Tarp „Keliauk Lietuvoje“ nominantų – ir Tauragė
Įkelta:
2023-12-15
Nuotrauka
keliauk lietuvoje
Nuotraukos autorius:
Pagramančio regioninio parko feisbuko nuotrauka
Aprašymas

Akmenos ir Jūros upių apžvalgos bokštas 

 

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Startavo jau devynioliktą kartą organizuojami „Turizmo sėkmingiausiųjų“ rinkimai. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ paskelbė šių metų nominantų sąrašą. Devyniose apdovanojimų kategorijose varžosi 27 turizmo profesionalų atrinkti nominantai. Net trijose kategorijose nugalėtojais pretenduoja tapti mūsų krašto atstovai. 

Įvertinimas skatinantiems Lietuvos turizmo augimą

„Turizmo sėkmingiausieji“ – jau tradicija tapę apdovanojimai, ne be reikalo vadinami „turizmo oskarais“, skelbiama spaudai išplatintame pranešime. Tai vienas svarbiausių Lietuvos turizmo bendruomenės renginių, kuriame įvertinami ryškiausi metų turizmo ambasadoriai, projektai, vietovės, inovacijos ir paslaugų teikėjai. Šis renginys yra vietinio turizmo šventė, kuria organizatoriai siekia padėkoti turizmo bendruomenei už naujas idėjas, skatinančias atrasti, pažinti ir pamilti savo šalį.

VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ vadovė Olga Gončarova džiaugiasi, kad kasmet gimstančios naujos idėjos šalies viduje rodo neišsenkantį Lietuvos turizmo bendruomenės kūrybiškumą. Pasak jos, būtent drąsūs novatoriški sprendimai turizmo sektoriui padėjo išgyventi sudėtingą pandemijos laikotarpį, o dabar leidžia palaikyti kilimo kryptį.

„2023-ieji yra tie metai, kai pagaliau galime kalbėti apie stabilų Lietuvos turizmo augimą. Buvo nemažai ryškių įvykių, iniciatyvų ir asmenybių, kurių pastangas turime tinkamai įvertinti. Kviečiame visus aktyviai balsuoti už nominantus, kurių sėkmingai įgyvendintos idėjos ir nuveiktas darbas leidžia populiarinti turizmą Lietuvoje ir už jos ribų“, – sako O. Gončarova.

Kandidatus apdovanojimams šiais metais galėjo pirmą kartą siūlyti ne tik Lietuvos turizmo asociacijos, bet ir visuomenė. Anot O. Gončarovos, tai užtikrino kaip niekad plačią turizmo iniciatyvų įvairovę. Visus kandidatus vėliau vertino turizmo profesionalų komisija, kuri ir išrinko devynių pagrindinių kategorijų nominantus. Balsų taip pat laukia ir prieš ketverius metus pristatyta dešimtoji kategorija – „Vietinių turistų simpatijos vėtrungė“, kurioje nominantus siūlo ir renka patys keliautojai.

Tauragės krašto nominantai 

„Sėkmingiausio 2023 metų turizmo projekto Lietuvoje“ kategorijoje tarp trijų pretendentų –   Akmenos ir Jūros upių apžvalgos bokštas Pagramančio regioniniame parke. Skaičiuojama, kad šią vasarą atidarytas apžvalgos bokštas tapo tikru traukos objektu – jį jau aplankė apie 60 tūkst. keliautojų tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio. Dviejų upių santakoje iškilęs bokštas atveria vaizdingą saugomų teritorijų – Pagramančio regioninio parko bei Akmenos kraštovaizdžio draustinio – panoramą. Projektą inicijavo Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ir įgyvendino kartu su Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos Pagramančio regioninio parko grupe.

Sėkmingiausia 2023 metų turizmo traukos vietove nomituota ir Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023, šiemet tapusi keliautojų TOP kryptimi. Per pirmus 9 mėnesius vietinių ir užsienio turistų skaičius pagal apgyvendinimo įstaigų statistiką Tauragės rajone padidėjo 26 proc. (lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai). Skaičiuojama, kad Tauragė kultūros sostinės renginiuose  – šokių vakare „Gyvybės medis“, Tarptautiniame Tauragės muzikos festivalyje, šiuolaikinio meno festivalyje „Kvadratu“ ir kt. – dalyvavo apie 75 tūkst. žmonių, viešbučių užimtumas sezono metu augo 100 proc. VšĮ „Žaliasis regionas“, įgyvendinantis Tauragės turizmo informacijos funkciją, šiemet akcentavo aplinką tausojančius turizmo produktus: pristatė edukaciją „Vėjo spalva - žalia“, pažinti kraštą pasiūlė „kalbančiais“ ekologiniais elektriniais autobusais, aktyviai viešino naująjį apžvalgos bokštą Pagramančio regioniniame parke.

