Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis – Lauksargiuose ruošiama apgyvendinti iki 100 ukrainiečių
Įkelta:
2022-11-21
Nuotrauka
lauksargiai
Aprašymas

Lauksargių pradinės mokyklos pastate ruošiamasi įkurdinti pabėgėlius iš Ukrainos 

Autorės nuotrauka

 

Tauragės savivaldybės taryboje trečiadienį pritarta savivaldybės bendradarbiavimo su Pabėgėlių priėmimo centru sutarties sudarymui. Nors visi politikai išreiškė pritarimą tokio centro įkūrimui, opozicija piktinosi, kad net tarybos nariai apie pasitraukusiųjų nuo karo apgyvendinimui reikalingus vežamus daiktus į Lauksargius sužinojo tik iš žiniasklaidos.

Tarybos bendrajame komitetų posėdyje pirmadienį administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Rimkuvienė pristatė sprendimo projektą dėl pritarimo pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Pabėgėlių priėmimo centru. Kaip skelbta anksčiau, artėjant žiemai besitraukiantys nuo karo ukrainiečiai mūsų savivaldybėje būtų apgyvendinami Lauksargiuose, antrajame Jovarų pagrindinės mokyklos Lauksargių skyriaus aukšte. 

Pasak specialistės, bendradarbiavimo sutartyje yra numatyti savivaldybės ir Pabėgėlių apgyvendinimo centro įsipareigojimai dėl bendradarbiavimo, materialinio aprūpinimo ir kitų klausimų. Numatoma, kad sutartis įsigalioja, kai ją pasirašo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, ji galiotų 12 mėnesių. 

Pasak L. Rimkuvienės, Lauksargiuose planuojama apgyvendinti iki 100 žmonių.

Svarstant klausimą tarybos nariui Pranui Petrošiui buvo neaišku, kodėl prieš pradedant ruoštis galimam ukrainiečių atvykimui dėl to nesitarta su taryba. Pasak jo, šis klausimas buvo žinomas dar  rugsėjo mėnesį.

 – Kodėl su rajono tarybos nariais visiškai nediskutuojama, jie neinformuojami? – klausė tarybos narys. 

Meras Dovydas Kaminskas pripažino, kad šįsyk biurokratija vejasi gyvenimo realybę, panašių situacijų dar niekada nebuvo.

– Nežinome, kokie sprendimai, kada ir kaip turi būti priiminėjami, todėl dabar ta biurokratija eina iš paskos. Tokios situacijos niekada nebuvo nei Pabėgėlių centre, nei Tauragės rajono savivaldybėje. Tokia gyvenimo realybė. Kai tik sužinome, ką reikia padaryti, iš karto ir darome, o ne kažkur kažką slepiame, – teigė meras.

Į bendrąjį tarybos komitetų posėdį pirmadienį prisijungė ir Irmantas Gudonavičius, Ruklos pabėgėlių centro apgyvendinimo ir aprūpinimo skyriaus vadovas, atsakingas už būsimą ukrainiečių srautą, kurio tikimasi sulaukti dar labiau atšalus.

– Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM) buvo duota užduotis paruošti tam tikrą skaičių vietų. Vasarą buvo pravažiuotos visos savivaldybės, kurios pasiūlė arba tiesiog buvo priimtas sprendimas panaudoti tinkamus apgyvendinimui pastatus, tad ir buvo pasirinktos mokyklos. Tauragės rajone pravažiuota ne viena mokykla, – kalbėjo I. Gudonavičius. 

Pabėgėlių centro atstovas akcentavo, kad savivaldybė turto centrui neperduoda.

– Mes pasirašome tik bendradarbiavimo sutartį, kurią administruos savivaldybė, SADM aprūpina apgyvendinimo vietas visa būtina infrastruktūra nuo elementarių baldų, lovų, sanitarinių mazgų, kurie bus pastatyti šalia mokyklos, – teigė I. Gudonavičius. 

Jis patvirtino, kad šie darbai po truputį vyksta. Reikalingi daiktai vežami iš visos Europos. 

Iš viso šalyje kaip galimos vietos apgyvendinti ukrainiečius pasirinktos 26 mokyklos, 20 pirmųjų sąraše po truputį yra pradėtos ruošti, vežami reikalingi baldai. Trys mokyklos jau paruoštos visiškai, belikę atvežti tik sanitarinius mazgus.

Pabėgėlių priėmimo centras pagal sutartį įsipareigoja esant poreikiui ir galimybėms aprūpinti apgyvendinimo vietas reikalingomis lovomis, čiužiniais, patalyne, buitine technika, indais ir kitais būtinais daiktais, organizuoti sanitarinių (dušų, tualetų) konteinerių pastatymą ir įrengimą šalia apgyvendinimo vietų. Tauragės rajono savivaldybė įsipareigoja suteikti leidimus šalia apgyvendinimo vietų įrengti sanitarinius konteinerius bei leisti juos prijungti prie inžinerinių tinklų. Bendradarbiavimo sutarties šalys pagal galimybes ir kompetenciją dalintųsi gerąja praktika, susijusia su užsieniečių apgyvendinimu ir aprūpinimu, keistųsi aktualia informacija.

