Nuo kelio valomas sniegas – ant šaligatvio
Įkelta:
2022-12-06
Nuotrauka
sniegas kelias
Nuotraukos autorius:
Eligijaus nuotrauka
Aprašymas

Jovarų gatvės šaligatvis po gatvės valymo 

 

 

Iškritus sniegui eismo sąlygos tapo sudėtingesnės. Tačiau kelininkai susitvarko – pagrindinės Tauragės gatvės nuvalomos laiku. Bet tauragiškiai kalba apie kitą problemą – visas valytuvais nuo gatvių nugramdomas sniegas nustumiamas tiesiai ant šaligatvio. Ne ką mažiau pasipiktinimo sukelia ir slidžios žvyruotos gatvės, kurios dabar labiau primena čiuožyklas. 

Sniegas – ant šaligatvio

Laisvės gatvėje gyvenantis Eligijus jau ne pirmus metus turi priekaištų kelininkams. Anot vyriškio, kasmet susiduriama vis su ta pačia problema –  šaligatviu einantys žmonės priversti klampoti per suverstas pusnis.

– Kelininkai, tikriausiai skubėdami kuo greičiau nuvalyti vieną pagrindinių miesto gatvių, skuba nustumti sniegą ir negaliu jiems priekaištauti, kad blogai ta gatvė valoma. Bet, deja, tas sniegas atsiduria ne kur kitur, o ant šaligatvio. Laisvės gatvėje šaligatvis kol kas tėra vienoje gatvės  pusėje. Būtent čia visas sniegas ir atkeliauja. Žinoma, vairuotojams didelių problemų nekyla – kelias švarus. Bet ką daryti pėstiesiems? Sakytum, gali, gyvendamas šioje gatvėje, bent prie savo namo pats kiek nukasti. Bet kokia prasmė, jeigu atvažiavęs kelininkų valytuvas ir vėl užvers kalnus sniego? – klausė Eligijus. 

Vyriškis pasidalijo ir lapkričio 21-osios rytą padaryta nuotrauka, kurioje matyti Laisvės gatvės šaligatvis, ant kurio – krūva sniego. Gatvė, aišku, – visiškai nuvalyta.

– Kantriai laukėme, kol šaligatviu pravažiuos sniego valymo traktoriukas, tačiau jis ilgai nesirodė, – sakė Eligijus. – Ne visada važiuoju automobiliu. Taupydamas pinigus kai kur vaikštau pėsčiomis. Ir, turiu pasakyti, labai vargstu. Bijau vietomis ir nugriūti. O ką jau kalbėti apie tai, kad kojos po braidymo pusnyse lieka šlapios.

Padėtis be išeities

Už miesto gatvių priežiūrą žiemos metu atsakinga Tauragės miesto seniūnija. Seniūnas Žilvinas Majus „Tauragės žinioms“ kalbėjo, kad ši problema, kai sniegas nuo gatvių suverčiamas ant šaligatvių, jam žinoma.

– Taip, tokia bėda yra. Deja, neina visko sustyguoti kaip laikrodžio. Ir nutinka tokia gyvenimiška, žmogiškai suprantama situacija – šaligatvis nuvalomas anksčiau, o gatvė – vėliau. Noriu atkreipti dėmesį, kad ir bortų aukštų nėra. Tad ir užverčia. Tai tokia problema, kad visi suprantame, jog to sniego nukasęs nepakelsi ir neišveši kažkur. Čia visur taip nutinka. Esu tokių priekaištų sulaukęs ir dėl Dariaus ir Girėno gatvės. Aš čia atsakingas už šaligatvių priežiūrą. Atrodo, kad žmonės nemažą dalį šios gatvės šaligatvio nuvalo patys: moterys atkasa, atvargsta. O tada pravažiuoja „Regiono kelių“ sniego valytuvas, – papasakojo seniūnas. 

Ž. Majus teigė, kad didesnių problemų kyla, jeigu šaligatviai siauri, mat suvertus sniegą ant platesnių šaligatvių bent dalis pėstiesiems skirto kelio lieka nuvalyta.

