Į Tauragės visuomenės sveikatos biuro įgyvendintų veiklų sąrašą „įkrenta“ ketvirtoji suaugusiųjų sveikatinimo stovykla! Baltą ir žiema dvelkiantį, paskutinį rudens savaitgalį net 40 Tauragės rajono gyventojų atkeliavo į Skaudvilę, kur Tauragės visuomenės sveikatos biuras organizavo suaugusiųjų stovyklą. Į ją buvo kviečiami 40–60 metų vyrai ir moterys, atitinkantys širdies ir kraujagyslių prevencinės programos amžiaus grupę. Pagrindinis sveikatinimo stovyklos siekis – suteikti bazinių žinių, reikalingų keisti gyvenimo būdą ir elgseną bei formuoti sveikatai palankius įgūdžius ir įpročius.
Verta paminėti džiuginantį faktą, jog ne retas dalyvis apie šią stovyklą išgirdo iš draugų ar pažįstamų – tai reiškia, jog gerosios patirtys plinta. Smagu matyti žmonių pasitikėjimą biuro organizuojamomis veiklomis ir ryžtą joms skirti savo savaitgalio laiką.
Lapkričio 25-osios rytas prasidėjo nuo dalyvių kūno sudėties analizės, kraujospūdžio, pulso matavimų. Šie rodikliai padeda suprasti savo sveikatos neatitikimus bei talkina užsibrėžiant realiai išmatuojamus ir įvertinamus sveikatos siekius. Stovyklautojai susipažino žaisdami nuotaikingą žaidimą, padėjusį sukurti dar jaukesnę ir šiltesnę atmosferą.
Kiek pajudėję dalyviai, kartu su dietiste Ieva Drochneryte, gvildeno įvairias mitybos subtilybes. Įtraukiančios paskaitos metu stovyklautojai sužinojo, kas yra sveikatai palanki mityba, kaip reikia tinkamai skaityti produktų etiketes, kaip pasirinkti tuos maisto produktus, kurie padeda tausoti ir puoselėti sveikatą.
Rytinę dienos dalį užbaigė lektorius Artiomas Šabajevas, vaizdingai papasakodamas apie širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto rizikos veiksnius, profilaktikos metodus ir tų rodiklių suvokimą gyvenimo būdo pokyčius motyvuojančioje paskaitoje.
Pasistiprinus ir papietavus stovyklautojų laukė komandinis protų mūšis „Auksinė sveikata“. Jame dalyviai ne tik galvojo atsakymus į klausimus sveikatos temomis, bet ir pasitelkė klausos, lytėjimo bei skonio pojūčius. Pertraukėlės tarp protų mūšio turų taipogi neprailgo – jas užpildė supažindinimas su šiaurietiškuoju ėjimu, tinkamu lazdų išsirinkimu bei sureguliavimu, trumpa akių mankšta. Po proto mankštos atėjo laikas išjudinti ir kūną. Tai atlikti padėjo mokytojas Darius Rimkus jogos užsiėmime. Šis mokslu grindžiamas fizinio aktyvumo būdas padėjo dalyviams sutelkti mintis į proto bei kūno harmoniją.
Vakare stovyklautojai atsipalaidavo lektorės Irenos Žumajevienės gongų ir Tibeto dubenų garsų terapijoje, kurioje muzika ir specializuoti instrumentai, grojami terapiniais būdais, kartu su giliomis savirefleksijos mintimis, padeda nusiraminti ir pagerinti psichoemocinę sveikatą. Pirmąją stovyklos dieną užbaigėme pasirinkimu tarp kaitrios pirties malonumų ir motyvacinio filmo, primenančio, jog norint padaryti laimingais kitus, pirmiausia svarbu pasirūpinti savimi pačiu.
Antroji diena prasidėjo disciplinuotai, tačiau kiek neįprastai. Spaudžiant lengvam šaltukui bei grojant linksmai muzikai, išsirikiavusių ir rimtai rytinei mankštai pasiruošusių dalyvių lūkesčius aukštyn kojomis apvertė neįprasta jos dinamika. Mankšta iš įprasto pajudėjimo pamažu virto į šokių aikštelę primenantį siautulį.
Pasikrovus energijos ir teigiamų emocijų, toliau vyko I-osios pagalbos mokymai, kuriuos vedė instruktoriai Daiva Genienė ir Marius Trajanauskas. Čia nestigo praktinių veiklų, kur kiekvienas save išmėgino įvairiose imitacinėse sveikatai bei gyvybei pavojų keliančiose situacijose.
Prisimenant fizinio aktyvumo svarbą, žinių apie jo naudą suteikė kineziterapeutė Gintarė Jonikė. Jos pademonstruoti pratimai bei jų variacijos ne vieną privertė aikčioti iš nuostabos.
Vaistininkas˗žolininkas mokslų daktaras Marius Lasinskas skaitė paskaitą „Vaistažolių nauda sveikatai“. Joje dalyviai buvo supažindinti apie tai, ką naudingo mūsų sveikatai siūlo gamta bei kokiais būdais tai galime išgauti ir pritaikyti sau. Dalyviai gaminosi žolelių druską.
Žinių „maratoną“ vainikavo psichologės Inos Kalvanienės paskaita „Psichoemocinės sveikatos receptas“. Stovyklautojai buvo pakviesti susikoncentruoti į pasąmonės gebėjimą kontroliuoti savo emocijas bei kaip tai įvaldyti siekiant asmeninės sėkmės. Baigiamasis stovyklos akordas – laiško sau rašymas, pamąstant apie save, savo lūkesčius ir ateities tikslus.
Tariant atsisveikinimo žodžius visi pasidalinome mintimis, potyriais bei dėkingumu vienas kitam. Tikrai nerealus jausmas, kai visi stovyklautojai dėkodami atsistoję plojo Tauragės visuomenės sveikatos biuro specialistams, „River house“ švenčių namų kolektyvui. Toks darbo kokybės įvertinimas mus dar labiau motyvuoja!
Dėkojame visiems talkinusiems, prisidėjusiems ir įsitraukusiems į šio šaunaus įvykio įgyvendinimą. Dėkojame ir stovyklos dalyviams už jų šilumą, geranoriškumą ir pagarbumą organizatoriams bei visų laikui. Nekantraujame jus vėl pamatyti kituose Tauragės visuomenės sveikatos biuro renginiuose!
Parengė Visuomenės sveikatos specialistas, vykdantis sveikatos priežiūrą mokykloje, Benas Čerauskas