Dėl dvokiančių dūmų Tauragės dvaro gyventoja kaltina baldų įmonę
Įkelta:
2023-03-24
Nuotrauka
baldai
Nuotraukos autorius:
Jurgitos nuotrauka
Aprašymas

Moters teigimu, iš įmonės kamino kyla nuodingi dūmai

 

Dėl iš kamino sklindančių dūmų Tauragės dvare gyvenanti moteris, pavadinkime ją  Jurgita (vardas, pavardė redakcijai žinoma), konfliktuoja su kaimynystėje įsikūrusios įmonės direktoriumi. Moters teigimu, baldų gamybos bendrovėje deginamos neleistinos medžiagos ir dėl to į aplinką patenka nuodingi teršalai. Dėl to ji kreipėsi į aplinkosaugininkus, kurie atliko patikrinimą. Tiesa, pats įmonės direktorius nesijaučia darantis ką nors blogo – sako, kad nieko neleistino nekūrena. 

Baisus dvokas

Tauragės dvaro gyventoja Jurgita teigia, kad iš bendrovės „Tiko baldai“ gamybos cecho kamino kyla nuodingi dūmai, o pučiant silpnesniam vėjui dažnai nuosavų namų kvartalas skęsta dūmuose. 

– Laukiu, kada pasibaigs šildymo sezonas. Ši problema tęsiasi nuo pat to laiko, kai čia atsikraustėme – jau dvejus metus. Tačiau jau ir anksčiau žmonės yra pasakoję, kad kai uždūmindavo, būdavo baisu, – kalbėjo pašnekovė. 

Moteris teigė įtarianti, kad bendrovėje „Tiko baldai“ yra deginamos klijuotų drožlių plokščių atraižos ir dėl to į aplinką patenka nuodingų cheminių medžiagų. 

– Bėda ta, kad įmonės direktorius viską neigia. Reikia būti kvailam, kad nesuprastum, kas dega. Mano vyras taip pat yra dirbęs baldų gamybos įmonėje ir žino, koks yra deginamos medienos kvapas, o koks – dažų, klijų. Tikrai dega baldų plokštės, – tikino Jurgita. 

Ji pasakojo, kad su įmonės direktoriumi mėgino pasikalbėti, tačiau esą bergždžiai – dūmai ir toliau riečia nosį.

– Pykstamės labai stipriai. Maždaug 7 val. 30 min. ryte pradeda kūrenti, tai keldama sūnų į mokyklą užsidarau miegamojo langą, kad nesklistų smarvė namuose. O kai nebūna vėjo, tai nė 23 valandą lango neatsidarysi. Niekaip nesuprantu – ankstesniais laikais būtų skiriamos baudos, o dabar... Kalbuosi, suprantu, ką jis degina, o jis atsako: „Eik, pažiūrėk, pas mane viskas tvarkoj, yra sukrautos malkosׅ“. Pikta, nes suprantu, kad ne malkos deginamos. Kartą išvydau iš kamino sklindančius mėlynus dūmus, tai nuėjau į tą bendrovę, o ten buvo pašalinis žmogus (gal atvykęs baldų užsisakyti), kuris išėjęs į lauką irgi patvirtino – tikrai dvokia, ne medis dega. Jau nebežinau, ką daryti, – aiškino pašnekovė. 

Jurgita sakė, kad dėl šios situacijos kreipėsi į aplinkosaugininkus, tačiau, anot jos, šie ryžtingų veiksmų nesiima.

Atliko neplaninį patikrinimą

Aplinkos apsaugos departamento Šilutės aplinkos apsaugos inspekcija „Tauragės žinioms“ patikino, kad vasario 14-ąją, gavę pranešimą dėl galimos taršos, inspekcijos pareigūnai kartu su Tauragės savivaldybės administracijos specialistais atliko neplaninį patikrinimą.  

