Senelių namai Lomiuose: iki idėjos įgyvendinimo dar toli
Įkelta:
2022-11-16
Nuotrauka
lomiai
Nuotraukos autorius:
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Aprašymas

Lomiškiai norėtų, kad buvusios mokyklos pastate būtų įkurti globos namai

 

 

 

Lomiuose jau daugiau nei metus sklando idėja buvusiame mokyklos pastate įkurti globos namus. Deja, nors visi kaimo gyventojai šiam sumanymui pritaria, toliau diskusijų kol kas  nepasistūmėta. Savivaldybės administracijos direktorė mano, kad savivaldybė lėšų tokiam planui įgyvendinti neturi, taigi bendruomenė pati turėtų ieškoti finansavimo šaltinio. 

Pritaria visa bendruomenė 

Buvusi Lomių bendruomenės pirmininkė Elena Bazinienė, vis dar aktyviai dalyvaujanti jos veikloje, „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad idėja mokykloje įkurti senelių namus gimė dar pernai.

– Buvome labai užsidegę šia idėja, – sako ji. – Surengėme gyventojų apklausą, visi 100 proc. tam  pritarė. 

Paskui praėjusių metų pabaigoje Lomių kaimo bendruomenė rinkosi į visuotinį susirinkimą. Pagrindinis ir vienas svarbiausių klausimų buvo buvusios mokyklos pastato likimas. Lomiškiai tada apsisprendė: jie pageidauja, kad gimtajame kaime būtų steigiama socialinės globos įstaiga. Visuotinio susirinkimo dalyviai vieningai balsavo teikti siūlymą Tauragės rajono savivaldybės administracijai atlikus rekonstrukciją steigti socialinės globos namus.

„Padarytas pirmas mažytis žingsnelis dėl pastato likimo ir kaimo ateities. Gyventojai lauks tolesnio savivaldybės sprendimo atsižvelgiant į vietos gyventojų siūlymą“, – tada skelbė bendruomenė. 

Kliūčių daug

Iš tiesų, pasak E. Bazinienės, kaimui tai būtų labai gerai – būtų suremontuotas mokyklos pastatas, sukurta naujų darbo vietų, o vieniši seneliai galėtų ten patogiai leisti dienas. Juo labiau, kad kaimas sensta, pagyvenusių vienišų žmonių vis daugiau.

Beje, laukiančių eilės patekti į socialinės globos namus vis ilgėja – mero patarėjas Kasparas Bertašius pateikė redakcijai savivaldybės Socialinės paramos skyriaus informaciją, kad eilėje į Lauksargių globos namus laukia 18 žmonių, o į Pagramančio – 14.

Mažonų seniūnas Egidijus Jurgilas metų pradžioje  „Tauragės žinioms“ yra sakęs, kad realiausia galimybė – jei įgyvendinant Lomių bendruomenės pageidavimą globos namai būtų steigiami kaip Pagramančio socialinės globos namų padalinys ar skyrius. 

Deja, paaiškėjo, kad kliūčių šiai idėjai įgyvendinti daug: visų pirma, tam reikia didžiulių investicijų, nes pastatas labai apleistas, jame nėra centralizuoto šildymo – buvo šildomas krosnimis, reikėtų įrengti ir vandentiekį bei kanalizaciją. Dabartinėmis kainomis visa tai kainuotų labai daug. Be to, pastatas vis dar priklauso savivaldybei, jis dar neperduotas seniūnijai. Pasak E. Bazinienės, savivaldybėje suabejota, ar vienai seniūnijai reikia dviejų globos namų. Taigi diskusijos apie tai buvo pritilusios.

Diskusijos vėl atgimė

Tačiau dabar jos vėl atgimė. Seniūnaitis Algimantas Ramanauskas spalio 20-ąją net buvo paskelbęs apklausą feisbuke klausdamas: „Ar norėtumėte, kad Mažonų sen. Lomių gyv. mokyklos pastate įsikurtų socialiniai vienišų senelių gyvenimo namai. Parašykite nuomonę“ ir sulaukė visiško palaikymo – komentaruose žmonės rašė, kad tai puikus sumanymas. 

