Greitoji medicinos pagalba: netrukus startuosianti reforma kelia daug klausimų
Įkelta:
2023-06-08
Nuotrauka
greitoji
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka 
Aprašymas

Pernai pirktą PSPC automobilį leista nuomoti 

 

,
Nuotrauka
greitoji
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka 
Aprašymas

Pusantrų metų nuo liepos 1-osios naujoji GMP veiks tose pačiose patalpose 

   

 

Nuo liepos 1-osios veiklą pradeda naujoji Greitosios medicinos pagalbos (GMP) įstaiga, apjungsianti visas šalies GMP stotis. Į bendrą sistemą jungiasi ir Tauragės GMP, vis dar priklausanti Tauragės rajono pirminės sveikatos pagalbos centrui (PSPC). Apie šią pertvarką kalbėjo ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, metų pradžioje lankęsis Tauragėje. Šios reformos įgyvendinimui reikalingus sprendimus praėjusį antradienį svarstė ir Tauragės savivaldybės taryba – naujajai įstaigai perduotos patalpos, kuriose veikia GMP stotis, ir visa įranga bei kitas turtas. 

Turto – už 93 tūkst. eurų

Savivaldybės taryba, kaip viešosios įstaigos PSPC dalininkė, turėjo pritarti sprendimui, kad nuosavybės teise PSPC priklausantis turtas būtų perduotas naujajai įstaigai. Visas turtas, kurio vertė 93 100 eur, perduotas panaudos pagrindais.  

Perdavimo ir priėmimo aktą ir panaudos sutartį įpareigotas pasirašyti savivaldybės meras. Tarp perduodamo turto – automobiliai, elektrokardiografai, defibriliatoriai ir kita įranga, kompiuteriai, spausdintuvai, baldai ir kitas turtas.

Kitu sprendimu rajono politikai sutiko, kad PSPC naujajai įstaigai nuomotų  nuosavybės teise valdomą ilgalaikį materialųjį turtą – greitosios medicinos pagalbos automobilį „VW Transporter“.  Pasak savivaldybės gydytojos Rūtos Stasytienės, trys GMP automobiliai buvo gauti iš Sveikatos apsaugos ministerijos, juos PSPC pati perdavė naujajai įstaigai. Kitus 2 automobilius PSPC įsigijo savo lėšomis, tačiau jie buhalterinėje apskaitoje įrašyti kaip nusidėvėję, todėl jie perduodami GMP tarnybai nuo liepos 1-osios panaudos pagrindais.
Automobilis, kurį Tauragės rajono savivaldybės taryba nusprendė leisti nuomoti, yra įsigytas iš PSPC lėšų pernai. Tai naujas automobilis, įstaiga galėtų jį panaudoti savo poreikiams (mobilios ambulatorijos ar kitai įstaigos veiklai). Perduoti tokį turtą būtų nuostolinga.
„Visi perduodami automobiliai yra pilnai funkcionuojantys (kaip ir kitas perduodamas turtas), pagal reikalavimus prižiūrimi, todėl GMP tarnyba nenutrūkstamai tęs darbą. Jei bus poreikis papildomam GMP automobiliui, bus sudarytos sąlygos naujajai įstaigai jį nuomotis“, – paaiškino savivaldybės gydytoja. 

Liks tose pačiose patalpose 

Rajono politikų sprendimu GMP tarnybai panaudos pagrindais perduotos ir Tauragės savivaldybei nuosavybės teise priklausančiame pastate V. Kudirkos g. 2 esančios patalpos, kuriose ir veikia GMP. 

Bendras perduodamų patalpų plotas – 119,66 kv. m, jų balansinė vertė – 7,7 tūkst. Eur. 

Prašymą dėl patalpų panaudos pateikė VšĮ Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotis, kadangi nuo liepos 1 d. ji reorganizuojama į GMP tarnybą. 

Leis naudotis laikinai 

Tauragės GMP slaugos administratorė Jolanta Birbalienė savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komitete iškėlė kelis opius klausimus. 

– Važiuojame greitai, automobiliai kartais lūžta, būna aplamdomi, kartais gatvėje pastatyti nėra galimybės. Tad neramu, kaip bus su garažo patalpomis? – klausė J. Birbalienė, jie naujajai tarnybai neperduodami ir priklauso PSPC.  

Kitas momentas, apie kurį kalbėjo GMP atstovė, tai darbe naudojamas deguonis, kurio įstaigos patalpose laikyti negalima, iki šiol jis laikytas garaže. Tad keltas klausimas, ar bus leista ten jį laikyti. 

