VRK planai skaudviliškius verčia galvoti apie rinkimų boikotą
Įkelta:
2023-11-27
Nuotrauka
apygarda
Nuotraukos autorius:
Vido Bičkaus nuotrauka
Aprašymas

Skaudviliškiai nesutinka, kad būtų prijungti prie kaimyninio rajono rinkimų apygardos 

 

 

Prieš porą mėnesių Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Seime pristatė esamos Seimo rinkimų apygardų ribų situacijos ir numatomų pokyčių kai kuriose apygardose projektą. Spalio 30-ąją VRK pateikė pakoreguotą Seimo rinkimų apygardų ribų pokyčio variantą. Deja, abu variantai nepalankūs Tauragės rinkimų apygardai – Skaudvilės, Trepų ir Adakavo rinkimų apylinkes norima prijungti prie Karšuvos (Jurbarko) rinkimų apygardos. Su šiuo VRK pasiūlymu kategoriškai nesutinka Skaudvilės krašto bendruomenės, jau žinančios, ką reiškia būti ne savo rajono rinkimų apygardoje.  

Į prašymus neatsižvelgta

Į Seimo nario Romualdo Vaitkaus ir Skaudvilės krašto bendruomenių išsakytus prieštaravimus dėl VRK užmojo Skaudvilės, Adakavo ir Trepų rinkimų apylinkes prijungti prie Karšuvos (Jurbarko) apygardos atsižvelgta nebuvo. Paruoštame antrajame apygardų ribų projekte tik atsisakyta minties prie Tauragės apygardos prijungti Šilalės rajono Biržų Lauko apylinkę. 

Prieš keletą savaičių Skaudvilės krašto gyventojai rinko parašus, išreikšdami nepasitenkinimą tuo, kad juos norima prijungti prie Karšuvos rinkimų apygardos. 

Pasak R. Vaitkaus, Tauragės savivaldybė turi optimalų rinkėjų skaičių – 98,9 proc. – nei per daug, nei per mažai (vidutinis rinkėjų skaičius Seimo rinkimų vienmandatėje apygardoje, jų yra 71, siekia 34 147 rinkėjus, mažiausia leistina riba, kuri gali siekti -10 proc., yra 30 796, didžiausia leistina riba (+10 proc.) – 37 562 rinkėjai).

– Iš mūsų pradeda atiminėti apylinkes. VRK svarstė variantą Karšuvos apygardai perduoti Kunigiškius, Dacijonus, Lauksargius – Tauragės priemiesčius. Komisija sureagavo į mano poziciją, kad taip negalima, ir tada pradėjo svarstyti „atkąsti“ Skaudvilės kraštą, – „Tauragės žinioms“ teigė Seimo narys. 

Ir su šiuo siūlomu sprendimu R. Vaitkus kategoriškai nesutinka. 

– Seimo nariui kaip bus, taip, bet bendruomenės sako ir šaukia, kad nenori turėti Seimo nario iš Jurbarko, – Skaudvilės krašto gyventojų poziciją išsakė R. Vaitkus. 

Pasak Seimo nario, jei gyventojas turės kažkokių problemų, važiuos į Skaudvilę pas Seimo narį, tada Seimo narys važiuos į Tauragę, tarkim, pas merą, spręsti kažkokių klausimų. 

– Mano atveju, kaip dabar būna, Šilalės Pajūrio miestelio gyventojai atvažiuoja pas mane į Tauragę, tada aš važiuoju į Šilalę spręsti klausimą, tarkim, dėl renovacijos ar stogo remonto. Visiškai nelogiška, – kaip vyksta problemų sprendimai Tauragės apygardai priskirtame kaimyninio rajono Pajūrio miestelyje, pasakojo Seimo narys. – Tauragės rajone turime pakankamai rinkėjų, bet juos nori „nukirpti“, ir prasideda domino efektas. 

Ar turėtų VRK atsižvelgti į skaudviliškių išsakytą ir parašais patvirtintą pageidavimą nebūti atskirtiems nuo Tauragės apygardos?

– VRK gali neatsižvelgti į Seimo nario, mero ar seniūno nuomonę, bet gyventojų surinkti beveik tūkstantis parašų turi turėti įtakos. Kam tada yra organizuojami rinkimai, kodėl kalbame apie gyventojų aktyvumą per rinkimus? Turėtų atsižvelgti, tuo labai tikiu, – viltį išreiškė R. Vaitkus. 

