Kalėdų belaukiant: eglutė, šeimadieniai, koncertai ir traukinukas
Įkelta:
prieš 20 valandų
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Pilies aikštėje šeštadienio vakarą sužibs kalėdinė eglė. Aušros Augustytės nuotrauka

,
Nuotrauka
kaledos
Nuotraukos autorius:
Aušros Augustytės nuotrauka
Aprašymas

Mieste jau pakabintos kai kurios kalėdinės dekoracijos

 

 

 

Artėjant gražiausioms metų šventėms Pilies aikštėje šį vakarą bus įžiebta Kalėdų eglė, tauragiškių ir svečių laukia graži ir prasminga šventė. Visą ikikalėdinį laikotarpį tauragiškiai bus kviečiami į adventinius renginius, o gruodžio viduryje Pilies aikštėje bus galima pasivažinėti traukinuku. 

Eglės įžiebimas ir koncertas

Kalėdinės eglės įžiebimo šventė Pilies aikštėje prasidės gruodžio 3 d., 17 val. Susirinkusiųjų lauks kalėdinė animuota pasaka visai šeimai pilies sienų plyšiuose, atlikėjų Lauros Remeikienės, Irūnos ir Mariaus Jampolskio koncertinės programos.

Vyks šventinė prekyba bendruomenių kalėdiniais gaminiais. Pasak savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjos Šarūnės Stasytienės, išnuomotos trys palapinės, kuriose ir įsikurs bendruomenės. 

– Bus prekiaujama gaminiais tik Kalėdų tema, pavyzdžiui, meduoliais, sausainiais, kalėdiniais nameliais, kad būtų galima pajusti šventinę nuotaiką. Komercinės prekybos nebus, – vardijo savivaldybės atstovė.   

Jau tradiciškai Bažnyčių gatvę papuošė ir kalėdinių eglučių alėja

Sekmadienio akordai

Tris gruodžio sekmadienius tauragiškių ir miesto svečių lauks koncertų ciklas „Sekmadienio akordai“ Švč. Trejybės bažnyčioje. Gruodžio 4 d., 13 val., bažnyčioje koncertuos Klaipėdos brass kvintetas ir vokalinis kvartetas: R. Ultaravižiūtė, B.Ignatavičiūtė, T.Jakas ir V.Kazlauskas. Gruodžio 11 d. tuo pačiu laiku koncertuos Palangos orkestras su programa „Kalėdinės muzikos valanda“, po savaitės, gruodžio 18 d., „Sekmadienio akorduose“ – ansamblis „Chiaroscuro“ su programa „Stebuklai: Marija ir Eucharistija“. 

Pasak Š. Stasytienės, renkant atlikėjus koncertams orientuotasi į advento laikotarpį ir koncerto vietą.  

Šeimadieniai 

Gruodžio 9 d., nuo 17 val., tauragiškiai kviečiami į šeimadienį „Kalėdų stebuklo belaukiant!“ Kartų parke. Kaip pasakojo Š. Stasytienė, šiemet gimė labai graži iniciatyva tankiai apgyvendintame Žalgirių mikrorajone, Kartų parke, įžiebti Kalėdų eglę. Tai bus šeimų ir kartų susibūrimo šventė. 

– Norisi, kad šeimos susirinktų į linksmą vakaronę su eglės įžiebimu. Linksmins animatoriai ir, aišku, aplankys Kalėdų senelis. Smagu, kad taip greit pavyko dovanų gauti eglutę, kuri stovės parko saloje, – vardijo Š. Stasytienė, pridurdama, kad šiemet orientuojamasi į ne pernelyg ilgas pramogas – visgi artėja šaltasis periodas.  

Gruodžio 17 d., 11 val., sumanytas Kalėdinis šeimų bėgimas Pilies aikštėje. Veiks ir mugė. 

– Šis bėgimas – Sporto centro idėja. Tai bus popietė šeimoms pabūti kartu, bėgimas bus simbolinis, ilgų distancijų nebus. Norisi pažadinti Kalėdų laukimo emociją, – vardijo Š. Stasytienė. – Visų šiųmečių renginių tikslas – kad susitiktume, paminėtume, pamatytume, smagiai praleistume laiką su viltimi, kad kiti metai bus dosnūs, bet ne per daug siautulingi. 

Šventinio laikotarpio renginių programoje – ir Lėlių teatro spektaklis B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje gruodžio 21 d., 10 val.

Koncertas ir traukinukas

Po Kalėdų šurmulio tauragiškiai bus pakviesti į priešnaujametinį koncertą gruodžio 28-ąją, 18 val., Tauragės kultūros rūmuose. Jame dalyvaus vietiniai atlikėjai – Tauragės kultūros centro lengvosios muzikos orkestras ir kalėdiniais koncertais garsėjantis Tauragės gospelo choras „Gloria“.  

