės specialiojo ugdymo centro specialioji pedagogė. „Kūrybiškumo kompetencijos ugdymas dalyvaujant eTwinning projektuose“ - Aida Rutkauskienė, Raseinių specialiosios mokyklos specialioji pedagogė, Irma Masaitienė, Raseinių specialiosios mokyklos mokytoja. ,,Meninės raiškos priemonių panaudojimas atnaujinto ugdymo turinio kontekste“ -  Sandra Maslauskienė, Raseinių specialiosios mokyklos direktorė, specialioji pedagogė metodininkė, Neringa Norvaišienė, Raseinių specialiosios mokyklos specialioji pedagogė metodininkė, Vilma Vedauskienė, Raseinių specialiosios mokyklos specialioji pedagogė metodininkė. „Atnaujintos BUP : kaip matuojame pradinuko individualią pažangą?“ -  Rasutė Petrikienė, Tauragės r. Žygaičių gimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė, Daiva Vencienė, Tauragės r. Žygaičių gimnazijos socialinė pedagogė metodininkė, Jurga Beitienė, Tauragės r. Žygaičių gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui. ,,Tarptautinio kūrybinio projekto nauda vaikų ugdymosi pasiekimams kompetencijų kontekste“ -  Rima Čerauskienė,  Tauragės r. Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centro specialioji pedagogė metodininkė, Ingrida Račiūnienė, Tauragės r. Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centro specialioji pedagogė metodininkė, Asta Kenstavičienė, Tauragės r. Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centro socialinė pedagogė metodininkė.  ,,Įrankiai sėkmingam pamokos planavimui“ -  Rolandas Beišys, Tauragės r. Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centro direktorius, Vaida Baršienė, Tauragės r. Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centro direktoriaus pavaduotoja, specialioji pedagogė metodininkė.

Šiame susitikime pedagogai pasisėmė jiems aktualių žinių, kurias praktiškai pritaikys savo kasdieniniame darbe. Už galimybę dalyvauti tokiame, šiais laikais, svarbiame seminare pedagogai dėkojo lektoriams, Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centro vadovams bei visai bendruomenei. 

Dar ilgai vyko diskusijos, pokalbiai,  aptarimai tarp pedagogų ir lektorių. Bendras darbas, bendri mokymai, įkvepia naujai veiklai su mokiniais, įtraukiant pačius mokinius, kad šie patys kurtų, keltų jiems aktualias problemas ir ieškotų atsakymų į jiems rūpimus klausimus.

Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centro specialioji pedagogė metodininkė Rolanda Lukošienė

