Lietuvos krepšinio šimtmetis: pagerbta gausi Tauragės bendruomenė
Įkelta:
2022-06-18
Nuotrauka
krepsinis100
Aprašymas

LKF padėkos tauragiškiams įteiktos už nuopelnus puoselėjant krepšinį 

Raimondos Alysienės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
krepšinis
Aprašymas

Šventės akimirkos 

Autorės nuotraukos

 

Krepšinis – tai sporto šaka, kuri Lietuvai padovanojo daug išskirtinių akimirkų, ir nė viena kita sporto šaka neatnešė tiek džiaugsmo, kiek krepšinis. Neatsitiktinai krepšinis vadinamas antrąja Lietuvos religija. Šiomis mintimis trečiadienį kultūros rūmuose prasidėjo šventė, skirta Lietuvos krepšinio šimtmečiui paminėti ir pagerbti krašto krepšinio atstovus. Gausiai susirinkusi Tauragės krepšinio bendruomenė vos tilpo salėje – ir visi jie neatsiejama šios sporto šakos dalis – legendiniai mūsų krašto krepšininkai, treneriai, rėmėjai, jaunųjų žaidėjų artimieji. Ir visus juos drąsiai galima vadinti krepšinio ligoniai.   

Palinkėjo Tauragei arenos 

Kaip ir prieš kiekvienas varžybas, taip ir šventėje, pirmiausia nuskambėjo Lietuvos himnas, atliekamas jaunosios atlikėjos Viltės Kirstukaitės.  

Krepšinio bendruomenę pirmasis pasveikino rajono meras Dovydas Kaminskas.

– Mintis apie krepšinį pirmiausia prasideda nuo žodžio „kova“. Prieš 100 metų lietuviai pradėjo kovą krepšinio aikštelėje, kova reiškia žymiai daugiau nei tik krepšinį, tik pergales, taškus. Tai mūsų kovos prieš neteisybę dalis, kovos už laisvę, už mūsų tautą simbolis. Lietuvai krepšinis – mūsų filosofijos dalis. Prasminga 100-metį minėti Tauragėje su žmonėmis, kurie Tauragės krepšiniui padarė daug, tikiu padarė tiek, kiek galėjo savo laiku ir daro kiek gali šiandien. Kalbėdami su dabartine krepšinio bendruomene, keliam klausimą, ar darome pakankamai? Greičiausiai ne. Šiandien norėtųsi ne tik švęsti, bet dar daugiau susitelkti kiekvienam iš mūsų. Kalbant apie ateitį neprarandu optimizmo ir tikiu, kad užauginsime dar didesnių talentų. Ir dar reikia naujos arenos. To visiems ir palinkėsiu, – kalbėjo rajono meras. 

– Lietuviai yra krepšinio ligoniai, jie suserga ir serga visą gyvenimą. Visi turime krepšinio genų, kurie perduodami vaikams, anūkams. Linkiu treneriams, rėmėjams, merui gerų emocijų ir sirkite krepšiniu visą gyvenimą, – kalbėjo V. Gedvilas. 

Lietuviai – krepšinio ligoniai 

Kartu su meru į sceną pakviestas ir garbingas šventės svečias – 1997 m. Europos moterų krepšinio čempionato Lietuvos moterų rinktinės, parvežusios į nepriklausomą Lietuvą pirmuosius aukso medalius, tuometinis treneris, Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Vydas Gedvilas. 

– Šie metai ypatingi, švenčiame Lietuvos krepšinio 100-metį. Istorijoje 100 metų yra nedaug, bet Lietuvos krepšinis pasiekė labai daug. Kalbėdamas apie istoriją visada noriu išskirti tris laikotarpius. Pirmasis – prieškarinis neilgas aštuonerių metų laikotarpis, iškovoti du aukso medaliai Europos čempionatuose, vienas sidabro medalis. Kitas – labai ilgas sovietinis laikotarpis, mūsų krepšininkai su sovietų sąjungos rinktinėmis pasiekė įvairių spalvų medalių. Ir svarbiausias – nepriklausomos Lietuvos laikotarpis, nuo 1990 m. į Lietuvą pradėjome vežti labai svarbias pergales, pradedant 1992 m.  olimpinėmis žaidynėmis barselonoje (Lietuvos rinktinė iškovojo bronzos medalius – aut. past.), vertinu ir 1997 m. moterų pergalę, – kalbėjo V. Gedvilas. – Regionai švenčia šią garbingą sukaktį, pagerbiame tuos žmones, kurie prisidėjo prie krepšinio kūrimo, prisideda ir dar prisidės. 

