Nuomos patalpas Tauragės meno mokyklos veiklai
Įkelta:
2022-12-27
Nuotrauka
banko pastatas
Nuotraukos autorius:
Aušros Augustytės nuotrauka 
Aprašymas

Ar Meno mokyklos Muzikos skyriui bus išnuomotas banko pastatas, paaiškėti turėtų jau netrukus

 

 

Tauragės meno mokyklos Muzikos skyriaus pastate jau netrukus turėtų prasidėti kapitalinio remonto darbai, tad trečiadienį rajono politikai svarstė sprendimą už savivaldybės biudžeto lėšas išnuomoti kitas patalpas, kur galėtų persikelti mokiniai ir mokytojai.   

Sprendimo, kuriam rajono politikai pritarė, tikslas – įgalioti Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorių  teisės aktų nustatyta tvarka vykdyti negyvenamojo pastato (nuo 700 kv. m iki 1000 kv. m ploto) Tauragės miesto centre įsigijimą nuomos būdu Tauragės meno mokyklos veiklai mokyklos renovacijos laikotarpiu ir numatyti minėto objekto nuomai lėšas 2023 m. ir 2024 m. Tauragės rajono savivaldybės biudžete. 

Kaip teigiama aiškinamajame rašte, kad Tauragės meno mokyklos veikla renovacijos laikotarpiu vyktų be jokių trikdžių, tikslinga veiklą perkelti į išnuomotą pastatą.

Kaip svarstant klausimą teigė savivaldybės administracijos atstovai, patalpų, į kurias galėtų persikelti Meno mokyklos muzikai, kitose miesto mokyklose nėra. 

Klausimą pristačiusi Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus  vyr. specialistė Rimantė Zuokaitė-Gylienė bendrajame komitetų posėdyje politikus informavo, kad iš viso mieste yra 46,5 tūkst. kv. m mokslo paskirties – mokyklų, darželių – patalpų ir apie 7 tūkst. kv. m kultūros paskirties patalpų, kuriuos nuosavybės teise priklauso savivaldybei. Pasak specialistės, preliminariai vieno kv. m išlaikymas su komunaliniais mokesčiais atsieina apie 8 eurus už kv. m.  

Vaclovo Karbauskio paklausta, kiek planuojama išleisti patalpų nuomai, pranešėja atsakė, kad dėl kainos bus derimasi atsižvelgiant į rinkos kainas. Pranešėja negalėjo atsakyti, ir kiek galimų pateikėjų tokio pastato nuomai būtų miesto centre, nes patalpų ieškoma būtent centre. 

Šiuo metu centrinėje miesto dalyje administracinių patalpų, tinkamų naudoti mokyklai, nuomos kaina, pasak R. Zuokaitės-Gylienės, svyruoja nuo 3,5 iki 7–8 eurų. 

Pasak specialistės, komisija žiūrėtų, ar kaina reali. Ji remsis dabar rinkoje esančiomis nuomos kainomis. 

– Ugdymo procesas vyksta. Mokyklose patalpų nėra. Kalbėjom su viena mokykla, su kita, net po 14 valandos nėra, viena mokykla pasiūlė salę. Atsižvelgėme į vaikų grafikus, kuriuos keisti nebūtų gerai. Ieškome patalpų, kad patogu būtų ir vaikams, ir mokytojams. Vaikai atvažiuoja viešuoju transportu, ateina pėsti, turi būti saugu, – bendrame komitetų posėdyje teigė savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė.  

Pasak jos, Meno mokykloje remontas planuojamas pradėti sausio 20-ąją, iki tos dienos bus daroma viskas, kad būtų išsikraustyta. 

– Turime visokių iššūkių, bet su jais susidorosime, – politikams teigė G. Rakauskienė, paklausta, ar iki remonto pradžios bus spėta iškraustyti mokyklą.   

Pasak R. Zuokaitės-Gylienės, ieškomoms patalpoms keliami tam tikri reikalavimai, būtini ugdymo procesui organizuoti – patogiausia, kad nuomojamos patalpos būtų centrinėje miesto dalyje, reikalingos atskiros patalpos, nes darbas vyksta individualus, reikalinga ir minimali salė koncertams. 

Tarybos opozicija viešai įvardijo ir patalpas, kurios realiai vienintelės laisvos ir yra miesto centre – tai istorinis miesto bankas. 