– Kartais būna padėtis be išeities, – apgailestavo seniūnas.

Pašnekovas pažadėjo, kad šią bėdą papildomai aptars su UAB „Dunokai“ atstovais.

Tiesa, nenuvalytais šaligatviais skundžiasi ne visi tauragiškiai. V. Kudirkos gatvėje gyvenanti tauragiškė pasidžiaugė, kad pasnigus šaligatvis traktoriuku nuvalomas kasryt. 

Slidžios žvyruotos gatvės 

Tauragiškiai kalba ir apie šią savaitę kilusią kitą problemą – pašalus žvyruotos miesto gatvės tapo itin slidžios. 

– Sniego gatvėse miesto centre dabar jau nebėra, bet ką daryti gyvenantiems prie žvyruotų gatvių? Šiuo metu gatvės nebarstytos, jos panašios į čiuožyklas, automobilių ratai praslysta, – sakė su „Tauragės žiniomis“ susisiekusi nuosavų namų kvartale gyvenanti Daiva.  

Gatves mieste valančios bendrovės „Dunokai“ direktorius Edikas Aleksa „Tauragės žinioms“ paaiškino, kodėl žvyruotos miesto gatvės nėra barstomos druska. 

– Jeigu ant žvyro užbertume druskos, būtų visiška košė, – sakė jis.

Anot jo, pagal pasirašytą sutartį su savivaldybe bendrovė nėra įsipareigojusi barstyti žvyruotų miesto gatvių. 

E. Aleksa kalbėjo, kad išties galėjo taip nutikti, kad iškritus sniegui ir ant jo važiuojant automobiliams šis susispaudė ir ant kelio susiformavo slidi ledo danga.

– Jeigu gyventojams kyla didelių problemų, pirmiausia jie turėtų kreiptis į seniūniją ir apie tai informuoti, o ši savo ruožtu priimtų atitinkamus sprendimus, – sakė jis.

Darbai – pagal grafiką

Ž. Majus teigė, kad dėl miesto gatvių valymo yra sudaryta sutartis su bendrove „Dunokai“, su kuria seniūnija suderino ir darbų grafiką. Gatvių ir šaligatvių priežiūra, teigė Ž. Majus, yra sudėliota pagal tam tikrą tvarką – patvirtintą eiliškumą.

– Darbas vyksta nuolat, – sakė jis. – Sniego kol kas dar nebuvo labai daug, tad viskas vyko pakankamai sklandžiai. Sprendžiu taip dėl to, nes iš gyventojų skundų pastaruoju metu nesulaukiau. Tik, žinoma, man suprantama, kad ir tam gyventojui, kuris gyvena kiek atokiau, jo gatvė yra svarbiausia. Tad su „Dunokais“ deriname procesus, kartais koreguojam planus. Pavyzdžiui, netrukus vėl praneša šalčius, tad patvirtinome budėjimo grafikus. Manau, kad išvengsime didelių nepatogumų.