Pateikė pasiūlymus

Seimo narys VRK pateikė ne tik prašymą neatrėžti Skaudvilės krašto nuo Tauragės rinkimų apygardos, bet ir siūlymą, kaip būtų galima papildyti Karšuvos apygardą, kurioje nėra reikalingo rinkėjų skaičiaus. Karšuvos apygardą, pasak Seimo nario, „papildyti“ būtų galima  prie jos prijungus beveik maksimalų leistiną rinkėjų skaičių turinčiai Sūduvos šiaurinei rinkimų apygardai priskirtus Jurbarko rajonui  Kidulius, Gelgaudiškį, Sudargą, kurie nutolę nuo Jurbarko 1,8–10 km. O Tauragės apylinkės, kurias siūloma prijungti prie Karšuvos apygardos, nuo Jurbarko nutolusios 35–45 km. Dar vienas variantas – Karšuvos apygardą papildyti  Raudondvario rinkimų apygardos, kurioje irgi gyventojų pakankamai, apylinkių sąskaita.  

Galvoja apie boikotą

Pasak „Skaudvilės krašto“ bendruomenės pirmininko Vido Bičkaus, savaitgalį surinkta per 700 Skaudvilės seniūnijos gyventojų parašų. 

– Žmonės labai aktyviai reiškė savo nuomonę. Kartais būna, kad tai, kas susiję su politika, sulaukia pasipriešinimo, kartais nusivylimą gyventojai reiškia, bet šį kartą nesutikau tokio, kuris būtų nusiteikęs prieš, – teigė bendruomenės pirmininkas. 

Skaudvilės krašto gyventojai ne tik noriai pasirašė po reikalavimu neprijungti jų prie kaimyninio rajono apygardos, bet ir viliasi, kad jų nuomonė bus išgirsta ir į tai bus atsižvelgta. 

– Jei į prašymą nebus atsižvelgta, ne vienas gyventojas išsakė poziciją, kad neis balsuoti – boikotuos rinkimus. Suprantu, kad tai nėra pats geriausias sprendimas, nes per Seimo rinkimus vyksta ne tik vienmandatininkų rinkimas, balsuojama ir daugiamandatėje apygardoje. Bet pirmiausia reikia sulaukti VRK atsakymo, – teigė V. Bičkus. 

Nori „sugrįžti“

Prie skaudviliškių iniciatyvos rinkti parašus prisidėjo ir Eičių bei Baltrušaičių gyventojai, kurie jau yra priskirti Karšuvos rinkimų apygardai. 

Eičių bendruomenės pirmininkas Simas Gaidelionis apgailestavo, kad susizgribta per vėlai ir spėta surinkti per 60 eičiškių parašų. Kodėl imtasi iniciatyvos ir gyventojai nori būti „sugrąžinti“ į Tauragės apygardą?

– Pirmiausia mes nenorėjome išeiti iš Tauragės apygardos. Kitas momentas, visi mūsų reikalai sprendžiami Tauragėje, priklausome Tauragės rajonui ir kyla klausimas, kodėl turime balsuoti už kito rajono atstovą, kurio niekada nematome? – teigė bendruomenės pirmininkas, pridūręs, kad priklausymu kitai apygardai pasipiktinę ir šilališkiai, gyvenantys tokiomis pačiomis nuotaikomis.

Parašus rinko ir Baltrušaičių bendruomenės nariai.  

Gaurė taip pat priskirta Karšuvos apygardai, bet prie parašų rinkimo iniciatyvos neprisidėjo. Bet „grįžti“ į Tauragės apygardą, pasak bendruomenės pirmininko Kęstučio Balašaičio, norėtų. 

– Gaurė priklauso Tauragės savivaldybei, tai kas geriau žino Gaurės rinkėjų situaciją, jei ne vietinis žmogus. Esam savo krašto patriotai ir manome, kad turėtų būti vietinis atstovas Seime, nors nieko prieš neturiu prieš dabartinį Karšuvos apygardos Seimo narį, – teigė bendruomenės pirmininkas. 

Paklaustas, ar bus atsižvelgta į gyventojų nuomonę, K. Balašaitis teigė: 

– Abejoju. Jei politikai tarpusavyje Seime nesusitaria, į paprasto žmogaus balsą nelabai reaguojama. 

Rinkimai į Seimą planuojami kitų metų spalio 13-ąją.  

