Tauragiškis pasijuto užkalbėtas: telefonu užsisakė prekę, nors jos nenorėjo
Įkelta:
2023-03-23
Nuotrauka
testas
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi unsplash.com nuotrauka
Aprašymas

Jaunuolis pasijuto užkalbėtas apsukrios telefoninės pardavėjos

 

 

Tauragėje gyvenantis Lukas vieną rytą sulaukė skambučio. „Geriau jau būčiau neatsiliepęs“, – istoriją „Tauragės žinioms“ pasakojo jis. 24-erių jaunuolis, jo žodžiais tariant, pokalbio metu to nenorėdamas užsisakė prostatai tikrinti skirtą testą. Vaikinas po pokalbio prekės užsakymą panoro atšaukti, bet patyrė stresą supratęs, kad taip paprastai to padaryti gali ir  nepavykti. Kaip elgtis pakliuvus į tokią keblią situaciją? 

Pažadino skambutis

Lukas (vardas pakeistas, redakcijai žinomas) prisiminė vieną vasario rytą saldžiai miegojęs, kai jį pažadino telefono skambutis. 

– Skambino iš nepažįstamo numerio. Pastaruoju metu turėjau reikalų valstybinėse institucijose, pavyzdžiui, Mokesčių inspekcijoje, „Sodroje“, todėl pamaniau, kad tikriausiai skambina specialistai iš ten, norėdami dar kažką pasitikslinti. Dėl to ir atsiliepiau, – kalbėjo vaikinas.  

Tačiau skambino ne „Sodros“ specialistai ir ne VMI inspektoriai. Luką pasiekė skambutis iš vienos bendrovės, telefonu prekiaujančios įvairiomis prekėmis. 

– Keisčiausia tai, kad atsiliepus malonus moteriškas balsas į mane kreipėsi vardu, nors vardo jai nepasakiau. Iš kur ji žinojo mano vardą, taip ir liko mįslė. Pardavėja prisistatė, pasakė bendrovės, kurioje dirba, pavadinimą, ir informavo, kad labai svarbu vyrams tikrintis prostatą, gyventi sveikai. Kas gali su tuo nesutikti? Žinoma, atsakiau, kad svarbu, taip, sutinku, kad ir vyrams, ir moterims gyventi reikia sveikai ir nuolat rūpintis savo sveikata. Taip ir įsitraukiau į pokalbį. Susierzinau, kai paklausė, kiek man metų. Tai bent įžūlumas! Vardą iš kažkur sužinojo, iš kur – nepasakė, o dar metų klausia lyg niekur nieko. Pirma mintis – koks jų reikalas? Sumelavau. Man 24-eri, bet pasakiau, kad 26-eri. Pamaniau, kad renka duomenis. Bet ne, vėliau supratau, kad tiesiog  norėjo palaikyti pokalbį, nes ėmė kalbėti, kad vyrams, kuriems jau yra per 50 metų, darytis prostatos testą labai svarbu, – rytinio skambučio detales prisiminė Lukas.

Užsisakė, nors nenorėjo

Jaunuolis tikino nustebęs, kad jam, 24-erių metų vaikinui, buvo išdėstyta informacija, kuri aktuali kur kas vyresnio amžiaus vyrams. 

– Pasiūlė atsisiųsti testą. Norėjau kaip įmanoma greičiau baigti pokalbį, nes kalbėti apie tai, kas man net neaktualu, įgriso, todėl atsakiau: „Gerai, atsiųskit“. Apie tai, kad reikės už tą testą mokėti, iš pradžių nebuvo jokios kalbos. Galvojau, gal kokia dovana, gal čia kompensuoja valstybė ar pan. Daug ką gali prisigalvoti apsimiegojęs. Pardavėja sako man: „Gerai, tuomet tvirtinu užsakymą“. Ir štai čia aš supratau, kad ne valstybė mokės, o aš. Tokia informacija privertė ir pražvalėti. Juk aš to testo nenoriu! O trauktis jau nėra kur. Užsakymas patvirtintas. Pokalbis baigėsi tuo, kad užsisakiau prostatos testą, kurio man visiškai nereikia, – apmaudo neslėpė Lukas.

Jaunuolis tikino pasijutęs užkalbėtas apsukrios telefoninės pardavėjos.

– Žinoma, ir aš žioplai pasielgiau. Reikėjo atsakyti – ačiū, man neįdomu, viso gero, arba neturiu laiko. Bet norėjau mandagiai palaikyti pokalbį. Ir va kas išėjo. Geriau jau būčiau neatsiliepęs, – kalbėjo jis.

