Tauragės meno mokykla džiūgauja – kelsis į išnuomotas patalpas
Įkelta:
2023-01-13
Nuotrauka
bankas
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka 
Aprašymas

Meno mokyklos Muzikos skyriui išnuomotas buvęs banko pastatas 

 

 

Penktadienį rajono politikai rinkosi į posėdį ir svarstė vienintelį klausimą – pritarti patalpų Tauragėje, Dariaus ir Girėno g., nuomai. Išnuomotame pastate įsikurs Tauragės meno mokyklos Muzikos skyrius, kol nuolatinės jo patalpos bus kapitaliai suremontuotos. Meno mokyklos vadovė sako, kad tai pats geriausias variantas, kokio tik buvo galima tikėtis. 

„Akivaizdu, kad Tauragė tikrai myli meną, jaunuosius menininkus ir juos ugdančius mokytojus! Pastato savininkams geranoriškai sutikus, Tauragės rajono savivaldybės administracijos komandai atsakingai ir kruopščiai padirbėjus ir šiandien vykusiame Tauragės rajono savivaldybės posėdyje politikams VIENINGAI pritarus, buvusį LUMINOR banko pastatą Tauragės meno mokykla turės kaip papildomą laikiną „rezidenciją“ TMM muzikinio korpuso renovacijos laikotarpiui“, – po posėdžio džiugiomis naujienomis pasidalijo Tauragės meno mokyklos direktorė Jolanta Kazlauskienė. 

Šis sprendimas labai svarbus visai meno mokyklos bendruomenei.

„TMM bendruomenės vardu pats nuoširdžiausias ačiū visiems visiems – ši erdvė yra geriausia, ko galėjome laukti ir tikėtis TMM veiklai renovacijos etape. Tad mūsų bendruomenė vieningai, darniai ir atsakingai stengsis sparčiai persikraustyti, kad statybininkai darbus galėtų pradėti sutartu laiku, o mes galėtume sklandžiai ir nepertraukiamai tęsti Tauragės vaikų ir jaunimo meninio-muzikinio ugdymo procesą“, – skelbia mokyklos vadovė.

Kaip ir buvo numatyta sprendimo projekte, politikai pritarė patalpų Dariaus ir Girėno g. 7, nuomai. 

Nuomos sutartis bus sudaryta 18-ai mėnesių, mokant 5,5 Eur nuomos mokestį už 1 kv. m per mėnesį, ir nuomos sutarties su skelbiamų derybų laimėtoju sudarymui. Nuomojamų patalpų plotas siekia 706,83 kv. m. 

Sprendimą leisti ieškoti patalpų nuomoti savivaldybės taryba priėmė praėjusių metų gruodžio 21-ąją. Dar prieš tai, gruodžio 14-ąją, Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta negyvenamojo pastato nuomos komisija įvykdė visas skelbiamoms deryboms vykdyti reikalingas procedūras. Derybas laimėjusio pasiūlymo patvirtinimui, kaip skelbiama aiškinamajame rašte, reikalingas Tauragės rajono savivaldybės tarybos pritarimas, todėl sušauktas ir posėdis. 

Praėjusiame posėdyje, kai svarstyta leisti savivaldybės administracijai ieškoti patalpų nuomoti, Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus  vyr. specialistė Rimantė Zuokaitė-Gylienė politikus informavo, kad iš viso mieste yra 46,5 tūkst. kv. m mokslo paskirties – mokyklų, darželių – patalpų ir apie 7 tūkst. kv. m kultūros paskirties patalpų, kuriuos nuosavybės teise priklauso savivaldybei. Tada administracijos atstovai politikus informavo, kad patalpų, tinkamų meno mokyklai persikelti, mokyklose nėra. 

Pasak specialistės, preliminariai vieno kv. m išlaikymas su komunaliniais mokesčiais sudaro apie 8 eurus už kv. m.  Tąkart informuota, kad centrinėje miesto dalyje, administracinių patalpų, tinkamų naudoti mokyklai, nuomos kaina, svyruoja nuo 3,5 iki 7–8 eurų. 

Gruodį administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė informavo, kad Meno mokykloje remontas planuojamas pradėti sausio 20-ąją, iki tos dienos tikimasi ir persikelti į kitas patalpas.  

Tauragės meno mokyklos muzikos skyriaus, Dariaus ir Girėno g. 11A, kapitalinio remonto darbų sutartis su UAB „Telšių statyba“ pasirašyta pernai gruodžio 5-ąją. Remonto metu bus atnaujinta visa inžinerinė infrastruktūra, elektros instaliacija, visos klasės ir koncertų salė, bus įrengtas žmonėms su negalia pritaikytas liftas, atnaujintas pastato fasadas, atlikti apšiltinimo darbai. Koncertų salėje numatyta pertvarkyti esamas tribūnas, pritaikyti jas šiuo metu taikomiems reikalavimams, gerinti garso izoliaciją, akustines priemones.