„Nustatyta, kad įmonė patalpoms šildyti eksploatuoja du biokuru kūrenamus katilus. Požymių, kad katiluose būtų deginamos baldų gamybos metu susidariusios atliekos ar kitas netinkamas kuras, nenustatyta. Tačiau įmonėje nustatyta kitų aplinkos oro apsaugos reglamentuojančių teisės aktų pažeidimų. Už nustatytus pažeidimus įmonės atsakingam asmeniui bus taikomos administracinio poveikio priemonės <...> ir duodamas rašytinis įspėjimas trūkumams pašalinti“, –  raštu atsakė Aplinkos apsaugos departamento atstovai.

Jie patikino, kad, gavę skundą apie galimą oro taršą, aplinkos apsaugos departamento pareigūnai iškart vyksta į nurodytą vietą ir atlieka patikrinimą. „Pavyzdžiui, kaip šiuo atveju, buvo tikrinamos katilinės, apžiūrimas ir naudojamas kuras, ir patys katilai. Taip pat tikrinami dokumentai. Atkreipiame dėmesį, kad gyventojai, įtardami aplinkosaugos pažeidimą, turėtų nedelsdami kreiptis telefonu 112. Taip aplinkosaugininkai pranešimus gauna laiku, todėl gali iškart sureaguoti ir kuo greičiau imtis veiksmų“, – teigiama Aplinkos apsaugos departamento atsakyme. 

Kas mėnesį tikrina 2–3 kartus

Įmonės „Tiko baldai“ direktorius Algis Stonys gyventojos kaltinimus neigia. Anot jo, patikrinimai bendrovėje buvo atlikti jau ne kartą, pažeidimų dėl deginamo kuro nerasta. 

– Niekas šiuo klausimu į mane nėra kreipęsis, išskyrus tą vieną gyventoją. Mus visi jau tikrino ir nieko negali įrodyti. Tiesiog žmogus yra... Nenoriu apie ją nė kalbėti, – sakė A. Stonys.

Anot jo, kas mėnesį įmonėje įvyksta po 2–3 patikrinimus. 

– Žmogiškumo reikia turėti. Mes jau 10 metų dirbame, dūmai rūksta, nori nenori. Turime teisę kūrenti ir šildytis, – gyventojos skundais piktinosi įmonės direktorius. 

Paklaustas apie Jurgitos įtarimus, kad deginamos ne malkos, A. Stonys sakė: 

– Mes medieną kūrename. Ką jūs dabar bandot... Važiuoja instancijos, tikrina, ir dabar jūs bandot kažką pasakyti.  