Tauragės meno mokyklos muzikos skyriaus, Dariaus ir Girėno g. 11A, kapitalinio remonto darbų sutartis su UAB „Telšių statyba“ pasirašyta gruodžio 5-ąją. Remonto metu bus atnaujinta visa inžinerinė infrastruktūra, elektros instaliacija, visos klasės ir koncertų salė, bus įrengtas žmonėms su negalia pritaikytas liftas, atnaujintas pastato fasadas, atlikti apšiltinimo darbai. Koncertų salėje numatyta pertvarkyti esamas tribūnas, pritaikyti jas šiuo metu taikomiems reikalavimams, gerinti garso izoliaciją, akustines priemones.

Numatyta sutvarkyti ir mokyklos lauko teritoriją, atnaujinti greta esančius nusidėvėjusius takelius, sutvarkyti žaliąsias zonas.

Darbus, kurių vertė 2 550 502 Eur, tikimasi užbaigti iki kitų metų pabaigos. 

Nuotrauka
globejai
R. Vaitkevičiaus nuotraukos
Įkelta:
prieš 2 valandas
„Manau, kad globai reikia subręsti. Turi sutvirtėti viduje, įsišaknyti, kad galėtumei pasidalinti vaisiais su kitais“, – sako Vilija Burnelaitienė. Jurbarko rajone, vaizdingoje vietovėje, netoliese Panemunės pilies, gyvenančioje šeimoje šiuo metu auga keturi globotiniai – dvi sesės ir du broliai, o kartu – ir trys biologiniai vaikai.
Nuotrauka
rotary
Tauragės Rotary klubo nuotraukos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Savaitgalį Tauragės Rotary klubo prezidentas Paulius Jurkauskis iškilmingai perdavė regalijas verslininkui, visuomeninkui Dariui Stankui. Tauragės Inner wheel klubui dar vienerius metus vadovaus prezidentė Agnė Jurkauskė.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotrauka
Įkelta:
2024-06-11
Vos prieš mėnesį Tauragėje startavusios socialinės dirbtuvės „Metų ratas“ įgavo pagreitį – startavo neįgaliųjų rankomis sukurtų gaminių elektroninė parduotuvė. Pirkprasmingai.lt ragina žmones išleisti pinigus prasmingai.
Nuotrauka
turgus
Tauragės radijo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-04
Tauragės rajono savivaldybės administracija skelbia statinių (kioskų) Tauragėje, Spaustuvės g. 1, elektroninius nuomos aukcionus. Kiekvienas kioskas išnuomojamas 5 metų terminui (su galimybe pratęsti nuomos sutartį iki 10 metų). Numatytas veiklos pobūdis kiekviename kioske – prekyba (maisto produktais).
Nuotrauka
lauksargiai
Lauksargių globos namų archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-03
Birželio mėnesį Lauksargių globos namai mini trisdešimties metų sukaktį. Moderniai įrengtos patalpos, jaukus kiemelis yra namai senyvo amžiaus arba negalios kamuojamiems suaugusiesiems. Gyvenama čia, kaip šeimoje: gyventojai kartu švenčia šventes, vyksta į ekskursijas, čia mezgasi draugystės ir net simpatijos. Per trisdešimt metų įstaigoje buvo iškeltos keturios vestuvės.
Nuotrauka
Jazz
Ignas Skridlas ir TauragJazz.Lt foto
Įkelta:
2024-05-31
Jaunieji muzikantai vis dažniau ir aktyviau įsilieja į Tauragės džiazo festivalio renginius. Štai ir birželio 1-ąją Vasaros estradoje pamatysime ir išgirsime jungtinį Tauragės, Jurbarko ir Šilalės jaunimo džiazo projektą „Džiazo jūra 2024“.
Nuotrauka
vaikai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-05-27
Kino teatruose šiuo metu rodomame Linos Lyte Plioplytės filme „Mėnesinės“ apie menstruacijas kalbama išsamiai ir nuotaikingai. Tad šis edukacinis filmas gali tapti puikia priežastimi pradėti arba pagilinti pokalbius su vaikais – moksleiviams rengiamos specialios filmo peržiūros su režisiere. Gydytoja ir lytiškumo ugdymo ekspertė Rusnė Kirtiklytė atkreipia dėmesį – jei suaugusieji informacijos nesuteiks patys, vaikai ją vis tiek susiras, tik nebūtinai iš patikimų šaltinių.
Nuotrauka
glorija
Choro „Gloria“ archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-23