Nuotrauka
smurtas
Pexels.com/SHVETS asociatyvi nuotr.
Įkelta:
prieš 5 valandas
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad Lietuvoje veikia pagalbos nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims sistema ir pagalbos tarnybų tinklas. Šiuo metu šalyje yra 23 akredituotos pagalbos tarnybos, kurios teikia pagalbą nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims. Nukentėjęs asmuo gali kreiptis į bet kurią pagalbos tarnybą. Iš viso per praeitus metus suteikta apie 15 tūkst. įvairių paslaugų nukentėjusiems asmenims. Akredituotai pagalbai teikti šiemet skirta 500 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų.
Nuotrauka
defi
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šį mėnesį Tauragės ir rajono ugdymo įstaigose „įsikūrė“ daug kam iki šiol tik filmuose apie mediciną matyti prietaisai – pusiau automatiniai defibriliatoriai. Sunku ištarti ne tik  įrenginio pavadinimą, ugdymo įstaigų bendruomenėms tenka pratintis ir su mintimi, kad ištikus nelaimei būtent jiems teks teikti pirmąją pagalbą blogai pasijutusiam asmeniui. Ir ne tik kolegai ar mokiniui: bet kam iš gatvės.
Nuotrauka
tesimas
www.karjerastau.lt nuotrauka
Įkelta:
2024-04-17
Teisininko profesija itin populiari, šią studijų kryptį kelintus kelerius metus iš eilės absolventai renkasi noriai. Kaip vyksta darbas teisme ir kaip tampama teisėju Tauragės Mažvydo progimnazijos aštuntokai balandžio 9 d. sužinojo lankydamiesi Tauragės  miesto apylinkės teisme.
Nuotrauka
rinkimai balsavimas
Įkelta:
2024-04-16
Artėjant Respublikos Prezidento rinkimams, Referendumui dėl pilietybės išsaugojimo, rinkimams į Europos Parlamentą bei Seimo rinkimams, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) inicijuoja pilietinę akciją „Aš Balsuosiu" ir kviečia rinkėjus įsitraukti ir parodyti apsisprendimą dalyvauti artėjančiuose rinkimuose.
Nuotrauka
caritas
Renaldas Malychas nuotraukos
Įkelta:
2024-04-15
Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ Tauragėje veikia jau pusantrų metų. Net iki trijų darbuotojų išaugęs skyrius kartu su vietinių savanorių pagalba nuveikia didelius ir svarbius darbus – maistu remia beveik 3 tūkst. nepasiturinčių Tauragės rajono gyventojų, per mėnesį vien iš prekybos centrų nuo išmetimo išgelbėja virš 5 tonų gero maisto, o socialinėje valgykloje karštą valgį iš „Maisto banko“ komandos rankų gauna daugiau nei 100 skurdžiausiai gyvenančių tauragiškių. 
Nuotrauka
paeliai
Įkelta:
2024-04-15
Nuo šiandien, balandžio 15 d., ūkininkai gali elektroniniu būdu įbraižyti deklaruojamų laukų ribas Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje (PPIS) ir pradėti pildyti žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo paraiškas, kurias patvirtinti bus galima iškart, kai tik bus gautas oficialus Europos Komisijos patvirtinimas dėl Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano keitimų.
Nuotrauka
Miskasodis
Įkelta:
2024-04-15
Valstybinių miškų urėdija, Aplinkos ministerija ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras kviečia į Nacionalinį miškasodį „Kad giria žaliuotų“ – kelių dešimčių metų tradicija tapusią medžių sodinimo šventę, suburiančią visus – suaugusius, vaikus, bendruomenes, įmones ir organizacijas. Šiais metais miškasodis kviečia švęsti Lietuvos dainų šventės šimtmetį ir pasodinti medžius 100-e Lietuvos girių
Nuotrauka
Tarp egz
Įkelta:
2024-04-12
Šių metų tarpinių patikrinimų sesija bus laikoma pilotine, vienuoliktokų šiemet pasiekti rezultatai bus neprivalomi ir tik jų pačių pageidavimu galės būti įskaityti į galutinį valstybinio brandos egzamino vertinimą. Likusieji trys tarpiniai vyks – į juos galės ateiti norintieji mokiniai. Apie tai šiandien pranešė švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.
Nuotrauka
Defibliristorius
Įkelta:
2024-04-11
Siekiant užtikrinti, kad kritinių sveikatos sutrikimų atvejais kaip galima greičiau ir kokybiškiau būtų suteikiama pirmoji medicinos pagalba, Tauragės rajono savivaldybė įsigijo 16 automatinių defibriliatorių, kurie įrengti ugdymo įstaigose.