Pasak E. Bazinienės, šia tema nuolat diskutuoja ir bendruomenės aktyvas. 

Vis dėlto Lomių bendruomenės pirmininkė Rasa Laurinaitienė apie galimybę buvusioje mokykloje įrengti globos namus kalba atsargiai – pasak jos, kol kas tai tik svajonė, o iki jos išsipildymo teks nueiti ilgą kelią. 

– Organizuosime susirinkimą, kviesime seniūną, savivaldybės atstovą. Dabar kol kas nieko naujo pasakyti negalim. Domėjomės ir VVG galimybėmis padėti, tačiau projekto dar neturim, – sakė ji.

Savivaldybė tokių lėšų neturi

Paklausta, ką mano apie šią idėją, Tauragės savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė teigė, kad mintis įveiklinti mokyklos pastatą gera, tačiau pirmiausia bendruomenė turėtų susirasti finansavimo šaltinį. Tam ji turėtų kreiptis į Vietos veiklos grupę (VVG), rašyti projektą. 

– Nesakau, kad apskritai šiai idėjai nepritariame, tačiau bent jau dabar lėšų tam tikrai nėra, – sakė ji.

Pasak direktorės, buvusios mokyklos pastatas apleistas, jį suremontuoti ir pritaikyti globos namams atsieitų labai brangiai.

Globos paslaugos planuojamos plėsti Pagramantyje, buvusios mokyklos pastate. Jau parengtas techninis projektas dėl pastato kapitalinio remonto, pritaikant patalpas socialinės globos paslaugų teikimui. 

Planuojama socialinių paslaugų plėtra ir Lauksargiuose. Paklausta apie tai, administracijos direktorė sakė:

– Buvusi Lauksargių mokykla daug geresnės būklės, be to, šalia veikia socialinės globos namai, taigi visa infrastruktūra jau yra. Šis planas kur kas realesnis. Tačiau ir jis nebus įgyvendintas greit, tam prireiks kelerių metų.  

VVG: paramą būtų galimą gauti, bet nedidelę

Paklausta apie galimybė padėti įgyvendinti lomiškių norą Tauragės rajono VVG pirmininkė Laima Šveikauskienė „Tauragės žinioms“ teigė, kad šiuo etapu VVG jau baigė įgyvendinti strategiją ir padėti niekaip negalėtų.

– Tačiau žiūrint į ateitį nuo 2025 metų pradės veikti nauja strategija. Ją patvirtinus jie tikrai turėtų galimybę gauti paramą. Šiuo metu vyksta apklausos, renkam informaciją, ko reikia mūsų kaimams, bendruomenėms, ir atsižvelgdami į tai kuriame strategiją. Ten būtų socialinis verslas, reikėtų eiti į tą sritį, pagal šitą priemonę. Mes tikrai jos neišbrauksim iš naujos strategijos, nes ši priemonė pasiteisino. Taigi paramą tikrai būtų galimą gauti, tiesa, mes neturime kosminių pinigų – gauname 1,4 mln. Eur visam rajonui, taigi Lomiams gal tik kokį dešimtadalį reikalingos sumos galėtume skirti. Juk turime viso rajono bendruomenes, turime paremti ir jų idėjas, negalime visų pinigų skirti vienai bendruomenei, – sakė L. Šveikauskienės.       