Ieškojo būdų prekę grąžinti

Po nemalonaus pokalbio Lukas ėmė domėtis internete, kaip galėtų prekę grąžinti ir už ją nemokėti. Vaikinas sugalvojo paskambinti tuo pačiu numeriu, kuriuo jam buvo skambinta, ir pasakyti, kad persigalvojo, užsakymą jis nori atšaukti.

– Tačiau prisiskambinti nėjo – telefonas buvo išjungtas. Tada parašiau žinutę. Prisistačiau, parašiau, kokią prekę užsisakiau, kad jos gauti nebenoriu. Jokio atsako, – kalbėjo Lukas. 

Jaunuolis sugalvojo kitą planą – jeigu į namus atvyks kurjeris su preke, apsimesti, kad joks vaikinas, vardu Lukas, čia negyvena. 

– Pamaniau, kad tikriausiai atvyks kurjeris. Taigi, pasakiau savo šeimos nariams, kad apsimestų, jog manęs nėra. Jeigu būčiau su kurjeriu susitikęs akis į akį, irgi būčiau melavęs, kad aš ne Lukas, sakyčiau, tokio išvis nepažįstu, – pusiau rimtai, pusiau juokais kalbėjo pašnekovas. 

Anot jo, taip prekė liktų neįteikta ir mokėti už ją nereikėtų. 

– Deja, atėjo ne kurjeris, o paštininkė. Ji įmetė voką su preke į pašto dėžutę ir viskas. Taip prekė atsidūrė mano rankose. Atsirado prievolė už ją sumokėti, – pasakojo Lukas.

Vaikinas kreipėsi Vartotojų teisių apsaugos tarnybą (VTAT), prašydamas paaiškinti, kaip gali grąžinti užsakytą prostatos testą, ir rado išeitį – pasirodo, jis turi teisę neišpakuotą prekę siųsti atgal tuo pačiu adresu, iš kurio ji buvo atsiųsta. 

– Tokia paprasta išeitis. O tiek daug streso patyriau, nes prieš tai nežinojau, ką daryti, – kalbėjo Lukas.

Pašnekovas parodė su preke jam atsiųstus dokumentus, tarp jų – ir sąskaitą faktūrą, kurioje beveik 35 eurus už prostatos testą prašoma sumokėti per 7 dienas. 

Grąžinama prekė turi likti nepanaudota

VVTAT Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Dalia Malinauskienė „Tauragės žinioms“ komentavo, kad teisės aktai įpareigoja pardavėją suteikti vartotojui aiškią ir neklaidinančią informaciją apie parduodamą prekę: nurodyti kainą, į kurią įskaičiuoti mokesčiai, pagrindines prekės savybes, informuoti apie prekės pristatymo ir grąžinimo sąlygas, teisės atsisakyti nuotoliniu būdu sudarytos sutarties sąlygas ir tvarką, pardavėjo kontaktus, kartu su preke pateikti naudojimosi instrukciją valstybine kalba ir pan.

„Nuotoliniu būdu (ne fizinėje parduotuvėje) įsigytą prekę vartotojas turi teisę grąžinti pardavėjui per 14 dienų nuo prekės gavimo dienos (taip pat gali pasinaudoti teise atsisakyti sutarties ir prieš fiziškai įgydamas prekes). Atkreiptinas dėmesys, kad grąžinama prekė turi būti nenaudota ir nepraradusi prekinės išvaizdos“, – teigė ji.

D. Malinauskienė tikino, kad apie prekės grąžinimo sąlygas ir tvarką pardavėjas turi informuoti vartotoją dar prieš įsigyjant prekę. „Jeigu tokia informacija nebuvo suteikta, patartume vartotojui raštu dėl to kreiptis pardavėjo nurodytais kontaktais pavyzdžiui, el. paštu, turimu fiziniu adresu ir pan.  Vartotojas, atsisakydamas nuotoliniu būdu sudarytos sutarties, neprivalo nurodyti grąžinimo priežasties“, – dėstė VVTAT atstovė. 

Anot jos, pardavėjas, gavęs vartotojo grąžintą prekę, per 14 dienų nuo tos dienos, kurią vartotojo pranešimą apie sutarties atsisakymą, turi grąžinti vartotojui už prekę ir jos pristatymą sumokėtus pinigus. „Grąžinimo išlaidos tenka vartotojui (nebent pardavėjas apie jas sutarties sudarymo metu nebuvo vartotojo informavęs)“, – informavo D. Malinauskienė.