Nuotrauka
glorija
Choro „Gloria“ archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-23
Vis dažniau įvairių miesto švenčių proga tauragiškius džiuginantis miesto gospel choras „Gloria“ surengs pasirodymą ir artėjančios miesto šventės „Tauro ragas 2024“ metu. Koncertas vyks jau sutemus: krikščioniškos muzikos programą lydės šviesų šou, ketinama įrengti 16 m LED ekraną, kuriam rengiamos specialios vizualizacijos.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-05-21
2024 m. gegužės 20 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijoje buvo apdovanoti Atliekų kultūros egzamino nugalėtojai. Juos sveikino Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas kartu su Viešosios tvarkos poskyrio vedėju Pauliumi Goštautu.
Nuotrauka
medžiai
Įkelta:
2024-05-21
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė,  pastarosiomis dienomis Tauragės miesto gyventojai gali džiaugtis didele ir reikšminga iniciatyva – didelių medžių sodinimu. Persodinant medžius siekiama ne tik praturtinti miesto grožį, bet ir sukurti komfortišką gyvenimo aplinką gyventojams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 17 d. oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. Laišką ateities kartoms, pasakojantį apie tauragiškiams reikšmingo projekto pradžią, pasirašė bei simbolinę kapsulę įkasė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir statybų įmonės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-05-17
Praėjusių metų pabaigoje Seimui atnaujinus įsimintinų dienų kalendorių, Vaiko diena šiemet pirmą kartą švenčiama šeimos mėnesį – gegužę, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ministrė Monika Navickienė kviečia visus – vaikus, tėvelius, senelius, mokytojus, kiekvieną mūsų – paminėti naująją vaikystės šventę.
Nuotrauka
ba;las
Įkelta:
2024-05-16
Po sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjusio „Lietuvos balsas. Kartos“ finalo paaiškėjo, kad naujausiais projekto laimėtojais tapo vaikinų grupė „T3“ iš mokytojos Nomedos Kazlaukomandos. Apie tai, kam muzikantai išleis laimėjimą, dėkingumą bei abejonių nepalikusią pergalę Nomeda ir „T3“ kalbėjo iškart po finalo surengtoje spaudos konferencijoje.
Nuotrauka
balas
S. Lukoševičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-05-13
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo žiūrimiausio šalyje LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ didysis finalas. Jo nugalėtojais tapo ir LNK įsteigtus 15 tūkstančių eurų laimėjo mokytojos Nomedos Kazlaus komandos dalyviai vaikinų grupė „T3“. Už juos balsavo 39,1 proc. žiūrovų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-09
Siekiant maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus, bus įtvirtinta pareiga asmeniui, ketinančiam užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti, ar darbuotojas turi QR kodą, o nustatytos institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatantiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams pritarė Vyriausybė. Juos dar turės priimti Seimas.
Nuotrauka
balsas
Asmeninio archyvo ir Lietuvos balsas. Kartos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-09
Sulaukusi pasisekimo „Lietuvos balsas, Kartos“ kryžminių kovų atrankoje tauragiškių vaikinų komanda „T3“ pateko į finalą ir dėl laimėtojo titulo susikaus šį sekmadienį „Žalgirio arenoje“. „Tauragės žinios“, bendradarbiaudami su „Tauragės radiju“ pakalbino jų mokytoją, pasaulinio lygio lietuvių operos žvaigždę Nomedą Kazlaus. Apie savo mokinius vokalo profesorė atsiliepia labai gerai, pasak jos, vaikinuose – didžiulis potencialas.
Nuotrauka
SENJORAS
Įkelta:
2024-05-08
Šalpos pensijos negalią turintiems dirbantiesiems būtų skiriamos nepriklausomai nuo to, kada ir kokio lygio negalia nustatyta, taip pat šalpos senatvės pensijas galėtų gauti ir jau pensinio amžiaus sulaukę, bet vis dar dirbantys žmonės – tokiems siūlymams šiandien po pateikimo pritarė Seimas. Artimiausiu metu jie bus svarstomi Parlamento komitetuose.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotraukos
Įkelta:
2024-05-08
Tauragėje veiklą pradėjo dar vienos naujos socialinės dirbtuvės, kurioje žmonės su negalia gamins įvairius rankdarbius, pakuos dovanas, taisys drabužius, taip pat teiks aplinkos tvarkymo ir kitas bendruomenei reikalingas paslaugas.  Čia, žmonės, turintys negalią, pajus, kad ir jie šioje visuomenėje – ne mažiau svarbūs ir reikalingi. O ambicijos nemažos: savo rankų darbo gaminius parduos elektroninėje parduotuvėje.
Nuotrauka
T3
Lietuvos Balso feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-05-07
Ryškiausio muzikinio projekto šalyje grandiozinis finalas naujame sezone užims didžiausią šalies areną, kur tūkstančiai tikrą muziką mylinčių balsų dainuos kartu su tais, kurie naujame projekto sezone savo talentu prasiskynė kelią į finalą!
Nuotrauka
m
Tauragės kultūros centro ir asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-03
Paskendę darbiniuose ir buitiniuose rūpesčiuose reta šeima prisimena, jog be aprūpinimo materialine gerove tėvų pareiga vaikuose ugdyti ir meilę tėvynei. Šią pareigą sėkmingai atlieka Valinčių šeima. Tiek tėvai, tiek vaikai priklauso šokių ar dainų kolektyvams, kartu keliauja, kuria tradicijas, mini valstybines šventes. O svarbiausia, myli ir gerbia vienas kitą.  
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-27
Šiandien, apie 14 val., specialiosioms tarnyboms pranešta, kad kilo gaisras Leikiškės sąvartyne. Gaisrą pastebėjo ir specialiąsias tarnybas informavo sąvartyne dirbusi dispečerė. Degė apie 70 kv. m sąvartyno ploto. Nuo degusio ploto patraukta technika.
Nuotrauka
Nuošliauža
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-04-23
2024 m. sausio 24–25 dienomis, prasidėjus staigiam atšilimui, į Jūros upę nuslinko nemaža dalis šlaito, daugiamečiai medžiai bei dalis pėsčiųjų ir dviračių tako. Dėl susidariusios situacijos sausio 25 dieną, 10 val. surengtas Tauragės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis, o tos pačios dienos vakare Tauragės mieste paskelbta ekstremalioji situacija.
Nuotrauka
Aleja
Įkelta:
2024-04-22
Tauragės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „Hidroterra“ dėl dalies Jūros upės šlaito nuo Dariaus ir Girėno g. Iki J. Tumo – Vaižganto g., Tauragės mieste (prie „Versmės“ gimnazijos), nuošliaužos padarinių pašalinimo (avarijos grėsmės pašalinimo) ir šlaito sutvirtinimo projekto parengimo darbų.
Nuotrauka
inkilai
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Lietuvos teismų bendruomenė palaikydama Ukrainą kovoje už laisvę bei prisidėdama prie Pakruojo dvaro ir organizacijos „Stiprūs Kartu“ inicijuotos paramos akcijos „Laisvės paukščiai“  sukūrė net 16 unikalių inkilų. Juos nuo kitos savaitės pradžios, t. y. nuo 2024 m. balandžio 22 d. iki balandžio 28 d. bus galima įsigyti aukciono būdu puslapyje www.laisvėspaukščiai.lt.