Sutartys dėl savivaldybės bendradarbiavimo su valstybės institucijomis negali būti sudaromos be išankstinio savivaldybės tarybos pritarimo, todėl sprendimo projektas dėl pritarimo pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Pabėgėlių centru ir svarstytas taryboje.

 

 

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 19 valandų
Artėjant gražiausioms metų šventėms jau šį savaitgalį Pilies aikštėje iškils Kalėdų eglė, o po poros savaičių suplanuota ir žaliaskarės įžiebimo šventė. Visą ikikalėdinį laikotarpį tauragiškiai bus kviečiami į adventinius renginius, gruodžio viduryje Pilies aikštėje bus galima pasivažinėti traukinuku. 
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-12-01
Iškritus sniegui eismo sąlygos tapo sudėtingesnės. Tačiau kelininkai susitvarko – pagrindinės Tauragės gatvės nuvalomos laiku. Bet tauragiškiai kalba apie kitą problemą – visas valytuvais nuo gatvių nugramdomas sniegas nustumiamas tiesiai ant šaligatvio. Ne ką mažiau pasipiktinimo sukelia ir slidžios miesto žvyruotos gatvės, kurios dabar labiau primena čiuožyklas. Išsamiau apie kaskart kartu su žiema grįžtančias problemas – „Tauragės žinių“ vedamajame. 
Nuotrauka
rukymas
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-01
Šalyje vis dažniau pasigirsta istorijų apie su rūkymu susijusius įvykius, kartais pasibaigiančius ir mirtimis. Dažniausia problema tarp jaunimo – elektroninių cigarečių rūkymas. Nors Tauragėje tokių atvejų registruota, regis, nedaug –  32 per devynis šių metų mėnesius, mokiniai pastebi, kad bendraamžiai rūko ir  nevengia to daryti net mokyklų patalpose.
Nuotrauka
ledas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Šaltajam sezonui vis labiau įsibėgėjant dalinamės Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos parengta informacija, kaip saugiai elgtis ant ledo. 
Nuotrauka
pagalba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Tauragės rajono savivaldybė kviečia prisidėti prie humanitarinės pagalbos teikimo Ukrainai. Parama bus renkama gruodžio 2-ąją, 11–18 val., ir gruodžio 3-ąją, 10–16 val. 
Nuotrauka
vaiku linija telefonas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Visoje Lietuvoje, kaip skelbia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, pradėjo veikti nemokama Vaiko teisių linija 8 800 10 800.
Nuotrauka
kaminskis algimantas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-28
Šią savaitę baigėsi dokumentų priėmimas į dviejų mokyklų vadovų konkursus. Atrankos vyks gruodžio pirmosiomis dienomis. Gruodžio paskutinę dieną su mokykla atsisveikins 30 metų Jovarų pagrindinei mokyklai vadovavęs Algimantas Kaminskis. O Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas besibaigiant kadencijai iš pareigų pasitraukė spalio 1-ąją. Abiejuose konkursuose susirungs 7 pretendentai. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-28
Šią savaitę, lapkričio 28 d. – gruodžio 3 d., muitinės pareigūnai skirs ypatingą dėmesį į Lietuvą įvežamų sankcionuojamų prekių patikrai. Kilus įtarimams, kad prekių kilmės arba paskirties šalis nurodyta klaidingai, kroviniai ir juos lydintys dokumentai bus tikrinami itin griežtai.
Nuotrauka
autobusai
Įkelta:
2022-11-28
Kaimyninis Šilutės rajonas, rodos, ranka pasiekiamas, tačiau norėdamas ten nuvažiuoti autobusu kelionėje turi užtrukti 6–7 val. Apie tai papasakojo tauragiškė Birutė, kelis kartus per mėnesį norinti per Šilutę pasiekti Rusnę, ir klausė, gal ketinama atnaujinti keleivinių autobusų maršrutą į šią savivaldybę. 
Nuotrauka
neregiai
Įkelta:
2022-11-27
Lapkričio 22-ąją Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Tauragės filialas vykdė akciją „Draugiška neregiams aplinka“. Ta proga į mūsų miestą atvyko LASS fizinės aplinkos pritaikymo specialistas Vytautas Gentvilas.
Nuotrauka
uzi
Įkelta:
2022-11-26
Darbo neturinčių jaunuolių gretos retėja, tačiau tuo pačiu metu ryškėja kitas svarbus reiškinys. Užimtumo tarnybos duomenimis, tarp nedirbančių jaunuolių net 50,4 proc. neturi jokios kvalifikacijos. Su aukštuoju išsilavinimu yra kas ketvirtas (24 proc.) darbo neturintis jaunuolis.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-11-24
