Nepritarta, kad Liutauras Indriuška būtų skiriamas laikinuoju ligoninės vadovu
Įkelta:
2022-09-02
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Ligoninės vadovo Liutauro Indriuškos kadencija baigiasi rugsėjo 4-ąją. Reginos Vaičaitienės nuotrauka

 

Trečiadienį rajono politikai svarstė sprendimą įgalioti savivaldybės tarybos paskirtą asmenį atstovauti VšĮ Tauragės ligoninei visuotiniame dalininkų susirinkime. Kaip žinia, ligoninės dalininkė yra ir savivaldybės taryba, ir valstybė. Įgaliotas asmuo turėjo būti įpareigotas pritarti dabartinio vadovo Liutauro Indriuškos skyrimui laikinuoju vadovu, nes rugsėjo 4-ąją baigiasi jo kadencija. Po ilgų diskusijų sprendimas nepriimtas. 

Trys pavedimai 

Savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė bendrajame komitetų posėdyje pirmadienį pristatė sprendimo projektą dėl įgaliojimų suteikimo balsuoti viešosios įstaigos Tauragės ligoninės visuotiniame dalininkų susirinkime esmę – įgalioti savivaldybės tarybos paskirtą asmenį atstovauti visuotiniame dalininkų susirinkime ir įpareigoti atstovą balsuoti trimis klausimais. Pirmasis – pritarti dėl Liutauro Indriuškos paskyrimo nuo rugsėjo 5 d. laikinai eiti viešosios įstaigos Tauragės ligoninės direktoriaus pareigas, iki bus paskirtas konkursą laimėjęs asmuo, ir jo darbo užmokesčio nustatymui. Kitas klausimas – pritarti Tauragės ligoninės direktoriaus pareiginės instrukcijos projektui. Trečiasis įgaliojimas – pritarti viešo konkurso ligoninės vadovo pareigoms eiti organizavimo nuostatų projektui. Kaip teigiama aiškinamajame rašte, kadangi savininko teises ir pareigas iki valstybės tapimo Tauragės ligoninės dalininke įgyvendino Tauragės rajono savivaldybė, o VšĮ Tauragės ligoninės direktoriaus pareigybės aprašymas patvirtintas Tauragės rajono savivaldybės mero potvarkiu, reikalinga patvirtinti direktoriaus pareigybės aprašymą, o taip pat ir viešo konkurso VšĮ Tauragės ligoninės vadovo pareigoms eiti organizavimo nuostatus visuotiniame dalininkų susirinkime. Pareigybės aprašymas ir viešo konkurso VšĮ Tauragės ligoninės vadovo pareigoms eiti organizavimo nuostatai parengti vadovaujantis atnaujintais viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatais, kvalifikaciniais reikalavimais bei direktoriaus funkcijomis, nustatytomis VšĮ Tauragės ligoninės įstatuose. 

Siūlė pavaduotoją 

Tarybos narys Vaclovas Karbauskis komitetų posėdyje klausė, kodėl pasibaigus dabartinio direktoriaus darbo sutarčiai laikinuoju vadovu nepaskiriamas jo pavaduotojas Danas Masiulionis. 

– Vadovas geriausiai žino situaciją, kad vyktų darbų ir veiklų tęstinumas, siūlomas šis asmuo, – teigė sprendimo projektą rengusi Juridinio ir personalo skyriaus specialistė Aušra Noreikienė, pridūrusi, kad nuo rugsėjo 2-osios pavaduotojas atostogaus. 

Pasak  R. Stasytienės, naujai patvirtintuose Tauragės ligoninės dalininkų įstatuose numatyta, kad visuotinis dalininkų susirinkimas sprendžia, kas eis direktoriaus pareigas jam nesant. Pareigos automatiškai nėra perleidžiamos pavaduotojui medicinai. Tai visuotinio dalininkų susirinkimo kompetencijos klausimas. 

– Ligoninės pavaduotojas yra medicinai, bet ne projektams. Viceministrė pasisakė, kad šiuo metu vykstantis Geriatrijos skyriaus įveiklinimas ir kiti projektai turi būti tęsiami. Nežinome, per kiek laiko įvyks konkursas, turime metus laiko. Tikėtina, kad artimiausiu metu skelbsime konkursą, bet jo trukmė priklausys ir nuo ministerijos atstovų laiko, nes komisija turi būti sudaryta lygiomis dalimis iš ministerijos ir savivaldybės atstovų. Tad ministerija pritaria, kad būtų paskirtas laikinasis vadovas, nes kitu atveju, jei pavaduotojas suserga ar negali vadovauti, struktūra blogai veikia, – komitetų posėdyje aiškino administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė. 

