Vaizdas priėmimo skyriuje šokiravo – sąmyšį kėlė girtuokliai
Įkelta:
2022-12-04
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Neblaivius žmones policijos pareigūnai veža į ligoninę, nes neaišku, ar žmogus tik apsvaigęs, ar jam išties reikia skubios medikų pagalbos. Jono Valaičio nuotrauka

 

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Tauragiškė pasakojo, kad priėmimo skyriuje tvyrojo toks tvaikas, kad net teko išeiti į lauką. Jono Valaičio nuotrauka

Gydytojų darbas – gydyti ar tramdyti agresyvius bei apsvaigusius pacientus? Girti žmonės neretai patenka į ligoninių priėmimo skyrius, nes kritinėdami patiria galvos traumų, kaulų lūžių. Kiti randami tiesiog gatvėse ir reikia patikrinti, ar nieko nesusižeidė. Tačiau vietoje to, kad leistų jiems suteikti kvalifikuotą pagalbą, dalis jų daro viską, kad sukeltų kuo daugiau problemų. Taip nutiko ir Tauragės ligoninėje. 

Prieš keletą savaičių Tauragėje nutikusi istorija kelia klausimą, kodėl girtuoklių keliamas problemas kęsti turi ne tik gydymo įstaigos personalas, bet ir kiti tuo metu į ligoninę atvykę pacientai. „Tauragės žinioms“ neįvardyta panorusi likti tauragiškė pasakojo, kad praėjusią savaitę į Priėmimo-skubios pagalbos skyrių atvežti du vyrai buvo išvežti policijos pareigūnų automobiliu. Šie pacientai ligoninėje pasijuto tartum bare: lyg niekur nieko bandė tuštinti butelį. Ne kartą sulaukę pastabų, kad čia gydomi žmonės, o ne geriamas alkoholis, jie nenustojo triukšmauti. Be to, aplinkiniams teko kęsti ir itin nemalonų kvapą.

Nepakeliamas dvokas

Lapkričio 16-ąją tauragiškė atvyko į Tauragės ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių.

– Įžengus į jį pasitiko baisi šlapimo smarvė, – kalbėjo pašnekovė. – Kilo klausimas, iš kur sklinda tas nemalonus kvapas. Tačiau belaukdama netrukus išgirdau viename kabinete šūkaujantį girtą pilietį. Kaip supratau, jis buvo atvežtas greitosios pagalbos medikų. Žinoma, kvapas baisus, tačiau vėliau situacija dar pasunkėjo – atvyko dar viena greitosios medicinos pagalbos brigada su kitu girtu pacientu, kurį į ligoninę įvežė neįgaliojo vežimėliu. Paimtas nuo gatvės, žmonės medikus iškvietė jam gulint prie parduotuvės. Žmogaus turėjo maišą. Ėmė ne tik triukšmauti, garsiai kalbėti su kitu likimo draugu, bet ir išsitraukė iš to maišo butelį bei norėjo gerti vidury skyriaus. 

Moteris teigė, kad kvapas buvo toks nemalonus, jog kuriam laikui ji net išėjo į lauką, kad galėtų įkvėpti gryno oro. Deja, grįžus į vidų šlapimo tvaiką teko toliau kęsti.

Priėmimo skyrius tapo tarsi mūšio lauku. Tauragiškė sakė, kad girtą pacientą, norėjusį gerti alkoholį ligoninės viduje, ėmė drausminti slaugytojai ir gydytojai.

– Pasakė: „Čia tau ne kavinė“, „Nebaliavok“, „Sėdėk ramiai“. O tas vis reikalavo jam iškviesti gydytoją, nes sakė, kad jam bloga, keikėsi, siuntinėjo, – kalbėjo tauragiškė. 

Anot jos, skyriuje dėl sukelto triukšmo įsivyravo chaosas, o tuo metu į jį atvyko ir kiti žmonės, ieškoję pagalbos vaikams.

Nuotrauka
nuotrauka

– Situacija atrodė tragiškai. Čia pagalbos laukia vaikai, o prie jų – du girti ir triukšmą keliantys vyriškiai, dvokiantys šlapimu. O juk mes tai irgi atvykę su ligoniu laukiame. Pasijaučiau labai bjauriai. Kilo klausimas, kodėl į besikeikiančius latrus turi žiūrėti visi kiti pacientai, įskaitant ir nepilnamečius? – svarstė moteris. 

Tauragiškės nuomone, girtiems asmenims, kurių gyvybei negresia pavojus, ligoninės priėmimo skyriuje – ne vieta. 

– Suprantama, nevalia jų tiesiog palikti, kažkur reikia patalpinti. Manau, kad ligoninėje tokiems pacientams reikėtų atskiros patalpos, o ne priimti juos ten, kur vėliau jų elgesį turi stebėti ir kęsti kiti žmonės, – savo poziciją išdėstė ji. 

