Pakeista mokesčio už vaikų išlaikymą darželiuose tvarka
Įkelta:
2023-01-02
Nuotrauka
darzelis
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka

Gruodžio 21 dieną Tauragės rajono savivaldybės taryba patvirtino naują tvarkos aprašą dėl mokesčio už vaikų išlaikymą rajono lopšeliuose-darželiuose. Savivaldybės administracijos darbuotojai pakeitimus motyvuoja noru palengvinti tėvų ir mokytojų biurokratinę naštą. Tėvai šiuos pokyčius vertina ir kitaip – prarandama teisė abonementinio mokesčio už darželį nemokėti, jei vaikas nelanko įstaigos trumpiau nei 20 dienų. Iki šiol šio mokesčio nereikėjo mokėti, jei vaikas darželio nelankydavo 10 dienų. 

Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje sprendimą pristačiusi savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jūratė Veisienė paaiškino, kodėl iškilo poreikis keisti mokesčio už darželį tvarką. 

– Problema atsirado, kai vaikui nelankius darželio tėvų prašoma pateikti gydytojo išrašą. Iš pradžių buvo nuspręsta, kad išrašą reikia pateikti iš e.sveikatos. Sulaukėme skambučių ir iš Pirminės sveikatos priežiūros centro, kad gydytojai yra apkrauti darbu. Tai mes šią biurokratinę naštą naikiname ir tėvams nebereikės pateikti išrašų, – kalbėjo J. Veisienė. 

Pasak lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorės Viktorijos Paulauskienės, naujoji tvarka palengvins naštą ir tėvams, ir darželio mokytojams. 

– Mažiau rūpesčių bus ne tik tėvams, bet ir auklėtojams, nes ne visada pavyksta sklandžiai surinkti praleistas dienas pateisinančius dokumentus, pamiršta ir tėvai laiku pristatyti, – teigė V. Paulauskienė.

Pagal naująją tvarką pateisinančių dokumentų tėvams nereikės pristatyti, jei vaikas darželio nelanko iki 20 dienų. Bet abonementinį mokestį, kuris yra 71 centas už dieną, mokėti reikės. Iki šiol šio mokesčio nereikėdavo mokėti, jei vaikas nelankydavo darželio 10 ir daugiau dienų.  

Nuo šiol abonementinio mokesčio nereikės mokėti tik tuo atveju, jei vaikas įstaigos (grupės) nepertraukiamai nelankė ne mažiau nei 20 darbo dienų dėl ligos, pateikus įrodančius dokumentus. Abonementinį mokestį bus galima mažinti skaičiuojant už lankytas einamojo mėnesio dienas, tik jei vaikas įstaigos (grupės) nelankė dėl gydymosi sanatorijoje, reabilitacijos, pateikus įrodančius dokumentus.

– Kad nereikės pristatyti išrašų iš e. sveikatos, tai labai gerai. Bet jei sergam trumpiau, ne mėnesį, mokėsim nuo šiol ir abonementinį mokestį. Neįsivaizduoju, ar dažnai būna, kad vaikas sirgtų mėnesį ir ilgiau. Paprastai porą savaičių sergam, ir tada vėl į darželį. Iš kitos pusės, vis tiek mokėti už darželį kur kas pigiau nei samdyti auklę – kas sutiktų už 65 eurus, kiek dabar moku už vaiko išlaikymą, prižiūrėti, pamaitinti ir dar lavinti vaiką, – pasakojo tauragiškė Monika.  

Kitas pokytis apraše – mokestis už darželį vasarą. Iki šiol abonementinis mokestis vasaros laikotarpiu (liepos–rugpjūčio mėn.) galėjo būti nemokamas tik tuo atveju, jei vaikas nelankė įstaigos grupės visą kalendorinį mėnesį (skaičiuojant nuo einamojo mėnesio pirmos dienos). Patvirtinus naują tvarkos aprašą numatyta, kad vasaros laikotarpiu (birželio-rugpjūčio mėn.) abonentinis mokestis bus mokamas tik už vaiko lankytas dienas. Šis pokytis priimtas atsižvelgus į įstaigų vadovų pastebėjimus. 

Mokestis už vaiko maitinimą taip pat skaičiuojamas tik už lankytas einamojo mėnesio dienas. Jei vaikas neatvyko, tėvams nebereikės rašyti pateisinimų dėl mokesčio už maitinimą, užteks informuoti auklėtoją, – skelbia savivaldybės administracija. 

