„Maisto banko“ Tauragės padalinyje paramą gauna apie 100 žmonių
Įkelta:
2023-02-22
Nuotrauka
„Maisto bankas“ įsikūrė Paberžių gatvėje
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

„Maisto bankas“ įsikūrė Paberžių gatvėje 

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Tauragės rajone daugėjant paramos prašančių žmonių prireikė įkurti „Maisto banko“ padalinį. Jis  atidarytas pernai lapkritį. Paramą Tauragės rajone gauna netoli 100 žmonių, o savanoriauti ir padėti nepasiturintiems mielai prisijungia gimnazistai bei kiti miesto gyventojai.

Kaip pasakoja „Maisto banko“ Tauragės skyriaus koordinatorė Rasa Krištopaitienė, per pastaruosius metus išaugus paramos prašančių žmonių skaičiui „Maisto bankui“ iškilo būtinybė plėsti savo veiklą ir atidaryti naujus skyrius. „Maisto banko“ centrinis biuras ir Klaipėdos padalinys gavo vis daugiau prašymų padėti iš Tauragės regiono vargstančių šeimų ir nevyriausybinių organizacijų. Esant poreikiui bei atsiradus galimybėms ir pajėgumui buvo atidarytas Tauragės skyrius. „Maisto bankas“ įsikūrė UAB „Dunokai“ pastate.

Pasak jos, „Dunokai“ jau seniai yra „Maisto banko“ draugai, rėmėjai ir partneriai Tauragėje, jie ir suteikė patalpas.  

Ką galima aukoti?

Paramai priimami visi produktai, kurie atitinka nustatytus VMVT reikalavimus ir yra saugūs bei tinkami ir saugūs vartoti. 

– „Maisto bankas“ yra įsipareigojęs priimti ir stokojantiems išskirstyti šiuos reikalavimus atitinkančius produktus. Deja, namie gamintos uogienės bei kiti perdirbti produktai, kurie neturi ženklinimo ar sudėties, neatitinka saugumo standartų. Bet iš fizinių asmenų priimame visus perteklinius neperdirbtus produktus – vaisius, daržoves ir kt., – vardijo skyriaus koordinatorė.

Pasak jos, žemės ūkio produktai nebūtinai turi būti sufasuoti. Gautas daržoves ir vaisius savanoriai tvarko, fasuoja patys. 

Maisto produktai nebūtinai turi būti ilgo galiojimo. 

– Trumpo galiojimo produktai paskirstomi ir išdalinami tą pačią dieną, – aiškino R. Krištopaitienė. 

Paramos prašo beveik 100 žmonių

„Maisto banko“ Tauragės skyriuje žmonių, gaunančių paramą maistu, skaičius artėja prie šimto. Sąrašas nuolat pildomas. Maisto paketai dalijami įvertinus, kokie produktai reikalingi. 

R. Krištopaitienė pamini, kad apie 500 maisto davinių išdalinti Ukrainos karo pabėgėliams, gyvenantiems Tauragėje arba rajone.

Gyventojų, kuriems reikalinga parama maistu, sąrašus, pasak koordinatorės, teikia socialiniai darbuotojai. 

– Asmuo, norintis gauti paramą, turi atsinešti pažymą, kurioje matyti, kad pajamos nedidelės ir skirtos išmokos. Apie nepasiturinčius asmenis praneša mokyklų socialiniai darbuotojai. Bendruomenės atstovai (seniūnai, policininkai, gydytojai), mums rekomenduoja, patikina, kad asmeniui reikalinga pagalba maistu. Fiksuojame, kas rekomendavo konkretų asmenį. Kreipiasi nelaimių ištikti žmonės (nukentėję nuo gaisro ir ištikti kitų skaudžių nelaimių). Skyriaus darbuotojas pats aplanko paramos gavėją jo namuose, – pasakojo R. Krištopaitienė.

Tauragiškiai savanoriauja aktyviai 

Pasak R. Krištopaitienės, dirbti skyriuje padeda savanoriai. Labai aktyviai savanoriauja Tauragės Žalgirių gimnazijos moksleiviai, pavieniai žmonės ar jų grupės.