Apsvaigimą irgi tenka gydyti

Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis „Tauragės žinioms“ nesutiko pakomentuoti šio konkretaus atvejo, bet į bendrus klausimus atsakė. 

„Ligoninės priėmimo skyriuje labai retai pasitaiko tokie įžūlūs asmenys“, – tikino jis.

„Nakvynės namuose nėra medicinos darbuotojo, kuris galėtų sekti čia patekusių neblaivių asmenų sveikatos būklę. Įstaigos darbuotojai turi apsaugoti apgyvendinimo paslaugas jau gaunančius asmenis nuo bet  kokio fizinio bei psichologinio smurto, o policijos ar greitosios medicinos pagalbos tarnybų pristatyti asmenys laikino apnakvydinimo paslaugai priimami tik esant sveikatos priežiūros specialistų išvadai, kad asmeniui nereikalinga būtinoji medicinos pagalba“, – komentavo Tauragės šeimos gerovės centro direktorė Danguolė Račkauskienė. 

D. Masiulionis priminė, kad už svaigalų vartojimą viešoje vietoje numatyta administracinė atsakomybė, tad tokios situacijos sprendžiamos kviečiant pareigūnus. 

Pasak jo, „visko pasitaiko“ – barniai tarp medikų ir pacientų yra ne išimtis.  

Paklaustas, ar netinkamai besielgiantis girtas asmuo, kurio gyvybei negresia pavojus, gali būti iš ligoninės išprašytas, D. Masiulionis teigė: „Įleidžiami visi asmenys. Apsvaigimas – irgi liguista būsena, kurią tenka gydyti“.

Policija išvežė namo

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Lina Banienė patvirtino, kad liudininkės nupasakotas įvykis Tauragės ligoninė išties buvo.

„Pareigūnams atvykus į iškvietimą įvykio vietoje buvo rasti du neblaivūs ir alkoholinius gėrimus vartojantys vyrai (gimę 1970 m. ir 1964 m.)“, – teigė ji.

Į sulaikymo patalpas pareigūnai talpina asmenis, kai tam yra pagrindo. Tokiose patalpose talpinami asmenys, įtariami nusikaltimų padarymu. Pareigūnai, pastebėję apsinuodijusį alkoholiu asmenį, jį pristato į gydymo įstaigą, kad jį apžiūrėtų medikai, nes nėra aišku, ar asmuo tik girtas, ar jam reikia skubios medicininės pagalbo“, – teigė L. Banienė. 

Pažeidėjams už alkoholinių gėrimų vartojimą viešoje vietoje surašyti administracinio nusižengimo protokolai.

„Pareigūnai minėtus neblaivius vyrus pristatė namo“, – komentavo L. Banienė. 

Nakvynės namuose – nelaukiami

O kur glaudžiasi girti asmenys, neturintys gyvenamosios vietos, kai policijos jiems niekas neiškviečia? Ligoninė – ne blaivykla. Panašu, kad pastogę rasti gali būti sunku ir nakvynės namuose.

Tauragės šeimos gerovės centras laikino apnakvydinimo ir apgyvendinimo paslaugų neblaiviems arba apsvaigusiems nuo psichotropinių medžiagų asmenims neteikia.

„Nakvynės namuose nėra medicinos darbuotojo, kuris galėtų sekti čia patekusių neblaivių asmenų sveikatos būklę. Įstaigos darbuotojai turi apsaugoti apgyvendinimo paslaugas jau gaunančius asmenis nuo bet  kokio fizinio bei psichologinio smurto, o policijos ar greitosios medicinos pagalbos tarnybų pristatyti asmenys laikino apnakvydinimo paslaugai priimami tik esant sveikatos priežiūros specialistų išvadai, kad asmeniui nereikalinga būtinoji medicinos pagalba“, – komentavo Tauragės šeimos gerovės centro direktorė Danguolė Račkauskienė. 

Palikti negali

Kaip komentavo Tauragės apskrities policijos atstovė L. Banienė, policija neturi išblaivinimo patalpų ir tokios funkcijos taip pat neatlieka. „Į sulaikymo patalpas pareigūnai talpina asmenis, kai tam yra pagrindo. Tokiose patalpose talpinami asmenys, įtariami nusikaltimų padarymu. Pareigūnai, pastebėję apsinuodijusį alkoholiu asmenį, jį pristato į gydymo įstaigą, kad jį apžiūrėtų medikai, nes nėra aišku, ar asmuo tik girtas, ar jam reikia skubios medicininės pagalbos“, – teigė L. Banienė. 

Pasak jos, lauke tvyrant šalčiui neblaivaus žmogaus palikti negalima, nes jis gali nušalti galūnes arba sušalti mirtinai.