Nuotrauka
smurtas
Pexels.com/SHVETS asociatyvi nuotr.
Įkelta:
prieš 1 dieną
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad Lietuvoje veikia pagalbos nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims sistema ir pagalbos tarnybų tinklas. Šiuo metu šalyje yra 23 akredituotos pagalbos tarnybos, kurios teikia pagalbą nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims. Nukentėjęs asmuo gali kreiptis į bet kurią pagalbos tarnybą. Iš viso per praeitus metus suteikta apie 15 tūkst. įvairių paslaugų nukentėjusiems asmenims. Akredituotai pagalbai teikti šiemet skirta 500 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų.
Nuotrauka
defi
Įkelta:
2024-04-18
Šį mėnesį Tauragės ir rajono ugdymo įstaigose „įsikūrė“ daug kam iki šiol tik filmuose apie mediciną matyti prietaisai – pusiau automatiniai defibriliatoriai. Sunku ištarti ne tik  įrenginio pavadinimą, ugdymo įstaigų bendruomenėms tenka pratintis ir su mintimi, kad ištikus nelaimei būtent jiems teks teikti pirmąją pagalbą blogai pasijutusiam asmeniui. Ir ne tik kolegai ar mokiniui: bet kam iš gatvės.
Nuotrauka
tesimas
www.karjerastau.lt nuotrauka
Įkelta:
2024-04-17
Teisininko profesija itin populiari, šią studijų kryptį kelintus kelerius metus iš eilės absolventai renkasi noriai. Kaip vyksta darbas teisme ir kaip tampama teisėju Tauragės Mažvydo progimnazijos aštuntokai balandžio 9 d. sužinojo lankydamiesi Tauragės  miesto apylinkės teisme.
Nuotrauka
rinkimai balsavimas
Įkelta:
2024-04-16
Artėjant Respublikos Prezidento rinkimams, Referendumui dėl pilietybės išsaugojimo, rinkimams į Europos Parlamentą bei Seimo rinkimams, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) inicijuoja pilietinę akciją „Aš Balsuosiu" ir kviečia rinkėjus įsitraukti ir parodyti apsisprendimą dalyvauti artėjančiuose rinkimuose.
Nuotrauka
caritas
Renaldas Malychas nuotraukos
Įkelta:
2024-04-15
Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ Tauragėje veikia jau pusantrų metų. Net iki trijų darbuotojų išaugęs skyrius kartu su vietinių savanorių pagalba nuveikia didelius ir svarbius darbus – maistu remia beveik 3 tūkst. nepasiturinčių Tauragės rajono gyventojų, per mėnesį vien iš prekybos centrų nuo išmetimo išgelbėja virš 5 tonų gero maisto, o socialinėje valgykloje karštą valgį iš „Maisto banko“ komandos rankų gauna daugiau nei 100 skurdžiausiai gyvenančių tauragiškių. 
Nuotrauka
paeliai
Įkelta:
2024-04-15
Nuo šiandien, balandžio 15 d., ūkininkai gali elektroniniu būdu įbraižyti deklaruojamų laukų ribas Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje (PPIS) ir pradėti pildyti žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo paraiškas, kurias patvirtinti bus galima iškart, kai tik bus gautas oficialus Europos Komisijos patvirtinimas dėl Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano keitimų.
Nuotrauka
Miskasodis
Įkelta:
2024-04-15
Valstybinių miškų urėdija, Aplinkos ministerija ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras kviečia į Nacionalinį miškasodį „Kad giria žaliuotų“ – kelių dešimčių metų tradicija tapusią medžių sodinimo šventę, suburiančią visus – suaugusius, vaikus, bendruomenes, įmones ir organizacijas. Šiais metais miškasodis kviečia švęsti Lietuvos dainų šventės šimtmetį ir pasodinti medžius 100-e Lietuvos girių
Nuotrauka
Tarp egz
Įkelta:
2024-04-12
Šių metų tarpinių patikrinimų sesija bus laikoma pilotine, vienuoliktokų šiemet pasiekti rezultatai bus neprivalomi ir tik jų pačių pageidavimu galės būti įskaityti į galutinį valstybinio brandos egzamino vertinimą. Likusieji trys tarpiniai vyks – į juos galės ateiti norintieji mokiniai. Apie tai šiandien pranešė švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.
Nuotrauka
Defibliristorius
Įkelta:
2024-04-11
Siekiant užtikrinti, kad kritinių sveikatos sutrikimų atvejais kaip galima greičiau ir kokybiškiau būtų suteikiama pirmoji medicinos pagalba, Tauragės rajono savivaldybė įsigijo 16 automatinių defibriliatorių, kurie įrengti ugdymo įstaigose.