„Turizmo inovacijos“ kategorijoje nominuotos VšĮ „Žaliasis regionas“ iniciatyvos – edukacija „Vėjo spalva žalia“ ir „Kalbantys autobusai“. Tauragė yra vienas iš 100 Europos miestų, kurie siekia iki 2030 m. tapti klimatui neutralia gyvenviete. Prie šio tikslo prisideda ir „Žaliasis regionas“, savo veiklose diegianti tvaraus turizmo modelį. Šiemet jos pristatytoje edukacijoje apie vėjo energetiką „Vėjo spalva – žalia“ jau apsilankė apie 2 tūkst. dalyvių. Programa, kurios metu galima matuoti vėjo greitį ar net virtualiai pakilti į elektrinės viršų, vykdoma greta didžiausio vėjo jėgainių parko Vakarų Lietuvoje – Lauksargiuose. „Kalbantys autobusai“ – miesto gatvėmis riedantis elektrinis viešasis transportas, kuriame skamba audio istorijos apie lankytinus Tauragės objektus. Šalia šių objektų įrengti QR kodai su papildoma informacija.

2023 metais vėl bus renkama „Vietinių turistų simpatijos vėtrungė“ – keliautojus labiausiai nustebinusi ir stipriausių įspūdžių suteikusi šių metų kelionių po Lietuvą stotelė. Šioje nominacijoje gyventojai gali patys siūlyti savo pretendentus – įdomius turistinius objektus ar išskirtines patirtis.

Atiduoti savo balsą už nominantus galima internetu, adresu www.turizmo-sekmingiausieji.lt, iki 2024 m. sausio 9 d.

Nugalėtojai bus paskelbti 2024 m. sausio 26 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, tarptautinės turizmo parodos „ADVENTUR 2023“ atidarymo ceremonijos metu.