Vis dažniau įvairių miesto švenčių proga tauragiškius džiuginantis miesto gospel choras „Gloria“ surengs pasirodymą ir artėjančios miesto šventės „Tauro ragas 2024“ metu. Koncertas vyks jau sutemus: krikščioniškos muzikos programą lydės šviesų šou, ketinama įrengti 16 m LED ekraną, kuriam rengiamos specialios vizualizacijos.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-05-21
2024 m. gegužės 20 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijoje buvo apdovanoti Atliekų kultūros egzamino nugalėtojai. Juos sveikino Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas kartu su Viešosios tvarkos poskyrio vedėju Pauliumi Goštautu.
Nuotrauka
medžiai
Įkelta:
2024-05-21
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė,  pastarosiomis dienomis Tauragės miesto gyventojai gali džiaugtis didele ir reikšminga iniciatyva – didelių medžių sodinimu. Persodinant medžius siekiama ne tik praturtinti miesto grožį, bet ir sukurti komfortišką gyvenimo aplinką gyventojams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 17 d. oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. Laišką ateities kartoms, pasakojantį apie tauragiškiams reikšmingo projekto pradžią, pasirašė bei simbolinę kapsulę įkasė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir statybų įmonės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-05-17
Praėjusių metų pabaigoje Seimui atnaujinus įsimintinų dienų kalendorių, Vaiko diena šiemet pirmą kartą švenčiama šeimos mėnesį – gegužę, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ministrė Monika Navickienė kviečia visus – vaikus, tėvelius, senelius, mokytojus, kiekvieną mūsų – paminėti naująją vaikystės šventę.
Nuotrauka
ba;las
Įkelta:
2024-05-16
Po sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjusio „Lietuvos balsas. Kartos“ finalo paaiškėjo, kad naujausiais projekto laimėtojais tapo vaikinų grupė „T3“ iš mokytojos Nomedos Kazlaukomandos. Apie tai, kam muzikantai išleis laimėjimą, dėkingumą bei abejonių nepalikusią pergalę Nomeda ir „T3“ kalbėjo iškart po finalo surengtoje spaudos konferencijoje.
Nuotrauka
balas
S. Lukoševičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-05-13
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo žiūrimiausio šalyje LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ didysis finalas. Jo nugalėtojais tapo ir LNK įsteigtus 15 tūkstančių eurų laimėjo mokytojos Nomedos Kazlaus komandos dalyviai vaikinų grupė „T3“. Už juos balsavo 39,1 proc. žiūrovų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-09
Siekiant maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus, bus įtvirtinta pareiga asmeniui, ketinančiam užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti, ar darbuotojas turi QR kodą, o nustatytos institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatantiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams pritarė Vyriausybė. Juos dar turės priimti Seimas.
Nuotrauka
balsas
Asmeninio archyvo ir Lietuvos balsas. Kartos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-09
Sulaukusi pasisekimo „Lietuvos balsas, Kartos“ kryžminių kovų atrankoje tauragiškių vaikinų komanda „T3“ pateko į finalą ir dėl laimėtojo titulo susikaus šį sekmadienį „Žalgirio arenoje“. „Tauragės žinios“, bendradarbiaudami su „Tauragės radiju“ pakalbino jų mokytoją, pasaulinio lygio lietuvių operos žvaigždę Nomedą Kazlaus. Apie savo mokinius vokalo profesorė atsiliepia labai gerai, pasak jos, vaikinuose – didžiulis potencialas.
Nuotrauka
SENJORAS
Įkelta:
2024-05-08
Šalpos pensijos negalią turintiems dirbantiesiems būtų skiriamos nepriklausomai nuo to, kada ir kokio lygio negalia nustatyta, taip pat šalpos senatvės pensijas galėtų gauti ir jau pensinio amžiaus sulaukę, bet vis dar dirbantys žmonės – tokiems siūlymams šiandien po pateikimo pritarė Seimas. Artimiausiu metu jie bus svarstomi Parlamento komitetuose.