Gydytojų darbas – gydyti ar tramdyti agresyvius ir apsvaigusius pacientus? Girti žmonės neretai patenka į ligoninių priėmimo skyrius, nes krisdami patiria galvos traumų, kaulų lūžių. Kiti randami tiesiog gatvėse ir reikia patikrinti, ar nieko nesusižeidė. Tačiau vietoje to, kad leistų jiems suteikti kvalifikuotą pagalbą, dalis jų daro viską, kad sukeltų kuo daugiau problemų. Apie tokį atvejį Tauragės ligoninėje skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame. 
Nuotrauka
Įkelta:
2022-11-24
Spalio pabaigoje šalies savivaldybių administracijos, Lietuvos savivaldybių asociacija ir Nacionalinių parkų ir saugomų teritorijų direkcijos (NPSTD) gavo Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos (VSTT) raštą dėl privalomo lankytojo bilieto ir renginių derinimo su šiomis institucijomis. Savivaldybės, kuriose saugomų teritorijų ypač gausu, ketina atsižvelgti į VSTT prašymą ir papildyti esamus renginių organizavimo tvarkos aprašus, nustatant lankytojo bilieto privalomumą masinių komercinių renginių organizatoriams.
Nuotrauka
pspc
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Tauragėje, kaip ir visoje Lietuvoje, įsibėgėja Greitosios medicinos pagalbos (GMP) reforma. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) žada, kad ją įgyvendinus gyventojai pagalbos sulauks greičiau, ji bus teikiama kokybiškiau. Tačiau kol kas mažai kas žinoma – nežinia, nei kokią tiksliai teritoriją Tauragės medikai aptarnaus, nei kaip bus sprendžiamos problemos, susijusios su ne visuomet per 15–20 minučių atvykti spėjančiomis brigadomis. Esą tai turėtų paaiškėti tik suformavus GMP tarnybą, kuriai bus patikėta teikti medicinos paslaugas. Tiesa, nors nemažai atsakymų bus pateikta vėliau, Tauragės rajono savivaldybė sprendimą, leidžiantį toliau įgyvendinti reformą, buvo paprašyta priimti dabar.
Nuotrauka
laida
Įkelta:
2022-11-23
Hibridinis karas, propaganda, informacinis karas. Kaip atskirti informaciją nuo dezinformacijos? Ir kokios mūsų laukia informacinės grėsmės viešojoje erdvėje? Ar gebame savarankiškai atsirinkti ir vertinti informaciją? Apie visa tai Tauragės radijo laidų cikle „Kova dėl širdžių ir protų“.
Nuotrauka
daugiabutis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-22
Trečiadienį į posėdį susirinkę Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariai pritarė Tauragės rajono savivaldybės socialinio būsto fondo plėtrai ir leido savivaldybės administracijai  organizuoti dviejų socialinių būstų (3 kambarių) Tauragės mieste pirkimą. Butai bus perkami skelbiamų derybų būdu.
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Europos Parlamentas ir Europos Taryba priėmė direktyvą, kurioje įtvirtino nuostatas dėl deramo minimaliojo atlyginimo nustatymo. Tai galios ir nustatant minimalųjį darbo užmokestį mūsų šalies dirbantiesiems. Tikimasi, kad tai užtikrins tinkamas gyvenimo ir darbo sąlygas.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Šįryt į darbą ar mokyklas skubėję tauragiškiai ne tik mėgavosi sniegu padengta žeme, bet ir turėjo būti itin atidūs – nors pagrindinės gatvės nuvalytos, sniego sankaupų netrūko, šaligatviai labai slidūs, o pačiame miesto centre – Dariaus ir Girėno bei Vytauto gatvių sankryžoje – jau nuo sekmadienio neveikia šviesoforas.
Nuotrauka
langai
Įkelta:
2022-11-19
Lapkričio 19-ąją minint Pasaulinę smurto prieš vaikus prevencijos dieną, vaiko teisių gynėjai kviečia visuomenę nelikti abejingai vaikams ir šeimoms, kurioms reikia pagalbos. Tylėti smurto akivaizdoje – reiškia palikti vaiką problemas spręsti vieną. Tačiau net vienas skambutis gali tapti didžiausia investicija į vaiko ir visos šeimos ateitį. Ryžtis tokiam skambučiui vaiko teisių gynėjai šiemet skatina akcija „Šviesa languose“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-18
Dėl buvusio ar besitęsiančio snygio didžiojoje šalies dalyje, kaip informuoja kelininkai, valstybinės reikšmės kelių dangos slidžios, su šlapio sniego provėžomis, vietomis susiformavęs plikledis.