– Bet vykstant reformai būtų labai sudėtinga skelbti konkursą vadovui, kai neaišku, kas bus dalininkai. Neskelbėme konkurso iki kadencijos pabaigos likus keliems mėnesiams, nes buvo sprendžiamas dalininkų klausimas, dėl to dabar yra reikalingas šitas sprendimas, kad galėtume viską daryti taip, kad būtų logiška visų asmenų atžvilgiu, – paaiškino rajono meras.  

Tarybos posėdyje trečiadienį tarybos opozicija pasiūlė laikinuoju ligoninės vadovu skirti pavaduotoją Daną Masiulionį. Balsuodami tarybos nariai šiam siūlymui nepritarė.  

Konkursą sutrukdė reforma

Meras Dovydas Kaminskas paaiškino, kad ligoninės vadovo konkursas turėjo būti paskelbtas keli mėnesiai iki kadencijos pabaigos, kaip yra daroma, pavyzdžiui, su mokyklų, įstaigų vadovų konkursais, kurie skelbiami prieš pusę metų iki kadencijos pabaigos. 

– Bet vykstant reformai būtų labai sudėtinga skelbti konkursą vadovui, kai neaišku, kas bus dalininkai. Neskelbėme konkurso iki kadencijos pabaigos likus keliems mėnesiams, nes buvo sprendžiamas dalininkų klausimas, dėl to dabar yra reikalingas šitas sprendimas, kad galėtume viską daryti taip, kad būtų logiška visų asmenų atžvilgiu, – paaiškino rajono meras.  

Pasak R. Stasytienės, ligoninės vadovo konkursą organizuoja visuotinis dalininkų susirinkimas, tad patvirtinus jo naujus įstatus nedelsiant organizuojamas ir vadovo konkursas. 

– Tai nauja forma bendradarbiauti su ministerija, vadovo konkurso nuostatai parengti pagal pavyzdinius nuostatus. Jei taisome, tai prieš tvirtindami taryboje turime derinti su ministerija, – aiškino G. Rakauskienė.   

Pasak administracijos direktorės G. Rakauskienės, tarybos įgaliotos atstovauti savivaldybei dalininkų susirinkime, nuostatai derinti su ministerijos atstovais. 

Tarybos narei Ritai Grigalienei pasirodė nesuprantama, kodėl vadovo konkurso nuostatuose įrašytas reikalavimas pretendentui pateikti esė nurodyta tema. Pasak politikės, vienas vertintojas esė gali įvertinti 5 balais, kitas – dešimčia. 

– Tai nauja forma bendradarbiauti su ministerija, vadovo konkurso nuostatai parengti pagal pavyzdinius nuostatus. Jei taisome, tai prieš tvirtindami taryboje turime derinti su ministerija, – aiškino G. Rakauskienė.  

Atlyginimas – beveik 9 tūkst. eurų

L. Indriuškai pasibaigus terminuotai darbo sutarčiai pagal Darbo kodeksą bus išmokėta vidutinė vieno mėnesio darbo užmokesčio išeitinė. Opozicijos atstovei Efremai Bitinienei pasiteiravus, ar tikrai nesuklysta viešai nurodant ligoninės vadovo atlyginimą, kuris siekia 8873 eurus prieš moksčius , o kitų darbuotojų atlyginimai kur kas mažesni, savivaldybės gydytoja paaiškino, kad vadovo atlyginimas apskaičiuojamas pagal sveikatos priežiūros įstaigų įstatyme nustatytą formulę. Numatyta, ir nuo ko priklauso vadovo atlyginimas – nuo vidutinio gydytojų, slaugytojų darbo užmokesčio, darbuotojų skaičiaus. 15 proc. kintamoji darbo užmokesčio dalis irgi apskaičiuota pagal įstatymą. 

– Meras nenustato atlyginimo, nustato ministerija, o man  belieka tik pasirašyti, – teigė meras D. Kaminskas.  

„Valstietis“ Kęstutis Balašaitis sakė sutinkąs, kad vadovui priklauso išeitinė, bet suabejojo sprendimu, kaip atleistas, gavęs išeitinę vadovas vėl paskiriamas laikinuoju. 