Kaip pasitikrinti prostatą?

Kaip nurodo Valstybinė ligonių kasa (VLK), dėl prostatos vėžio diagnostikos reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytojus. Prostatos vėžio ankstyvosios diagnostikos prevencinė programa skirta vyrams nuo 50 iki 69 metų (imtinai) ir vyrams nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu. Jiems periodiškai gali būti atliekamas kraujo tyrimas, parodantis prostatos specifinio antigeno (PSA) koncentraciją kraujyje. Jei PSA kiekis viršija normą, šeimos gydytojas išduoda siuntimą konsultuotis pas urologą, kuris prireikus atlieka tam tikrą tyrimą – priešinės liaukos biopsiją. 

„Ši prevencinė programa yra skirta nustatyto amžiaus pacientams. Tačiau jeigu jaučiatės blogai, bet nepatenkate į nustatyto amžiaus grupę, kreipkitės į šeimos gydytoją. Jis atliks būtinus tyrimus ir, jei reikia, išduos siuntimą konsultuotis pas gydytoją specialistą“, – informuoja VLK. 

VLK atstovė Jolanta Petravičienė informavo, kad prostatos vėžio prevencinėje programoje pernai sudalyvavo 84 tūkst. vyrų. Ji skaičiavo, kad tai yra 13 tūkst. daugiau nei užpernai.

Šiais metais priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos prevencinei programai finansuoti skirta 2,8 mln. eurų – 600 tūkst. eurų daugiau nei pernai.

„Pernai šiai programai buvo skirta 2,2 mln. eurų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo. Iš jų panaudota 2,1 mln. eurų“, – tikino J. Petravičienė.