Federacijos prezidentas pasidžiaugė, kad Tauragė turi tiek daug krepšinio entuziastų, trenerių. O tiek apdovanojimų esą net nebuvo kitose šventėse.  

– Lietuviai yra krepšinio ligoniai, jie suserga ir serga visą gyvenimą. Visi turime krepšinio genų, kurie perduodami vaikams, anūkams. Linkiu treneriams, rėmėjams, merui gerų emocijų ir sirkite krepšiniu visą gyvenimą, – kalbėjo V. Gedvilas. 

Nuotrauka
krepšinis

Krepšinio federacijos padėkos

Krepšinio federacijos prezidentas V. Gedvilas įteikė išskirtines LKF padėkas už ryškų pėdsaką rajono, o kartu ir šalies krepšinio istorijoje. Išskirtinė padėka įteikta krepšinio treneriui, reprezentacinės miesto komandos vadovui, įvairių krepšinio renginių organizatoriui, rėmėjui, krepšinio žaidimo iniciatoriui Tauragės mieste ir rajone, „Bremenos“ komandos įkūrėjui Sigitui Mičiuliui. 

Padėką atsiėmė ir Ovidijus Ežerskis – Tauragės krepšinio mokyklos įkūrėjas ir vadovas, vaikų, jaunimo krepšinio treneris, reprezentacinės miesto krepšinio komandos treneris, žaidėjas, įvairių sporto renginių, krepšinio švenčių organizatorius.

Padėka skirta ir šventėje nedalyvavusiam Gediminui Sakalauskui – Tauragės sporto centro vadovui, vaikų, jaunimo krepšinio treneriui, reprezentacinės miesto krepšinio komandos treneriui, žaidėjui, įvairių sporto renginių, krepšinio švenčių organizatoriui. 

Federacijos padėka skirta ir Edvardui Žemguliui – vaikų, jaunimo krepšinio treneriu, reprezentacinės miesto krepšinio komandos treneriui ir žaidėjui.  

Apdovanojimą atsiėmė ir vaikų krepšinio treneris, reprezentacinės miesto krepšinio komandos žaidėjas, krepšinio renginių organizatorius Tadas Rapolavičius. 

Padėka skirta ir Romui Muzikevičiui – vaikų, jaunimo krepšinio ir reprezentacinės miesto krepšinio komandos treneriui. Ričardas Paulauskas ir Viktoras Šaulys pagerbti kaip vaikų, jaunimo krepšinio treneriai kaimo vietovėse. 

Tarp garbingų vyrų į gretą stojo ir Laima Bučnienė – reprezentacinės miesto krepšinio komandos prezidentė, vadovė ir pagrindinė rėmėja.

– Su Lietuvos krepšininkais buvau dvejose olimpinėse žaidynėse, trijose pasaulio pirmenybėse, o su Tauragės krepšinio komanda dalyvavome aštuoniuose Europos ir trijuose pasaulio čempionatuose iš eilės. Dalyvavimas šiuose čempionatuose yra ne tik galimybė atstovauti Lietuvai, Tauragei, bet ir unikali galimybė matyti, kaip atskirų valstybių žmonės gerbia Lietuvą už aukšto lygio krepšinį, –  pasakojo S. Mičiulis. 

Pagerbta gausi krepšinio bendruomenė 

Šventėje pagerbta ir Tauragės krepšinio veteranų komandas, kuri dalyvavo iš eilės trijuose pasaulio ir aštuoniuose Europos čempionatuose, jos žaidėjai: Sigitas Mičiulis, Gintautas Sabeckas, Juozas Jankevičius, Povilas Niparavičius, Egidijus Katauskas, Romas Petrikevičius, Antanas Žygaitis, Jaunius Šetkus, Romas Muzikevičius, Juozas Kniukšta, Gediminas Sakalauskas, Sigitas Birutis, Alvydas Paškevičius, Gintaras Kravčenka, Raimondas Mikalkinas, Petras Ruika, Artūras Maželis, Romas Stasytis, Anatolijus Čiupkovas. 

Padėkos įteiktos ir reprezentacinių komandų žaidėjams, gimusiems 1997 m. ir 1999 m., atstovavusiems mūsų rajonui Tauragės krepšinio klube, Tauragės „Tauragė“ ir jaunimo komandose, bei jų treneriams O.Ežerskiu, E. Žemguliui, G. Sakalauskui. 