 

Nuotrauka
LR Aplinkos ministerijos nuotrauka
LR Aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 12 valandų
Aplinkos ministras kartu su sveikatos apsaugos ministru vienam kenksmingiausių sveikatai teršalų – kietosioms dalelėms KD2,5 – nustatė griežtesnes ribines vertes, atitinkančias Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas. Jos bus taikomos miestuose ir miesteliuose planuojamai ūkinei veiklai, pagal Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai įstatymą atliekant poveikio aplinkai (orui) vertinimą. Tauragės apskrityje dėl oro taršos kietosiomis dalėlėmis KD2,5 priešlaikinių mirčių skaičius 100 tūkst. gyventojų buvo 81.
Nuotrauka
donorystes akcija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 12 valandų
Nacionalinis kraujo centras atvyksta į Tauragė ir kviečia geriems darbams.
Nuotrauka
radarom
Įkelta:
prieš 13 valandų
Pasitinkant tragiško karo Ukrainoje metines LRT kviečia susivienyti Ukrainai paramą renkančias organizacijas „Blue/Yellow“, „Laisvės TV“, „1K fondas“ ir „Stiprūs kartu“ ir inicijuoja paramos akciją „Radarom!“
Nuotrauka
Archyvo nuotrauka
Archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 17 valandų
Lietuvos regionuose daugėja elektrinių autobusų – per pastaruosius dvejus metus Druskininkų, Jonavos ir Tauragės rajonų savivaldybėms papildomai skirta 4,9 mln. eurų Europos Sąjungos fondų investicijų, kurios suteikė galimybę įsigyti dar 17 naujų autobusų. Ateinantį rudenį šiose savivaldybėse iš viso galės kursuoti 23 elektriniai autobusai, nupirkti panaudojant ES fondų lėšas.
Nuotrauka
dulkys
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šiandien, sausio 30-ąją, Tauragėje lankosi sveikatos ministras Arūnas Dulkys. Vizito tikslas – apžiūrėti gydymo įstaigas, susipažinti su jų darbu, išklausyti problemas, su kuriomis susiduria ir medikai, ir pacientai.  
Nuotrauka
Masina
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Senjorai sunerimo dėl naujos tvarkos, kad laiku nepasitikrinusiems sveikatos „Regitra“ automatiškai sustabdys vairuotojų pažymėjimų galiojimą. Vairuotojo pažymėjimas visada pratęsiamas dešimčiai metų, tačiau medicininė pažyma vyresniems žmonėms pratęsiama trumpesniam laikotarpiui. Tokia tvarka patinka ne visiems.
Nuotrauka
duobes
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gatvėse atsiradusios duobės – galvos skausmas ne tik vairuotojams, bet ir kelius prižiūrintiems darbuotojams. Neretai žiemą lauko temperatūrai svyruojant tarp teigiamos ir neigiamos gatvėse pastebimi atsiradę asfalto dangos įtrūkimai, duobės. Pasak savivaldybės, trūkumus, nors ir laikinai, stengiamasi ištaisyti iškart. 
Nuotrauka
Scenos Pilies kiemelyje vizualizacija
Įkelta:
2023-01-29
Vasario mėnesį Tauragėje vėl startuos dalyvaujamojo biudžeto projektas – gyventojai galės siūlyti idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, bei balsavimo būdu nuspręsti, kurios idėjos turi būti įgyvendintos.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-01-27
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kviečia šalies gyventojus būti dėmesingais jungiantis prie SPIS – socialinės paramos šeimai informacinės sistemos. Ministerija gavo duomenų, jog nelegalią veiklą vykdo SPIS svetainės kopija, labai panašiu internetiniu adresu ir titulinio puslapio grafiniu dizainu.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-01-26
Iš ramios ir saugios Tauragės – į karo niokojamą šalį. Tokį sprendimą priėmė nuo praėjusios vasaros mūsų mieste gyvenanti jauna moteris, nepabūgusi ten vežtis ir vaikus. Jai be galo norėjosi, kad Kijive likęs vyras pamatytų Tauragėje gimusią dukrelę ir ji būtų pakrikštyta. Pamatyti vaizdai, išgirsti pasakojimai ją sukrėtė iki širdies gelmių. Išsamus Natalijos pasakojimas – „Tauragės žinių“ vedamajame.  
Nuotrauka
vaiko teises
Asociatyvi vaikoteises.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-01-25
Vaiko teisių gynėjai pastebi, jog kasmet augantis gaunamų pranešimų skaičius dėl vaikų patiriamo smurto, ne tik dėl fizinio, bet ir sunkiau atpažįstamo – seksualinio – rodo visuomenės nepakantumą smurtui prieš vaikus. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė sako, jog pastaruoju metu viešojoje erdvėje plačiai aptariami seksualinio smurto atvejai tik įrodo, jog mūsų šalyje vis dar yra vaikų, kurie patiria seksualinį smurtą, tik galbūt ne visuomet apie tai išdrįsta prabilti ir paprašyti pagalbos, o suaugusiesiems galimai pritrūksta atidumo pastebėti vaiko siunčiamus pavojaus ženklus.