Iš septyniolikos posėdyje balsavusių politikų visam sprendimui nepritarė 5 (socialdemokratų frakcijos atstovai), 4 nebalsavo („valstiečiai“ ir „nepartiniai“). 8 liberalų ir konservatorių balsų nepakako, kad sprendimas būtų priimtas. 

Prie klausimo svarstymo bus sugrįžta rugsėjo 6-ąją – rajono meras šaukia neeilinį savivaldybės tarybos posėdį. 

 

Nuotrauka
tesimas
www.karjerastau.lt nuotrauka
Įkelta:
prieš 3 valandas
Teisininko profesija itin populiari, šią studijų kryptį kelintus kelerius metus iš eilės absolventai renkasi noriai. Kaip vyksta darbas teisme ir kaip tampama teisėju Tauragės Mažvydo progimnazijos aštuntokai balandžio 9 d. sužinojo lankydamiesi Tauragės  miesto apylinkės teisme.
Nuotrauka
rinkimai balsavimas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Artėjant Respublikos Prezidento rinkimams, Referendumui dėl pilietybės išsaugojimo, rinkimams į Europos Parlamentą bei Seimo rinkimams, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) inicijuoja pilietinę akciją „Aš Balsuosiu" ir kviečia rinkėjus įsitraukti ir parodyti apsisprendimą dalyvauti artėjančiuose rinkimuose.
Nuotrauka
caritas
Renaldas Malychas nuotraukos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ Tauragėje veikia jau pusantrų metų. Net iki trijų darbuotojų išaugęs skyrius kartu su vietinių savanorių pagalba nuveikia didelius ir svarbius darbus – maistu remia beveik 3 tūkst. nepasiturinčių Tauragės rajono gyventojų, per mėnesį vien iš prekybos centrų nuo išmetimo išgelbėja virš 5 tonų gero maisto, o socialinėje valgykloje karštą valgį iš „Maisto banko“ komandos rankų gauna daugiau nei 100 skurdžiausiai gyvenančių tauragiškių. 
Nuotrauka
paeliai
Įkelta:
2024-04-15
Nuo šiandien, balandžio 15 d., ūkininkai gali elektroniniu būdu įbraižyti deklaruojamų laukų ribas Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje (PPIS) ir pradėti pildyti žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo paraiškas, kurias patvirtinti bus galima iškart, kai tik bus gautas oficialus Europos Komisijos patvirtinimas dėl Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano keitimų.
Nuotrauka
Miskasodis
Įkelta:
2024-04-15
Valstybinių miškų urėdija, Aplinkos ministerija ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras kviečia į Nacionalinį miškasodį „Kad giria žaliuotų“ – kelių dešimčių metų tradicija tapusią medžių sodinimo šventę, suburiančią visus – suaugusius, vaikus, bendruomenes, įmones ir organizacijas. Šiais metais miškasodis kviečia švęsti Lietuvos dainų šventės šimtmetį ir pasodinti medžius 100-e Lietuvos girių
Nuotrauka
Tarp egz
Įkelta:
2024-04-12
Šių metų tarpinių patikrinimų sesija bus laikoma pilotine, vienuoliktokų šiemet pasiekti rezultatai bus neprivalomi ir tik jų pačių pageidavimu galės būti įskaityti į galutinį valstybinio brandos egzamino vertinimą. Likusieji trys tarpiniai vyks – į juos galės ateiti norintieji mokiniai. Apie tai šiandien pranešė švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.
Nuotrauka
Defibliristorius
Įkelta:
2024-04-11
Siekiant užtikrinti, kad kritinių sveikatos sutrikimų atvejais kaip galima greičiau ir kokybiškiau būtų suteikiama pirmoji medicinos pagalba, Tauragės rajono savivaldybė įsigijo 16 automatinių defibriliatorių, kurie įrengti ugdymo įstaigose.
Nuotrauka
Namai
Tauragės rajono savivaldybės nuotraukos
Įkelta:
2024-04-11
Vakar atidaryti bendruomeniniai vaikų globos namai, esantys Veterinarijos g. 10. Čia vaikams sukurta gyvenimui šeimoje artima aplinka – jie turi savo kambarius, kuriuose gyvena po du vaikus. Artimesniam bendravimui naujųjų namų gyventojai gali susirinkti į svetainę kurioje yra televizorius, minkštasuoliai, laisvalaikiui skirti žaidimai.
Nuotrauka
smurtas