– Šiuo metu turime per trisdešimt savanorių. Norinčius savanoriauti kviečiu prisidėti. Visi labai laukiami, – kvietė Rasa. – Savanorystė ugdo žmogiškąsias vertybes, skatina komandiškumą, bendrystę, draugystę, atliekant be galo reikalingą darbą, t. y. gelbstint maistą ir išdalijant jį nepriteklių kenčiantiems, skurstantiems žmonėms. 

Savanoriu gali tapti kiekvienas, norintis prisidėti prie „Maisto banko“ misijos. Tam reikia kreiptis į skyriaus koordinatorę: užpildoma anketa, pasirašoma sutartis. Vaikai savanorystei priimami iki 14 m. su atsakingo suaugusiojo priežiūra (tėvų, globėjo, mokytojo ir pan.) nuo 14 iki 18 m. jaunuolis, norėdamas savanoriauti, turi gauti tėvų raštišką sutikimą.

Bendradarbiauja su ūkininkais

Pasiteiravome ir apie tai, ar vyksta bendradarbiavimas su streikuojančiais ūkininkais, kurie pieną išpila arba dalija.

– Mes labai tikimės, kad ūkininkai ir pieno supirkėjai netrukus susitars. „Maisto bankas“ tikrai palaiko ūkininkus, bet prašom tik vieno – jeigu yra pieno, jo neišpilti, o atiduoti žmonėms, –  kalbėjo pašnekovė.

Ji teigė pastebėjusi, kad dauguma ūkininkų pieną dalija viešose vietose nemokamai. 

– Kai sužinome apie tokią akciją, jos vietą, skatiname savo paramos gavėjus bei organizacijas partneres vykti į dalijimo vietą ir pasiimti šio kiekvienam iš mūsų reikalingo produkto, – paaiškino Rasa.

Tauragės skyriaus „Maisto bankas“ su kai kuriais ūkininkais tariasi, kad pieno likutį, kurio ūkininkams nepavyksta išdalinti, organizacijos savanoriai būtinai paims ir išdalins tiems, kam jo labiausiai reikia, – pensininkams, vienišiems tėvams, daugiavaikėms šeimoms.

Pienas, pasak Rasos, bus dalijamas laikantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos reikalavimų.  

Maistą galima aukoti kiekvieną darbo dieną darbo valandomis, „Maisto banko“ skyriuje Tauragėje, Paberžių g. 14. Negalintys atvykti į skyrių turėtų paskambinti skyriaus koordinatorei telefonu +370 614 13 916 ir savanoriai produktus pasiims patys.