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 15 valandų
Artėjant gražiausioms metų šventėms jau šį savaitgalį Pilies aikštėje iškils Kalėdų eglė, o po poros savaičių suplanuota ir žaliaskarės įžiebimo šventė. Visą ikikalėdinį laikotarpį tauragiškiai bus kviečiami į adventinius renginius, gruodžio viduryje Pilies aikštėje bus galima pasivažinėti traukinuku. 
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-12-01
Iškritus sniegui eismo sąlygos tapo sudėtingesnės. Tačiau kelininkai susitvarko – pagrindinės Tauragės gatvės nuvalomos laiku. Bet tauragiškiai kalba apie kitą problemą – visas valytuvais nuo gatvių nugramdomas sniegas nustumiamas tiesiai ant šaligatvio. Ne ką mažiau pasipiktinimo sukelia ir slidžios miesto žvyruotos gatvės, kurios dabar labiau primena čiuožyklas. Išsamiau apie kaskart kartu su žiema grįžtančias problemas – „Tauragės žinių“ vedamajame. 
Nuotrauka
rukymas
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-01
Šalyje vis dažniau pasigirsta istorijų apie su rūkymu susijusius įvykius, kartais pasibaigiančius ir mirtimis. Dažniausia problema tarp jaunimo – elektroninių cigarečių rūkymas. Nors Tauragėje tokių atvejų registruota, regis, nedaug –  32 per devynis šių metų mėnesius, mokiniai pastebi, kad bendraamžiai rūko ir  nevengia to daryti net mokyklų patalpose.
Nuotrauka
ledas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Šaltajam sezonui vis labiau įsibėgėjant dalinamės Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos parengta informacija, kaip saugiai elgtis ant ledo. 
Nuotrauka
pagalba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Tauragės rajono savivaldybė kviečia prisidėti prie humanitarinės pagalbos teikimo Ukrainai. Parama bus renkama gruodžio 2-ąją, 11–18 val., ir gruodžio 3-ąją, 10–16 val. 
Nuotrauka
vaiku linija telefonas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Visoje Lietuvoje, kaip skelbia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, pradėjo veikti nemokama Vaiko teisių linija 8 800 10 800.
Nuotrauka
kaminskis algimantas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-28
Šią savaitę baigėsi dokumentų priėmimas į dviejų mokyklų vadovų konkursus. Atrankos vyks gruodžio pirmosiomis dienomis. Gruodžio paskutinę dieną su mokykla atsisveikins 30 metų Jovarų pagrindinei mokyklai vadovavęs Algimantas Kaminskis. O Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas besibaigiant kadencijai iš pareigų pasitraukė spalio 1-ąją. Abiejuose konkursuose susirungs 7 pretendentai. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-28
Šią savaitę, lapkričio 28 d. – gruodžio 3 d., muitinės pareigūnai skirs ypatingą dėmesį į Lietuvą įvežamų sankcionuojamų prekių patikrai. Kilus įtarimams, kad prekių kilmės arba paskirties šalis nurodyta klaidingai, kroviniai ir juos lydintys dokumentai bus tikrinami itin griežtai.
Nuotrauka
autobusai
Įkelta:
2022-11-28
Kaimyninis Šilutės rajonas, rodos, ranka pasiekiamas, tačiau norėdamas ten nuvažiuoti autobusu kelionėje turi užtrukti 6–7 val. Apie tai papasakojo tauragiškė Birutė, kelis kartus per mėnesį norinti per Šilutę pasiekti Rusnę, ir klausė, gal ketinama atnaujinti keleivinių autobusų maršrutą į šią savivaldybę. 
Nuotrauka
neregiai
Įkelta:
2022-11-27
Lapkričio 22-ąją Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Tauragės filialas vykdė akciją „Draugiška neregiams aplinka“. Ta proga į mūsų miestą atvyko LASS fizinės aplinkos pritaikymo specialistas Vytautas Gentvilas.
Nuotrauka
uzi
Įkelta:
2022-11-26
Darbo neturinčių jaunuolių gretos retėja, tačiau tuo pačiu metu ryškėja kitas svarbus reiškinys. Užimtumo tarnybos duomenimis, tarp nedirbančių jaunuolių net 50,4 proc. neturi jokios kvalifikacijos. Su aukštuoju išsilavinimu yra kas ketvirtas (24 proc.) darbo neturintis jaunuolis.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-11-24