Dėl garažo patalpų, kurias patikėjimo teise valdo PSPC, pakomentuoti paprašyta įstaigos vadovo Donato Petrošiaus.

– Tam ir yra tarnyba ir vadovai, jie žinojo apie reorganizaciją jau seniai ir turėjo pasiruošti – ar laikinas patalpas įsirengti, tarkim, palapines automobiliams, kokios buvo naudojamos per kovido laikotarpį. Deguonies balionus kažkurį laiką leisime laikyti garaže. Bet šiaip tarnyba jau turėjo pasiruošti. Su tokiomis investicijoms – naujoji tarnyba iš Europos Sąjungos gaus 80 mln. eurų – tai, manau, kažkaip tą klausimą išsispręs,  – teigė D. Petrošius.

Tarybos narys Andrius Burmistrovas Sveikatos ir socialinių reikalų komitete iškėlė klausimą, ar nebuvo svarstyta GMP patalpas, kurios yra ligoninės pastate, įveiklinti ligoninės tikslams.

– Ar nebuvo ieškoma GMP kitų patalpų? – klausė A. Burmistrovas. 

Pasak savivaldybės gydytojos Rūtos Stasytienės, su Kauno GMP ir Tauragės ligoninės atstovais kalbėta, kad kol vyksta reforma, laiko naujoms patalpoms įrengti nėra, tad nuspręsta esamas perduoti panaudos pagrindais. O per nustatytą laikotarpį naujoji įstaiga turės pasirūpinti naujomis patalpomis.   

Komiteto pirmininkė Laineda Ašmontienė klausė, ar patalpų ieškota anksčiau, jau paskelbus ir prasidėjus GMP reformai.  

Savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė teigė, tad šia tema diskutuota pusę metų prieš reformos pradžią. 

– Diskutuota ir su ligoninės vadovybe, jų poreikius mes žinome, kad patalpas įstaiga gali įveiklinti. Kalbėta ir su Sveikatos apsaugos ministerija, buvo prašyta suinteresuotų pusių leisti pasilikti dabartinėse patalpose ir perduoti turimą turtą naujajai įstaigai. Paslaugos teikiamos tauragiškiams, tad buvo prašyta duoti metus ar pusantrų kitoms patalpoms susirasti, – teigė direktorė. 

Pasak G. Rakauskienės, buvo kreiptasi į Turto banką, apžiūrėtos kelios patalpos. 

– Tačiau reikia turėti galvoje, kad patalpas reikia remontuoti, o GMP pradės veikti tik nuo liepos 1-osios, įstaiga dar neturi savo biudžeto. Tai bus pereinamasis laikotarpis, kad GMP galvotų apie perspektyvas, – teigė G. Rakauskienė.  

Terminas sutrumpintas

Pagal pirminį sprendimo projektą patalpomis naujajai GMP įstaigai buvo siūloma leisti naudotis dvejus metus. Tačiau diskutuojant pasiūlyta laiką sutrumpinti iki 1,5 metų. 

Ne vienas politikas kalbėjo ir apie tai, kad nori susitikti su naujosios įstaigos vadovu, kad būtų paaiškinta, kiek Tauragėje bus brigadų, ar tikrai Skaudvilėje bus įsteigta dar viena brigada, nes reformai prasidedant iš ministerijos esą nuskambėjo labai viltingi planai – buvo žadama, kad Tauragėje veiks 3 GMP brigados, Skaudvilėje – dar viena medikų brigada. Kol kas politikams aišku, kad reforma startuos pagal dabartinį modelį – 2,6 brigados Tauragėje. Vieną brigadą PSPC išlaikė iš savo lėšų. 

Savivaldybės gydytoja R. Stasytienė teigė, kad Sveikatos ministerija apie galimybę Tauragėje steigti dar vieną brigadą kalba, tik tai bus sprendžiama jau pradėjus veikti naujajai tarnybai, po liepos 1-osios. Esą jau naujoji tarnyba spręs, kur, kad būtų „padengta“ visa teritorija, būtų galima steigti dar vieną brigadą, galbūt ne Skaudvilėje. 

Administracijos direktorė teigė perduosianti politikų nuogąstavimus GMP ir pakviesianti įsibėgėjus jos veiklai susitikti, kad būtų atsakyta į politikų klausimus. 