Numatyta sutvarkyti ir mokyklos lauko teritoriją, atnaujinti greta esančius nusidėvėjusius takelius, sutvarkyti žaliąsias zonas.

Darbus, kurių vertė 2 550 502 Eur, tikimasi užbaigti iki metų pabaigos. 

 

Nuotrauka
2arenos statybos.png
Projektuotojų vizualizacija
Įkelta:
prieš 1 dieną
Ketvirtą kartą neįvyko viešasis pirkimo konkursas naujos arenos statyboms Tauragėje, Bernotiškės g.  Modernus pastatas planuojamas jau ne vienerius metus, tačiau vis nepavyksta rasti rangovo, kuris imtųsi šio projekto įgyvendinimo.
Nuotrauka
pusiaukeles namai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Lietuvos kalėjimų tarnyba, siekdama didinti atviro kalinimo galimybes Lietuvoje ir didelį dėmesį skirdama regionams, įgyvendina pusiaukelės namų plėtrą – septintuosius Pusiaukelės namus nuteistiesiems planuojama atidaryti vakarų Lietuvoje, Tauragėje. Specialus Lietuvos kalėjimų tarnybos padalinys, kuriame nuteistieji bus intensyviai rengiami paleidimui iš įkalinimo įstaigos, buvo pristatytas vietos gyventojams. Apie tai informuoja Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
baldai
Jurgitos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Dėl iš kamino sklindančių dūmų Tauragės dvare gyvenanti moteris, pavadinkime ją  Jurgita (vardas, pavardė redakcijai žinoma), konfliktuoja su kaimynystėje įsikūrusios įmonės direktoriumi. Moters teigimu, baldų gamybos bendrovėje deginamos neleistinos medžiagos ir dėl to į aplinką patenka nuodingi teršalai. Dėl to ji kreipėsi į aplinkosaugininkus, kurie atliko patikrinimą. Tiesa, pats įmonės direktorius nesijaučia darantis ką nors blogo – sako, kad nieko neleistino nekūrena. 
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-03-23
Po tragedijos Žygaičių gimnazijoje, kai per fizinio ugdymo pamoką mirė septintokė, kilo daugybė klausimų: ar tinkamai profilaktiškai tikrinama vaikų sveikata, ar visa reikalinga informacija apie vaikų sveikatos būklę pasiekia mokyklas, ar fizinis krūvis sporto salėse mokiniams pakeliamas. Ieškant atsakymų į šiuos ir kitus klausimus susidaro įspūdis, kad visos institucijos dirba pagal įstatymo eilutę, tačiau mokyklų atstovai pasigenda aiškesnių atsakomybės pasidalijimo ribų, mokytojai nuogąstauja dėl vaikų fizinės sveikatos, tėvai imasi medikų funkcijų ir rašo vaikams atleidimus nuo fizinio ugdymo pamokų. Fizinio ugdymo mokytoja šią situaciją apibūdina trumpai – košmaras. Išsamiai apie visa tai – laikraščio vedamajame.   
Nuotrauka
testas
Asociatyvi unsplash.com nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Tauragėje gyvenantis Lukas vieną rytą sulaukė skambučio. „Geriau jau būčiau neatsiliepęs“, – istoriją „Tauragės žinioms“ pasakojo jis. 24-erių jaunuolis, jo žodžiais tariant, pokalbio metu to nenorėdamas užsisakė prostatai tikrinti skirtą testą. Vaikinas po pokalbio prekės užsakymą panoro atšaukti, bet patyrė stresą supratęs, kad taip paprastai to padaryti gali ir  nepavykti. Kaip elgtis pakliuvus į tokią keblią situaciją? 
Nuotrauka
notare
Asmeninio albumo nuotrauka 
Įkelta:
2023-03-22
Tauragėje yra trys notarų biurai, vienas jų, 1-asis, įsikūręs Vytauto g. 85-101, kurį laiką nedirbo, kai ilgametė notarė Audronė Bakšienė paliko pareigas. Dabar šio biuro durys vėl atviros – jame dirba nauja notarė Valda Varkulevičė. 
Nuotrauka
google maps
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-03-22
Pasaulinė kompanija „Google“ Lietuvoje vėl nufotografuos ir viešai publikuos viską, kas matoma plika akimi gatvėje. Tam šį pavasarį į Lietuvos kelius vėl išriedės specialūs „Google“ automobiliai, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Nuotrauka
degalai
VVTAT nuotrauka
Įkelta:
2023-03-21
Alternatyvių degalų įstatyme numatyta, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje esančiose degalinėse turi būti prekiaujama benzinu, kurio kiekviename litre yra ne mažiau kaip 6,6 proc. biodegalų, ir dyzelinu, kurio kiekviename litre yra ne mažiau kaip 6,2 proc. biodegalų. Už šių reikalavimų nesilaikymą VVTAT bendrovei skyrė 300 tūkst. baudą, skelbia Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba.
Nuotrauka
banga
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-21