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-10
Nacionalinis informacijos apie seksualinį smurtą centras kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija balandžio mėnesį skelbia seksualinio smurto prevencijos mėnesiu, kurio metu siekiama atkreipti dėmesį į seksualinio pobūdžio nusikaltimus ir kviečiama nebijoti kreiptis pagalbos. 77 proc. Lietuvos gyventojų yra patyrę seksualinį priekabiavimą. Seksualinę prievartą be išžaginimo išgyveno beveik kas antras Lietuvos gyventojas, rodo 2023 m. atliktas tyrimas.* Deja, tai vis dar yra latentiniai nusikaltimai, apie kuriuos neretai nutylima dėl baimės, gėdos, streso, stigmos ir aukų kaltinimo. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-09
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) balandžio 9 d. priėmė sprendimus registruoti likusius 5 kandidatus dalyvauti gegužę vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose. Antradienį sprendimai priimti dėl Giedrimo Jeglinsko, Andriaus Mazuronio, Eduardo Vaitkaus, Igno Vėgėlės ir Remigijaus Žemaitaičio. Jie visi įregistruoti kandidatais šiuose rinkimuose.
Nuotrauka
pratybos
Įkelta:
2024-04-09
Balandžio 11–12 d. Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų bataliono (toliau – LDKK PB) padaliniai vykdys orientacinį žygį Tauragės ir Jurbarko savivaldybėms priklausančiose teritorijose.
Nuotrauka
dega
Įkelta:
2024-04-05
Įsivyraujant sausiems ir šiltiems orams, daugėja iškvietimų į gaisrus atvirose teritorijose, kuriose dega sausa pernykštė žolė, miško paklotė.  Siekiant sumažinti jų kiekį, buvo vykdoma gaisrų prevencijos akcija „Nedegink žolės“.
Nuotrauka
skaudvile
Įkelta:
2024-04-05
Balandžio 4 d. vyko respublikinis seminaras “Atnaujinto ugdymo turinio praktiniai aspektai, patirtys ir sėkmės“. Susitikimo pradžioje visus pasveikino centro direktorius Rolandas Beišys, pakvietė pedagogus atsakingai pažvelgti į aktualias temas ir pasisemti kuo daugiau žinių bei praktinės patirties dirbant su mokiniais.
Nuotrauka
nzt
Įkelta:
2024-04-02
Siekdama padidinti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) paslaugų prieinamumą, nuo 2024 m. balandžio 2 d. NŽT atnaujina asmenų aptarnavimą rajonuose, buvusiose NŽT patalpose. Gyventojai gyvai bus priimami kiekvieną antradienį 46-iuose padaliniuose.
Nuotrauka
siuksles
Įkelta:
2024-04-02
Informuojame, kad 2024 metų balandžio 6, 13, 20; gegužės 4, 11, 18; rugsėjo 7, 14, 21; spalio 5, 12, 19 dienomis, UAB „Ekonovus“ Tauragės rajono savivaldybės seniūnijose vykdys didžiųjų atliekų (seni baldai, čiužiniai, kilimai, langų rėmai, durys, dviračiai, vežimėliai) buityje susidarančių pavojingų atliekų (t. y., baterijos, akumuliatoriai, buitinės chemijos produktų, dažų, lakų, skiediklių atliekos, cheminėmis medžiagomis užteršta pakuotė, tepalų filtrai, panaudoti tepalai ir kitos naftos produktų atliekos, dienos šviesos lempos ir kitos atliekos, kuriose yra gyvsidabrio) bei elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimą apvažiavimo būdu.
Nuotrauka
tesimas
Įkelta:
2024-03-28
Artėjant Šv. Velykoms Tauragės apylinkės teismo kolektyvas prisijungė prie Tauragės Carito  2024 m. kovo 14 d. – 2024 m. kovo 22 d. organizuotos iniciatyvos „Pasidalinimo krepšelis“. Akcijos metu darbuotojai dalinosi ilgo galiojimo maisto produktais su vargstančiais. Nepamiršti buvo ir mažieji. Pasirūpinta, kad ir jie pajustų saldesnį Šv. Velykų stalą bei galėtų pasmaližiauti saldumynais.
Nuotrauka
rotary
Linos Buchlickajos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-26
Šeštadienį, Tauragėje vyko vienas svarbiausių Rotary Lithuania D1462 Apygardos renginių - Asamblėja ir Išrinktųjų prezidentų bei jų komandų mokymai. Jų tikslas uždegti, motyvuoti bendruomenę drauge kurti prasmingus pokyčius ir visapusiškai augti!