Nuotrauka
valgykla
Autorės nuotrauka
Įkelta:
prieš 2 valandas
Kiek anksčiau skelbėme, kad Tauragėje steigiama socialinė valgykla. Tiesa, rugsėjo 18-ąją planuotas atidarymas dėl techninių kliūčių neįvyko. „Maisto banko“ atstovų teigimu, pasiruošimo darbai vyksta ir atidarymas planuojamas spalio pradžioje.  
Nuotrauka
kariai
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Lietuvos kariuomenė praneša apie pirmadienį bei antradienį planuojamas karines pratybas Tauragėje ir aplinkiniuose miestuose.
Nuotrauka
mokykla
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Mokytojų atlyginimai kitąmet augs vidutiniškai 21 proc.: nuo sausio 1 d. darbo užmokestis didės 10 proc., nuo rugsėjo 1 d. – likusia dalimi iki 21 proc. Bendrojo ugdymo mokytojų, dirbančių pagal atnaujintas programas, darbo užmokesčiui skiriama dar 3 proc. Šie siūlymai pristatyti susitikime su profesinėmis sąjungomis.
Nuotrauka
darzelis
Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2023-09-22
Nuo rugsėjo 11 d. Tauragės rajono tėveliai gali savo vaikus „supažindinti“ su darželiu – į Tauragės „Aušros“ progimnazijos Mažonų skyriaus grupę vaikai priimami vaikai nuo vienerių iki pusantrų metų amžiaus. Pasak Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Linos Oželytės, tai nėra nauja idėja.
Nuotrauka
elta
Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2023-09-22
Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas sako, kad mokytojai, trečiadienį įvertinę ministerijos pateiktą pasiūlymą kitais metais atlyginimus didinti 20,5 proc., neatsitraukia nuo ketinimų streikuoti. Jo teigimu, po šio pasiūlymo dar daugiau mokytojų nusprendė prisijungti prie streiko.
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2023-09-21
Tauragei šiemet tapus šalies Kultūros sostine, miestas nuolat gražėja – viešąsiais erdves puošia įvairios lauko parodos, akis džiugina puoselėjami gėlynai. Štai trečiadienį akylesni galėjo pastebėti gėlyno greta Tauragės rajono savivaldybės pastato pasikeitimus. Pasak Tauragės miesto seniūno Žilvino Majaus, apie pokyčius svarstyta jau anksčiau, tačiau jie kasmet buvo vis atidedami. O štai anksčiau apleista erdvė tarp savivaldybės ir pašto pastato – neatpažįstama. Apie ten atsirasiantį naują lankytojų traukos objektą papasakojo savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Šarūnė Stasytienė. Plačiau skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
sam
SAM nuotrauka
Įkelta:
2023-09-21
Prasidėjus naujiems mokslo metams, gydymo įstaigos pastebi, kad mokinių tėvai vėl kreipiasi į gydytojus dėl pažymų praleistoms pamokoms pateisinti. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad tokios pažymos nebeišduodamos nuo 2019 m., o patvirtinimą, kad lankėsi pas gydytoją, pacientai gali rasti savo E. sveikatos paskyroje.
Nuotrauka
draudziamas eismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-19
Šį penktadienį, rugsėjo 22 d., nuo 10 iki 17 val., Bažnyčių gatvėje bus ribojamas eismas, skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
zaliosios
Skaitytojo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-19
Ne iš vieno tauragiškio teko išgirsti pastebėjimų, kad po žaliųjų atliekų konteinerių išvežimo gatvėse lieka tamsios balos skysčio, kuris  išbėga iš šiukšliavežių, ir, kas baisiausia, nepakenčiamas dvokas.   
Nuotrauka
skaudvile
Vido Bičkaus nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-18
Likus kiek daugiau nei metams iki kitų metų rudenį vyksiančių šalies Seimo rinkimų, rugsėjo 11-ąją Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Seime pristatė esamos Seimo rinkimų apygardų ribų situacijos ir numatomų pokyčių kai kuriose apygardose projektą. Šis stipriai liečia ir Tauragės rinkimų apygardą – Skaudvilės, Trepų ir Adakavo rinkimų apylinkes norima prijungti prie Jurbarko rinkimų apygardos. Su šiuo VRK pasiūlymu kategoriškai nesutinka Skaudvilės krašto bendruomenės, jau patyrusios, ką reiškia būti ne savo rajono rinkimų apygardoje.   
Nuotrauka
miegas
Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2023-09-18