Nuotrauka
draudeni
Draudenių ežero paplūdimys. Autorės nuotraukos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tęsiasi Tauragės rajono savivaldybės maudyklų vandens kokybės stebėjimas, pagal Tauragės rajono savivaldybės mero 2024 m. gegužės 9 d. potvarkiu Nr. 4-220 „Dėl numatomų vykdyti maudyklų vandens kokybės tyrimų 2024 metų kalendorinio grafiko Tauragės rajono savivaldybėje patvirtinimo“ patvirtintą kalendorinį grafiką.
Nuotrauka
centro
Tauragės radijo nuotrauka
Įkelta:
2024-07-16
Tauragės rajono savivaldybės administracija (kodas 188737457), kurios buveinė Tauragėje, Respublikos g. 2,  skelbia statinių (kioskų) Tauragėje, Spaustuvės g. 1, elektroninius nuomos aukcionus. Kiekvienas statinys (kioskas) išnuomojamas 5 metų terminui (su galimybe pratęsti nuomos sutartį iki 10 metų). Numatytas veiklos pobūdis kiekviename statinyje (kioske) – prekyba (maisto produktais).  Aukcionuose išnuomojama:
Nuotrauka
a
Įvaizdinė nuotrauka
Įkelta:
2024-07-15
Skatindama ekologinių ūkių plėtrą ir siekdama, kad vaikai gautų daugiau kokybiško maisto, Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) jau šiemet į remiamų produktų sąrašą įtrauks ir perėjimo prie ekologinės gamybos laikotarpio produktus. Iki šiol vaikai ugdymo įstaigose galėjo skanauti tik ekologiškų ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų, kurių įsigijimą rėmė ŽŪM.
Nuotrauka
senjorai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2024-07-15
Lietuvoje dirbančių vyresnio amžiaus žmonių daugiau nei kitose Europos šalyse. Eurostato duomenimis, 55-64 metų gyventojų užimtumas mūsų šalyje viršija Europos Sąjungos ir Euro zonos šalių vidurkį. Pagrindinis skirtumas – Lietuvoje daugiau dirba tokio amžiaus moterys, o ES – vyrai.
Nuotrauka
Mergaitė
Įkelta:
2024-07-12
Siekiant maksimaliai apsaugoti vaikus nuo seksualinio smurto, asmenys dirbantys ar planuojantys dirbti su vaikais, privalės turėti Teisėto darbo su vaikais kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti ar darbuotojas turi QR kodą, o institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatančius Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimus priėmė Seimas. Jie įsigalios nuo 2024 m. lapkričio 1 d.
Nuotrauka
erelis
Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-07-12
Tauragiškis Antanas sulaukęs palikimo, žemės, Deferencijos kaime ėmė kurti planus apie ten esančios sodybos puoselėjimą ir galimybę ūkininkauti. Tačiau apsilankius Nacionalinėje mokėjimo agentūroje dėl pievų deklaravimo laukė netikėta naujiena: jam priklausančiuose plotuose apsigyveno Lietuvoje retas paukštis, mažasis erelis rėksnys. Dėl saugomo gyvūno vyrui teko atsisakyti visų planų. Tas dar nebūtų taip apmaudu, tačiau jo žemėje ES lėšomis pradėti tvarkyti melioracijos grioviai. Erelio peryklomis pripažintose pievose važinėjasi technika, perkastuose grioviuose išnyko vandens telkinių gyvūnija. „Kas dabar tą erelį maitins?“ – susirūpino erelio namų savininkas.
Nuotrauka
poligonai
Įkelta:
2024-07-11
Priėmus sprendimą steigti du naujus Lietuvos kariuomenės poligonus Vakarų Lietuvoje  – Tauragės ir Šilalės karinius poligonus su jų veiklai būtina infrastruktūra – Krašto apsaugos ministerija tęsia viešas diskusijas su rajonų bendruomenėmis dėl poligonų steigimo ir liepos 15 d. kviečia į susitikimus aktualiems klausimams aptarti.  Susitikimuose su rajonų bendruomenėmis dalyvaus  Vyriausybės,  Krašto apsaugos,  Aplinkos, Žemės ūkio ministerijų, Lietuvos kariuomenės, Valstybinė saugomų teritorijų tarnybos, Valstybinės miškų urėdijos atstovai. Taip pat diskusijose dalyvaus Tauragės, Šilalės, Jurbarko rajonų savivaldybių merai, seniūnijų atstovai. 
Nuotrauka
