Tauragės meno mokykla džiūgauja – kelsis į išnuomotas patalpas
Įkelta:
2023-01-13
Nuotrauka
bankas
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka 
Aprašymas

Meno mokyklos Muzikos skyriui išnuomotas buvęs banko pastatas 

 

 

Penktadienį rajono politikai rinkosi į posėdį ir svarstė vienintelį klausimą – pritarti patalpų Tauragėje, Dariaus ir Girėno g., nuomai. Išnuomotame pastate įsikurs Tauragės meno mokyklos Muzikos skyrius, kol nuolatinės jo patalpos bus kapitaliai suremontuotos. Meno mokyklos vadovė sako, kad tai pats geriausias variantas, kokio tik buvo galima tikėtis. 

„Akivaizdu, kad Tauragė tikrai myli meną, jaunuosius menininkus ir juos ugdančius mokytojus! Pastato savininkams geranoriškai sutikus, Tauragės rajono savivaldybės administracijos komandai atsakingai ir kruopščiai padirbėjus ir šiandien vykusiame Tauragės rajono savivaldybės posėdyje politikams VIENINGAI pritarus, buvusį LUMINOR banko pastatą Tauragės meno mokykla turės kaip papildomą laikiną „rezidenciją“ TMM muzikinio korpuso renovacijos laikotarpiui“, – po posėdžio džiugiomis naujienomis pasidalijo Tauragės meno mokyklos direktorė Jolanta Kazlauskienė. 

Šis sprendimas labai svarbus visai meno mokyklos bendruomenei.

„TMM bendruomenės vardu pats nuoširdžiausias ačiū visiems visiems – ši erdvė yra geriausia, ko galėjome laukti ir tikėtis TMM veiklai renovacijos etape. Tad mūsų bendruomenė vieningai, darniai ir atsakingai stengsis sparčiai persikraustyti, kad statybininkai darbus galėtų pradėti sutartu laiku, o mes galėtume sklandžiai ir nepertraukiamai tęsti Tauragės vaikų ir jaunimo meninio-muzikinio ugdymo procesą“, – skelbia mokyklos vadovė.

Kaip ir buvo numatyta sprendimo projekte, politikai pritarė patalpų Dariaus ir Girėno g. 7, nuomai. 

Nuomos sutartis bus sudaryta 18-ai mėnesių, mokant 5,5 Eur nuomos mokestį už 1 kv. m per mėnesį, ir nuomos sutarties su skelbiamų derybų laimėtoju sudarymui. Nuomojamų patalpų plotas siekia 706,83 kv. m. 

Sprendimą leisti ieškoti patalpų nuomoti savivaldybės taryba priėmė praėjusių metų gruodžio 21-ąją. Dar prieš tai, gruodžio 14-ąją, Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta negyvenamojo pastato nuomos komisija įvykdė visas skelbiamoms deryboms vykdyti reikalingas procedūras. Derybas laimėjusio pasiūlymo patvirtinimui, kaip skelbiama aiškinamajame rašte, reikalingas Tauragės rajono savivaldybės tarybos pritarimas, todėl sušauktas ir posėdis. 

Praėjusiame posėdyje, kai svarstyta leisti savivaldybės administracijai ieškoti patalpų nuomoti, Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus  vyr. specialistė Rimantė Zuokaitė-Gylienė politikus informavo, kad iš viso mieste yra 46,5 tūkst. kv. m mokslo paskirties – mokyklų, darželių – patalpų ir apie 7 tūkst. kv. m kultūros paskirties patalpų, kuriuos nuosavybės teise priklauso savivaldybei. Tada administracijos atstovai politikus informavo, kad patalpų, tinkamų meno mokyklai persikelti, mokyklose nėra. 

Pasak specialistės, preliminariai vieno kv. m išlaikymas su komunaliniais mokesčiais sudaro apie 8 eurus už kv. m.  Tąkart informuota, kad centrinėje miesto dalyje, administracinių patalpų, tinkamų naudoti mokyklai, nuomos kaina, svyruoja nuo 3,5 iki 7–8 eurų. 

Gruodį administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė informavo, kad Meno mokykloje remontas planuojamas pradėti sausio 20-ąją, iki tos dienos tikimasi ir persikelti į kitas patalpas.  

Tauragės meno mokyklos muzikos skyriaus, Dariaus ir Girėno g. 11A, kapitalinio remonto darbų sutartis su UAB „Telšių statyba“ pasirašyta pernai gruodžio 5-ąją. Remonto metu bus atnaujinta visa inžinerinė infrastruktūra, elektros instaliacija, visos klasės ir koncertų salė, bus įrengtas žmonėms su negalia pritaikytas liftas, atnaujintas pastato fasadas, atlikti apšiltinimo darbai. Koncertų salėje numatyta pertvarkyti esamas tribūnas, pritaikyti jas šiuo metu taikomiems reikalavimams, gerinti garso izoliaciją, akustines priemones.