Nuotrauka
smurtas
Pexels.com/SHVETS asociatyvi nuotr.
Įkelta:
2024-04-19
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad Lietuvoje veikia pagalbos nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims sistema ir pagalbos tarnybų tinklas. Šiuo metu šalyje yra 23 akredituotos pagalbos tarnybos, kurios teikia pagalbą nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims. Nukentėjęs asmuo gali kreiptis į bet kurią pagalbos tarnybą. Iš viso per praeitus metus suteikta apie 15 tūkst. įvairių paslaugų nukentėjusiems asmenims. Akredituotai pagalbai teikti šiemet skirta 500 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų.
Nuotrauka
defi
Įkelta:
2024-04-18
Šį mėnesį Tauragės ir rajono ugdymo įstaigose „įsikūrė“ daug kam iki šiol tik filmuose apie mediciną matyti prietaisai – pusiau automatiniai defibriliatoriai. Sunku ištarti ne tik  įrenginio pavadinimą, ugdymo įstaigų bendruomenėms tenka pratintis ir su mintimi, kad ištikus nelaimei būtent jiems teks teikti pirmąją pagalbą blogai pasijutusiam asmeniui. Ir ne tik kolegai ar mokiniui: bet kam iš gatvės.
Nuotrauka
tesimas
www.karjerastau.lt nuotrauka
Įkelta:
2024-04-17
Teisininko profesija itin populiari, šią studijų kryptį kelintus kelerius metus iš eilės absolventai renkasi noriai. Kaip vyksta darbas teisme ir kaip tampama teisėju Tauragės Mažvydo progimnazijos aštuntokai balandžio 9 d. sužinojo lankydamiesi Tauragės  miesto apylinkės teisme.
Nuotrauka
rinkimai balsavimas
Įkelta:
2024-04-16
Artėjant Respublikos Prezidento rinkimams, Referendumui dėl pilietybės išsaugojimo, rinkimams į Europos Parlamentą bei Seimo rinkimams, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) inicijuoja pilietinę akciją „Aš Balsuosiu" ir kviečia rinkėjus įsitraukti ir parodyti apsisprendimą dalyvauti artėjančiuose rinkimuose.
Nuotrauka
caritas
Renaldas Malychas nuotraukos
Įkelta:
2024-04-15
Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ Tauragėje veikia jau pusantrų metų. Net iki trijų darbuotojų išaugęs skyrius kartu su vietinių savanorių pagalba nuveikia didelius ir svarbius darbus – maistu remia beveik 3 tūkst. nepasiturinčių Tauragės rajono gyventojų, per mėnesį vien iš prekybos centrų nuo išmetimo išgelbėja virš 5 tonų gero maisto, o socialinėje valgykloje karštą valgį iš „Maisto banko“ komandos rankų gauna daugiau nei 100 skurdžiausiai gyvenančių tauragiškių. 
Nuotrauka
paeliai
Įkelta:
2024-04-15
Nuo šiandien, balandžio 15 d., ūkininkai gali elektroniniu būdu įbraižyti deklaruojamų laukų ribas Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje (PPIS) ir pradėti pildyti žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo paraiškas, kurias patvirtinti bus galima iškart, kai tik bus gautas oficialus Europos Komisijos patvirtinimas dėl Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano keitimų.
Nuotrauka
Miskasodis
Įkelta:
2024-04-15
Valstybinių miškų urėdija, Aplinkos ministerija ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras kviečia į Nacionalinį miškasodį „Kad giria žaliuotų“ – kelių dešimčių metų tradicija tapusią medžių sodinimo šventę, suburiančią visus – suaugusius, vaikus, bendruomenes, įmones ir organizacijas. Šiais metais miškasodis kviečia švęsti Lietuvos dainų šventės šimtmetį ir pasodinti medžius 100-e Lietuvos girių
Nuotrauka
Tarp egz
Įkelta:
2024-04-12
Šių metų tarpinių patikrinimų sesija bus laikoma pilotine, vienuoliktokų šiemet pasiekti rezultatai bus neprivalomi ir tik jų pačių pageidavimu galės būti įskaityti į galutinį valstybinio brandos egzamino vertinimą. Likusieji trys tarpiniai vyks – į juos galės ateiti norintieji mokiniai. Apie tai šiandien pranešė švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.
Nuotrauka
Defibliristorius
Įkelta:
2024-04-11
Siekiant užtikrinti, kad kritinių sveikatos sutrikimų atvejais kaip galima greičiau ir kokybiškiau būtų suteikiama pirmoji medicinos pagalba, Tauragės rajono savivaldybė įsigijo 16 automatinių defibriliatorių, kurie įrengti ugdymo įstaigose.