Ir, ko gero, viena smagiausių atrakcijų dar iki Kalėdų, – galimybė pasivažinėti kalėdiniu traukinuku Pilies aikštėje gruodžio 16–18 dienomis, nuo 15 val. iki 20 val. 

Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-12-01
Iškritus sniegui eismo sąlygos tapo sudėtingesnės. Tačiau kelininkai susitvarko – pagrindinės Tauragės gatvės nuvalomos laiku. Bet tauragiškiai kalba apie kitą problemą – visas valytuvais nuo gatvių nugramdomas sniegas nustumiamas tiesiai ant šaligatvio. Ne ką mažiau pasipiktinimo sukelia ir slidžios miesto žvyruotos gatvės, kurios dabar labiau primena čiuožyklas. Išsamiau apie kaskart kartu su žiema grįžtančias problemas – „Tauragės žinių“ vedamajame. 
Nuotrauka
rukymas
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-01
Šalyje vis dažniau pasigirsta istorijų apie su rūkymu susijusius įvykius, kartais pasibaigiančius ir mirtimis. Dažniausia problema tarp jaunimo – elektroninių cigarečių rūkymas. Nors Tauragėje tokių atvejų registruota, regis, nedaug –  32 per devynis šių metų mėnesius, mokiniai pastebi, kad bendraamžiai rūko ir  nevengia to daryti net mokyklų patalpose.
Nuotrauka
ledas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Šaltajam sezonui vis labiau įsibėgėjant dalinamės Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos parengta informacija, kaip saugiai elgtis ant ledo. 
Nuotrauka
pagalba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Tauragės rajono savivaldybė kviečia prisidėti prie humanitarinės pagalbos teikimo Ukrainai. Parama bus renkama gruodžio 2-ąją, 11–18 val., ir gruodžio 3-ąją, 10–16 val. 
Nuotrauka
vaiku linija telefonas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Visoje Lietuvoje, kaip skelbia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, pradėjo veikti nemokama Vaiko teisių linija 8 800 10 800.
Nuotrauka
kaminskis algimantas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-28
Šią savaitę baigėsi dokumentų priėmimas į dviejų mokyklų vadovų konkursus. Atrankos vyks gruodžio pirmosiomis dienomis. Gruodžio paskutinę dieną su mokykla atsisveikins 30 metų Jovarų pagrindinei mokyklai vadovavęs Algimantas Kaminskis. O Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas besibaigiant kadencijai iš pareigų pasitraukė spalio 1-ąją. Abiejuose konkursuose susirungs 7 pretendentai. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-28
Šią savaitę, lapkričio 28 d. – gruodžio 3 d., muitinės pareigūnai skirs ypatingą dėmesį į Lietuvą įvežamų sankcionuojamų prekių patikrai. Kilus įtarimams, kad prekių kilmės arba paskirties šalis nurodyta klaidingai, kroviniai ir juos lydintys dokumentai bus tikrinami itin griežtai.
Nuotrauka
autobusai
Įkelta:
2022-11-28
Kaimyninis Šilutės rajonas, rodos, ranka pasiekiamas, tačiau norėdamas ten nuvažiuoti autobusu kelionėje turi užtrukti 6–7 val. Apie tai papasakojo tauragiškė Birutė, kelis kartus per mėnesį norinti per Šilutę pasiekti Rusnę, ir klausė, gal ketinama atnaujinti keleivinių autobusų maršrutą į šią savivaldybę. 
Nuotrauka
neregiai
Įkelta:
2022-11-27
Lapkričio 22-ąją Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Tauragės filialas vykdė akciją „Draugiška neregiams aplinka“. Ta proga į mūsų miestą atvyko LASS fizinės aplinkos pritaikymo specialistas Vytautas Gentvilas.
Nuotrauka
uzi
Įkelta:
2022-11-26
Darbo neturinčių jaunuolių gretos retėja, tačiau tuo pačiu metu ryškėja kitas svarbus reiškinys. Užimtumo tarnybos duomenimis, tarp nedirbančių jaunuolių net 50,4 proc. neturi jokios kvalifikacijos. Su aukštuoju išsilavinimu yra kas ketvirtas (24 proc.) darbo neturintis jaunuolis.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-11-24
Gydytojų darbas – gydyti ar tramdyti agresyvius ir apsvaigusius pacientus? Girti žmonės neretai patenka į ligoninių priėmimo skyrius, nes krisdami patiria galvos traumų, kaulų lūžių. Kiti randami tiesiog gatvėse ir reikia patikrinti, ar nieko nesusižeidė. Tačiau vietoje to, kad leistų jiems suteikti kvalifikuotą pagalbą, dalis jų daro viską, kad sukeltų kuo daugiau problemų. Apie tokį atvejį Tauragės ligoninėje skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame. 