Nuotrauka
autobusai
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Praėjusią savaitę rajono savivaldybė pasirašė sutartį dėl 4 elektrinių autobusų įsigijimo. Artimiausiu metu tikimasi sulaukti dar 3 autobusų, kurie papildys turimų 5 elektrobusų parką. 
Nuotrauka
šildymas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Tauragės rajono savivaldybė dalijasi Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) paskelbtais duomenimis, kuriuose sausio mėnesį šilumos kaina Tauragėje yra viena mažiausių tarp Lietuvos miestų. Visos Lietuvos mastu Tauragės rajono savivaldybė rikiuojasi trečioje vietoje, kur šilumos kaina yra 8,26 ct/kWh.
Nuotrauka
dviraciai
Asociatyvi Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Nuo sausio 17 d. iki kovo 11 d. visos Lietuvos gyventojai kviečiami Ukrainos žmonėms dovanoti naujus ir naudotus (be didelių defektų) dviračius, skirtus tiek suaugusiesiems, tiek vaikams. Ukrainiečiams reikalingi ir dviračių aksesuarai – šalmai, liemenės, atšvaitai, žibintai ir bagažinės. Dviračiai renkami ir Tauragėje.
Nuotrauka
spis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Kompensacijos šildymo išlaidoms padengti šiemet gerokai didesnės nei ankstesniais metais, be to,  jas gauna daugiau žmonių. Vis dėlto ir klausimų dėl jų kyla nemažai. Redakciją pasiekė skaitytojos skambutis. Ji skundėsi, kad sunku suprasti, kaip kompensacijos skiriamos. Pavyzdžiui, kodėl vieni gauna kompensacijas ir už spalį, o kiti – tik nuo lapkričio? Be to, vieniems kompensacijos skirtos iš karto visam šildymo sezonui, o kitiems – tik trims mėnesiams, po to teks vėl rašyti prašymą, pateikti visus dokumentus iš naujo. O ir išmokamos jos skirtingai – vieni gauna visą sumą iš karto, kiti – kas mėnesį. Kodėl taip yra? Atsakyti į šiuos klausimus paprašėme Tauragės savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos Ligitos Rimkuvienės.
Nuotrauka
turgus
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-23
Analizuojant socialiniame tinkle „Facebook“ veikiančių parduotuvių ir prekeivių duomenis nustatyta atvejų, kai įsigydami prekes turgavietėje perpardavėjai nepaprašo pirkimą įrodančių dokumentų, dėl to po atliktų kontrolės veiksmų išauga jų mokesčių sumos. Apie tai informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). VMI dėmesio sulaukę prekiautojai, neturėję patirtas išlaidas pagrindžiančių prekių įsigijimo dokumentų ir nustačius kitų pažeidimų, papildomai sumokės beveik 600 tūkst. eurų. 
Nuotrauka
duobes
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-23
Šiltas sausis atvėrė didžiulį miesto skaudulį – duobėtos, o neretai ir sunkiai pravažiuojamos žvyruotos miesto gatvės piktina gyventojus, o miesto seniūnas sako, kad dar niekas nepasiūlė recepto, kaip nugreideriuoti tokias gatves, kai lyja ir šąla.  
Nuotrauka
nuotrauka
„Žaliojo regiono“ nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
„Adventur 2023“, vienintelė tarptautinė turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda Lietuvoje, skatinanti turizmo paslaugų populiarinimą ir aktyvų gyvenimo būdą, šįkart jubiliejinė – 10-oji. Joje po vienu stogu – visi sėkmingo turizmo verslo elementai: gausūs atostogoms ir poilsiui neabejingų lankytojų srautai, galimybės užmegzti verslo kontaktus, susirasti verslo partnerių. Parodoje, rengiamoje sausio 27–29 dienomis, Tauragės regionui atstovaus Tauragės turizmo informacijos centras, priklausantis regioninei keturių savivaldybių – Jurbarko, Šilalės, Tauragės rajonų ir Pagėgių – viešajai įstaigai „Žaliasis regionas“. Jos vadovė Gaiva Mačiulaitienė žada – naujovių tikrai netrūks.
Nuotrauka
Raimondas Vaitkevičius
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininku nuo sausio 17-osios laikinai paskirtas vyresnysis komisaras Raimondas Vaitkevičius, kuris eina Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo pareigas.
Nuotrauka
butu ukis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
UAB Tauragės butų ūkis, siekdamas palaikyti „Žaliosios Tauragės“ iniciatyvą, kviečia prisijungti prie gamtos saugojimo ir atsisakyti popierinių sąskaitų.