VRK planai skaudviliškius verčia galvoti apie rinkimų boikotą
Įkelta:
2023-11-27
Nuotrauka
apygarda
Nuotraukos autorius:
Vido Bičkaus nuotrauka
Aprašymas

Skaudviliškiai nesutinka, kad būtų prijungti prie kaimyninio rajono rinkimų apygardos 

 

 

Prieš porą mėnesių Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Seime pristatė esamos Seimo rinkimų apygardų ribų situacijos ir numatomų pokyčių kai kuriose apygardose projektą. Spalio 30-ąją VRK pateikė pakoreguotą Seimo rinkimų apygardų ribų pokyčio variantą. Deja, abu variantai nepalankūs Tauragės rinkimų apygardai – Skaudvilės, Trepų ir Adakavo rinkimų apylinkes norima prijungti prie Karšuvos (Jurbarko) rinkimų apygardos. Su šiuo VRK pasiūlymu kategoriškai nesutinka Skaudvilės krašto bendruomenės, jau žinančios, ką reiškia būti ne savo rajono rinkimų apygardoje.  

Į prašymus neatsižvelgta

Į Seimo nario Romualdo Vaitkaus ir Skaudvilės krašto bendruomenių išsakytus prieštaravimus dėl VRK užmojo Skaudvilės, Adakavo ir Trepų rinkimų apylinkes prijungti prie Karšuvos (Jurbarko) apygardos atsižvelgta nebuvo. Paruoštame antrajame apygardų ribų projekte tik atsisakyta minties prie Tauragės apygardos prijungti Šilalės rajono Biržų Lauko apylinkę. 

Prieš keletą savaičių Skaudvilės krašto gyventojai rinko parašus, išreikšdami nepasitenkinimą tuo, kad juos norima prijungti prie Karšuvos rinkimų apygardos. 

Pasak R. Vaitkaus, Tauragės savivaldybė turi optimalų rinkėjų skaičių – 98,9 proc. – nei per daug, nei per mažai (vidutinis rinkėjų skaičius Seimo rinkimų vienmandatėje apygardoje, jų yra 71, siekia 34 147 rinkėjus, mažiausia leistina riba, kuri gali siekti -10 proc., yra 30 796, didžiausia leistina riba (+10 proc.) – 37 562 rinkėjai).

– Iš mūsų pradeda atiminėti apylinkes. VRK svarstė variantą Karšuvos apygardai perduoti Kunigiškius, Dacijonus, Lauksargius – Tauragės priemiesčius. Komisija sureagavo į mano poziciją, kad taip negalima, ir tada pradėjo svarstyti „atkąsti“ Skaudvilės kraštą, – „Tauragės žinioms“ teigė Seimo narys. 

Ir su šiuo siūlomu sprendimu R. Vaitkus kategoriškai nesutinka. 

– Seimo nariui kaip bus, taip, bet bendruomenės sako ir šaukia, kad nenori turėti Seimo nario iš Jurbarko, – Skaudvilės krašto gyventojų poziciją išsakė R. Vaitkus. 

Pasak Seimo nario, jei gyventojas turės kažkokių problemų, važiuos į Skaudvilę pas Seimo narį, tada Seimo narys važiuos į Tauragę, tarkim, pas merą, spręsti kažkokių klausimų. 

– Mano atveju, kaip dabar būna, Šilalės Pajūrio miestelio gyventojai atvažiuoja pas mane į Tauragę, tada aš važiuoju į Šilalę spręsti klausimą, tarkim, dėl renovacijos ar stogo remonto. Visiškai nelogiška, – kaip vyksta problemų sprendimai Tauragės apygardai priskirtame kaimyninio rajono Pajūrio miestelyje, pasakojo Seimo narys. – Tauragės rajone turime pakankamai rinkėjų, bet juos nori „nukirpti“, ir prasideda domino efektas. 

Ar turėtų VRK atsižvelgti į skaudviliškių išsakytą ir parašais patvirtintą pageidavimą nebūti atskirtiems nuo Tauragės apygardos?

– VRK gali neatsižvelgti į Seimo nario, mero ar seniūno nuomonę, bet gyventojų surinkti beveik tūkstantis parašų turi turėti įtakos. Kam tada yra organizuojami rinkimai, kodėl kalbame apie gyventojų aktyvumą per rinkimus? Turėtų atsižvelgti, tuo labai tikiu, – viltį išreiškė R. Vaitkus. 