Nuotrauka
vaikai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Kino teatruose šiuo metu rodomame Linos Lyte Plioplytės filme „Mėnesinės“ apie menstruacijas kalbama išsamiai ir nuotaikingai. Tad šis edukacinis filmas gali tapti puikia priežastimi pradėti arba pagilinti pokalbius su vaikais – moksleiviams rengiamos specialios filmo peržiūros su režisiere. Gydytoja ir lytiškumo ugdymo ekspertė Rusnė Kirtiklytė atkreipia dėmesį – jei suaugusieji informacijos nesuteiks patys, vaikai ją vis tiek susiras, tik nebūtinai iš patikimų šaltinių.
Nuotrauka
glorija
Choro „Gloria“ archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-23
Vis dažniau įvairių miesto švenčių proga tauragiškius džiuginantis miesto gospel choras „Gloria“ surengs pasirodymą ir artėjančios miesto šventės „Tauro ragas 2024“ metu. Koncertas vyks jau sutemus: krikščioniškos muzikos programą lydės šviesų šou, ketinama įrengti 16 m LED ekraną, kuriam rengiamos specialios vizualizacijos.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-05-21
2024 m. gegužės 20 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijoje buvo apdovanoti Atliekų kultūros egzamino nugalėtojai. Juos sveikino Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas kartu su Viešosios tvarkos poskyrio vedėju Pauliumi Goštautu.
Nuotrauka
medžiai
Įkelta:
2024-05-21
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė,  pastarosiomis dienomis Tauragės miesto gyventojai gali džiaugtis didele ir reikšminga iniciatyva – didelių medžių sodinimu. Persodinant medžius siekiama ne tik praturtinti miesto grožį, bet ir sukurti komfortišką gyvenimo aplinką gyventojams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 17 d. oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. Laišką ateities kartoms, pasakojantį apie tauragiškiams reikšmingo projekto pradžią, pasirašė bei simbolinę kapsulę įkasė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir statybų įmonės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-05-17
Praėjusių metų pabaigoje Seimui atnaujinus įsimintinų dienų kalendorių, Vaiko diena šiemet pirmą kartą švenčiama šeimos mėnesį – gegužę, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ministrė Monika Navickienė kviečia visus – vaikus, tėvelius, senelius, mokytojus, kiekvieną mūsų – paminėti naująją vaikystės šventę.
Nuotrauka
ba;las
Įkelta:
2024-05-16
Po sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjusio „Lietuvos balsas. Kartos“ finalo paaiškėjo, kad naujausiais projekto laimėtojais tapo vaikinų grupė „T3“ iš mokytojos Nomedos Kazlaukomandos. Apie tai, kam muzikantai išleis laimėjimą, dėkingumą bei abejonių nepalikusią pergalę Nomeda ir „T3“ kalbėjo iškart po finalo surengtoje spaudos konferencijoje.
Nuotrauka
balas
S. Lukoševičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-05-13
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo žiūrimiausio šalyje LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ didysis finalas. Jo nugalėtojais tapo ir LNK įsteigtus 15 tūkstančių eurų laimėjo mokytojos Nomedos Kazlaus komandos dalyviai vaikinų grupė „T3“. Už juos balsavo 39,1 proc. žiūrovų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-09
Siekiant maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus, bus įtvirtinta pareiga asmeniui, ketinančiam užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti, ar darbuotojas turi QR kodą, o nustatytos institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatantiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams pritarė Vyriausybė. Juos dar turės priimti Seimas.
Nuotrauka
balsas
Asmeninio archyvo ir Lietuvos balsas. Kartos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-09
Sulaukusi pasisekimo „Lietuvos balsas, Kartos“ kryžminių kovų atrankoje tauragiškių vaikinų komanda „T3“ pateko į finalą ir dėl laimėtojo titulo susikaus šį sekmadienį „Žalgirio arenoje“. „Tauragės žinios“, bendradarbiaudami su „Tauragės radiju“ pakalbino jų mokytoją, pasaulinio lygio lietuvių operos žvaigždę Nomedą Kazlaus. Apie savo mokinius vokalo profesorė atsiliepia labai gerai, pasak jos, vaikinuose – didžiulis potencialas.
Nuotrauka
SENJORAS
Įkelta:
2024-05-08
Šalpos pensijos negalią turintiems dirbantiesiems būtų skiriamos nepriklausomai nuo to, kada ir kokio lygio negalia nustatyta, taip pat šalpos senatvės pensijas galėtų gauti ir jau pensinio amžiaus sulaukę, bet vis dar dirbantys žmonės – tokiems siūlymams šiandien po pateikimo pritarė Seimas. Artimiausiu metu jie bus svarstomi Parlamento komitetuose.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotraukos
Įkelta:
2024-05-08
Tauragėje veiklą pradėjo dar vienos naujos socialinės dirbtuvės, kurioje žmonės su negalia gamins įvairius rankdarbius, pakuos dovanas, taisys drabužius, taip pat teiks aplinkos tvarkymo ir kitas bendruomenei reikalingas paslaugas.  Čia, žmonės, turintys negalią, pajus, kad ir jie šioje visuomenėje – ne mažiau svarbūs ir reikalingi. O ambicijos nemažos: savo rankų darbo gaminius parduos elektroninėje parduotuvėje.
Nuotrauka
T3
Lietuvos Balso feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-05-07
Ryškiausio muzikinio projekto šalyje grandiozinis finalas naujame sezone užims didžiausią šalies areną, kur tūkstančiai tikrą muziką mylinčių balsų dainuos kartu su tais, kurie naujame projekto sezone savo talentu prasiskynė kelią į finalą!
Nuotrauka
m
Tauragės kultūros centro ir asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-03
Paskendę darbiniuose ir buitiniuose rūpesčiuose reta šeima prisimena, jog be aprūpinimo materialine gerove tėvų pareiga vaikuose ugdyti ir meilę tėvynei. Šią pareigą sėkmingai atlieka Valinčių šeima. Tiek tėvai, tiek vaikai priklauso šokių ar dainų kolektyvams, kartu keliauja, kuria tradicijas, mini valstybines šventes. O svarbiausia, myli ir gerbia vienas kitą.  
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-27
Šiandien, apie 14 val., specialiosioms tarnyboms pranešta, kad kilo gaisras Leikiškės sąvartyne. Gaisrą pastebėjo ir specialiąsias tarnybas informavo sąvartyne dirbusi dispečerė. Degė apie 70 kv. m sąvartyno ploto. Nuo degusio ploto patraukta technika.
Nuotrauka
Nuošliauža
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-04-23
2024 m. sausio 24–25 dienomis, prasidėjus staigiam atšilimui, į Jūros upę nuslinko nemaža dalis šlaito, daugiamečiai medžiai bei dalis pėsčiųjų ir dviračių tako. Dėl susidariusios situacijos sausio 25 dieną, 10 val. surengtas Tauragės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis, o tos pačios dienos vakare Tauragės mieste paskelbta ekstremalioji situacija.