 

Nuotrauka
tel
Įkelta:
prieš 19 valandų
Nuo šiandien Lietuvoje neliks įprastos telefono numerių rinkimo tvarkos. Plačiai šalies gyventojų naudoto prefikso 8 teks atsisakyti, o vietoje jo reikės naudoti tarptautinį prefiksą +370 arba 8 keisti įrašant 0. Tačiau besikeičiančios mobiliųjų telefonų numerių tvarkos – ne naujovė. Ekspertai pasakoja, kaip nepriklausomoje Lietuvoje keitėsi telefono numeriai.
Nuotrauka
nvo
Įkelta:
2024-02-27
Vasario 27-oji – Pasaulinė nevyriausybinių organizacijų diena. Ji skirta pabrėžti svarbią šio sektoriaus misiją ir pagerbti nevyriausybines organizacijas, jų narius bei savanorius reikšmingai prisidedančius prie visuomenės gerovės kūrimo. Pasaulinė nevyriausybinių organizacijų diena tarptautiniu mastu pradėta minėti 2014 metais ir šiuo metu ją jau mini apie 90 šalių.  
Nuotrauka
zvyrkelis
Įkelta:
2024-02-24
Dar nesibaigus žiemos sezonui, žvyrkelių būklė kelia rūpesčių tiek kelininkams, tiek gyventojams. Kelininkų teigimu, ši žiema, kaip tampa įprasta, buvo nepalanki dėl vyravusių permainingų oro sąlygų – gausių ir mišrių kritulių, temperatūros pokyčių. Vis dažniau girdint gyventojų skundus dėl prastos žvyrkelių būklės – AB „Kelių priežiūra“ paaiškino, kaip ir kada jie yra prižiūrimi.
Nuotrauka
sulinys
Įkelta:
2024-02-22
Pavasarį patvinus upėms ir kitiems vandens telkiniams, kai vandens lygis artėja prie stichinio, kyla pavojus, kad gali būti užpilti ir šuliniai. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC), esant tokiai situacijai, ragina gyventojus nevartoti užlietų šulinių vandens maistui, kadangi toks vanduo gali būti užterštas cheminėmis medžiagomis, mikrooganizmais (atsirandančiais dėl užteršto dirvožemio, žuvusių gyvūnų, pavyzdžiui, graužikų) ir kt.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-02-22
Nuo 2024 metų pradžios indeksavus bazinės socialinės išmokos dydį, padidėjo globos (rūpybos) išmoka globojamiems (rūpinamiems) vaikams ir besimokantiems ar studijuojantiems buvusiems globotiniams. Globos (rūpybos) išmokos dydis priklauso nuo vaiko amžiaus ir jo poreikių. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena kokia valstybės pagalba gali pasinaudoti žmonės, pasiryžę svarbiai misijai, – suteikę namų šilumą be tėvų globos likusiems vaikams.
Nuotrauka
maisto bankas
Įkelta:
2024-02-20
Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ruošiasi įgyvendinti Materialinio nepritekliaus mažinimo programą, kurios metu stokojantiems bus išdalintos kortelės maistui įsigyti bei suteikta papildoma parama maistu. Daugiau nei trisdešimt Lietuvos savivaldybių šią organizaciją pasirinko partneriu, padėsiančiu pagal naują tvarką nepasiturintiems dalinti parduotuvių korteles. Net keturiasdešimt dvejose savivaldybėse „Maisto bankas“ korteles gausiantiems pasiūlė  galimybę naudotis organizacijos įrengtų atiduotuvių paslauga.
Nuotrauka
VMI
Įkelta:
2024-02-19
Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) praneša, kad nuo šiandien Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskričių mokesčių mokėtojams, gyvenantiems nutolusiose nuo didžiųjų regiono miestų vietovėse siūlo naują paslaugą – mokesčių darbuotojo vizitą. Vasario 19 dieną į gyvenvietes išvyko VMI autobusiukas, kuriame klientams teikiamos VMI paslaugos – nuo pažymų išdavimo iki individualios veiklos registravimo ar pagalbos pildant deklaracijas.
Nuotrauka
projektas
Įkelta:
2024-02-15
2024 m. vasario 12 dieną Tauragėje lankėsi Dr. Jurgita Vaitiekūnienė iš VšĮ „Aplinkos apsaugos politikos centro” ir Vilniaus universiteto mokslininkai Dr. Egidijus Rimkus, Dr. Justas Kažys ir Dr. Justinas Kilpys su tikslu aptarti Tauragės rajono savivaldybei rengiamą prisitaikymo prie klimato kaitos planą.
Nuotrauka
genejimas
Įkelta:
2024-02-13
Aplinkos apsaugos departamentas primena, ką svarbu žinoti gyventojams norint genėti ar šalinti želdinius. Svarbiausią informaciją apie želdinių priežiūrą ir tvarkymą rasite vienoje vietoje – departamento parengtoje atmintinėje.  
Nuotrauka
miestas
Įkelta:
2024-02-12