Nuotrauka
Įkelta:
2022-11-24
Spalio pabaigoje šalies savivaldybių administracijos, Lietuvos savivaldybių asociacija ir Nacionalinių parkų ir saugomų teritorijų direkcijos (NPSTD) gavo Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos (VSTT) raštą dėl privalomo lankytojo bilieto ir renginių derinimo su šiomis institucijomis. Savivaldybės, kuriose saugomų teritorijų ypač gausu, ketina atsižvelgti į VSTT prašymą ir papildyti esamus renginių organizavimo tvarkos aprašus, nustatant lankytojo bilieto privalomumą masinių komercinių renginių organizatoriams.
Nuotrauka
pspc
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Tauragėje, kaip ir visoje Lietuvoje, įsibėgėja Greitosios medicinos pagalbos (GMP) reforma. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) žada, kad ją įgyvendinus gyventojai pagalbos sulauks greičiau, ji bus teikiama kokybiškiau. Tačiau kol kas mažai kas žinoma – nežinia, nei kokią tiksliai teritoriją Tauragės medikai aptarnaus, nei kaip bus sprendžiamos problemos, susijusios su ne visuomet per 15–20 minučių atvykti spėjančiomis brigadomis. Esą tai turėtų paaiškėti tik suformavus GMP tarnybą, kuriai bus patikėta teikti medicinos paslaugas. Tiesa, nors nemažai atsakymų bus pateikta vėliau, Tauragės rajono savivaldybė sprendimą, leidžiantį toliau įgyvendinti reformą, buvo paprašyta priimti dabar.
Nuotrauka
laida
Įkelta:
2022-11-23
Hibridinis karas, propaganda, informacinis karas. Kaip atskirti informaciją nuo dezinformacijos? Ir kokios mūsų laukia informacinės grėsmės viešojoje erdvėje? Ar gebame savarankiškai atsirinkti ir vertinti informaciją? Apie visa tai Tauragės radijo laidų cikle „Kova dėl širdžių ir protų“.
Nuotrauka
daugiabutis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-22
Trečiadienį į posėdį susirinkę Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariai pritarė Tauragės rajono savivaldybės socialinio būsto fondo plėtrai ir leido savivaldybės administracijai  organizuoti dviejų socialinių būstų (3 kambarių) Tauragės mieste pirkimą. Butai bus perkami skelbiamų derybų būdu.
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Europos Parlamentas ir Europos Taryba priėmė direktyvą, kurioje įtvirtino nuostatas dėl deramo minimaliojo atlyginimo nustatymo. Tai galios ir nustatant minimalųjį darbo užmokestį mūsų šalies dirbantiesiems. Tikimasi, kad tai užtikrins tinkamas gyvenimo ir darbo sąlygas.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Šįryt į darbą ar mokyklas skubėję tauragiškiai ne tik mėgavosi sniegu padengta žeme, bet ir turėjo būti itin atidūs – nors pagrindinės gatvės nuvalytos, sniego sankaupų netrūko, šaligatviai labai slidūs, o pačiame miesto centre – Dariaus ir Girėno bei Vytauto gatvių sankryžoje – jau nuo sekmadienio neveikia šviesoforas.
Nuotrauka
lauksargiai
Įkelta:
2022-11-21
Tauragės savivaldybės taryboje trečiadienį pritarta savivaldybės bendradarbiavimo su Pabėgėlių priėmimo centru sutarties sudarymui. Nors visi politikai išreiškė pritarimą tokio centro įkūrimui, opozicija piktinosi, kad net tarybos nariai apie pasitraukusiųjų nuo karo apgyvendinimui reikalingus vežamus daiktus į Lauksargius sužinojo tik iš žiniasklaidos.
Nuotrauka
langai
Įkelta:
2022-11-19
Lapkričio 19-ąją minint Pasaulinę smurto prieš vaikus prevencijos dieną, vaiko teisių gynėjai kviečia visuomenę nelikti abejingai vaikams ir šeimoms, kurioms reikia pagalbos. Tylėti smurto akivaizdoje – reiškia palikti vaiką problemas spręsti vieną. Tačiau net vienas skambutis gali tapti didžiausia investicija į vaiko ir visos šeimos ateitį. Ryžtis tokiam skambučiui vaiko teisių gynėjai šiemet skatina akcija „Šviesa languose“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-18
Dėl buvusio ar besitęsiančio snygio didžiojoje šalies dalyje, kaip informuoja kelininkai, valstybinės reikšmės kelių dangos slidžios, su šlapio sniego provėžomis, vietomis susiformavęs plikledis.