Aplinkelis
Įkelta:
2024-07-09
Siekiant nukreipti tranzitinį transportą nuo miesto centrinės dalies, Tauragėje šiemet toliau tiesiamas pietinis aplinkkelis. Šiuo metu darbai vyksta ruože nuo Vytauto gatvės iki Dariaus ir Girėno gatvės. Kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiems darbams šiemet skirta daugiau kaip 615 tūkst. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
Nuotrauka
JAUNIMO UZIMTUMAS
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-07-08
Liepos 1 d. įsigalios Užimtumo įstatymo pakeitimai, kurie palies bene visas klientų grupes. Supažindiname su svarbiausiais iš jų.
Nuotrauka
kredito unija
Įkelta:
2024-07-04
LKU kredito unijų grupė pasirašė sutartį su UAB „Investicijų ir verslo garantijomis“ (INVEGA), pagal kurią priemonėje dalyvaujančios kredito unijos pradeda teikti lengvatines paskolas ūkininkams. Lengvatinės paskolos gali būti skirtos ūkio plėtrai ir modernizavimui, taip pat investicijoms bei apyvartiniam kapitalui finansuoti.
Nuotrauka
energija
Įkelta:
2024-07-03
Lietuvoje sparčiai didėja energijos gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių, kuri, palyginti su tradiciniais energijos gamybos būdais, suteikia daug naudos aplinkai, turi socialinę ir ekonominę reikšmę. Skaičiuojama, kad Šilalės rajono savivaldybėje pusė suvartojamos energijos yra iš atsinaujinančių išteklių. Šilalės rajono savivaldybė sparčiai ruošiasi pereiti prie alternatyviųjų išteklių energijos plėtojimo, ruošdama atitinkamus strateginius dokumentus, taip pat atnaujina seną ir neefektyvią viešųjų paslaugų infrastruktūrą bei numato dideles apimtis, modernizuojant senus daugiabučius.
Nuotrauka
žal
Žalgirių gimnazijos nuotraukos
Įkelta:
2024-07-03
DofE programa – tai iš Edinburgo (Jungtinė Karalystė) atkeliavusi asmeninio tobulėjimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose, dirbančiose su 14–24 metų jaunimu. Taikant šią programą,  skatinama ugdyti drąsią, atsakingą ir visapusišką asmenybę, prisidedančią prie visuomenės gerovės. DofE programą visame pasaulyje koordinuoja Tarptautinis DofE apdovanojimų programos fondas. Programą globoja jauniausiasis Karalienės Elizabeth II ir princo Philipo sūnus – Jo Karališkoji Prakilnybė Edinburgo hercogas princas Edwardas.
Nuotrauka
patriot
Įkelta:
2024-07-02
Liepos 7-19 dienomis Lietuvoje pirmą kartą organizuojamos pratybos „Baltic Connection 24" („BALTCON24"), kurioms į Lietuvą dislokuojama Nyderlandų ilgojo nuotolio oro gynybos sistema „Patriot". Pratybose dalyvaus Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų (KOP) Oro gynybos batalionas su vidutinio nuotolio oro gynybos sistemomis „NASAMS", Nyderlandų karališkųjų karinių oro pajėgų oro gynybos sistema „Patriot", NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys Ispanijos ir Portugalijos naikintuvai, Lietuvos kariuomenės Oro operacijų centras ir KOP orlaiviai.
Nuotrauka
pinigai
asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-07-01
Nuo liepos 1 d. iš skolų turinčių žmonių atlyginimų antstoliai išskaičiuos mažesnę dalį – tai reiškia, kad daugiau pajamų liks pragyvenimui, o kartu žmonės bus skatinami dirbti legaliai ir palaipsniui išvis atsikratyti skolų naštos. Skolų turinčiam žmogui papildomai kreiptis į antstolius nereikės, sumažintos privalomos išskaitos bus taikomos automatiškai.
Nuotrauka
gais
Įkelta:
2024-07-01
Trečiadienį Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (PGT) visuomenei pristatė naują autocisterną, kurią naudos Kęsčių ugniagesių komanda. Automobilis pirktas dėvėtas, tiesa, tokį rasti nėra lengva. Ugniagesių viršininkas Aretas Ežerskis praleido ne vieną mėnesį vartydamas internetinius puslapius ir ieškodamas tinkamo automobilio.