Pateikė pasiūlymus

Seimo narys VRK pateikė ne tik prašymą neatrėžti Skaudvilės krašto nuo Tauragės rinkimų apygardos, bet ir siūlymą, kaip būtų galima papildyti Karšuvos apygardą, kurioje nėra reikalingo rinkėjų skaičiaus. Karšuvos apygardą, pasak Seimo nario, „papildyti“ būtų galima  prie jos prijungus beveik maksimalų leistiną rinkėjų skaičių turinčiai Sūduvos šiaurinei rinkimų apygardai priskirtus Jurbarko rajonui  Kidulius, Gelgaudiškį, Sudargą, kurie nutolę nuo Jurbarko 1,8–10 km. O Tauragės apylinkės, kurias siūloma prijungti prie Karšuvos apygardos, nuo Jurbarko nutolusios 35–45 km. Dar vienas variantas – Karšuvos apygardą papildyti  Raudondvario rinkimų apygardos, kurioje irgi gyventojų pakankamai, apylinkių sąskaita.  

Galvoja apie boikotą

Pasak „Skaudvilės krašto“ bendruomenės pirmininko Vido Bičkaus, savaitgalį surinkta per 700 Skaudvilės seniūnijos gyventojų parašų. 

– Žmonės labai aktyviai reiškė savo nuomonę. Kartais būna, kad tai, kas susiję su politika, sulaukia pasipriešinimo, kartais nusivylimą gyventojai reiškia, bet šį kartą nesutikau tokio, kuris būtų nusiteikęs prieš, – teigė bendruomenės pirmininkas. 

Skaudvilės krašto gyventojai ne tik noriai pasirašė po reikalavimu neprijungti jų prie kaimyninio rajono apygardos, bet ir viliasi, kad jų nuomonė bus išgirsta ir į tai bus atsižvelgta. 

– Jei į prašymą nebus atsižvelgta, ne vienas gyventojas išsakė poziciją, kad neis balsuoti – boikotuos rinkimus. Suprantu, kad tai nėra pats geriausias sprendimas, nes per Seimo rinkimus vyksta ne tik vienmandatininkų rinkimas, balsuojama ir daugiamandatėje apygardoje. Bet pirmiausia reikia sulaukti VRK atsakymo, – teigė V. Bičkus. 

Nori „sugrįžti“

Prie skaudviliškių iniciatyvos rinkti parašus prisidėjo ir Eičių bei Baltrušaičių gyventojai, kurie jau yra priskirti Karšuvos rinkimų apygardai. 

Eičių bendruomenės pirmininkas Simas Gaidelionis apgailestavo, kad susizgribta per vėlai ir spėta surinkti per 60 eičiškių parašų. Kodėl imtasi iniciatyvos ir gyventojai nori būti „sugrąžinti“ į Tauragės apygardą?

– Pirmiausia mes nenorėjome išeiti iš Tauragės apygardos. Kitas momentas, visi mūsų reikalai sprendžiami Tauragėje, priklausome Tauragės rajonui ir kyla klausimas, kodėl turime balsuoti už kito rajono atstovą, kurio niekada nematome? – teigė bendruomenės pirmininkas, pridūręs, kad priklausymu kitai apygardai pasipiktinę ir šilališkiai, gyvenantys tokiomis pačiomis nuotaikomis.

Parašus rinko ir Baltrušaičių bendruomenės nariai.  

Gaurė taip pat priskirta Karšuvos apygardai, bet prie parašų rinkimo iniciatyvos neprisidėjo. Bet „grįžti“ į Tauragės apygardą, pasak bendruomenės pirmininko Kęstučio Balašaičio, norėtų. 

– Gaurė priklauso Tauragės savivaldybei, tai kas geriau žino Gaurės rinkėjų situaciją, jei ne vietinis žmogus. Esam savo krašto patriotai ir manome, kad turėtų būti vietinis atstovas Seime, nors nieko prieš neturiu prieš dabartinį Karšuvos apygardos Seimo narį, – teigė bendruomenės pirmininkas. 

Paklaustas, ar bus atsižvelgta į gyventojų nuomonę, K. Balašaitis teigė: 

– Abejoju. Jei politikai tarpusavyje Seime nesusitaria, į paprasto žmogaus balsą nelabai reaguojama. 

Rinkimai į Seimą planuojami kitų metų spalio 13-ąją.  