Numatyta sutvarkyti ir mokyklos lauko teritoriją, atnaujinti greta esančius nusidėvėjusius takelius, sutvarkyti žaliąsias zonas.

Darbus, kurių vertė 2 550 502 Eur, tikimasi užbaigti iki metų pabaigos. 

 

Nuotrauka
smurtas
Pexels.com/SHVETS asociatyvi nuotr.
Įkelta:
2024-04-19
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad Lietuvoje veikia pagalbos nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims sistema ir pagalbos tarnybų tinklas. Šiuo metu šalyje yra 23 akredituotos pagalbos tarnybos, kurios teikia pagalbą nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims. Nukentėjęs asmuo gali kreiptis į bet kurią pagalbos tarnybą. Iš viso per praeitus metus suteikta apie 15 tūkst. įvairių paslaugų nukentėjusiems asmenims. Akredituotai pagalbai teikti šiemet skirta 500 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų.
Nuotrauka
defi
Įkelta:
2024-04-18
Šį mėnesį Tauragės ir rajono ugdymo įstaigose „įsikūrė“ daug kam iki šiol tik filmuose apie mediciną matyti prietaisai – pusiau automatiniai defibriliatoriai. Sunku ištarti ne tik  įrenginio pavadinimą, ugdymo įstaigų bendruomenėms tenka pratintis ir su mintimi, kad ištikus nelaimei būtent jiems teks teikti pirmąją pagalbą blogai pasijutusiam asmeniui. Ir ne tik kolegai ar mokiniui: bet kam iš gatvės.
Nuotrauka
tesimas
www.karjerastau.lt nuotrauka
Įkelta:
2024-04-17
Teisininko profesija itin populiari, šią studijų kryptį kelintus kelerius metus iš eilės absolventai renkasi noriai. Kaip vyksta darbas teisme ir kaip tampama teisėju Tauragės Mažvydo progimnazijos aštuntokai balandžio 9 d. sužinojo lankydamiesi Tauragės  miesto apylinkės teisme.
Nuotrauka
rinkimai balsavimas
Įkelta:
2024-04-16
Artėjant Respublikos Prezidento rinkimams, Referendumui dėl pilietybės išsaugojimo, rinkimams į Europos Parlamentą bei Seimo rinkimams, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) inicijuoja pilietinę akciją „Aš Balsuosiu" ir kviečia rinkėjus įsitraukti ir parodyti apsisprendimą dalyvauti artėjančiuose rinkimuose.
Nuotrauka
caritas
Renaldas Malychas nuotraukos
Įkelta:
2024-04-15
Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ Tauragėje veikia jau pusantrų metų. Net iki trijų darbuotojų išaugęs skyrius kartu su vietinių savanorių pagalba nuveikia didelius ir svarbius darbus – maistu remia beveik 3 tūkst. nepasiturinčių Tauragės rajono gyventojų, per mėnesį vien iš prekybos centrų nuo išmetimo išgelbėja virš 5 tonų gero maisto, o socialinėje valgykloje karštą valgį iš „Maisto banko“ komandos rankų gauna daugiau nei 100 skurdžiausiai gyvenančių tauragiškių. 
Nuotrauka
paeliai
Įkelta:
2024-04-15
Nuo šiandien, balandžio 15 d., ūkininkai gali elektroniniu būdu įbraižyti deklaruojamų laukų ribas Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje (PPIS) ir pradėti pildyti žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo paraiškas, kurias patvirtinti bus galima iškart, kai tik bus gautas oficialus Europos Komisijos patvirtinimas dėl Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano keitimų.
Nuotrauka
Miskasodis
Įkelta:
2024-04-15
Valstybinių miškų urėdija, Aplinkos ministerija ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras kviečia į Nacionalinį miškasodį „Kad giria žaliuotų“ – kelių dešimčių metų tradicija tapusią medžių sodinimo šventę, suburiančią visus – suaugusius, vaikus, bendruomenes, įmones ir organizacijas. Šiais metais miškasodis kviečia švęsti Lietuvos dainų šventės šimtmetį ir pasodinti medžius 100-e Lietuvos girių
Nuotrauka
Tarp egz
Įkelta:
2024-04-12
Šių metų tarpinių patikrinimų sesija bus laikoma pilotine, vienuoliktokų šiemet pasiekti rezultatai bus neprivalomi ir tik jų pačių pageidavimu galės būti įskaityti į galutinį valstybinio brandos egzamino vertinimą. Likusieji trys tarpiniai vyks – į juos galės ateiti norintieji mokiniai. Apie tai šiandien pranešė švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.
Nuotrauka
Defibliristorius
Įkelta:
2024-04-11