Nuotrauka
socialinis
Įkelta:
2024-06-28
Socialinis darbas visuomenei yra naudingas arba labai naudingas – taip mano dauguma Lietuvos gyventojų, rodo tyrimai. Nors per paskutinius penkerius metus socialinių paslaugų srities darbuotojų skaičius padidėjo daugiau nei 3 tūkst., šių darbuotojų vis dar trūksta, o jų poreikis nuolat auga. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija jaunuolius kviečia rinktis socialinio darbuotojo profesiją. Socialinį darbą galima studijuoti vienoje iš 15 šalies aukštųjų mokyklų.
Nuotrauka
Baciuška
Įkelta:
2024-06-27
Vakar medijose pasirodžiusi žinia, kad Šilalės ir Tauragės rajonuose bus kuriami du nauji kariuomenės poligonai, nustebino ne vieną. Naujiena, tarsi perkūnas iš giedro dangaus, iš pradžių šokiravo, o paskui iššaukė komentarų krušą ir liūtį.
Nuotrauka
gaistrinė
Įkelta:
2024-06-27
Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba šiandien pristatė naują vidutinės klasės autocisterną „MAN“, kuri pagerins mūsų ugniagesių gelbėtojų darbo sąlygas bei leis greičiau ir efektyviau reaguoti į nelaimes. Ši moderni technika yra itin svarbi tiek savivaldybei, tiek jos gyventojų saugumui.
Nuotrauka
namai
Įkelta:
2024-06-27
Siekiant taikliau ir efektyviau panaudoti mokesčių mokėtojų lėšas, labiau skatinti savivaldybes prisidėti finansiškai prie valstybės teikiamos jaunų šeimų įsigyti būstus paskatos, keičiamas finansinės paramos jaunoms šeimoms teikimo modelis. Seimas priėmė Vyriausybės pateiktą ir Seime patobulintą, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtą Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymo projektą.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-06-27
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė, birželio 20 d. buvo atlikti maudyklų vandens tyrimai Jūros upės maudykloje, Balskų tvenkinyje, Keramikos tvenkinyje, Skaudvilės tvenkinyje, Draudenių ežere, Zumpės tvenkinyje bei vBaltrušaičių tvenkinyje.
Nuotrauka
poliginai
Įkelta:
2024-06-26
Bus steigiami du nauji Lietuvos kariuomenės poligonai Tauragės ir Šilalės rajonuose​​​​​​​Šiandien Valstybės gynimo taryba priėmė sprendimą steigti du  naujus Lietuvos kariuomenės poligonus  vakarų Lietuvoje  –  Tauragės ir Šilalės  karinius poligonus su būtina jų veiklai reikalinga infrastruktūra. Toks sprendimas priimtas įvertinus Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės teiktus pasiūlymus dėl galimos Lietuvos kariuomenės poligono vietos, kurioje galėtų treniruotis Lietuvos kariai.
Nuotrauka
gim
Įkelta:
2024-06-20
Birželio 17-19 dienomis Tauragės Žalgirių gimnazijos I-II klasių mokiniai vykdė trumpalaikius projektinius darbus tema „Žalioji Tauragė“. Gimnazistai galėjo rinktis vieną iš 21 mokytojų pasiūlytos projektinių darbų temos. Veiklos, kurios buvo vykdomos ne tik gimnazijoje, bet ir kitose netradicinėse erdvėse, vyko 6 grupėse: tiksliųjų mokslų; užsienio kalbų; visuomeninių mokslų, menų, technologijų ir fizinio ugdymo; gamtos mokslų; lietuvių kalbos ir literatūros.
Nuotrauka
koplyt
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2024-06-20
Trečiadienį Tarailių progimnazijos kiemelyje, aštuntokų išleistuvių proga, mokyklos kiemelyje įkurdintas jų pačių gamintas koplytstulpis. Lietuvos mokinių liaudies dailės konkursinės parodoje „Sidabro vainikėlis“ dirbiniui suteiktas aukštas įvertinimas – jis laimėjo antrąją vietą. O kad visa tai įvyktų labiausiai stengėsi progimnazijos technologijų mokytojas Vidas Galbogis: vyras plušėjo kartu su trimis mokiniais, jiems talkino vieno jų tėtis ir mokyklos ūkinės dalies meistras. Lengva nebuvo: sunkų dirbinį gabenant į parodas pedagogą „susuko“ radikulitas.