Nuotrauka
glorija
Choro „Gloria“ archyvo nuotraukos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vis dažniau įvairių miesto švenčių proga tauragiškius džiuginantis miesto gospel choras „Gloria“ surengs pasirodymą ir artėjančios miesto šventės „Tauro ragas 2024“ metu. Koncertas vyks jau sutemus: krikščioniškos muzikos programą lydės šviesų šou, ketinama įrengti 16 m LED ekraną, kuriam rengiamos specialios vizualizacijos.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-05-21
2024 m. gegužės 20 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijoje buvo apdovanoti Atliekų kultūros egzamino nugalėtojai. Juos sveikino Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas kartu su Viešosios tvarkos poskyrio vedėju Pauliumi Goštautu.
Nuotrauka
medžiai
Įkelta:
2024-05-21
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė,  pastarosiomis dienomis Tauragės miesto gyventojai gali džiaugtis didele ir reikšminga iniciatyva – didelių medžių sodinimu. Persodinant medžius siekiama ne tik praturtinti miesto grožį, bet ir sukurti komfortišką gyvenimo aplinką gyventojams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 17 d. oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. Laišką ateities kartoms, pasakojantį apie tauragiškiams reikšmingo projekto pradžią, pasirašė bei simbolinę kapsulę įkasė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir statybų įmonės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-05-17
Praėjusių metų pabaigoje Seimui atnaujinus įsimintinų dienų kalendorių, Vaiko diena šiemet pirmą kartą švenčiama šeimos mėnesį – gegužę, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ministrė Monika Navickienė kviečia visus – vaikus, tėvelius, senelius, mokytojus, kiekvieną mūsų – paminėti naująją vaikystės šventę.
Nuotrauka
ba;las
Įkelta:
2024-05-16
Po sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjusio „Lietuvos balsas. Kartos“ finalo paaiškėjo, kad naujausiais projekto laimėtojais tapo vaikinų grupė „T3“ iš mokytojos Nomedos Kazlaukomandos. Apie tai, kam muzikantai išleis laimėjimą, dėkingumą bei abejonių nepalikusią pergalę Nomeda ir „T3“ kalbėjo iškart po finalo surengtoje spaudos konferencijoje.
Nuotrauka
balas
S. Lukoševičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-05-13
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo žiūrimiausio šalyje LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ didysis finalas. Jo nugalėtojais tapo ir LNK įsteigtus 15 tūkstančių eurų laimėjo mokytojos Nomedos Kazlaus komandos dalyviai vaikinų grupė „T3“. Už juos balsavo 39,1 proc. žiūrovų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-09
Siekiant maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus, bus įtvirtinta pareiga asmeniui, ketinančiam užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti, ar darbuotojas turi QR kodą, o nustatytos institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatantiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams pritarė Vyriausybė. Juos dar turės priimti Seimas.
Nuotrauka
balsas
Asmeninio archyvo ir Lietuvos balsas. Kartos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-09
Sulaukusi pasisekimo „Lietuvos balsas, Kartos“ kryžminių kovų atrankoje tauragiškių vaikinų komanda „T3“ pateko į finalą ir dėl laimėtojo titulo susikaus šį sekmadienį „Žalgirio arenoje“. „Tauragės žinios“, bendradarbiaudami su „Tauragės radiju“ pakalbino jų mokytoją, pasaulinio lygio lietuvių operos žvaigždę Nomedą Kazlaus. Apie savo mokinius vokalo profesorė atsiliepia labai gerai, pasak jos, vaikinuose – didžiulis potencialas.
Nuotrauka
SENJORAS
Įkelta:
2024-05-08
Šalpos pensijos negalią turintiems dirbantiesiems būtų skiriamos nepriklausomai nuo to, kada ir kokio lygio negalia nustatyta, taip pat šalpos senatvės pensijas galėtų gauti ir jau pensinio amžiaus sulaukę, bet vis dar dirbantys žmonės – tokiems siūlymams šiandien po pateikimo pritarė Seimas. Artimiausiu metu jie bus svarstomi Parlamento komitetuose.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotraukos
Įkelta:
2024-05-08
Tauragėje veiklą pradėjo dar vienos naujos socialinės dirbtuvės, kurioje žmonės su negalia gamins įvairius rankdarbius, pakuos dovanas, taisys drabužius, taip pat teiks aplinkos tvarkymo ir kitas bendruomenei reikalingas paslaugas.  Čia, žmonės, turintys negalią, pajus, kad ir jie šioje visuomenėje – ne mažiau svarbūs ir reikalingi. O ambicijos nemažos: savo rankų darbo gaminius parduos elektroninėje parduotuvėje.
Nuotrauka
T3
Lietuvos Balso feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-05-07
Ryškiausio muzikinio projekto šalyje grandiozinis finalas naujame sezone užims didžiausią šalies areną, kur tūkstančiai tikrą muziką mylinčių balsų dainuos kartu su tais, kurie naujame projekto sezone savo talentu prasiskynė kelią į finalą!
Nuotrauka
m
Tauragės kultūros centro ir asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-03
Paskendę darbiniuose ir buitiniuose rūpesčiuose reta šeima prisimena, jog be aprūpinimo materialine gerove tėvų pareiga vaikuose ugdyti ir meilę tėvynei. Šią pareigą sėkmingai atlieka Valinčių šeima. Tiek tėvai, tiek vaikai priklauso šokių ar dainų kolektyvams, kartu keliauja, kuria tradicijas, mini valstybines šventes. O svarbiausia, myli ir gerbia vienas kitą.  
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-27
Šiandien, apie 14 val., specialiosioms tarnyboms pranešta, kad kilo gaisras Leikiškės sąvartyne. Gaisrą pastebėjo ir specialiąsias tarnybas informavo sąvartyne dirbusi dispečerė. Degė apie 70 kv. m sąvartyno ploto. Nuo degusio ploto patraukta technika.
Nuotrauka
Nuošliauža
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-04-23
2024 m. sausio 24–25 dienomis, prasidėjus staigiam atšilimui, į Jūros upę nuslinko nemaža dalis šlaito, daugiamečiai medžiai bei dalis pėsčiųjų ir dviračių tako. Dėl susidariusios situacijos sausio 25 dieną, 10 val. surengtas Tauragės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis, o tos pačios dienos vakare Tauragės mieste paskelbta ekstremalioji situacija.
Nuotrauka
Aleja
Įkelta:
2024-04-22
Tauragės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „Hidroterra“ dėl dalies Jūros upės šlaito nuo Dariaus ir Girėno g. Iki J. Tumo – Vaižganto g., Tauragės mieste (prie „Versmės“ gimnazijos), nuošliaužos padarinių pašalinimo (avarijos grėsmės pašalinimo) ir šlaito sutvirtinimo projekto parengimo darbų.
Nuotrauka
inkilai
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Lietuvos teismų bendruomenė palaikydama Ukrainą kovoje už laisvę bei prisidėdama prie Pakruojo dvaro ir organizacijos „Stiprūs Kartu“ inicijuotos paramos akcijos „Laisvės paukščiai“  sukūrė net 16 unikalių inkilų. Juos nuo kitos savaitės pradžios, t. y. nuo 2024 m. balandžio 22 d. iki balandžio 28 d. bus galima įsigyti aukciono būdu puslapyje www.laisvėspaukščiai.lt.