Nuotrauka
Namai
Tauragės rajono savivaldybės nuotraukos
Įkelta:
2024-04-11
Vakar atidaryti bendruomeniniai vaikų globos namai, esantys Veterinarijos g. 10. Čia vaikams sukurta gyvenimui šeimoje artima aplinka – jie turi savo kambarius, kuriuose gyvena po du vaikus. Artimesniam bendravimui naujųjų namų gyventojai gali susirinkti į svetainę kurioje yra televizorius, minkštasuoliai, laisvalaikiui skirti žaidimai.
Nuotrauka
smurtas
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-10
Nacionalinis informacijos apie seksualinį smurtą centras kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija balandžio mėnesį skelbia seksualinio smurto prevencijos mėnesiu, kurio metu siekiama atkreipti dėmesį į seksualinio pobūdžio nusikaltimus ir kviečiama nebijoti kreiptis pagalbos. 77 proc. Lietuvos gyventojų yra patyrę seksualinį priekabiavimą. Seksualinę prievartą be išžaginimo išgyveno beveik kas antras Lietuvos gyventojas, rodo 2023 m. atliktas tyrimas.* Deja, tai vis dar yra latentiniai nusikaltimai, apie kuriuos neretai nutylima dėl baimės, gėdos, streso, stigmos ir aukų kaltinimo. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-09
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) balandžio 9 d. priėmė sprendimus registruoti likusius 5 kandidatus dalyvauti gegužę vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose. Antradienį sprendimai priimti dėl Giedrimo Jeglinsko, Andriaus Mazuronio, Eduardo Vaitkaus, Igno Vėgėlės ir Remigijaus Žemaitaičio. Jie visi įregistruoti kandidatais šiuose rinkimuose.
Nuotrauka
pratybos
Įkelta:
2024-04-09
Balandžio 11–12 d. Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų bataliono (toliau – LDKK PB) padaliniai vykdys orientacinį žygį Tauragės ir Jurbarko savivaldybėms priklausančiose teritorijose.
Nuotrauka
dega
Įkelta:
2024-04-05
Įsivyraujant sausiems ir šiltiems orams, daugėja iškvietimų į gaisrus atvirose teritorijose, kuriose dega sausa pernykštė žolė, miško paklotė.  Siekiant sumažinti jų kiekį, buvo vykdoma gaisrų prevencijos akcija „Nedegink žolės“.
Nuotrauka
skaudvile
Įkelta:
2024-04-05
Balandžio 4 d. vyko respublikinis seminaras “Atnaujinto ugdymo turinio praktiniai aspektai, patirtys ir sėkmės“. Susitikimo pradžioje visus pasveikino centro direktorius Rolandas Beišys, pakvietė pedagogus atsakingai pažvelgti į aktualias temas ir pasisemti kuo daugiau žinių bei praktinės patirties dirbant su mokiniais.
Nuotrauka
nzt
Įkelta:
2024-04-02
Siekdama padidinti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) paslaugų prieinamumą, nuo 2024 m. balandžio 2 d. NŽT atnaujina asmenų aptarnavimą rajonuose, buvusiose NŽT patalpose. Gyventojai gyvai bus priimami kiekvieną antradienį 46-iuose padaliniuose.
Nuotrauka
siuksles
Įkelta:
2024-04-02
Informuojame, kad 2024 metų balandžio 6, 13, 20; gegužės 4, 11, 18; rugsėjo 7, 14, 21; spalio 5, 12, 19 dienomis, UAB „Ekonovus“ Tauragės rajono savivaldybės seniūnijose vykdys didžiųjų atliekų (seni baldai, čiužiniai, kilimai, langų rėmai, durys, dviračiai, vežimėliai) buityje susidarančių pavojingų atliekų (t. y., baterijos, akumuliatoriai, buitinės chemijos produktų, dažų, lakų, skiediklių atliekos, cheminėmis medžiagomis užteršta pakuotė, tepalų filtrai, panaudoti tepalai ir kitos naftos produktų atliekos, dienos šviesos lempos ir kitos atliekos, kuriose yra gyvsidabrio) bei elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimą apvažiavimo būdu.
Nuotrauka
tesimas
Įkelta:
2024-03-28
Artėjant Šv. Velykoms Tauragės apylinkės teismo kolektyvas prisijungė prie Tauragės Carito  2024 m. kovo 14 d. – 2024 m. kovo 22 d. organizuotos iniciatyvos „Pasidalinimo krepšelis“. Akcijos metu darbuotojai dalinosi ilgo galiojimo maisto produktais su vargstančiais. Nepamiršti buvo ir mažieji. Pasirūpinta, kad ir jie pajustų saldesnį Šv. Velykų stalą bei galėtų pasmaližiauti saldumynais.