Siekiant užtikrinti, kad kritinių sveikatos sutrikimų atvejais kaip galima greičiau ir kokybiškiau būtų suteikiama pirmoji medicinos pagalba, Tauragės rajono savivaldybė įsigijo 16 automatinių defibriliatorių, kurie įrengti ugdymo įstaigose.
Nuotrauka
Namai
Tauragės rajono savivaldybės nuotraukos
Įkelta:
2024-04-11
Vakar atidaryti bendruomeniniai vaikų globos namai, esantys Veterinarijos g. 10. Čia vaikams sukurta gyvenimui šeimoje artima aplinka – jie turi savo kambarius, kuriuose gyvena po du vaikus. Artimesniam bendravimui naujųjų namų gyventojai gali susirinkti į svetainę kurioje yra televizorius, minkštasuoliai, laisvalaikiui skirti žaidimai.
Nuotrauka
smurtas
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-10
Nacionalinis informacijos apie seksualinį smurtą centras kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija balandžio mėnesį skelbia seksualinio smurto prevencijos mėnesiu, kurio metu siekiama atkreipti dėmesį į seksualinio pobūdžio nusikaltimus ir kviečiama nebijoti kreiptis pagalbos. 77 proc. Lietuvos gyventojų yra patyrę seksualinį priekabiavimą. Seksualinę prievartą be išžaginimo išgyveno beveik kas antras Lietuvos gyventojas, rodo 2023 m. atliktas tyrimas.* Deja, tai vis dar yra latentiniai nusikaltimai, apie kuriuos neretai nutylima dėl baimės, gėdos, streso, stigmos ir aukų kaltinimo. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-09
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) balandžio 9 d. priėmė sprendimus registruoti likusius 5 kandidatus dalyvauti gegužę vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose. Antradienį sprendimai priimti dėl Giedrimo Jeglinsko, Andriaus Mazuronio, Eduardo Vaitkaus, Igno Vėgėlės ir Remigijaus Žemaitaičio. Jie visi įregistruoti kandidatais šiuose rinkimuose.
Nuotrauka
pratybos
Įkelta:
2024-04-09
Balandžio 11–12 d. Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų bataliono (toliau – LDKK PB) padaliniai vykdys orientacinį žygį Tauragės ir Jurbarko savivaldybėms priklausančiose teritorijose.
Nuotrauka
dega
Įkelta:
2024-04-05
Įsivyraujant sausiems ir šiltiems orams, daugėja iškvietimų į gaisrus atvirose teritorijose, kuriose dega sausa pernykštė žolė, miško paklotė.  Siekiant sumažinti jų kiekį, buvo vykdoma gaisrų prevencijos akcija „Nedegink žolės“.
Nuotrauka
skaudvile
Įkelta:
2024-04-05
Balandžio 4 d. vyko respublikinis seminaras “Atnaujinto ugdymo turinio praktiniai aspektai, patirtys ir sėkmės“. Susitikimo pradžioje visus pasveikino centro direktorius Rolandas Beišys, pakvietė pedagogus atsakingai pažvelgti į aktualias temas ir pasisemti kuo daugiau žinių bei praktinės patirties dirbant su mokiniais.
Nuotrauka
nzt
Įkelta:
2024-04-02
Siekdama padidinti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) paslaugų prieinamumą, nuo 2024 m. balandžio 2 d. NŽT atnaujina asmenų aptarnavimą rajonuose, buvusiose NŽT patalpose. Gyventojai gyvai bus priimami kiekvieną antradienį 46-iuose padaliniuose.
Nuotrauka
siuksles
Įkelta:
2024-04-02
Informuojame, kad 2024 metų balandžio 6, 13, 20; gegužės 4, 11, 18; rugsėjo 7, 14, 21; spalio 5, 12, 19 dienomis, UAB „Ekonovus“ Tauragės rajono savivaldybės seniūnijose vykdys didžiųjų atliekų (seni baldai, čiužiniai, kilimai, langų rėmai, durys, dviračiai, vežimėliai) buityje susidarančių pavojingų atliekų (t. y., baterijos, akumuliatoriai, buitinės chemijos produktų, dažų, lakų, skiediklių atliekos, cheminėmis medžiagomis užteršta pakuotė, tepalų filtrai, panaudoti tepalai ir kitos naftos produktų atliekos, dienos šviesos lempos ir kitos atliekos, kuriose yra gyvsidabrio) bei elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimą apvažiavimo būdu.
Nuotrauka
tesimas
Įkelta:
2024-03-28
Artėjant Šv. Velykoms Tauragės apylinkės teismo kolektyvas prisijungė prie Tauragės Carito  2024 m. kovo 14 d. – 2024 m. kovo 22 d. organizuotos iniciatyvos „Pasidalinimo krepšelis“. Akcijos metu darbuotojai dalinosi ilgo galiojimo maisto produktais su vargstančiais. Nepamiršti buvo ir mažieji. Pasirūpinta, kad ir jie pajustų saldesnį Šv. Velykų stalą bei galėtų pasmaližiauti saldumynais.