Nuotrauka
zvyrkelis
Įkelta:
prieš 12 valandų
Dar nesibaigus žiemos sezonui, žvyrkelių būklė kelia rūpesčių tiek kelininkams, tiek gyventojams. Kelininkų teigimu, ši žiema, kaip tampa įprasta, buvo nepalanki dėl vyravusių permainingų oro sąlygų – gausių ir mišrių kritulių, temperatūros pokyčių. Vis dažniau girdint gyventojų skundus dėl prastos žvyrkelių būklės – AB „Kelių priežiūra“ paaiškino, kaip ir kada jie yra prižiūrimi.
Nuotrauka
sulinys
Įkelta:
2024-02-22
Pavasarį patvinus upėms ir kitiems vandens telkiniams, kai vandens lygis artėja prie stichinio, kyla pavojus, kad gali būti užpilti ir šuliniai. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC), esant tokiai situacijai, ragina gyventojus nevartoti užlietų šulinių vandens maistui, kadangi toks vanduo gali būti užterštas cheminėmis medžiagomis, mikrooganizmais (atsirandančiais dėl užteršto dirvožemio, žuvusių gyvūnų, pavyzdžiui, graužikų) ir kt.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-02-22
Nuo 2024 metų pradžios indeksavus bazinės socialinės išmokos dydį, padidėjo globos (rūpybos) išmoka globojamiems (rūpinamiems) vaikams ir besimokantiems ar studijuojantiems buvusiems globotiniams. Globos (rūpybos) išmokos dydis priklauso nuo vaiko amžiaus ir jo poreikių. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena kokia valstybės pagalba gali pasinaudoti žmonės, pasiryžę svarbiai misijai, – suteikę namų šilumą be tėvų globos likusiems vaikams.
Nuotrauka
maisto bankas
Įkelta:
2024-02-20
Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ruošiasi įgyvendinti Materialinio nepritekliaus mažinimo programą, kurios metu stokojantiems bus išdalintos kortelės maistui įsigyti bei suteikta papildoma parama maistu. Daugiau nei trisdešimt Lietuvos savivaldybių šią organizaciją pasirinko partneriu, padėsiančiu pagal naują tvarką nepasiturintiems dalinti parduotuvių korteles. Net keturiasdešimt dvejose savivaldybėse „Maisto bankas“ korteles gausiantiems pasiūlė  galimybę naudotis organizacijos įrengtų atiduotuvių paslauga.
Nuotrauka
VMI
Įkelta:
2024-02-19
Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) praneša, kad nuo šiandien Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskričių mokesčių mokėtojams, gyvenantiems nutolusiose nuo didžiųjų regiono miestų vietovėse siūlo naują paslaugą – mokesčių darbuotojo vizitą. Vasario 19 dieną į gyvenvietes išvyko VMI autobusiukas, kuriame klientams teikiamos VMI paslaugos – nuo pažymų išdavimo iki individualios veiklos registravimo ar pagalbos pildant deklaracijas.
Nuotrauka
projektas
Įkelta:
2024-02-15
2024 m. vasario 12 dieną Tauragėje lankėsi Dr. Jurgita Vaitiekūnienė iš VšĮ „Aplinkos apsaugos politikos centro” ir Vilniaus universiteto mokslininkai Dr. Egidijus Rimkus, Dr. Justas Kažys ir Dr. Justinas Kilpys su tikslu aptarti Tauragės rajono savivaldybei rengiamą prisitaikymo prie klimato kaitos planą.
Nuotrauka
genejimas
Įkelta:
2024-02-13
Aplinkos apsaugos departamentas primena, ką svarbu žinoti gyventojams norint genėti ar šalinti želdinius. Svarbiausią informaciją apie želdinių priežiūrą ir tvarkymą rasite vienoje vietoje – departamento parengtoje atmintinėje.  
Nuotrauka
miestas
Įkelta:
2024-02-12
Atsinaujinančių energijos išteklių dalis įvairiose šalies savivaldybėse yra labai nevienodas ir sudaro nuo 11 iki beveik 80 proc. bendro energijos suvartojimo, rodo Energetikos ministerijos duomenys. Kaip vienas iš gerųjų pavyzdžių išskiriama Tauragės rajono savivaldybė, kuri yra išsikėlusi tikslą tapti žaliausia savivaldybe Lietuvoje. Jau šiuo metu ji yra pasiekusi 76,7 proc. atsinaujinančios energijos dalį, o iki 2030 m. siekia tapti klimatui neutraliu miestu.
Nuotrauka
Tyrimai
Įkelta:
2024-02-08
Vasario 7 dieną, Tauragėje pradėti vykdyti Jūros krantinės geologiniai tyrimai. Šiuos tyrimus pagal 2023 m. rugpjūčio mėnesį pasirašytą sutartį atlieka įmonė UAB „Geoaplinka“.
Nuotrauka
sukciai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-02-08