Prasidėjus naujiesiems mokslo metams vėl sugrįžta prie pavasarį kilusios aktyvios diskusijos, ar darželiuose visi vaikai privalo miegoti pietų? Jokie dokumentai neapibrėžia prievolės darželyje miegoti – ugdymo įstaigos privalo užtikrinti poilsį ir miegantiems, ir nemiegantiems vaikams. Kad toks poilsis būtų užtikrintas, reikalauja Šeimų asociacija, atsiuntusi paklausimą apie poilsio užtikrinimą darželiuose visoms šalies savivaldybių administracijoms. Komentuodama gautą raštą savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja sako, kad tėvų skundų šiuo klausimu negauta. O kai kuriuose darželiuose grupės nemiegantiems vaikams jau veikia keletą metų. 
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Didžiausia pasaulyje tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje, į kurią jungiasi ir Tauragė, startuoja rugsėjo 17-ąją. Visą savaitę planuojamos įtraukiančios ir praturtinančios veiklos, kurios skatina naudojimąsi aplinkai draugiškomis transporto priemonėmis ir mąstymą apie tvaresnes idėjas. Pageidaujantieji galės sudalyvauti ne viename renginyje ar miesto gatvėmis būti pavėžėti rajono mero. 
Nuotrauka
zaidimo aikstele
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybė kvietė išbandyti atnaujintą žaidimų erdvę Pilies aikštėje. Neatpažįstamai pasikeitusioje aikštelėje vaikus pasitiko linksmieji „Žalia vaikų Kūdra“ paukštukai. Vaikų laukia naujos, smagios laipiojimo erdvės, batutai, sūpynės ir čiuožyklos.
Nuotrauka
pakrantes valymas
Organizatorių archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Jau antrą kartą Jaunimo Europos komanda kartu su „Europe Direct Tauragė“ centru Tauragėje organizuoja  #EUBeachCleanup (ES paplūdimio valymas – liet.) akciją, kurios metu dalyviai valo vandens telkinių – jūrų, vandenynų, upių ir ežerų – pakrantes. Šeštadienį jaunimas tauragiškius kviečia į talką, kurios metu planuojama sutvarkyti upės Jūros pakrantė nuo paplūdimio iki Vasaros estrados.
Nuotrauka
streikas
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Šiandien šalies mokyklose surengtas įspėjamasis mokytojų streikas, prie kurio prisijungė  ir  trys mūsų rajono ugdymo įstaigos. Streikas truks dvi valandas, o po jų ugdymo procesas toliau tęsis.
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2023-09-14
Likus kiek daugiau nei metams iki kitų metų rudenį vyksiančių šalies Seimo rinkimų, rugsėjo 11-ąją Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Seime pristatė esamos Seimo rinkimų apygardų ribų situacijos ir numatomų pokyčių kai kuriose apygardose projektą. Šis stipriai liečia ir Tauragės rinkimų apygardą – Skaudvilės, Trepų ir Adakavo rinkimų apylinkes norima prijungti prie Jurbarko rinkimų apygardos. Su šiuo VRK pasiūlymu kategoriškai nesutinka Skaudvilės krašto bendruomenės, jau patyrusios, ką reiškia būti ne savo rajono rinkimų apygardoje. Daugiau skaitykite laikraščio vedamajame „VRK planai: Skaudvilės kraštą prijungti prie kaimyninės rinkimų apygardos“.
Nuotrauka
valgykla
Aušros Augustytės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-14
Keičiasi numatyta socialinės valgyklos atidarymo Tauragėje data. Dėl techninių kliūčių, rugsėjo 18 dieną numatytas valgyklos atidarymas neįvyks, skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
vr edukacija
„Magic calf“ nuotrauka
Įkelta:
2023-09-13
Tauragiškis Vytautas Merkelis su bendraminčių komanda iš Ukrainos šią savaitę pristatė virtualios realybės (VR) edukaciją  „Žalioji žinutė“. Tai jau antroji edukacija, skirta mokiniams. Pasak tauragiškio, virtualios realybės užsiėmimai dažniau siejami su pramoga, bet puikiai tinka ir ugdomųjų tikslų siekti.   
Nuotrauka
pasas
Įkelta:
2023-09-12
Nuo spalio 1 d. Migracijos departamentas keičia asmenų aptarnavimo tvarką visuose savo teritoriniuose padaliniuose. Naują pasą arba asmens tapatybės kortelę pageidaujantys užsisakyti Lietuvos piliečiai vizitus į klientų aptarnavimo skyrius turės iš anksto rezervuoti internetu arba telefonu, o gyva eile asmenys bus aptarnaujami tik tam tikrais išimtinais atvejais.