Atsinaujinančių energijos išteklių dalis įvairiose šalies savivaldybėse yra labai nevienodas ir sudaro nuo 11 iki beveik 80 proc. bendro energijos suvartojimo, rodo Energetikos ministerijos duomenys. Kaip vienas iš gerųjų pavyzdžių išskiriama Tauragės rajono savivaldybė, kuri yra išsikėlusi tikslą tapti žaliausia savivaldybe Lietuvoje. Jau šiuo metu ji yra pasiekusi 76,7 proc. atsinaujinančios energijos dalį, o iki 2030 m. siekia tapti klimatui neutraliu miestu.
Nuotrauka
Tyrimai
Įkelta:
2024-02-08
Vasario 7 dieną, Tauragėje pradėti vykdyti Jūros krantinės geologiniai tyrimai. Šiuos tyrimus pagal 2023 m. rugpjūčio mėnesį pasirašytą sutartį atlieka įmonė UAB „Geoaplinka“.
Nuotrauka
sukciai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-02-08
Daugelis mūsų galvojame, kad jau puikiai žinome telefoninių ar internetinių sukčių taktikas. Tačiau, ekspertai įspėja, kad mes vis tiek nesame šimtu procentu apsaugoti nuo pasidavimo netikėtoms manipuliacijoms mūsų protu ir jausmais. Kokį vaidmenį psichologija vaidina finansinėse apgaulėse, kaip apgavikai pasirenka savo aukas ir kaip nuo jų apsisaugoti, pasakoja psichologas Edvardas Šidlauskas ir „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas Linas Sadeckas.
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2024-02-07
Įsigaliojus naujiems teisės aktams, Užimtumo tarnyba ėmė lanksčiau vertinti  klientus, kurie atsisako siūlomo tinkamo darbo: bedarbio statuso netenkama po antro tokio atsisakymo per 12 mėnesių. Tačiau tuo pačiu remiantis naujo įstatymo nuostatomis imta taikyti griežtesnė atsakomybė tiems, kurie nelegaliai dirba ar vykdo nelegalią veiklą, gauna nelegalias pajamas.
Nuotrauka
dujos
Įkelta:
2024-02-07
Vasario 1 d., paskelbtas kvietimas teikti paraiškas finansuoti suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimą kitais energijos šaltiniais. Tam Energetikos ministerija šiemet skyrė 3,8 mln. eurų. 
Nuotrauka
kelias
TVK nuotrauka
Įkelta:
2024-02-07
Pasikeitę orai, tirpstantis sniegas ir ledas sukėlė potvynius dalyje vakarų Lietuvos. Šiemet jie gerokai intensyvesni ir prasidėjo anksčiau: kai kuriuose valstybinės reikšmės kelių ruožuose jau dabar ribojamas ar net draudžiamas eismas. Ekstremaliausia situacija yra Pagėgiuose – rajoniniame kelyje Plaškiai-Lazdėnai-Panemunė, kur potvynis nuplovė rudenį rekonstruotą kelią.
Nuotrauka
atliekos
Įkelta:
2024-02-07
Šiemet daugelyje Lietuvos miestų pradėjus atskirai rūšiuoti biologines (įskaitant maisto ir virtuvės) atliekas viešojoje erdvėje kyla diskusijų, kas priskiriama šioms atliekoms. Aplinkos ministerijos specialistai paaiškina, ką galima mesti į biologinių atliekų konteinerius.
Nuotrauka
biudžetas
Įkelta:
2024-02-05
Visą vasario mėnesį gyventojai kviečiami prisidėti prie jau ketvirtus metus organizuojamo dalyvaujamojo biudžeto, teikiant pačias kūrybiškiausias savo idėjas. Tauragės rajono savivaldybės gyventojai, dalyvaujamojo biudžeto proceso metu, turi galimybę patys nuspręsti, kaip bus panaudota dalis biudžeto. Paraiškos, atitinkančios reikalavimus, bus teikiamos gyventojų balsavimui. Daugiausiai balsų surinkę projektai bus įgyvendinti miesto biudžeto lėšomis.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-02-02
„Sėkmingai baigėme vieną svarbiausių XVIII-os Vyriausybės pradėtų reformų. Nuo vasario 1-osios 59 Lietuvos savivaldybės jau tapo valstybinės žemės patikėtinėmis, t. y. pasirašė priėmimo-perdavimo aktus ir Registrų centras jau įregistravo joms patikėjimo teisę. Savivaldybės nuo šiol pačios galės skirstyti miestų ir miestelių žemę, pagal savo poreikius ir turės daugiau galimybių papildomų investicijų pritraukimui į regionus“, – Nacionalinės žemės tarnybos reformą apibendrino aplinkos ministras S. Gentvilas.
Nuotrauka
zvejyba
Įkelta:
2024-01-31
Kaip ir kasmet, vasario 1 d. įsigalioja draudimas žvejoti lydekas, jis tęsis iki balandžio 30 d. Taip pat iki balandžio 30 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu). Tuo tarpu vėgėlių žvejybos draudimas baigiasi – nuo vasario 1 d. (imtinai) jau leidžiama šias žuvis žvejoti.