Nuotrauka
Namai
Tauragės rajono savivaldybės nuotraukos
Įkelta:
2024-04-11
Vakar atidaryti bendruomeniniai vaikų globos namai, esantys Veterinarijos g. 10. Čia vaikams sukurta gyvenimui šeimoje artima aplinka – jie turi savo kambarius, kuriuose gyvena po du vaikus. Artimesniam bendravimui naujųjų namų gyventojai gali susirinkti į svetainę kurioje yra televizorius, minkštasuoliai, laisvalaikiui skirti žaidimai.
Nuotrauka
smurtas
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-10
Nacionalinis informacijos apie seksualinį smurtą centras kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija balandžio mėnesį skelbia seksualinio smurto prevencijos mėnesiu, kurio metu siekiama atkreipti dėmesį į seksualinio pobūdžio nusikaltimus ir kviečiama nebijoti kreiptis pagalbos. 77 proc. Lietuvos gyventojų yra patyrę seksualinį priekabiavimą. Seksualinę prievartą be išžaginimo išgyveno beveik kas antras Lietuvos gyventojas, rodo 2023 m. atliktas tyrimas.* Deja, tai vis dar yra latentiniai nusikaltimai, apie kuriuos neretai nutylima dėl baimės, gėdos, streso, stigmos ir aukų kaltinimo. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-09
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) balandžio 9 d. priėmė sprendimus registruoti likusius 5 kandidatus dalyvauti gegužę vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose. Antradienį sprendimai priimti dėl Giedrimo Jeglinsko, Andriaus Mazuronio, Eduardo Vaitkaus, Igno Vėgėlės ir Remigijaus Žemaitaičio. Jie visi įregistruoti kandidatais šiuose rinkimuose.
Nuotrauka
pratybos
Įkelta:
2024-04-09
Balandžio 11–12 d. Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų bataliono (toliau – LDKK PB) padaliniai vykdys orientacinį žygį Tauragės ir Jurbarko savivaldybėms priklausančiose teritorijose.
Nuotrauka
dega
Įkelta:
2024-04-05
Įsivyraujant sausiems ir šiltiems orams, daugėja iškvietimų į gaisrus atvirose teritorijose, kuriose dega sausa pernykštė žolė, miško paklotė.  Siekiant sumažinti jų kiekį, buvo vykdoma gaisrų prevencijos akcija „Nedegink žolės“.
Nuotrauka
skaudvile
Įkelta:
2024-04-05
Balandžio 4 d. vyko respublikinis seminaras “Atnaujinto ugdymo turinio praktiniai aspektai, patirtys ir sėkmės“. Susitikimo pradžioje visus pasveikino centro direktorius Rolandas Beišys, pakvietė pedagogus atsakingai pažvelgti į aktualias temas ir pasisemti kuo daugiau žinių bei praktinės patirties dirbant su mokiniais.
Nuotrauka
nzt
Įkelta:
2024-04-02
Siekdama padidinti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) paslaugų prieinamumą, nuo 2024 m. balandžio 2 d. NŽT atnaujina asmenų aptarnavimą rajonuose, buvusiose NŽT patalpose. Gyventojai gyvai bus priimami kiekvieną antradienį 46-iuose padaliniuose.
Nuotrauka
siuksles
Įkelta:
2024-04-02
Informuojame, kad 2024 metų balandžio 6, 13, 20; gegužės 4, 11, 18; rugsėjo 7, 14, 21; spalio 5, 12, 19 dienomis, UAB „Ekonovus“ Tauragės rajono savivaldybės seniūnijose vykdys didžiųjų atliekų (seni baldai, čiužiniai, kilimai, langų rėmai, durys, dviračiai, vežimėliai) buityje susidarančių pavojingų atliekų (t. y., baterijos, akumuliatoriai, buitinės chemijos produktų, dažų, lakų, skiediklių atliekos, cheminėmis medžiagomis užteršta pakuotė, tepalų filtrai, panaudoti tepalai ir kitos naftos produktų atliekos, dienos šviesos lempos ir kitos atliekos, kuriose yra gyvsidabrio) bei elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimą apvažiavimo būdu.
Nuotrauka
tesimas
Įkelta:
2024-03-28
Artėjant Šv. Velykoms Tauragės apylinkės teismo kolektyvas prisijungė prie Tauragės Carito  2024 m. kovo 14 d. – 2024 m. kovo 22 d. organizuotos iniciatyvos „Pasidalinimo krepšelis“. Akcijos metu darbuotojai dalinosi ilgo galiojimo maisto produktais su vargstančiais. Nepamiršti buvo ir mažieji. Pasirūpinta, kad ir jie pajustų saldesnį Šv. Velykų stalą bei galėtų pasmaližiauti saldumynais.