Pagerbti ir treneriai Vilius Klumbys, Gintautas Kybartas, Gvidas Galinauskas, Ridas Jogėla, Raimondas Ramanauskas, Karolis Lendzevičius, Šarūnas Zablockis, naujasis „Tauragės“ komandos treneris Stefan Hendriks. Šventėje dalyvavusiems treneriams padėkas teikė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas. 

Be dėmesio ir padėkų neliko ir tie, kurie būna šalia aikštelės, kurių darbas dažnai nematomas, tačiau be jų krepšinio nebūna. Tai komandų vadovai Aivaras Skarbalius, Robertas Piečia, Rolandas Peldžius; rėmėjai – Tauragės rajono savivaldybė, Virginijus Jokubauskas, Justas Bučnys, Vytautas Gedminas, Tadas Alijošius, Šarūnas Mičiulis, Laurynas Jarutis, Kęstas Andriulis, Kęstutis Unguvaitis, teisėjai – Justas Katauskas, Justinas Petrauskas, Akvilinas Kvederis.

Padėkota ir visuomet šalia krepšinio aikštelės esantiems Linui Janušoniui, Sandrai Bagdonienei ir Tomui Marcinkevičiui, Vidui Bičkui, Rūtai Karmazinaitei.

Ant scenos padėkų lipo atsiimti ir įvairaus amžiaus jaunieji krepšininkai ir krepšininkės. 

Muzikinius numerius šventės dalyviam dovanojo V. Kirstukaitė, Meidė Šlamaitė ir jaunimo grupė MOXIE. 

Nuotrauka
krepšinis

Kolekcijoje – 300 marškinėlių 

Ne kartą ant scenos padėkos atsiimti lipęs Linas Janušonis, kalbintas po šventės, sakė, kad  krepšinis jį lydi nuo pat vaikystės. 

– Su treneriu Gediminu Sakalausku daug metų atstovavau Tauragei žaisdamas Lietuvos čempionatuose savo amžiaus grupėje, po to dar ir reprezentacinėje, tuo metu Tauragės „Bremenos“ komandoje žaidžiau. O šiuo metu krepšinis niekur nedingo iš mano gyvenimo, aktyviai sportuoju Tauragės mėgėjų lygoje ir kantriai laukiu, kada galėsiu pereiti į veteranų lygį, – šmaikštavo krepšinio entuziastas. 

O didžiausias L. Janušonio hobis – krepšinio marškinėlių kolekcija, kuri yra viena didžiausių Lietuvoje. Sportininkas skaičiuoja, kad kolekcijoje, kurios dalis puošė šventę, jau turi sukaupęs apie 300 marškinėlių. 

Laukia Europos čempionatas

Šventėje Tauragės krepšinio tėvu pavadintas Sigitas Mičiulis paklaustas, ką jo gyvenime reiškia krepšinis, teigė, kad vienareikšmiškai pasakyti ne taip ir lengva. 

– Krepšinis mano gyvenime suteikė labai daug malonių akimirkų. Mokydamasis vidurinėje mokykloje pamačiau Lietuvą, sportuodamas ir stebėdamas varžybas sutikau labai daug nuostabių žmonių, patyriau labai daug gerų emocijų, nes gyvenimas pilnas problemų, nesantaikos, piktumo, – vardijo pašnekovas.  

Krepšinis, pasak S, Mičiulio, suvienija žmones bendro tikslo siekimui, aikštelėje nekalbama apie politiką, problemas, kurių kažkas neišsprendžia. 

Kitą savaitę S. Mičiulis su veteranų komanda išvyksta į Europos veteranų čempionatą.

– Su Lietuvos krepšininkais buvau dvejose olimpinėse žaidynėse, trijose pasaulio pirmenybėse, o su Tauragės krepšinio komanda dalyvavome aštuoniuose Europos ir trijuose pasaulio čempionatuose iš eilės. Dalyvavimas šiuose čempionatuose yra ne tik galimybė atstovauti Lietuvai, Tauragei, bet ir unikali galimybė matyti, kaip atskirų valstybių žmonės gerbia Lietuvą už aukšto lygio krepšinį, –  pasakojo S. Mičiulis. 

Krepšinis – visas gyvenimas 

Vieno krepšinio šventės organizatorių, krepšinio trenerio, krepšinio mokyklos vadovo  Ovidijaus Ežerskio, kaip pats sako, visas gyvenimas susijęs su krepšiniu.  

– Nuo  šešerių metų esu neatsiejamas nuo krepšinio. Sportavau asmeniškai, būrelius lankiau, tai Sigito Mičiulio nuopelnas, kad krepšinis yra visas mano gyvenimas, – jau po šventės teigė O. Ežerskis.   