Daugelis mūsų galvojame, kad jau puikiai žinome telefoninių ar internetinių sukčių taktikas. Tačiau, ekspertai įspėja, kad mes vis tiek nesame šimtu procentu apsaugoti nuo pasidavimo netikėtoms manipuliacijoms mūsų protu ir jausmais. Kokį vaidmenį psichologija vaidina finansinėse apgaulėse, kaip apgavikai pasirenka savo aukas ir kaip nuo jų apsisaugoti, pasakoja psichologas Edvardas Šidlauskas ir „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas Linas Sadeckas.
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2024-02-07
Įsigaliojus naujiems teisės aktams, Užimtumo tarnyba ėmė lanksčiau vertinti  klientus, kurie atsisako siūlomo tinkamo darbo: bedarbio statuso netenkama po antro tokio atsisakymo per 12 mėnesių. Tačiau tuo pačiu remiantis naujo įstatymo nuostatomis imta taikyti griežtesnė atsakomybė tiems, kurie nelegaliai dirba ar vykdo nelegalią veiklą, gauna nelegalias pajamas.
Nuotrauka
dujos
Įkelta:
2024-02-07
Vasario 1 d., paskelbtas kvietimas teikti paraiškas finansuoti suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimą kitais energijos šaltiniais. Tam Energetikos ministerija šiemet skyrė 3,8 mln. eurų. 
Nuotrauka
kelias
TVK nuotrauka
Įkelta:
2024-02-07
Pasikeitę orai, tirpstantis sniegas ir ledas sukėlė potvynius dalyje vakarų Lietuvos. Šiemet jie gerokai intensyvesni ir prasidėjo anksčiau: kai kuriuose valstybinės reikšmės kelių ruožuose jau dabar ribojamas ar net draudžiamas eismas. Ekstremaliausia situacija yra Pagėgiuose – rajoniniame kelyje Plaškiai-Lazdėnai-Panemunė, kur potvynis nuplovė rudenį rekonstruotą kelią.
Nuotrauka
atliekos
Įkelta:
2024-02-07
Šiemet daugelyje Lietuvos miestų pradėjus atskirai rūšiuoti biologines (įskaitant maisto ir virtuvės) atliekas viešojoje erdvėje kyla diskusijų, kas priskiriama šioms atliekoms. Aplinkos ministerijos specialistai paaiškina, ką galima mesti į biologinių atliekų konteinerius.
Nuotrauka
biudžetas
Įkelta:
2024-02-05
Visą vasario mėnesį gyventojai kviečiami prisidėti prie jau ketvirtus metus organizuojamo dalyvaujamojo biudžeto, teikiant pačias kūrybiškiausias savo idėjas. Tauragės rajono savivaldybės gyventojai, dalyvaujamojo biudžeto proceso metu, turi galimybę patys nuspręsti, kaip bus panaudota dalis biudžeto. Paraiškos, atitinkančios reikalavimus, bus teikiamos gyventojų balsavimui. Daugiausiai balsų surinkę projektai bus įgyvendinti miesto biudžeto lėšomis.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-02-02
„Sėkmingai baigėme vieną svarbiausių XVIII-os Vyriausybės pradėtų reformų. Nuo vasario 1-osios 59 Lietuvos savivaldybės jau tapo valstybinės žemės patikėtinėmis, t. y. pasirašė priėmimo-perdavimo aktus ir Registrų centras jau įregistravo joms patikėjimo teisę. Savivaldybės nuo šiol pačios galės skirstyti miestų ir miestelių žemę, pagal savo poreikius ir turės daugiau galimybių papildomų investicijų pritraukimui į regionus“, – Nacionalinės žemės tarnybos reformą apibendrino aplinkos ministras S. Gentvilas.
Nuotrauka
zvejyba
Įkelta:
2024-01-31
Kaip ir kasmet, vasario 1 d. įsigalioja draudimas žvejoti lydekas, jis tęsis iki balandžio 30 d. Taip pat iki balandžio 30 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu). Tuo tarpu vėgėlių žvejybos draudimas baigiasi – nuo vasario 1 d. (imtinai) jau leidžiama šias žuvis žvejoti.
Nuotrauka
programelel
Įkelta:
2024-01-31
Besitęsiant vienam sudėtingiausių eismo sąlygų sezonui – žiemai, AB „Kelių priežiūra“ sukūrė interaktyvų kelių priežiūros žiemą žemėlapį, kuris viešai kiekvienam pasiekiamas čia: https://ziema.keliuprieziura.lt/. Jis padės informuoti eismo dalyvius apie planuojamus ir atliktus valstybinės reikšmės kelių sniego ir ledo valymo bei ledą tirpdančių medžiagų barstymo darbus, taip pat suteiks informaciją apie kelių priežiūros technikos lokaciją priežiūros maršrutuose.
Nuotrauka
feniksas
Įkelta:
2024-01-30
Sausio 29 d. iškilmingoje ceremonijoje Vilniaus rotušėje, devintą kartą buvo išdalyti prestižiniai Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimai „Auksinis Feniksas“. Iškilmingame renginyje kultūros centrų bendruomenę sveikino Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Šiuo renginiu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kultūros centrus, jų vykdomą veiklą bei pagerbti ir išskirti ten dirbančius kūrėjus, ryškiausius kultūros centrų puoselėtojus bei tuos kurie neatlygintinai prisideda prie kultūros puoselėjimo.