Nuotrauka
Namai
Tauragės rajono savivaldybės nuotraukos
Įkelta:
2024-04-11
Vakar atidaryti bendruomeniniai vaikų globos namai, esantys Veterinarijos g. 10. Čia vaikams sukurta gyvenimui šeimoje artima aplinka – jie turi savo kambarius, kuriuose gyvena po du vaikus. Artimesniam bendravimui naujųjų namų gyventojai gali susirinkti į svetainę kurioje yra televizorius, minkštasuoliai, laisvalaikiui skirti žaidimai.
Nuotrauka
smurtas
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-10
Nacionalinis informacijos apie seksualinį smurtą centras kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija balandžio mėnesį skelbia seksualinio smurto prevencijos mėnesiu, kurio metu siekiama atkreipti dėmesį į seksualinio pobūdžio nusikaltimus ir kviečiama nebijoti kreiptis pagalbos. 77 proc. Lietuvos gyventojų yra patyrę seksualinį priekabiavimą. Seksualinę prievartą be išžaginimo išgyveno beveik kas antras Lietuvos gyventojas, rodo 2023 m. atliktas tyrimas.* Deja, tai vis dar yra latentiniai nusikaltimai, apie kuriuos neretai nutylima dėl baimės, gėdos, streso, stigmos ir aukų kaltinimo. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-09
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) balandžio 9 d. priėmė sprendimus registruoti likusius 5 kandidatus dalyvauti gegužę vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose. Antradienį sprendimai priimti dėl Giedrimo Jeglinsko, Andriaus Mazuronio, Eduardo Vaitkaus, Igno Vėgėlės ir Remigijaus Žemaitaičio. Jie visi įregistruoti kandidatais šiuose rinkimuose.
Nuotrauka
pratybos
Įkelta:
2024-04-09
Balandžio 11–12 d. Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų bataliono (toliau – LDKK PB) padaliniai vykdys orientacinį žygį Tauragės ir Jurbarko savivaldybėms priklausančiose teritorijose.
Nuotrauka
dega
Įkelta:
2024-04-05
Įsivyraujant sausiems ir šiltiems orams, daugėja iškvietimų į gaisrus atvirose teritorijose, kuriose dega sausa pernykštė žolė, miško paklotė.  Siekiant sumažinti jų kiekį, buvo vykdoma gaisrų prevencijos akcija „Nedegink žolės“.
Nuotrauka
skaudvile
Įkelta:
2024-04-05
Balandžio 4 d. vyko respublikinis seminaras “Atnaujinto ugdymo turinio praktiniai aspektai, patirtys ir sėkmės“. Susitikimo pradžioje visus pasveikino centro direktorius Rolandas Beišys, pakvietė pedagogus atsakingai pažvelgti į aktualias temas ir pasisemti kuo daugiau žinių bei praktinės patirties dirbant su mokiniais.
Nuotrauka
nzt
Įkelta:
2024-04-02
Siekdama padidinti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) paslaugų prieinamumą, nuo 2024 m. balandžio 2 d. NŽT atnaujina asmenų aptarnavimą rajonuose, buvusiose NŽT patalpose. Gyventojai gyvai bus priimami kiekvieną antradienį 46-iuose padaliniuose.
Nuotrauka
siuksles
Įkelta:
2024-04-02
Informuojame, kad 2024 metų balandžio 6, 13, 20; gegužės 4, 11, 18; rugsėjo 7, 14, 21; spalio 5, 12, 19 dienomis, UAB „Ekonovus“ Tauragės rajono savivaldybės seniūnijose vykdys didžiųjų atliekų (seni baldai, čiužiniai, kilimai, langų rėmai, durys, dviračiai, vežimėliai) buityje susidarančių pavojingų atliekų (t. y., baterijos, akumuliatoriai, buitinės chemijos produktų, dažų, lakų, skiediklių atliekos, cheminėmis medžiagomis užteršta pakuotė, tepalų filtrai, panaudoti tepalai ir kitos naftos produktų atliekos, dienos šviesos lempos ir kitos atliekos, kuriose yra gyvsidabrio) bei elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimą apvažiavimo būdu.
Nuotrauka
tesimas
Įkelta:
2024-03-28
Artėjant Šv. Velykoms Tauragės apylinkės teismo kolektyvas prisijungė prie Tauragės Carito  2024 m. kovo 14 d. – 2024 m. kovo 22 d. organizuotos iniciatyvos „Pasidalinimo krepšelis“. Akcijos metu darbuotojai dalinosi ilgo galiojimo maisto produktais su vargstančiais. Nepamiršti buvo ir mažieji. Pasirūpinta, kad ir jie pajustų saldesnį Šv. Velykų stalą bei galėtų pasmaližiauti saldumynais.