Nuotrauka
krepšinis
Nuotrauka
malkos
Įkelta:
prieš 11 valandų
Prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo, šildymo sezonas – vis artyn. Tačiau vos pagalvojus apie jį dažną ima siaubas: gyventi šiltai ir pigiai, ko gero, nebepavyks niekam: sparčiai brangsta malkos ir kitoks biokuras, nuosavus namus besišildantiems elektra naujienos irgi nekokios, kadangi elektros kainos taip pat kopia į viršų. Nėra kuo džiaugtis ir besišildantiems centralizuotai: Tauragės šilumos tinklų direktoriaus Audriaus Arcišausko prognozės – niūrios.
Nuotrauka
ukis
Įkelta:
prieš 1 dieną
Jaunai  26-erių Roko ir 25-erių Ingridos Macaičių šeimai, gyvenančiai ir ūkininkaujančiai  Skaudvilės seniūnijos Giržadų kaime, kaimas ir ūkio darbai nesvetimi – abiejų tėvai ūkininkai. Darbo jie nebijo – sunkus šeimos darbas apdovanojimuose „Metų ūkis“ įvertintas  jau antrą kartą, šįkart jie pripažinti geriausiais.
Nuotrauka
miskasodis
Įkelta:
2022-08-12
Dideliais žingsniais vienu švariausių ir tvariausių regionų siekianti tapti Tauragė imasi dar vienos iniciatyvos – kartu su VšĮ „Myliu mišką“ ruošiasi pasodinti mišką ten, kur šiandien plyti pieva. Kad tikslas būtų įgyvendintas, prie iniciatyvos kviečiami prisidėti visi rajono gyventojai: jau šiandien tai padaryti galima įsigijus sodinukų, kuriuos spalio mėn. bus siūloma sodinti kartu.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-08-11
Po nelaimės Panevėžyje, kai įvyko „Ekrano“ užtvankos avarija ir lūžo užtvankos šliuzas, aiškėja, kodėl įvyko nelaimė, – paseno metalas. Įvykis atvėrė seniai žiojinčią žaizdą – nemaža dalis užtvankų Lietuvoje neprižiūrimos arba pernelyg pasenusios. Kaip sako iš Tauragės kilęs hidrologas Kęstutis Šetkus, kai kurioms užtvankoms nebeatliekant funkcijų reikėtų pagalvoti apie jų demontavimą. Jis mano, kad diskusiją dėl demontavimo vertėtų pradėti ir dėl Tauragės mieste esančios užtvankos. Itin didelį nerimą jam kelia ir Balskų užtvanka. Jeigu griūtų ši, pasekmės būtų kur kas skaudesnės nei įvykus Tauragės miesto užtvankos avarijai, sako jis. Išsamiau apie Tauragės rajono užtvankas ir jų bėdas – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
saskrydis
Įkelta:
2022-08-11
Ariogaloje, Dubysos slėnyje, 32-ą kartą į sąskrydį „Su Lietuva širdy“ šeštadienį buvo susirinkę tremtiniai, politiniai kaliniai ir laisvės kovų dalyviai. Sąskrydžio metu priimta rezoliucija, išreiškianti palaikymą kariaujančiai Ukrainai ir raginanti griežtinti sankcijas Rusijai. Kaip visada, sąskrydyje dalyvavo ir būrys tauragiškių bei choras „Tremtinys“ vadovaujamas Romualdo Eičo. 
Nuotrauka
vaistinele
Įkelta:
2022-08-11
2023 m. sausio 1 d. įsigalios kelis kartus atidėliotas reikalavimas šalies vairuotojams turėti automobiliuose naujos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinius. Iki šio termino likus keliems mėnesiams, vaistininkai ragina neatidėlioti vaistinėlės įsigijimo paskutinei akimirkai ir primena, kokios priemonės būtinai turi joje būti ir kokiu atitikties ženklu jos turi būti paženklintos.
Nuotrauka
turizmas
Įkelta:
2022-08-09
Savarankiškai keliaujantys turistai pažintį su nauja teritorija pradeda turizmo informacijos centruose. Mūsų gimtajame mieste šis centras perkeltas į autobusų stotį. Būtent čia iš Pilies perkeltas turistų į Tauragės kraštą pritraukimu nuo kovo mėnesio besirūpinančiai VšĮ „Žaliasis regionas“ priklausantis Turizmo informacijos centras. Šios funkcijos perimtos iš Tauragės krašto muziejaus „Santaka“. Nors intensyviai šioje srityje dirbama tik keturis mėnesius, turizmo vadybininkė jau vardija pirmuosius darbo rezultatus. 
Nuotrauka
Asociatyvi freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2022-08-08