Tauragės gimtadienį esame įpratę švęsti vasaros pradžioje, tačiau tikroji diena, nuo kurios pradėta skaičiuoti mūsų miesto istorija, – kovo 21-oji. Taigi šiandien lygiai 516 metų, kai Tauragės vardas pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose. Apie tai savo feisbuko paskyroje priminė kultūros veikėjas, poetas Eugenijus Šaltis. Jis rašo, kad jau tada mūsų mieste stovėjo bažnyčia ir veikė (pirmoji Žemaitijoje!) mokykla. Sveikindamas Tauragei jis skiria 516 žodžių Tauragei. 
Nuotrauka
dvaro
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-20
Tauragės dvaro gatvės gyventojų laukia pokyčiai – šiuo metu rengiamas statybos projektas, pagal kurį bus sutvarkyta teritorija ir įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės. Tauragės dvaro bendruomenė šiuos planus sveikina.
Nuotrauka
maisto bankas
Rasos Krištopaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-17
„Maisto banko“ Tauragės padalinio koordinatorė Rasa Krištopaitienė kviečia tauragiškius prisidėti prie pavasarinės, jau 34-osios „Maisto banko“ akcijos, vykstančios šį savaitgalį, ir džiaugiasi tais, kurie jungiasi prie organizacijos misijos ne tik nešvaistyti maisto, bet ir padėti tiems, kuriems sunku. 
Nuotrauka
eismoinfo.lt
Įkelta:
2023-03-17
Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) penktadienį pranešė, kad uždaromas tiltas per Juodupės upę valstybiniame reikšmės rajoniniame kelyje Nr. 4201  Pagėgiai–Gudai–Sartininkai 9,64 kilometre, pranešama portale eismoinfo.lt
Nuotrauka
zygaiciai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-17
Antradienį Žygaičių universaliame daugiafunkciniame centre rinkosi vietos gyventojai. Problema, dėl kurios jie susirinko, opi daugeliui nevairuojančių asmenų – autobusais pasiekti Šilutę nėra galimybės, tad gyventojai prašo grąžinti senąjį autobusų grafiką, galiojusį iki praėjusių metų rugsėjo 1-osios. 
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-03-16
Kraugeriškos Rusijos užmačios pasikėsino sugriauti milijonų ukrainiečių gyvenimą, daugybę jų išvijo iš gimtųjų namų. Nemažai jų, ypač moterų, kurių vyrai ir iki karo dirbo Tauragėje, rado prieglobstį mūsų mieste: įsikūrė, susirado darbus ir stengiasi kurti gyvenimus iš naujo. Vis dėlto, prisipažįsta restorane „Da Feng“ dirbančios Iryna, Valeriya ir Ruslana, nors ir kaip maloniai čia priimtos, jos tesvajoja apie viena – kuo greičiau grįžti namo. Šių moterų istorijos – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
vtat
Įkelta:
2023-03-15
Kovo 15-oji – Pasaulinė vartotojų diena, pirmą kartą paminėta 1983 metais. Šiemet šiai įsimintinai dienai – jau 40 metų. Šia proga Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) dalinasi 40 faktų ir skaičių, iliustruojančių praėjusių metų VVTAT veiklos rezultatus. Kasmet VVTAT užsakymu atliekami vartotojų ir verslininkų nuomonių tyrimai, kurių rezultatai leidžia palyginti pokyčius tam tikrose srityse, vertinti rizikas, nustatyti veiklos prioritetus.
Nuotrauka
keliai
Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-14
Prasidėjus malkų ruošimui ateinančiam šildymo sezonui daugiau dėmesio skiriama kertantiems medžius ir vežantiems medieną. Dažnai po apvaliosios medienos vežimo keliai lieka išvažinėti ir lengvuoju automobiliu sunkiai įveikiami. Savivaldybės administracijos direktorei Gintarei Rakauskienei pasirašius įsakymą dėl medienos gabenimo apribojimų primenama, kad, kaip ir kiekvienais metais, apie planuojamą apvaliosios medienos gabenimą miško keliais reikia informuoti seniūniją. Vieni seniūnai džiaugiasi žmonių atsakingumu, o kiti visgi susiduria su problemomis.
Nuotrauka
mokykla
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-14
Antradienį ir trečiadienį, kovo 14–15 d., visi Lietuvos abiturientai, pasirinkę laikyti matematikos valstybinį brandos egzaminą, kviečiami pasitikrinti matematikos žinias ir gebėjimus.
Nuotrauka
egzaminai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-14
Iki kovo 15 d. abiturientai turi galutinai apsispręsti, kokius brandos egzaminus 2023 m. brandos egzaminų sesijoje laikys, o kurių atsisakys. Apie tai primena Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA). Pasirinkti egzaminus abiturientai turėjo iki praėjusių metų lapkričio pabaigos, tačiau jie galėjo rinktis daugiau egzaminų nei laikys. Apsisprendę, ką ketina studijuoti ir kokių brandos egzaminų tam reikia, abiturientai gali pasinaudoti galimybe atsisakyti vieno ar kelių pasirinktų brandos egzaminų.