Gydytojų darbas – gydyti ar tramdyti agresyvius ir apsvaigusius pacientus? Girti žmonės neretai patenka į ligoninių priėmimo skyrius, nes krisdami patiria galvos traumų, kaulų lūžių. Kiti randami tiesiog gatvėse ir reikia patikrinti, ar nieko nesusižeidė. Tačiau vietoje to, kad leistų jiems suteikti kvalifikuotą pagalbą, dalis jų daro viską, kad sukeltų kuo daugiau problemų. Apie tokį atvejį Tauragės ligoninėje skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame. 
Nuotrauka
Įkelta:
2022-11-24
Spalio pabaigoje šalies savivaldybių administracijos, Lietuvos savivaldybių asociacija ir Nacionalinių parkų ir saugomų teritorijų direkcijos (NPSTD) gavo Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos (VSTT) raštą dėl privalomo lankytojo bilieto ir renginių derinimo su šiomis institucijomis. Savivaldybės, kuriose saugomų teritorijų ypač gausu, ketina atsižvelgti į VSTT prašymą ir papildyti esamus renginių organizavimo tvarkos aprašus, nustatant lankytojo bilieto privalomumą masinių komercinių renginių organizatoriams.
Nuotrauka
pspc
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Tauragėje, kaip ir visoje Lietuvoje, įsibėgėja Greitosios medicinos pagalbos (GMP) reforma. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) žada, kad ją įgyvendinus gyventojai pagalbos sulauks greičiau, ji bus teikiama kokybiškiau. Tačiau kol kas mažai kas žinoma – nežinia, nei kokią tiksliai teritoriją Tauragės medikai aptarnaus, nei kaip bus sprendžiamos problemos, susijusios su ne visuomet per 15–20 minučių atvykti spėjančiomis brigadomis. Esą tai turėtų paaiškėti tik suformavus GMP tarnybą, kuriai bus patikėta teikti medicinos paslaugas. Tiesa, nors nemažai atsakymų bus pateikta vėliau, Tauragės rajono savivaldybė sprendimą, leidžiantį toliau įgyvendinti reformą, buvo paprašyta priimti dabar.
Nuotrauka
laida
Įkelta:
2022-11-23
Hibridinis karas, propaganda, informacinis karas. Kaip atskirti informaciją nuo dezinformacijos? Ir kokios mūsų laukia informacinės grėsmės viešojoje erdvėje? Ar gebame savarankiškai atsirinkti ir vertinti informaciją? Apie visa tai Tauragės radijo laidų cikle „Kova dėl širdžių ir protų“.
Nuotrauka
daugiabutis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-22
Trečiadienį į posėdį susirinkę Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariai pritarė Tauragės rajono savivaldybės socialinio būsto fondo plėtrai ir leido savivaldybės administracijai  organizuoti dviejų socialinių būstų (3 kambarių) Tauragės mieste pirkimą. Butai bus perkami skelbiamų derybų būdu.
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Europos Parlamentas ir Europos Taryba priėmė direktyvą, kurioje įtvirtino nuostatas dėl deramo minimaliojo atlyginimo nustatymo. Tai galios ir nustatant minimalųjį darbo užmokestį mūsų šalies dirbantiesiems. Tikimasi, kad tai užtikrins tinkamas gyvenimo ir darbo sąlygas.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Šįryt į darbą ar mokyklas skubėję tauragiškiai ne tik mėgavosi sniegu padengta žeme, bet ir turėjo būti itin atidūs – nors pagrindinės gatvės nuvalytos, sniego sankaupų netrūko, šaligatviai labai slidūs, o pačiame miesto centre – Dariaus ir Girėno bei Vytauto gatvių sankryžoje – jau nuo sekmadienio neveikia šviesoforas.
Nuotrauka
lauksargiai
Įkelta:
2022-11-21
Tauragės savivaldybės taryboje trečiadienį pritarta savivaldybės bendradarbiavimo su Pabėgėlių priėmimo centru sutarties sudarymui. Nors visi politikai išreiškė pritarimą tokio centro įkūrimui, opozicija piktinosi, kad net tarybos nariai apie pasitraukusiųjų nuo karo apgyvendinimui reikalingus vežamus daiktus į Lauksargius sužinojo tik iš žiniasklaidos.
Nuotrauka
langai
Įkelta:
2022-11-19
Lapkričio 19-ąją minint Pasaulinę smurto prieš vaikus prevencijos dieną, vaiko teisių gynėjai kviečia visuomenę nelikti abejingai vaikams ir šeimoms, kurioms reikia pagalbos. Tylėti smurto akivaizdoje – reiškia palikti vaiką problemas spręsti vieną. Tačiau net vienas skambutis gali tapti didžiausia investicija į vaiko ir visos šeimos ateitį. Ryžtis tokiam skambučiui vaiko teisių gynėjai šiemet skatina akcija „Šviesa languose“.