​​​​​​​Mažėjant mokytojų skaičiui stengiamasi jų pritraukti į šalies mokyklas. Valstybės skiriama parama naudojasi ir Tauragės rajono savivaldybė. Šiuo metu Tauragėje ieškoma 8 mokytojų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Vakar minėtos Žygaičių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapijos 160-osios įkūrimo metinės. Ta proga aukotose šv. Mišiose dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Prezidentas  Gitanas Nausėda su savo tėvu ir žmona Diana.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-08-05
Šį sekmadienį – išskirtinis renginys prie Draudenių ežero. Vyks vidutinio nuotolio Lietuvos triatlono taurės etapas. Renginys turėjo vykti Skaudvilėje, tačiau dėl Skaudvilės užtvankkos vandens nuleidimo ir dėl žuvitakio įrengimo darbų, perkeltas į Draudenius. Dėl varžybų Žygaičių seniūnijoje nuo 9 iki 14 val. bus ribojamas eismas. Visų Žygaičių krašto gyventojų ir ūkininkų prašoma supratimo, atidumo ir kantrybės.
Nuotrauka
sachmatai
Įkelta:
2022-08-05
Šachmatininkės seserys Grikšaitės Plungės rajone, Plateliuose, surengtame tarptautiniame turnyre iškovojo prizines vietas. Ieva buvo antra tarp merginų jaunimo grupėje. Eglė – trečia tarp moterų suaugusiųjų grupėje. Ji ruošiasi Europos šachmatų turnyrui.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-08-04
Prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo, šildymo sezonas – vis artyn. Tačiau vos pagalvojus apie jį dažną ima siaubas: gyventi šiltai ir pigiai, ko gero, nebepavyks niekam: sparčiai brangsta malkos ir kitoks biokuras, nuosavus namus besišildantiems elektra naujienos irgi nekokios, kadangi elektros kainos taip pat kopia į viršų. Nėra kuo džiaugtis ir besišildantiems centralizuotai: Tauragės šilumos tinklų direktoriaus Audriaus Arcišausko prognozės – niūrios. Išsamiau apie artėjančio šildymo sezono iššūkius – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
sam
Įkelta:
2022-08-04
Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad trečiadienį Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) patvirtintas pirmasis Lietuvoje beždžionių raupų atvejis asmeniui, priklausančiam 40–49 m. amžiaus grupei.
Nuotrauka
ligoniu kasa
Įkelta:
2022-08-03
Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Visgi ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia.
Nuotrauka
gatves
Įkelta:
2022-08-03
Tauragės rajono savivaldybės administracija liepos mėnesį pasirašė sutartis dėl 5 Tauragės rajono gatvių asfaltavimo darbų. Šią vasarą asfaltavimo darbai bus vykdomi Batakių mstl. Mokyklos, Lauksargių k. Klevų, Šidagių k. Molio, Skaudvilės m. Taikos ir Aukštupių k. Vingio gatvėse.
Nuotrauka
ideja tauragei
Įkelta:
2022-08-02
Šiandien Tauragės savivaldybėje pasveikinti „Idėjos Tauragei“ dalyvaujamojo biudžeto projektų laimėtojų atstovai. Jiems įteikti diplomai. Kaip ir skelbta, trijose kategorijose išrinkta po vieną projektą.
Nuotrauka
aplinkeliis
Įkelta:
2022-08-02
Per pastarąsias dvi savaites Tauragės savivaldybė pranešė apie trijų didelės vertės infrastruktūros projektų įgyvendinimo pradžią – pasirašyta sutartis dėl tauragiškių keiksnojamos Gedimino gatvės asfaltavimo, startuos aplinkkelio tiesimo darbai, o į Dacijonus bus tiesiamas pėsčiųjų ir dviračių takas. Daugiausia lėšų pareikalaus ir ne vienerius metus  truks viso 15 kilometrų Tauragės aplinkkelio tiesimas. Pasak rajono mero Dovydo Kaminsko, jau vien pirmasis šio grandiozinio projekto etapas yra vienas didžiausių viešųjų investicijų projektų Tauragėje nuo Nepriklausomybės atgavimo. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-08-02
Visi verslai nuolat brangina savo paslaugas, ir tai nenuostabu – ir medžiagų, ir elektros, ir nuomos kainos nuolat kyla. Ne išimtis – ir grožio salonai. Ekonomistų teigimu, nebus nieko keisto, jeigu paslaugos per šiuos metus brangs du ir daugiau kartų – tam yra aiškių priežasčių.